STADSNIEUWS Langs het Leven Gemeenteraad Komt binnenkort weer bijejn. Uit de verordening van den rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche ge bied, elders in dit btad opgenomen, en vooral uit het daarop van bevoegde zijde geleverde commenlaar blijkt, dat de Duit- sche autoriteiten zooveel mogelijk de Ne der- land sche bestuursinslaties ingeschakeld wen selien te zien. Naar we vernemen is het de l>e loeiing ook den gemeenteraad weer te doen fune- tionneereo, ai zal deze niet zoo dikwijls meer bijeenkomen als vroeger wel in ver schillende gemeenten het geval was. Poli tieke haarkloverijen zuilen wel tot het ver leden behooren. Binnenkort misschien weds de volgende week, maar zeker nog deze maand komt de Schiedamsdie ge meenteraad voor het eerst na 29 Maart j.L weer bijeen. Koffie- en theedistributie i Op bon 69 algemeen distribu- tieboekje. Bon ,,69' van het algemeen distri- butïebonboekj"' geeft geduw nde het tijd vak van Donderdag G Juni (heden) tot en met Vrijdag 5 Juli a.s. recht op het koopen van 2!/_> ons koffie of J/o ons thee. Be aandacht wordt er op gevestigd, dat de bevoorrading van de winkeliers tenge volge van verkeersmoeilijkheden vertraging kan ondervinden. De winkeliers zullen in verband daarmede vermoedelijk niet on middellijk ~p alle bonnen, waarover hun klanten beschikken, koffie of thee kunnen afleveren. Men moet daarom niet aanstonds op G Juni of volgende dagen alle bon nen, waarover men beschikt, bij zijn win kelier inleveren. Indien men zijn bestel lingen over de periode van Juni tot en met 5 Juli verdeelt, kan ieder er zeker van zijn dal hij in den loop van Juni de geheele hoeveelheid, waarop hij met zijn gezin recht heeft, hij zijn kruidenier kan koopen Periodiek Vademecum voor Rotterdam Een nuttige wegwijzer. Bij Van Waesberge, Hoogeuerff en Ri chards, Banierstraat 1 le Rotterdam, is het eerste nummer verschenen van: Re "-Hek Vademecum voor Rotterdam, bijgewerkt tot 31 Mei 1940 .Met medewerking van ge meentebestuur Kamer van Koophandel ei andere instanties hebben de hoeren J. J. Hoogewer'f en Frits lloogewerff een boekje samenges'e'd, dat van véél nut kan zijn, In hun Woord Vooraf zeggen zij: „De tallooze vragen, die beantwoord moeten worden tengevolge van bet complex der warrelende wijzigingen en aanvullingen, zijn tïjdroovend zoowel voor den vrager als voor de velen, wien bij zijn vraag nulteloos stelt en tenslotte ook voor hen, die het antwoord weet en dat antwoord honderden malen moet herhalen. Een wekelijksche, telkens bijgewerkte, sys tematisch gerangschikte publicatie, zal zeer nuttig blijken. Zij bespaart tijd en ergernis". In het eerste nummer van Periodiek Va demecum voor Rotterdam komen o.a. voor, beschouwingen over den rechtstoestand in Nederland, na het verlaten van de Neder- landsche regeering van het rijk in Europa; de proclamatie van den rijkscommissaris, rijksminister Seyss Inquart; een serre adres sen met betrekking tot Arbeidsbeurs, Ar menraad, Auto rij-vergunningen, Belastin. gen, Beurs, BevTacbtingseommissies, Bloed transfusiedienst, Brandweer, Burgerwacht, Bijbels, Consulaten enz., enz. Een lijst van Rotterdamscl e firma's met hun nieuwe adres, beslaat bijna 40 pagina's. Ledige vaten Alleen van voer vervoer ge- schikt materiaal. In overleg met de Duitsche autoriteiten maakt het departement van handel, nijver heid en scheepvaart met betrekking tot het inleveren van ledige benzinevaten of andere voor het vervoer van benzine ge schikte vaten, nader het volgende bekend Be verplichting tot inlevering van vaten geldt uitsluitend voor ledige tiansportvaten, welke regelmatig gebruikt worden als vcr- zendmateriaal. De verplichting tot in'cvering is n'et van toepassing op petroleum-, stand- en lig- vaten, die per tankwagen gevuld worden, echter wel voor smeero ievaten en gasolie- vaten. Evenmin is deze verplichting van toe passing op vaten