WAT BIEDT Laatste Nieuws Vrouw gestoken Kerk en School Beperking fesuren Sport Gymnastiek Concentratie gymnastiekorganisaties Voatba! Kunst en Wetenschap Museum Boymans Filmnieuws De fiim Gemengd Nieuws leder diertje zijn pleiziertje BINNENLAND Handhaving van de orde BUITENLAND Het Duitsche legerbericht GEMEENTELIJKE KENNISGEVINGEN Arbeid in Duitscbland Hinderwet Burgerlijke Stand De Luxemburgsche souvereinen Hengelen Rietsnijder gedood Kwaliteitsmerk voor fruit Mijngasontploffing In hoegcx beroep bevestiging van sfraf gevraagd. De 30jarige vrouw A. van T. kwam op 22 November van het vorige jaar om streeks hail twaalf bij haar buren te Sprang-Capelle (N.B.) hevig bloedend bin- nengeloopen. Deze waarschuwdea zoowel id'en dokter als de politie. De toestand: van de vrouw, die een. twee tal messteken in haar rug had1 ontvangen, bleek zeer ernstig te zijn. Zij moest naar het groot ziekengastbuis in Den Bosch worden overgebracht. Een nier was door gesneden en slechts door operatief ingrij pen kon zij worden gered. Gehoord door de politie vertelde de vrouw, dat zij in haar woning door een onbekenden man was overvallen. Deze had haar met een mes gestoken. De po litic vertrouwde de zaak evenwel niet en zij kon spoedig achterhalen, dat de vrouw eon vatsche verklaring had afgelegd. Nar der verhoord bekende zij gelogen te heb ben ten einde de politie op een dwaal spoor te brengen. De toedracht was aldus. De werktooze schoenmaker A. M. H. uit Waalwijk, die veel in de woning op bezoek kwam, had na een woordenwisseling over schoeorepa- raties en na bedreiging door de vrouw haar man te zullen waarschuwen als hij niet spoedig heenging, een broodmes ge- jiomen en haar daarmede twee steken toe gebracht. De politie heeft getracht H. op te sporen, doch eerst nadat zijn signale ment overal was verspreid', slaagde men er in hem in I'iel aan te houden. De Bossche rechtbank heeft H. wegens zware mishandeling tot vier jaar gevange nisstraf veroordeeld. 'legen dit vonnis toe kende H. hooger beroep aan. Ook de behandeling van gisteren van de zaak voor hel Bossche hof, ontkend© hij. Het bewijs was zoo overstelpend', dat de advocaat-generaal, mr. H. W. Massink, schuld bewezen achtte en bevestiging van liet vonnis eischte. De verdedigster mr. M. A. Lion, be pleitte oen mildere straf. Uitspraak over veertien dagen. 1 1 Aan gymnasia, HBS enz. Blijkens een schrijven van het ministerio van onderwijs, kunsten en wetenschappen ligt liet in het voornemen orn met ingang van September 1940, het getal wckelijkscbo lesuren in de verplichte vakken voor gym nasia, lycea, HBS en handelsscholen voor- loopig tot gemiddeld 30 per klasse te ver lagen'.""' Extra vakken Wijven buiten' be schouwing. Die wijze van vermindering zal nader worden bekend gemaakt. Mogelijk reeds verleende goedkeuring va.n leerplans, programma's enz. zijn vervallen. Ds. W. H. H. Dijkman f. Te Haarlem is, 36 jaar oud,overleden ds. W. H H. Dijkman, Eiriiritus-predikant der Ned. Herv. gemeente op Rozenburg, die hij van.1398 tot 1928 diende. Voordien stond ds. Dijkman te Breskens. .„De Reformatie''. „De Reformatie", het blad van prof. K. Schilder, is' weer verschenen. Het blad blijkt niet, zooals de A.R. „Rott." meldde verboden te zijn. DE RADIO MORGEN WOENSDAG 17 JULI 1940. Jaarvdd 414,4 M. K. R. O.-Uitzending. SA. N. P. 8.05 Wij beginnen do dag. 8.15 Gramofoon. 10 V.P.R.O.: Morgen wijding. 10.15 Gramofoon. 11.30 Gods- wijding. 10.15 Gramofoon. 11.30 Godsd. causerie, 12 Gramofoon. 