De „Polyantha" ïn voorbereiding in het Volkspark wordt thans op volle kracht gewerkt. Alle afdeelingen van de tentoon stelling in „staat van wording" WANDGEDIERTE De Hanze De incasso Bank Morgen sirenegeloei STADSNIEUWS De helcmgsielling is overweldigend Fa. W. VAN LOON STADHOUDERSLAAN 3 7 Bijsmaak aan het drinkwater De werkloosheid 1932 24.0 (24 7) 1933 29.4 (29 8) 1934 21.8 (26 4) 1935 28 4 (31 0) 1936 308 (33 4) 1937 26.8 (28 7) 193o 21 4 (25 9) 1939 21.1 (21 9) 1940 17.9 (18 0) BINNENLAND 483e STAATSLOTERIJ Eenigen tijd geleden konden wij enkele fcizonderüeden melden Omtrent den stand van zaken op het terrein van de groote hloeinententoonstelling „Polyantha" m het Volkspark. Het uitvoerend comité heeft geineend, dat nu de datum van opening reeds zoo nabij is het Schiedamsche publiek, dat steeds groote belangstelling heeft ge toond voor de plannen, volledig op de hoogte dient te zijn van de voorbereidingen. Daartoe heeft het comité gistermiddag de pers in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van den stand' der werkzaamheden op het terrein en in een pers-conferentie, -welke aan dit bezoek voorafging, heeft de voorzitter van het comité, mr. H. A. M Hoelants, een overzicht gegeven van hetgeen er thans op het terrein te zien is. de keuimg van dahlia's hier ter slede plaats Iiehi,en. Deze bevoideit de dahlia tentoonstelling tot de belangrijkste van de reeks van tien, ivelke besloten wordt met het fruit van het Westland, waaraan ook de Nederlandsche PomoTogische vereen! gmg haar medewerking zal verJeeuen. De groene kleur aan de binnenzijde van de hal wars. den is zoodanig gekozen, dat zij niet storend werkt, integendeel een harmonisch geheel vormt met de achter eenvolgende exposities en met het katoenen dak, dat een buitengewoon fraai diffuus licht verspreid. Bat er inderdaad groote belangstel ling voor de „Polyantha" bestaat, be wijst wel de overweldigende toeloop, welke volgde op de beschikbaarstelling van doorloopende toegangsbewijzen tegen geredueeerden prijs. Meer dan vier-duizend van deze kaarten zijn ver kocht, voor het overgroote deel in Schiedam. Dit is een gebeurtenis van bi/.ondcre be- leekeuis, want het is nog nimmer voorge komen, dat een tentoonstelling vóur haar opening op dergelijk groote schaal toegangs bewijzen kon verkoopen. Voor het comité was het uiteraard een verblijdend feit en hot optimisme, dat onder de leden van het - comité bestond, is er dan ook ten zeerste door versterkt. Het karakter der „Polyantha". Onze lezers zijn wat betreft de inrich ting der tentoonstelling wel zoo goed in gelicht, dat wij thans daarover niet in dé tails behoeven te treden. - Het karakter der „Polyantha" is flat van een vollegrands-bloemenlenlocKisfelhiig, doch het hizondere is liet steeds wisselen van het uiterlijk, naarmate maanden \or- deren en tevens de variatie, welke gebo den wordt door de tien periodieke binnen- ie n toons tel i i n gen in de groote hal. Boven dien is het „Boerendorp" een noviteit voor ons land, een attractie, zooals nog geen enkele tentoonstelling bezat, geen kermis- hoel, doch een schilderachtig centrum van beschaafd vermaak, dat door uiterlijk en aard iedere gedachte aan „spullea-gedoo" bij voorbaat weert. Een tentoonstelling is niet altijd „aan schouwelijk" in den waren zin des woords; een bloemententoonstelling kan zeer fraai zijn, doch weinig achtergrond hebben. De bezoekers zien het schoone en riemen er kennis van zonder meer. De „Polyantha" heeft gestreefd in