De Laatste Bus Verslag van den Gemeenteraad Radioprogramma's Vergadering van Vrijdag 29 Maart 1940, 's namiddags half 3. Voorzitter: de burgemeester, rar. dr. F. L. J. van Haaren. I. Een afscheid Van den heer P. A. v. d. Berg, schrijven, vaarin hij meedeelt in verband met zijn vertrek uit de gemeente, ontslag neemt als lid van den raad en zijn dank betuigt aan den voorzitter voor de buitengewone vriendelijkheid en hartelijkheid, waarme de hij hem steeds is tegemoet getreden, alsmede aan de wethouders, leden van den raad, den gemeente secretaris, de hoofden van dienst en alle ambtenaren, waarmede hij heeft samengewerkt voor den aangena- men, welwillenden omgang. Voorts spreekt hij zijn beste wenschen mt voor den bloei der gemeente. De voorzitter meent geheel in den geest van den raad te handelen, als hij wederzijds den heer P. A. v. d. Berg dank betuigt voor de groote belangstelling en toewijding waarvan deze heeft blijk ge geven als het betrof de behartiging van de gemeentebelangen. Dat deed de heer v. d. Berg niet alleen in den raad, maar ook in de verschillende commissies, waarin hij als raadslid zitting had, m het bizonder de commissie voor de Technische Bedrij ven; die voor Gemeentewerken en voor het Gemeente Ziekenhuis. Spr. gelooft in den geest van de voor zitters dier commissies te spreken die niet meer in de gelegenheid zijn geweest dit persoonlijk te doen als hij den heer v. d. Berg ook dank brengt voor zijn mede werking in de commissies. Spr. hoopt, dat het den heer P. A. v. d Berg verder goed zal gaan en dat hem in zijn verdere leven voorspoed ten deel zal vallen. (Applaus). Erfpacht of verkoop? Voorstel tot herziening van den erfpachts canon van de aan de Rouwvereenïging Een dracht in erfpacht uitgegeven gronden aan de Eendrachtsstraat. De heer C o 11 (comm.) is niet tegen het voorstel, maar wil er aan herinneren, dat vroeger in den raad wel eens over de juiste grondpolitiek is gedebatteerd, waarbij de vraag naar voren kwam: erfpacht of ver koop? De laatste jaren is daarover hier niet meer gesproken. Bij voorsteilen tot grond- verkoop werd stilzwijgend aangenomen, dat de voorstanders van erfpacht tegen hadden gestemd. Maar ,hier hebben we nu eens een dm delijk voorbeeld, dat het beter is geen ge meentegrond te verkoopen, maar dezen in erfpacht uit te geven. De waardevermeer dering na 1914 bedraagt n.l. meer Jan een ton, wat meer dan 100 pCt. is. Er is veel grond aan particuliere bouwers verkocht na 1914. Als die grond in erf pacht was uitgegeven, zou de gemeente er thans financieel hefel wat sterker voor staan. Spr. weet niet, of B. en W, naar aanled- dïng van deze opmerkingen nog iets willen zeggen, maar spr. wilde bij deze gelegen heid er toch eens op wijzen, dat de er varing de tegenstanders van grondverkoop in het gelijk heeft gesteld. De keerzijde. De heer ir. Houtman (lib.) zegt, dat de heer Collé een moeilijk vraagstuk heeft aangesneden en als men daarover een debat zou willen voeren, zou daarmee zeker de geheele middag gemoeid zip. Aan de Bouwvereeniging Eendracht is destijds de grond zeer goedkoop gegeven; het was het eerste blok huizen, dat die vereenïging bouwde. Dat is 25 jaar geleden. Het besluit om den grond goedkoop te verstrekken, is destijds door den raad goedgekeurd, maar de bepaling werd in de voorwaarde opgenomen, dat na 25 jaar Door CECIL FREEMAN CREGG Dokter Pape keek ving op van zijn ver strooide beschouwing van het behang en rookte daarbij een sicarel. „hi orde?' „Ja, zeker, dokter," antwoordde de detec tive, „zij zullen wel direct hier zijn." Dokter Pape keek in gedachten de ka mer rond „Er schijnt hier niet veel te vinden. Er is echter één ding, dat je doen moet vóór de ambu'anoemenschen hem weg komen halen als ik eh het zeggen mag." „Het is vriendelijk van u mij te helpen, dokter. Wat moet ik