CTTOTSBHHIHi Wr? t Laatste Nieuws Beurs van Amsterdam Weer een kolendampvergiftiging opengedaan. De brand te Sjizoeoka gebluschi Nog steeds aardschokken Brand in een Belgische kazerne INGEZONDEN Sport Schaken Euwe—Keres Vaccinatie en Volksgezondheid Verwachting BINNENLAND Sensatie-berichten BUITENLAND Granaten in en bij Schengen De bombardementen duren voort Handel en Bedrijf Rotterdamsche Veemarkt Burgerlijke Stand Een 20-jwige vrouw in Hil versum het slachtoffer. Vannacht is een twintig-jarige vrouw le venloos aangetroffen in haar woning aan de Bazelstraat. Haar man bevond zich m militairen dienst, haar beneden buren wa ren uitstedig en er werd bij bellen niet De familie van de vrouw heeft zich gis teravond tot de politie gewend met de me- dedeeling, dat zij sinds eenige dagen "ver mist werd. Zij zou Zaterdag een bezoek brengen aan familie in Den Haag, doch bleef daar zon der eenig bericht weg. Men vermoedde, dat zij zich in Amersfoort zou bevinden. De politie stelde zich gisteravond met Amersfoort in verbinding om informaties in te winnen, dodh gaf de familie den raad nogmaals een onderzoek in te stellen in de woning in de Bazelstraat, eenige uren later kwam er bericht, dat men daar liaar ontzielde lichaam had gevonden. De inspecteur der recherche, d© beer Wolf en de diurecteur van don C G. D., dr. A. Th. Planten, stelden een onderzoek ter plaatse in. Vermoedelijk is de vrouw door solen- damp-vergiftiging om het leven gekomen. Op de voormal in de gang lagen eenige brieven, gedateerd 13 Januari. In verband daarmede achtte dr. Planten het waarschijnlijk, dat de vrouw Zaterdag is overleden. De politie kon den echtgenoot des nachts niet meer bereiken, zoodat hij vanochtend van het gebeurde is in kennis gesteld. Het lijk is in beslag genomen. Malcrieelc schade groot: G5Ö0 huizen in den asch gelegd. Vijf en dertig duizend inen- schen dakloos. Volgens een bij het ministerie van binnenlandsche zaken ontvangen tele fonisch bericht uit Sjizoeoka is de cata- strophalc brand aldaar, na 13 uren ge woed to hebben en G5Q0 buizen in de ascli gelegd te hebben, gcbluseht. liet politierapport vermeldt, dat 35.000 mensehen dakloos geworden zijn. Twee bewoners zijn om liet leven gekomen en 158 zijn gewond, van wie acht ern stig. liet betrekkelijk geringe aantal slachtoffers wordt daaraan toegeschre ven, dat de brand overdag uitbrak. De omvang van de materieelo schade is nog niet bekend, maar de verliezen van do brand verzeker ings maatschappijen alleen worden geraamd op 23 miiliocn yen. In Klein-Azië, Nog steeds is aan de aardschokken in Klein-Aziü en do Aegeisclio Zee geen eind gekomen. Nadat op 6 Januari nabij het eiland Kreta oen aardbeving was gevoeld, wordt beden van het eiland Chios een mid- dclsterko aardbeving gemeld, welke ech ter geen schade van Ixdeekenis heft aan gericht. Aardschokken in California. In de streek van East-Bay (California), zijn aardschokken gevoeld. Dit is het twee- do geval in 24 uur tijds. Er schijnt geen schade tc zijn aangericht. Vier du oden15 gewonden. Vannacht is brand uitgebroken in een kazerne, welke bezet was met oen een heid van Ardensche jagers on van do genie in de streek van Vielsalin (provincie Luxemburg). Twee barakken zijn een prooi der vlammen geworden. Er zijn vier (loo tten te betreuren. Vijftien militairen werden gewond. De oorzaak van den brand is niet bekend Mijnwerker verongelukt. Zaterdagavond is in do staatsmijn „Wil- helmina" tc Terwindselen do gehuwde hou wer J. Tiemens uit Tenvïnselen in den steengang tusscben den zijwand en een loocmoticf bekneld" geraakt