w Laatste Nieuws Nachtelijke schietpartij De Merapi dreigt Gemengd Nieuws Verwachting Tegen een boom gereden De moord te Leidschendam „Vrijwillige vrouwenhulp" Verklaring van Reynaud Beurs van Amsterdam Kostelooze inenting Rechtszaken De Rotterdamsche geldkistdiefstal Brandstichting Omliggende Gemeenten Handel en Bedrijf INGEZONDEN Rotterdamsche veemarkt BINNENLAND Distributiebonbonboekj es BUITENLAND Het Duitsche ultimatum Nadere berichten over Kongsvinger 8> uh Burgerlijke Stand Het Duitsche iegerbericht GEMEENTELIJKE KENNISGEVINGEN Heler voor het Haagsche hoi. Op 1 October 1936 werd uit een goede renwagen vaai de R.T.M. op een terrein aan de Rosestraat te Rotterdam een ver zegelde geldkist van de incassobank, in houdende f6050 ontvreemd. Ka een lang durig en moeizaam vorderend onderzoek slaagde de Rotterdamsche politie er in totaal zeven dieven en helers op te sporen, doch het geld werd niet teruggevonden. De gearresteerden werden tot gevangenis straffen veroordeeld toen zij weer op vrije veeten gesteld waren, hield' de man, die hel grootste deel van de buit in de wacht had gesleept, de thans 65-jarige haven arbeider C. van W-, zich van den domme. Toen zij op hun deel bleven aandringen, werd 'hij zelfs hrutaal en hij nam een drei gende houding aan, dit was voor de overi gen aanleiding om hem aan te geven en op 8 Februari van dit jaar werd hij door de Rotterdamsche rechtbank wegens he ling veroordeeld tot één jaar gevangenis straf. Voor de rechtbank bleef hrj echter ontkennen, zich u-.a heling van het rest.ee- rende bedrag van f4500 schuldig te heb ben gemaakt en bij ging in beroep bij het .Haagsche gerechtshof. Gisteren stond hij voor dat hof terecht, doch hij bleef'ook thans ontkennen. Op een opmerking van den president, mr. van Romondt, dat het toch eigenaardig is, dat verdachte, niet vermogend, een bedrag van 1000 gulden leent aan kennissen en dat wel renteloos, antwoordde Hijdat hij die menschen, die pas een zaak begonnen, wilde helpen, de schuld zou worden afbe taald. De advocaat-generaal requireercte ander half jaar ge\ nagenisstraf. Twee jaar gevangenisstraf op gelegd. Dc Ilaagsche rechtbank heeft heien den 3(J-jarigen varensgezel B. B., die in den nacht van 16 op 17 -December van het vo rig jaar op het Spui le 's-Gravenhage eenige revolverschoten gelost heeft op de dochter van een café-hoiuder en haar ver loofde welke schoten gelukkig geen doel troften tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld. liet o.m. had vijf jaar gevangenisstraf ge- eischL Twee cn een half jaar gevorderd. Twee en een half jaar gevangenisstraf eïsehte mr. Hoeffelman in zijn requisilon tegen den 28-jarigen groentenkoopman Th. G, P., die vandaag voor de Rotterdamsche rechtbank, wegens opzettelijke brandstich ting terechtstond. In den nacht van 25 op 26 Januari j.i. had verd. in zijn woning aan de Busken Huëlstraat te Rotterdam op verschillende punten brand geslicht, ml. in de achterkamer, in een muurkast en een linnenkast, in de tusschenkamer en het bed, d!at in de voorkamer stond1. De achterkamer brandde geheel uit Verd. ont kende echter ten stelligste, hij beweerde dat iemand, die het op zijn spaarduitjes, een bedrag van f140 gemunt had', wel naar binnen geklommen zou zijn via de achterdeur. Het O.M. kon dit laatste niet aannemen en achtte wel degelijk bewezen dat verd'. zelf den brand' had geaticht. Uilspraak 30 April. Onvoorzichtig gereden. De 37-jarige melkhandelaar P.. B., al hier, had' door onvoorzichtig rijden met zijn vrachtauto een botsing met een auto bus van de R.E.T. op