doen Summers d^cht koortsachtig na, maar hij kon zich met voorstellen wat er nog gedaan moest worden. „Wel, in de eerste plaats moet je de hospita hier roepen om hem te identifi- ceeren." - - „Denkt - u dan, dat hij een ander kan zijn, dan Henri Hamper?" „,Ik; denk niets van dien aard, maar het is jouw werk je zekerheid hieromtrent te de erfpachtscanon zou kunnen worden ver hoogd. De heer Collé heeft wel gesproken over erfpachtsgronden, wier waarde vermeerder de, maar niet over gronden - b.v. die aan de firma Swarttouw ter beschikking gesteld wier waarde verminderde, zoo dat de huur moest worden verlaagd. Het ware in laatst bedoeld geval beter ge weest, als die grond verkocht was aan genoe#ade firma. Het vraagstuk van de erfpacht staat thans weer in het middelpunt der belang stelling. Warme voorstanders van erfpacht zju echter intusschen van hun opvatting teruggekomen. Met dit ééne voorbeeld, dat de heer Collie heeft aangehaald, is de zaak nog niet beslist. Een lang debat is echter op dit. oogenblik overbodig, want de heer Collé heeft gezegd niet tegen het voorstel te zijn en ook de Woningbouwveieenigmg „Eendracht" kan er zich iftee vereenigen. Over de heele linie. De heer Collé (comm.) heeft ook niet de bedoeling gehad thans een debat over erfpacht of verkoop uit te lokken. Alleen heeft spr. er even op willen wijzen, dat, indien deze grond destijds aan een parti culier was verkocht, deze daaraan alleen reeds een ton zou hebben verdiend. En na 1914 is hier ter stede zeer veel grond aan particulieren verkocht. Eén voorbeeld zegt inderdaad niet veel, maar indien een onderzoek werd ingesteld naar de waardevermeerdering van den grond, die door de gemeente aan particu lieren is overgedaan, dan zou het resultaat daarvan ongetwijfeld een zeer duidelijke taal spreken. Daarom alleen heeft spr. deze opmer king gemaakt. Er wordt wel eens een theoretisch debat gevoerd, maar nu heeft men houvast aan de feiten. Overeenkomstig het voorstel werd be sloten. Polyantha Voorstel om, in verband met de van 27 April t.m. half September a.s, te hou den bloemen- en tuinbouwtentoonstelling, uitgaande van de Stichting „Polyantha", te besluiten: a Aan het bestuur van genoemde stich ting voor den duur van de tentoonste'ling de beschikking te verleeuen over ,ige terreinen, strafei en lanen m de omgeving van het tentoonstellings e.iein in het Volks park ten behoeve van de stalling van auto bussen, persone.i-auto's en rijwielen; b. Vast te stellen een verordening tot wijzigiung van de verordening tot aanwij zing van wijken en straten, waar geen drankwetvergunningen mogen worde i ver leend; e. Aan den minister van sociale zaken voor te stellen hun college te machtigen ten name van" voornoemde stichting of wel ten name van dengeae, dien zulks het meest zal blijken aan te gaan, een tap- vergunning te verleeuen voor liet nestau- raf«egebouw op het tentoons elllngsterrein. Principieel tegen vergunning. De heer Smit (s.dt), heeft waardeering voer de pogingen die het bestuur van de Stichting Polyantha onderneemt om het bezoek aan deze tentoonstelling zoo groot mogelijk te doen zijn. Spr. hoopt zelfs, dat "die pogingen volledig zullen slagen. Als principieel drankbestrijder kan spr. echter niet accoord gaan met het voorne men het mogelijk te maken, dat in het restaurant van de Polyantha een tapvergun- ning komt Daar tegen zijn verschillende bezwaren en spr. zal trachten de argu menten, die B. en W. pro-aanvoeren, te bestrijden. In dt eerste plaats voeren B. en \V. aan, dat onwillekeurig de gedachten van vele vreemdelingen bij een bezoek aan Schiedam zullen uitgaan naar de van ouds bekende producten van Schiedam. Voor" het gebruik van die „van ouds bekende 1 producten" behoeft men ""echter niet naar Schiedam te komen, want nog dagelijks worden die producten tot zelfs in de