12.15 Trouba dours (12.451.15 A. N. P. en gra mofoon). 2 Vrouwenuur. 3 2e en 3e acte van de opera „Rigoletlo" (gr.pt.). 4 Gra mofoon. 5 Kinderuurtje. 5.45 Nachte gaaltjes. 6,05 Gramofoon. 6.15 Trouba deurs. 7 Voor de jeugd 7,15 Gramofoon. 7.30 Groot-Amusementsorkest. S A.N.P. 8.15, Propaganda-tot spraak. 8.20 Rococo octet. 8.50 Gramofoon. 9 Symphonie-or- kest. 9.45 Gramofoon. 9.55 Lettorkun- dige causerie. 10.10 Wij sluiten de dag 10.15—10.25 A. N. P. Koolwijk, 1875 M. A.VR.O.-Uitz ending. 11-15—11.30 n.m. Berichten. 7 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten -s (Engeisch). 7.30 Gramofoon. (Om 8 A.N.P. 9.30—9.45 Berichten (Viaamsch). 10 Mor- genwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 De Pailadians (opn.). 11.15 Berichten (Eti- gelsch). 11.30 I Berichten (Viaamsch). 11.45 Amusementsorkest. 12.30 Berichten (Diuitsch). 12.45 A. N. P. 1 Ensemble Malescu. 2 Berichten (Duitsch). 2.15 Or kest. 3.5 Berichten (Engelsch)i 3.30 Syl- veslre-trio. 4.15 Reportage. 4.30 Orgel, met toelichting. 5.45 Biansórkest. 6.15 Be- fi Berichten (Duitsch). 5.15 Gramofoon richten (Engeisch). 6.30 Technische cau serie. 7 Amusementsorkest en gramofoon 8 Berichten (Duitsch). 8.15 A. N. P. 8.30 Berichten (Engeisch). j 8.45 Berichten (Viaamsch). 9 Gramofoon. 9.15 Berichten (Engeisch). 9.30 Piano. 9.45 Berichten (Vlaamsch). 10 Berichten (Duitsch). 10.15 10,2o A. N. P. 11.15—11.30 Berichten (Engeisch). Ja b-g' z:~ overeenstemming bereikt. Op uitnoodiging van de Nationale Stichn- ting tot bevordering van de lichamelijke op voeding, heeft in het departement van on derwijs, kunsten en wetenschappen te 's-Gravenliage een vergadering plaats ge had van vertegenwoordigers van liet Kon. Ned. Gymnastiek Verhoud, de R. K. Natio nalc Gymnastiek Federatie, het Clir. Gym nastiek Verbond en don Ned. Arbeiders Sportbond. Op initiatief van den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen, heeft de voorzitter der stichting, mr. J. J. P. C. van Kuyk, de wenschelij'kheid betoogd om ten aanzien van de onderscheidene tak ken van sport en lichamelijke oefening, tot eenheid te komen. De vertegenwoordigers van bovengoncem- de gymnasliek-organisaties hebben princi pieel hun instemming betuigd met dit stre ven naar eenheid, onder voorbehoud van nader overleg mot de besturen hunner or ganisaties. i De grondslagen. Bij de aaneensluiting gelden de volgende grondslagen: 1. De grondslagen zijn nationaal, met be houd van geestelijke vrijheid. 2. De fuse eren de organisaties stellen de nieuwe organisatie primair in dienst der volksopvoeding. 3. De samensmelting moet oen blijvend karakter dragen. 4. Samensmelting mag niet het karakter aannemen van usurpatie door do sterkste organisatie. i 5. Aansluiting der nieuwe organisatie hij de „Nationale stichting tot bevordering van de lichamelijke opvoeding" is verplicht. De vertegenwoordigers van de besturen komen op 20 Juli a.s. opnieuw samen en vóór 31 Juli a.s. zal een uitgewerkt voorstel aan de onderscheidene besturen ter over weging worden voorgelegd. Hef Kcdcrlandsch elftal voor liefdadigheids tourno-oi. Naar wij vernemen is de samenstelling van het Nederlandsch elftal, dat deze maand- een drietal wedstrijden zal spelen, respectievelijk in Amsterdam, Den L-Iaag en Rotterdam in het reeds aangekondigde liefdadiglieidstournooi als volgt: Doei': Wille, E.D.O. Achter: Wilders, BJauw Wit en Van der Heide, Feijenoord. Midden: Paauwe, Feijenoord; Kuppcn, Feijenoord en De Vroet, Feijenoord. Voor: Draeger, D'.W.S.; Van Spaand'onck, Neplunus; Veute, Feijenoord; Drok, Sparta en Bergman, Blauw Wit. De wedstrijden zullen achtereenvolgens worden gespeeld op 17 Juli te 's-Graven- hage, 24 Juli te Rotterdam en 31 Juli te Amsterdam. De baten van dezewedstrijden zullen worden benut ter vorming van ©en fonds, waaruit d'e oorlogsslachtoffers onder de' Nederlandscbe voetballers, K.N.V.B.