9e Maansteen Gemeentebegrooting 1940 69400 Boterstraat 2832: 69551 67682 87593 69899 69799 Radioprogramma^ Aigemeene beschouwingen vin. DE DAGEL1JKSCHE VRAAGBAAK Algemeen Lnstallatiebureau Anthraciet 6980? JAN HOOGENBERG, -OOGSTRAAT 24. Antodfensten Bedden en Tapijten Bedfijüsklced'ng Boekhandel en Bibliotheek Bo u wa rtïkelcn - f Jzenvaren Glas Goud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook tn laken) Huis- en Decoratie-Schilder Machinefabriek Meubelen-Stoïfeeren RQ777 G- b dc Ia8er- Papiervernietiging Pompen Rund- Kalfs- en Varkensslagerij Schoenen Schoorsteenvegen Stoffen-Manufacturen Stofzuigers, Motoren, Apparaten S'toomen-Verven Triplex Timmerman-Metselaar -Aannemer Woning-inrichting Woningbureau. Zalen te fanor Spor* Hockey R.K.S.V Excelsior Waterpolo Vergadering van Donderdag 14 December *s namiddags 2 nor ten Stadhuize. Voorzitter: de burgemeester, de heer mr dr. F. L. J. van Haaren. Het woningnpport. De heer Bergman (s.d.) herinnert er aan het vorig jaar bij de behandeling der begrooting, bet woningrapport te hebben besproken en spr. had het voornemen ook no wat nader op het vraagstuk der woning- voorziening in te gaan. Maar zoowel de beer Etman als de heer v. d. Kraan benben spr. het gras min of meer voor de voeten "weggemaaid. Als bescheiden menscli komt spr. achter aan in de rij der sprekers en hij acht het ook niet erg, dat er nu fei eüjk maar weinig nieuws overblijft om te zeggen. De heer Van Duinhoven (s.d.) Die opvatting siert je! De heer Bergman (s.d.) neett het vorig jaar aan de hand van het woningrappcrt vastgesteld: le. dat de huur van vele woningen te hoog was in verhouding tot het inkomen van den bewoner; 2e. dat er een gebrek aanwezig was aan goede arbeiders woningen en 3e. dat tengevolge van den economischen nood veel samen,woning van gezinnen voorkwam. We zipi nu een jaar verder en de bezwa ren toen genoemd, zijn veel urgenter ge worden. In verband met Oen oorlogstoe stand, zijn de levensmiddelen in prijs ge stegen en zullen ook de belastingen worden verhoogd. Daardoor zal het percentage, dat van het beschikbare ^Irag voor levens onderhoud aan buur wordt uitgegeven, nog stijgen. Er zijn in het afgeloopen jaar geen ar beiderswoningen gebouwd, behalve dan de 47 voor groote gezinnen. Daarentegen zijn wel middenstandswoningen verrezen, o.a. in de Boerhavelaan en de Burgemeester Knappert! a an, waaraan geen behoefte be stond. Samenwoning, Het aantal gevallen, waarin tot samenwo ning werd besloten, is gestegen. Vele ge- mobiliseerden zijn den laatsten tijd ge trouwd en de jonge vrouw heeft in een groot aantal gevallen haar intrek genomen bij haar ouders. Deze toestand zal zïeh straks wreken, even als dat in de periode 19141918 het geval is geweest. Er zijn toen bedragen van f 150f 200 als z.g. sleu- telgeld betaald en groote woningen werden in hokjes ingedeeld, sommige niet grooter dan 2 bij 3 M„ waarin de jonggehuwden konden kruipen voor f3 A f4 per week. Di.e situatie moet thans voorkomen, worden. De bijl er in. Met de sanecring van de binnenstad behoort spoedig te worden begonnen. Er heerscht daar een toestand, die een ge meent© van 62.000 inwoners onwaardig is. De bijl dient er in gezet te worden. Men is nu al weer een jaar langer aan h' studceren. Er zijn inderdaad rooeilijlae- den, die overwonnen moeten worden, maar is het nu niet mogelijk dat de Woningdienst >x£ een andere gemeentedienst maar voor Woningdienst lijkt dit het meest ge- cigend een plan ontwerpt, waarbij