en ernstig aan de borst gewond. Het slachtoffer is naar tiet St. Jozef-ziekenhuis te Heerlen oterge- tiracht, waar de man vanochtend is over leden. maxcheercn en veroverde daarna, den e-pion. Het werd een verwoede strijd tus scben een toren en een paard, benevens een pion van beide spelers, De vrij-pion van dr. Euwe op de f-lijti bleek ster ker te zijn. Het gevolg hiervan was, dat Euwc zijn achterstand met een punt inliep. Keres neemt do uitdaging van Euwe voer een revanche aan. Tijdens een interview tusschen mr. C. G. A. Oskam met Euwe en Keres voor de V.A.R.A., werd medegedeeld, dat dr. Euwe zijn tegenstander heeft uitgedaagd voor een revanchematcli in bet volgend jaar, een uitdaging, welke door Keres is aangenomen. Veert nde partij na 61 zetten door Keres opgegeven. Eindre sultaat Keres 71/2 Euwc 6%. De veertiende 011 laatste partij van den tweekamp Euwe—-Keres, welke Zondag werd afgebroken is gistermiddag in het Amsterdamse!]© schaakhuis voorigezet. Na fit zetten heeft Keres den strijd opgegeven. Het eindresultaat is dus Keres 7% punt, Euwc GV2 punt. De laatste partij,, die Zondag in ec-n gunstige stelling voor dr. Euwe na den een •mi yeertmsten zet werd afgebroken, heeft uiteindelijk een overwinning voor den ex- wereldkampioen opgeleverd. Het eindspel tad vele spannende momenten, daar "luwe een tamelijk omslachtige methode soos om tot een goed einde te komen. Euwe liet zijn koning naar het midden Geachte Redactie, liet zij mij vergund alsnog tc antwoor den op liet artikel van dr. Nijenliuis over Vaccinatie en Volksgezondheid in uw blad van 1G December, in antwoord' op mijn ingezon ien stuk over hetzelfde onderwerp. Om le beginnen vraagt dr. N. zich af of het mijn bedoeling was om het volk zoo bevreesd to maken, dat niemand zijn kinderen meer zcu willen laten vacci- necren. Neen, ik zou zoo iets niet willen bereiken door vrees, maar door een beter begrip van de waarde van een reine bloed stroom. Hel is ten zeerste te betreuren, dal de autoriteiten trachten, het volk lot vaccinatie te bewegen door bot zaaien van vrees voor een gevreesde ziekte, die sedert de hygiëne in ons land zulke groote vor deringen gemaakt heeft en sedert de vac cinatie niet meer verplicht is en do kinder- bevolking groote..deels ongevaccineerd, als een natuurlijk gevolg daarvan niet meer epidemisch optreedt. (Dr. Iletlema schrijft in zijn bekend werk „De Natuur als Arts"; „Deze ziekte is zeer zeldzaam geworden".) Mijn artikel was geïnspireerd juist door een medisch artikel, waarin de vrees voor epidemisch optreden der ziekte weer werd opgewekt. .Mijn bedoeling was het volk, cil niet het minst de medici, over dit onderwerp aan het denken te krijgen, vooral nu dit vraagstuk, met het oog op de mobilisatie zeer actueel geworden is; hoe actueel zal hieronder blijken. Dr. Nijenliuis raagt om "hew ijzen, al hoewel bij zelf gcene aanhaalt en de uit spraken i an de door mij genoemde me dici als niet beroemd of bekend genoeg van de hand wijst. Daargelaten dat dr. Nijenhuis niet kan beoordee'ea of.de door mij aangehaalde medici baanbrekend werk op medist ii gebied verricht hebben, (het feit, dat zij zich vermeten hebben do strijd tegen bloedstroom-verontreiniging aa.11 te binden, stempelt hou al dadelijk tot baan- brekeis), zou ik uw blad kunnen vullen met uitspraken van in de internationale medische literatuur bekende mannen, die den strijd tegen de vaccinal ie hebben op gevat eii wier autoriteit door dr. Nijenliuis alleen ontkend kan worden op grond van zijn persoonlijke onbekendheid met hun werk. Als enkele voorbeelden zou