STADSNIEUWS Een kilo suiker op bon 7D Het noodziekenhuis Reichskreditkasse Distributie Het evacuatiebureau R.E.T. J Gemengd Nieuws Plundering Gesneuvelden te Rotterdam herdacht WW STOFZUIGERS A& Regeeringsbrood De weggevoerde geïnterneerden De verkoop van textielgoederen Dienstregeling Nederlandsche Spoorweg^i Geen patiënten meer. Hedenmorgen zijn de laatste patiën ten, die nog in Let noodziekenhuis aan de Lange Singelstraat weiden ver pleegd, ontslagen o£ naar andere zie kenhuizen hier ter stede en elders ver voerd, zoodat thans geen personen meer in dit noodziekenhuis verpleegd worden. Zoo we gisteren reeds meldden, blijft de inrichting gedeeltelijk m tact om zoo noodig dadelijk: weer te kunnen functio- 11 eeren en S? patiënten op te nemen. Door de gedeeltelijke ontruiming komen een aantal bedden en wat linnen goed vrij. Geluk-ag hebbtu slechls weinigen het eenmaal aan het noodziekenhuis afgestane teruggevorderd, zoodat: thans een aantal ge- evacueerden aan een bed geholpen kunnen worden. Daarvoor komen in de eerste plaats in aanmerking de geevacneerden, welke ondergebracht zijn in het voormalig Diaco niehuis aan de Nieuwstraat, die tot nu toe nog steeds op stroo geslapen hebben. In Loepnyts Bank in lig, In het gebouw van Loopuyts Bank in liquidatie, Lange Nieuwstraat 197, is van heden af gevestigd een kantoor van de Reichskredietkasse, voor Rotterdam en om streken. Het kantoor beiast zich met uitbetalingen en wisselt ook de nog in omloop zijnde Reichsmarl note in tegen Reichskreditkas- seschcine, die het eeeig Duitsche wettig betaalmiddel in Nederland zijn. De Reichskreditkasse heeft zich hier ter steile gevestigd, omdat hier toevallig een uitstekend voor het doei geschikt gebouw beschikbaar was. Bonnen welke niet gebruikt worden. Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende be kend Den laatsten tijd zijn 'distribuiiediensten in enkele plaatsen er toe overgegaan in hun kring bepaalde producten te distri- bueeren, waarbij gebruik gemaakt is van de bonnen van distributieboekjes, voor zoo ver deze reeds uitgereikt waren. In verband hiermede is besloten, dal de bonnen, gtnummerd van 1 tot en met 20 van het broodbonboekje, en de bonnen, genummerd van 1 tot en met 13 van het algemeen distributiebonboekje, bij dn verdere distributie niet gebruikt zullen wor den, zoodat deze vernietigd kunnen wor den, hetgeen, ter voorkoming van mis verstanden, aanbeveling verdient. In gemeenten, waar bonnen van hoo- gere nummers zijn gebruikt dan boven vermeld, zullen tegen inlevering der reeds gebruikte benboekjes nieuwe exemplaren worden uitgereikt Ordening van het vervoer De Kamer van Koophandel wil bemiddelen. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden Maas is vanzelf sprekend zonder eemge verantwoordelijk heid te aanvaarden bereid ondernemin gen, die goederen moeten ontvangen, doch moeilijkheden .ondervinden met de vervoer- gelogcnbcfd,. in contact te brengen met firma-'s, die naar de overeenkomstige plaat sen uitgaande vracht hebben en in de ge legenheid z:jn retourvracht mede te bren gen, Werkt nog steeds. Het evacuatiebureau werkt nog steeds door. De groole stroom is echter opge bonden. De laatste dagen komen vooral 's middags nog tat van geévacueerden uit Rotterdam en Hillegersberg. in laatstge noemde plaats hadden verscheidene Rotter dammers tijdelijk een onderdak gevonden in openbare gebouwen, waar zij niet konden blijven. In Schiedam waren op 30 Mei (gisteren) ondergebracht 1728 geevacneerden uit Rot terdam; in Delft 1227, in Vlaardingen 303, in Maassluis 81, Oostvoorne 61 en nog enkele tientallen in andere plaatsen. Zoo langzamerhand trekken geévacueer den weer terug naar Rotterdam, waar zij onderdak vinden