sa neering van de binnenstad en den bouw van goede arbeiderswoningen gelijken tred met elkaar houden? De arbeiders uit het gesaneerde gebied moeten ook weer wo ningen hebben. Gaarne zou spr. zien, dat gemeentelijke en vereenïgingsbouw weer een kans krijgen. Van 19141918 en kort daarna hebben die instanties goed werk geleverd. De huureominisieu Ook wil spr. nog de aandacht vragen voor net enorm oploopen van de huurprijzen in de periode 1914—1918. In verband daar mee werd toen de huurcommissie in het leven geroepen, die ia 192? weer werd Ooor. IVilke Collins Nederlandsche bewerking van A. A. HUMME Jr. 1.3) „Ik zou zeggen,- dat u aan giooter ge varen. blootgesteld bent geweest, dan ik ooit gedurende mijn reizen onder de oogen oeb moeten zien," antwoordde mijnheer .Murthuaite, „en dat wil heel wat -eggen." „Is het werkeiük zoo ernstig?" vroeg mijnheer Franklin wbaasd. „Niar mijn tneeiu. na hetgeen u mij -crteld heeft, is het al bedoeling van die menschen den Maansttx n weer op zijn plaats, in het voorhoofd in het afgods beeld, terug te brengen en dat is tevens de reden, waarom zij hun kaste hebben pgeoffenl. Geduldig als katten zullen zij bun kans afwachten en die, desnoods met f Je -wreedheid van tijgers, benutten." Mijnheer Frankün wendde zich thans tot mij. „Lr blijft ons dan niets anders ever dan ladj Verinder in te lichten. Wij sullen haar morgen alles vertellen." „Maar wat moeten wij vannacht doen?" -roeg ik. „Veronderstel, dat zij terug ko- -.en?" Mijnheer Mnrthwaite antwoordde, voor opgeheven. Men ging toen uit van de veronderstelling, dat de huren wel zouden dalen. Dat is ook inderdaad bet geval geweest voor sommige categorieën, maar van een daling der huur voor de arbeidere woningen heeft spr. niet veel gemerkt. Tegen mogelijke excessen op het gebied van buaropdrijving moet ook nu dadelijk krachtig worden opgetreden en zoo noodig dient in Den Haag aangedrongen te wor den op de wederinstelling van een com missie, die controle uitoefent op de ge vraagde huurprijs. In de fteriode 19141918 is veel geleerd en we welen niet, hoe lang deze tcestand zal duren, de één zegt drie jaar en een ander 5 jaar. Als dat het geval mocht zijn zullen we goed doen nu reeds ons de lessen te herinneren, die ons de vorige oorlog heeft geleerd, teneinde de bevol king behoorlijk onder dak te brengen. Minnen vin ervaring. De heer De Öruin (lib.) kan zich, gezien de abnormale tijden, begrijpen, dat B. en W. in hun geleidebrief een pessimïs- tischen toon hebben laten hooren. Gaarna sluit spr. zich aan bij hen, die hun waardeering hebben geuit voor het werk van B. en W. Vooral in moeilijke tij den is het noodzakelijk, dat menschen, die in gemeentezaken doorkneed zijn, belast zijn met het dagelijkscli bestuur do. ge meente. De heer Hoogendam hoeft geïnformeerd naar de verhouding in het vrijzinnig blok. Spr. behoeft daar thans niet meer op in te gaan. De heer Hoogendam (a.r.): Ik weet het al, hoor! De heer De Bruin (lib.)Als dat niet bet geval mocht zijn, hooren we dat nog wel. Werkverruiming. Er is veel gesproken over productieve werken, die uitgevoerd moeten worden. Spr. sluit zich daar bij aan. Enkele werken zijn, wat de voorbereiding betreft, reeds in een ver gevorderd stadium en spr. hoopt, dat met den bouw van het abattoir en van het nieuwe rioolgemaal voor het Singelkwartier, s poedig zal kunnen worden begonnen. Onze mooie Broers vest eindigt bij de Lange Kerkstraat en dan komt een ge deelte van de Broers vest, waar