in gebruik bij overheids bedrijven, waaronder b.v. de Nedcrla idsche spoorwegen. Nadrukkelijk wordt onder de aandacht gebracht, dat het in te leveren materiaal zich in een dusdanigen staat moet be- vinJen, dat dit voor direct vervoer van beDzïne bruikbaar is. Zwerver terug. Door de Haagsche politie werd gisteren aan het politiebureau alhier gebracht de minderjarige matroos J. F. B.,* die in Deo Haag zwervende was aangetroffen. Hij is aan zijn ouders terug gegeven. Chr. Oratorium Vereeniging. Ook do Christelijke Oratorium Vereeni- ging, dir. de heer C. II. van Kooten, hoeft de wekelijksche repetities hervat. De animo is boven verwachting groot. Ongebanderoleerde vetten Moeten worden opgegeven, Alle bepalingen betreffende banderolles en gelcidebiljetten voor maigarine, vetten en oliën zijn onverkort van kracht ge bleven. Gedurende de oorlogsdagen zijn enkele maten m liet belang van de voedselvoor ziening aan fabrieken, wier banderolievoor raad uitgeput was en door de vervoers- stagnalie mei kon worden aingevuld, toe stemmingen »ege\ en om vetten zonder ban derolles af te leveren, mits de heffing werd voldaan. Vermoedelijk zijn deze voorraden Inmiddels leeds opgebruikt. Voor zoover dit niet het geval mocht zijn, kunnen chgenen, die nog dergelijke ongebanderol- leerde vetten in voorraad hebbn, zich' om gaand tot de Nedcrlandsche Zuivolcentrale, afdeehng margarine, vetten en oliën te 's Giav< uhage, Nassaulaan 6, wenden, ten einde dien voorraad alsnog gebanderolleerd te krijgen. Men geve daarbij de juiste kwantiteit en verpakking op, dus b.v. 50 pakjes van 1/2 kg. vet en 10 pakjes van k't k.g. reuzel, den naam van den leve rancier, den datum van ontvangst ensluite de factum ter inzage bij. Benzine- en rijvergunningen De aanvrage om verlenging. De vergunningen voor het gebruik van benzine en bet gebruik maken van een mo>- toirijhJ" loopen Zaterdag as. weer af; ze geidin slechts voor een week. Zij, die deze vergunningen tijdelijk ver lengd willen zien, kunnen zich daartoe wenden tot de gemeentesecretarie, afdee hng Algemeene Zaken. Om een regelma tige afdoening van zaken te bevorderen, is het gewenteld dat de houders van de ver gunningen, g untmmerd 1150 zich mor genochtend de houders van de vergun ningen 151—300 morgenmiddag en de hou ders van vergunningen hoog er dan 303 ge nummerd, zich Zaterdagmorgen ten slad- huize, afdeeling Algemeene Zaken vervoe gen met overlegging van de geldende ver- grmnins Bij de beoordeelmg, of een vergunning zal worden verlengd, zal met een nog giooiexe beperking dan voorheen rekening moeten worden gehouden. Foor personen vervoer en voor zakenlieden worden in geen geval vergunningen verleend. Dat is voor de betrokkenen misschien wel onpleizierig, maar men bedenke, dat de ambtenaren ter secretarie en ook de laalselijke autoriteiten niet het recht heb ben van de voorschriften af te wijken. „Beroep". Meent men ,dat ten onrechte de verlen ging van een vergunning geweigerd wordt, dan word) men verwezen naar den Biuit- scher, commandant, die zetelt Park)aan 17 te Rotterdam of naar het rqksbur.a.1 voor aardoiiejroducten, Zeestraat 100, Don Haag la het laatste geval wordt men aangera den zijii verzoek om verlenging van een benzine- en rijvergunning, gericht aan ge noemd rijksbureau, in te leveren bij den burgemeester, die dan voor doorzending met een advies zorg draagt. Bat bespaart tijd, want richt men zich reechtstreaks tot het rijksbureau voor aardolieproducten, dan komt het verzoek toch bij den burge meester terug om daarop advies uit te brengen. R.E.T. "Wijziging van lijn 1, 4 en 11, Met ingang van hedenmiddag zijn de vol gende veranderingen in het R.E.T.