STADSNIEUWS De distributie van schoenen Nederlandsche arbeiders naar Duitschland Gedemobiiiseerden De telefoon Een zaak verdwijnt Het noodziekenhuis Karnemelk Inenting tegen typhus Benzine Gemengd Nieuws Ongeluk bij het opruimen van mijnen Hermes-D.V.S. en de competitie S.V.V. hervat de training Voetbal Amsterdam Den Haag 4-3 Inenting tegen typhus Verordening betreffende het bezit van wapens in het bezette gebied dd. 10 Mei 1940 Aanmelding van vrachtauto's Nieuwe bepalingen Voor Uw BEHANGWERK W. S. DE GOOYER, StcHeecderij, Beddenmakerij, Cos?!. Woninginrishting De vaart op de Maas VRIJZ.-GODSDIENSTIGE PREDIKING Dr. P« D. Tjalsma, Zeehonden aan het passagieren Sport GEMEENTELIJKE KENNISGEVINGEN Openbare bekendmaking Inkomens boven f1200 kun nen voorloopig geen schee- na koopen. Sedert eenige dagen is er iu den lande een algemeen verkoopverbod \ao sehoe- nen. Dé wijze, waarop sedert eenige we ken. gehamsterd werd, hebben de autori teiten gedwongen tot dezen draslisehen maatregel, welke uiteraard behalve voor het publiek, voor de schoenenwinkeliers wel van zeer ver&trekkenden aard is. Talrijke menschen blijken nog niet ge heel op de hoogte te zijn van den in houd van dezen maatregel. Een uiteenzet ting van de situatie komt neer op het volgende. Zij, die een inkomen hebben, hoo- ger dan f1200, worden geacht in bet bezit te zijn van tenminste een paar bruikbare schoenen en zijn totaal uit gesloten van den aankoop, althans voor den duur van dezen maatregel, welke mogelijk eenige maanden van kracht zal blijven. Daar de reparatie van leeren schoe nen nog geheel vrij is, zal in de praktijk voor deze categorie Neder landers het verbod niet zoo zwaar drakken, als het zwart op wit mag lijken. Zij, die een inkomen hebben bene den de f1200 per jaar,, kunnen een bon ontvangen, waarop hun een paar schoenen mag worden verkocht. Deze bou wordt evenwel alleen dan ver- slrekt, waaneer de aanvrager niet in het bezit is van een paar bruikbare schoenen. Hij of zij,, is dan verplicht dit schriftelijk te verklaren, waarbij ■wordt opgemerkt, dat een valsche ver klaring bestraft kan worden met een boete tot fCOOO een gevangenis straf voor den tijd van één jaar. Een zekere soepelheid bij het verstrek ken der bonnen zal betracht worden, naar ons werd verzekerd, zoodat, in dien het publiek geneigd is zich te schikken in dezen tijdelijk cnvermijde- 3 ijken maatregel, hij in de praktijk voor velen vrijwel onopgemerkt zal blijven. Ten. slotte zij nog opgemerkt, dat alle schoenen, die niet van leer vervaardigd zijn, buiten het verkoopverbod vallen. Voor vervoer, en verzorging in België van vluchtelingen enz. Ten behoeve van het vervoer en de verzorging in Beigie van vluchtelingen, enz. heeft de Duitsehe overheid gedurende 8 a 10 dagen de beschikking noodig over een aantal vrachtauto's met een totaal laadvermogen van 12.000 ton. Houders van vrachtauto's, met uitzonde ring van degenen, die in het bezit zijn van een ontheffing voor het verbruik van van benzine of dieselolie, woonachtig in gemeenten met 20.000 of meer inwoners, behalve Rotterdam, moeten zich melden op een door den burgemeester aau te wijzen plaats en tijd. Houders in andere gemeen ten, die voor levering van hun vracht auto in aanmerking willen komen, kunnen zich vervoegen in de dichtst bijzijnde groote gemeente. De vrachtauto's zullen door de Duitsehe overheid worden gekocht tegen een door Nederlandsche schatters vast te stellen be drag, met de verplichting voor de hou ders om hun vrachtauto's terug te koo- pen. tegen ccn'door dezelfde schatters te bepalen waarde. De tavatic geschiedt op basis van de •handelswaarde bij niet-geforceerdeu ver koop op 9- Mei 1910. De vrachtwagens moeten