Calais in Duitsche handen Het luchtwapen slaat toe Het resultaat van twee weken strijd Maandag 27 Mei 1940 93ste Jaargang. No. 22484 Tel. No. 69300 (3 lijnen). BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 69300 (3 lijnen). Postrekening No, 5311. BUITENLAND B. et legerbericht van Zondag Ring om vijandelijke troepen definitief gesloten De strijd om de hoogte van Loretto Ontstemming in België jegens Engeland Geen gebrek aan benzine „Italië aan de zijde van Duitschland" De strijd in Noorwegen De strijd in China België Ingeland Frankrijk e De-« conrant vorschijnt dagelijks, met uit- sondering van Eon- en Paestdagen. Prigs per kwartaal f 2.—; franco par post f 8.50. Prgs per week: 15 eta. Afzon derlijke nummera 4 ets. Abonnementen worden dagelgks aangenomen. Advertenties voor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf anr aan het Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór O uur. Een bepaalde plaats van advertentiéa wordt niet gewaarborgd. Prijs Jer A«iveru*nticu van 15 regels fi55j Iedere regel meer 10 30, in bet Zaterdagüummer 15 regels f 1.80, iedere regel meer f 0.35 Reclames f0.75 per regel. Inca6Sokosten5cts.; gostkwitanties 15 cta. Tarieven van advertentie» ij abonnement njn aan het Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentién opgenomen 10.50 t/m 15 woor den, f 0.75 t/m 25 woorden. Elk woord meer 6 cent tot een maximum van 30 woorden. 'e Woensdags: Kleine Advertentién tot 25 woor den f 0.25, mits vóór Dinsdagavond 6 uur aan bet Bureau bezorgd *s Zaterdags Kleine Advertentién tl.OG, indien mot vóór Vrydagavond 6 uur bezorgd. Nadat de Duitsche troepen, volgens een bericht van het Duitsche opperbe vel, gisteren hun opimarsch tot Greve- lingen hadden voortgezet, is na felle strijd ook Calais in Duitsche handen gevallen. Het Irontbericht van het D.N.B. van gisteren hudt als volgt Uit de nieuwe, gunstige aanvals positie heeft het Duitsche luchtwapen voor de eerste maal talrijke vliegvel den in het Oosten en Zuidoosten van Engeland aangevallen. Sedert in het legerbericht de namen Calais en Dover naast elkander opdoken, kon voortdu rend het bericht van krachtiger over slaan der gevechtshandelingen naar En geland verwacht worden. Voor de afrekening met Engeland vormden de gevechten der laatste beide weken slechts de inleiding. De ver reikende arm van het Duitsche lucht wapen heeft thans over het Kanaal heen op de vliegvelden toegeslagen, vanwaar vermoedelijk voor een deel de Britsche bommenwerpers zijn ge start voor hun systeemlooze nachte lijke bombardementsviuchtcn naar West Duitschland. Aangenomen kan worden, dat iiet niet bij deze eerste aanvallen op vliegvelden zal blijven. De Engelschen hebben overi gens ook op hol Europeeschc oislcland roeds gevoelige slagen in ontvangst moe- ton nemen en zullen verdere^ verliezen, te lijden krijgen, daar liét niet "meer gelukt is het Engelsche expeditieleger naar huis te brengen. Engelsche strijdkrachten moe ten zich derhalve op liet oog en blik, ge hoorzamend aan do noodzakelijkheid en niet aan den eigen aandrift, aansluiten bij de afweergovechten van het ingesloten le ger legen de concentrische aanvallen. Uit het feit, dat de gevechtshandelingen dei- snel oprukkende Duitsche troepen voortdu rend 'in gang zijn gebleven en dat zich voortdurend krachtige gevechten hebben af gespeeld, kan afgclc-id worden, dat de na zending van brandstoffen en munitie even systematisch van stapc' is geioopen als zij zorgvuldig was voorbereid. Het D.N.B. meldde gisteren uit het hoofd kwartier van den Fuhrer: In Vlaanderen en Artois hebben wij den concentrisclien aanval op de ingesloten vij andelijke legers voortgezet onder voort durende vernauwing van huil strijdgebied. Op verschillende plaatsen biedt de vijand nog taaien tegenstand. Om dien sneller te breken greep liet luchtwapen op vele plaat sen