-ver- eenigingen en erkende bondon, ©enigermate zullen kunnen worden geholpen. Belangrijke schenkingen. Het museum Boymans heeft van den oud-Rotterdammer dr. J. C. J. Bierens d'e Haan namens de door hem ten be hoeve van het museum opgerichte „Lucas van Leyden Stichting" de volgende be langrijke geschenken ontvangen: a. Ten behoeve van de bibliotheek 80 werken op kunsthistorisch gebied; b. Voor bet prentenkabinet 372 etsen, gravuren en houtsneden, w.o. in het bi zonder van Hollandsche en Fransche meesters uit de 17e en 19e eeuw. Binnenkort zal in het prentenkabinet van B«vinaria een keuze hieruit tentoongesteld worden. Geen Engelsche en Fransche producten meer. Zocals bekend mag worden veronder steld, heeft er na het einde van den oor log geen invoer van Fransche, Engelsche en Amerikaansche films in ons land plaats gehad. Er was evenwel een vrij grootc voor raad- fit.ns van Engelsche, Fransche en Amerikaansche filmmaatschappijen in ons land voorhanden, en deze films konden, op c-enige uitzonderingen na, lotdusver nog vertoornt worden. Naar de N. R. Crt. meldt, zal er zeer binnenkort er-u einde aan dezen toestand komen, aangezien alle films uit Engeland en Frankrijk afkomstig, zullen worden ver boden, terwijl films uit Amerika slechts mogen worden vertoond, voorzoover zij in Duflschland tocge'aten zijn ter openbare verlooning. Zoodanige films zijn echter, voor zoover bekend, in Nederland niet aanwezig. NcplnnusHcrmcs-DVS. De: laatste wedstrijd voor dit tournooi wordt morgen gespeeld. Dan komt Hernies- DVS te gast op Laansloot om te pogen het resultaat van Sparta; (een 2—1 over winning) te verbeteren. De wijze waarop de onlvangende vereeniging' zich weert, maakt deze opgaaf echter niet gemakkelijk. Hermes-DYS komt met het volgende elf tal uit: D.Verstraaten -■■-C* Tli. Jan se C. Tettelaar B. Findliammer A. v. d. Tuyn J. v. Buitenen H. Lcngkeok A. Janse L. Borrani 11. Stolk B. Janse R. V. B. Programma voor volgende week. Af deeling B: Xrlj XE:: 22 Juli. Schiedam—Martinit 2. S.F.G.- .VIaardingen. 23 Juli. G.T.B.D.H.S. Demos—Y.D.L. 26 Juli. FortunaD.H.S. Martinit 2- Vlaardingen. Hollandiaau 2W.AdLS.V. 1. Afdeeling C 22 Juli. Ilollandiaan 4-—Schiedam 2. Fortuna 4Gusto. 23 Juli. D.S.L.Martinit 4. 24 Juli.' Gusto-fIollandiaa.il 5. W.-A.HLS.V. 2—VFC 3. 25 Juli. Martinit 4Schiedam 2, terrein Schiedam. 26 Juli. D.II.S. 4D.S.L. I Maar het genoegen- was tenslotte aan écn kant. De Haarlemschc Hertenkamp was vol geluiden. Menschen waren gekomen en zij hadden bezit genomen van de ruimte die anders voor de snelle en elegante viervoeters was bestemd. Dat echter was het ergste niet De zie menschen ook hadden het beslaan op koperen voorwerpen te blazen en daar mede (het voor herten) oorverscheurende klanken voort te brengen. Zoo iets moest naar hun begrip gestraft kunnen worden; maar ja, wat doe je er aan, als d'e ge weldenaars zelf politieagent zijn? De Haarlemsche pohiiemuziekverceniging die jubileerde en daarom een muziekcon cours had uitgeschreven binnen de om heining van de Hertenkamp, is