U SLAAGT BETER De centrale commandopost J. H. MMMMQm OVERHOREN EM HOEDEN binnenland STADSNIEUWS De Luchtbeschermingsdienst gedeeltelijk ge mobiliseerd. Zeven vertrekjes op een ruimte van 7 V9 bij 14 m. Alles zoo efficient mogelijk ingericht, zonder eenige luxe. Hoe de dienst functioneert Het hoofd van den Luchtbeschermings dienst, de heer X YV. van Gelder, is zou bereidwillig geweest ons hedenmor gen in den neutralen commaudopost, in don iïïsn van het Zusterhuis, achter de Juliana van Stolbergstraat, te ontvangen en ons daarin rond te leiden. De centrale commandopost is 7\'% hij 14 M, is opgetrokken vau gewapend beton, bevat een 7-tal vertrekjes en is ontwor pen door de heeren X. \\T. van Gelder en P. Mak, resp hoofd van den Luchtbescher mingsdienst en van den verbindingsdienst. Sedert de vorige week Zaterdag is de commandopost in gebruik, at is ex dan gelukkig ook nog geen volledige bezetting. Komt men van de zijde van de Juliana van Stolbergstraat den post binnen, dan bcreitt men door een gassluis het wacht lokaal van ae ordonnansen, waarvan, bij volledige bezetting, S aanwezig moeten zijn; daarachter ligt het vertrekje van don chef van den verbindingsdienst, waar aüe be richten, die telefonisch opgenomen zijn, schriftelijk, binnen komen; daar weer ach ter is een kleine ruimte, waarin twee radiotoestellen zijn opgesteld, die dag en nacht m bedrijf zijn, en waarvan één op accu's werkt, zoodat bij storing in het elcclrische net, toch berichten opgevangen kunnen worden. Achter de radiokamer ligt nog een klein keukentje. Al deze vertrekjes liggen aan de zijde van het Zusterhuis. Et naast evenwijdig aan de .Tuliana van Stolbergstraat liggen achter elkaar de telefconcentratehet vertrek voor het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst en een lokaaltje voor den staf. Langs de vertrekken aan de zijde van het Zusterhuis en gedeeltelijk langs de achterzijde loopt een smalle gang, die als eanlerobe gebruikt wordt Aan de achterzijde is ook een ingang en voorts is in 't vertrek van het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst een noodluik aaneebracht, waardoor men eventueel ont snappen kan. I Het gebouw steekt ongeveer halverwege boven den grond uit en heeft een dak van gewapend beton ter dikte van 3641 cJI. Ongezellig. Alle luxe is hier ver te zoeken; alles is even kaal cn ongezellig. Op de grauwe be- lonwanden zijn de verschillende leidingen .zichtbaar, hier en daar op plankjes gespij- kerd. Zeifs in -het vertrek van het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, waar even tueel geconcentreerd zal moeten gewerkt worden, ligt niet eens een mat op den vloer, zoodat alle geluid van voels'appen luid opklinkt. In dat vertrek moet het hoofd ook slapen een opklapbed is aanwezig zoodat eenig meer comfort zeker niet overbodig zon zijn. Een stuk mat lag er hedenmorgen al; de heer Yran Gelder verzekerde, dat, ook al is er geen celd beschikbaar, de mat er zal komen; ten minste op de plaatsenwaar ge loop en zal worden.' Uit zuinigheid dus niet onder de groote tafel, waarop een kaart van Schiedam is bevestigd met de indee- Img in vakken en wijken, gevaarlijke zo nes, sirenes, uitkijkposten, schuilloopgraven enz. Het centrale punt. Als in tijd van nood berichten binnen komen over ongelukken of branden op een bepaalde plaats in Schiedam, wordt door middel van spelden met gekleurde koppen dat op de kaar! aangegeven. Dfö cen trale leiding van de hulpverleening beeft das een. overzicht van wat er in de stad gebeurt, waar hulp verleend wordt, waar reserve materiaal noodig is enz. In het vertrek van het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst is ook het appa raat, vaannee de 12 sirenes tegelijkertijd in werking kunnen worden gesield; door een rood en knop in