STADSNIEUWS R.K. Parochiaal Armbestuur Propaganüa voor Onderlinge wedstrijden van Burgerwachten Mevr. P. C. Boddeüs—Brandt f Het ijs Het bouwbedrijf gedurende den oorlogstoestand Nederlandsch fabrikaat w s. s. s. s. s. s. s. Feestavonden BINNENLAND De K.L.M.-vlucht naar Zuid Afrika Collecten, De gisteiea ia de R.K. kerken voor de armen gehouden collecten hebben o; ge bracht Frankenland Singel Haven Aleidastraat Kapel Huize St Liduïna Gorzen Nacekomen Heden 22 Jan. 1939 I 847,50 753,— - 450,70 - 401,— - 390,(Jd - 213,10 - 46,75 - 320,21 392,- 228,- 53,- 344,- 29- f 2.26S.32 f2.20),- Een plan de campagne, Men veizoekt ons opnauie van het vol gende Sinus de vereeniging „Nederland-wh Fa bnkaat" in onze stad wat meer wind in de zeilen heeft gekregen en het mogelijk bleek een afdeeling op te richten, is er gestadig gewerkt aan een van de voor naam«te omlerdeeien van de taak van ben atdeeling, namelijk de propaganda. Daartoe werd naar wij indertijd reeds meldden een propaganda-couunissie in- gestekt, welke thans in overleg met de hoeren h. Poolman en drs. B. M. Sweers, van den propagandadienst der vereeniging, een scheua van werkzaamheden, heeft sa mengesteld, aan de hand van algemeene richtlijnen, zooals deze door de vereeni ging aan ieaere afdeeling worden voor- legd. Deze werkzaamheden zijn van verschil lenden aard. Zij kunnen worden verdeeld in drie groepen: a. algemeene bevordering van het gebruik van producten en fabri katen van Nederlandsehen oorsprong. b. gerichte propaganda tot uitbreiding van den steun aan het streven der ver eeniging: c. ledenwerving. De commissie 'stelt zich voor pogingen in het werk te stellen het gebrnik van nationale goederen zoo ruim mogelijk te bevorderen, door de aandacht van het publiek voortdurend op Neder andsch fa brikaat te vestigen. Dit onderdeel van bet propagandistisch werk zal er op ge richt zrjn het groote publiek meer dan lot nu*"toe ervan te overtuigen, dat het in zip natuurlijke eigenbelang handelt, in dien het een normale voorkeur verleent Mn artikelen van eigen bodem. Het Schie damsche publiek zal dan ook in de ko mende maanden steeds meer het embleem, de bekende kleuren en de pakkende affi ches van de vereeniging opmerken, juist op die plaatsen waar veel measchen ko men en waar veel verkeer is. Er zullen uiteraard nog andere middelen te baat genomen worden zoo kunnen, de leer lingen van de twee hoogste klassen van de lagere scholen opstellen maken over bet onderwerp: „Waarom Nederlandsch Fa brikaat?" middelen, welke reeds in overweging genomen zijn en waarvoor de ■welwillende medewerking van overheids lichamen en andere plaatselijke instellin gen zal worden ingeroepen. De overheid! ook de gemeente Schie dam geeft het publiek in dit op zicht een leerzaam voorbeeld1, door bij bestellingen, doen uitvoeren van werken, enz., inderdaad aan Neder landsch fabrikaat den voorrang te verleen an. De gerichte propaganda geschiedt in nauwe samenwerking met de desbetreffen de afdeeling van de vereeniging. Zij brengt daartoe een verdeeling aan in de ander scheidene takken van bedrijf, zooais fabri kanten, winkeliers, enz., en richt zich voorts rechtstreeks tot de huisvrouwen, voor wie in dit verband voorlichting van bizonder belang is. Lezingen zullen te dien einde worden gehouden, films zullen worden ver toond, dit alles van specialen aard ge schikt voor het publiek, dat deze bijeen komsten zal bezoeken. Het voorloopige programma bevat o.a. een industrïeeien avond, een luchtvaartavond1 en een midden- jstandsavond*. Het laatste onderdeel van de taak der propaganda-commissie, de ledenwerving, is meer speciaal van persoonlijk karakter. Deze propaganda zal dan ook dienen