kleinste gehuchten van Nederland af ge- geleverd! De bezoekers van de Polyantha komen naar Schiedam voor de bloemen en zuilen wel niet wegblijven, omdat zij op het terrein geen borrel zullen kunnen drinken. Het is trouwens gebleken op andere tentoonstellingen, dat een tapvergunning niet absoluut noodig is. Een „ganseh eseefitioneiT' karakter? Bovendien is bij de behandeling van de Drankwet in de Tweede Kamer destijds door den betrokken minister zeer nadrukke lijk verklaard', dat een vergunning als hier bedoeld is, alleen zou worden verleend, als het bizondere geval „een ganseh ex ceptioneel" ^karakter droeg. En spr. be twijfelt of de Polyantha als zoodanig be schouwd zal kunnen worden. De minister is niet scheutig met het verleenen van bizondere vergunningen. Se dert 1932 zijn door den minister 45 aan vragen om een dergelijke vergunning ge weigerd en slechts in 14 gevallen is oen aanvrage toegestaan. Spa hoopt, dat ook in dit'geval de mi nister op een eventueele aanvrage een weigering zal laten volgen. De Polyantha staal of valt niet met het al dan met verleenen van een tapvergunning. Bovendien betreft het hier een terrein dat ligt in een z.g. „droge" wijk. Waar zou het heengaan, als men het desbetref fend besluit van den raad zoo maar krachteloos zou maken. Dat zou een ver keerde toepassing zijn van het eenmaal aangenomen beginsel. De noodzakelijkheid om aan de Poly- antha een tapvergunning te verleenen, is ver te zoeken, zooJat spr. adviseert het de* betreffend voorstel niet aan te nemen. Spr sluit zicli derhalve geheel aan bij het adres, dat te dezer zake is inge komen van het Schiedamsche Di ankwaar Comité. Parkeerterreinen. De heer Ho ogend am (ar.), wil in de eerste plaats een opmerking maken over de parkeerterreinen. Spr. meent op de tee- kening te hebben gezien, dat er een par keergelegenheid zal worden gemaakt in de Penninglaan en op het open stuk grond aan de dr Noletstraat. Maar is het geen bezwaar, dat dit parkeerterrein voor auto s vlak bij het R.K. ziekenhuis komt? Vooral 'saw'- na sluiting van de Poly a i na, zullen misschien vele autos van da, par keerterrein tegelijk vertrekken en zal dat geen hinder opleveren voor de dr. Nolet stichting? j A.K. bezwaren. De A.R.-fractie stelt zich niet op het standpunt der drankbestrijders, maar zij kent aan de practische bezwaren,.verbon den aan het verleenen van een bizondere tapvergunning aan de Polyantha, groote waar-v toe. Daarom meent spr., dat geen drankvergunning aan de Polyantha moet worden verleend. Het betrefiende terrein is gelegen in een „droge" wijk en het is onjuial daarin een gelegenheid te schep pen, waar toch spiritualiën verkocht kun nen worden. j Ook omdat van de Zondagssluiting van de Polyantha niets zai komen, zal de A.R.-fractie tegen het voorstel van B. en W stemmen. Ook de C5hr. Hist, tegen. De heer v. d. Kraan (c.h.) zegt, dat het Polyantha-bestuur pogingen in 't werk stelt om de tentoonstelling te doen slagen, wat zijn" goed recht is. Eén van de mid delen om het bezoek "te stimuleeren ziet het bestuur ook in de gelegenheid om het bij uitstek Schiedamsche product te kun- nen verkoopen, maai' het college weet, dat de raad ten deze een ander standpunt inneemt en tegen uitbreiding van het aan tal vergunningen is.'In analogie met nood- slachtingen zou* men m dit geval van een „nood-vergunning" kunnen spreken, maar spr. meent dat het niet noodig is een ge legenheid te scheppen om op de Polyantha sterken drank te kunnen verkoopen. verschaffen. Dit is" zijn kamer, indien wij ten minste de bewonderenswaarmge juf frouw Hides mogen gelooven maar wij «eten met, of dit werkelijk llenn Ham per is. En dan nog een tip." Dokter Pape keek den rechercheur onderzoeken 1 aan en deze knikte gespannen. „la, dokter?" De dokter vervolgde glimlachend. „Vol gens den brief, dien Higgms - eh in specteur Higgins mij door de telefoon voorlas, is deze Hamper op de Yard be kend. Neem dus zijn vingerafdrukken, dat zal de identificatie vergowakke'ijken. De inspecteur zal cr mogelijk naar vragen en Jan ben je er op vooibereid." „Dank u, dokter Ik zal het terstond doen." Het was echter gemakkelijker gezegd dau gedaan en eerst nadat dr. Pape voor-" geslagen had, een beetje roet uit den schoorsteen te nemen, was deze puzzle op te lossen. De rechercheur was verrast den schoorsteen volgepropt met papier te vin den. '1 oen Henri Hamper besloten had er tusschen uit te trekken, had hij blijkbaar geen n«ico wiilen loopen. Een beetje roet, een paar b'aidjes nit zijn notitieboekje en het zaakje was voor elkaar. Het scherpe, doordringende geluid van een bel in de- straat kondigde de komst van'de ambulance aan en een paar minu ten laler klonken zware voetstappen op de trap. „Habo, dokter, daar zijn we weer. De hoofd verpleger begroette den dokter har telijk en keek dan nieuwsgierig naar het lichaam op den grond „Hm, het is weer zoo. Radicaal er tus- schen uil, zeker geen lawaai, goen drukte, kalm en afdoende. Enfin. Bent u met hem klaar, dokter?" Dokier Pape knikte toestemmend. „Fn u?" Hij wendde zich tot Summers, die' bij deze vraag opschrok, schijnbaar vergetend, dat hij bij deze zaak de lei ding had. Eh ja, zeker, ik ben ook klaar. „Prachtig. Vooruit dan maar, jongens. Kalm aan maar. Nou, die weegt ook -met voel meer dan een ons. Pas op de deur." Summers snelde naar de deur, opende die, en zag opnieuw de nieuwsgierige menigte, die zoo mogelijk nog talrijker was dan eerst. „Maak plaats daar. Op zij." Niemaria nam eenige notitie van hem. Daarop besloot de opgewekte ambulance- man de zaak eens ter hand te nemén. Hij scheen eenige ervaring in dat soort zaken te hebben. Hij keek de menigte woedend aan ên bulderde dan met stentorstem: „Wjllen jullie-nou wel eens als de ge- smeerae bliksem maken, dat je'wegkomt. Vooruit.--Wat voor dit en dat denk je, dal hier aan de hand* is De menigte begon te wijken. Tien minu- De Chr. Hist fractie is principieel tegen uitbreiding' van het aantal vergunningen en daarom zou spr. voor willen stellen de punten b en c van het voorstel van B. en W. te laten vervallen. Den heer Kramers (r.k.) verwondert het, dat er in den Schiedïimschen raad stemmen opgaan om een tapvergunning aan de Polyantha te weigeren. Spr. ziet toch altijd nog een belang rijken band tusschen den raad en de spe ciale Schiedamsche industrie,- welke een accres van eeuwen vertegenwoordigt. Op eenvolgende vroedschappen hebben al de eeuwen door het belang van deze industrie tot de hare gemaakt, en al mocht dan ook in den jongsten tijd een georgani seerde actie tegen het drankmisbruik en het alcoholisme gebaseerd1 op gods dienstige of humanitaire beginselen toe te juichen maatregelen eischen tegen drank gebruik en -misbruik, dan dient men toch en in het bizonder in deze stad de rnaat te betrachten bij de bestrijding, even als in het gebruik van den borrel zelf! Men dient rekening te houden niet alleen met omstandigheden, maar ook met de omgeving. Het is zelfs een prestige kwestie voor den raad van onze stad, waar zoo- veler hun brood verdienen in het distilla- teursbedrijf, dat aan een tentoonstelling op Scbiedarusch grondgebied in casu de Polyantha niet een tapvergunning worde onthouden. Bedenkt men daarbij het tijdelijk karakter en dat een gansche drankwetgeving rege lend optreedt, dan moet zelfs de grootste tegenstander, de absolute afschaffer, erken nen, dat gevaar voor diankmisbruile in dezen alleen berusten kan op denkbeeldige voorstellingen; dat is overdrijving van het gevaar En geyaar overJriji 1 geeft nergens gunstig resultaat voor het beoogde doel. Slechts een. gezonde regeling, en die is hier aanwezig, werkt voorbehoedend als mede doeltreffend en eerbiedigt het recht en de vrijheid van anderen. Geen benepen standpunt. Mevr. B e n t li e mD e Wilde (s.d.) merkt op, dat uit de soc.