haar opzet een „toeren de" factor te brengen. Hier wordt evenwel geen onderwijs gegeven volgens de traditio weele methoden, doch in enkele trekken wordt den toeschouwer een geheel ontwik kelingsproces duidelijk gemaakt. Zoo is het met de Westland-keuken, waaraan de periodieke exposities van "groente en fruit uit dezie streek onmid dellijk aansluiten. Wij noemen voorts de po- pulair-wetenschappelijke afdeeling, waar het biologisch proces op zeer bevattelijke en interessante wijze wordt getoond, en waar bij aansluit een beeld van de plantenziekten en hun bestrijding, de insecten, welke deze ziekten overbrengen enz. Daar is de krui dentuin, waar de planten naast de produc ten staan. De „Polyantha" is daarom als „aanschou welijke" tentoonstelling een gebeurtenis van meer dan gewone beteeken is voor ons land en daarom in het hizonder voor onze stad. De tijdelijke exposities. In de groote hal, welke een opper vlakte beslaat van ruim 700 vierkante meter, bevat een nuttige tentoonstellings ruimte van 500 vierk. meter. De ingang is uitgebouwd en roao'om zijn erkers en vitri nes aangebracht, welke ruimten bevatten Yoor commercieels stands. De groote erker achter de t.al is bestemd voor de ma quette van waterstaat, waarop Nederland wordt voorgesteld als water- en polder land, welke maquette op de wereld ten (oon- De overige ge-bouwen. Behalve de hal en het gebouw voor de populair-wetensehappeiijke afdeeling, om vat de „Polyantha" nog een reeks andere bouwsels. Indien wij de rustieke hoofd ingang buiten beschouwing laten, kunnen dan nog genoemd) worden het gebouwtje, dat in den hoek van het eerste hoofd terrein wordt opgetrokken, hetwelk be stemd is voor kleinere, tijdelijke tentoon stellingen, bioscoopvoorstellingen, vergade ringen, enz. In de onmiddellijke nabijheid daarvan liggen de vijf modeltuinen, de puzzletuin en de kindertuin met het „Koekhuisje" uit het overbekende sprookje van Hans en Grietje, dat ongetwijfeld een drukbezoch te attractie \ooi de jeugdige bezoekers zal zijn De andere gebouwen vormen één geheel, zij vormen een onderdeel van do „Poly antha", dat leeds groote populainteit ge niet, hoewel de Schiedamsche bevolking eigenlijk nog weet wat het toch wel is. Wij bedoelen het „Boerendorp". Het „Boerendorp". liet centrum van het „Boerendorp" achter op het terrein van de tentoonsletling, wordt gevormd a oor de z.g brink, waaraan de lunchweide zich aansluit Rondom d t door hoornen omringde p'em groepeert zich een reeks huisjes, Waarvan men verbaasd zal slaan, ah- men ze voor het eerst ziet. Geen loo/e geveltjes en geen decor-stuk ken, maar echte huisjes met stevige deu ren en ramen met luiken, strooien daken en schoorsteenen. In dit dorp staat vanzelfsprekend een henberg,- maar wat voor een herberg komt er in ons Schiedamsche boerendorp! De herberg „De koe op zolder" staat er nu nog slechts in kaaFhoulen spanten en palen, maar er wordt met man en macht gewerkt om alles k'air te krijgen voor Jeu datum der opening, volgende week Zaterdag 27 Apiil. De bloembollen en de dahlia's. Wij hebben lner en daar een greep ge daan uit het vele interessante, dat de „Po lyantha" op het oogenbhk reeds in aan bouw te aanschouwen geeft en wij willen du overzicht, dat nog lang niet compleet is, becindigen met enkele vermeldingen omtrent den stand van zaken op het bol- lonterrem, waar de tulpen nu reeds meer dar een decimeter sommige vakken ze'fs meer boven den grond komen en waar slechts geringe schade is geleden tengevolge van