STADSNIEUWS Het begint Jack HANSEN De binnensluis Doodelijk ongeluk ROTTERD.DIJK 227 H.K.H. Prinses Juliana Haar verjaardag. Vele vlaggen zijn heden weer uilge stoken; de autobussen zijn aan die voor zijde versierd en op menige borst prijkt oranje, omdat H.K.H. Prinses Juliana van daag jarig is. Te midden van een gelukkig gezin viert zij in een zeer bewogen tijd Haar 3ien verjaardag. Oranje Garde op marsch. Ter inleiding van de eenigszins feeste lijke herdenking op heden heeft gisteravond de Oranje Garde van Schiedam, versterkt door leden van de aideelingen Vlaardingen en Maassluis, een marseh door die stad gemaakt. De stoet trad aan bij het club lokaal- aan de Dwarsstraat en marcheerde via Groenelaan, Stadhouderslaan, den in gang van de Polyaatha, Penninglaan, Alei- dastraat, Nieuwe Haven, Vlaardinger- straat, Dam, Groote Markt, Lange Kerk straat, Singel, Ooetsingel, Swammerdam- singel, Rotterdamschedijk, Koemarkt, Lange Nieuwstraat, Hoofdstraat terug naar de Dwarsstraat De leiding had hopman Soeters. Telegrammen. Het gemeentebestuur en vereenigingen hebben telegrammen van gelukwenscb ge zonden. We laten de tekst van een aantal hier volgen: I I H.K.H. Prinses Juliana, 's-Gravenbage. Namens gemeentebestuur en buigerij van Schiedam, moge ik üwe Koninklijke Hoog heid en Haar Gemaal eerbiedig gelukwen- seoen. VAN HAAREN, Burgemeester van Schiedam. H.K.H Prinses Juliana, Soestdijk. Bestuur en leden van de afdeeling Schie dam van de Vereeniging „De Prinoevlag" bieden Owe Koninklijke Hoogheid ter ge legenheid- van Uw verjaardag eerbiedige gejukwenschen aan. A. VAN PELT, waarnemend voorzitter. H.M. de Koningin, 's-Gravenhage. Bestuur en leden van de afdeeling Schie dam van de Vereeniging „De Prinoevlag" bieden Uwe Majesteit ter gelegenheid van den verjaardag van Uw dochter eerbiedige gelokvensefcen aan. A. VAN PELT, waarnemend voorzitter. Aan H.M. Koningin Wïlhelrmna, 's-Gravenhage. Oranje Buurtvereen. „Gusto" biedt Uwe Majesteit eerbiedige gelukwenschen aan met den geboortedag Uwer Dochter; H.K.H. Prinses Juliana. VAN PUTTEN, voorzitter. Aan H K.H.H. Prinses Juliana, Prins Bernhard, Prinses Beatrix en Prin ses Irene. Oran,e Buurtvereen. „Gusto" biedt aan het Koninklijk Gezin eerbiedig gelukwen- schen aan bij den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana VAN PUTTEN, voorzitter. Staat van beleg Algwneene bckcndiu airing bo. 7. In een officieele kennisgeving in ons blad van heden komt van den Commandant der Vesting Holland een algemeene bekend making voor, waarin voorschriften worden gegeven met betrekking tot 't houden van openbare vergaderingen en optochten. Zij, die dezp organiseeren, zuilen teneinde moeilijkheden te voorkomen, goed doen van deze voorschriften nauwkeurig kennis te nemen. Luchtbescherming Een groote oefening. In het laatst van de volgende week zal nier ter stede een groote luchtbescher- minrsoefenins worden gehouden, die zal bestaan uit: a. de inwerkingtreding van de Luchtbescherming (bezetting met pi ketten van commandopost, vak-posten en uitkijkpost Noordmoieti); b. stil alarm (be zetting van commandopost, vak gen ces kun- di e- en uitkijkposten); e. luchtalarm en d. luchtalarm «meindigd. Nadere bizonderheden vindt men in een officieele kennisgeving in dit blad. Om de lekkage legen tc gaan. Om beter te kunnen nagaan wat er ge daan kan worden teneinde het lekken ari de binnensluis bij de Beurs tegen te gaan een lekkage waartegen het Hoogheem raadschap Delfland ernstige bedenkingen heeft zijn heden sluisdeuren met be hulp van een bok weggenomen. Een duiker van de Wit's Berging- en Transport Onder neming is weer eenige malen naar beneden geweest. Opdr&cVit. De levering van het nieuwe kerkorgel voor de Evang. Luth. Kerk te 