Be Maansteen 69802 69551 67682 68735 69400 Boterstraat 2832. 69773 J deJa^r 67556 ^ac* v'~ xY.estrnolen~ 67664 Fa- J--H- v'-d-Water' 69799 87593 69899 Radioprogramma's Rechtszaken Autobus roide van den dijk Kind door brand om het ieven gekomen Verduistering door gemeente-secretaris Besiag op salaris van onderofficier gedeeltelijk opgeheven Diéfstai van goud en zilver Kerk en School DE DAGELIJKSCHE VRAAGBAAK Algemeen Installatiebureau Antliraciet JAN HOOGENBERG, «OOGSTRAAT 24. Autodiensten Bakkerij Bedden en Tapijten Bedrijfskleed.ng Begraïenissen Boekhandel en Bibliotheek Bouwartïkelcn-IJzerwaren Glas Goud- en Zilverwerken Machinefabriek Meubelen-Sfoïfecren Papiervernietigimg Pompen Rund- Kali's- en Yarkensslagerij Schoenen Schoorsteenvegen Stoïïen-Manufaeturen Stofzuigers, Blotoren, Apparaten Stoomen-Verven Triples Hoeden, Petten (ook in laken) Huis- en Decoratie-Schilder Timmerman-Bletseiaar-Aannemer Woning-inrichting Burgerlijke Stand Woningbureau. Zalen te huur Chauffeur voor de Kotlcr- damsehe rechtbank. Op 1 October j.l. is te omstreeks elf amr 's avonds tusscben Vlaardingen en Maassluis een autobus gekanteld en van den dijk gerold. Van de zeventien inzit tenden liepen verscheidene passagiers min (of meer ernstige verwondingen op. Een dame moest in bet ziekenhuis worden op genomen. De bestuurder van de bus, reserve-ehanf- leur van V.A.O.M., de 32-jarige Schie dammer A. J. heeft gistermiddag voor de Rotterdamsche rechtbank terechtgestaan wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel. Verd. vroeg uitstel om een advocaat te raadplegen, maar de rechtbank was van meening, dat hij daartoe ruimschoots ge legenheid heeft gehad. Verd. verklaarde, dat er van dein an deren kant een auto met groofce snelheid naderde, waarvan de lichten fel brand- 'den. Of hij verblind was, wist hij niet meer, wel herinnerde hij zich ver naar rechts op den vijf meter breeden weg te zijn uitgeweken. Daarbij was een der dub bele achterwielen in den berm terechtge komen en daarna zakte ook het rechter- voorwiel weg, met het gevolg dat de bus kantelde. Volgens de getuigenverklaringen heeft de vragen nog ongeveer zestig meter ge reden met het achterwiel in den zach- len grond-. De afscheiding tusschen weg en berm was niet duidelijk te onderschei den. Het O.M. eischte een maand! hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. rekening houdende met het feit, dat verd. ontslagen is. Spr. vroeg voorts in trekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Uitspraak over veertien dagen. Een maand gevangenisstraf geëischt. De Haarlemsche rechtbank heeft Zater dag de behandeling voortgezet van de in Augustus j.l. geschorste zaak tegen een 23- jarige moeder uit Beverwijk, aan uier on achtzaamheid het te wijten is, dat haar vijf jarig zoontje op 29 Mei bij een brand in de ouderlijke woning om het leven is ge komen. De vrouw was 's avondhaar man in een café gaan opzoeken en had, voor zij haar woning verliet, een kl-eedingstuk gestreken Zij vergat bet electrische strijkijzer uit te schakelen, waardoor brana ontstond. Toen de brandweer verscheen, vond zij in de slaapkamer de drie kinderen van het echtpaar, twee jongens van vrjf en twee jaar en een meisje van zes jaar, door den rook bedwelmd. Voor het vijf-jarig jongetje kwam huipte laat. De vrouw verklaarde, dat haar schoon ouders altijd oppasten als zij uitging. Op den bewusten avond waren zij echter ver hinderd. De vrouw heeft haar kinderen toen alleen gelaten. Het 0. M. persisteerde bij zijn eïsch van één maand gevangenisstraf. Uitspraak 25 Januari. Veroordeeld tot negea maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventief. liet gerechtshof te 's-Ilertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den oud'-gemeente-secretaris van Amstenradc, die er van verdacht wordt in zijn kwali teit van administrateur van het kerkbe stuur der P.K. Parochiekerk te Amsten- rade in het tijdvak van 1 Januari 1929 19 Juli 1939 een bedrag van bijna zeven duizend gulden te heboen verduisterd. In de eerste instantie had' hij terecht gestaan voor de rechtbank te Maastricht, welke hem lot een gevangenisstraf voor den tijd van negen maanden veroordeelde. Tegen dit vonnis waren zoowel de officier van justitie als verdachte in hooger be roep gegaan. Bij do behandeling voor het hof werden geen geiuigen gehoord'. Verdachte legde een bekentenis af en toonde veel berouw. On gelukkige speculaties zouden hem tot het misdrijf hebben gebracht. De advocaat-generaal had tegen ver dachte een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden geëischt. De verdediger, tnr. Stroom uit Maastricht bepleitte een gevangenisstraf gelijk aan dm tijd in voorarrest doorgebracht. Gisteren in deze zaak vonnis wijzende, \eroordeelde het gerechtshof den gewezen gemeente-secretaris tot negen maanden ge vangenisstraf met aftrek van het geheele voorarrest. Beleedigrng van den minister van justitie. Overeenkomstig de conclusie van den pToeureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft dit college het cassatie-beroep verworpen van mr. AL M. Rost van Ton- niflgen, die door het Haagsche gerechtshof wegens beleediging van den minister van justitie in een artikel over de zaak Oss in het Nationaal Dagblad is veroordeeld tot een geldboete van 100 gulden. Haagsche president stelt gewoon dienstplichtigen gelijk met bcroeps- cn reser\epersoneel. Op liet salaris van een gewoon dienst plichtig sergeant was voor de volle 100 pCt. beslag gelegd door een crediteur, het geen mogelijk is, daar voor gewoon dienst plichtigen niet de gunstige uitzondering geldt, dat "slechts een vierde gedeelte van het salaris voor beslag vatbaar is tot f2000.en daarboven een derde. Deze bepaling geldt b.v. v-oor ambtenaren en militairen van liet beroeps en reserveperso- neel. De staat heeft in kort geding voor den vice-president der Haagsche rechtbank, mr. A. X. Kulin, geheele, subs, gedeeltelijke opheffing van dit beslag gevraagd, daar dit beslag in strijd zou zijn met bet open baar belang. Art. 179a Wetb. van Burgerl. rechtsvordering staat zulk een opheffing toe. De Haagsche president deed gisteren uitspraak en ontzegde de vordering van den staat tot geheele opheffing van 't beslag, doch wees de vordering tot gedeeltelijke opheffing toe. De pre sident liet het beslag toe, voorzoover dat cok mogelijk is op het salaris van beroeps- en reservepersoneel, dus een vierde tot f2000 en een derde voor de rest. Deze uitspraak werd uitvoerbaar bij voorraad verklaard' en gedaagde werd in de kosten veroordeeld. De president overwoog in zijn vonnis o.m., dat het openbaar belang de geheele opheffing van het beslag niet kan vor deren, omd'at de wet de mogelijkheid' van beslag op de soldijen enz. van beroeps- en reservemilitairen beperkt, doch niet uit sluit; dat het openbaar belang immers vordert, dat dengene, die door den staat met eenig gezag is bekleed een zekere financieel© onafhankelijkheid' gewaarborgd blijft; dat daarenboven in een geval als het onderhavige, dat belang met bet oog op de arbeidsprestatie van den dienstplich tige verbiedt hem geheel van zijn inkom sten te berooven. Een zilversmid en eeu opkoo per in arrest. In het begin van de vorige maand kreeg de Haagsche politie