de Nassaulaan, al Lier, veroorzaakt. Hierbij liepen eenige pas sagiers lichte verwondingen op. De Rotferdamsehe rechtbank veroordeel de hem tot een boete van f25 subs. 10 dagen hechtenis, benevens 1 maand' hech tenis ear ontzegging van de bevoegdheid ■om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar, doch deze straffen voor waardelijk met een proeftijd! van een jaar. Gevaar voor lava-afvlociïugen. Aneta meldt uit Djokjakarta: De VulcanolCgisclie Dienst zoowel ais het binnenlandsche bestuur zijn op het erg ste voorbereid, in verband' met de laat ste waarnemingen omtrent de ontwikkeling van de Merapi, welke werden verricht door dr. Stehn, hoofd van den Vulcanologi- schen Dienst. Blijkens deze waarnemingen heeft zich een nieuw groot lava-veld gevormd van 225 bij 175 meter oppervlakte, dat, blij- blijkens de waarnemingen van dr. Stelin, langs den rand' van den krater nog dertig meter van den rand is verwijderd. Het veld staat onder hoogen druk, zoodat het in de week van 5 tot 11 April vijf meter per dag is gestegen, tegen in de voorgaande 14°dagen in totaal twee meter. Sedert 10 April hadden reeds regelmatig kleine af stortingen in den krater plaats. Verwacht wordt, dat de lava-prop spoe dig den kraterrand zal bereiken, zoodat de groote afstortingen zullen beginnen. De bevolking is reeds geruimen tijd) ge waarschuwd. Èen belangrijk gebied is ont ruimd, terwijl ook andere maatregelen wer den getroffen. Verwacht wordt dat de afvloeiing van de lava zal geschieden langs de Kali Senovo.en de Kali Sat. De blocmballcn in de komende week. De A.N.W.B. schrijft ons: De heldere zon van Zondag j.I. en de daarop gevolgde regen, is van zeer gun- stigen invloed geweest voor de ontwikke ling van de narcissenbloemen, a'dus me'dt de A.N.W.B. Haar goudgele eerstellingen kan men thans alom en" op meerdere plaatsen zelfs bij groote hoeveelheden waarnemen. Ook de hyacintheu laten zich nu meer en meer zien. Langs de binnen-- en achterwegen, die meerendeels voor allerlei voertuigen te be rijden zijn, kan men ze rustig van nabij bekijken. Om deze wegen te vinden, ver wijzen wij naar de bekende A.N W.B.-gid sen en kaarten. Nog een granaat te Zandvoort gevonden. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat Zondagmorgen te Eandvoort nog een granaat tot ontploffing is gekomen en wel op het terrein van de Kennemer Golf- en Countryclub. liet projectiel richtte echter geen schade aan. De politie heeft de scherven en een dop gisteren in beslag genomen. De oorsprong van de granaat is nog niet bekend. Eind van de trap gevallen en overleden. Het twee-jarig dochtertje van de familie T. te Eefde, viel vanochtend! van de (rap. De kleine werd ernstig gewond en. is aan de gevolgen overleden. Medegedeeld door het K.N.Xl.ï. in Dl Bilt. Verwachting geldig van hedenavond lot morgenavond ongeveer 19 uur-. Kans op nachtvorst, overdag nog plaat selijke buien en vrij koud, meest ma li ge- wind uit Westelijke richtingen. KETHEL. Poststation. Iïel poststation is Overgebracht van het pond Seliiedamsclieweg 42 naar Schiedam- scheweg 28, Als stationhondster treedt op mej. A. Q nartel. Meisje verongelukt. - In den afgelo-open nacht is op den pro vincialen weg tusschen Maastricht en Val kenburg, onder Berg bij Terblijt, een auto mor twee personen in volle vaart tegen een boom gereden. Het waren de 26-jarige mej. Van D. en do 25-jarige J. T,, beiden uit Maas tricht. Geneeskundige hulp nit Valkenburg werd ingeroepen. Het meisje was zeer ernstig gewond1: zij had heide boenen ge- breker. en zware in- en uitwendige