bij familie of zelf weer een huishouding trachten op te zetten. De tijdelijke verblijfplaats voor geévacu eerden aan de Hoofdstraat, eigendom van den heer J. R. Sjoer, is ontruimd, zoodat nu nog Rotterdamsche vluchtelingen verblij ven in het voormalig Diaconiehuis aan de Nieuws traaf, Gebouw Eendracht en Tivoli. Ook zijn enkele Rotterdammers in het Geref. Rusthuis opgenomen. Bij burgers zijn door liet bureau 280 ge evacneerden ondergebracht Bovendien zijn het evacuatiebureau ook nog 1000 bewoners van den Parallelweg gepasseerd. In het evacoatiebureau worden alle aan- gekomenen nog steeds gekt-urd. Zoo noo dig zijn daar 4 artsen voor beschikbaar. Open ramen Met eeulge beperking toe gestaan. Ramen aan de voorzijde van woningen mogen ook 's nachts geopend zijn. Deze moeten echter- gesloten zijn tijdens het voorbijtrekken van Duitsche troepen en bij luchtalarm. Autobusdiensten. In verband met de noodzakelijke beper king van het gebruik Yan motor-brand stoften zullen de autobusdiensten van de Rotterdamsche Eiectrische Tram aanzien lijk beperkt moeten worden. Met ingang van 1 Juni 1940 zullen slechts de volgende autobuslijnen geëxploiteerd worden: Autobushjn B onderhoudt een dienst tusschen den Statenweg bij de Bijlwerff- straat en het station D.P.-Noordzijde langs de route: station D.P.-NoordzijdeSpoor- singel O.Z.Walenburgerweg—-Statenweg tot de Bijlwerffstraat—Statenweg Wa- lenb urgerwegStationssingelStation D P- Noordzijde. Autobuslijn D wordt, zoowel wat be treft den dienst naar Overschie als ook wat betreft den dienst naar Delft, gehand haafd. Het beginpunt in Rotterdam wordt geplaatst bij het station D.P.-Noordzijde. In de bussen van den dienst naar Over schie worden in de richting Overschie geen passagiers voor Blijdorp vervoerd; tot den tol wordt dus uitsluitend gestopt voor het opnemen van passaders naar Overschie. In de bussen van den dienst naar Delft worden in de richting Delft geen passagiers vervoerd voor Blijdorp en Overschie; de bussen stoppen dus tus schen Rotterdam en Overschie (Schielaan) uitsluitend voor het opnemen van passa giers naar Delft. In de richting Rotterdam kan overal gestopt worden voor het op nemen van passagiers. Autobuslijn F wordt ingekrompen tot een dienst Heyplaat (Veer)—Pernis langs de route HevplaatwegRondolaanHev- schedijk-PastoriedijkBurg. van Es- straat tot de O'/ingaslraat. Autobuslijn L wordt ingekrompen tot een dienst Schiedam (station)-—Kethel (R.-K. kerk), geheel langs de bestaande route via de Koemarkt. De bussen stoppen overal op verzoek. Tenslotte zal autobuslijn R als tijde lijke verbinding in stand blijven tot de tramlijnen 2, 3 en 9 de bruggen weer kun nen berijden. De route is "Btieltjesplein MaasbruggenBoompjes --Willemsplein WesterstraatWestpleinVan Vollenho- venstraafcWestzeedijk (terug Scheepstim- mermaaslaan). Op alle tram- en autobuslijnen is de dienstregeling thans zoodanig samenge steld, dat des avonds te 23.30 alle trams en autobussen in de remises en in de garage terug zijn. Monopole (heater. Ons wordt medegedeeld, dat de leeftijds grens voor de voorstellingen van het Mo- nopolethealor van deze week 14 jaar is. Ongeal bij verhuizen. Gisteravond te omstreeks half 7 was de 19-jarige J. Z. op den Rotterdamschedijk be. zig met verhuizen, waarbij hij een groot luik op zijn hoofd kreeg en een hoofdwond bekwam. Op advies van een dokter is hij per politiemotor naar zijn woning gebracht. Geslaagd. Voor het diploma bouwkundig opzichter B.N.A is te 's-Gravenhage geslaagd de lieer J. C. Putter. Tot 27 Juni a.s. Het departement van iiandel, nijverheid en scheepvaart deelt mede, dat gedurende het tijdvak van Vrijdag 31 Mei tot en met Donderdag 27 Juni de met 70 genummerde bon van het alge meen distributiebonboekje recht geeft op het koopen van een kilogam suiker. SCHIEDAM. AGENDA. Passage Theater, 2 uur en half 8: 1. Ju- lika. 2. Het gestolen manuscript. Zondag 3 uur Matinée. Monopole Theater, 2 uur en half 8: 1. De onverschrokken cameraman. 