ik kun nen verwijzen naar het werk van: Prof. dr. H. Lindlahr, AL D., Hoofd van het Post-Graduate College voor Natuurlijke Therapie te Chicago, getiteld' Natuurlijke Therapie, deel I en II, dr. Felix Oswald A. Af., Af. D., „Vaccination, a Crime' (Vaccinatie, Een Alisdaad). Dr. Aioore, „History of Smallpox" (Ge schiederris der Pokkenziekte), Arnold Lup- ton, „Vaccination and the State" (Vacci natie en de Staat), en ook het oordeel van dr. Frank AfcCoy van Los-Angelcs, de meest bekende medicus in geheel Ame rika, die door honderdduizenden gezegend wordt, omdat hij hen den weg gewezen heeft naar nieuwe gezondheid en nieuw levensgeluk, langs nieuwe banen, en ver der liet werk van: Dr. Y. fleitcma, „De Natuur als Arts In dit bekende werk van den Nederland sehen arts, lezen wij o.a. over encepha litis post vacciualis, de zoo gevaarlijke ziekte welke in Nederland herhaaldelijk optrad als gevolg van vaccinatie en waar door de regeering er toe overging de vac- ciriatiedwang op te heffen, liet volgende: „Alaar zelfs al zoude de oorzaak van deze complicatie gevonden worden, dan werd daarmee de vaccinatie niet gevaar loos. Te allen tijde kunnen na de vacci natie complicaties verwacht worden die niet te voorkomen zijn. Bovendien is de vaccinatie op zichzelf, al wordt zij goed uitgevoerd en ai treden geen complicaties op, niet zonder gevaar voor de gezond heid. Dikwijls hooren wij van ouders, dat hun kinderen na de vaccinatie zijn gaan sukkelen." Sprekende over de epidemie van 1929 zegt dr. Hettema: „Talrijke sterfgevallen aan encephalitis waren liet gevolg en tal rijke gevaccineerde personen kregen pok ken. Toch wordt beweerd, dat de pokken epidemie door de vaccinatie overwonnen werd, evenals beweerd is, dat de opheffing van de vaceinatiedwang de oorzaak van het optreden was". Dr, Hettema toont dan uitvoerig aan, dat deze bewering „natuurlijk onwaar" is. Verder verwijs ik naar de geschriften van den bekenden Engelsohen medicus en auteur, dr. Wilkinson, die vaccinatie „bloed- moord" noemt. En wil men. van een der grootste auto riteiten op medisch gebied hooren, welke gevaren er verbanden zijn aan vaccinatie, dan verwijs ik naar het werk „The Princi pies and Practice of Afedicia" (De begin- Medegedeeld dour het K.N.M.1. in De Bilt. Verwachting geldig van lieden tot mor genavond ongeveer 19 uur: Strenge tot matige, overdag lichte vorst, betrokken tot zwaarbewolkt, lijdelijk opkla rend, sneeuwbuien, Krachtige tot matige Noordoostelijke tot Noordwestelijke wind.' selen en praktijk der geneeskunde) van den beroemden hooglceraar in dc genees kunde aan de universiteit van Oxford, Sir William Osier AI. D., Fellow Royal College of Physicians. Alen leze daarin de formi dabele lijst van ziekten, voortkomende uit vaccinatie, van erythema tot gangreen. Afgezien van de gevaren van complica ties is en blijft pokken een walgelijke ziekte en geen sterilisatie van het pokken- virus of welke voorzorg ook bij d'e berei ding van het gif, is in staat den aard er van te veranderen. Alaar waar er toch nog vele medici zijn, die vóór vaccineeren zijn, (er bestaat ook nog zoo iets als orthodoxie en dogma- tisme), terwijl er een overweldigende hoe veelheid materiaal do bestrijders der vac cinatie ten dienste slaat, zidlen ten slotte de statistieken de bewijzen moeten leve ren en zij doen dit cp een voor de ac- cinatie vernietigende wijze. Pruisen kreeg zijn vaccmatiewet in 1833. De straffen voor ontduiking waren gevangenis en boete. In de greote Europeeschc epidemie van 1871, ciscble de ziekte in Pruisen meer slacht offers dan in