voorzien zijn van de bijbehoorende schotten, touwen, enz. Bovendien zal bij teruglevering een door de schatters vast te stellen vergoeding worden betaald evenredig aan den tijdsduur tusschen koop en terugkoop en verband houdende met de netto opbrengst, die met de vrachtauto verkregen had kunnen wor den. De burgemeesters van bedoelde gemeen ten wijzen elk 2 schatters aan. De schat ters ontvangen van de Duitsehe overheid een vergoeding van f20 per dag. Cbanffeurs, die in aanmerking wïl'en ko- -ïnen voor de besturing der vrachtauto's, moeten zich melden bij de Arbeidsbeurs ,_ot bij den burgemeester van de plaats hunner inwoning. Zij zullen zich in Eelgk" niet in het oorlogsgebied behoeven te be geven. Zij ontvangen per dag een vergoe ding van 12 Reichsmark, vermeerderd met 50 procent, voor zoover zij zich Zuide lijker dan Brussel moeten bevind* n. De Duitsehe everbeid zorgt voor de verze kering der chauffeurs. Cafe's om half 31 gesloten; militairen voor 10, burgers voor 31 unr n.m. binnen. Voor Schiedam,' Vlaardingen en Ylaar- dinger-Ambacht is bepaald, dat van lieden af de inrichtingen voor het gebruiken van eet- of drinkwaren te half 11 mm. ge sloten moeien zijn Het verstrekken van sterken drank in deze inrichtingen aan militairen zoowei Duitsehe ais Neder landsche is verbwlen. Nederlandsche officieren, onderofficieren en manschappen mogen zich tusschen 10 "-uur 's avonds en zonsopgang niet op straat bevinden; burgers niet na 11 uur 'savonds. Zij, die in verband met de uitoefening -van hun beroep genoodzaakt zijn na 11 "uur 'savonds buitenshuis te komen, moc- "ten een vergunning aanvragen -bij den bur gemeester via het politiebureau. Hetzelfde loon als de Duitsehe arbeiders. De rijksdienst voor arbeidsbemiddeling heeft aan de gemeentelijke arbeidsbeur zen en de agenten voor ^arbeidsbemidde ling een tircuiauc gezouden, waarin wordt medegedeeld, dat er voor een groot aan lal arbeiders in Duitschland werkgelegen heid bestaat, tegen het zelfde Joon, dat ceu Duitsehe arbeider in die categorie ver dient. Behoefte bestaat aan landbouwarbei- ders, in het bizonder melk- en paarden knechts en seizoenarbeiders, veenarbeiders, bouwvakarbeiders, met uitzondering van schilders, giondwerkers, steenfabriekarbei- ders, metaalbewerkers, 'sciieepsbouwarhel ders, lederbewerkers, textielarbeiders, si garenmakers en tabaksbewerkers, bakkers, slagers en fabrieksarbeiders, met uitzon dering van de grafische vakken en dia mantbewerkers. Voor deze vakken worden zoowel geschoolde als ongeschoolde krach ten gevraagd. De gedetailleerde voorwaar den, zooals de vergoeding van het reis geld en het overmaken van het verdiende salaris naar bloedverwanten in Nederland, zullen dezer dagen bekend worden ge maakt. Yoovloopig kunnen gegadigden zich aan de gemeentelijke arbeidsbeurzen of bij de agenten voor arbeidsbemiddeling aan melden. En de steunregeling. In den •omzendbrief, die van het depar tement van sociale zaken is uitgegaan be treffende het uitsluiten van gedemoèili- seerden van steunverieening waarover we gisteren schreven wordt er aan herinnerd, dal de opperbevelhebber van land- en ze-macht bepaald heeft, dat een deel van de iu werkelrjken dienst zijnde reservisten en dienstplichtigen met groot vcilof kan worden gezonden, welk verlof in het algemeen wordt verleend aan hen, die eer betrekking hebben of zeker zijn een betrekking te zullen vinden. Daar de betrokkenen, die op hun ver zoek den militairen dienst verlaten, der halve zelf meenen in hun eigen onderhoud en dat van hun gezin te kunnen voorzien, zal hel verieenen van steun ingevolge de steunregeling in het algemeen voor hen niet op zijn plaats zijn. Aan bovenbedoelde personen kan dan ook, mochten