's-Hertogen- boscfc, is na uitvoerig onderzoek opgedra gen aan de firma Standaart alhier. Het orgel zal geheel eleclriscfa worden ingericht en van een verplaatsbare speel tafel worden voorzien. J>e dispositie omvat 25 registers, ver deeld over twee klavieren en pedaal. De Polyantha Autoriteiten op bezoek. Tot degenen, die gisteren een bezoek aan ae Polyantha hebben gebracht, be- hcoren o.a dr. Hendrik P. N. Muller, oud gezant van Nederland in Roemenië en Tsje- cho Slovakije, en ïr. M. H. Damme, direc teur-generaal van de P.T.T. De oud-gezant, die SI jaar is, was vergezeld van zijn dochter. De voorzitter van het StichÜngs Comité, mr. H. A M. Roelants, heeft de bezoe kers begroet en o.a. in de groote bal ronogeleid. Zij lieten zich zeer waardee- rend uit over wat in het Volkspark tot staco is gekomen. Wat betrekent Polyantha? „Mijnheer, ik heb in alle woordenboe ken, die ik te pakken kon krijgen, gezocht mi ook een encyclopaedic heb ik er op na geslagen, maar ik kan het woord „Po lyantha* niet vinden I Wat beteekent dat toch eigenlijk?" Op een redactie-bureau wordt men ge acht vèel te weten en de leergierige, die ons per telefoon bovenstaande vraag stel de, wera aldus ingelicht: „Poly* beteekent veel en „antha" is een der meervoudsvormen van anthos, wat in het Griekseh bloem beteekent, zoodat Polyantha het Grieksche woord, is voor: veel bloemen. Wenschen, die vervuld werden. De tentoonstelling is nog niet geheel af. Dal is nooit het geval bij de opening van een tentoonstelling van eenigen om vang! Er zijn altijd nog tal van dingen te regelen, die in de dagen van hoogspan ning kort vóór de opening als minder drmgead, even worden uitgesteld. Zoo zullen b.v binnenkort een aantal banken op de Polyantha worden geplaatst, waarop de bezoeker rustig de omgeving in zich zaJ kunne:, opnemen en tegelijk wat kan uitrusten. Ook zal een flink aantal papierman den" worden geplaatst, zoodat men aller lei dingen, die men kwijt wil, niet meer op den grond zal behoeven te deponee- ren, waar zij storend werken. Het Stichtings Comité heeft nog veel meer plannen, die vermoedelijk wel ver wezenlijkt znlleu worden Zoo is o a. ge dacht aan het kennis doen maken van bezoekers uit den vreemde met onze mooie nvter en de havens in de omgeving. Muzdrt. Zoo we reel? gemeld hebben, zal heden avond het muziekcorps van den Vaartuicren- dienst eerst een concert op de Groote Markt geveD en daarna naar de Polyan tha Lrekzen, waar in de muziektent op de lunchweide ook'nog een aantal nummers gespeeld zal worden. Op Hemelvaartsdag geeft Harpe Davids *s avonds van 810 uur een concert op de Polyantha Bij Wi tonFijeneord. Op ae werf Wilton— Fijenoord is gis teren e,-ri ongeluk gebeurd, dat den 59-ja- rigen dok knecht J. II J. uit de Bogert- straal te Rotterdam, het leven heeft ge- kost. J. raakte 's morgens omstreeks half 5 bekneld tusschen een standpijp en een aebternitrijdenden eleetnscbe.i kraan, naar door de man zware inwendige kneuzingen opliep. Hij werd naar het gemeentezieken huis aar de Nassau taan overgebracht, waar hij gistermiddag 2 uur is overleden. Een nieuwe pui. De St. Liduinastraat heeft in den loop der jaren een groote wijziging ondergaan; het is van een oorspronkelijk stille straat een winkelstraat geworden. In opdracht van den heer J. C. Meijer, ,die op den hoek St. Liduinastraat en Huijsmansstraat zijn kapperszaak heeft, heeft de bouwkundige, de heer T. Koene, een nieuwe winkelpui ontworpen en uitge- Voer.., waarbij laatstgenoemde bizonder ge slaagd is, zoodat de vernieuwing tevens een verfraaiing van de straat beteekent. Het winkelraam is V« M ge.zakt, de étalage is 20 c.JL dieper geworden en aan de vmrelzijde afgesloten door glas in lood; het interieur is van mahoniehout; de w,n kclruit is in een stalen raam gevat en. dit is weer omgeven door keurige, gegla zuurde tegels. Concert. 