de vorst. Dp enkele vak ken eti tusschen de tulpen in zijn. duizenden vioolplantjes gezet, welke als aanvulling zullen dienen, als de tulpen zijn uitge bloeid. Daarna komen de zomerbloemen en tenslotte wij wezen er reeds eerder op komen de dahlia's, waarvan de Mig non-dahlia's van de Schiedamsche stads kweekenj wel de hoofdschotel zullen vor men. Het vele, wat de „Polyantha" biedt en dat zij gisteren reeds bij ons bezoek aan het terrein te zien gaf, is te uitgebreid om in dit kleine bestek te verwerken. Wij zouden nog kunnen wijzen op de „bc wegwijzenr.g' door den V.N.WB., volgens een zeer origineel systeem, dat zich aan sluit aan de routebeschrijving iu de ten loonsiellingsgids; wij zouden nog kunnen noemen de beide stoolckassen, waar o.a. orchideeën zullen komen, op de inlichtin gen kiosk, op do brjenstaud, de beeldhouw werken der Rotterdamsche- kunstenrars, de verlichting, den vijver en het beekje met zijn va'er val en bruggeije, de pergo'a met de rozen, om vervolgens te wijze op de belangstelling, \rclke er in verschillende kringen hesfaat voor Schiedam in verband met de „Polyantha" en welke zich demon streert door de stertorht der roeiers, geor ganiseerd door de roei vereenig ng „De Scbie", de wandelmarschen van „De Schie damsche Wandelaar", enz. Zuiveraars van Gebouwen en Schepen stelling van New York verleden jaar groote j V erscheidene vereemgmgen schreven belangstelling heeft getrokken. De hal zal tien verschillende periodieke tentoonstellingen herbergen. Boskoop \er schijnt er tegelijk met de opening. Daarna kornt Aalsmeer en vervolgens neemt het Westland gedurende twee period- n de ruim te in beslag voor zijn groente en zijn bloemen. De Amerikaansche anjois wor den gecombineerd met de pioenen en de bekende vereen icing Nos .1 ungunt Ro-ae zal haar rozen exposeeren in een fraaie „combinatie met orchideeen. Een lento n- stelling, welke zeker de aandacht zal Den ken, zal die van de volkstuinproducten zijn, welke gecombineerd wordt met ecu prachtige collectie aquaria. Op de binderij met de kasplanten volgt de binnententoon- stelling van de dahlia's, tegelijk met de dahlia's op het tweede hoofdterrein. De Nederlandsche Dahlia Vereenigmg heeft haar medewerking verleend en dit jaar zal I reeds excurstos uit naar de „Polyantha" en enkele landelijke bonden komen waar schijnlijk gedurende den zomer hier met hun jaarhjksehe algemeene ledenvergade ring, Wij vergeten voorts niet de samen werking met de Nederlandsche Spoorwegen en met de Rotterdamsche Diergaarde, die een soort „filiaal" krijgt op de „Poiyan tha", wij noemen tenslotte den foto wed strijd, xleu teekenwedstrijd, den kinderzang om tenslotte te verwijzen naar de dagen, welke nog .volger en welke ons ongetwij feld nog in de gelegenheid zullen stellen nader op een en ander terug te komen Bazar vi- Schied. Waterscouts. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag zullen de Schied. Waterscouts van 710 uur een bazar houden. Verdere bizonderheden zijn te vinden in een advertentie in-dit blad. Jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer A. J. Vredebregt is gisteravond in het gebouw van den R. K Volksbond de jaar vergadering gehouden van den R. K Mid- denstands Bond Dc Hanze, afdeeling Schie dam. Voor het eerst werd de vergadeung van de Hanze geopend met het gebed van de Nieuwe Gemeenschap. De voorzitter memoreerde het overlij den van liet lui, den heer J. 11 Wuis- man en voor diens zielerust werden staan de gebeden opgezonden. Spr. betreurde de slechte opkomst ter vergadering; een vierde doel der leden was aanwezig. De heer W. J a 11 s e was zeer tevreden over de wijze, vvaaiop het kort geleden gestichte Priesterfonds ges'eund werd door de leden. D.