V lit let Uzi o-opeu Ae> i/cH&deMe*' wttde*i g Spaart dus Midza-Bonnen en.... m o TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT ZOO SPOEDIG EEN HEBBEN VERWORVEN, ALS GEEN Alléén de WEKELIJKSCHE PREMIE-UITKEERINGEN geven a! een bijzonder VOORDEEL! Gemengd Nieuws Mist veroorzaakt treinbotsing. Brand in het s.s.Jexelstroom". Drie dooden op onbewaakten overweg. Rechtszaken KOOPT IN SCHIEDAM I MAARKOOPT IN MIDZA-ZAKEN Fl. 25.- Fl. 15.- Fl. IO— Fl. 7.- Fl. «.- Fl. 5.50 Fl. 5.- Fl. 4.- Fl. 3.50 Fl. 3.- Fl. 2.50 FI.2.— Fl. I.- DEB WOENSDAG, 7 FEBK. 1940. No. 22396. Personentrein bi] Haarlem oj> goederentrein geloopten, rr-ein- bcstnnrder en enkele rei. rers gewond. Gisteravond omstreeks negen uur is -de omgeving van liet stationsemplace ment te Bloemendaal opgeschrikt door den dreunenden slag van een treinbet- sing. Vermoedelijk tengevolge van den. mist is op het gedeelte van het em placement, waar de spoorlijn naar het Noorden buigt, de electrische trein welke even om half negen uit Umui- den vertrokken was, met vrij groote snelheid op een goederentrein geloo pen. De ravage, welke werd aange richt, bleek zeer groot. De voorste rijtuigen van den personentrein wer den ernstig beschadigd. Beide hoofd sporen van de lijn HaarlemBloemen daalIJmuiden en Uitgeest werden versperd. Het bleek, dat de bestuurder van den electrischen trein verwondingen had opgeloopen en dat enkele reizigers lichte kwetsuren hadden gekregen. Het personenverkeer tusschen Haar lem en Bloemendaal werd' na het on geluk onderhouden door autobussen van de N.Z.H.T.M. Van Bloemendaal af kon het treinverkeer''in Noordelijke richting normaal doorgang vinden. Goederentrein was ontspoord, voordat botsing geschiedde. Nader vernemen wij nog. Even voordat de trein, welke om 8.55 uur te Haarlem moest aankomen, den over weg zou passeeren, reecf daar een goede rentrein in de richting Haarlem. De trem zou over de z.g verbindingsbaan naar het goederenstation te Haarlem gaan. Door tot nog toe onbekende oorzaak ontspoorden de laatste achtste wagons van den goederen trein. De lioofdgeleider van den goederentrein, de heer M Steensma, uit Amsterdam, trad hoogst koelbloedig op. Onmiddellijk besefte hij het groote gevaar, dat de ontspoorde wagen» opleverden voor den achter hem komenden personentrein. Hij,greep *o»mid-: deffijk een roode lamp en liep den na derenden electrischen trein tegemoet. De dichte mist telen)merde echter aanzienlijk het uitzicht en de bestuurder van den personentrein, de heer Wasmus uit flaar- etn, die scherp uitkeek, zag het roode licht te laat. De afstand tusschen de trei nen was te gering om nog een botsing te vermijden. De wagenbestuurder stelde alles in het werk, doch het mocht hem niet gelukken, den trem tijdig tot stilstand te brengen. Met een daverenden slag, die tot ver in den omtrek gehoord werd, liep de trein op do ontspoorde goederenwagens. De bestuurderscabine van den personen trein werd zeer ernstig beschadigd en de wagenbestuurder liep ©en vleeschwonde op aan den kaak. In den personentrein bevonden zich on geveer vijf en twintig inensclien. Geen enkele reiziger heeft ernstig letsel opge loopen. De wagenbestuurder behoefde niet in het ziekenhuis te worden opgenomen en kon. naar zijn woning te Haarlem terug- keeren. De vier goederenwagens zijn er minder goed afgekomen dan de personentrein, want van" dezen laatster zijn behalve de be stuurderscabine, slechts enkele ruiten be schadigd' en de trein bleef in de rails V V Nabij Bloemendaal zijn gisteravond een electrische- en