Laatst© Hieuws Bommen op Groningen Kinderen naar de Oostmark Hulp aan Duitschers Het Scheveningsehe seizoen Ontslag van tijdelijk personeel Tewerkstelling werklooze hoofdarbeiders Zestig-dagen motorrijtuigen belasting Centraal Bureau kruideniersbedrijf De Nationale Inzameling 1940 Luchtvaart Luchtverkeer hervat Handel en Bedrijf Het telefoonverkeer Duitschiand Nederland De nieuwe Balkan Ontevredenheid in de Londensche City De Fransche bezitfingen De Amerikaansche vliegtuig- leveranties Uitreiking nieuwe broodbonboekjes Inkwartiering van Duitsche militairen Burgerlijke Stand BINNENLAND Geen militaire portvrijdom meer BUITENLAND Het Italiaansche legerbericht GEMEENTELIJKE KENNISGEVINGEN Twee doflden en schade aan 20 huizen. In den afgeloopen nacht zijn hij een bombardement door Engelscho vliegers to Groningen bommen neergekomen op een dichtbevolkte woonwijk, waarbij twintig hui- ren deels zwaar, deels licht zijn bescha digd. In de Jansenstraat is door twee vol treffers aanzienlijke schade aangericht, waarbij een man is gedood. Een derde hom viel in de Rozcnstcinlaan, waarhij een kind1 van 11 jaar om het leven kwam en een ander kind zwaar gewond is. Een bom, die op een weide terecht kwam veroorzaakte door luchtdruk schade aan négen huizon in de nabije Rozenstein- laan. In de omgeving van de stad zijn eon aan tal niet-onLplofte projectielen neergekomen. Raar men niet weet of mon met tijdbom men te doen heeft, is de omgeving afgezet, benige lichte branden konden in kotrten tijd worden gebluscht. Oo-k elders bommen. Ook op andere plaatsen van het land zijn Engelsche bommen neergekomen. De schade beperkt zich daar tot eenige go- dood koeien, gebroken vensterruiten en dakpannen. Uit Utrecht vertrokken. Gistermiddag is van het Centraal sta tion te Utrecht een trein met 800 kin deren, van wie 300 uit de stad Utrecht, naar de Oostmark vertrokken. Op het sta tion waren aanwezig de burgemeester, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk en leden van de commissie van samenwerking (Co- sa). Toen de trein zich in beweging zette, weerklonk er een daverend gejuich uit de honderden kinderkelen, terwijl de pos (fan fare vroolijke liedjes speelde. Van de zijde ivan de Duitsche autoriteiten was aanwezig Staatsrat Von Winterfekk. Een voorschot aan ambachts- «n zakenlieden. Onmiddellijk na hel b'nnentrekken van de Duitsche troepen greep de „Landes- gruppe der A uslamlsorgaoisation" in Neder land, de buitenlandsche organisatie van de N.S.D A P., Krachtig in, en richtte een hulpcomité op voor de Duitschers iu Ne derland. Seaert de oprichhng van de or ganisatie hoeft deze krach'ige hulp ver leend op alle gebieden van den weder opbouw. Opnieuw heeft thnns dit huipcomi'ó een maatregel gmiomen, die hierin bestaat, dat aan ambaebts- en zakenlieden een voor schot kan women verleent, waardoor het dezen mogelijk wordt gemaakt hun bedrijf onmiddellijk te hervatten. Verwacht kan worden, dat hiervan een druk gebruik zal worden gem,east, Voor alle navragen kan men zich rich ten tot hef hulpcomité te Rotterdam, Wesf- zeedijk 145, o! daarbuiten tot de Orts- gruppeleilungen van de N.S.D A.P. Genoemde instellingen zijn in dit opzicht allen gerechtigd ten aanzien van alle Duit sche volksgenooten. Tot hen moeten dan ■ook alten zich wenden, die tot dusver zon der resultaat zich vervoegden bij Neder- landsche ondersteunfngsorganen. De eerste helft niet onbe vredigend. De verwachtingen voor het Schevening sche seizoen waren dit jaar niet al te hoog gespannen, zooals te begrijpen is. Thans voor zoover de resultaten overzien kun nen worden, is men echter allerminst on tevreden. I - Het behoeft wel geen betoog, dat de R M. S.-hotels niet zooals andere jaren bezet zijn, maar het is een verheugend teekeo, dal de aanvragen zich gestadig herstellen en alles wijst; erop, dat de maand Augustus in dit opzicht een verbetering zal vertoon en. i Het Kurzaal-bezoek is zeer bevredigend. Het strandleven herstelt zich zienderoogen. Oorlogs-symptomen komen op Scheveningen practisch niet voor. De Nederlandsche Unie. Welken weerklank het appèl van het drie- manschap der Nederlandsche Unie gehad liaeft hrj ta! van goede vaderlanders is gis teren gebleken op het vocartoopige kantoor der Unie aan de AlexandersLraat 20, te 's-Gravenhage, waar de lijsten voor adhae- siebcluiging gereed liggen. In den ochtend was de toeloop zoo groot, dat zich voor het gebouw een file vormde. Het nog ge ringe personeel kwam handen te kort om de groote stapels telegrammen met aanmel dingen en bewijzen van instemming uit het geheele land te ordenen. Eenheid in het kappersbedrijf. Op uitnoodiging