eenig ander land 69839 doodcii. In geheel Duilsi hland met zijn oudste vaccinatie-wetten kwamen 121000 gevaccineerde en gercraccineArde monsdion 0111 het leven. Alaar laten wij een voorbeeld van meer reccntcn datum nemen, dal bij uitnemend heid aantoont welke gevolgen de systema tische verontreiniging van dyij bloedstroom heelt. De Yereenigde Staten van Amerika hebben een bevolking van tusschen 120 en 130 miiliocn. Itel-groole getal jonge mannen van milïiauen leeftijd maakte dat de keuring voor het expeilitieJeger, dat deelnam aan den vorigen wereldoorlog, zeer streng was. Dit leger bestond physiek uil de keur van het volk. De trainingskam pen waren Modellen van hygiene cu doel matigheid; dc voeding was excellent; het regime was er geheel op ingesteld en ideaal om gezonde, krachtige lichamen te ontwikkelen en de Amcrikaansche soldaat was de best gevaccineerde, geserumde, ge- a nil ox in eerde en door de laatste en beste ontdekkingen der medische wetenschap be schermde soldaat. Eu nu de statistiek. Door prof. Lindlahr wordt een officieel rapport aangehaald van het departement va.11 volks gezondheid' van de Yereenigde Staten van Amerika, dat in de pers van 5 December 1918 verscheen, naar aanleiding van de epidemie van influenza en longontsteking en waaruit blijkt, dat liet sterftecijfer on der dc burgerbevolking omvattende ook de zieken en zwakken, de ouden van da gen, de jonge kinderen met hun even redig hooger sterftecijfer en de opeenge pakte bevolking der groote centra zoowel als de plattelandsbevolking met hun meer primitieve hygiëne dit sterftecijfer van de burgerbevolking was 302 op 100.000 levenden. Alaar het sterftecijfer onder de soldaten in de trainingskampen was 1333 op de 100.000, meer dan viermaal die van de burgerbevolking. Prof. Lindlahr zegt: „Wat verschil maakt het voor de slachtoffers of zij stierven van aan typhus of pokken, influenza of longontsteking, hersenvliesontsteking of andere ziekten, geteeld on gevoed in den bodem van ziektestoffen veroorzaakt door scrums, antitoxins en vaccines?" Hierbij komt onwillekeurig de opmerking van Hettema in de gedachten waar hij memoreert dat Jenne'r, d-e uitvinder dor vaccinatie, het eerste zijn zoon vaccineer de en Hettema voegt er dan beteekenisvol aan toe: „Het is een slecht toeken, dal deze zoon later aan tuberculose gestorven is". In mijn vorig schrijven releveerde ik de opmerking over vaccinatie van dr. N. D. Steele, Al. D., D. B., omdat ongelwijfcld een medicus .als dr. Steele, die onder omstandigheden werkte waar van dc meest primitieve hygiëne geen sprake bon zijn, die in de wildernissen van de Klondyke een blokhut bouwde, het eerste hospitaal, natuurlijk zonder ramen en zonder vloer, waar geen ander daglicht kon' doordringen dan wat kon doordringen door een stapel ledige flesschen in een opening in den muur en daar in de bittere koude, bij tem peraturen van 40 tot 50 graden vorst zijn roeping als arts vervulde en er zijn patiënten verpleegde, omdat zoo iemand beter -in staat is om de relatieve waarde De methodes van buiten- landsche persbureaus, Buiienlandsche persbureaux hebben te midden van andere onrustbarende bericht geving over Nederland, o.m. gemeld, dat bij een Diuitsch verkeersbureau in de Kal vers! raai te Amsterdam ruiten waren inge gooide Telegrammen uit Indië, waar het bericht was doorgedrongen en dc aandacht liad getrokken, maakten ons op deze zaak attent. Bij onderzoek bleek dat de politie te Amsterdam van niets wist. Het verkeers bureau zelf deelt!" mede, dat er niets ge beurd was, behalve dan, dat er in een huis