zij zich om steun melden, geen steun worden ver leend. Indien het in een bizonder geval wèl noodzakelijk is steun te verieenen, moet daarvoor goedkeuring van het de partement zijn verkregen. Gesteurde nummers. De directeur van den gemeentelijkon tele foondienst te Rotterdam doet een dringend beroep op de aangeslotenen de nummers 10000 tm, 29999 en 50600D t.m. 599999 niet te draaien. Deze centrales zijn totaal vernield, zoo dat de betrokken nummers zeer zeker eenige- jaren buiten gebruik zullen zijn. Door overneming op de centrales 30030, 40000 en 70000 wordt getracht iedereen weer een aansluiting te bezorgen. Daar bij moet echter worden gedacht aau de vele fouten in het kabelnet door bommen, kogels en granaten veroorzaakt. Een nieuwe zaak vestigt zich hier. Naar we vernemen zal de winkel van het Levensmidde 1 cnhedrij| C. Jamin aan de Broersvest, hoek Heerenpad, worden opgeheven. Het geheele personeel heeft ont slag gekregen. Het kleedingmagazijn Bervoels te Rot terdam zal in het zelfde pand een filiaal openen. Examcnsucees. Een twaalftal deelnemers aan de Ontwik kelingscursussen voor werkloozen, afdee- ling schilderen, welke cursus staat onder leiding van den heer Van Luttervelt, heeft van October j.l. af de rnol i n eerme tb ode beoefend en Woensdag voor het mohneeren examen gedaan. Alle 12 candidaten, waaronder 4 jougelui van de afdeeiing schilderen van de Cen trale Werkplaats, zijn geslaagd en we! met e*-n bizonderen gelukwensch van de exa mencommissie. Deze commissie bestond mt: dr. ir. Van Meeuwen; Jaap Gidding, sierkunstenaar en aeslhetisch adviseur voor woninginrichting en P. Groen, directeur van de Firma Molijn Co., terwijl dr. W J. Smit, gemeentelijk inspecteur van bet onderwijs, als vertegenwoordiger van de gemeente Schiedam in deze commissie zitting had. Vei eens de examencommissie was he* werk van de candidaten buitengewoon mooi en stak het ver en ver uit boven het ex a memverk, dat men uit verschillende an dere deelen wan het land ter beoordeeling kre-er. De uilslag van het examen is dan ook een succes voor deze moiinecreursiis en in het bizonder voor den leider, den. heer Van Luttervelt. De namen van de geslaagde candidaten zijn: L. Lieven, M. Schippers, H. Snaters, A. M de Jonge, G- Heimig, L, de Koster, F. de Wit, -J. Verhaar, A. Verboeff, J. Moeren, J. Winkelman, H. Koole. tiet laagste gemiddelde cijfer, dat be haald werd, was 7; een der candidaten be haalde een 10: de meeste een 9. een VAKKUNDIG ADRES. Ruime keuze uit de nieuwste staalcollectie BURG KNAPPERTLAAN 2 TELEFOON 68677 Wordt gedeeltelijk ontruimd. Van het complex van 4 scholen aan de Lange Singelstraat, waarin liet nood ziekenhuis en het evacuatiebureau zijn gevestigd, is de helft weer vrijgegeven voor de oorspronkelijke bestemming: de St. Aloysiusscliool (voor jongens) e de St. Jansschool A (voor meisjes) wor den ontruimd en zoo spcelig mogelijk weer in hun oorspronkelijken staat te- rug gebracht. i Dat is een verheugend feit, want daaruit blijkt, dat de betrokken autoriteiten niet meer een stroom van gewonden verwachten. In de St. Aloysiusscliool worden G za len met in totaal 60 bedden ontruimd; een zevende lokaal was ingericht al badge legenheid. Voorts zulten twee kleine en een groote keuken opgeruimd; veranderin gen aan de toilelinricbting ongedaan ge maakt en eeu verbindingsmuur dicht ge metseld moeten worden. Vermoedelijk zullen met die werkzaam heden wel 14 dagen gemoeid zijn. Binnenkort zal ook begonnen worden de St. Jansschool A terug te brengen in haar oude gedaante; waarschijnlijk zal dit werk een week later gereed zijn, dus over onge veer 3 weken. In de St. Jansschool B (voor meisjes) en de R. K. kleuterschool blijft voorloopdg