kneu zingen opgeioopen. T. heeft eveneens in wendige kneuzingen en een beenbreuk be komen. De slachtoffers zijn naar het ziekenhuis U. Heerlen overgebracht, waar het meisje is overleden. De toestand van den jonge man is bevredigend. Nadere inlichtingen gevraagd. De burgemeester van Öegstgeest heeft één dezer dagen een schrijven ontvangen, geteekend A., poststempel Amersfoort, be trekking hebbende op den militair, die zich te Oegsfgeest verkleedde. Voornoemde burgemeester verzoekt na dere inlichtingen, waarbij aan den schrij ver de aoor dezen gevraagde geheimhou ding wordt verzekerd. Zceals men in dit blad heeft kunnen lezen, gaat het met het inzamelen van den inventaris voor „het noodziekenhuis" niet naar wensch. Het overgroote deel van de enveloppes komt terug, zooals zij zijn af gegeven; oningevuld', zoodat nog geen Icwart van het benoodïgde linnengoed be schikbaar is. Met de bedden is het nog erger ge steld. Nog slechts 40 ledikanten met mar trassen en kussens zijn toegezegd en dat, terwijl het noodziekenhuis ongeveer 275 bedden zal moeten bevatten. Want we moeten goed' begrijpen, dat- èn het gemeente-ziekenhuis èn de Dr. Nolet- sticliting in tijd' van nood bestemd zijn voor gewonde militairen. Alle zieke burgers en in oorlogstijd1 is de ziekiedreiging vaak zooveel grooter dan normaal het geval is alsook eventueel gewonde burgers moeten in dit noodzie kenhuis worden verpleegd. En zouden we rt'ie op den grond gelegd willen zien? Dal kunnen toch beter gezonde men schen doen, als 't noodig is, en daarom dienen we' alles ter beschikking te stel len, wat we in tijd' van nood maar eenigs- zins kunnen missen. En niel als die akelige tijd is aangc- hi o-ken, maar nü, opdat de overheid wete, waarop zij kan rekenen. Maar welke resultaten ons beroep op de burgerij in dit opzicht ook zal mogen hebben, wij vreezen, dat op deze manier niel het benoodïgde aantal bedden zal worden verkregen. „Ie Centrale Raad'', besiamde uit ver tegenwoordigers ran „Luchtbescherming", „Roode Kruis", „Burgerwacht", Vrijwil lige Vrouwenhulp", gepresideerd door den burgemeester, beeft daarom naar andere middelen uitgezien, om toch aan een be hoorlijk aantal bedden te komen. ïeekening en prijsopgaaf zijn gevraagd van een eenvoudig te maken houten ledi- kan' met stroom alras. Per stuk komen deze on ca veer op f10. Staande de bijeenkomst brachten ge noemde vertegenwoordiger-s flOO bijeen, voor eventueel dus 10 bedden. En nu doen we nogmaals een beroep crp ue- Schiedamsclje burgerij, maar dan ■ook eon zeer dringend beroep. Wie helpt mee ons noodziekenhuis van bedden te voorzien? Géén geld gireeren, alleen toezeggen. Een briefkaartje naar het V V.H.-Huis, Broersvest 45, eer telefoon tje 68220 en onze secretaresse zal alles in erode dankbaarheid noteeren. HET V.V.H;-eOMITÊ. ROTTERDAM, 16 April. Totaal aanvoer 5149 stuks. Paarden 128, magere runderen 1557, vette rundereu 916, vette kalveren 50, graskalveren 64, nuchtere kalveren 2165, sdiapen en lammeren 142, varkens 22, bokken en geiten 105. Prijzen per K.G. Vette koeien le kwal. 76—8b, 2e kwal. 62—74, 3e kwal. 48—58 vette ossen 7684, 6274, 5060, stieren 727(j) 0470, 5662; velte kalveren 125 1135, 100—l1", 8595; schapen 65, 58 45; lammeren 70, 60, 55; graskalveren 62, 56; nuchlere kalveren 43, 38, 33 slaclitpaarden 75, 65, 55. Prijzen per stuk. Schapen le kwal 40, 2c Inval. 30, 3e kwal. 21; lammeren 30: 22, 15; nuditere slachtkalveren 10, 8, sbirbl paard en 325, 230, 105; weikpaarden 390, 205, 105; hitten 285, 230, 150; kalf koeien 290, '200, 140; melkkoeion 285 200, 140; varekoeien 215, 100, 135; vaar zen "160, 125, 95; pinken 105, 85, C5; graskalveren 03,v 50, 40; bokken en gei len 15, 11, 6. li o-iig uaSrr 10' April 9.