bericht, dat een opkoo per te 's Gravenhage, die voor haar geen onbekende is, anderhalf kilo plaatzilver *aad verkocht aan een collega in Amster dam. Bij onderzoek bleek, dat dit zilver nieuw was. De Haagsche opkooper een man van 70 jaar verklaarde dit zilver gekocht te hebben van een inmiddels els overleden caféhouder. De recherche - de evenwel verder en zij ontdekte Jai de man relaties onderhield met een zilversmid m Leiden, die werkzaam was op een be kende fabriek in goud- en zilverwerken te Voorschoten. Deze 34-jarige zilversmid werd aan een langdurig verhoor ondei- worpen. Hrj bekende tenslotte dat hij in den loop van de laatste drio jaren regelmatig kleine hoeveelheden goud steels circa 15 tot 20 gram uit de fabriek in Voor schoten had ontvreemd en het aan den Haagschen opkooper had verkocht. In do woning van den zilversmid, welke aan een nauwkeurige huiszoeking werd onder worpen, vond de politie verscheidene voor werpen, welke eveneens uit de fabriek te Voorschoten afkomstig bleken te zijn. Zoo o.m. zilveren penningen, gietsels en ook nog een klompje gesmolten goud. Zilversmid en opkooper zijn gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Arbeidslijsten behoeven niet in kantoren van de gemeentelijke gas- en water leiding te worden opgehangen. Wegens het niet aanwezig hebben van een arbeidsregister en het ontbreken van een arbeidslijst in het kantoor van de ge meentelijke gas en waterbedrijven te Alaas tricht, was proces-verbaal opgemaakt tegen den directeur dezer bedrijven. De kantonrechter en in hooger beroep de rechtbank te Maastricht gaven echter ontslag van rechtsvervolging, aangezien huns inziens de vraag of zoodanig kantoor valt onder de bepalingen der arbeidswet 1919 in ontkermenden zin moet worden beantwoord, waar bedrijven als de genoem de niet kunnen worden beschouwd als „ondernemingen", doch behooren tot de huishouding der gemeente, als bedrijven in het algemeen belang der gemcentenaren o.a. in verband met de oepnbare gezond heid en veiligheid. Tegen dit vonnis had de officier van justitie bij de Maastrichtsche rechtbank be roep itf cassatie bij den Hoogen Raad in gesteld. De Hooge Raad heeft gisteren zich aansluitende bij de overwegingen van de rechtbank dit beroep verworpen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Cubaard, J. Germans, bulppred. te Driebergen. .">7777 Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- O veld 53. Erkend gasfitter. Erkend instalt-teur. Uw adres bij ver huizingen. NA 6 uur tel. 67879. C7Q10 2 x daags op Rotterdam. U 3 IZ J. de Ronde (Fa. F. v. d. Velde). Boterstraat 77. Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. RQR7fi ^a* Willems Ernsting. 030 O Rotterdamschedijk 233-235-237. 68886 ®ott8ermg. Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis. f» fm O C. NoorlanderNewtonstraat 34. I I C. Zuidgeest, Fabristraat 24. Tarieven vanaf f 66. Door Wüke Collins Nederlandsche bewerkingvan A. A. HUMME Jr. 81 „Gedaan?' herbaalde mijnheer Frank lin „Hrj liet zijn gezond verstand wer ken en kwam tot de conclusie, dat de kolo nel op een van zijn zwerftochten een stuk bergkristal had gevonden, dat hij voor een diamant versleet. Wat betreft het gevaar, dat - hij vermoord zou worden -en de voorzorgsmaatregelen, die hij noodig oordeelde, om zijn leven en zijn stuk kristal te beschermen wel, hij hoefde slecnts naar de politie te gaan. De kolonel was al sedert jaren aan opium verslaafd en als de eenige manier, om aan die documenten te komen, gelegen was in het toegaven aan door opium veroorzaakte her senschimmen, dan wilde mijn vader hem graag ter wille zijn te