nog bijna een middeleeuwsche toestand bestaat Daar zou spr. gaarne een nieuw gymnasium even tueel ook de nieuwe ambachtsschool ge bouwd willen zien. Dat onooglijk gedeelte van de Broers vest zou dan verdwijnen en de scholen bleven in het centrum van dc stad gelegen. Rijksweg no. 20. liet vorig jaar hoeft spr. in de sectie geïnformeerd hoe het stond met den nieu wen Rijksweg no. 20. Er is toen meege deeld, dat op de desbetreffende vraag geen antwoord kon worden gegeven, omdat do zaak nog in voorbereiding was en ten nauwste samenhing niet het plan Nieuw» land. Hoe staat het thans met dien weg? Is het al zoo ver, dat er plannen kunnen worden gemaakt door de gemeente Schie dam, of is het alleen Rotterdam, die in deze aangelegenheid wat te zeggen heeft? HavengewesL B. en W. blijken zeer huiverig te zijn om iets over de plannen tot stichting van een Havengewest los te laten. Hebben B. en W. ook in dezen alleen maar Rotterdam te volgen, of zijn we nog zoo zelfstandig, dat we over deze aangelegenheid een eigen meening mogen hebben? Rotterdam schijnt nog altijd annexatie» plannen ten opzichte van Schiedam te heb ben en keurt alles af, wat hier gebeurt; de plannen voor den bouw van een abat toir en van een nieuw stadhuis b.v. Rotter dam zou echter wel nuttiger werk kunnen doen dan eritiek op anderen uit te oefenen. Spr. wil in dit verband verwijzen naar oud- Delfshaven. Zoodra men den hoofdweg heeft verlaten, treft men in het voormalig Delfshavcn middeleeuwsche toestanden aan. Dit gemeentebestuur is best in slaat zijn eigen boontjes te doppen en te doen wat m het belang van Schiedam is. Bekeerder Volksbidhuis. Spr. heeft er zich over verhengd, dat de heer Th. J. L. v. d. Berg ook de aandacht heeft gevestigd op de positie van deu beheerder van het Volksbadhuis aan de Lange Haven. Deze man hoeft lang en hard gewerkt en vooral in de oorlogsjareu 1914 —1918 veel nuttig en moeilijk werk ge- daan. De gemeente stelt telken jaio een subsidie beschikbaar voor de exploitatie van het Volksbadhuis en als de beheerder de zaak daar niet in goede banen had ge leid, zou het bedrag dier subsidie veel hooger zijn geweest. Die man gaat nu met z.g. pensioen, d.w.z. hij krijgt een toelage, die slechts voor een aantal jaren is toege zcgii Spr. hoopt dat de gemeente die toe lage iets zal kunnen aanvullen, zoodat de betrokkene den ouden dag zonder al te groote zorgen zal kunnen slijten. Vaccinatie. In de sectie heeft spr. do aandacht ge vraagd voor de vaccinatie tegen do pokken'. Spr. is vele jaren in. Indië geweest en wet wat pokken-epidemieën betce.ker;ea. Op Java lieeft spr. duizenden en duizen den gezien, die van de pokken geschonden waren. De vaccinatie is hier niet meer verpl dit, maar spr. zou er bij het gemeentebestuur op aan willen dringen de vaccinatie van kinderen beneden de 2 jaren verplichtend te stellen. Een schuilh nisje. Tenslotte wil spr. nog een goed woord doen voor een categorie, die zich hier vestigt. Toen het schuilhuisje in het Sterre- boscb verdween, is gezegd: Dat heeft de Polyantha gekocht, blaar spr. zou gaarne zoo'n gebouwtje aan den Maaskant hebben. Daar komen op hun wandeling vele ge- jiensionneerden ,waax spr. ook bij is. De heer Hoogendam (a.r.)Dus eigen belang! De heer De Bruin (lib.): De gemeente heelt aan die menschen in 't geheel gem last, maar heeft er alleen maar voordeel van. Laat de gemeente hen ter wille zijn en aan den Maaskant een huisje laten bou wen, waar zij schuilen kunnen. De heer Hoogendam (a.r.): Moet er ook nog een potje bier brj?I De heer De Br u i n (lib.) is bang, dat ze anders wegloojoen. De voorzitter schorst de vergade ring tot Vrijdag 15 December, 's middags 2 uur. i 67777 Fs' Wed-M- Meurs, Broers; veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Jv adres bij ver huizingen. Na 6 uur tel. 67879. mijnheer Franklin iets kon zeggen. „Die kerels zullen het niet wagen, van nacht terug te komen," zei hij. „Zij nemen nooit den koristen weg naar hun doel, zeker niet m dit geval, waar de kleinste vergissing hun pian zou kunnen doen mis lukken." Na bcsloic-n te hebben, voor alle zeker heid de honden los te laten, keerden wij naar het huis terug, van waaruit het ge luid van pianospel tot ons doordrong. De heme! was intussch.cn geheel be wolkt en toen de rijtuigen voorreden, om de gasten naar huis te brengen, barstte de bui los HOOFDSTUK X Mad ai de laatste gast vertrokken was, begaf ik mij naar de eetkamer, waar Samuel mijn plaats aan de dientafel had ingenomen en nu voor de brandy en soda zorgde. Mijn meesteres en juffrouw Rachel kwamen uit de zitkamer, gevolgd door de beide heercii. Mijnheer Godfrey nam een brandy-soda, doch mijnheer Franklin scheen zoo vermoeid, dal hij nergens trek in had, Lady Vernieler wenschte hen goeden nacht en keek nogmaals doordringend naar haar broeders geschenk, dat op het kleed van haar dochter schitterde. „Rachel," vroeg zij, „waar ben je var plan je diamant vannacht op te bergen?" „O," zei Rachel onverschillig, „op mijn R7Q1 O 2 x daags op Rotterdam. O U I £m J. de Ronde (Fa. F. v. d. Velde). Boterstraat 77, baKiiCi'lj Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. RQI57R Fa. Willems Erusting. Ou O I O Ronerdamschedijk 233-235-237 opoQC F. Röttgermg, Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis. Begrafenissen C07T) C. Noorlander, Newtonstraat 34. 03/ IJL G. Zuidgeest, f abristraat 24. "Tarieven, vanaf f 66. (iSQRI 1 Uitgebreide Catalogus, A. Rood- 033 I O bo! v.h. J.- v. d. Berg's Boek handel, Rubensplem 16. Post Co.. Korte Dam 10. COnn N.V. Van Katwijk's Glashandel OO uw Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gedipl. Uurwerkmaker. Piet Hemger, Passage 1. Heeremnode-artikele» Vraagt tel. zichtzending. egOQC G. VAN MEURS, OM3J LANGE HAVEN 5. Kantoor- en Winkelboeken R 7 ft 9H Henri Rebers, Hoogstraat 146. O OéCLxM Bureau-artikelen. Vulpenhouders alle merken vanaf f 0.75, met is LUNEN) Modern ingericht reparatiebedrijf Uu I/O Dirk van Wassenaarstraat 15. Showroom Rembrandtlaan 7. R7RRR Jac- d* Waal» Westmolen- O UUO straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. CQ7ÖR Verkoop, Verhuur en Reparatie. UU I 30 Willem Fontijne's Pompen- en Motorenhandei, Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. gy ?a" J" J?- v. d. Water, Dam 52. O belt, wij bezorgen. COOOI A. D. van Doof en, Broersveld uOJtl 116. Uitsluitend betrouwbare kwaliteiten. MIDZA BONNEN CO A 11 Verbetering van Schoorsteentrek. 0094 I Fa. V. L. Botram. Alléén Lange Achterweg 33. QQi AO „Kofa'-Berteis, Dam 9-26. UU I tZ Midza bonnen. R7RA7 f* Heijnsbroek, D/u Branderssteeg 6. C"TO O O Stoomververij en Chemische O 040 Wasscherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nietrwstraat 71 Latten en ronde stokken. Frans van- Thienen, Broersveld 123- R7QR7 N. Scheurkogel, Lange Nieuw- O/OOó straat 177179. Uitvoering van werken in gewapend beton. Com 1 Fa. Rijnbende Van Hoek Dull I I Hoogstraat 32. garantie. toilettafel, bij mijn andere