te drukken wordt door alle sirenes gedurende 3 minuten de janktoon voortgebracht; een druk op de groene knop geeft 3 minuten een giltoon, wa' be'eekont: lucbtgevaar geweken: een druk op eer. zwarle knop brengt de sirenes «ogenblikkelijk tot zwijgen. Een verklikker wijst aan, welke sirenes eventueel niet in werking zijn gelreden, zooJat maatregelen genomen kunnen worden de storing te ver helpen. Ais gemeld norit, dat vreemde vlieg tuigen ons land naderen, kan op een aan wezige kaart aan den «and met behulp van een meetlinïaai worden afgelezen, hoe lang het nog zal duren, voor de vlieg tuigen Schiedam zuilen hebben bereikt. Pas- seeren de vliegtuigen de grens, dan wordt „stil alarm" gemaakt, d.w z. de diensthoof den en vakhoofden worden gewaarschuwd cn bet ovenge personeel weet, dat het zich gereed moet honden om oogenblik- kelïjk in actie te komen. Duiden de berichten van den luchtwacht dienst er op, dat de vreemde vliegtuigen Schiedam naderen, dan zal de verantwoor delijke man: het hoofd van den Luchtbe schermingsdienst of diens plaatsvervanger, op een gegeven oogrnblik het besluit moe ten nemen generaal alarm te maken en o.a de sirenes in werking moeten stellen. De 8-ordonnansen, in den centra!en post aart- ezig, zu'len 52 andere ordonnansen w aar- schuwen en zoo begint de sneeuwbal te rollen, the het geheele apparaat in wer king moet brengen. De heer \Tati Gelder hoopt, dat dit binnen een uur het geval zal zrjn; medewerkers zijn optimistischer en meenen, ctat reeds na een half uur het apparaat op volle toeren zal draaien. In ieder geval zal na korten tijd reeds personeel m de verschillende vak- en ge neeskundige posten aanwezig zijn, om hulp te bieden. Eenige oefening zal noodig zijn om dien tijd zooveel mogelijk iu te krim pen; er is tot nu toe in dit opzicht nog te weinig geoefend! De telefoon. Do commandopost heeft twee geheime telefoonnummers en bovendien een eigen telefoonnet, zoodat men met één handbe weging een rechtstreeksche telefonische ver binding tot stand brengt met een 25-tal aangeslotenen; dat zijn de vakposten, den burgemeester, hoofden van dienst, enkele groote bedrijven, het postkantoor, enz. in tijd van nood zullen in den com mandopost aanwezig zijn: het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst of diens plaatsvervanger; de chef van den verbin dingsdienst; 6 telefonisten; 2 man bij de radio en S ordonnansen, terwijl daarbij ook nog gerekend kunnen worden twee man, die ah uitkijk- en luisterpost op den voorma ligen molen van den heer) Treurniet die st doen. Deze post is ook thans reeds bezet en meldt zich elk uur. Voorts zijn er in oorlogstijd nog een 5-tal posten, die men „i nkijkposten" zou kunnen, nomuen en eventueele branden, enz. zulten moeten melden. Er wordt in een vier ploegen-stelsel ge-j werkt, zoodat elke 24 uur voor een vol- ledige bezetting van den commandopost een 80 man noodig zullen zijn. Thans doet men het met veel minder, maar het piket wordt morgen versterkt. Het staflokaal. In tijd van nood zullen in het staf lokaal aanwezig zijn de hoofden van gemeente diensten, daarvoor speciaal aangewezen, zooals de directeuren der Technische Be drijven, Gemeente Werken, Gem. Reini gingsdienst en Gasverkenningsdienst: die' lat hoofd van den Luchtbeschermingsdienst I eventueel van advies moeten dienen. I De heer Van Gelder was over de in- richting van den centralen commandopost zeer tevreden. Bij het in gebruik stellen is geer» openingsrede gehou en; wel hoopt de heer Van Gelder, dat er spoedig aan- J leichng zal zijti een sluitingsrede to houden, een „sloop-ïngsrede" zal helaas nog wel veel Langer op zich laten wach ten! v „Polyantha" Opening door jhr. mr. dr. H. A. van Karncbeek. De nationale bloemententoonstelling „Polyaatha" zal Zaterdag 27 