'ter gejegeuheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, zal hedenavond 8 uur het Stedelijk Muziekkorps ia de Plan tage ren concert geven, waarop liet volgend program zal worden uitgevoerd: I. Wilnchnns .2 Prinses Juliana Marsch, N. A. Bouwman 3. Ouverture Les Deux Husuards, Fr. Doppler 4. f es Fleurs, Wals, K. Waldteufel Selection Sylvia, Ballet, Leo Délibes 6. C/aidas sur des Airs Bongroises, G. Michiels 7 Graf Zeppelin, Marsch, Teike Serenade. O.B.K. heeft gisLeravond aan het rus tend lid der vereeniging, de heer F. We ber, die 55 jaar getrouwd is, aan diens wo ning in bel Nieuwstiebt een serenade ge bracht. Er werden 'n koraal en eenige an dere lied'-rem gespeeld. De muzikanten heb ben het echtpaar Weber, dat veel bezoek van familieleden bad, ook nog persoonlijk gecomptimenteerd. Via Buiienliavenweg, Wilhelminabrug, Hoofdstraat, Lange Nieuwstraat, Gerrit Ver- boonstraat en Koemarkt, werd naar het repetitielokaal, de Seinpost aan de Broers- vest terugsemaxcheerd. De serenade en marsch stonden onder leiding van den on der-kapelmeester, den heer J. M. C. Kars. Speciaalhuis voor Heren Modes Heren Jassen datgene heeft, wat 'n Heer zoekt. weet wat U kleedt Goedkoope spoorkaartjes voor echtgenooten van militairen Reizen voor lialven prijs op Zater dag, Zondag en Maandag. De Nederlandhche Spoorwegen zullen, met ingang van 7 Mei a.s., voor het bezoeken van militairen door hun echt genooten Zaterdags, Zondags en Maan dags op ie spoorreis een reductie ver- i een en van 50 procent van den enke len reisprijs in alle klassen, In verband hiermede zullen op de sta tions legitimatiebewijzen verkrijgbaar wor den gesteld tegen den prijs van een gul den. Deze legitimatiekaarten hebben een geldigheid van drie maanden. Op vertoon van dit bewijs zullen aan houdsters op Zaterdag, Zondag en Maandag enkele reis kaarten tegen den haivea prijs worden af gegeven van baar woonplaats naar „Ergens in Nederland" en terug. Aan de.stations zijn kostelooze formu lieren verkrijgbaar, waarop deze legitimatie bewijzen moeten worden aangevraagd. De aanvraag moet door dien betrokken mili tair geschieden. Pinksterretours Op de Ned, Spoorwegen. Gedurende de Pinkster periode zullen de Neaerlandsclie Spoorwegen de geldigheid van de gewone- en de gezinsretours weer verlengen. Zij zullen namelijk geldig zijn van 10 t.m. 20 Mei a.s. Deze maatregel beteekent e>en voordeel voor het reizend publiek van bijna 30 pCt., in vergelijking met den prijs van twee enkele reizen Groepen van 5 t.m. 9 personen kunnen zich, door het nemen van een gezinsretour zelfs nog 8 tot 14 pCt. extra besparen. Want de geldigheid' dezer retours gaat gelijk op met die der Pinksterreiouïs, Voor het afleggen van groote afstanden kan toen gebruik maken van de enkele reisvneantiekaarten, welke eveneens ver krijgbaar zijn van 10 t.m. 20 Mei. Navordering suikeraccijns Schriftelijke aangifte er plicht op 1 MeL Do regeeringspersdienst vestigt er die aandacht op, dat als gevolg van het op 25 April 1940 door de Eerste Kamer der Staten-Generaal aangenomen ontwerp van wet o.a. tot navordering van 10 opcenten op den. accijns van suiker, de gebruiker of hoofdgebruiker van een opslagplaats waarin op Woensdag 1 Mei 1940 suiker aanwezig is in een hoeveelheid van meer dan 2500 kilogram, op dien datum daar van schriftelijk aangifte behoort te doen bij den ontvanger der acerjnzen voor de plaats waarin de opslagplaats is gelegen. In den voorraad die op 1 Mei 1940 aan wezig is wordt begrepen de hoeveelheid suiker welke op dien datum naar den ont bieder nog in vervoer is. Indien iemand in dezelfde gerneenle meer dan een opslag