meer, daar hij er persoonlijk geen last van had. De dia mant en de verzegeld© instructies verhuis den naar een safe-loket bij de bank en de brieven den kolonel, die de mededee- iing behelsden, dat hij nog leefde, werden ontvangen en geopend door onzen familie advocaat, mr. Bruff, die door mijn vader als zijn vertegenwoordiger was aangewezen. „Mijn \ader verkreeg de papieren, die hrj noodig han en zag zijn zwager niet meer. Op regelmatige tijden werden de brieven van den kolonel ontvangen, die onverandeilijk de zakelijke mededeeling bevatten: „Mijnheer, ik verklaar hier mede, dat ik no_, in leven ben. Laat den diamant waar hij is. John Hemcastle.' Dit had vele jaren geduurd, totdat onge veer zes maanden geleden de innoud van zijn brief anders luidde. Hij had name lijk geschreven: „Mijnheer Men heeft mij gezega, dat ik met lang meer te leven heb. U gelieve hier te komen en mij te helpen met het opmaken van mijn testa ment." Mr. Bruft voldeed aan dit verzoek en begaf zich naar een kleine, afgelegen villa, waar de kolonel sedert zijn terugkeer uit Indiê-alleen gewoond had. Hot testa ment was zeer eenvoudig en bevatte slechts drie clausules. Do eerste had betrekking op het onderhond van zijn dieren, de tweede betrof de stichting van een leer stoel in de chemie aan een der universi teiten in het Noorden van het land en de derde vermaakte den Maansteen als een verjaardagsgeschenk aai zijn nichtje, op voorwaarde, dat mijn vader als execu teur-testamentair wilde optreden. Mijn va der weigerde eerst, doch gaf later toe, overwegende, dat hij hierdoor geen moei lijkheden kon krijgen en doordat mr. Bruff opperde, dat "de diamant misschien toch wei iets waard zou kunnen zijn en Rachel's belangen hiermede dus gediend waren. CQC'j O Uitgebreide Catalogus, A. Rood- OöwlO bo! v.h. J. v. d. Berg's Boek handel. Rubensplein 16. Post Co., Korte Dam 10. N.V. Van Katwijk's Giashandel, Lange Kerkstraat 38, Alles op dit gebied. iS mjnen) Modern ingericht reparatiebedrijf Dirk van Wassenaarstraat 35. Showroom Rembrandtlaan 7. straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. RP7QS Verkoop, Verhuur en Reparatie. ÖO Willem Fontijne's Pompen- en Motorenhandel, Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. Dam 52. O belt, wij bezorgen. COA, D. van Dooren, Broersveld OÖOZ I 116. Uitsluitend betrouwbare kwaliteiten. MIDZA BONNEN C O A 01 Verbetering van Schoorsteentrek. UCrtZ I Fa. V. L. Borrani- Alléén Lange Achterweg 33. rjQ-j Af) „Kofa"-Bertels, Dam 9-26. I Ta. Midza bonnen. Q-JCA1 J- Th. Hexjnsbroek, Branderssteeg 6. 3 28 Stoomververij en Chemische Wasseherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuwstraat 71 H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gedipl. Uurwerkmaker. Piet Hemger, Passage 1. Heerenmode-artikelen. Vraagt tel. zichtzending. COOQC G. VAN MEURS, OO«d LANGE HAVEN 5. Kantoor- en Winkelboeken C "7 Q O f i Henn Rebers, Hoogstraat 146. O OdCU Bureau-artikelen, Vulpenhouders alle merken vanaf £0.75, met garantie. Latten en ronde stokken. Frans van Thienen, Broersveld 123. C70C9 N. Scheurkogel, Lange Nieuw- O/OOO straat 177179. Uitvoering van werken in gewapend beton. WOENSDAG, 17 Januari 1940. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. VARA-uitzending. 10.0010 20 vm. VPRO. 11.00—11.30 vm. en 6.30— 7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. S.OO ANP en gramofoon. 8.15 Orgel. 8.45 Graniofoon. 9.30 Keukenpra.aljo. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arb. in Gontinubedr. 11.00 Causerie. 11.30 Voor do vrouwen. 12.00 Gramofoon, 12.45 ANP en graniofoon. 1.00145 Orkest. 2.00—2.55 en 3.