- heer G. Schaefer wekte de vakafdeebngen op een bijdrage te storten in dit fonds, waai op enkele vakafdeelingen staande de vergank-ring reageerden. Spaarzcgelsystcem. Een commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren C. J V. Janse, B. Promes, A. Heisbach en W A. „Verwayen, die de vv erking van liet spaarzexa! systeem zal bestudeeren. Ei zal overwogen worden, of er behoefte bestaat aan dit voorschot systeem en zoo ja, of dan de midden stand zelf tot exploitatie van zoo'n systeem dient over te gaan, dan wel, of er beper kende maatregelen van oerheidswege noe- dig zijn en een verordening gewenscht is, zooals Ij v te Bussum In werking is getreden. Een schrijven was ingekomen van een choces.ine-iommissie, om den R K Mid denstands Bonn bij het betrekken van zijn nieuwe gebouw in Den Haag, een '"ideau aan te bieden Zes nieuwe leden werden geïnstalleerd 'Jaarverslag. De seerctans, de heer A. M Schoo f, biacht een uitvoerig oil wel verzorgd jaar verslag uit. Daarin werd gewezen op de moeilijkheden voor den middenstand en de niinisterieele toezeggng, dat de mid denstand zco lang mogelijk in liet distri butiesvsteem /al blijven ingeschake'd. Daar uit blijkt, dat de middenstand uitgegloeid is tot een groep m ons maatschuppelijt leven van beteekimis. „De middenstanders hebben in het begin van den oorlog hun plicht gedaan; prijsopdrijving is nagenoeg met voorgekomen. De oierheid neemt tlians een soepeler houding aan ten aan zien van de vervangingswaarde. Aau den geestelijk adviseur, rector 11. F, Coppeiia, wem dunk gebracht voor zijn medeleven en steun Het leaental steeg van 15-1 tot 169. maar de secretaris" stelt zich ten doel: naar de 200. De spoedcursus voor het middenstands diploma kon met gehouden worden, om dat zich slechts S candidaten aanmeld den, m verband met de mobilisake De fiaanciën. Het verslag van Jen penningmeester, den heer G. de VVi n t er, vermeldde aan in komsten 11585 32, aan uitgaven f 1304 56, zoodat er een batig saldo is vau f280.74 Namens de ka«comimssie deelde de heer P. Suiker mee,-dat de bescheiden van den penningmeester in de beste orde wa ren bevonden. De begrioting 1940 wees als eindcijfer f 1525 aan. Tot leden van de kascomimssie werden aangewezen de heeren B. Promes en A. Hersbach. Administrateur. Daar het secretariaat zeer veel werk eischt cu de secrelaris niet langer inslaat is dit te verrichten, werd besloten voor één jaar een proei ie nemen met het aanstellen van een administrateur. Slechts 3 der aanwezigen hadden hiertegen be zwaar. Het bestuur werd gemachtigd een tijdelijk administrateur tegen een kleine ver goeding aan te wijzen. De aftredende bestuursleden P. Heijns- broek en A. M Schoof, werden hij accla matie herkozen. De jaarverslagen van de onderafdelin gen werden uitgebracht. Als afgevaa-digde naar den Centralen Raad werd aangewezen de heer Jos van Rest, als diens plaatsvervanger de heer G. Srhactor. Aan het slot der vergadering verkreeg rector C o p p e n s nog gelegenheid een opwekkend woord tot de leden te richten en om zijn voldoening uit te spreken, dat er een proef genomen zal worden met een administrateur, omdat spr. van nabij weet, hoeveel administratief werk voor de afdeeling moet worden verricht. Zal spoedig verdwijnen. Hier ter