plaats voor suiker in gebruik heeft, wor den deze hier als één opslagplaats be schouwd. Inlichtingen te dezer zake kunnen wor den ingewonnen bij die inspecteurs en de ontvangers der accijnzen en bij de ambte naren van don actieven dienst. Winkelsluiting En de feestdagen. Op den dag, voorafgaande aan den He melvaartsdag, mogen de winkels tot 10 uur n.m. geopend zijn, op voorwaarde, dat op Hemelvaartsdag, voor die winkels de re geling wordt loegepast, zooals deze voor den Zondag is vastgesteld. Maakt men op Woensdag 1 Mei a.s. geen gebruik van dc- latere winkelsluiting, dan kan men op Hemelvaar!sdag den winkel als op een ge- wenen werkdag tot des avonds 8 uur ge opend houden. Op den len Pinksterdag geldt de gewone Zondagsregeling. Op den 2en Pinksterdag mogen de winkels voor het publiek ge opend zijn, zooais op een gewonen werk- dag. Kappers- en barbiersondememingen be hoeven op Dinsdag 14 Mei a.s. de mid- dagsluilin» niet toe te passen. Voor de dagen Woensdag tot en met vrij dag vóór Pinksteren is het sluitingsuur voor alle winkels bepaald op 10 uur n.m. Gemeente Reiniging. In de straten, waar het huis vuilnis in den regel des Donderdags wordt opgehaald, zaJ dat deze week in verband met He melvaartsdag op morgen geschieden. Snip en Snap-avond In het Passage Theater, De leiding van Vak A van den Lucht beschermingsdienst heeft de groote popu lariteit van de radio-artisten Willy Walden en Piet Muyselaar, misschien beter bekend- als juffrouw Snap en juffrouw Snip, goed gepeild. Zij heeft het aangedurfd) het ge zelschap, waarvan deze twee die steunpi laren zijn, te engageeren voor twee voor stellingen in het Passage Theater. De eer ste dier voorstellingen werd gisteravond voor een geheel bezette zaal gegeven; hedenavond' volgt de andere voorstelling. Over de waarde van het gebodene kan men een verschillend oordeel vellen; ai naar den maatstaf, die men bij de beoor deeling aanlegt, zal dlit verschillend' zijn. Beschouwt men het gebodene op de keper, gaat raen zich afvragen: is de voor stelling van zaken logisch, dan bljjft er van bet gebodene niet veel over. Verlangt men echter een avond van vermaak, van dol pleizier zelfs, dan k«on men bij dit revue-ensemble terecht, want vooral Willy Walden kan voortreffelijk komische effec ten teweeg brengen. Bij zijn partner Piet Muyselaar ontbreekt het spontane, krijgt men door spraak en lachje het gevoel, dat er iets gewrongens ia diens optreden schuilt. Met het duo Snip en Snap werken me* Hilde Alexander, de eenige vrouw in het gezelschap; Gerard Walden en Jean du Béla, die een aantal Napolitaansclie liede ren en opera-aria's kweelt, uitstekend be geleid aan eten vleugel door Pim de la Fuente. De entree van Snip en Snap was niet al te pakkend. Zij begonnen een aantal „leuke advertentie's" voor te lezen, die door bun veelheid' niet meer leuk bleven. Trouwens, do beeren hebben toch die neiging om, als zij eenmaal iets goeds ge vonden hebben, dit volledig uit te beenen, waardoor het gevaar ontstaat van „des Guten zuviel" te geven. Dat was b.v. ook het geval met de overigens aardige sketch:" De kat is dood... en sterker nog in Het duel. Er lagea al drie onscliuldigen dood op het tooneel en nog was het niet genoeg I Het waren niet alle nieuwe sketches en liedjes, die voorgedragen werden:: „Hol derdebolder, we hebben een koe op zol der" en „Blonde Mientje" met haar prik keldraad kent wel haast ieder. Maar door een kwartet op het tooneel werd die klacht op rijm zoo aardig voorgedragen, dat er uit de zaaf sst-sst werd geroepen, om een begin van community-singing te onderdruk ken. De tooneeltje's van Meneer Spruit, die het zoo vreeselrjk druk hadi op 't kantooar: Prof. Boudewijn en zijn sprekende pop Barije; Bij den commissaris van politie; de jongste bediende, die een lesje kreeg hoe tneu door „een beetje van dit en een beetje van dat" tot goedie resultaten kan* komen, ze zullen meerendeels voor de trouwe luisteraars van de A.V.R.0.