een goederentrein met elkaar in botsing gekomen en ontspoord. Verscheidene personen liepen kwetsuren op. De materieele schade is aanzienlijk. staan. Van den goederentrein is -een wagon grootendeels vernield. Dit was de tweede wagon van achteren. Deze is deels ver splinterd en kwam deels over den weg terecht, zoodat beide sporen daar ter plaat se weiden versperd'. Een der kolenwagens reed van den dijk en de andere twee wagens werden voor een gedeelte versplinterd, deels in elkaar gedrukt, zoodat het geheele beeld van dit spoorwegongeluk er een van een tamelijk groote ravage was. De lijnen weer vrij. Men man en macht heeft het technische personeel van de Nederlandsche spoorwe gen gedurende den afgeloopen. nacht ge werkt aan de vrijmaking van de beide hoofdsporen van de lijn Het resultaat is, dat vanmorgen om half zeven het treinverkeer via Haarlem Bloemendaal in beide richtingen weer nor maal kon worden onderhouden. Veel schade aar. de lading. Reuter meldt uit Londen: In het Nederlandsche stoomschip Texel- stroom, op weg van Manchester naar Am sterdam, liggende in een dei havens \an West-Wales is gisteren in een der ruimen brand uitgebroken. De plaatselijke brandweer wist na onge veer een uur het vuur meester te worden, doch aan de lading werd veel schade-, zoo wel-, door het -vuur als het -.water toege bracht. Naar wij hij informatie van de reederij, de N.V. Hollandsche Stoombootmaatschappij vernamen, lag de „Texelstroom" .die 1617 ton meet en onder, hevel van kapitein .Ja. E. Leevering voer, in de haven van Swansea, toen de brand uitbrak. Expediteur erongclukl. De 31-jarige ongehuwde expediteur H. v. d. K. uit Heerenveen is in den af geloopen nacht op den rijksstraatweg onder Blesse om het leven gekomen. De man reed met zijn wagen omstreeks hall twee op den rijksstraatweg. Hij be merkte, tengevolge van den mist, te laat, dat aan den kant van den weg een vracht auto stond. K. vreesde een botsing en sprong uit de cabine, betgeen hem nood lottig verd Hij raakte tusschen beide wa gens bekneld en was onmiddellijk dood. De auto's werden niet beschadigd. Grondverschuiving eischt negentien «louden. In het Spaansche dorp Fuentes de Casna zijn door een grondverschuiving elf huizen bedolven. Als gevolg hiervan zijn negentien personen om het leven gekomen en velen gewond'. Mei kwam van een begra fenis terug. Op den onbewaakten overweg te Ber- gentheim bij Ambt-Hardenberg, is gis. termiddag omstreeks drie uur een droe vig ongeluk gebeurd, waarbij drie per sonen het leven hebben gelaten en twee andere personen zijn gewond. De familie Helleman uit Bergentheim keerde per auto terug van de begrafenis van een achttien-jarigen zoon. Nabij ilen overweg verliet de chauffeur de auto, ten einde na te gaan of hij veilig kon pas- seeien. Vermoedelijk door "den mist lieeft h ijden naderenden trein Zwolle—-Koevor- den niet opgemerkt. Althans de man stapte weer in zijn wagen en reed door. Op den overweg werd de auto vervolgens door den trein gegrepen. De bestuurder van de auto, de ongeveer 45 jarige Merjenburg, werd op slag gedood, evenals mevrouw Helleman en haar 25 jarige dochter. Mevrouw Olsman en een twaalf-jarig dochntertje der familie Helleman liepen verwondingen op en moesten naar het ziekenhuis te AmBt-Hardenberg worden overgebracht. Na cenig oponthoud heeft de tieïn de reis voortgezet. Nader vernemen wij nog: Alvorens -de chauffeur den wagen ver liet, zette hij' den motor af. Naar alle waar schijnlijkheid1 is d'it het gezelschap nood lottig geworden. Want, nadat luj zich over tuigd1 had, dat er geen trein in aantocht was, had hij enkele oogenblikken noodig om den motor warm te laten loopen. Mevrouw Olsman, die met ernstige ver wondingen naar het ziekenhuis te Stadt Hardenberg moest worden overgebracht, is een dochter van mevrouw Helieman. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. Zij heeft een wonde boven het oog. Het meis je bleek slechts zeer lichte wonden ta hebben gekregen en kcm. naar de ouder lijke woning worden overgebracht. Na de aanrijding is de auto een twintig tal meters door den trein meegesleurd waarna de wagen op den berm van den spoorweg werd geworpen. De trein had' ruim een kwartier vertra ging- Militair onwel geworden en van trap gevallen. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de 33-jarige dienstplichtige J. W. L. uit Nijmegen, in zijn legerplaats te Beek (L7 ziek aangekomen. Toen hij zich naar bed! wilde begeven, viel hij van de trap, waar hij hij verscheidene verwondingen en een. hersenschudding opliep. Het slachtoffer werd naar een ziekenhuis te Maastricht vervoerd, waar hij gistermiddag is over leden. Nijmegen treft voorbereidingen. Door middel van'palen, waartussciien kfeijen mest wordt opgehoogd, sluit men de Groote. Straat af, zoodat bij den te verwachten was van de Waal hel water geen overstrooming kan veroorzaken. Doodelijke aanrijding onder Borne. De Ilooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van den Aimeloschen fabri kant E. ten C., die in hooger beroep door het gerechtshof te Arnhem is veroordeeld' tot zes maanden gevangenisstraf wegensi dood door schuld'. Bovendien is hem voor een jaar de be voegdheid ontnomen tot het besturen van een motorrijtuig. Ten 0. heeft op den provincialen weg van Delden naar Borne een wielrijder aan gereden, die daarbij op slag werd' gedood. Aluminium gestolen. De 'cohtbank te Botterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een 32- jarigen magazijnbediende, die er van ver dacht weid in den zomer van hel vorige jaai 4.6G0 k.g. aluminium,' ter waarde van 5 a 6.000 gulden te hebben weggenomen uit dte alumimumfabriefc Alinha te Bot terdam. Dte verdachte bevindt zidh in Frankrijk, zoodat de veroordeeling bij ver stek geschiedde. De' rechtbank veroordeel de hem tot 1 jaar en 6 maanden gevange nisstraf. De officier van justitie had! een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar cc-cischt. H ID Z n 1 IÜV"A% Mevr. R., Hoogstraat 140. Mevr. O., Jan Steenstraat 22. Mevr. W., Rubenslaan 8. Mevr. S.t Raam 20. Mevr. M., Lange Kerkstraat 22- Mevr. K„ Goereeschestraat 22b. Mevr. W., Gi-oenelaan 103c. Mevr. K,, le Tuinsingel 10. Mevr. D,, Rijnstraat 41a. Mevr. S., Surinamesmgei Vlaardingen: Mevr. B., Tielman Oeinstraat 0. Mevr. IC., Hoogstraat 40. Mevr. O., Numansdorpschestr. Sa. Mevr. V., van 't Hofplein 13b. Mevr. B., Stadhouderslaan 52. Mevr. S., Rotterdamschestr. 144. Mevr. M., Hoogstraat 49. Mevr. S., Bilderdijkstraat 86a. Mevr. B., Mevr. G., Mevr. A., Mej. K., Mevr. F., Rotterdamschedijk 270b Damlaan 27. Alb. Thijmstraat 87a, Oosterstraat 88. Nieuwe Buurt 17 Mevr. W| Rubenslaan 8. Mevr. M., Singel 1S7. Mevr. A., Rotterd. Dijk 172B. Mevr. P., Nic. Beetstraat 82a. Mevr. B., Pascalstraat 14. Mevr. W., Rubensplein 8. Mevr. S., Verbrande Erven 5. Mevr. D., Copermcusplein 4a. Mevr. S., Bilderdijkstraat 36a. Mevr. K., le Tuinsingel 10. Mevr. A., Hoogstraat 1-20. Mevr. S., Verbrande Erven 5. Mevr. O., Hoogstraat 125a. Mevr. S., Bilderdijkstraat 86a.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 5