trouwens de eerste de beste niet en je' kimt tóch moeilijk een jubilaresse op haar verjaar dag onaangenaam zijn, niet waar? Maar alles heeft zijn grenzen. Dén. géheelen dag iémand op onaange- Het inwerpen van ruiten. In de heden gehouden persconferen tie heeft d© Presse-dezemeut hij het rijkscommissariaat, de heer Janke, op gemerkt, dat in do afgoloopcn dagen in het bizondcr in Den Haag, doch ook in eenige andere plaatsen ruiten zijn ingeworpen door personen, die aldus hun misnoegen jegens bepaalde winkels e. d. te kennen meenden te moeten geven. Het lijdt geen twijfel, dat dergelijke methoden niet normaal zijn en dat zij niet mogen worden beschouwd a!s han delingen, welke in overeenstemming zijn met toelaatbare middelen. IVelke elementen voor dc hier be- bcdoetde handelingen verantwoordelijk moeten worden gesleld, staat nog niet in alle gevallen vast, doch zeker moe ten deze methoden ten zeerste worden betreurd. Vast slaat, dat maatregelen worden genomen om herhaling t© voorkomen. De rijkscommissaris zal er dan ook streng op toezien, dat pogingen om op de een of andere wijze dc orde te ver storen, worden bestreden. Schccpsruimtc vernietigd. De luchtmacht actief. Berlijn, 1G Juli. (D.N.R.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Een duikboot meldt, dat zij scheepsruim- te der vijandelijke koopvaardij met een in houd' vaa 23.600 bruto registerton tot zinken heeft gebracht. Een tweede duik boot heeft een vijandelijke tankboot van 9000 ton, die in een sterk beveiligd con- vooi voer, in den grond geboord'. Bij herhaalde luchtaanvallen op 15 Juli op liet Engelsche scheepvaartverkeer in het Kanaal gelukte hel drie koopvaardij schepen met een totalen inhoud! van 18.000 bruto registerton tot zinken te brengen on nog vijf koopvaardijschepen met bommen te beschadigen. In den loop van den dag viel liet luelit- vnpen verder de Britsche vliegvelden van Pembroke, St. Alhanatan, Plymouth en Bicester, de haveninstallaties in Cardiff en Brighton, benevens een vliegtuigfabriek in Yeovil aan. Do -neergeworpen - bommen deden -talrijke branden en ontploffingen ontstaan. Engelsche vliegtuigen hebben in den af- geloopcn nacht wederom in Noord- en Wesl-Duitschland op eenige plaatsen bom men neergeworpen, zonder schade aan to richten. Het Gemeentebestuur van Schiedam maakt bekend, dat volgens raededeeling van de Rijksinstanlies in Builschland wor den gevraagd landarbeiders, mijnwerkers, bouwvakarbeiders, metaalbewerkers, ha venarbeider en ongeschoolde arbeiders. Ook andere categorieën van arbeiders kunnen zich opgeven. Naast degenen, die zich daartoe vrij willig opgeven, zal de arl>eid ook aan an deren worden aangeboden en deze arbeid wordt door genoemde instanties als pas send beschouwd. Dit wil zeggen, dat weigering om dezen aangeboden arbeid te aanvaarden, onher roepelijk tot gevolg heeft, dat men niet rneei als onvrijwillige werkloos wordt be schouwd en daarom niet verder voor stcun- veiloening, in welken vorm ook, of voor plaatsing bij de werkverruimingsobjecten: in aanmerking kan komen, terwijl evenmin uitkeering uit oen werkioozenkas mag wor den verstrekt. Schiedam, 16 Juli 1940. Ingekomen is een verzoek van de N.V. INDUSTRIE, en HANDELSVEREENIGING v/h. C. D1EDERIK en ZOON om vergun ning tot oprichting van een fabriek van bakkerijgrondstoffen in het pand Noord- vest 53, kadaster Sectie A No. 16G1 (god.), met 6 elcctromotoren van resp. 271/2 2x4 en 2X1 P.K., drijvende diverse ar- beidswcrkluigen en met een stoomketel met een verwarmd oppervlak van 7 M2., die nende voor ln>t verwannen van 5 vet- smeltketels, 1 droogkast en 1 kookketcl. Dit verzoek is met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Dinsdag, den 30 Juli 1940, des voor- middags IIV2 uur zal ten Raadhuize ge legenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toeslaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Schiedam, 16 Juli 1940. 