nog het noodziekenhuis en het evacuatiebureau met keuringslokalen gevestigd. Het kleine noodziekenhuis zal de be schikking houden over 87 bedden, waar voor de praetisehe kribben met toebehoo- ren, geleverd door Westlandsche gemeenten, gebruikt zullen worden. Aan de Noordzijde vrijgegeven. Met ingang van Maandag 27 Mei werd de vaart op de rivier de Nieuwe Maas wederom vrijgegeven ten Oosten van de lijn Parkhaven W 2.Dokhaven W.Z., terwijl met ingang van gisteren, Woensdag 29 Mei, bovendien ten Westen van deze lijn de vaart langs den Noordelijken oever van de rivier tot Hoek van Holland is toege staan. De aandacht wordt er nog eens op ge vestigd, dat vergunningen c.q. ontheffin gen betreffende de vaart in het haven gebied van Rotterdam, het verlaten van geladen vaartuigen van dat gebied, als mede het lossen uit vaartuigen op den wal a'daar, dienen te worden aangevraagd bij den havenmeester der gemeente, waar liet vaartuig zich bevindt. Het kantoor van den havenmeester van Rotterdam is thans gevestigd in het ge bouw van de rivierpolitie aan de Park haven te Rotterdam. Het havengebied van Rotterdam strekt zich thans uil "van de Westgeul tot Kra- lingseheveer, zoadat daartoe nu ook be lmoren Vlaardingen en Schiedam. SCHIEDAM. AGENDA. Passage Theater 2 uur en half 8. Filmvoor stelling. 1. Vreemdelingen Legioen. 2. Eva uit het paradijs der Vrouwen. lÉonopolo Theater, 2 uur en half 8: 1. Pygmalion; 2. De schrik van Lilii- putterstad. ROTTERDAM. Bioscopen. Arena, *2.15. 7 en 9 uur: De man, die beslag legt. ICapitol, 2.15, 7 en 9 uur: Andy Hardy speelt comedie. Prinses, 2.15 en 8 uur: (Zondags 1, half 5 en 8 uur): 1. 't Zit ia de lucht; 2. Mr. Moto en de schat van het Oosten. Kerk Ned. Prot. Bond Westvest 92 ZONDAG 2 JUNI voorin. 10.30 Rem. Rotterdam Moet zij gekookt worden? Een lezeres heeft ons gevraagd of óók karnemelk gekookt moet worden vóór het gebruik. be Keuringsdienst van waren te Rotter dam, aan wie We deze vraag doorgaven, antwoordde, dat alle melk, voor zoover niet gepasteuriseerd, flink gekookt moet wor den, evenals „losse" karnemelk. Een directeur van een melkfabriek deel de on" vervolgens mede: De meeste-fabrieken pasteuriseeren do melk, vóór zij ;aangezuurd wordt en de karnemelk ontstaat, zoodat piractisch alle fabriekskamemelk zonder bezwaar rauw ge nuttigd kan worden. Met z.g. boeren karne- melk, dus „losse" karnemelk, zij men ech ter voorzichtig. Karnemelk kan gekookt worden. Bij 70 a 80 graden schift zij, maar a's men het kookproccs rustig laat doorgaan, komt de zaak, die eerst'hopeloos verknoeid leek, weer terecht! Tijdens het koken moet men de karne melk roeren. Groote toeloop. Van de gelegenheid om gratis ingeënt te worden tegen typhus en verwante ziek ten wordt een zeer druk gebruik gemaakt. Daarom wordt het aantal zittingsuren in den St. Joris Doelen aanmerkelijk uitge breid. Te beginnen met a.s. Maandag be staat daar gelegenheid gratis ingeënt te worden op Maandag-, Dinsdag- en Don derdagmiddag, telkens van 35 uur en Donderdag- en Vrijdagavond van 79 uur. Zoo men. weet dient men met een lus-. schenpoos van cei week in totaal 3 maal te worden ingeënt. Dc vergunningen voor motor rijtuigen. Met ingang van Zaterdag 1 Juni vervallen alle vergunningen voor het rijden met mo torrijtuigen en voor het betrekken van motorbrandstof. j Bepalingen ointxént het verleen en van nieuwe vergunningen vindt men in een officieete kennisgeving in dit blad.