-11 nar22,29 uur. 17 April 11.08 uur, 's-Gra venhagc, 16 April. Naai wij vernemen is 'thans de voorbereiding aangevangen om eerlang over te kun nen gaan tot uitreiking van de distri- hutiebonboekjes op verloon van de distiibubestamkaarten. Verwacht kan worden, dat deze uit reiking eind Mei of kunnen geschieden. begin Juni zal Het Noors» he 'I olegraaag-cutschap deelt m een memorandum over den toestand mede, dat op het zelfde tijdstip, dat de Duitsche troepen Noorwegen binnen ruk ten, de Duitsche gezant de regeering te Oslo een nota met twaalf eischen over handigde. Deze twaalf eischen kunnen als volgt worden samengevat: 1. De regeering en het volk van Noor wegen moeten zich beslist van dk verzet tegen de Duitsche operalies onthouden. 2. De Noorsche regeering moet het Noorscho leger opdracht geven, met de Duitsche troepen vriendsciupjielijke betrek kingen aan te knnopen. 3. Alle middelen zullen ter beschikking van de Duitsche troepen worden gesteld om de veiligheid van Noorwegen te ver zekeren. 4. Aan het Duitsche opperbevel moet een gedetailleerd document over de mijn- versperring worden gezonden. Het Noorsche grondgebied zal zoo noodig verduisterd worden, om luchtaan vallen te weerstaan. 6. Alle telefoon-, telegraaf- en spooiweg-- verbindingen zullen-onder Duiiscli toezicht worden gesteld. 7. Aan Noorsche koopvaardijschepen zal verboden worden, de havens te verlaten. 8. Noorsche loodsen zullen instructie krijgen, zich ter beschikking van de Duit sche marine te stellen. 9. De teletomscbe, telegrafische en post verbindingen zuilen tot "nader order ver broken worden. 10. De p'-rs en de radio zullen on'er Duitsche controle worden gesteld. 11. De verkoop van oorlogsmateriaal bui ten de Noorsche grenzen zal verboden worden. 12. Er zal van codetelegi amnion gebruil. Westelijken ingang van het Skagerrak door Duitsche jagers ten val gebracht. Eert Duitseh toestel is van een vlucht tegen den vijand niet teruggekeerd. Aan het Westelijke front bedrijvigheid van artillerieën verkenningsafdeelingeIn hel grensgebied valt ten Oosten van de Moezel, in de streek van Spichcru en tus schen Pfaizerwald en den Rijn, werden vijandelijke voorposten met sterke verliezen voor den vijand teruggedreven. Stockholm, 16 April. (D.N.B. Uit Char- lottenhurg wordt gemeld, dat in de bos- schen rondom Kongsvinger, dat door dc Noorsche troepen is ontruimd', gestreden wordt. Op vele plaatsen passeeren Noor sche soldaten de Zweed sche grens. ;Zij worden in Zweden geïnterneerd. Reuter meldt nog uit Stockholm: De Duitsehers hebben hernieuwde aan vallen ondernomen te Skarnes, van beide kanten van de rivier Glommen. Dc vooruitgeschoven Noorsche posten waren gedwongen zich te Sander terug te trekken. Beide partijen hebben volgens de ontvangen berichten zware verliezen geleden. De speciale correspondent van „Stockkolms Tidningen" te Char lotton burg heeft melding gemaakt van troep en landin gen per parachute bij bet spoorwegknoop- punt Dombaas aam de lijn Drontheim—- Hamar, Men neemt aan, dat d'eze operatie ten doel had te beletten, dat voorraden en munitie gezonden zonden worden 'naar de Noorsche troepen in de streek van Oslo. Parijs, 16 April (Havas). De Fi arische minister-president Reynaud heeft he den in den senaat zijn reeds aangekon digde verklaring afgelegd. Hij zeide, dat Düitschland deri'g procent van zijn vloot door averij heeft verloren, twin tig