-net in gevoerd: L ij n 1 ais ringlijn in het Westen is op geheven; in de plaats daarvan is ingelegd lijn S mei de route SchiedamDelfshaven Westplein. Lijn 4 is als ringlijn opgeheven; deze lijn loopt thans weer van Schiedam via Malhenesserplein en Hofplein naar het Qpst- plein en zaJ later worden doorgetrokken naar het Station Maas. Lijn 11 is in dienst gesteld, voorloopig als ringlijn MathenesserpleinMatliencsser- laan Nieuwe Binnenweg Eeudrachts- weg WesLx-ctiijS Parksluizen C.'a:1 de Vrieselaan Mathenesserlaan Ma tlu-nesserplein, en omgekeerd. Met ingang van morgen, 7 Juni, zal lijn 15 in den ouden vorm met de route Ruige- plaathrug Crooswijk worden hersteld. Wie In aanmerking komen. Ruim 403 benzinevergunningen zijn hier ter stede uitgereikt. Dat aantal wordt voor de volgende week nog ingekrompen. Voor een vergunning komen in aanmer king zij, die levensmiddelen over langen afstand vervoeren, dus niet meer zij, die in de stad hun klanten per auto bedie nen. En voorts zij, die goederen vervoe ren, die aan bederf onderhevig zijn. in 't algemeen worden aanvragen voor het ver voeren van goederen per auto geval voor geval bekeken. Er zijn wel eens grensgevallen, en die maken het nemen van een beslissing juist zco moeilijk, want eenerzijds is men ge bonden aan voorschriften van hooger- hand, db een raiicsieele bezuiniging op het gebruik van vloeibare motorbrandstof ten doel hebben; anderzijds wd men het bedrijfsleven zoo weinig mogelijk hinder palen in den weg leggen om te functio neren. Ook aan de taxibedrijven is een beper king rooi wat bet benzineverbruik betreft, oj gelegd Alleen in bizoudere gevallen mag een taxi rijden. De ééne onderneming is hij1 het beoordeel en van wat een bizonder ge val is ruimer van opvatting dan de andere onderneming, Ma.ar zij, die een ruime in terpretatie aan het „bizondero" geval ge ven, stellen zich bloot aan een volledige uitschakeling b\j het toewijzen van ver gunningen. Reeds in meerdere gevallen zijn auto's in andere gemeenten aangehou den en gecontroleerd. Eu dan bleek, dat men daar liet „een dubieus geval" vond, met als gevolg, dat hier nog eens weer nauwkeurig werd nagegaan, of het wel ge rechtvaardigd was de betrokkene in het bezit van zijn benzinevergumiing te laten of deze eventueel te verlengen. Wie dus aan zijn benzinevergunning een te ruime interpretatie geeft, loopt het groote risico, dat hij zijn vergunning kwijt raakt. Hier ter stede mogen artsen nog ge bruik maken van hun auto, maar de kans is niet uitgesloten, dat ook daaraan een einde komt. In verschillende plaatsen heb- Reichskreditkasse Voor Rotterdam en omstreken. In verband met het feit, dat Rotterdam geen geschikte kantoorruimte beschikbaar heeft, is het kantoor van de Reichskredit- kasse voor Rotterdam en omslreken te Schiedam gevestigd in het gebouw van de voormalige loopuyfs Bank, Lange Nieuw- straal 197. De werkzaamheden van de Reidiskredit- kasse beperken zich voorloopig nog voor- nfir.elijlc tot liet beschikbaar stellen van de Ri'khskreditkassenscheine, het eenige in Nederland geldige Duitsche betaalmiddel, voor de Reichsmarknoten. Deze biljetten zijn in omloop gekomen door de aankoopen der Duitsche militai ren. Zij zijn evenwel geen wettig betaal middel in ons land en mogen ook niet als zoodanig gebruikt worden. Do gelegenheid tot inwisseling dezer Reichsmarknoteu te gen Reiehskreditkassenscheine is openge steld tot en met Zaterdaj 8 Juni a.s. Voor Duitsche munten is nog een rege ling ir. voorbereiding. Sf. Jozef Gezellen Veresniging. De H. Mis van Requiem, die morgenoch tend opgedragen zal worden voor de ziele- rust van des, twee gesneuvelde leden van de St. Jozef Gezellen Vereenigïng A. Hers- bath en Fr. Gödde, wordt niet in de St. Liduina-, maar in de H. Hartkerk aan den Singel gecelebreerd. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater 2 uur en half -8: 1, Ju- -v lifea.VS. ""tiet gestolen manuscript Zondag 3 uur Malinée. Monopole Theater, 2 uur en half 8: 1. De onverwh-rokken cameraman. 2. De Oceaan-cycloon. Zondag van 2 "uur at doorloopend. ROTTERDAM. Bioscopen. Arena 2.15 u u. 9 u. De onsterfelijke wals. Capitol. 