in den strijd op den grond in. Aan de Belgisch-Fransche kust bestookte iiet luchtwapen opnieuw de haven-installa ties van Zeebrugge, Oostende en Duinker ken met bommen. In Oostende werden een kruitmagazijn en het marinedepot door bom- treffers in brand gestoken, een transport schip werd beschadigd. tn den nacht van 24 op 23 Mei heeft het luchtwapen verder talrijke vliegvelden in het Oosten en Zuidoosten van Engeland met goed gevolg met bommen aangevallen. In het zeegebied van Calais werden twee groote koopvaardijschepen elk groot 50C0 ton, twee kleinere koopvaarders en een oorlogsschip getroffen. Aan het Zuidelijk front geen bizondere gebeurtenissen. £- Het luchtwapen zette daar zijn aanvallen op spoorwegtrajecten, arlilIeriesks'Ungen en troepenconcentraties voort, vooral in de bosschen. De verliezen van den (egenstan der op 25 Mei bedroegen in totaal 59 vliegtuigen. Hiervan "werden 19 in de lucht, 17 door afweergeschut neergeschoten. Dé rest werd op den grond vernietigd. Elf Duitsche vliegtuigen worden vermist. hi het gebied van Narvik bekwamen een groot oorlogsschip en een kruiser elk een zivaren treffer. Waargenomen werd, dat brand uitbrak. Gisteren zijn verdere alpen jagers ter ondersteuning van de bij Narvik strijdende troèpen met valschermen neer geworpen. Het was gisteren de ze«t'eide dag der grpote operatie in hel Westen. Het Duitsche leger is reeds opgerukt voor hij vele .punten, waar de Duitsche op- marsch in den wereldoorlog tot staan gekomen was en waarom verbitterd werd gestreden. Een vijandelijk leger, dat samengesteld is uit talrijke Fran- sche éliledivises, het Engelsche vaste- landsleger en de massa van het Belgi sche leger, is ingesloten. De ring wordt van dag tot dag nauwer. Het Duitsche leger is reeds in het bezit van de be langrijkste Fransehe Kanaalhaiens. In een overzicht over den toestand con stateert oberstleutnant dr. Hes sa in de Voelkischen Beobachter o.m. het volgende: 1. Aan de Duitsche leiding is gelukt, het geen volgens de tot dusver bestaande op- ratting van bijna alle militaire deskundigen van vreemde legers niet voor mogelijk werd gehouden: de doorbraak door een modern vestingsysteem. Veldheerskunst heeft tot stand gebracht, dat de massa van het Fransch-Engelsch-Belgisch© leger tot den strijd werd gebracht. Dit is gelukt ia een ongehoord koene operatie, die wel altijd in de krijgsgeschiedenis gerekend moet wor den tol de schitterendste. 2. Wij toeken en niet slechts het feit op, dat de tegenstander onder ongunstige om standigheden strijd moet tevoren, d.w.z. niet in permanente versterkingen genesteld, maar wij zien hem aan alle drie kanten omsloten en met de zee in den ruig. Hij bevindt zich in een vierhoek, die reeds thans ais het grootste slagveld van de .twin tigste eeuw kan wojrden aangeduid. 3. Aan den doorbraak in het midden en daarmede aan het effectief werden van sterke strijdkrachten, in het bizonder snelle treepen, voor de Operatie- in -liet Noorden moet de grootste beteekenis worden ge hecht. Bij liet in bezit nemen van de Som- me-linie tot aan de zee en den opmarsch naar Boulogne en Calais, gaat het hierbij om het naar voren brengen van sterke doe len van het Duitsche leger. De stoot is zoowel gericht op den Zuidelijken fiank der in hei Westen van België en in het Noor den van Frankrijk, dus ongeveer in het ge bied om Rijssel staande strijdkrachten, als oc-k op» het verbreken der verbindingen in den rug. 4. 1 e verbinding van deze vijandelijke strijdkrachten met het centrum van Parijs kan als opgeheven worden beschouwd.. Maar ook de verzorging der Britsche troe pen uit het moederland is uiterst zwaar gestoord. liet Eluitsche luchtwapen neemt in zekeren zin de insluiting van de vierde zijcli op zich. 5. De Duitsche operatie is van haar kant aan den linkerkant zoowel door sterke le- gerdeeten, alsook door uitmuntende natuur lijke hindernissen beschermd. 