stede smaalde het watei de laatste dagen eenigermate naar lysol, maar schadelijk voor de gewondheid is dat niet en bovendien zal het euvel wei spoedig verdwenen zijn. Ito oorzaak daarvan is gelegen in een nieuwe transportbuis, die gelegd is van het Waterwerk aan den Honingendijk naar het Oostplein te Rotterdam, welke buis aan de binnenzijde is geasphalteerd. Men heeft baar e-enige dagen door laten stroomen, zondei het vvaler in consumpitie te bren gen, maar geheel was het bijsmaakje nog niet verdwenen, toen dezer dagen de transport!!nis, die Westelijk Rotterdam en Schiedam van water voorziet, in gebruik werd gesteld.' Vandaag is echter de bij smaak reeds veel minder. Dividend 4 pCt. (v.j. 5). Blijkens het jaarverslag van de Incasso Bank over 1939 bedraagt de beschikbare winst f 1.352.000 (vorig jaar f2.465.717). Voorgesteld wordt 4 pCt. dividend uit te keeren (vj. 5). De resultaten werden door de directie niet onbevredigend geacht. Men make zich niet ongerust Volgens een mededeeling van het hoofd der luchtbescherming, den heer N. W van Gelder, zullen morgen tusschen 11 en 12 uur de te dezer stede opgestelde alarmeo nngssi renen -- twaalf in het getal be proefd worden Daar deze proeven dit keer lancer zullen duren, dan anders het geval is, deelen wij dit mede, om een evenüieele .veronlrustende working tegen te gaan. De twaalf sirenes zullen allen tegelijk en elk afzonderlijk beproefd worden, even- a's de giltoon. Een en ander geschiedt onder toezicht van iiet telefoonbedrijf. Geref. Rusthuis. Als opvolgster van het echtpaar C. van Wijk is op voordracht van diakenen door den kerkeraad der Gcr. Kerk vaorioopig voor een jaar benoemd tot directrice van het Geref. Rusthuis aaii de Nieuwe Ilaven. zuster N Faassen, thans als wijkzuster, verbonden aan de Geref. Vereen. Zieken zorg. Zuster Faassen is 34 jaar en te Rotter dam geboren. Iiaar opleiding tot verpleeg ster genoot zjj aan heb gemeente zieken huis Zij werd benoemd zonder te hebben gesolliciteerd; de be.remning heeft zij ook new niet aanvaard. Momlaccordeonvcrcen. „Bravo". Blijkens een advertentie in dit blad geeft de rnondaccordeonvercen. „Bravo" morgen een feestuitvoering, waaraan o a. de gooche laar Willy Albert medewerkt. SCHIEDAM. AGENDA. Passage Lheater, 8.15 uur. 1. Charlie Chan in het Spookhuis. 2. De burcht der stilte. Woensdag 2 uur volledig program. Monopole Theater, 8.15 uur. 1 De trots ctor marine. 2. Tarzan de ontem bare. lederen dag (behalve Vrij dag) 2 uur volledig program. 16 April. Musis Sacrum, 8 uur. Jubileum concert O.N.I Rotterdam. 16 April. - Tivoli-Schouwburg, 8.15 uur. De operette-zangers. De dochter van den tamboer-majoor. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Tropennacht in Saiaon; Meisjes met ideeen. City. 2.15 7 u. 9,3( Tropennacht in Saigon Corso. Van 11 u. af cto Juarez. Grand. 2 u 7 u, u. Hollywood- cavalcade. Lumière 2 tb u. maünée; 7 u. 9.15 u. Ergens in Nederland. Olympia. 1 u. 915 u. Vreemdelingen-le gioen; Onverwacht vader. Prinses 2.15 u 8.15 u. Wie is de vader; Een spannende avond. Scala. 2 u. 7 u 9.30 u. Mr. Moto; De dne musketiers. Studio. 