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoon. 5.45 Orkest. 6.30 Lezing. 7.00 Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Koor. 7.30 Bijbel. 8.00 SOS-ber. 8.03 ANP en Varia. 8.20 Operette „Die schone Galathee". 9.0D Radiotooneel, 9.45 „The Kilium Ilawaiians" en or gel 10.00 Gramofoon. 10.15 Cello, en piano. 10.40 Lezing. 11.00 ANP. 11.10 Ramblers. 11.40—12.00 Orgel, cimbaal, xylofoon en vibrafoon. Hilversum II, 301,5 31, N( RV-uitzending. 6 30—7.00 Onder- wijsfondf voor de Scheepvaart. 8.00 ANP. 8.05 Schriftlezing en medi tatie. 8.20 Gramofoon. (9.309.45 Ge- lukwenschen). 10.30 Morgend'enst 1100 Gramofoon. 11.10 Viool, piano en gra mofoon. 1.20Q Ber. 12.15 Gramofoon. (Om 12.30 ANP). 12.40 Orgel. 1.40 Zang, piano en gramofoon. 2.302 55 Gramofoon. 3.00 Ghr. lectuur. 3 30 Gra mofoon. 3.45 Clir. liederen. 4 30 Gia- mofoon. 4.45 Felicitalies 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoon. 6.00 Praatje. 6.15 Gramofoon. 6 30 Taalles 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.45 Gramofoon. S.OO ANP en SGS-bei. 8 15 Gramofoon. 8 50 Causerie. 9.20 Orkest en solist. 10.05 ANP en actueel halfuur. 10.33 Gramo foon. Ca. 11501200 SchrifUezing. Engeland, 391 en 449 31. (Na G.20 u.m. ook 342 3L). 12.20 Orkest. 1.30 Zang. 130—2.20 Or kest. 3.40 Diansorkest 4.33 Orkest. 5.50 Orkest. 7.05 Vioolduetten 8 20 Sympho nic orkest. 11.03 Spinet. 1120 Theater orkest en -koor. Radio-Paris, 1618 31. 12.05 Zang. 12 20 Koor 1.03 Piano. I.35 Zang. 2 00 Gramofoon. 2.05 en 2 30 Trio. 4.50 Zang. 5.33 Kwartet en zang. 7.20 Lichte muziek. 9 03 „Marien Lcs- caut", opera. 10 20 Zang. 10 33 Chan sons. 11.20 Oude muziek. 12 0312 20 Dansmuziek (gramofoon). Brussel 322 en 484 3L 322 M.: 12.20 Gramofoon 12.31 en 1 30 Dansorkest. 1.503 20 en 600 Gramo foon. 6.50 Zang 8 20 Opera 10 30 II.20 Danso. kost 484 31.12.20 Gramofoon. 12 50 en 1 30 Orkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoon. 5 35 Kwartet. 6 05 Gramofoon. 6.35 Cel lo 6.50 Gramofoon. 8.50 en 9.45 Or kest. 10.3011.20 Gramofoon. COfl1 1 Pa- Rijnbence Van Hoek ÖOU I I Hoogstraat 32. emCI Woningbureau „Schiedam-?" est O I 0Z Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen. voor uitvoeringen, feesten, ver- 68145 gaderingen enz. Gebouw Musjs Sacrum, L. Haven 115. VLAARDINGER-AMBACHT, Geboren: 4 Jan. Matthijs Johannes, zoon van K. Springeling en 31. Sp.essons, Lijsterlaan 23 8 Jan. Maria, dochter van L. van Klave ren en A. 1. Pryce-Tidd, Kievitlaan 16 Alewijn, zoon van N. Verboom en J. Klos, Kethelweg 96. 10 Jam Wilhelmus Adrianus Marie, zoon van A. K. Kester en ?V. M. C. Olsthoorn, Woudweg 3a. Ondertrouwd: 4 Jan. Dirk Kok, 22 jaar en Menksje de Bruijn, 22-jaar, Kethelweg 6. Gehuwd: 10 Jan. Comelis van Haaren, 28 jan? en Jaantje van Welie, 23 jaar. Jan Jacobus Mooldijb, 26 jaar en Gerritj© Emma van Brandwijk, 23 jaar. Arie van 'der Wal, 30 jaar en Jannetje de Vreugd, 23 jaar. Daniël van Katwijk, 23 jaar en Jozina An- thonia Helderop, 22 jaar. „Het was noodig den steen te laten schatten, waarbij alle geraadpleegde ju wehers eenparig van oordeel waren, dat het een dir grootste diamanten ter wereld was. De waarde bleek evenwel moeilijk te bepalen door de uitzonderlijke grootte en kleur, t°rwijl zich bovendien in het hart van den steen een fout bevond; doch :zelfs met dit effect bedroeg het bedrag van de laagte raming nog twintigduizend pond. Je kunt je de verbazing van mijn vader voorstellen. Hij had bijna gewei gerd als executeur op te treden en dit juweel voor de familie verloren laten gaan. Hij nam nu ook kennis van de verzegelde instructies, welk document