April a.s. des ochtends te elf uur worden ge opend door den Commissaris der Ko- ningiu in de provincie Zuld-ilolland, jhr. mr. dr. II. A. van Karuebeek, die tevens het «re-voorzitterschap van de tentoonstelling heeft aanvaard. Het „Koekhuisje" voor de kinderen. Aan den rand van het boseli, ten Zui den van het eerste hoofdterrein, wordt op de „Polyanlha" een hoekje afgeschoten voor de kinderen. Daar wordt nu het Koekhuisje" uit het sprookje van Hans en Grietje gebouwd, een huisje, d!at zoo weggeloopen schijnt te zijn uit het beroem de sprookjesboek van .Moeder de Gans. Het plan is voorts, dat er een zandbak bij komt en misschien nog enkele andere gelegen- beden tot spelen. Do kinderen zullen er onder toezicht zijn en dat toezicht wordt van 's mid dags twee tot vijf uur uitgeoefend door leerlingen van de Huishoud- en Industrie school, die de opdeiding voor kinderver- zorester volgen en er dus bij uitstek voor eeschikt zijn ftiet alleen, maar tevens een ongezochte gelegenheid hebben om het ge leerde aan de practijk te toetsen. Leerares- sen en enkele andere dames zullen er voorts de leiding hebben. In bet „koekhuisje" zullen voorts panne koekjes en andere gerechten klaargemaakt worden, welke op bepaalde tijden onder de kinderen zullen worden rondgedeeld. Melk op school Zal zoo mogelijk vau 17 Juni x.s. af worden verstrekt Aan de schoolgaande jeugd is op de scholen een circulaire uitgereikt namens het plaatselijk Schoolmelkcomité, waarin bet nut van het gebruik van melk op school nog eens wordt bepiieit en meege deeld wordt, dat er voor wat de betaling betreft 3 groepen gevormd zijn: groep A. waartoe ouders behooren, die geen school geld betalen en voor de melk 5 cent per week of l1/» cent per fleschje zullen moe ten betalen; groep B, ouders die minder dan f 4 schoolgeld betalen en die "10" cent per week of 2i/2 cent per fleschje cn groep C, de overigen, die minstens 13 oent per week of 3 cent per fleschje betalen. Het is de bedoeling met de melk verstrek king op school op 17 Juni a.s. te beginnen. Een schooi zal alleen dan melk ont vangen, wanneer een voldoend percentage der kinderen meedoet. Een vergadering. Zaterdae wrdt in bet Passage Theater een vergadering gehouden, waartoe alle ouders van schoolgaande kinderen zijn uit- genoodigd. waarin een afgevaardigde van bet Ontrnal Sclioolmelkcomité te 's-Gxa- renhage een uiteenzetting zal geven van de wijze en het nut van melkver» trekking Crp school en de schoolmelkfiim „2 minu ien sli'fe" zal worden vertoond. 30 April 1940 Eeu vlaggend Nederland. Lfi hoofdbestuur van de „Princevlag" heeft seineend, ook in het huidige tijdsge-! wrieht niet te moeten nalaten, de iievolking san Nederland on de overzeesche gebicds- deelen op te wekken om op den as. ver- aanlag van H.K.1I. Pnnses Juliana alge meen oranje te dragen en van huizen en schepen de nationale driekleur te doen wapperen. Waar uiterlijk vreugdebetoon in deze tij den niet op zijn plaats zou zija te achten, daar moge het dragen en ontplooien van de naiionale kleuren meer nog dan tevoren gelden als een eensgezinde manifestatie van liefde en aanhankelijkheid jegens onze Kroonprinses en ons Huis van Oranje. liet hoofdbestuur van „De Prince vlag" kan hieraan na informatie te bevoegder piaalse toevoegen dat vorens'amde opwek king niet in strijd is met de opvattingen van H.K.H. terzake van de herdenking van Haren geboortedag. A. H. M, Melchers t In den ouderdom van 63 jaar is na een lansdurige ziekte overleden de heer A. H. AL Afe.ehers, directeur van de N.V. Distil leerderij van J. J. Melchers YVzn. De heer Melchers. wonende Nassaulaan, hoek Willem de Zwijgerlaan, was kerk meester van de St. Liduinakerk en be- sniurshd van den polder Nieuwland. Do sportbeoefening had voorts zijn grooto be