De opifiarsch in Frankrijk Noord- De Duitschers op enkele punter 60 K.M. van Parijs EERSTE BLAD SütfXJS Xs SfVSfiSl.fr**." M1'dte" Woensdag 12 Juni 1940 93ste Jaargang. No. 22498 Tal. No. 69300 (3 lijnen). BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 69300 (3 lijnen). Postrekening No. 53II. BUITENLAND Zware druk op den rechtervleugel De zetelverplaatsing der Fransche regeering Nachtelijke gevechten ter zee Weygand in Normandië gen steun vinden Volgens de Engelsche Qg Britsche luchtaanvallen OD Open Frankrijk roept jongere lichtingen op Paniekstemming in Parijs Geen afzonderlijke vrede met Frankrijk De Italiaansche oorlogvoering Engeland en Italië De houding van Turkije De ontvangst van de redevoering van Roosevelt Naar een staatsgreep in Egypte? Een GOEDE BRIL bij een GOEDEN OPTICIEN dus V. dl. AR EN D Gemengd Nieuws Rijwieldiefstallen Wederom ruiten ingegooid Nu de fiets in trek is Dm» courant fergchijut dagelijks, met uit- ran(lering tuu Zou- en Feestdagen. Prijs per kwartaal f 2.—; franco per post f 2.50. Prjjs per week: 15 ets. Afzon derlijke nummers 4 ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentie'n voor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan het Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór t» uur. Een bepaalde plaats van advartcntiên wordt niet gewaarborgd. SII iDAMSGHE CDt RANT Prys der Adverlontién; van 15 rogcls ft SS5 iodero rogel meer f 0.30; in bet Zaterdagnummer 15 regels f 1.80, iedere regel meer f 0.35 - Reclames f0.75 per i egel. Incassokostenöcts,; nostkwitantiea 15 ets. Tarieven van advertentiën by abonnement «ju aan hot Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentiën opgenomen k 10.50 t/m. 15 woor den, f 0.75 t/m. 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een rannmum van 30 woorden. 's Woensdags; Kleine Advertentiën tot25 woor den f 0.25, rmts vóór Dinsdagavond 6 uur aan bet Bureau bezorgd. 's Zaterdags: Kleine Advertentiën f 1.00,indien niet vóór Vrydagavond 6 uur bezorgd. Op dea rechntscben Duitschen vleugel en in het midden van het Duitsche aanvals front is het Fransche leger reeds verslagen en wordt het bij zijn terugtrekken rusteloos achtervolgd, zoo v, erdt vohrts van bevoeg de Duitsche militaire zijde aan het D.N.B. medegedeeld. Reeds slaan Duitsche troepen op rond GO K.M. ten Noordwesten en ten Noordoosten van Parijs en snijden daar de toegangswegen af. Op den linkschen Duitschen aanvals- vleugel wordt tusscben Reims en de Argonnen nog verbitterd gestreden. Ver wacht moet worden, dat de sterke Duit sche druk ook opi deze plaats in de eerstvolgende dagen zijn vruchten zal aiwerpen. liet verschil tusschen 1914 en 1940 ligt in het volgende: i 1. De Duitsche rechtervleugel grijpt ditmaal met sterke strijdkrachten ten_ Westen van Parijs naar de Kauaalkust aldaar en naar de monding van de Peine, terwijl hij in 1914 Oostelijk voorbij Parijs over de Mame naar het ■Zuiden oprukte. 2. De Franschen, die reeds in dengroo- ten vernietigingsslag in Vlaanderen en Arlois drie legers en wel uitgesproken éti te-troepen hebben verloren, staan dit maal volkomen alleen. '3. Duitschland kan ditmaal zijn gehee.e kracht op het Westelijke front conoen- treeren, terwijl het in 1914 belangrijke strijdkrachten naar het Oosten moest werpen om de Russen af te weren. Bovendien is door het actieve optreden van Italië in den oorlog tegen Frankrijk en Engeland een aanzienlijk deel der gealli eerde strijdkrachten naar het nieuwe front in Zuid-Frankrij'k gebonden. Een principieel© gelijkenis met de situ atie van 1914 kan slechts in zooverre toege geven worden, dat aan den oenen kant de Duitsche troepen met hetzelfde élan als in 1914 zegevierend voorwaarts stormen, terwijl aan den anderen kant de Franschen zich