6. Aan de in onvermoeide marschen op rukkende infanterie is het overal gelukt ter hoogte van het pantserwapen te koirnvi. 7. Des te verwonderlijker is het, dat men, wanneer men b.v. van Keulen, Bonn of Koblenz op één der groote naar België en Luxemburg en verder Frankrijk inleiden de wegen per auto rijdt, overal nog niet in gevecht zijnde divisies aantreft. Deze vaststelling werpt licht op de buitenge wone kracht der huidige Duitsche operatie. 8. Steeds weer moet er op gewezen wor den, met wat voor buitengewoon inzicht, in het groote zoowel als in het kleine, de nepen in den strijd worden gebracht. Men wil voor zoover dat maar mogelijk is, nuttrlooze offers sparen. Men heeft dit ook zoo goed als overal bereikt. Onze ver liezen bedragen een onderdeel van hetgeen wij in 1914 hebben verloren. 9. Des te zwaarder negen de verliezen van onze tegenstanders. Zij hebben zoowel aan dooden als gewonden groote verliezen geleden, evenals aan den anderen kant ver liezen door krijgsgevangenen. 10. Groote aandacht, verdienen ook de buitengewoon groote materieele verliezen. 11. De in de lëgerberichten medegedeel de getallen over eigen en vijandelijke ver liezen aan vliegtuigen doen ondubbelzinnig de geweldige superioriteit van het Duit sche luchtwapen zien. 12. Bizondero waardeering verdient de Duitsche nazending van versterkingen. Re kende men aan den kant van onze tegen standers er op, dat de groote vernielingen aan wegen, spoorlijnen eh bruggen den Duitsclien opmarsch belangrijk vertragen en vooral de verzorging van dit ver Frank rijk in s tooiende leger onmogelijk kon den maken, dan heeft men zich daarin vol ledig vergist. -■ 'Alle troepen, ook "die in de voorste linie, zijn op het oogenblik uitstekend voor zien van munitie, strijdmiddelen'van aller lei aard, verzorgingsmiddelen en in het bizonder ook van brandstof. De toestand van op den zestienden dag der groote operatie kan dus beschouwd worden als uitstekend voor de Duitsche leiding. Zij beeft het heit in banden. Zij beschikt over een geweldig, eerst voor een gering deel in den strijd geworpen instru ment. Zij beschikt over het belangrijkste, zij heeft eveneens, zooals iedere minste soldaat, den door niets te schokken wil om te overwinnen. Het DNB meldde Zaterdag nog uit het hoofdkwartier van den Fuhrer: ring om het Belgische leger, deelen van het eerste, zevende en negfende Fran sehe leger en om den kern van het En gelsche expeditie-leger word gisteren aan zienlijk versterkt en is daarmede definitief gesloten. In het Oosten van den ring werden Gent en Kortrijk genomen en werd de Leye in een aanval overgetrokken. Tusschen Rou- baix en Valenciennes ondernemen de Duit sche troepen een aanval op de Fransehe grensvestingen. Ook in het Zuiden tusschen Valencien nes en Vimv duurt de aanval aan weers kanten van Douai in Noordwestelijke rich ting voort. De hoogten van Vimy zijn ge nomen, in een hardnekkig gevecht met vijandelijke land- en zeestrijd krachten viel Boulogne. Calais is omsingeld. Het heuvel land van Vimy over Lifters en St. Omer tot Grevelingen is in Duitsdh bezit. In een door het D.N.B. ontvangen front bericht wordt verteld, hoe de hoogte van Loretto door een Duitsche pantserdivisie werd bestormd. In dén wereld oorlog, aldus dit bericht, werd er twaalf maanden om de hoogte van Loretto gestreden. Honderd duizenden hebben op dit slagveld den dood gevonden, teertig duizend 'Franschen lig gen op het kerkhof der hoogte van Lo retto. 