te geschieden door hen, die door toetreding als lid der vereeniging de mogelijkheid van oprichting eener plaatselijke afdeeling schiepen en daarmede tevens de plicht op zich namen het ledental in onze stad door persoonlijke propaganda uit te breiden. Reeds hebben verscheidene vereenigin- gen, instellingen en bedrijven in Schie dam aan het werk van „Nederlandsch Fa Lrikaat" hun medewerking verleend of toegezegd. Schietwedstrijden in den Doele. Zalerdagmiddng en -avond hebben in het schietlokaal van den Doele alhier de jaarlijksche schietwedstrijden tusschen de Burgerw achten van Ketliei, Schiedam en Cherschie weer plaats gehad. Deze wed strijden, die gewoonlijk in October wor den gehouden, konden ditmaal door de bizoudere omstandigheden eerst thans plaats hebbc-n. liet was nu de 10e keer, dat er om een wisselbeker gestreden werd, do Burgerwacht van Ketliei heeft den eer sten wisselbeker drie jaar geleden gewon nen door er 5 maal in totaal beslag op te leggen, terwijl de nieuwe wisselbaker 2 maal achtereen door Schiedam werd ver overd. Thans is do Schiedamsche Burger wacht er opnieuw in geslaagd het hoogste aantal punten te schieten, zoodat de beker nu definitief eigendom van onze sta Ige- nooten is. De punten v.m de 5 beste deel nemers van elk korps worden daartoe bij elkaar geteld, liet aantal schutters, dat an ders tegen de 109 loopt en verleden jaar 76 was, is ditmaal niet zoo groot ge weest n.l. 54 en wel 25 van Schiedam, 19 van Ketliei en maar 10 van Overschie. De maximum tijd, die voor 5 schoten ver bruikt mocht worden was 60 seconden, ter wijl voor elke seconde meer twee straf- punten werden afgetrokken. Slechts twee schutters overschreden den tijd. - De uitslagen tuiden ais volgt: Korpswedstr'j 1. Schiedam met: pnt. sec. L. Chodzyt ',i 49 47 0. G. v. Agteren 49 50 X. Selier •18 45 F. H. v. Soelen 18 50 J. Collignon 18 51 Totaal 242 243 2 Overschie met: pnt. see. A. Lansbergen 48 58 D. Baars 47 42 W Post 47 50 M. Sluiters 47 50 A. Sluiters 47 60 Totaal 236 260 3. Kethel met pnt. sec. C. G. v. d. Drift "-18 42 F. v*. d1. Wildt 48 55 Q. van Lindt 47 43 J. Verspeek 46 42 Peters 46 46 Totaal 235 228 49 47 S. 49 50 "48 42 K*. 48 45 48 50 48 51 48 52 48 55 K. 48 58 K. 47 42 0. 47 43 K 47 43 S. 47 47 S. 47 50 0. 47 50 47 50 0. 47 54 Behalve de korpswedstrijd waren er ook nog personeeie prijzen te behalen. De uitslag daarvan was: Punten sec. L. Chodzynski G. C. van Agteren C. G v. d. Drift N. Seher F. H. van Soelen J. Co'dignon D, Krook F. v d. Wildt A. Lansbergen D. Baars Q. van Lindt J. van Pinxteren W. S. de Gooyer W, Post H. van Wijnen M. Sluiters L. N. van Rij S. beteekena Schiedam, K. Kethel en O Overschie Aangezien de commandant van de Schie damsche Burgerwacht, de heer mr H. A M. Roelants, die een groot gedeelte van den wedstrijd heeft bijgewoond, ver hinderd was bij het einde tegenwoordig te zijn, heeft de heer G. L. Kamp, be stuurslid, de prijzen uitgereikt. Spr. vond het prettig dit te mogen doen, te meer, aangezien Schiedam thans den joker in eigendom kreeg; hij feliciteerde bet korps mét dezen uitslag en sprak de hoop uit, dal den volgenden keer, als er weer een nieuwe wisselprrjs zal zrjn, een van de andere korpsen dezen eens zal winnen De commissie, die voor de organisatie had zorg gedragen, werd dank gebracht. Als attractie was er nog een z.g. vogcl- prikspei, waarvan de uitslag als volgt luidt: 1. A van der Koof 94 pnt., Overschie. 2. P. Bosman, 86 pnL, Schiedam. 3. .1. Collignon, 83 pnt., Schiedam. 4. G. Klein He'seiink, 83 pnt., Over schie. 5. .T. Korpel, 82 pnt., Kethel. 6. W. Post, 82 pnt., Overschie. 7. J. Poot, 81 ont., Kethel. 8. D. Baars, 78 pnL, Overschie. 