4102 65 Pms Felix naar Amerika. Washington, 16 Juh. (D. N. B.) Het departement van buitenlandsche zaken deelt name wijze in de ooren schetteren, is erg,mede, dat zich aan boord van den Ameri- maar bovendien nog 'zooiemand'in zijn'kaanscbeakruiser „.Frontondie uit de vrijheid van beweging: belemmeren door 1 JVat8r™ °p de thmsvaar! is, I Concours. Zono'ag j.l, hield de S.H.V. dé 'Alfer, een concours in do Schie, bg de Kandeiaar. De prijswinnaars waren: 1. W. Verhaeren; 2. j Préin3. W.' Sommers- 4. A. v. d. Berg; 5.; J. Nettenhrijer; 6. F. de Jong; 7. F. fi. van Vliet; 8. J. Steenbergen; 9. A. J. Bockkom. hun op een afgeschoten terrein te luiste ren te dwingen, grenst schier aan kwel- üug- v ,s En d'aarom was er r een bethamel, die diep in den nacht, toen er geen uniform te bekennen, was in deze. donkere omge ving, zijn makkers heeft aangevoerd tot een stormloop, die succes heeft gehad; moest hebben. 'i De opgeslotenen herkregen hun vrijheid, maar het was niet om wraak te nemen.v. Wiedenkt er trouwens aan wraak als het genot zoo nabij is, want op de plaats waar de menschen 's morgens zooveel ge noten. hadden, bevond zich ook voor hen een gelegenheid, om te genie-ten. Er was zelfs heel wat van hun gading: aardappelen, groente, gerookte paiing, kaas en verschillende hartige brokken die de menschen koopeh aan een. consump'detent ais ze moegeblazcn zijn. Dat alles hebben ze verorberd1 en ze zijn zélfs nogvérder gegaan; 'want look de sok ken en schoenen van het bedienend per soneel zijn in de magen van deze snel- voelige, maar ook alles vretende dieren ver- ■dwenon. Per slot van zaken was het billijk, niet waar, ieder visckt op 'zijn getij, of als je het zoo wiltieder diertje zijn' pleizier tje. 'De mensdien overdag, wg 's avonds. Dat dé: herten den volgenden ochtend met 'n kwaad' oog werdén aangezien, ach wie zal het d'en gedupeerden kwalijk nemen? Den geheeleudag werd er niettemin vroolijk muziek gemaakt; zeer tot erger-, (nis vain wie 's nachts nog zoo zeer ge noten hadden. Maar 's avonds, toen zij hun tijd ge komen achtten, verschenen de hiaten weer. De tent werd' besnuffeld; tongen likten be- geerig naar do plaats waar hét lekkers eenmaal .gestaan had, maar de kans kregen ze'ditmaal niet... Toen zijn er omnivoren misnoegd) weg gegaan. Dit was nïet eerlijk meer! •ooi-lH'rtog' lijkc tamilie. van Luxemburg bevindt. Toestemming óm naar de Vèr- eéuigue Staten te reizen is aan de groot- hertogeiijke lamitie verleend, nalat zij een beroep hao gedaan op het asylrecht. Op den kruiser bevinden zich de prins vernaai Felix en zijn- zes kinderen. Dé groot-hertogin zou te Lissabon zijn achter gebleven, 'j l-ïy;.,;.. SCHJKU..111. G e b oren: 11 Juli: Wilhelmus, z. van W. Kratz en A. E. Ypenbnrg, Boerhavelaan 1. 12 Juli: Hendrik Theodoras, z. van M. A. Huber en A. A. Klapwijk, Lange Nieuw- stxaat 45. 13 JuliAdriana, d. van A. Streng en G. Meulstee, Nassaulaan 75. Jacobus, z..van..J. v. d. Me uien en M. v. d. Waal, Mariaslxaat 65. Lodewijk Hendricus, z. van F. J. G. Schrijver en W. G. van dei) Berg, Boerhavelaan 4. Jaap, z. van J. v. d. Valk en J. E. Jongejan, Burgï meester Knappertlaan 177. 