mij door mr. Bruff, tegelijk met de andere paperassen, geloond werd en waaruit ik meen den aard der samenzwering, die het leven van den kolonel bedreigde, te kunnen af leiden." „U gelooft dus, dat er inderdaad een complot bestond?" vroeg ik. „Ik gelord nu zeker, dat zijn leven be dreigd werd," antwoordde mijnheer Frank lin. J „De verzegelde instructies geven, naar mijn meening, de verklaring van het feit, dat hij een natuurlijken dood stierf. Bij het uitblijven van den gebruikelijken brief, ouidende op een gewelddadigen dood, moest mijn vader den Maansteen naar Amsterdam zenden, om daar in vier of zes atzonderlijke steenen gespleten en ge slepen te worden. Na verkocht te zijn, moést de opbrengst dienen voor de stich ting van dien leerstoel in do chemie, waar voor thans in het testament een bedrag be schikbaar is gesteld. Hij haü dus het bestaan van den dia mant in zijn geheel afhankelijk gesteld van de omstandigheid, niet door moorde- naaishana te zullen sterven, want ware dit het geval geweest, dan zou de dia mant hebben opgehouden te bestaan." „0, juist,' beaamde ik. „Dat zou de waarde van den steen aanzienlijk hebben vernnnaera, waardoor die kerels zich zelf in dc vingers zonden hebben gesneden.' „Wel, neen, integendeel," verbeterde mijnheer Franklin. „Ik heb dat nage vraagd, en mij werd verteld, dat vier of zes geheel zuivere diamanten meer waard zoutten zijn dan de steen in zijn geheel, waar een fout in zit." „Wat is dit dan voor een samenzwe ring?' vroeg ik verbaasd. „Een complot, gesmeed door de Indiërs, die vroeger dit juweel bezaten en dat ge baseerd is op een oude Hindoe-legende, Het idee, dat eenige uitverkoren volge lingen van een oude traditie, alle moei lijkheden en gevaren ten spijt, geduldig op een gelegenheid wachten, een heilig juweel te heroveren, schijnt mij volkomen in overeenstemming mei hetgeen wij ge hoord hebben, over het geduld van een Oostersch volk en den invloed van hun godsdienst. Maar wat mij nu interesseert, is de vraag, ot het complot, waarvan de Maansteen het middelpunt vormt, den dood van den-kolonel heeft overleefd en zoo ja, or de kolonel' wist, dat dit het gevat zou zijn, toenhij den steen aan Rachel naliet. - „lk voelde'er weinig voor, toen ik de geschiedenis van den Maansteen kende, de persoon te zijn, die hem hier moest brengen Maar mr. Bruff merkte op, dat iemand de nalatenschap aan mijn nicht ter hand moest stellen en dat ik dat evenmeo zou kunnen doen als iemand anders Toen ik den diamant uit de bank had gehaald, meende ik door een donker, sclnmrns gekleed indmdu gevolgd te wor den. Toen ik in mijn vaders huis terug keerde, vond ik daar een brief, waardoor ik genoodzaakt was, mijn vertrek utt te stellen. Ik bracht daarop den diamant naar de bank terug en zag weer denzelf den man Vanmorgen, toen ik den steen weer haalde, zag ik den man voorde derde maal slaagde er in hem fe ontloopen en vertrek met den ochtendtrein, om hem geen gelegenheid te geven, mijn spoot weer te volgen. Nauwelijks hier aangeko men, is het eerste nieuws dat mij ter oorkomt, dat drie Indiërs vandaag hier zijn geweest en dat mijn komst uit Londen en een voorwerp, dat ik bij mij moet heb* Ben, hef onderwerp van hun speciale be langstelling uitmaken, zoodra zij zich on bespied wanen. Moet ik hier nu tut af leiden, dat ik te veel waarde hecht aan wat slechts toeval kan zijn, of is dit eet* bewijs, dat de Indiërs inderdaad op het spoor van den diamant zrjm, van hot «ogenblik af, dat ik hem uit de vedige bewaarplaats in de bank heb wegge haald'?! - f XWofdl vervólgd).

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6