32.000 Duiischers zijn op dit groot- sclie kerkhof van het vroegere Westelijke front, Maison Blanche, bijgezet. Ditmaal heeft het twee dagen geduurd vo"rdat de Duitsche troepen in den sector van Atrecht tot de hoogte van Loretto doordrongen. Een pantserdivisie heeft de de-hoogte ingenomen-"en-as daarna het Noord-Fianschë industriegebied ingedron gen. Op de hoogte van Loretto wappert de hakenknusvlag. Wij hebben steeds eerbied voor een dap ppren tegt nstandei, aldus dit fiantberichl. Ook ditmaal heeft de Fianschman zijn na tionale heiligdom, de hoogte van Loretto, taai verdedigd, maar voor de uitwerking van de zware pantseis moest hij wijken. Wij hebben uitsluitend militaire objecten onder vuur genomen. Souchez, Ablain, St. Nazaire en de andere dorpen om de hoogte van Loretto vertoonen geen sporen van den strijd liet Fransehe nationale heilig dom tie kerk Notre Dame de Loretto en de 52 meter liooge toren zijn onbescha digd. Ook het Fransehe kerkhof heeft niet geleden. De bestorming van de hoogte heeft ditmaal slechts weinig slachtoffers geëischt, een resultaat van de troepenlel- ding, van de opleiding der manschappen en van de kwaliteit dor gevechtswagens en wapenen. Verscheidene Iialiaansche corresponden ten, die zich aan liet Westelijk front be vinden, hebben geconstateerd, dat onder de Belgische bevolking de ontstemming je gens Engeland steeds grooter wordt, om dat de Engelschen niets gedaan hebben om het land te steunen en omdat de Brit sche troepen hij hun terugtocht ailes heb ben geplunderd.* Men vraagt zich thans, in Belgie af, waarom de Franschen en Bel gen zich laten slachten om te voorkomen, dat Engeland den oorlog op eigen bodem te voelen krijgt. Zeer verbitterd, is men, dat hel Engelsche expeditieleger eerst be sloot le vechten, toen de Belgische strijd krachten aan de uiterste grens van de ver- dedigingsmogelijkheid waren gekomen. Ten aanzien van de bewering, dat de snelle Duitsche optnarscli moet blijven ste ken tengevolge van gebrek aan munitie en motor-brandstof, verneemt hel DNB van mi litaire zijde, dat men dit aan geallieerde zijde meende te mogen gelooven, aangezien men wrisr hoe grondig de straten, spoorwe gen en bruggen van de toevoerwegen in België waren vernield. Bovendien is het steeds een stokpaardje van de geallieer den" geweest, dat Duitschland niet in staat was tot groote offensieven wegens gebrek aan brandstof voor de veie gemotoriseerde troepen, in het bizonder de luchtmacht. Het offensief van de laatste dagen zal den ■vijand wel overtuigd hebben, dat dit ver trouwen niet juist was. Bij de aanvallen van de Duitsche (roepen voelen zij aan den lijve, dat de munitieverzorging van de Duitsche troepten' uitmuntend functioneert en dat :ook de verdere verzorging in orde is. De arbeidsdienst is met zijn eerste af- deelingen tot dibht achter de strijders aan hef front genaderd. Deze organisatie van dr. Todt schept voeral wegen en bruggen; de spoorwegtroepen herstellen overal do vernielde spoorlijnen, zoodat overal het nazenden van vooriaden is geregeld en aan gepast aan den snellen opmarsch. Britsche torpedojager gezonken Volgens een DNB-bericht, wordt te Lon den officieel medegedeeld, dat de Brit sche torpedojager „Wessex" tengevolge au beschadiging bij een vijandolijken luchtaan val voor de Fransehe kust is gezonken. Het optreden der snelle Duit sche booten. Bij een nieuwen aanval van Duitsche snellie booten in het zeegebied der Fran sehe Kanaalhavens is het een dezer boo ten gelukt een vijandelijk vliegtuig neer te halen. Engelsche mijnenveger verloren. De Britsche admiraliteit maakt bekend, dat de mijnenvger Charles Boyes verlo ren is gegaan. De commandant, een offi cier en dertien man, worden vermist. De Italiaanseke minister van staat, Farinacci lid van den grooten fascis- tischen raad, heeft te Florence een politieke rede gehouden, en daarin o.a. verklaard„Onze plaats is aan de zijde van het door Adolf Hitler gegroncheste heldhaftige Duitschland, dat tegen den gemeenschappelijken vijand strijdt." De machtige roep van deze groote betooging, zoo vervolgde Farinacci, is bestemd cm den Duoe te toonen, dat aften op zijn bevel wachten. Met zijn vooruitzienden blik Jieeft Mus