2. De Oceaan-cycloon. Zondag van 2 nur af doorloopend. ROTTERDAM. Bioscopen. Arena. 2.15 u 7 n. 9 u. De onsterfelijke wals. Capitol. 2.15 u. 7 u. 9 u. De vierde hiuidegom. Prinses. 2.15 u 8 u. The Oklahama Kid (De verloren zoon); De Storm. Diefachtig echtpaar aangehouden. Op het stat.on te Tiel is dezer dagen een echtpaar aangehouden, onder verden king van diefstal van particuliere en rijks eigendommen De vrouw was in het bezit van een koffer kie'dmgstukken, die toebehoorden aan het gezin, waarin zij tijdelijk in Tiel onderdak gevonden had, en de man, die als «o'daat in Tiel gelegerd is, had ver scheidene rijks«oederen en ean rijwiel ten onrechte in zijn bezit Beide aangehoudenen zt;n voor den com missaris van politie geleid. Het onderzo-A duurt nog voort. Plunderaars op heeterdaad betrapt En gearresteerd. Twee korporaals van de militaire politie hoorden tijdens hun schafttijd een ver dacht lawaai op de puinhoopen van den Etappedienst in de Van der Spaanstraat te Rotterdam. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat vier mannen, die als puinruimers aan den Middensteiger te werk waren gesteld, bezig waren bussen vleesch op te' delven, die in zakken weg gestopt. werden. Het waren de 28-jarige opperman A. G. H., de 34-jarige eiectrische lasscher G. B., de 23-jarige meubelmaker M. B. en" de 27-jprige losse werkman J. v. d. W. Zij zijn in bewaring en ter beschikking van dejustitie gesteld. Een huiszoeking bij deze plunderaars leverde partijen levensmiddelen, ijzerwa ren, zeep en sokken op, die in beslag ge nomen werden. Plechtigheid op Crooswijk. In tegenwoordigheid van zeer vele bur gerlijke en militaire autoriteiten, Nederland- sche en Duitsche officieren en soldaten, is gisteren op plechtige wijze het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van drie soldaten, die vooi het vaderland te Rot terdam zijn gevallen, te weten een infan terist, een marinier en een vlieger, waarbij tevens allen, die te Rotterdam den dood hebben- gevonden, zijn herdacht. De plechtigheid die niet nagelaten heeft diepen indruk te "maken op de zeer vele aanwezigen, werd onder meer bijgewoond door het voltallige college van 6. en W. De Duitsche commandant te Rotterdam werd vertegenwoordigd door Oberleutoant RanneefL Nadat de aanwezigen zich rondom de groeve hadden geschaard, waarbij reeds een eenvoudig monument was opgericht met het opschrift: „Voor hen, die vielen bij :de verdediging van Rotterdam", hebben een groot aaneil sprekers het woord ge voerd en kranson op de kisten gelegd. Eerst sprak kolonel P. W., Scharroo, die een laatsten groet bracht aan zijn ge vallen kameraden. Hij zeide vervuld te zijn met gevoelens van weemoed en dank. Met zelfopoffering hebben de gevallenen gestreden op -et-n wijze, die ook waar deering heeft gevonden hij den tegenslan- der. Daarna nam kolonel H. F. J. M. A. von l'rrjtag Drahbe, chef van het corps mariniers en commandant van de mari tieme middelen te Rotterdam, bet woord, om zijn dank te betuigen aan de civiele en militaire auloriteiten, die er voor ge zorgd hebben, dat de gevallen soldaten een begrafenis kregen, die hun toekwam. Spr. bracht dank aan zijn gevallen corps- kameraden en herdacht ook de gewonde mariniers, die hij een spoedig herstel toe- wenschte. Overste L. A. 0. Koppert heeft namens de Inch t v a a r t afdeed li g o.m. gezegd: Gij zijt^ een lichtend voorbeeld geweest, soldaten vol moed en trouw, üw nage-'a-htenis