-uitzeu- dingen op Dinsdagavond niet nieuw ge weest zijn, maar men merkte, dat de radio toch nog maar een onvolmaakt middel is om een suggestie over te brengen en men naast bet gesproken woord in vele ge vallen de gezichtsindrukken niet kan mis sen om een goed beeld) van het geheel te krijgen. Het laatste deel van de voorstelling: een opvoering van Carmen, waarbij de stier losbrak en een dolle jacht ontstond, waar bij de film te hulp werd geroepen om de spanning tot een groote hoogte op te voeren, was zeer geslaagd. Overigens wa ren de hulpmiddelen, waarvan het gezel schap zich bediende, zeer sober 1 De Hakkkert Band, die in de orkestbak had plaats genomen, zorgde in de korte pauzes voor muziek. Toespraken. De voorstelling begon met bet spelen en zingen van het Wilhelmus. Het hoofd van Vak A, de lieer J. W. K 6 n i g hield bij den aanvang een korte toespraak, waarin hij dank bracht voor die ondmonden medewerking bij het organi seeren van de Snip- en Snapavonden en betoogde, dut gezien de gebeurtenissen van de laatste maand het treffen van maatrege len mzake luchtbescherming absoluut noo- dig is. Niet alleen vak A, maar ook an dere vakken hebben nog hulp noodig van telefonisten, brandweerlieden, E.H.B.0. ërs enz. Wie zijn persoonlijke diensten niet beschikbaar kan stellen, kan door een geldelijke bijdrage meewerken om in collec tief verband datgene te bereiken, wat voor de zelfbescherming noodig is. Na de pauze heeft het hoof dl van. den Luchtbeschermingsdienst, de heer N. W. van Gelder opgemerkt, dat de ern stige omstandigheden, waaronder we thans leven, geen reden behoeft te zijn om ons voortdurend ongerust te maken. Wel moe ten we zcoals de minister-presHent, jltr. mr. De Geer kortgeleden zeiée, paraat zijn. Er zijn vrijwilligers, die door te weinig oefening, dat niet zijn en mogelijk komen zij daardoor onvoorbereid' voor het gevaar te staan. Mocht het ernstige, waarvoor we eiken dag bidden, dat het niet over ons zal komen, toch gebeuren, laten wc aldus spr. dan met Her opgeheven hoofd' kun nen verklaren: Wij hebben tijdig alles ge daan, wat in ons vermogen wasl Vereeniging van Jong Hervormden Fropaganda-avond. Gisteravond hield de Vereen, van Jong- Hervormden een propaganda-feestavond in het Vereenigingslokaal. De avond werd ge opend op de gebruikelijke wijze bij ont stentenis van den voorzitter, den heer ir. H. Werner, door den secretaris, den heetr J. Voogd. Spr. heette alle aanwezigen welkom en memoreerde in bot kort het werk der Vereeniging naar buiten, w.o. het ziekenbezoek en het bezce'c aan ouden van dagen op feestdagen een groote plaats innemen. Zoo werd op Paaschmorgen, di-. reet na den kerkdienst, aan de zieken ea ouden ran dagen, het Pans ch -e van ge 1 ie, dat de jongeren zoo juist zelf in de kerk ge- hoord hadden, overgebracht en bloemen of versnaperingen aangeboden. Tevens belank- te spar. voor de vele gaven voor' dit werk van gemeenteleden ontvangen. Veel fruit, bloemen en zelfs een mand met eieren was hiervoor beschikbaar gesteld. Het was vaak hartroerend te zien, hoe dankbaar de zieken en oudjes voor dit medeleven waren. Spr. legde er den nadruk op, dat dit werk niet ter oere van de \o neuigmg, doch ter eere van God werd gedaan. Hierna werd het le en' 2e bedrijf \an het tooneelstuk „De Privé-verpleegster', blijspel in 4 bedrijven door A. den Hertog, opgevoerd. Vervolgens sprak de heer H. IJ ssei st ein, lid van den kerkeraad, cea 'pro- pagandawoord. Spr. wees er op ,dat er tweeërlei man.ee van zien is, n.l. met het