een man van de trappen was gevallen, waardoor een ruit in een deur was ge broken. Deze trap kornt bij de étalage uit en daardoor was het van buiten af zichtbaar. Alleen malericele schade. Luxembuig, 16 Januari. (Betga). Toen gisteravond de Fransche artillerie hot sta tion van Perl onder vuur nam, zijn onge veer twaalf granaten op Luxemburgsch gebied neergekomen, waarvan 10 in de wijngaarden op de Alarkusberg in de onmid dellijke omgeving van de buizen van Schen gen. Twee andere granaten kwamen in bet dorp zelf terecht. Verscheidene schenen sloegen door do deuren en ruilen, gelukkig werd alleen materkHo scbarle aanccricht. Barre koude. Helsinki, 1G Januari, (llavas). Gisteren hebben zestig Sovjet Russische vliegtuigen ongeveer COOO bommen geworpen op Fin- sche steden en dorjen. In totaal werden drie personen gedood en een vijftigtal ge wond. De drie dooden zijn te Viborg ge vallen. De operaties te tend zijn vrijwel ge staakt tengevolge van de felle koude. De Finsche ers levert geen commentaar op de gevechten in het nooge Noorden en be perken zich tot bet weergeven van de telegrammen van de Noorsdie bladen. van \acciuulie en inn hygiene te beoor doelen dan een doktor iu ons zeer gecivili seerde Nederland, wair iu bt) in, allo steden do volkskygiëne staat onder toezicht van specialisten. Er zijn zeer veie dokters in Nederland, waarschijnlijk bij verre liet mcerendeol, die nooit ecu pokkeugeval ge zien hebben en wier kennis op dit ge bied zidi niet verder uitstrekt dan hun tekstboek. De opmerking van dr. Nijenliuis over dr. Steele, waarin hij het deed voorkomen, dat dr. Steele zijn spreekkamer houw do tussdien whiskey flesschen en zijn oor deel dus niet nuchter zou zijn geweest (een opmerking die overigens van slech ten smaak getuigt) zou ons doen comclu- deeren, dat dr. Nijenliuis de uitoefening der geneeskunde onafscheidelijk verbonden ziet aan een spreekkamer. (Ik sprak im mers niet van een spreekkamer). Het moet, zelfs voor een medicus, een merkwaardig verschijnsel zijn, dat vacci natie slechts gehandhaafd1 kan worden door dwang, terwijl toch de gemiddelde mensch geredelijk naar den dokter loopt 0:11 „ge holpen" te worden en dat zoodra die dwang, directe of indirecte, opgeheven wordt, do vaccinatie van zelf achteruit gaal (165.386 in 1925, 17.GS2 in 1935). Voor den materialistisdien wetenschap- pel ijken mensch mag dit een raadsel zijn, maar het zegt hem niets. Toch ligt juist hierin een groote les opgesloten. De men- schclijke rede kan .dwalen. De natuur dwaalt niet en de uitspraken der natuur \inden wij in de statistiek der sterftecijfers. De mensch, die zicli niet verkocht heeft aan liet materialisme van het objectieve denkvermogen, heeft een bron van kennis van onschatbare waarde in de intuïtie, de eerste uiting van het universeele denk vermogen. Het is waar, dc intuitie kan ge supprimeerd worden door het sophistisch redcnecrem, gebaseerd alleen op het zin nelijk waarneembare. De z.g. wetenschap pelijke geleerde met zijn inductieve me thode, die tot zooveel theoriën geleid heeft, die men later weer heeft mo-eten verwerpen, wijst gewoonlijk alle extra- sensorische kennis minachtend van de hand. Toch, waar verreweg het grootste deel der gcliecle bevolking een tegenzin voor de vaccinatie toont en slechts dwang haar er toe kan bewegen, is dit ongetwij feld een uiting der intuitie. De mensch mag die negecren, maar immer tot zijn schade. Ten slotte nogmaals, mijn doel is om do alles overtreffende waarde van een reine bloedstroom te propageeren. Zoo lang liet hocus pocus der koepok-vaccinatie nog zijn macht over een deel der bevolking uitoefent, zoo lang kan er van ware volks gezondheid' geen sprake zijn. J. COOPS, F.A.I.A., F.R.C. Amsterdam, Hunze«traat 141. DINSDAG, 16 Januari. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn f17.per H.L. ad 46 pCt. Zonder fust en zonder belasting- K iet-of fideel. Spoeling: fl.50. 1 Binnenlandsche spiritus f25.a 100. Buiienlandsche spiritus f 16f 18. Zonder fust en zonder belasting. ROTTERDAM, 1G Jan. Veemarkt. To taal aanvoer 3772. Paarden 139. Veulens 1, Magere runderen 634, Vette runderen 983, Vette kalveren 35, Graskalveren 156, Nuchtere kalveren 1281, Schapen en lam meren 481, Varkens 3, Bokken en gei ten 59. Prijzen per K.G. Vette koeien le kwal. 82, 2e kwal. 68, 3e kwal. 4G36; vette oesen 7'Ö, 68, 4636; Stieren 74, G4, 54; Vette kalveren 145, 125, 95105; Scha pen 47, 42, 37; Lammeren 50, 45, 42; Graskalveren 60, 50; Nuchtere kalveren 48, 43, 38; Slachtpaarden 59, 49, 40. Prijzen per stuk. Schapen 1c kw. 28, 2e kw. 20, 3e kw. 15; lammeren 19, 15, 10; nuchtereslachtkalveren 12,10, 7; slacht paarden 260, 180, 120; werkpaarden 3G0, 240, 140; billen 250, 200, 120; kalikoeten 285, 195, 140; melkkoeten 280, 195, 140; varekoeien 190, 1.35, 105; vaarzen 145, 125, 75; pinken 105, 85, G5; graskalveren GO, 40, 30; bokken en geiten 11, 7, 4. nuchtere fokkalvercn 2G,22, 18. Houg water. 1G Jan. 8 uur, 20.09 uur. 17 Jan. 8.38 uur, 20.5G uur. Zon en Maan. Zonsorg. 10 Jan. 8.05 u, ondg. 16.14 u. Zonsopg. 17 Jan. 8.04 u., oadg. 1G.10 u. 17 Januari E.K. 21 Januari V.AL 0. u 11.1) AL Geboren: 1 12 Januari: Willem ALijndert, van A. J. van Loopik en J. AI. van den Berg, Amperestraat 2C. 13 Januari: Willem Adriaan, z. van W. Alaan en S. de Jonge, Korte Singelstraat 1G. 14 Januari: Cornelis Gerardus, z. van L. Donkersloot en C G. Deyl, Stationstraat 1. Erna, d. van Tb. L. A. Verdonck en P. C. W. Louweive, Van Leeuwenhocek- straat 42. Overleden: 13 Januari: ik L. F. Kappejau, 45 jaar, echtg. van C. van den Brand, Nassaulaan 75. G. Aalbrcgt, 77 jaar, wed. van 11. de Hoog, Nassaulaan 75. KOERSEN OP 16 JANUARI 1940 (Aledegedeeid door de Amsterd, Bank). injj. u.sjjiatiN. (Binnenland. A.K.U. Van Berkel Eert. Colvé Neder!Ford Ned. Gist Spiritus Ned. Kabelfabriek Philips Gi. G. B Unilever (Buitenland). Anaconda Bethlehem Steel ieneral Motors ICennecott Copper Republic Steel U.S. Steel Corp. ELECTR. OND. Aniem Ned. Ind Gas Mij. (Buitenland). htics Service MIJNEN. V.gem. Exploratie., ttedjang Lebong singkep Tin Mij. PETROLEUM. Kon. Olie {Buitenland). Bont. Oil Mid. Cor.t. Petr. Phillips Petr Shell Union Tidewater Ass. Oil RUBBER. Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber SUIKER. Vorstenlanden Handelsver. A'dam TABAK. Dels Mij Deli Batavia Senembah V.K. HEDEN SCHEEPVAART. H.A.L. Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie SPOORWEGEN. Canadian Pacific tilinois Central N.-York Centr. Railr. Southern Pao Sou them Railway Cy. 35%e 35%6% 820 819 370 126% 94% 322 327 307% 125%6 95 - Va 21"% 38% 27% 15% 44 22 - 55 38"% 27% 15"%6% «%- 208 209 207 209% na/ II 31!/l6 567, 131 132 257 258 60 16% 8% 28»% 9'% S'% 16"% 10 - 28% 9 - V, S'%- 195% 156% 194%5% 159 60 101% 390 102 - 390 Vj 167% 118% 130% 168 1187a 138 93 89 104% 937a 90 1027,— 4 9% 12% 10% 12% 8% 12%— 10%,- 13 9% Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Januari Londen 7.47, Berlijn 75.35, Parijs '4.231/2, Brussel 31.631/2, Bern 42.17%, Kopenha gen 36.321/2, Stockholm 44.85, Oslo 42.75, New York 1.881/16, Milaan 5.95, Proion. gatie 2%.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3