9. A. de Lange, 77 pnt., Kethel. 10. A. II. W. de Bruijn, 67 pnt., Kethel. In dcu ouderdom van 66 jaar is te IJsselmuiJen, terwijl zij bij haai dochter en schoonzoon logeerde, plotseling over leden mevr. de wed. P. C. Boddeüs— Brandt, echtgenoote van wijlen notai D. Boddeüs, die verscheidene jaren wethou der dezer gemeente was. Mevr. Boddeüs—Brandt gaf 17 jaar ge leden den stoot tot oprichting van de afdeeling Schiedam van den N-d. Chr. Vrouwenbond, waarvan zij bt ar ver trek naar HiUegom eere-presulentt werd. De thans ontslapene woonde de laatste jaren te 's-Gravenbage, De ter aacde bestelling zal morgenmid dag te Hillegom geschieden. Oude fietsen. Gedurende 1939 zijn door de politie 28 rijwielen onbeheerd op straat aange troffen en mee naar het politiebureau ge nomen, zonder dat zij afgehaald zijn. Het betreft 23, meerend-eels oude heeren rijwielen, drie dames- en 2 jongensrijwielen Omtrent deze fietsen zijn inlichtingen verkrijgbaar aan het politiebureau. Conferentie voor nïet-Roomsch .atholickei Blijkens een advertentie in dit blad zal in de tweede conferentie voor niet- Roomsch Katholieken, die hedenavond in de Lange Havenkerk wordt gehouden, pa ter Winkel Dominicaan het onderwerp be handelen: Kerk en eigendom. Aïgeloopen! Voor dc Zondagsrijders is het gisteren de zooveeiste teleurstelling geworden 1 De drie Kerstdagen beloofden veel en.....', het dooide drie „Zondagen" achter elkaar; den 31 en December en 1 Januari weer twee Zondagen was het ijs nog niet sterk genoeg om te rijden. Zondag 7 Jar nuari regende het en na oen week van flinke vorstwas het gisteren weer mis voc-r de schaatsenrijders, (lot ijs was nog wel betrouwbaar, maar het was geen genot tc rijden; er kwam reeds water op ijs en voor tochten was het ijs te zacht geworden. Op de baan van de S.U.V.; op de Polder vaart, den vijver om de Algemeene Be- graafplaals, de vijvers in de stad en op het veldijs in Oud Mathenesse is nog vrij druk gereden. Dc S.IJ.V.-baan is dit seizoen 2G maal geopend geweest op 13 dagen 's mid dags en 's avonds! Het knipkaarlje had juist een toerei kend aantal genummerde vakjes! Wedstrijden op dc S.IJ.A ,-baan Er schijnt ook bij de jongere leden van de Schiedamsche Usvereeniging weinig wedstrijd-sentiment te zitten, want de be langstelling voor de behoudiglieidswedstrij den. welke Zaterdagmiddag voor dt> jeugd waren georganiseerd, was niet bijster groot, vooral niet bij de meisjes. Er had den zich slechts tien meisjes en twee en twintig jongens aangemeld. Maar deze ge ringe deelname deed niets af aan den strijdlust, waarmede men elkander de prij zen probeerde af te snoepen, zoodat deze wedstrijden toch wei geslaagd genoemd mogen w orden. De meisjes moesten onder een touw doorkruipen, op een tafel met een pot loodje op een stuk papier het woord „Jan" schrijven en vervolgens een bal op een lepel balanceeren, rijdende tusschen latten in. De jongens hadden een iets moeilijker opgave; zij moesten een spijker in een balk slaan-en de latjes lagen dichter bij elkaar. Vanzelfsprekend gaven de obstakels nog al eens aanleiding tot strubbelingen, het geen herhaalde malen tot stranding van den rjverigen schaatsenrijder leidde. Bij het jeugdige publiek vonden zij evenwel weinig medegevoel, want men lachte deze teleurgestelden hartelijk uit. De uitslagen luiden als volgt: Meisjes: 1. A. Jonker Roelants, 2. J. Vervoort, 3. S. Eygenraam, 4 A Bodê Jongens: 1. J. Witkamp, 2. W. Dekker, 3. R. Bos, 4. F. van den Tempel, 5. J. van den Tempel. Daarna werden tusschen negen paren wedstrijden gehouden in het schoon rijden, waarbij de volgende jury de prestaties be oordeelde: me}. A. Steens en de heeren P. Swart, J. Voogd en J. B, Wijchers. De