zal in tere blijven. Namens den Duilscheu commandant te Rotterdam, heeft nberleutnant Ranneft een krans gelegd, -waarbij hij zeide: Namens den commandant van Rotterdam leg ik deze krans op het graf van dappere Hol- landsche soldaten. Daarop heeft de burgemeester van Rot terdam, mr. P. J. Oud, het woord gevoerd. De sterke band tusschen burgerij en sob daten wordt nu 'los gemaakt, maar wij zullen in Rotterdam hen met vergeten, die hier gevallen zijn bij de verdediging van volk en vaderland en van onze stad. Het gemeentebestuur zal zorgen vooreen blijvende herinner ng. baarep hebben nog het woord gevoerd de commandant vaa de Burgerwacht, over ste A. G. H Boelaard, de veldprediker ds. A. T W. de Kluis en de aalmoezenier v. d. Hoeven, die besloot met het bidden van het Onze Vader „Gesneuvelde" las eigen overlijdensbericht. Een trampa-sa gier tusschen Den Haag en Leiden vertelde te hebben gezeten te genover een militair, die in de krant bezig was zijn eigen overlijdensbericht te lezen. De man was Vrijdag 10 Mei op het vliegveld Ypenborg tusschen Den Haag en Delft bij het luchtbombardement aan beide armen gewond neergevallen aldus „De Emmer Courant" en ais dood opge nomen. Hiervan was den ouders te Lei den bericht gezonlen, die een overlijdens advertentie hadden geplaatst en kaarten rondgezonden. De „gesneuvelde" was innudde.s naar een ziekenhuis gebracht, vanwaar na ope ratie en enkele dagen rust de man naar het ouderlijke huis "kon terugkeeren, waar de doodgewaande met onbeschrijfelijke, ont roerende blijdschap zal zijn verwelkomd. BINNENLAND Dagelijksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM Telefoon 68646 6EBR. BIJLOO BEURTVAART SCHIEDAM-AMSTERDAM in dir. verb. m. Groningen en Friesland. Vertrek degelijks 6 uur. Adres: Schiedam, Oude Sluis 4 Telef. 68456. Amsterdam. Kloveniersburgwal 57 Telef. 45985. Schippers: J. C. de Mos, F. W. Bon Jr. HJuA RADIO VAN DIJK TT* Rembrandtlaan 64 Telefoon 69571 Grauwer van kleur, maar hoogere voedingswaarde. Volgens medeJeelingen. van enkele groot© bakkerijen verwacht men, dat volgende week- Dinsdag of Woensdag het z.g. regeerings brood gebakken zal moeten worden. De juiste samenstelling van het meel, waarvan het oorlogsbrood gebakkai zal worden, is nog niet bekend. Wel worden allerlei proeven genomen, maar het uit eindelijke resultaat zal afhankelijk zijn van de lieschikbare voorraden. De smaak van het „oorlogsbrood" zal zeker niet minder zijn dan het witte brood, dat men gewend was te ontvan gen. De donkere kleur doet eenigszins vreemd aan. Maar de voedingswaarde van het brood is hooger. Dit komt o.a, doordat vele voedings stoffen nu met meer verloren gaan, wat vroeger wel gebeurde, toeu het meel ge build werd, (d.i. malen, reinigen en ont doen van zemelen). Daar deze producten nu in het regee ringsmeel blijven, gaat het brood meer lij ken op het bekende bruine brood, dat altijd hooger m voedingswaarde werd aan geslagen. Het brooo, dat door enkele bakkerijen in de afgeïoopen dagen verstrekt werd, was het z.g. „overgaagsbrood", dat min stens 73 pet. inlandsche bloem bevatte. Ook in dit brood zaten meer zemelen dan in het vroegere witte brood, vandaar de licht grauwe kleur. De bloem van dit brood werd niet meer gebleekt, daar dit proces verboden werd. Men heeft dit „overgangsbrood" aan de klanten verstrekt, om hen langzamerhand te laten wennen, en niet in eens het oorlogsbrood voor te moeten zetten. Aflevering van benzine door pomphouders Niet meer dau vijf liter tegelijk. Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat een pomphouder aan houders van een motor- brandstofverganning of aan degenen (zoo als artsen, veeartsen, enz,), die ingevolge de bekendmaking van 17 Mei 1940 zon der molorbra&fctofvergunning mogen rij den, voor zoover het personenwagens be treft, tot nader order niel meer dan 5 liter benzine op eenmaal mag afleveren. Aan do burgemeesters wordt verzocht scherp door de politie te doen constatee- ren, dai de houder van elk motorvoer tuig, dat zich op den weg bevindt, in het bezit van een motorbrandstofvergun- nine is of behoort tot degenen, die vol gens de bovengenoemde bekendmaking zon der zoodanige vergunning mogen rijden. Verder wordt aan alle commissarissen der Koningin en 'burgemeesters verzocht zooveel mogelijk alle plaatselijke regelin gen nauwkeurig te doen aansluiten op de richtlijnen door» het departement, van han del, nijverheid en scheepvaart gegeven. Een nadere regeling wordt in overleg met de Duitsche autoriteiten en met het departement van waterstaat uitgewerkt en zal vermoedelijk binnen eenige dagen wor den bekend gemaakt. Door de Dnil&ehcrs in Calais bevrijd? Men schrijft ons uit 's-Gravenhage: Naar wij uit betrouwbare brorr verne men, zouden üe 21 geïnterneerden van Ooltgensplaa', onder -wie waarschijnlijk ook het Tweede Kamerlid mr. M. M. Rost van Tonningen, in Calais door de Duit sche troepen zijn bevrijd en zicli in vei ligheid bevinden Voor zoover het plan bestond, om deze Nederlanders naar En geland te transporteeren, zou dus thans geconstateerd kunnen worden, dat d'it defi nitief mislukt is. Oorlogsschade öjjgave voer 2 Juni a-s. De commissie oorlogsschade deelt mede, dat eigenaren, wier bebouwde eigendom men door oorlogsschade zijn getroffen, zich vóór 2 Juni a.s. dienen te wenden tot: a. Den notaris, die de laatste hypotheek- acte gepasseerd heeft, wanneer zij van een particulier hypotheek hebben gekregen. b. Tot de desbetreffende hypotheekbank, levensverzekeringsmaatschappij of pensioen fonds, indien zij Van een dezer instellin gen hypotheek hebben gekregen. c. Tot den burgemeester hunner ge meente, indien zij op hun getroffen eigen dommen geen hypotheek hebben. Nederlandsche krijgsgevangenen. Kccrcn uit Dnitschland terug. Naar do veld commandant voor Limburg major von Bartonwerffer, op de gisteren te Heerlen gehouden bijeenkomst van bnr gemeesters uit Zuid Limburg mededeelde, zijn gisteren de eerste Nederlandsche sol daten, die in Duitschland als krijgsgevan genen vertoefden, mar huis teruggekeerd. Van welingolich'.e zijde vernamen wij nog, dat het in de bedoeling lag om alle krijgs gevangenen zoo spoedig mogelijk te la'en terugkeeren. Personeel der poliüetwiepcn. De opperbevelhebber van land- en zee macht gelast, in overleg met den Diuit- schui bevelhebber in Nederland: het per soneel der politietroepen, dat zich thuis bevindt of elders en nog niet in een orga- nisch verhand van de politietroepen is op genomen, zich onverwijld te begeven naar het depót politietroepen te Nieuiwersluis. Uitrusting en militaire kleeding moeten wordenmod egebxacht. Georganiseerde compagnieën en detache menten politietroepen volgen de hevelen van de commandanten, waaraan zij zijn toe gevoegd. Men keope iwirnmal en hoede zich voor hamsteren. Die thans geldende regeling voor den ver koop van textielproducten is, naar geble- ken is, voor velen nog niet duidelijk. Bes weke geven wij hierbij nogmaals een uit eenzetting van de situatie. Een ieder is gerechtigd textielstoffen te koopen, voor zoover hij of zij daaraan be hoefte heeft. De winkeliers mogen ech ter niet meer dan één stuk tegelijk ver- koopen. Onder „één stuk" wordt verstaan: één paar sokken, één oostuum, éen over hemd of rok enz. Bij den koop moet een volgbriefje in duplo worden opgemaakt, waarop vermeld staan: naam, adres, num mer en letter van de distributiestamkaart van den kooper, alsmede het gekochte