2.15 u 7 u. 9 u. De vierde bruid.-gom. Prinses. 2.15 u 8 u. The OkJaiiama Kid (De verloren zoon); De Storm. VRIJZ.-GÖDSDIENSTSGE PREDIKING Dr. H0 Fafeer» Schiedam BINNENLAND Onze voedselvoorziening Utrecht gaat boenen verbouwen. Het gemeentebestuur van Utrecht heef! een plan len uitvoer gebracht, waardoor een krachtige stoot in de ricÉUng van daadwerkelijke werkloosheidsbestrij ling is gegeven. Op groote schaal wordt thans van gemeentewege- het uitzaaien van boonem gepropageerd. Om hiertoe een goad voor beeld te geven, is het autobuspersoneel van de germ-on te, dat door de benzinebesparing voor een deel zonuer emplooi was geko men, aan het hoonen-zaiien gezet. Op tal van terreinen rond de Dom stad, kan men thans de chauffeurs en verder allen, die zich daartoe gedrongen voelen, met de ban 1 aan den plosg zien. Iïet groote speelterrein voor de jeugd, de Speelweide, aan de Willem Arnfzlcade, heeft een andere bestemming gekregen en wordt reeds tot bouwgrond voor het zaaien van bruine boonen ingericht. Met behulp van een ploeg met 4 paarden is het terrein omgewoeld. Het telen van groenten en fruit. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd meldt, dat er in de voorst hullen betreffende het leien, verhan delen en verwerken van groenten en fruit geen. verandering is gekomen, zoodat deze voorschriften onverzwakt van kracht zijn. Het telen van groenten is derhalve behoudens de teelt voor eigen gezinsver- bruik alleen toegestaan aan de hij ge noemde ceutrale aangesloten telers en tien hoogste voor een oppervlakte, als voor de onderscheidene gewassen vermeld in de in hun bezit zijnde geldige tuinhouw- teelhxrgnn-ringen. Dit geldt ook voor de teelt van tuin- ben de dokters hun auto reeds moeten ver-1 zaden, waarvoor een zaadteeltvergunning wisselen voor de fiets! itoodi? is. Duitsche geïnterneerden in Ned.-indië Telegrafische verbinding afhan kelijk gesteld van hun vrij lating. Naar wr vernemen, hebben de Duitsche autoriteiten tot nu toe uit Nederlandsch-ïn- dié nog geen berichten ontvangen, welke wijzen op een verbeterde behandeling van de Duitsche geïnterneerden aldaar. Zij hebben zich thans op het stand punt gesteld, dat een betere behande ling en wel een algeheele vrijlating van dié Duitsche ge ntcrncerJen de voorwaarde moet zijn voor een her stel van de telegrafische verbinding tusschen Nederland en Indië, Dit houdt in, dat, zoodra de Neder- landsch-Inchsche autoriteiten er toe beslui ten de Dratschers in Nederlandsch-Indiê te behandelen op gelijken voet als de Duit sche autoriteiten hier tegenover de Ne derlandsche krijgsgevangenen zijn opgetre den, de mogelijkheid zal worden geopend fa m i 1 ie telegram in en naar verwanten in In- die te zenden. Daarentegen zal deze mo gelijkheid zich niet voordoen, zoolang in Indie in de tegenwoordige houding tegen over Duitsche onderdanen wordt volhard Eenige maanden geleden heeft de mi nister van koloniën 111 de Tweede Kamer het volgende verklaard üc heb, naar aanleiding van verschil lende courantenberichten, met name die welke in het „Nieuws van den Dag voor Ned.-Jn lie' zijn verschenen, een onderzoek laten instellen naar de gedragingen van D ui [sellers in Nederlandsch-fndie, wier han delingen in genoemde artikelen waren ge signaleerd, als te zijn tegen het belang van het land. In verscheidene gevallen is dit enderzoek bemoeilijkt 'oor de weigering van het blad. om aan dil onderzoek mede le werken. Foor zoover dit onlerzoek wel mogehjk was, zijn vafi leidende bestuurs ambtenaren in Nederlan Isch-Indië berich ten omtrent bedoeld'e personen binnen ge komen, welke voldoende aantoonan, dat de beweringen, in genoemde courantenartike len geuit, slechts te kwalificeeren zijn als sociëteilspraatjes. Het spijt mij, dat door dergelijke ai tike'en goedwillende en eer zame burgers van Nederlandsch-Indië in discredict