baan voor het schoonrijden was den vorigen avond geheel onder water gezet Er was een laagje water op gespoten, dat gedurende den nacht bevroren was en dus een prachtig glad oppervlak vormde, waar op het heerlijk rijiden was. Er werd over het algemeen vrij goed ge reden en men trachtte ernstig met elkan der te wedijveren in het maken van fraaie figuren en moeilijke standen. De uitslag was: 1 mevr, H. Hodes en de heer J. B. Geraerts, 30 3/4 p.,* 2. mevr. J. Bode—Scheffers en de heer W. van der Schouw, 29 p., 3. mej. N. Baars en de heer S. van der Schouw, 28 p., 4. mevr. M. Wessel en de heer B. v. Diest, 271/2 p. Jubileum. Zaterdag 13 Januari, herdacht de heer J. Dehenain, chef der magazijnen en expe ditie van de N.V. Nederi. Kantoorboeken- fabriek Van 't HiOff en Jongepier, het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst der N.V. trad. Om 1 uur werd de jubilaris met zijn vrouw per auto van huis gehaald' en in de cantine van de fabriek door directie en personeel gehuldigd. Bij aankomst wer den mevr. Dehenairi bloemen aangeboden. De directeur, de heer J. J. van t Hoff, sprak den jubilaris toe en 'prees hem om zijn goede medewerking. Spr. bood1 hem een cadeau onder couvert aan De heer C. van Oosten voerde bet woord namens magazijn- en expeditie- personeel, en overhandigde hem een klok en een rooks landaard. De heer C. S. de Bruyne sprak na mens de vertegenwoordigers, hel kantoor personeel en chefs. Spr. bood hem een kapstok met kleed aan. Door mej B Kamp werd met liarte- lijke gclokwenschen een groote bloemen mand aangeboden. Nadat ververschingen waren rondgediend sprak do directeur, de heer J. F. G. Jongepier. Spreker richtte eveneens waa-der/rende woorden tot mevr. Dehenain en bood haar een passend geschenk aan. De jub'laris dankte tenslotte directie en personeel zeer hartelijk en sprak do hoop uit nog vele jaren, zijn beste krachten aan de N.V. te kunnen schenken. Gemengd Koer"'. Zaterdagavond had Gemengd Koor weer haar jaarlijksche Soiree-dansante in Musis Sacrum. Mevr. T. v. Meurs-de Bruin opende dezen avond met een propagandistisch woord en bracht in herinnering wat in het afgeloopen jaar werd' bereikt. Er staat ook voor dit jaar weer heel wat op het programma, in verband met het feit, dat „Gemengd Koor" het volgend jaar haar 70-jarig bestaan zal vieren Het afwisselend program werd geheel door de leden zelf verzorgd. Er werden o.a. enkele dansjes ten beste gegeven, welke mevr. A. de Vogel-v. Zutphen op de piano begeleidde. De Ilytlim Kings zorgden voor goede dansmuziek. Scliied. Accordeon Vereen. Kunst na Arbeid". Het programma, dat de Schied. Accor- deoavereeniging „Kunst na Arbeid", Za terdagavond in „Eendracht" liet publiek bcod, was rijk aan afwisseling, zooals trouwens de naam „bonte avond" dat op de entreekaarteu Was afgedrukt, deed ver moeden. Na de inleiding van den voorzitter, den heer A. Martijnse, gaf „Kunst na Ar beid" zich vol enthousiasme over aan haar muzikaale neigingen. Het repertoire was voor de pauze gevuld met populaire nummers, als Stadionmaxseh van W, Schootemeier, „Officer of the da; van Hall, „Lunawalzer" van Lincke en „Ucber den Wellen" van Rosas, terwijl de tweede helft ingeslehl was op lichte muziek en bekende wijsjes, die op straat, in in kantoor, huis en werkr-la~..s gezongen, gefloten of geneuried worden! Er zou een groote hiaat in het program ma zijn geweest, ais twee cïther-violisten; het gezelschap van de Gebrs. Baanvinger, die twee eenactertjes ten besle gaven, tie conferencier D. Ronteltap en de Melodian Singers hun kunnen niet tentoon hadden gespreid. De pianomuziek tusschen de num mers door werd verzorgd door den heer P. v. Hasselt. - De laatste uren werden in gezellig sa menzijn doorgebracht, waarbij twee accor- deonnisten met den pianist do stemming verhoogden door het voortbrengen van dansmuziek. 