met dezelfde verbittering taai verde digen. De toestand is thans echter zoo, dat tusschen de kust en Champagne twee Fran sche legers reeds verslagen zijn. liet irontbericht van het D.N.B. van gis teren luidt als volgt: Nog steeds ligt het zwaartepunt van de Duitsche achtervolging op den rechter vleugel. Het snelle optreden dor sterke Duitsche pantserformaties en snelle troe pen, die hier in den strijd zijn geworpen, heeft er klaarblijkelijk toe geleid, dat ster ke vijandelijke strijdkrachten van het tront losgemaakt en omsingeld konden worden. Ofschoon niet kan worden gesproken van een aaneengesloten, doorloopend tront in in den keten van veldslagen, die zich uitstrekt van de Atlantische kust lot aan de Argonnen, moeien toch deze gevechts handelingen als één actie worden opgevat, die oen eenheid vormt. Dat is ook in de eerste plaats c7reden, dat het legerberieht nog steeds de uiterste reserve, zoowel in plaatsaanduidingen als in mededeeUngen over gevangenen en buit, in acht neemt. De tot dusverre bekende cijfers voor het aantal der gevangenen en voor den omvang van de buit zijn reeds zeer groot. De vijande lijke tegenstand leert daardoor en door de zwaie, bloedige verliezen zionderoogen weg. in liet bizonder moei gewezen worden op de beteekenis der verliezen, van den tegenstander aan oorlogstuig van allerlei aard. Deze verliezen kunnen, aangezien de Duitsche troepen het uitgestrekte Noord- Fransclie industriegebied met zijn talrijike moderne productiecentra beheerschen, niet worden aangevuld door de Fransche indus trie uit eigen kracht. Gamclin. Uit Frankrijk komende vluchtelingen dee- len, volgens een D.N.R.-bericlii uit Madrid, mede," dat de voormalige Fransche opper bevelhebber, Gameiin,.zelfmoord heeft ge pleegd. Het D.N.B. meldt vant de Zwifsersch- Fransche grens De vlucht der Fransche regeermg uit Parijs heeft de bevolking in de hoogste opwinding gebracht. Voor iederon Franseh- man is daarmede, vooral ha de oorlogsver klaring van Italië, de algebeele ernst van den dramatischen toestand' duidelijk gewor den. Tegen de Britsche bondgenooten lieorsciit een onbeschrijflijke verontwaardi ging, zoodat het reeds herhaaldelijk voor gekomen is, dat Engelsche miliiaire en bur- gerptrsonon op straal zijn lastig gevallen. De voorbereidingen om Parijs te veian- deren in een verschanst en versterkt kamp worden ijverig voortgezet, o.m. door uit breiding en versterking van de oude for ten, \iucennos, Ovry, Mont Valery elc. Ook zouden verscheidene sportvelden veranlerd zijn in iroopenkampementen, levensmidde len- en munitie opslagplaatsen, zooals o.m. liet zwemstaibon Tourelles aam de Porte de Lilas en het stadion Pershing in het Bois de Vincennes. Van bevoegde Duitsche, militaire zijde wordt medegedeeld: Bij operaties van Duitsche groepen motor- torpedobooten tegen de Britsche Oostkust is het tot hevige nachtelijke gevechten ge- Het D.NB, meldt uit Irun: Uit Biarritz wordt gemeld, dat generaal VVeygand zich 'op het oogenbhk in Norman- die bevindt, waar hij belangrijke bespre kingen met de Engelsche commandanten voert. De wensch van het Briische offi cierencorps, dat een nieuwe regeling met grootere Engelsche onafhankelijkheid van het Fransche commando wil, zou in het.komR!j tusschen onze motorlorpedo.rooten voorloopige rapport van lord Gort over'etl Britsche torpedobootjagers. De Duitsche den terugtocht in Vlaanderen een krachti- schepen koerden voltallig terug. opvatting is het voor het volbrengen van den doorbraak naar zee noodlottig ge-i pidüISen weest, dat het Fransche commando hetj in tegenstelling tot de overwinningsbo- Brilsche expeditiecorps ophield door kans- oridvten van de pers in de Westelijke lan- looze strategische opdrachten, zooals de; den over de nachtelijke