procent van zijn kruisers is tot zin ken gebracht, vijf-en-twinlig procent van zijn torpedobooten is tot zinken gebracht, vijftien procent van zijn tor- pedel, oot en heeft averij, verscheidene duik booten zijn in den gromd geboord, Engelsche koopvaardijvloot liad verleden week geen verliezen. Londen, 16 April (Reuter). Do Brilsche admiraliteit deelt mede, dat voor do eerste an den oorlog de maal sedert don aanvang va gemaakt woulen, om te verhinderen, dat koopvaardijvloot in de week, die de tegenstanders vanjiet rijk bepaalde be-> ](J Zondag j.I. te middernacht, vlnlilni -ï linndnrt IfnilffOTt I -i i i richten in handen krijgen. De Noorsche mini-ter van buitenlandsche 8e KOERSEN OP 16 APRIL 1940 (Medegedeeld door de Amsterd. Bank). UNO. ONDKHN. V.K. 40 (Binnenland. A.K.U Van Berkel Cert. Calvé57 /t Nederl, Ford 313 Ned. Gist Spiritus 818 Ned. Kabelfabriek 395% Philips Gl. G. B113 Unilever 85% (Buitenland). Anaconda f jj /i« Bethlehem Steel59/. General Motors 40 Kennecott Copper 28%, Republic Steel 16'Vie U.S. Steel Corp. 46% ELECTR. OND. Aniem216 Ned. Ind. Gas Mij. 211% (Buitenland). Cities Service 8 /t MIJNEN. Algem. Exploratie., Redjang Lebong Singkep Tin Mij. PETROLEUM. Kon. Olie (Buitenland). Cont. Oil Mid. Cont. Petr. Phillips Petr Shell Union Tidewater Ass. OU RUBBER. Amsterdam Rubber%0/j, Deli Batavia Rubber 14U SUIKER. Vorstenlanden Handelsver. A'dam 371 TABAK. ,QOS; Deli Mijiooi^a Deli BataviaTom Senembah 13' li SCHEEPVAART. H.A.L Rott. Lloyd J'1' Ned. Scheepv. Unie 113 SPOORWEGEN. Canadian Pacific 4 Illinois Central Ut N.-York Centr. Railr. 12 -Southern Pac. 105/te Southern Railway Cy. 12% HEDEN 88 - gi/. 56% 815 390% 898 U3%- 88 4% 5 28 - 59"/,,- 60»/, 40%, 27»%8- 16%- 46%*- 213 208% 3% 8% n/ie 220% 16% 10% 29 9J%„ 213 10% 10IS/18 28'%, 9% 8% 171 lil 6% 16 4% 8 87 857 187 128 188 65 - 8% 85 90% 109%— 11 8 %t 12%- 10% 12% Wisselkoersen, J Amsterdam, 16 April. Londen 6.63, Berlijn. 75.35, Parijs 3.761/2, Brussel 31.63, Bern 42.25, Stock holm 44.85, New-York 1.88 7/16, Milaan 5.10, prolongatie 2% pCt. verliezen hoeft geleden door öpire- zaken, Koht, verklaarde, dat een land, den v-an den vijand Vier dat op zijn onafhankelijkheid prijs stelde, zonken m die week met .u dergelijke verwaaiden niet kan aanvaar- 14.420 ton. Noorwegen verloor e-a sc.up den, en hij herinnerde hierbij aau dc woor- van 5128 ton. den van Hitler, dat „een land, dat zonder Volgens nog onvolledige berichten zifn slag of stoot voor geweld buigt, geen 33 Duitsche schepen huit gemaakt of tot n-inspraak kan maken op hot recht om tezjn]-cn gebracht. Vier werden door dc En- leven. S gelschc prijs gemaakt. Zij' luidden c-cn tern- andere belang wekken de passage van^ t J b andere werden m het memorandum heeft betrekking op den 1 f ,i„ stap van den Duitsehen gezant bij den ^en ge-boord of doo> cl koning van Noorwegen, op het oogonbük tol zinken gebracht. Deze 11 schepen luul- waarop de groote aanval op E!vertim werd den een tonnage van 50.496 ton. Ai de/.o ingezet. De gezant drong formeel aan op Duitsche schepen waren transportschepen benoeming van de regeering-Quïslmg, over- ,0r hulpschepen der vloot, eenkornstig den uildrukkeiijken wensch van het Duitsche staatshoofd. De koning ant woordde, dal majoor Quisling niet het ver trouwen van het vo'k genoot en dat het niet meer dan een rogeering van hetgenre- Kuusinen zou zijn. De Duitsche gezant stelde daarop mi nister Koht de vraag, of Noorwegen tegen- JUUiEDAM. Geboren: 12 April. Martinus Adriaan, zoon van M. vail Arkelen en C. M. Smoor, Boer- stand zou gaan bieden. Koht antwoordde, Layelaan 1. dat Noorwegen ken tegenstand Berlijn, 16 Aprii. (D.N.B.Het oppercom- inderdaad allen mogelij- zou bieden. mando der Duitsche weermacht maakt bekend Ook op 15 April zijn op geen eakele plek 13 April. Martien Job, zoon van W. Be- zemer cn M. P. Duijzer, Boerhavelaan 1. 