-dem. fractie een stem is opgegaan om niet de maatregelen te nemen, waardoor aan de Polyantha een tapvergunning zal kunnen worden verleend en daarom is het goed dat uit die zelfde fractie ook een stem komt, die een ander standpunt is toegeJaan. Als we inderdaad willen meewerken om in den a.s. zomer hier hoaderduizeoden be zoekers naar too te halen, dan moet de raad niet een benepen standpunt innemen en zeggen Geen tapvergunning voor de Polyantha. Door een tapvergunning te weigeren be reiken de tegenstanders van drankgebruik Joch met hun doel, want de bezoekers zul len in de stad de gelegenheid hebben een borrel te drinken. We moeten de practijk niet uit het oog verliezen. ïpr. is meer dan eens op de bloemententoonstelling „Flora" te Heem slede geweest en heeft daar ook het res au- raut bezocht. Persoonlijk heeft spr. geen be hoefte gevoeld aan het gebruik van spiritu aliën, maar zij heeft wel gezien, dat an deren een borrel namen, zonder dat daar van echter misbruik werd gemaakt. Men mag zoo principieel zijn als men wil, maar men moet toch niet vergeten, dat wé leven in een democratisch Neder land en we moeten elkaar onze principes niet willen -opdringen. Als hier plannen zijn voor een - groot scheeps ingerichte tentoonstelling en men groot respect zegt te hebben voor het werk, van hen, die deze tentoonstelling voorberei den, dan zal men deze zaak ook een beetje groot moeten blijven bekijken. Het parkeerterrein. De voorzitter deelt den heer Hoo gendam mede, dat in samenwerking tusschen Gemeentewerken, de politie en het Poly antha-bestuur gezocht is naar een geschikt parkeerterrein. Spr. durft niet te zeggen of ook overleg is gepleegd met de dr. No- ietstichting ten aanzien van het terrein, bij deze inrichting gelegen. Maar er was m de omgeving geen andere plaats be schikbaar. Als mogelijk bezwaar voor de ten later was de ambulance op ,weg naar het lijkenhuis. HOOFDSTUK. Hl. "Waarin de coroner aan het woord is. Dokter Pape keek den rechercheur scherp aan en zoo geconcentreerd was zijn blik, dat de ander zich onbehaaglijk voelde en met de oogen knipperde. „Wat, Gokter?" „Je bent ten slotte dus toch overtuigd van da identiteit van den- do ode „Allemachtig, dokter, dat Heb ik heele- maal vergeten. Wat stom van me. Dat kwam door dien man van de ambulance. Hij maakte me in de war met zijn vraag of ik klaar was.* Summers scheen zijn verwamng nog steeds niet te boven. „Na enfin, ik ga terug naar de Yard Is er nog iets dat ik voor je doen kan?" Summers deed zijn best zich zooveel mogelijk te herstellen." Hij wist, dat hij tot dusverre een niet al te schitterend figuur had geslagen. Hij dacht even ern stig na. „Ja, dokter, indien u zoo vriendelijk •wilt zrjn even deze vingerafdrukken aan de archief-afdeehng af te geven en wilt vragen df "deze doode ooit door onze han den is gegaan?" Er lag een wereld van I trots m dat „onze". Donderdag 4 April 1940. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. 8—9.15 KRO, 10. NCRV, 11 KRO, 2— 12 NCRV. 8 ANP. 8.059.15 en 10 Gramofoon. 10.15 Morgenwijding 10.45 Gramofoon. 11.30 Godsa. halfuur. 12 Ber. 12.15 Or kest en solist. 12.451.10 ANP en gra mofoon. 2 Handwerkuurtje. 2.55 Gramo foon. 3 Voor de'vrouw. 3.30 Gramofoon. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoon. 5 Han denarbeid. 5.30 Sextet en gramofoon. 6.45 Damles. 7 Ber. 7.15 Overzicht. 7.45 Gramofoon. 8 ANP, overzicht, SOS-ber. 8.25 Gramofoon. 8.45 Lezing. 9 15 Koor en gramofoon. 10 ANP, actueel halfuur. 10.30 Viool, piano en gramofoon. 11.05 Gramoioon. Ca. 11.5012 Schriftlezing. Hilversum II, 301.5 M. AVRü-uitzeading. 8 ANt. 8.10 Gramofoon. 