bomaanvallen van dekking van de industrie-centra rondom1 Pngebehe en.Fransche vliegers op het Valenciennes en Rijssel. Anderzijds houden itoitsehe" achterland, wordt thans van be de Franschen vast aan het standpunt, dat met het oog op den ernctigen toestand, waarin de legeis zich bevinden, een eem- vcecde Duitsche zijde opnieuw vastgesteld, dat deze nachtelijke ondernemingen niet hoofdig Franscli opperbevel meer dan ooitcm'nste succes hebben gehad. In ümt- noodzaketijk is. Daar dit verschil van b^he militaire kringen wordt verklaard, dat rnconing, ondanks het betrekkelijk geringe huiselijke nachtelijke bcmaanvaden in tm- aantal nog in Frankrijk vechtende Brit-lhatir opzicht volkomen do'&Uoro zijn. Wer- sche '.roepen, het weerstandsvermogen van kelijke resultaten zijn_ slechts overdag te den linkervleugel ernstig dreigt te ver zwakken, heeft, aldus meldt men verder, Reynauö generaal Weygand dringend ver zocht, door persoonlijk bij de Britsche com mandanten tusscberibeide te komen, zoo hereiken, wanneer men def militaire doe len duidelijk kan onderscheiden. De aan vallen, die de Duitsche luchtmacht over dag heeft ondernomen, hebben <lit reeds snel mogelijk een bevredigende regelingduidelijk bewezen. Db Bri tscKEjansche le- Iri Franschen zin tot stand te bréngen, gerleicmg schijnt"echter, dit vïees voor tiet Doordat echter ook het Engelsche officie- Duitsche afweergeschut, ovdrdag geen aan- roncorps aan zijn standpunt vasthoudt, heb-val te wagen en beperkte zich om deze ben de besprekingen nog geen resultaat redenen tot nachtvluchten, waarbij alleen gehad. De Fransche minister van lands: verdediging heeft bepaald, dat de dienstplichtigen van de lichting 1930 en van de jongere lichtingen, die we gens onmisbaarheid in hun burger- betrekking tot dusver niet behoefden op te komen, zich thans moeten mel den. Volgens latere berichten, zijn lichtingen 1S90 tot 1894 opgeroepen, zich onmiddellijk hlij de bevoegde instanties te melden. niet-mïJitaire objecten getroffen warden. Van Duitsche zijde wordt een overzicht gegeven van de nachtelijke aanvallen ge durende de laatste dagen, welke zijn ge schild in de omgeving van Memmingen, Morhach, Oxel, Diez, [ngelheim, Brau- hneh St. ■Goarshausen, Frankfort on Bad IlomLurg. Bij al deze aanvallen werd slechts schade aan gebouwen aangericht, doch de boven Frankfort geworpen hom men vielen midden in de stad en hebben naast materieele schade ook den dood van ook de rjify personen en zware en lichte verwon dingen van talrijke anderen veroorzaakt. Al deze aanvallen zijn, zooals bekend, en zooals van Duitsche zijde nadrukkelijk her- haa'd is, nauwkeurig opgeteekend om te gelegener tijd op gelijke wijze vergolden to worden. Het D.N.B. meldt uit Jrun: Vluchtelingen, die hier uit Parijs zijn aangekomen," melden, dat de paniekstem- Hoe de DuitSCheFS ill Narvik ITIOesten nu'ng ia Parijs steeds lampzaliger wordt. Strijden doch dit is des te moeilijker, daar gg.^wakke Duitsche troepen ten Noorden •van lijktijdig de ministeries en autoriteiten pro-1 '1,ün Poolcirkel, op 2000 k.m. afstand van beerden in einaelooze transporten al hunhet vaderland, hebben moeten voeren te- matenaa) en personeel naar de provincie gen strijdkrachten, die in de meerderheid te brengen. Naar de vluchtelingen mee- waren heeft een naar Duitschland terug deden, is het voor particulieren bijna en-"-gekeerde commandant van een torpedoja- mogelijk nog met een trein mee te ko-1 ger belangwekkende bizondexheden mede- men. Op Je stations wordt letterlijk om1 - een plaatsje gevochten. De politie moet vooitd'irond optreden. Gisteren zijn er reeds geen dagbladen in de hoofdstad meer ver verschenen. Normaal werk is in Parrjs uit gesloten. Ook cle situatie in de provincie wordt met het uur