16 Jan. Vereenigingslokaal, 8 uur. Neer- bosch-avood'. Spreker M. A. Zwik- ker. 17 Jan. Vereenigingslokaal, 8.15 uur. Chr. Comité voor Winterlezingen. Prof. dr. 0. Stegenga Azn. 17 Jan. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Ned1. Chr. Vrouwenbond. Jaarvergadering. Spreker W. A. J. Dalmayer overs Werkloosheid. 18 Jan. Gebouw Eendracht, half 3. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Spelle tjesmiddag. 18 Jan. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Commis sie voor winterlezingen. Prof. dr. D. II. Th. Vollenhoven: De strijd verzwaard'. 20 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. „Grön- neger Verein. „Gruno". Neijoars- vomVde" en viering 15-jarig be staan. 23 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Concert Schied. Chr. Mannenkoor. 25 Jan. Zaal R.K. Volksbond, 8 uur. Botilo avond ten bate vak D (Gorzen) afd. Nod. Vereen, voor Luchtbe scherming. 29 Jan. Gebouw Eendracht, half 8. N.C.Cr. O.V. Opvoering: Wat het gebed vermag. 31 Jan. Vereenigingslokaal, 8 uur. Oranje- familie-avond ter gelegen.ic-id van den verjaardag van Prinses Beatrix 12 Febr. Gebouw Eendracht, half 3. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Loden- vergadering. ROTTERDAM. 15 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouw meester schouwspel. Jolijt. 15 Jan. Doelen, Dooien, S ui. De Stem des Volks o.l.v. P. in 't Hart. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Heerscliers der zee. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Heerscliers der zee. Corso V;ui 11 u af doorl. Mannequin. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Pip met vacantie. burn ére. 2.15 u. matinée. 7 u. 9.15 u. De wereld beeft. Olympia. 7 u. 9.1c u. Red Barry. Prinses 2.15 u. 8.15 u. Ik ben geen mV dadiger; 0, die mannen. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Katja. Studio. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Juarc Thalia ^2.15 u. 7 u. 9.15 u. De 1 ..ee straatjongens van Parijs. Eerste Schied. Reis- ea too- neelvereen. „Eureka.". Reeds in do tweede maand van haar be staan gaf de „Eerste Reis- en Tooneelver. „Eureka" Zaterdag een "feestavond, die in de Harmonie gehouden werd en waarop de leden van deze vereeniging een groot aan deel in het programma hadden. De voorzitter, de heer M. B. Wesse- 1 i n g fungeerde tevens als conferencier. De leden gaven kleine tooneelstuk.es ten beste, terwijl de Van Hasselt-band de muzi kale trait d' union vormde. De „Singing Hawaiian Brothers", die een trie bleken te vormen, bevredigden de Hawaiian-mu- ziekliefhebbers. Onder leiding van den beer J. van 'ijk, werd deze avond, die reels op het punt stond in den morgen over te gaan, in vroo- lijke saamhoorigbeid doorgebracht De Van Hasselt-band verzorgde de dans muziek. GrSnneger Verein. De Gron.neger Verein „Gruno" houdt Za terdag a.s. m Musis Sacrum haar Neijoars- verziede en tegelijk wordt het tb-jarig be staan der vereeniging herdacht. Er zal weer gratis „kouke en olie wieven" wor den aangeboden Opgevoerd zal worden een Grime re- vue Mit goie moud wieder (Met goeden moed vooruit), samengesteld door het Grnno-lid, den heer M. Vennik, Heyermans Allerzielen. We verwijzen naar de in dit blad voor komende advertentie van Allerzielen. Onze lezers genieten een groote reductie op de toegangsprijzen. Een en ander betreft Heyermans onvolprezen meesterwerk „Al lerzielen" door het tooneeigezelscliap „D Schouwspelers" op a.s. Donderdagavond in den Tivoli Schouwburg te Rotterdam. W. J. A. Roldanu» f. Ir. den