10 Morgen wijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble. 11—11.15 Weekoverzicht. 12 Orkest. 12.45 ANP, gramofoon. 2 Voor de vrouw. 2 30 Zang en piano. 3 Cursus. 33.45 Giamofcon. 4 Voor zieken en thuisziltenleu. 4.30 Gramofoon. 5 Voor de kinderen. 5.30 Amusementsorkest en soliot 6 30 Sport. 7 Voor de kinderen. 7.05 Voor militai ren. 7.30 Eagelsche les. 8 ANP., 8.20 Fragmenten uit de opera „Die Entfuh- rung aus aem Serail". 9.30 Radiotoo- neel. 10.40 Orgel en piano. 11 ANP. 11.10 Dansorkest. 11.40—12 Giamofoon. Eiigehad, 391 en 449 M. Na 10.20 n.m. ook 342 M. 10.35 Orkest. 1120 Concert. 11.50 Or gel. 12.S5 Band. 1 Orkest. 1.40 Orgel. 2.05 Strijkkwartet. 2.35 Declamatie. 3 Harmonie-orkest. 6 55 Zang. 7.05 Orkest. 7.55 Orgei 10.35 Band Itadic-I'aris, 1648 M. 11.10 Zang. 11.35 en 12 05 Viool en piano. 12.35 Zang. 1.05 en 1.30 Fluit en piano 2.20 Orkest. 5 20 Opera. 9.05 Fransche volksliederen. 10.0511.50 Nachtconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.11.201.20 Bont programma. 4.55, 5.50, 6 20 en 7.20 Gramofoon. 7.50 en 8.20 Orkest en solist. 9.05 Bidstond voor den vrede. 9.3010.20 Selectie uit de opera „Yolande". 484 M.1120 Gramofoon. 11.50 en 12 30 Orkest. 12.501.20 Gramofoon. 5 j5 Piano. 5.50 Dansorkest. 6 35 Gramoicun. 7.20 Voor soldaten. 7.50 en 8.35 0> est, soliste en sprekers. 9.30 Literair-' uzi- kaal programma 9.5010.20 D nsi i ,est. dr. Noletstichting zeer in het oog sprong, zou daarmee zeker rekening zijn gehou den Spr.. zal in ieder geval op deze aan gelegenheid de aandacht vestigen, zoodat, mdien zich bezwaren mochten voordoen, deze tot redelijke grenzen terug gebracht worden. De heer Hoogendam (a,r.) dankt voor deze toezegging. I Wordt vervolgd). Faillissementen. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en. Co., N.V. Hendricus Albertus Caspers, koopman, Rotterdam, Oostmaasstraat 102. R.c. mr. F. G. Schalkwijk Cur. mr. J. W Huyser, Rotterdam. Cornells Maat, Rotterdam, Nolensstraat 21. R.c. mr. F. G. Schalkwijk. Cur. mr, A. J. Verstegen, Rotterdam. Cornells Molendijk, verbuizerij en goede renvervoer, Rotterdam, Groene Hilledijfc 202b. R.c. mr. F. G. Schalkwijk. Cur mr, VV. Noor dijk, Rotterdam. De Vennootschap onder de firma Stoom- ververij en Chemische Wasscherij „De Nij verheid", Mauritsstraat 59, Roterdam en haar vennooten Pieter Hendrik Verhoeff, Korenaarstraat 55, Rotterdam. R.c. mr. F. G. .Schalkwijk, Cur. mr. P. B. Bonman, Rotterdam. Surséance van betaling: 1 Februari 1940 is definitief surséance van betaling verleend aan de Venn. o./d. Firma G. Timmer Zn. en haar vennooten G. Timmer en C. Timmer, Delft, voor den Irjd van 1jaar. Bewindvoerder is mr. C. J de Vries, Den Haag. .Zeker Summers. Nog iets anders?" jjNecn, dokter, tenzij u zelf natuurlijk iels hebt voor te stellen." „Neen, de vingerafdrukken waren anes, wat ik op het hart had. Nu, dan ga ik maar." Met een knikje verliet de politie- dokter de kamer en Summers bleef een oogenblik doodstil staan, totda! het geluid van de verdwijnende voetstappen^ heele maal was weggestorven. Nu was hij heele- maal alleen. Wat moest er het eerste ge daan worden?" Een onderhout, met juffrouw Hicks, do hospita. Na het raam gesloten te hebben, verliet hij de kamer, trok de deur dicht, draaide den sleutel in het slot om en slak deze in zijn zak. Uit verscheidene deuren keken oogen hem nieuwsgierig aan en op zijn tocht naar beneden voelde hg' a's het ware die blikken op zich branden. „Juffrouw Hicks. Juffrouw Hicks, riep hij, toen hij het lager gelegen portaal be reikte. Er volgde geen antwoord. Opnieuw riep hij met hetzelfde resultaat en toen. wendde hi„ zich tot een van de toeschou wers „Waar is de hospita? Weg!*' "Wat bedoel je met weg?" Summers was geschrokken. „Weg uit." „Uil? Waarheen?" „Hee kan ik dat weten? {Wordt vervolgd)- „Wel

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6