bijouterieën.' Zij bedacht echter, dat zij een mooi In disch kastje bad en besloot den steen daarin te leggen „Maar er zit geen slot op dat kastje," merkte haar meoder cp. „Goede nemei, mama," riep juffrouw Rachel uit „Dit is tocb geen hotel. We hebben immer? geen diaven in huis." Haar moeder gaf hier geen antwoord op en verliet de kamer, waarop juffrouw Rachel haar voorbeeld volgde, na de hee- ren met een handdruk een goeden nacht te hebben gcwcnscht Ik zag in den spie gel, dat zij, voor mijnheer Franklin staan de, liet hangertje, dat hij haar gegeven had, uit haar boezem te voorschijn haalde en hem dat rrct een beleekenisvollen glim lach liet zien. Toen zij de kamer verlaten had, zei mijnheer Franklin, die noga! eens van mee ning veranderde- „Betteredge, ik geloof, dat ik de waarschuwing van mijnheer Murthwaite te ernstig heb opgevat en dat hij ons maar wat op de mouw heeft wil len spelden. Ben je werkelijk van plan de honden los te laten?" „Zeker," antwoordde "ik. „Ze kunnen dan vrij rondsnuffelen en zullen ons waar schuwen, als ze onraad bespeuren." „Goed," zei hij „We zullen morgen wel zien, wat ons té doen staat Ik voel er niets voor. mijn tante noodeloos ongerust ie maken. Wel te rusten." Hij zag er zoo bleek en vermoeid uil, P07C0 Woningbureau „Schiedam-West", DO 34 Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen. 01 4K voor uitvoeringen, feesten, ver- uOItw gaderingen enz. Gebouw Musis Sacrum, L. Haven 115. DINSDAG, 23 Januari 1940. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. A VR O-uitzending. 8.00 ANP. 8.15 Gramofoon. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Ensemble. 12.15 Con cert (opn.). 12.45 ANP en gramofoon. I.00 De Romancers en soliste. 2.00 Voor dc vrouw. 2.10 Orkest en solist (ojjïi.) 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Trio. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalf uur. 5.30 Orkest, soliste en gramofoon. 6.40 Gramofoon. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 ANP. 8.15 Internationaal overzicht. 8.35 Orkest en soliste. 9.15 Gramofoon. 9.45 Bonte Mobilisatietrein. 10.45 Dansorkest. II.00 ANP. 11.10 Dansorkest. 11.35 12 00 Ensemble. Hilversum II, 301,5 M. KR O-uitzending. 8.00 ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Cranio- Êoon. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 Melodisten en solist. (12.45—1.10 ANP en gramofoon). 2.03 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Orkest 4.45 Gra mofoon 5.00 Orkest en sol'st. 5.45 Fe licitaties. 6.05 Musiquetto. 6.35 Spori. 7.00 Ber. .175 Cyclus. 7.35 Concert. 7.5C Reportage. 8.00 ANP. 8.15 Sym- phonie-orkest en soliste. (9.00—9 20 Voor de jeugd). 10.00 Gramofoon. 10.05 Oc tet. 10.30 ANP. 10.40 Gramofoon. 10.50 Orkest. 11.1512.03 Gramofoon. Engeland, 391 en 449 M. (Na 6.20 n.ro- ook 342 M.). 12.20 Dansorkest. 12.50 Orgel. 1.20 Ber 1.30 Orgel. 1.502 20 Theater-orkest. 3.20 Northern orkest. 3.50 Gramofoon. 4.50 Band'. 5.50 Lichte muziek. 6.50 Kampconcert. 7.50 Revue. 8.20 Uil Rome- le Acte opera „La Bohème". 8.55 Orgel. 10.50 Orkest (opn.). 11.20 Orkest 12.00 Koperkwintet. Radio-Paris, 1648 M. 12.05 Piano. 12.35 Viool. 1.05 en 1.35 Vocaal concert. 2.00 Gramofoon. 2.05 Piano 2.30 Hobo. 3.20 Tooneel. 4.50 Zang. 5.35 Kamermuziek. Hierna: Zang. 6 35 Cello. 7.20 Orkest. 7.50 Sympihonie- concert 9.05 „La damnation de Faust", opera 10.35 Altviool. 11.05 Jazz. 12.05 12.20 Gramofoon. Brussel 322 en 484 M. 322 1L: 12.20, 1.30—2.20, 5.20—6.05, 6 50 en 7.20 Gramofoon. 