14 Juli: Dirk; z. van P. D. Klein en H. Staal, Boerhavelaan 1. Maria Li. duina, d. van H. Th. de Kievitli en ïf, M. S. Gottka, Noordmolenstraat 4. 15 .TuliWillem Meinderl, z. van P. A, Brinkman en M. M. Pranger, Swammes damsingel 17. Overleden: 12 Juli: W. F. P. Rademaker, 52 jaar, iRubensplein 6. 14 Juli: Th. Rovers, 73.jaar, Beierland- schestraat 59. Door magnetische mijn? Hedenmorgen omstreeks, half tien. was de landarbeider L, Neels bezig met het rietsnijden aan den Stijgerdijk te Ooltgens- plaat. toen hij vennocxlelijk op een mag netische mijn. stootte,wélke tot ontplof fing kwam. De man was onmiddellijk" dood. Hij was 29 jaar oud en laat zeven kin deren achter. Boschbranden in Montana en Noord-Idako. D.N.R. meldt: Ovèr een afstand van tweehonderd mijt zijn door honderden inslaande bliksemstra len in Montana en Noord-Idaho (U.S.A.) talrijke hoschbranden uitgebroken. Om do vlammen te bestrijden zijn ruim 85Ü0 man opgeroepen, Eén vliegtuig, dat deelnam aan de bestrijding van het vuur, stortte neer, waarhij de piloot en een passagier levensgevaarlijk werden gewónd. Bnssenlichtstcrs. Door de recherche rijn twee zusjes van 17 en 16 jaar C. en R. de L. aangehouden, die bij de nationale inzameling te Gronin gen op Zaterdag 6 Juli met collectebussen liepen en ondanks het verbod deze bussen, tijdens hetmiddaguur mee naar huis heb ben genomen. 1 De meisjes zagen kans van het gestorte geld een deel te stelen. Ongeveer vijftig gulden hebben zij tezamen buit gemaakt Zij kochten daarvoor nieuwe kleeren en snoe perijen. -Beide dieveggen zijn wegens de ernst van het feit in verzekerde bewaring gesteld en zullen zich voor den officier van justitie hebben te verantwoorden. 1 Zal worden ingevoerd. Op initiatief van de fruitcomm'.ssie van het Centraal Bureau van de tuinbouwveilin gen in Nederland is ©enigen tijd geleden besloten tot het instellen van een centraal bureau-merk voor appelen en peren. De bizondere tijdsomstandigheden hebben de uitvoering van dit besluit «enigszins ver traagd, maar thans zijn voor dé verschillen de provincies commissies aangewezen. Dit kwaliteitsmerk zal voor het publiek van groot belang zijn, daar de consument dan. zekerheid zal hebben, dat hij goed, centraal verpakt en gesorteerd fruit koopt. Ook van kweekersrijdo blijkt voor dit C.B.-merb belangstelling te bestaan, daar reeds een twintigtal veilingen heeft ver klaard gaarne van dit nierk gebruik te zul len maken. Glazcmvassehcr van ladder gévallen. In dc Adolf van Nassaustraat te Am sterdam -is gistermiddag; een; glazenwas- schor, die bezig w.as de ramen van een lichtkokcr in de tweede étage van ©en perceel in die straat te, lappen, van een ladder op een steenen vloer gevallen. De man brak rijn linker-l>pvend'ijbeen en zijn linkerpols, terwijl hij bovendien een ribfractuur en een hoofdwonde opliep. Hij is naar het Wilhelmina' gasthuis overge- bracht. Vijftig mijnwerkers opgesloten. lensevolge van een mijngasontploffing, zijn in oen kolenmijn te Sonman (Benhsyl- vania, Véreen. 'Staten), 50-mijnwerkers op 2.000 M. onder, den grond opgesloten. Over het lot der mijnwerkers is nog niets békend. Nader wordt gemeld, dat; tot dusverre 22 dooden konden, worden geborgen. Men heeft de. hoop -.opgegeven, de: overige 23 ingesloten mijnwerkers nog levend te kun nen bergen. v

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3