natuurlijk ei 'met het gefestelrjk oog. Met het natuurlijk oog vervallen de volkeren in oorlog en worden angstiger en zuchten met Eiisa: „Ach heer, hoe zullen wij doen? Doch als Wij met een geestelijk oog alles bekijken, dan zien de dingen, hoe somber ze ook mogen zijn er niet zoo donker meer uit. Dan kijken we niet meer tegen een zwarte schijf, doch wordt deze licht en zijn we niet meer bevreesd. We zien dan de tekortkomingen van anderen, en ook van de Herv. Kerk, die er ongetwijfeld zuilen zijn, niet zoo zwaar meer in, doch voe len de drang opkomen orn dienstknecht te werden van Jezus in Zijn wijngaard en Zijn wereld te helpen arbeiden. Spr wekte dan ook allen, die daarvoor in aanm'r- king komen, op, om lid te worden i m de vereeniging, die zich ten doel ^te't de band tnsschen lidmaten en kerk tc '-er- sterken en te verdiepen en mede te ..er ken lot opbloei van Gods koninkri ia het algemeen en in liet bizonder i m de Hervormde Kerk. Na de pauze werden bet derde en vierde bedrijf opgevoerd van de Privé-verpleeg; ster. Het 'was een komisch stuk, dat goed gespeelo werd en waarom dan ook har telijk gelachen werd. Dat het stuk zeer in aen smaak viel, getuigde het dnvmend applaus. Een afscheid. De heer Voogd, die ook meegespeeld had, sprak nog >en kort woord tol mej. E. v. Gorkum, die voor bet laatst had meegesooeld en wegens huwelijk roer bin nenkort naar elders vertrekt. Hij bracht haar dank voor het zeer vele, wat zij voor cte vereeniging heeft gedaan, als secre taresse, voor haar soh op intieme avon den en voor liaar tooneelspel op feest avonden. Voor de medespelenden was 'zij steeds de bezielende kracht, zij zei hoe het moest en boe bet niet moest. Zij was de persoon, waarom alles draaide. Hij wenschte haar veel geluk op haar verder levenspad en bood haar namens de in dit stuk medespel enden een tinnen vaas met anjers aan. Tot slot werd het Jong-Hervormden-lied gezongen en sloot de heer IJsse'stein dezen welgeslaagden en druk bezochten avond met gebed. Feestavonden Bmirtvereen. „Lekstraat. De buurtvereen. „Lekstraat" gat Zaterdag voor haai leden en huisgenooten een feest avond in Tivoli. De voorzitter, de hoer A. de B o r s L zeide, dat het de bedoeling van dezen feest- avond was, de zorgen, die deze tijd met z>'ch meebrengt, voor een avond te verge ten. Er kon geen Oranjefeest in de straat gegeven worden, waarvoor bet bestuur de zen avond in de plaats stelde. Leen de Bruin en Jan Brouwen verzorg den het programma, waarbij zich ook da Schilperoortband voegde. Deze band verzorgde ook de dansmuziek, „Onder Ons'-'- De D.B.S. vereeniging „Onder Ons" hield Zaterdagavond ia liaison Westhuis een al gemeene ledenvergadering, die gevolgd werd door een geanimeerde danspartijtje. Nadat het jaarverslag door don secreta ris Joh. Thomassen, voorgelezen was, waaruit bleek, dat het ledental nog steeds stijgende is en het financieel verslag, waar van de inhoud liet geven van een extra clubavond rechtvaardigde, door Jaap Hout man uitgebracht was, werd overgegaan tot het kiezen van een bestuurslid, dal een tot nu toe vacante plaals zal vervullen. Nai stemming bleek hiervoor mej, Niesje Ha genbeek aangewezen te zijn, die de fumotie van tweede secretaresse zal vervullen. Na de rondvraag, waarin eenige interne aangelegenheden behandeld werden, werd de nog resteerende tijd gewijd aan gezel ligheid, die een. ioder op zijn manier tracht te" te vinden. „Ridders van de dansvloer" konden zich 'met bun „jonkvrouwen" ver maken in het midden van de zaal, terwijl de gramofoon de toepasselijke muziek le verde Anderen voelden zich meer aange trokken tot schaken, dammen, sjoelen en bridgen. m eer en meer door te dringen dat het

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2