langstelling. Na een plechtige uitvaartdienst in de St. Lidi mairerfc zal Zaterdagmorgen om streeks half 11 het stoffelijk overschot op de R.K. Begraafplaats worden bijgezet „Meisjes ensemble" Uitvoering onder leiding van Ka de Keijzer in Musis Saturn. Rtv-ds ongeveer vijftien jaren bedaathet clubje, dat onder den naam „Meisjes en sembie", enkele schoone kunsten beoefent, waaronder zang en dans wel de voor naamste plaats innemen. De meisjes wor den over het algemeen geoefend in lichaamsbeweging, eenvoudige oehningen en danspassen; de beginselen van den klassieken dans worden bijgebracht, hei ballet staa' ook op-het program en voorts wordt er gezongen en gedeclameerd. Het Cinbje is niet zoo groot, dat de indivi- dueele prestaties teloor gaan in de ver richtingen van de massa; er is integendeel gelegenheid genoeg tot afzonderlijke ont wikkeling van de talenten, welke enkele meisjes blijken te bezitten. Dit alles ge schiedt onder leiding van Ko de Keijzei, met medewerking van mevr. A. Sanson Catz. Na in twee jaar niets van zich le hebben laten hooren, kwam 't ensemble gisteravond weer voor den dag. In Musis Sacrum werd eeu uitvoering gegeven, welke heel wat belangstelling trok van de zijde der ouders en welke een viot verloop bad, dank zij dc wijze, waarop de nummers van het programma waren ingestudeerd. Dat daar aan zeer veel zorg was besteed, bleek wel uit de manier, waarop de kinderen zich op het tooneel bewogen. Het programma gaf een goed beeld van hetgeen do meisjes'lecren. Er werd gezon gen en gedanst, er werden vrije oefenin gen gedaan geheel zonder voorberei ding en op voorbeeld van mevr. San son er werci voorgedragen en na de pauze werd de kind er-operette „De Too- verba!" opsevoerd Voor de begeleiding aan de piano droeg mevr. A. dc VogelVan Zul p ben zorg. Als waarschijnlijk toeia'lige In zonderheid zij hier'nog vermeld, dat de componiste van deze operette, mevr. Geer- truida van VlaJerackeu, vandaag haar zes tigsten verjaardag viert, Van haar hand verschenen nog enkele andere operettes, o.r. Goudhaantje en de Troubadour en de Sneeuwmannetjes. De uitvoering had, zooals wij reeds zei den, een vlot verloop en de hernieuwde kennismaking na twee jaren afwezigheid is dan ook wel van zeer aangenaam ka rakter geweest. Brandje. Een binnenbrandje brak gisteravond uit in een pand aan de Aleidastraat, doordat de kachel niet goed meer functionneerde. Mei eenige emmers water kon het vuur worden gedoofd. De gealarmeerde brand weer behoefde niet op te treden. „Bravo" Uitvoering ter gelegenheid van liet tweede lustrum. Na den feestavond1, eenigen tijd geleden gehouden ter \iering van het tien-jarig be staan van de mondharmonica-vereenigirig „Bravo", onder-afdbeling van de Christe lijke Jougelings Vereaniging, werd gisteren in bet Vereenigingslokaal een feestavond van meer intiem karakter gegeven, welke druk bezocht was en onder leiding stond vau den voorzitter-den heer J. de PateT, die een korte welkomstrede uitspaak. Spr. heette o.a. welkom den vertegenwoordiger van de Christelijke Ivnapenvereei. iging, den heer J. Sonneveld en dien van de Rotter- damsche toonceivereenigmg „Johannes, den lieer J. Grandia. Vervolgens trad het mondharmonica-ge zelschap onder leiding van zijn directeur, den heer A. N. van Daalen, op met enkele mnrsehen en goed' gespeelde koralen. De tweede maal, dat „Bravo" optrad, was na do pauze. De rest van het programma werd gevuld met het optreden van een gooche laar, declamatie en volkszang. De goochelaar Willy Albert had vooral veel succes hij het jongere deel van het publiek. De volkszang werd uiteraard door allen met veel enthousiasme uitgevoerd. De declamator, de heer F. C>. van Dorp, uit Rotterdam, droeg voor de pauze een tweetal gedichten van Guido Gezelie voor Het Schrijverke