- "Vier militairen gedood, twee zwaar gewond. Vier militairen, luitenant Berben en de soldaat Verwater, beiden uit Breda, de soldaat Pqlmt-n uit Eroek-Sittard en de korporaal Beegclcn zijn, naar het Dagbl. v. Noord Brabant meldt, gedood bij het opruimen van landmijnen langs de Maas te Wessem. Zwaar gewond weiden de sol daat Karstenberg uit Terwmdselen en de soldaat Hub. Sijbers uit Nuth. Ontsnapt uit de oude Dier gaarde. Ouder het rijke lommer van den Wes- teswngel verzamelde zich een groote meu- schenmenigte. Alle oogen richtten zich naar een punt in het water. Dis morgenzon spie gelde zich in den singel. Eenige stralen stuitten af op een paar zwarte glimmende beweeglijke bergjes, die de ruggen bleken te zijn van zeehonden, die de oude Dier gaarde verlaten hebben om uit passagie ren te- gaan. Voor de visscben is het te ho pen, dat de dieren daar niet a! te lang zul len vertoeven, want zij weten roet hun spitse gesnorrebaarde snuit er weg rnee. Van de eenden maakt zich wel eens een paniekstemming meester, in we'-fcen tos stand zij zich al snaterend op de graskant vluchten. Een durfal waagt het nog eens, maar 't zien van den levenden onderzeeër doel liem weer naar de veiiige kant vluch ten. waar hij niet meer vandaan komt. Zoo nu en dan steekt een eigenwijze eendenkop boven het gras uit en kijkt toe hoe die veelvraten huishouden onder do gevinde waterbewoners van den Wester singel. Jongentan verdronken. Gisteren i» de zestienjarige jongeman M. D. Regel, wonende^ in Crooswijk, bij het zwemmen in den Kralingschep'as ver dronken. Hij was ondanks het'verbod, in het zich aldaar bevindende strandbad gaan zwem men en op eenigen afstand van den oever verdween hij plotseling in de diepte.- On middellijk ingestelde reddingspogingen had den geen succes. Toen men den jonge man had opgehaald, bleek hij reeds te zijn overleden. Halve bankbiljetten zijn niets waard. De Amsterdamsdie kotenwerker, die eenigen tijd geleden uil de Reguliersgraoht een 'pal;je halve bankbiljetten opvischto, heeft aan deze onverwachte' vondst geen pleiier beleefd. De Nederlandsche Bank vergoedt geen halve bankbiljetten, zoodat de papiertjes geen waarde hebben. Die man bewaart het pakje nu maar zorgvuldig, wam men kan nooit wetenI Dc nog Ic spelen wedstrijden. Bij het afbreken van de competitie moest Hermes-D.V.S. nog twee uitwedstrijden spte- len en wel tegen Feijenoord en V.U.C. Op aandringen van Feijenoord werd de mogelijkheid onder oogen gezien Zaterdag een ontmoeting-in liet stadion te Rot terdam vast te stellen. De moeilijkhe den die deze plannen in den weg stonden waren zoo groot, dat waarschijnlijk gedu rende eenigen tijd daarvan a'gezien moet warden. De wedstrijd tegen V.U.C. is op Zater dagavond 8 Juni vastgesteld. Ook hier staat het nog niet vast of deze voortgang kan vinden. Er zullen avondwedstrijden gehouden worden. In de voetbalwereld begint nu eenige teekening te komen. Ook S.V.V. zit niet bij de pakken neer en heeft gisteravond de training hervat. Ter vervanging van de corii-etiliewed- strijden zullen avondwedstrijde"! georgani seerd warden. Er worden pogingen in het werk gesteld Dinsdagavond Neptiinus op bezoek te krijgen. Bob Glendciniing vertrokken. Naar „De Sportkroniek" verneemt, is de bondsoefenmeester Bok G lend inning naar Engeland vertrokken. Voor zoover er in de naaste toekomst trainingswerkzaamheden moeten worden verricht, geschieden ze nu uitsluitend door Kaufman. Bezoek niet druk. Gisteravond werd in het Olympisch sta dion te "Amsterdam de eerste welstrijd van de competitie gespeeld, die de Am- sterdamscke VoetLalbond ingesteld heeft en waarvan de baten ten goede zullen ko men aan Rotterdam. De gemeente Am sterdam werkte hieraan mede door af te zien van de vermakelijkheidsbelasting. Ondanks hei Icnein kosteloos voor dit doel was afgestaan, kon dc- opbrengst gis teravond. niet groot zijn, daar ongeveer duizend personen belangstelling hadden voor don wedstrijd, die in den regen en op een glad vela