2.15 u, 7 u. 9.15 u. De terug keer van Dr X. Prinses Juliana. H.K.H. Prinses Juliana heeft vanmorgen de gewone wekelijksche bestuursvergade ring van het nationaal fonds voor bizon- dere nooden bijgewoond. In de week van 25 tot en met 30 Maart 1940. Op 30 Maart 1940 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschre ven 264.422 werkzoekenden (250 938 man nen en 13 4841 vrouwen) Hiervan waren 192 005 (1S3 211 man nen en 8791 vrouwen) werkloos en waren 57.058 peisonen geplaatst bij werkverrui mingen. Blijkbaar waren er dus 15 359 per sonen als werkzoekende ingeschreven, die in het vnje bedrijf werkten, doch ander werk zochten. Werkloosheidsverzekering, in do week van 25 tot en met 30 Maart 1910 waren bij gesubsidieerde vereen'gin gen met weikloozenkas aangesloten 597.720 personen, waaronder 751Ö5 landarbeiders. Van de 522.555 verzekerden, buiten de landarbeiders, was het werkloo neidsper- centage 18.0 (in de vorige verslag week van 4 lol en met 9 Maart 1940 was dit percentage 22 0). Voot dc 597.720 verzekerden, niet in begrip i an de landarbeiders, was het werk loosheidspercentage 17 9 forige verslag- weefc 22.0;. In Je overeenkomstige verslagweek van Maait was het werkloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren als volgt (tusschen haakjes zijn vermeld de percentages, indien de landatbeidero buiten beschouwing worden gelaten): net bezoek van -dr. Oolijn aan Brussel. De Nederlandsche oud-ministerpresident, dr. II. Ohjn zal vanmiddag besprekingen voeren met den minister van economische zaken, De Schrijver, den minister van bui- tenlandsche zaken, Spaak, en den secre taris-generaal van diens departement, Van Langenhoven, en waarschijnlijk eveneens met den voorzitter van do Kamer, Van Cauwelaert. Door autobus aangereden. Gisteravond om half zes werd -T-R- door eon zear langzaam rijdende autobus van VlaarJmgen aangereden, waarbij hrj zijn rechtervoet verwondde. Naar verhon den te zijn, werd R naar zijn woning vervoerd. Jeugdige houtdieven. Gisteravond hebben een paar jongens, resp. 13 en 14 jaar oud', op het Polyantha- lerrein eenige latten en planken gestolen. De politie „arresteerde" deze jeugdige boos doeners en maakte proces-verbaal op, waarna de ouders uit genood igd> werden hun. spruiten af te halen. Mijnenlegger „Jan van Gel-der" hersteld. De mijnenlegger „Tan van Gelder", die op 1' October van het vorig jaar bij Ter schelling door een mijn getroffen was, waardoor het achterschip werd beschadigd, is thans geheel vernieuwd en weder in dienst gesteld. N.V. Nederlandsche Gist- eu Spiritus fabriek te Delft, Naar wij vernemen, zullen directie en commissarissen der N.V. Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek te Delft in de eerstvolgende jaarlijksche algemeene ver gadering van aandeelhouders voorstellen over liet boekjaar 1939 een dividend van 35 pCt. uit te keeren (als vorig jaar). 4330 4370 4399 4524 4542 4585 4782 4842 4853 4995 5054 5062 5167 5213 5225 5399 5403 5578 5618 5828 5886 6005 6008 6178 6185 6371 6376 6422 6699 6727 6731 7069 7163 7208 7410 7439 7520 7777 7798 7817 7949 "5415 5634 5890 6009 6190 (Niet officieel) 3öe klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 16 April 1940 Hooge Prijzen f 5000.— 20223 f 1500.21226 f 1000.— 15341 f 400.— 105G 6240 11041 f 200.— 14374 23601 f 100.— 20"1 3794 12639 14947 21391 Prijzen van 45. 