ouderdom van 62 jaar is te 's-Gravenbage overleden de lieer W. J. A. Rol Janus, die hier ter'stede op 29 April 1877 als zoon van notaris Rolda- nns werd geboren. Hij studeerde aan het gymnasium alhier en aan de universiteit te Leiden Na voor het candidaatsexamen klassieke letteren ge slaagd te zijn kwam hij in de journalistiek Zen eerste schreden op het journalistieke pad zette hij begin 1903 als jongste re dacteur-verslaggever van de Sch ied am- sche Courant; daarna werkte hij mede aan de Zutphensche Courant, de Dordt- scho Courant, het Nieuwsblad van het Noorden en liet Vaderland, waarvoor ij o.a. littcrairen arbeid1 verrichtte. Hij werkte o.a. mee aan de encyclopadie van Winkler Prins, maar zijn belangrij' ste bezigheid was het vertalen >u romans. Meer dan 209 hoeken heeft ïij vlot vertaald', waarbij vele werken van Zola. De ter aarclebestelling hoeft morgen middag op Oud Eik en Duinen te 's-Gra- venliage plaats. SCHIEDAM. AGENDA. Passage Theater. 8.15 uur. 1. Mr Moto en de schat van het Oosten. 2. Het lied' van de vrijheid, Monopole Theater, 8.15 uur. 1. Hei meisje uit het verre Westen. 2. Avontu riers der lucht. Eiken werkdag 2 uur. Matinée. 15 Jan. Gebouw Harmonia, Korte Kerkstraat 3. 8.15 uur. Psychometrische se- 1 aace. De Reiger" uit Nape's ver trokken. De vlucht van het K. L, IL-vliegtuig „Reiger" uit Napels naar Johannesburg is vanmorgen begonnen. Te tien minuten over zes is de „Reiger" vlot van het vlieg veld te Napels gestart. Te 9.40 uur Amsterdamsche tijd arriveer de het toestel te Athene. Daar duurde het oponthoud 1 uur en 25 minuten. Te vijf over elf vertrok de „Reiger" weer van Athene in Zuidelijke richtnig voor de vlucht over de Middellandsche Zee naar Cairo. Het reisverloop is normaal en rustig. Do passagiers van de „Reiger* genoten op hun vlucht over Italië en Griekenland van de prachtige vergezichten. De bergen wa ren ook in dit Zuidelijk deel van Europa besneeuwd. Van boord var de „Reiger' werd van middag een radio-telegram ontvangen, waarin gemeld werd, dat het toestel ve moedelijk om 1.5.20 Amst. tgd in Cairo zo* aankomen. Om 12.40 uur (A. t.), passeerde de „Reiger" op een hoogte van 2900 meier, gedeeltelijk boven de wolken vlie- g»nde, het eiland Kreta. Den seheeten dag werd op een hoogt® van ongeveer 300 meter gevlogen. In Cairo is vanmiddag om 13 uur Amst. tijd, het zich op Je thuisreis bevindende Indiëvliegtuig •„Nandoe" geland. Hienn kwam als passagier mede de heer Veen, een verlofganger, die morgen met de „tlei- ger" als toerist naar Ztud-Afrika zal mede vliegen. Adres tot den ministerraad. De commissie van samenwerking uit do berlrijrsraden voor het bouwbedrijf, schil dersbedrijf stncadoorde-ilrijf, kunststeen- en houtgranietbedrijf, heeft zich ter zake van den toestand in het bouwlied rijf niet een adres gewend "tot den ministerraad In dit adres wordt verwezen naar de passage, voorkomende in de memorie van antwoord op hoofdstuk 1 van de rijks- begroeting 1940, waarin de regeenng over weegt maatregelen te nemen, we.k-o door de tijdsomstandigheden worden geboden. In verband hiermede wordt de regee ring verzocht de volgende maalrege.cn te in 'scherp toezicht uit te oefenen op de prijsbeweging van de imitem.cn. b De zwarigheden, welke ontstaan oor de invoerrnocdijkheden, waar mogelijk, te helnen verhinderen. c. Maatregelen, waardoor de nu reeds bestaande crc «moeilijkheden kunnen af- De betalingstermijnen in de bestek ken van door de rijksoverheid uit te geven verken, te doen aanpassen aan locilijkheden, verband houdende Ten slotte geven adressanten de ring n overweging een oproep woord zjn, zal overgaan.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2