solini reeds vier jaar geleden de gebeur tenissen van heden zien aankomen en tijdig doch vergeefs zijn waarschuwende stem tot de demo-plutocratieën laten hoo- ren. Reeds sinds 1920 heeft het wereld- Jodendom gewerkt aan de voorbereiding van dezen oorlog. Dantzig en de Pool- sche corridor waren slechte voorwendsels. De ware re-ten voor den oorlog bestaat daarin, dat het wereld-Jodendom 3en mach tigen opbloei van de autoritaire landen niet wilde toelaten en het uur voor ge komen achtte om hen in stof en ascli te ieggen. Na Duitschland moest Iia'ie ver nietigd worden. Farinacci keerde zich vervolgens tegen seheinheilige oproepen, welke Engeland en Frankrijk thans, onder verwijzing naar den t'|d van 25 jaar geleden, tot Italië richten", waarbij hij er op wees, dat Italië na het pinde van d. ;n -oorlog bedrogen werd wat betreft de bij verdrag bepaalde beloften. Frankrijk, zoo vervolgde Farinacn, was voor en na 1914 de vijand van Italië. Het heeft in 1935, ondanks zijn stilzwijgende goedkeuring tijdens den Abessijnsdien veld- tocht stelling gekozen tegen Italië, en niet slechts den ongeboorden oorlog der sanc ties meegemaakt, doch ook den Negus w*a- jienen, munitie en officieren toegezonden. Tijdens den Spaanschen burgeroorlog zijn de llaliaansolien vrijwilligers ten offer ge vallen aan het Fransclie lood. Ten slotte ia 1940, ontwierpen Reynaud, Daladier en Chamberlam een kaart van liet nieuwe Europa, waarin ItaÜe opnieuw moest wor den vernederd en verminkt. Na gewezen te hebben op de herhaalde „Jamais" der Fransehe staatsiiedgen, herin nerde Farinacci aan de jongste rede van era af Ciano te Milaan, waarna hij aidus besloot: „De oude strijders van de fascistische revolutie, die drie oorlogen hebben mee gemaakt, danken God, dat zij in dit beslis sende uur nog sterke spieren en sterke harten hebben. In afwachting van de be velen van den Duce smeden zij hun wa penen en bereiden zij hun vrouwen voor op dc- groote taak die hun wacht". Valschermlroapen bij Nan ik. Het legerbericht van het opperbevel der weermacht van Zaterdag beeft gemeld, dal bij Narvik sterkere Duitsche eenheden van bergjagers door middel van parachutes wer- detn neergelaten. In militaire kringen uit men bizondere waardeering voor dit in zetten van troependeeien, welke tot dusver alleen voor den strijd te land varen opge leid. Men acht dit een bewijs dat de Duit sche soldaat ge-en hinderpalen kmt. Successen van Duitsche vliegers Duitsche vliegers hebben, volgens medo- deelingen van bevoegde Duitsche zijde, een vliegtuigmoederschip, dat reeds eerder door bommen was beschadigd, in liet Ofolfjord tot zinken gebracht. Een kruiser werd door een voltreffer getroffen. Tsjoengking gebombardeerd. Het D.N.B, meldt uit Tsjoengking: Voor liet eerst sedert langen tijd zijn wederom Japansch© vliegtuigen bo\ea de stad verschenen. De buitenwijk© i weiden zwaar gebombardeerd. Verder wordt van Cliineesche zijde mede gedeeld, dat in de afgeloopen week in het Noordwesten van de provincie Hupen verbitterd wordt gestreden. De resten van het in Mei geslagen Japansche leger heelt versterking ontvangen uit Nanking en is opnieuw tot den aanval overgegaan. De Chineezen hebben ©venwel een flankaan- val gedaan en bij Tsjaojang zijn de Japan sche troepen omsingeld. Het Belgische leger lelde 730.000 man. De vroegere Belgische mirusler president Hvmaus heeft gisteren medegedeeld, dat hot Belgische leger, dat ze-- maanden aan de Duitsche grens heeft geftaau, 750.000 man telde. Pierlot te Londen. - Officieel wordt medegedeeld, dat thans ook d. Belgische minister-president Pier lot tezamen met andere Beigische ministers te Londen is aangekomen. Eigen menschen neergeschoten. Bij Belfast werden drie Engelsche vlie gers, die op een vliegveld bij de stad' landden, door dc bewaiungsmansehappen onder vuur genomen, aangezien men hen voor