slechter. Door den en or men stroom vluchtelingen is er reeds schaarschte aan levensmiddelen ontstaan. Het goederenverkeer stagneert, visch en fruit zijn bij aankomst niet meer te ge bruiken, Je prijzen gaan met sprongen omhoog. Hel D.N.B. meldt: In verscheidene buitenlandsche bladen zijn in artikelen van hun Berlijnsche cor respondenten meeningen verkondigd over de vermoedelijke oorlogsdoeleinden van Duitschland, en o.a. is de meening geuit, dat Dui'.schlanct bereid zou zijn met Frank rijk een afzonderlijken vrede te sluiten. Daar deze meerlingen geenszins het Duit sche standpunt weergeven, is er van be voegde Duitsche zrjde opnieuw op gewe zen, dat Duitschland voorloopig slechts één doel heeft en wel don oorlog tegen Enge land en Frankrijk te winnen. Vaar een afzonderlijken vrede kan beslist geen sprake zijn. De „volkomen onpathetische oorlog voering" is een waarborg er voor, dat pas na beëindiging der gevechtshandelingen over vrefle en vredesdoeleinden gesproken kan women. Voordien is het volkomen gedeeld. Uiozc Duitsche troepen bestonden, naar men weet, uit de aan land gebrachte berg- jagers, de later aan land gegane soheeps- bemanningen en de in den laatsten tijd ge lande valschermspringers. Voor de stad Narvik zelf prijsgegeven werd, hebben pio niers en marinetraepen de haveninstallaties en kaden volkomen door opblazen vernield, zoodat het bezit van de ruine van Narvik voor do Engelsobon volkomen waardeloos werd Do gevechtshandelingen zelf voltrokken aich in een uiterst moeilijk terrein, dat echter voor de verdediging gunstige mo- gelvjidieden bood. De Duitsche soldaten heb ben ten deele wekenlang moeten overnach ten in de open lucht, in sneeuwbalen en rotsspleten. Munitie en andere voorraden werden met sleden aangevoerd; aangezien uaar boven vrijwel geen vegetatie is, ont brak het ook aan hout voor het koken. Het voor de verdediging gunstige karak ter van het terrein met zijn vele mogelijk heden tat dekking bood het voordeel, dat de Duitsche verliezen gering bleven. Om dezelfde reden kon ook met geringe strijd- ki achten stand wosrden gehouden tegen een vijandelijke overmacht.' Deze is er dan ook nerven: in geslaagd, door de Duitsche stel lingen te breken. Dank zij de aan land gebrachte radio toestellen van de prijsgegeven torpedojagers doelloos en misplaatst g'ssiflgén te uiten kon voortdurend draadloos contact met over de Duitsche oorlogsdoeleinden. j het vaderland worden onderhouden. Gezaghebbende kringen m Londen consta- teeren, dat do Italiaansche strijdmacht uit 70 ot 80 gemobiliseerde divisies bestaat, dus ongeveer 1 müiiocn nnin, alsmede een groote luchtmacht en marine. Dit be- leekent ongetwijfeld ce i sterke toeneming van de vijandelijke strijd krachten. Het Itali aansche leger zal onder Duitsch bevel op treden. Men zal dus eeu doeltreffender Itali aansche actie moeten vernachten dan in den vorigen oorlog. Toen de Italianen on- dor eigen leiding streden.'t Italiaansche le ger zou tegen verscheidene objecten kunnen worden gebruikt, waaronder genoemd wor den de Azuren kust, Corsica, Malta on Cyprus. (Reuter). De verklaring over den oorlogstoestand in liet Lagerhuis werd gisteien door Att- lce ai gelegd, in plaats van door Churchill. Alleieeist deelde Altlee mede, dat de aangekondigde geheime zitting van het La gerhuis wordt verdaagd. In verband met de Italiaansche oorlogs verklaring sprak hij van een „beslissing, die ten onrechte is genomen". Hij wees op gc herhaalde beleedigingen door Italic van Londen en Parijs, waartegenover de Engelsche en Fransche regeer.ngen beiuj ren hebben gegeven van hun geduld. Ver volgens dreigde Altlee Italië met de mari tieme slagvaardigheid der geallieerden en hij bestoof met hulde te brengen aan Roo sevelt, voor de verklaring