en Boerke Naas. Na de jgauze kwam hij met ernstiger werk, dat door het publiek zeer gewaardeerd weird. Bij monde van den voorzitter werd' tegen het slot van den avond de directeur gehuldigd. Aan den heer Van Daalen werd een vulpen overhandigd' en ook mevr. Van Daalen deelde in de hulde Haar werd een fraaie mand fruit aangeboden. Na het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus sloot ds. P. Bokma den avond op de gebruikelijke wijze. „Loods aan boord" Opvcering van U.D. ten bate van de Sshied. Kinder Ge- zo ndh-eidskol onics. Hel was min of meer een waagstuk om voor deopvoering van de Schiedamsche Tconeelvereeniging Utile Dulci ten bate van de Sehied. Kinder Gezondheidsbolonies het Passage Theater te reserveeren, maar al was het theater dan.ook lang niet bezet, het financieel resultaat».van den avond zal [och wef bevredigend zijn. Utile DuJci voerde een tooneelspel op van Jan Fabricius, Loods aan boord. In het landelijk café van de familie Maree is moeder Leentjo de baas. Maree zelf heeft zich daar bij neergelegd en zoekt zijn troost in het visschen, waarbij hij zich spiegelt aanPetrus. Het echt- jaar Maree heeft twee zoons en één doch ter en voorts heeft moeder Leentje ruim 20 jaar geleden haar jongere zuster Jan- ni-ke van een huwelijk met stuurman Fa bian afgehouden en sedertdien ook al on der haar hoede genomen. Moeder Maree is een geweldige egoiste; onder het mom an- derer geluk te bevorderen, stelt zij alles in het werk om haar egoïstische verlangens te bevredigen, n.l. over allen om zich heen ie heersclien. Maar dan komt in het café, annex-hotel- letje, kapitein Fabian logeeren, juist als zijn vroegere verloofde Janneke 50 jaar wordt. Hij had ruim 20 jaar geleden be loofd1 haar op dien dag te komen feliei- teeren, als bewijs, dat hij werkelijk van haar hield. Er ontbrandt een heftige strijd' tusschen moeder Maree en Fabian; de laatste treedt op als de loods aan boord, doch hij kan maar één van de kinderen „binnenloodsen", den jongsten zoon, die ondanks het aanvan kelijk verzet van zijn moeder, met Paultje van Driel gaat trouwen. Aioeder Maree, die het geluk van haar kinderen opoffert aan haar eigen, egoïs tische verlangens orn deze bij zich te hou der., is door Fabricius gechargeerd getee- kend, maar onwaarschijnlijk is de figuur niet! De rol werd uitstekend' gespeeld door mevr. L. Cokart— Robertson; zij was zeer beheerscht, ook in „bewogen" scenes. Jan Vos was kapitein Fabtan, de opge wekte levensblije zeeman; één vpn de beste speler» was ir. YV. E. Hoek als Jan de oudste zoon van moeder »YIaree, die on danks zijn 36 jaren een hulpeloos, afhan kelijk kind was gebleven en door Fabian als hopeloos werd' opgegeven. Ook Rie YViilemse als tante Janneke leefde zich ge heel in haar rol in; zelden hebben we mr. D. Visser zoo raak een figuur zien uit beelden als die van vader Alaree in Loods aan boord; Leen Bakker heeft als Tom, de jongste zoon, voortreffelijke momenten afgewisseld met minder geslaagde; Hetty Kallmann, blijkbaar een nieuw lid van U.D., had een kleine rol, n.l. die van Louise Vincent, het gescheiden vrouwtje, waarvan Jan Alaree hield; zij is een ver sterking van het ensemble. Voorts vervulden nog kleine rollen foos Dublield als*Martha, d'e dochter des hui zes, F. v. d. Kaay, als de brievenbesteller Va') Driel, waarvan weinig beter dan een carricatuur werd gemaakt; Tilly de Jongh als het vlotte dienstmeisje, mr. E. A. Cokart als dokter Krone en Joan Melchers als I'aulije van Driel, die met Tom Maree zal Douwen. Er komen in,,Loods aan boord" uitdruk kingen voor, die misschien minder geschikt zijn om in een gezelschap van kostschool ineisjns te bezigen, maar in de sfeer van BRQERSVEST 6, TEL. 68206 (naast hema) net stuk toch voor volwassenen geen aan stoot