1018 1026 1052 1083 1101 1144 1172 1189 1200 1238 1287 1336 1353 1401 1409 1420 1452 1467 1495 1508 1513 1611 1615 1634 1680 1706 1750 1755 1802 1860 1870 1887 1897 2001 2006 2031 2037 2051 2053 2058 2091 2137 2157 2194 2225 2272 2275 2389 2439 2441 2450 2463 2486 2532 2591 2713' 2723 2741 2754 2817 2827 2838 2877 300* 3048 3076 3107 3137 3139 3192 3231 3280 3281 3294 3357 3384 3392 3484 3533 3559" 3651 3668 3682 3741 3813 3815 3888 3967 3990 4000 4026 4069 4129 4174 4201 4303 4405 4448 4471 4485 4505 4645 4699 4723 4T28 4781 4858 4914 4934 4951 4973 5078 5111 5112 5123 5140 5227 5235 5293 5322 5383 5428 5451 5518 5523 5537 5650 5653 5656 5751 5798 5895 5898 5945 5977 5987 6065 6075 6133 6161 6164 6191 6202 6257 6299 6320 6430 6557 6585 6641 6691 6764 6834 6835 6872 6962 7245 7246 7271 7325 7379 7577 7619 7626 7676 7768 7820 7860 7864 7908 7927 7957 8116 8137 8151 8155 8189 8301 8329 8372 8385 8403 8422 8446 8451 8467 8540 8574 8602 8615 8642 8663 8690 8718 *8782 8831 8847 8878 8891 8905 8912 8915 8932 8940 8956 9010 9080 9085 9205 9236 9345 9367 9392 9428 9446 9449 9474 9515 9620 9622 9649 9655 9671 9714 9750 9753 9773 9818 9885 9895 9899 9910 9913 10001 10068 10120 10132 10145 10147 10152 10189 10202 10224 10237 10294 10300 10371 10420 10454 10497 10550 10653 10727 10734 10739 10819 10841 10868 10872 10901 10952 11027 11037 11078 11187 11232 11338 11339 11347 11348 11356 11362 11427 11433 11456 11483 11560 11575 11595 11650 11748 11773 11793 11825 11885 11917 11927 11946 11952 12029 12031 12039 12047 12076 12136 12160 12199 12205 12224 12227 12229 12246 12250 12304 12310 12332 12339 12340 12354 12404 12438 12572 12578 12581 12596 12604 12656 12659 12784 12806 13032 13040 13066 13125 13146 13156 1316B 13231 13256 13284 13331 13369 13375 13424 13434 13440 13606 13651 13653 1372a 13733 13788 13796 13804 13805 13831 13851 13868 13893 13951 13969 14014 14115 14129 14145 14156 14186 14253 14265 14297 14306 14318 14408 14453 14510 14526 14654 14658 14680 14709 14716 14739 14804 14810 14832 14895 14959 14978 15006 15033 15052 15062 15069 15193 15204 15219 15241 15268 15310 15390 15426 15434 15544 15617 15622 15743 15816 15971 15978 16049 16146 16168 16185 16200 16233 16235 16297 16323 16335 16346 16352 16362 16385 16442 16464 16481 16485 16499 16509 16510 16515 16561 16577 16605 -16609 16663 16677 16689 16695 16730 1S736 16756 16800 16817 16829 16838 16858 16879 16881 16978 17058 17093 17106 17127 17129 17200 17204 17207 17222 17270 17276 17355 17377 17378 17542 175S0 17598 17658 17714 17879 17912 17953 17957 17958 17983 18017 18045 18146 18177 18247 18259 18271 18299 18302 IS'10 13342,18434 18457 18504 18513 18523 18605 18612 18615 18681 18750 18775 18779 18788 18853 18991 19019 19026 19045 19053 19072 19108 19168 19249 19271 19302 19308 19381 19385 19430 19478 19498 19505 19578 19589 19597 1D643 19S64 19694 19702 19729 19865 19879 199Q5 13945 19967 20053 20093 20103 20110 20111 20352 20467 20507 20572 20657 20679 20728 20763 20769 20801 20807 20817 20846 20881 20886 20948 20958 20972 21006 21063 21072 21136 21144 21161 21188 21216 21264 21295 21377 21378 21379 21446 21462 21486 21524 21541 21545 21572 21647 21651 21690 21717 21742 21602 21844 21878 21880 21954 21955 21989 22002 22029 22052 22054 22158 22172 22184 22190 22206 22225 22233 22254 22321 22393 22416 22420 22427 22439 22447 22493 22509 22543 22561 22606 22673 22732 22746 22759 22771 22782 22311 22824 22831 22888 22891 22912 22921 22934 22944 22974 23019 23083 23098 23109 23126 23136 23172 23244 23282 23309 23347 23385 23390 23403 23426 23434 23436 23445 23526 23562 23643 23758 23762 23784 23789 23809 23875 23877 23878 23886 23909 23984 23988 23992 23993 24002 24021 24057 24071 24072 24102 24109 24124 24168 24178 24182 24220 24229 24236 24248 24249 24274 24304 24378 24465 24486 24522 24523 24601 24648 24705 24706 24712 24729 24769 24770 24772 24805 24810 24827 24837 24850 24876 24878 f j

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2