gespeeld werd. Een mooie wedstrijd is' het niet ge worden. Van samenspel en zuiver plaatsen kwam niet veel terecht. De Haapsclie ach terhoede wa3 vrij slecht De sland was met de .rust 21. Ilazeweijer en "Van Nol pro duceerden kort na elkaar de twee eerste doelpunten voor Amsterdam. Hel tegenpunt kwam van- den voet van Eversteijn. Na de rust groeide de score, dank zij Van Nol en Drager tot 4'1. De Heer en de Harder maakten nog twee tegen- puntcn, waarna het einde kwam met 43, Scheidsrechter was' de heer A. C. WeijrJr. De Burgemeester van Schiedam maakt in opdracht van den Duitschen militairen commandant het volgende bekend: In de gemeente Schiedam moeten met ingang van heuen de inrichtingen voor het verbruiken van eet- of drinkwaren te 22.30 gesloten zijn. Na dit tijdstip mag niemand zich meer in deze inrichtingen bevinden. Het verstrekken van sterken drank in deze inrichtingen aan alle militaiim, zoowel Duitsehe als Neder'andsche, is .vr- boden. Met ingang van heden mogen K ler- landsche militairen, officieren, on-1 .offi cieren en mansdia; pen, van 22 unr a (tot zonsopgang), niet op straat zijn. De Aeder- landsche militairen moeten zich van 22 uur af (tot zonsopgang) in hun verblijven bevinden. Burgers mogen van 23 uur af (tot zons opgang), nief op straat zijn. Burgers, die iu verband met de uitoefe ning van hun beroep genoodzaakt zijn tus schen 23 uur en zonsopgang buitenshuis te komen, moeten bij den Burgemeester een vergujnimg daarvoor aanvragpn. UildrukkelijK 'wordt er hierbij opgewe- zen, dat degene, die zich in strijd met vorenstaande op straat bevindt, zich zelf blootstelt aan levensgevaar. De Burgemeester van Schiedam, VAN HAAREN. Schiedam, 30 Mei 1910. Wegens den grooten toeloop van perso nen. die ingeënt wenschen te worden tegen typhus en verwante ziekten, zal voot-oo- pig, te beginnen op 3 Juni a.seiken Maandagmiddag» van 35 uur, Dinsdag middag van 3—5 uur, Donderdagmiddag van 3—5 unr, Donderdagavond van 79 uur en eiken Vrijdagavond van 79 uur, in den' St. Joris Doelen, Doeleplein no. 1, alhier, gelegenheid worden gegeven voor kostelooze inenting als bovenbedoeld. Voor de inenting komen alle gezonde personen van den leeftijd van 1 jaar af in aanmerking. De vaccinatie dient drie maal, telkens mot 1 week tusschenpoos, te geschieden om voldoenden waarborg tegen besmetting te geven. Degenen, die reeds 1 maal of 2 maal zijn ingeënt, dienen hun vaccinebcwijzen voor de 2e of 3e inenting mede te brengen. Degenmn, die zich voor de eerste maal aanmelden, dienen voor een juiste ver melding in de af te geven vaccinebewijzen van de NAMEN en GEBOORTEDATA een trouwboekje, distributiekaart e.d. mede te brengen. - De Burgemeester van Schiedam, VAN HAAREN. Schiedam, 30 Mei 1940. 1. Alle vuurwapens en munitie,, hand granaten, explosieve stoffen en ander oor logstuig moeten worden afgeleverd. De aflevering moet geschieden binnen! 24 unr aan den veldcommaudant, die het dichtst bij zit of aan den commandant ter plaatse, zooverre niet bizondere af wijkingen voor de betreffende gemeente worden bepaald. De burgemeesters (hoof den van dn gemeenten) zijn ten volle ver antwoordelijk voor de stipte uitvoering De Iroejsencommandanten zijn gemachtigd uil- /.ouderingen toe te' staan. 1 2. Wie in strijd met deze vero'-Jo- ning vuurwapens, munitie, handgranaten explosieve stoffen of ander oorlogstuig in bezit, heeft, wordt met doodstraf of met tuchthuisstraf,'" in lichter gevallen met ge vangenisstraf gestraft. i 3. Wie in het bezette gebied geweldda den van- een of anderen aard jegens de Dtdtsche Weermacht of haar leden p'ccgt, wordt met doodstraf gestraft. OPPERCOMMANBANT DES LEGERS.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6