Dmteche paiachulesprmgers hield. De drie vliegers moesten zwaar gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. Generaal Ironside opperbevelhebber van de binnenlandsdie verdediging. Officieel wordt medegedeeld, dat generaal Ironside is benoemd tot opperbevelhebber van de binnenlandscho verdediging Generaal Dili volgt hem op als chef van den gene- ralen staf. Vele vluchtelingen. De „Temps" schat het aantal vluchtelin gen op enkele rnilüoeiiei. De Fransehe regeering staat voor ©en moeilijk vraag stuk, aangezien de onverwacht snelle op marsch van Duitsche troepen in Noord- Frankrijk de oorspronkelijke evacuatie-plan nen geheel in de war heeft gestuurd. Ten slotte doet het blad een beroep op de edelmoedigheid van andere landen om vluchtelingen op te nemen. Gedwongen verblijfplaats voor vreemdelingen. Het D.N.B. meldt van de Fransehe grens Uit Parijs wordt vernomen, dat in de toe komst vreemdelingen, van welke nationali teit dan ook, als ook Fianschen, op last van do autoriteiten uit de stad worden verwijderd eti naar een gedwongen ver blijfplaats in de provincie worden verwe zen Indien zij zonder toestemming naar do hoofdstad terugkeeron, dreigen hen zware straffen, met een maximum van 20 jaar dwangarbeid, Jacht op deserteurs. In verband met de verscherpte razzia's Parijsohe politie op deserteurs, raadt de pers haar lezers aan nooit zonder papie ren op straat te -gaan. Het zou kunnen gebeuren, dat zij op straat of op het ter ras van een café door een politieman worden aangehouden. Ue prefect van politie heeft volgens nieu we instructies de maatregelen ter controle en bewaking van de openbare gebouwen verveelvoudigd. Binnen een week zijn ruiin 2000 café's en restaurants doorzocht. Rond 2G.OOO personen werden op straat en in openbare gelegenheden aangehouden, waar bij ruim 500 arrestaties werden verricht. Onder de gearresteerden bevinden zich 334 vreemdelingen, die in concentratiekampen zijn ondergebracht. i Wijzigingen in het commando- Het bureau van den Franschen minister president deelt mede, dat vijftien gene raals van het Fransehe leger van hun commando zijn ontheven. Hieronder be vinden zich commandanten van legers, legercorpsen en divisies. Berichten over den binnenlandse hen toestand. Vluchtelingen, welke uit Frankrijk in Spanje zijn aangekomen, hebben melege- deekl, dat in Fransehe politieke kringen wordt beweerd, dat de vroegere minister van binnenlandsdie zaken, Sarraut, zou zijn doodgeschoten. Verder wordt vernomen, dat generaal Miaja, bekend uit den Spaanschen burger oorlog, aan de Fransch-Belgische grens <ou bataljon Spaansche emigranten zou com- mandeeren. Dat batnl,on zou deel uitmaken van de door de Duitsche troepen ingesloten geallieerde afd-ce'ingen. Ten slotte wordt \ernomen, dat nog voort durend ambtenaren, die pessimistische be- rich'°n verspreiden, worden afgezet en ge vangen genomen, zoo zou do prefect van het departement van de Oise, op staanden voet ontslagen zijn. Uit Lyon wordt gemeld, dat de politie aldaar een bureau tot pro paganda van tegenstanders van den oorlog heeft ontdekt. Zevent'ei mannen en twee vrouwen zijn gearresteerd. Ontslag van 15 Fransehe generaals. Het D.N.B. meldt van de Fransclie grens: Het feit, dat 15 hooggeplaatste generaals uit hun functie zijn ontheven, heeft bij do Fransclie bevolking een nieuwen niet geringen schrik gewekt. Wanneer men ook instemt met de door Reynaud en Wevgaml ondernomen „zuivering", ieder gevoelt daar in toch een benadeeling van het aanzien der Fransclie legerleiding, van welker be kwaamheid en bijna zelfs onfeilbaarheid men lot dusver overtuigd was. Popoio di Roma meldt uit Irun: Volgens verhalen van vluchtelingen uit Frankrijk zijn twee Fransclie generaals en hun staven op grond van de cioor hen 1c- gane fouten doodgeschoten- - -

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1