8 20 Voor sol daten. 8.50 en 9.35 Orkest, soliste on het gemengde kooi*. 10.3011.20 Gramo foon. 484 M.12.20 Gramofoon. 12.53 en 1.30 Orkest. 1.502.20 en 6 35 Gramofoon. 6.ii> Orgel. 7.15 Gramofoon. 8.50 en 10.00 Sy mpl: ome-orkest en. solist. 10.3011.20 Gramofoon. De plaats op de ranglijst. Er is zoo lang geen competitiewed strijd gespeeld, dat zelfs de sj>eelsters en spelers zouden vergeten, hoe hun elftal op de ranglijst staat. Daarom laten we hier de standen van de R.K.S.V. Excelsior vol gen, zooals die op 17 December 1939 waren: Dames: le elftal, 3e plaats ia de 2e klasse B; 2e elftal, 3e pilaats ia die 3d klasse B; 3e elftal, 6e plaats in <Se 4e klasse B. 1 Heeren: le elftal, 2e plaats in «Se 2e klasse B;"2e elftal, 5e plaats in de 3d klasse B. Wintercompetitie 55. 1L O. Voor de wintercompetitie Z. R. 0 le klasse werd Vrijdagavond gespeeld S.V.I1. 2S.Z.C. 1uitslag 33. Hedenavond kwart voor tien speelt S.Z.C. 1 in het Sportfondsenbad alhier te gen R.Z.C. 2. toen hij mij toeknikte, dat ik hem aan raadde een glas brandy met water te neinen, waar mijnheer Godfrey mee in stemde. Mijnheer Franklin weigerde ech ter, nam een kandelaar en verliet het ver trek, gevolgd door zijn neef, wiens kamer naast de zijne lag. Toen hij echter de trap op was, riep lisj mij toe, toch maar een glas brandy met water voor hem boven le brengen, dus hij was blijkbaar weer eens van inzicht veranderd, of was be zweken voor den aandrang van mijnheer Godfrey. Toen ik aan zijn wensch had voldaan, liet ik de honden los en sloot zorgvuldig alle toegangen tot het huis. Het was reeds na middernacht, toen ik eindelijk mijn vermoeide oude botten in lied kon uitstrekken. Ik ontwaakte den volgenden morgen om half acht. Het was een. prachtige morgen en terwijl hot acht uur sloeg en ik juist naar buiten wilde gaan, om «ie honden weer vast te leggen, hoorde ik haastig stappen achter mij aankomen." Het was Penelope. „Vader," riep zij uit. „Kom dadelijk boven De diamant is ver dwenen." „Je bent niet wijs," zei ik, ongeloovig. „Hij is weg en niemand weet hoe hij verdwenen is," herhaalde Penelope. „Kom toch boven." Zij trok mrj met zich mede naar het boudoir van haar meesteres, dat door een deur met haar slaapkamer verbonden was. Op den drerapei stond juffrouw Rachel, bijua even wit als de peignoir, die zij aan had. De deurtjes van het Indische kastje stonden wijd open en een dei la; den was geheel uitgetrokken. „Kijk," zei Penelope, op het kastje wijzend, „Ik eb zelf gezien, dat juffrouw Rachel den dia mant in het laatje deed." „Is dat zuo, juffrouw?" vroeg ik „De diamant is weg," antwoordde zij met onherkenbare stem, waarop zij zich in haar slaapkamer terugtrok en de deur op slot deed. Voordat wij wisten, wat ons nu te doen stond, kwam lady Verinder binnen, die mrjn stem in haar dochters boudoir had gehoord en zich had afgevraagd, wat er was gebeurd. Het bericht van het ver dwijnen van den diamant scheen haar te verlammen. Na eenige oogenblikken her stelde zij zich en beval haar dochter de deur te openen, waarop zij binnentrad. Het nieuws ging als een loopend vuur tje door het geheele huis. Mijnheer God frey was sprakeloos en kon met anders doen dan zijn handen in ee ulj gebaar opheffen, terwijl mijnheer Farnk- lin, die voor hét eerst sinds langen tijd weer eens gooo geslapen scheen te heb ben, pas na net drinken van een kop koffie tot logisch denken in staat was- (Wordt vervölqd).

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6