woeden gebracht." Dit waren ongeveer de woorden van den minister van koloniën. Het kan geen verwondering baren, dat de Duitsche auto riteiten thans met klem vragen deze eer zame en goedwillende burgers van Neder- lancEcb-fmlië te behandelen a's goede bur gers van dat land door hen de vrijheid, heid, welke zq thans missen, te hergeven. De ontslagen krijgsgevangenen 31 en reize niet naar Overijssel om ze te ontvangen. De kolonel, territoriaal bevelhebber in Overijssel en Gelderland, maakt bekend, dat velen zich per trein, per rijwiel, te voet en met andere middelen van vervoer be geven hebben naar de gemeenten Olden- zaal en Zevenaar, teneinde aldaar hun familieleden, die uit Duitsche krijgsge vangenschap ontslagen worden, te ont moeten. Op de toegangswegen naar deze gemeen ten dreigen hierdoor ernstige verkeers stremmingen te ontstaan, bovendien wor den de aldaar aanwezige Nederlandsche troepencommandanten ernstig in hun be wegingen belemmerd, terwijl tevens voed- selschaarschte in die gemeenten dreigt te ontstaan door den toevloed van personen, waardoor voor de vrijgelaten soldaten on voldoende levensmiddelen zullen overblij ven. De kolonel, territoriaal bevelhebber in Overijssel en Gelderland ziet zich hierdoor genoodzaakt alle toegangswegen tot deze gemeenten door militaire politietroepen te doen afzetten en iederen toegang van niet-inwonenden dezer gemeenten met ge strengheid tegen te doen gaan. In het belang der vrijgelaten soldaten en mede in haar eigen belang, wordt de Nederlandsche bevolking verzocht haar plannen tot vertrek naar deze gemeenten op te geven, of zoo noodig van haar reis daarheen ten spoedigste terug te keeren. Alle maatregelen worden getroffen, op dat de vrijgelaten krijgsgevangenen in zoo kort mogelijken tijd naar hun haard steden zullen kunnen terugkeeren. De „Deutsche Zeitung" in den Niederlanden Haar taak. Gisteren is het eerste nummer van de „Deutsche Zeitung in den Niederlanden" verschenen. Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart, stelt in een inleidend woord het blad tot taak een orgaan te zijn voor de Duitschers, 'die wonen in het bezette gebied en een schakel te vormen tusschen het bestuur en de bevolking. In een hoofd artikel wordt het beginsel van het nieuwe dagblad als volgt omschreven: „Wij, Duitsche journalisten in de Ne derlanden, willen op publiciteitsgebied de pioniers zijn bij het slaan van een brug van volk tot volk. De taak, welke ons wacht, zal verlicht worden door de ver plichtingen van poiitieken, cultureelen en economischen aard, alsmede door de nood zakelijkheid naast en met elkaar "vreed zaam te leven binnen een organische le vensruimte, waarin de Voorzienigheid ons plaatste, in een geest van wederzijdsche achting en de onvoorwaardelijke en onver moeide offervaardigheid in den strijd van den Führer, wien wij geheel zijn toegewijd. De „Deutsche Zeitung in den Niederlan- Ons station Het klinkt erg onwaarschijnlijk, maar de trein roeit op het oogenblik met de riemen, die hij heeft. Hij gebruikt geen benzine en verslijt geen banden. Hij is van staal, in den geest van den tijd, gepantserd tegen gevaar. Hij is snel, als de tijd tegenwoordig, snel als de wind die herinneringen verjaagt. Aan mijn raam gaat voorbij een hupsch meisje, met een Schotsch geruit rokje en een vlot bruin jasje. Op haar donkere krullen staat een dingske, dat veel lijkt op een jagers hoedje. Zij komt van den trein.Zóó komt een aardig jong ding van den trein. Zij is de trap. pen afgedaald van het perron naar den don keren tunnel en uit kaar fijngeschoeide handje heeft de controleur haar kaartje ontvangen, dat nog vluchtig de wondere geur van de ge heimenissen van haar taschje met zich meenam Zij heeft in den vollen trein gezeten, natuur lijk gezeten, want welk manspersoon zou één blik uit deze groote kijkers hibben kunnen weerstaan, vlinderteer door-donkere