door c1 zen af gelegd. De mededeeiing van Roosevelt over de leveranties van materiaal aan de grilleer den, maakt 'iet onvermijdelijk, dat de „zaak der beschaving", hoezeer Uians ook in het nauw pcbiaoht, tenslotte toch zal overwin nen. Stefam meldt uit Ankara: In een commentaar op de ontwikkeling van het Europeesche conflict bevestigt Atay, directeur van het officieuze Tuiksche blad „Ulus", die tevens afgevaardigde is, dat Turkije, hoewel voornemens om zijn onafhankelijkheid en zijn onschendbaar heid te verdedigen, vastbesloten is zich altijd hinten het conflict te houden, daar het geen enkelen térntorialen wensch ten koste van andere landen heeft. Atay voegt hieraan toe, dat men zich vergist, indien men meent, dat Turkije zich op eenzelfde Dwaalspoor kan laten brengen als de an dere landen, die door eon tragisch lot zijn getroffen. De tot dusverre in het openhaar uitge sproken meeningen van senatoren en afgo vaai digden over de redevoering van Roo sevelt, geven een bee-la van een niet eens gezinde ontvangst in parlementaire kringen. De democratische senpior Wheeler verklaar de in Washington, dat hij het eens was met Roosevelt in zijn veroordeeling van Mussolini, maar dat hij liever een belofte van Rcosevelt had gehoord, dat het volk der Yoreemgde Staten buiten den oorlog zou worden gehouden. De democratische senator Minton legde cr den. nadruk op, dat de redevoering van Roosevcii een weerspiegeling .vormde van de stemming d-er Amerikaansche natie. Üe demociahsche senator Adams zeide, dat een verstandige tegenhanger van den Monroeleer zou zijn de leer der niet-inmen- ging van Amerika m de Europeesche aan gelegenheden. De repubiikeinsche afgevaar digde Rogers verklaarde: „Mij klonk de rede van Roosevelt als het voorspel tot de oorlogsverklaring". De democratische se nator Hatch sprak als zijn meeiring uit, dat Roosevelt met zijn rede iederen schijn van neutraliteit had opgegeven. De demo cratische senator King daarentegen zeide het volledig eens te zijn met don inhoud der redevoering en verklaarde, dat hij den senaat zou voorstellen de Johnson act al dus te- wijzigen, dat de oorlogvoerenden, met uitzondering van Iialie, ondanks de onvereffende oorlogsschulden uit den we reldoorlog, in de Vereenigde Staten weer leeriing-cn zouden kunnen opnemen. Het D.N.B. meldt van de Egyptische genrs Naar uit Cairo wordt gemeld nemen de Engelsche planren, die op een staatsgreep in Egypte aansturen steeds vastere vormen aan. In welingelichte kringen verneemt men, dat de Engelschen niet alleen van plan zijn het reeds lang gekoesterde voor nemen, den met verlof gezonden chef van den Egyptischen generalen staf Masri Pasja te acres tee ren, thans uit te vee ren, maar dat zij bovendien de geheel© Egyptische regeering, met minister-president Ali Sla- her Pasja aan het hoofd wil afzetten en gevangen nemen en de Egyptische grondwet buiten werking wil stellen. Ook de grond wettige rechten van den koning zullen wor den opgeheven en de koning zelf zal wor den overgebracht naar een veilig oord, zonder dat hem ©enigen invloed zal worden toegekend. Naar verder verluidt, vinden thans te Cairo achter de schermen reeds dramatische godachtenwisselingen plaats tusschen de Engelsche autoriteiten en de Egyptische regeering, waarbij reeds de vraag naai' voren is gekomen of Cairo tot open stad zal worden verklaard. aJSFtüi* HOOGSTRAAT 91 ~j&*m Brillen voor Ziekenfondsleden iOpliek (MIDZ A-BONNEN) In de hoofdstad. Nog steels cn daartoe welkt de hou ding vu:i het publiek, dat zeer nonchalant blijkt te zijn, mede is het aantal dief stallen \an rijwielen in de hoofdstad respec tabel. In den loop van Dinsdag werden in totaal aan de verschillende politielmreaux 4ö aangiften gedaan. En dan was het nog wel een rustige