14 April. Augusönus Adriarius, zoon. van A. J. van Bochove en E. M. A. Backe- lant, Lekstraat 104. Ma»gdalena Gretlia, dochter van J. G. Stemerdink en C. E. Vos, Boerhavelaan 1. 15 April. Arie, zoon van, A. Blom en G. in de door Duitsche troepen bezette zores v- 6 Horst, Parallelweg 108. Will em Teums, zoon van P. Lanser en G. II. Engelsche landingspogingen ondernomen. Op den ochtend van den 15en April onder namen de Engelschen een luchtaanval op Narvik, welke zonder resultaat bleef. De bewegingen van sterke Engelsche zee strijdkrachten, waaronder ook transportsche pen zijn waargenomen, werden in de wa teren van Narvik en voor Harstad beves tigd. In de zone van Drontheim en Bergen is dc dag kalm verloopen. Tijdens veel vuldige Brïtsche luchtaanvallen op Stavan- ger werden twee Lockheed vliegtuigen neer geschoten. Ten Noorden van Kristiansand nabij Evjemoen hebben na een korlen aan val van Duitsche troepen 150 officieren en 20O0 manschappen der derde Noorsche di visie de wajens neergelegd. Do bewegingen der Duitsche troepei in de zone van Oslo verliepen stelselmatig. De pacificatie van Zuidoostelijk Noorwegen maakt nieuwe vorderingen. 36 stukken ge schut werden hierbij buitgemaakt. De oorlogsmarine beeft in Drontheim, Bergen en Stavanger verdere maatregelen genomen tot beveiliging van de havens en de kustbewakingsdienst versterkt. De bestrijding van de duikbootea werd voortgezet, zoodat de operatie mogelijkhe den voor vijandelijke onderzeeërs opnieuw meer beperkt zijn geworden. Het luchtwapen zette zijn verkennings vluchten boven de Noordzee en aan de Noorsche Westkust tot aan Narvik voort. Een Britseh vliegtuig, dat de Duitsche Bocht probeerde binnen te vliegen, en in do monding'van de Weser zonder succes bommen liet vallen, werd ten Noordoosten van Helgoland door een toestel van het jacht-eskader Schumacher, in een luchtge. vecht neergeschoten, waarmede dit eskader zijn zeventigste luchtoverwinning behaalde. Borsje, Beierlandschestraat 18. Maria Elisabeth, dochter van A. v. Vliet en B. A. W. M. de Groot, Groenelaan 62. Overleden: 12 April. C. Kanters, 46 jaar, Dr. Nolet- s traat 1 13 April. C. Lips, 72 jaar, wed. van J. A. v. d. Broek, Westvest 26. 14 April. J. W. C. Peek, 1 jaar, Vlaax- dingerdijk 49. J. J- Abel, 61 jaar, eehtg. van M. .T. Voogd, Nassaulaan' 75. Burgemeester eu wethouders van Schie dam; maken hekend, dat op Dinsdag, den 23cu APRIL 1940, des namiddags tusschen half twee en twee uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot KOSTELOOZE INEN TING EN HERINENTING van de ingeze tenen, die zich daartoe in den St. Joris Doelen, Decleplein no. 1, alhier, bij den gemeente-geneesheer, den heer A. D. dé Leeuw aanmelden. Een week lal er, op Dinsdag, den 3öen APRIL 1940, zal genoemde geneesheer wederom tusschen half twee en twee uur in den St. Joris Doelen zitting houden, teneinde de vaccinatiebewijzen uit te rei ken. Voor een juiste vermelding In de vac- cinebewijzen van de NAMEN en GEBOOR TEDATUMS der kinderen, is het gewenscht dat reeds op de eerste zitting worden medegebracht TROUWBOEKJES der ouders of GEBOORTEBEWIJZEN der kin deren. Schiedam, 16 April 1940. Een andere Brits clue machine is in den 4053 37

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3