wimpers overvleugeld. Mijn meisje gaat voorbij. Nog een meisje, een man, twee jonge kerels, een paar soldaten, drie fabrieksmeisjes gearmd, enkele kantoor bedienden, reizigers, arbeiders, fabrieksmeisjes, kantoorbedienden, reizigers, arbeiders. De stroom gaat voort, mijn meisje is al lang voor bij. De honderden dalen allen de trappen af naar den donkeren tunnel,, zij hebben in de treinen gezeten, gestaan, geleund, gehangen, van Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag en Delft naar Schiedam. Zij kwamen en gin gen, af en aan, de honderden, de duizenden, de honderdduizenden. De trappen slijten eens zoo hard, de tunnel is te smal, loketten zijn er niet genoeg, de controle gaat te langzaam, men moppert en klaagt. Men haalt de schouders op, de trein kan er ook niets aan doen. En onze stad is nu wel een groote stad geworden, maar de tijd is toch nog sneller geweest. Nu heeft de groote stad een te klein station. Telkens dalen de drommen de trappen af naar den tunnel, elk uur weer, eiken dag. Maar mijn meisje is al lang voorbij. den" is de verst vooruitgeschover publi cistische voorpost tegen Engeland, welker aardrijkskundige ligging niets zcu betee- kenen, ware het niet, dat wij haar als een factor in den strijd zouden zien. Ook voor de Duitsche soldaten zal het dagblad een brug zijn: hij is de schakel tusschen front en vaderland. Een onzer voornaamste opdrachten zal zijn deze verbindende func tie duidelijk naar voren te brengen. Het blad zal den soldaten berichten geven over het vaderland en zijn onwrikbare wil tot overwinnen. Het zal het vaderland vertellen over Duitsche soldaten m den vreemde. Bovendien zal dc Duitscner in Nederland, die jarenlang een wekelijksch orgaan als zijn lijfblad heeft gehad, met dit dagblad een vurige wensch in ver vulling zien gaan." Rotterdamsche kinderen naar buiten Het onderwijs. Duizenden Rotterdamsche kinderen, voor het meerendeel in den nog niet school- plichtigen leeftijd, zulten binnen zeer kor ten tijd naar buiten kunnen worden ge zonden. Van alle zijden worden uitnoodigin- gen ontvangen om kinderen voor eenigen tijd in gezinsverband op te nemen. Nadat de Noordelijke provincies het ini tiatief hadden genomen om kinderen uit de getroffen gebieden tijdelijk op te nemen in een vrije en gezonde streek, hebben tal van andere plaatsen dit voorbeeld gevolgd. Fan alle kanten heeft de wethouder van onderwijs, de heer L. de Groot, aanbiedin gen ontvangen en alle brieven ein telegram men, waarin kinderen worden, ui tg en 0 0 digd, geven blijk van een ontroerende gast-, vrijheid. De Rotterdamsche raad voor kirideruuzen ding werkt aan een plan voor de uitzen ding. Het onderwijs draait thans weer vrij nor maal, hoewel een groot aantal leerlingen slechts gedurende een halve dag onderwijs ontvangt. De wethouder heeft contact ge zocht met de gemeentelijke sportinrichting en als gevolg hienrau*h©eft men een rege ling getroffen om de kinderen, die alleen, 's morgens of 's middags op school zijn, de andere helft van den dag op de sportvelden te verzamelen, waar zij in de gezonde buitenlucht aan sport en spel kunnen doem Vereenigïng van postzegelhandeiaren Hulp aan Rotlerdamsthc collega's. In een buileagewone spoed-ledenvergat-- dering van de Ned. Vereenigïng van post" zegelhandelaren, gehouden in Den Haag, werd eensgezind door de leden besloten do zwaar getroffen Rotterdamsche collega's daadwerkelijk te helpen. Uit de kas werd een bedrag van f1200 gevoteerd, terwijl bestuur en leden dit be drag verhoogden tot totaal f 3500. Vervolgens deden de niet-getroffen leden, toezeggingen vau levering op crediet tof inkoopprijzen, welke bedoelde leden in de gelegenheid zullen stellen opnieuw hun Je- vensbestaan in den postzegelhandel ta vinden. Taxibedrijven. Kerk Ned. Prot Bond Westvest 92 ZONDAG 9 JUNI voorm. (0.30

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2