ar- t:kel. Het origineel van dit volgbriefje ont vangt de kooper, die dit gedurende ten minste drie maanden meet bewaren, ter wijl het tweede exemplaar door don win kelier moet worden bewaard. Dit exemplaar dient ter controle, daar de ambtenaren van de distrib i'ie hier aan kunnen nagaan hoeveel goederen door één kooper in een bepaalde pe riode zijn gekocht. Is dit naar het oordeel van het rijksbureau voor de distributie meer dan men redelijker wijs noodig kan hebben gehad, dan zal een vervolging wegens overtreding van het hamsterverbod worden inge steld. De straffen, welke hierop staan zijn zeer streng en zullen zonder mededongen wor den toegepast, naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld. De regeling komt dus hier op neer, dat men zonder bezwaar kan koopen, wat mem noodig heeft. Koopt men echter meer, dan loopt men het risico zich bloot te stellen aan een strafvervolging. Een ieder is ver plicht zijn stamkaart aan den winkelier te toonen. 1 In enkele gevallen kan bij hooge uitzon dering de burgemeester van de betreffendj gemeente dispensatie van deze rege'ing verleenen. Wederom enkele lijnen ia dienst genomen. Gisteren is supplement vier van de be perkte dienstregeling van de Nederlandsche spoorwegen uitgekomen. Euaruit zien wrj, dat wederom tal van p'aa'sen en do.pen in ons land per trein bereikbaar zijn. liet blijkt, dat een verbinding met vier treinen per dag tot stand gebracht .tusschen Roosendaal en Bergen op Zoom eri teiog. Geldermalsen is door een uurdiensl met Waardenhuig verhonden. Er is een lijn ingelegd van Zuiphen via Deventer naar Zwolle en terug. Er gaan vier treinen per dag. Zwolle is op haar beurt weer met Gro ningen verbonden en omgekeerd. Er gaan vier treinen per dag. Daze treinen stoppen op alle aan dit traject gelegen stations. Verder is er een volledige eenuursdienst vanai Arnhem over Velp en Die Steeg naar DierenDoesburg ingelegd. Kleef (Duitschland) is weer te bereiken; ook de lijn Sliedrecht, Geldermalsen, Res teren en Nijmegen. Het is van Sliedrecht af een Iweeuurdienst. Deventer en Rentheim zijn weer met el kaar verbonden, met drie treinen per dag dan gaan er vier treinen van Zwolle naar Almelo en terug. Do lijn Zutphen—Goor is in deze nieu we dienstregeling met een tweeuiuxdienst opgenomen. Ook de verbinding Almelo— Zwolle via MariênJjerg naar Nieuw Am sterdam is door middel van twee treinen.' per dag weer'tot stand gebracht. De Gro ningers kunnen van heden af naar Nieuwe Schans en terug, Groningen en Delfzijl zijn eveneens weer per trein met elkaar verbonden door mid del ran een tweeuursdienst. Tenslotte is de lijn Hoorn—Medemblik weer vrij geko men Het spreekt -..vanzelf, dat in deze dienst regeling nieuwe lijnen zijtn opgenomen, die de plaatsen met elkaar verbinden, dus vrij wel alle daartasschcn gelegen stations zul len aandoen. Postverkeer met Duitschland In beide richtingen we:r mo gelijk. De directeur-generaal der P.T.T. maakt het volgende bekend: Met" ingang van gisteren is postverkeer met Duitschland in beide richtingen weer mogelijk, doch uitsluitend voor briefkaar ten, die- volgens builonlandscli tarief dac is: met een postzegel van 71/e cent volledig zijn gefrankeerd en gesteld zijn in (1a Duitsche of Nederlandsche taal. Aanteckening is niet toegelaten, Duitsche kolen aangekomen Voor industrieën in het Noorden. Naar „Het Vaderland" meldt, zijn trei nen met kolen uit Duitschland ons land binnengekomen. De lading was bestemd -voor do in dustrieën in Twente, .die door het ge schokte treinverkeer dreigden verstoken te worden van brandstof. Deze aanvoer is het resultaat van be sprekingen met de Duitsche gwsydrflgtffl» «v

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2