dag". ooia. het feit, dat vele eigenaars van fietsen /.ich niet de moeite gelrooslen, te zorgen soor een goed slot, werkt het aan tal diifstailen sterk in de hand en maakt de taak van de politie zeer zwaar. De recheiche van het hoofdbur an heeft gistermiddag een 19-jaiigen jongen op hec- terdaad bekapt. De arrestant \eizetle zieti en raakte daarbij te water. Hij trachtte zwemmende te ontkomen, doch kon op een. zolderschuit gegiepen worden. Hij is vopr- loopig ingesloten. Een werldooze uit de werkverschaffing aan den Amstelvcensclwweg miste gisteren de tram rn wist niets beter te doen dan een fiets te „leen en". De eigen lar zag tiet echter gebeuren en waarschuwde do politie. Tezamen met een rechercheur be gaf hij zich naar het boschplan, waar de dief werkte en waar deze gearresteerd' kon word er. Belhamels ie Amsterdam ver richten hun werk in de duis ternis. Gisternacht heeft een aanlal tot nog toe onbekend gebleven belhamels wederom met klinken- ruilen ingegooid van verschillends winkels in de hoofdstad. I Eerst moest de spiegelruit van een por- celem- en glaswerkwinkel in de ICalver- straat het ontgelden. In totaal werden vijf steen-en naar binnen geworpen, welke uiter aard niet alleen de ruit, doch tevens een groot deel van de étalage vernielden. De totale aangerichte schade werd op enkele duizenden guldens geschat. De daders wis ten te ontkomen in de Begijnsteeg. Vermoedelijk daarna is een aanval ge pleegd 01. de communistische boekhandel „Cuitura" in de Utrechtschestraat. Ook hier werd met een aantal klinkers de spiegel ruit vernield, terwijl ook de winkel-inven taris beschadigd werd. I Waarschijnlijk gelijklijdig is een klinker geworpen door een ruit van een bloemwin- kel aan de Heerengraeht. Doord.it de daders van deze aanvallen steeds gebruik maken van de verduiste ring, wordt het werk van de politie zeer verzwaard. Het toezicht van de straatpo- Iitie zal echter aanmerkelijk verscherpt wor-' Jen, terwijl andere maatregelen overwogen worden Men hoopt dan ook spoedig een einde te kunnen maken aan het ingooien van ruiten i Een Haagsche poliliebrigaie legen fietsendieven gevormd. Nu een grooter deel van het publiek dan voorheen op de fiets is aangewezen als vervoermiddel, is de vraag naar dit nutnee instrument begrijpelijkerwijze aan- merkehjk gestegen. Doch velen zien he laas af van een regelmatige aanschaffing en voorzien zich van het verlangde voor- wrep dooi dit aan anderen te "miniemen. liet aantal fietsendiefslallen is den laat sten tijd in Den Haag sterk gestegen, wel licht zelfs verdubbeld. Veel schuld hierbij heeft hel publiek zelf, dat de fietsen on beheerd des nachts op straten en in por tieken laat staan. Dit dient ten stelligste te worden ontraden, ook al staan ze op slot. Zij leveren tijdens de verduistering bo vendien groot gevaar op voor voorbijgan gers. fn verband met de stijging van het aan tal fietsendiefstallen heeft de Haagsche po litie een speciale brigade in het leven geroepen om den strijd tegen de fietsendie ven aan te binden. Dezen zullen zeker niet met zachte hand worden aangepakt, daar in dezen tijd verstoring van de open bare orde en vergrijp aan andermans ei'-'cnclorn geen clementie gedoogen. Ongeluk bij het verwijderen van een bom. Do G eisen kirchener AUgemcine Zei tung publiceert een bericht over de gevolgen van een nachtelijke vijandelijken bomaan val op niet-militaire objecten. Hierin wordt gezegd, dat bij het verwijderen van een niet ontplofte bom in Gelsenkirrhen-Bis- marek een ernstig ongeluk is gebeurd. De sedert eenige dagen daar liggende bom, dio onschadelijk zou worden gemaakt, kwam plctsehng tot ontploffing. Hierdoor werden zes personen gedood en twee zwaar ge- woud

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1