behoeven te geven. De zaal heeft het stuk goed ontvangen; onbeheerscht gegichet dat zoo hinderlijk kan zij i bij toon cc Ivoor- stellingen, bleef ditmaal vrijwel geheel ach terwege. Dt, A. H o o g c n d ij k heeft zich lot tolk van de Sckied. Kinder Gezond hotds- kOiOinies en van de zaal gemaakt, toen hij U.D. hartelijk dank bracht voor liet gebo- deue en bloemen liet aanbieden. In zijn antwoord kon Jan Vos met na laten zijn hart te luchten in zeer ge- knischte bewoordingen over do moei lijkheden, die de Schiedamsche brandweer U.D. in den weg heeft gelegd, waardoor zij haar eigen décor niet kon-gebruiken. Het spel had daardoor, naar de meening van den regisseur, geleden. Aanbiedingen om het aantal hrandwachts aanzienlijk ua't te breiden, kon geen verandering in. hol be sluit van de afkeuring der décors bron- gen. Een beetje meer soepelheid van ambte lijke zijde zou in 't 'algemeen wel ge- wenscbl zijn, al willen we niet verhelen, dat de verantwoordelijkheid in dit' opzicht moeilijk gedeeld kon worden. Het Entr' acte .Ensemble, beslaande uit 9 neer en, onder leiding van den heer J. C. v. Toom, heeft in de panose's beschaaf de muziek gemaakt. Begonnen werd met het AVilhelmus, dat staande werd meegezon gen. Tegen transforinatorenhuisje gereden. Gisteren botste een gesloten bestelauto, waarvan de bestuurder naar links moest uitwijken om een aanrijding te voorkom m, tegen het transEorrnatorh nisje op de L'i 'ge Haven bij de Brandersleeg. De auto wenl aan de linkerzijde geheel opengeschei r 1. VERIJL-GODSDIENSTIGE PREDIKING Dr. H. Faber, Hej. J. Vorster SCHIEDAM. AGENDA. Monopoie Theater, S.15 uur. 1. De trots der marine. 2. Tarzan dc ontem bare. lederen dag (behalveVrij dag) 2 uur volledig program. 18 en 19 April. Gebouw Eendracht, 8 uur. Feestavond Vereen, van teerlingen der Ambachtsschool. 18, 19 en 20 April. Troephuis Nieuw- straat 12, 7—10 uur (Zaterdag 310 uur). Bazar Sehied-. Water- seouts. 18 April. Passage Theater, 8 uur. Uitvoe ring Tamboers- en Pijperscorps „Harmonie" 11-jarig bestaan-. 18 April. Verenigingslokaal, 8 uur. Kunst avond Kiveva. 18 April. Musis Sacrum, 8 uur. Sehied. Burgerwacht Vergadering. Rotterdam. 18 April. Tivoli Schouwburg, 8.15 uar. De operette-zangers.. De dochter van den tamboer-majoor. 18 April. Groote Schouwburg, 8 uur. Volks universiteit. Fritz Hirsch Operette, Der Graf von Luxemburg. 18 April. Doelen, 8.15 u. K.C.O.V. Excel sior o. 1. v. Phons Dusch. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Tropennacht in Sauon; Meisjes met ideeën. City. 2.15 7 u. 9.30 u. Tropennacht in Saigon. Grand. 2 u 7 u. 9.15 u. Hollywood- cavalcade. Lumièrc 215 u. matmée; 7 u. 9.1o Ergens in Nederland. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. YVie is de vader; Een spannende avond. Scala. 2 u. 7 n. 9.30 u. Mr. Moto; De dne musketiers. Studio. 2.15 u, 7 u. 9.15 u. De (enig- keer van Dr. X. Hulpdienst voor de koopvaardij op de Noordzee Geen vaste route. .Over den eersten hulpdienst voor onze koopvaardij o-p de Noordzee, bestaande wit patrouilleerende vaartuigen, welke tegel ijk aJs reddings- en hospitaalschepien dienst doen, zijd enkele ten deele minder juiste berichten verschenen, waaruit men onder meer den indruk krijg dat deze schiepen een vaste route zouden volgen, dit is niet juist. Het piatrouilleeren zal uiteraard in de bekende gevaarlijke zones geschieden, doch het ligt, naar wij vernemen, geens zins in de bedoeling daartoe vaste routes te volgen. De routes zullen telkens op nieuw worden aangewezen, naarmate de omstandigheden op zee daartoe aanleiding geven, Alarm. VOOR UW Kerk Ned Prot. Bond Wcstvest 92 ZONDAG 21 APRIL voorin. 10.30 Herv. Pred. Schiedam en 's avonds 7 uur (JEUGDDIENST) Schiedam

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2