van de Federatie van Nederlandsche Kapperspatroon s-ver- v'-Tiigingen vond de eerste bijeenkomst plaats tusschen de volgende organisaties van kapperspatroons in Nederland: Ned. reh. Rond' van Kapperspatroans „St. Franciscus van AssLie", E.L.V.E.K.A. Kap- persvereemgtng „Nederland" en de uit- inoixbgende federatie. De besprekingen over eenheid in het kappersbedrijf verliepen vlot. Daar echter «o fted, Kappershond verhinderd was, kon- en nog geen definitieve besluiten in deze genomen worden. De vergadering zal a.s. umsctag worden voortgezet. Werk dat hoogstens 3 weken duurt. Daar het is gebleken, dat sommige werk gevers, weinig geneigd zijn om voor kor ion tijd durende werken los personeel in dienst te nemen, aangezien zij bevreesd zijn, dat zij voor deze tijdelijke werkkrachten geen of moeilijk vergunning tot ontslag zullen kunnen bekomen, vestigt de direc teur-generaal van den arbeid de aandacht op zijn algemeene vergunning tot ontslag van tij lelijk personeel, opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 2 Juli 1940, no. 126, waarbij aan werkgevers ver gund' wordt om arbeiders, die met het oog op een bepaald met name aangewezen werk, diat ten hoogste drie weken duurt, voor dien tijd worden aangenomen, te ontslaan, mits zoodanige indienstnemingen in het desbetreffende bedrijf gebruik© ijk zijn en door den werkgever direct na de indienstneming van zoodanigen arbeider aan het bevoegde districtshoofd der ar beidsinspectie een schriftelijke kennisgeving in tweevoud' word't gezonden, houdend© op gave van: a. Den naam en het adres van den werk gever. b. If et door den werkgever uitgeoefende bedrijf. c. De plaals, waar de werkzaamheden worden verricht of het werk is gelegen. d. Den naam, de voorletters en het adres van den arbeider. e. E«e werkzaamheden, die deze te ver richten heeft. f. Het tijdvak, waarvoor hij in dienst genomen, is. Werk, dat langer duurt Wanneer het werken betreft, die langer dan drie weken duren, of wanneer het gaat om bedrijven waarin dergelijke tijdelijke werkzaamheden niet gebruikelijk zijn, dan kan bij de aanneming van personeel, dat bestemd is voor een bepaald werk reeds onmiddellijk aan de arbeidsinspectie ver gunning gevraagd worden om dat personeel na afloop van dat bepaalde werk weer te mogen ontslaan. Wanneer het niet mogelijk is den tijd, benoodigd voor deze werken, precies te schatten, kan bij de aanvrage om vergun ning volslaan worden met een ruime schat ting b.v. ,,6 weken oE zooveel langer, als het werk mocht duren". In ieder geval vestigt de directeur-gene. raai van den arbeid met nadruk de aandacht op het feit, dat de verordening inzake het beperken van werk geenszins een remmen- den invloed mag uitoefenen bij de aanne ming van personeel voor tijdelijke werk zaamheden en deze invloed ook niet zal uitoefenen, aangezien do arbeidsinspectie in zoodanige gevallen met .den lijdelijken aard van het werk in alle opzichten reke ning za! houden. Een regeling ontworpen. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van sociale zaken heeft den gemeentebesturen een brief gezonden betre fende de tewerk stelling van werklooze hoofdarbeiders. Daarin wordt o.a. herinnerd aan het on derzoek, dat het Centraal Bureau voor de Statistiek instelt naar de werkloosheid on der hoofdarbeiders. De hoofdarbeiders staan in het algemeen hij werkloosheid voor bizondere moeilijk heden. Zij zijn gewoonlijk gewend aan een levensslandaard, welke boren die van de handarbeiders uitgaat waarbij inzonder heid valt te denken aan hoogere huishuur, schoolgeld e.d. waarvoor zij, indien zij aangewezen zijn op het bedrag, dat zij in gevolge de steunregeling kunnen ontvan gen, het zwaar te verantwoorden hebben. De medewerking van de gemeentebestu ren wordt ingeroepen om na te gaan, of er bepaalde werkzaamheden kunnen worden gevonden, waarbij hoofdarbeiders kunnen worden ingeschakeld. In de eerste plaats wordt daarbij gedacht aan werkzaamheden ten liehoeve van overheidsinstellingen of instellingen van algemeen nut, alwaar wel licht velerlei arbeid achterwege blijft, om dat de noodzakelijkheid niet direct aan wezig is en soms de middelen ontbreken om meer dan hel strikt noodzakelijke te laten uitvoeren. Nadrukkelijk wijst de secretaris-generaal er op, dat geen werken naar voren moeten worden gebracht, welke in wazen tot de normale moeten worden gerekend. Arbeid voor distributiekantoren enz., dat alles moet worden gerekend tot den normalen arbeid. In beginsel is er geen bezwaar tegen, wanneer ook door particuliere bedrijven werkzaamheden aan werklooze hoofdarbei ders worden opgedragen, al zal uiteraard moeten worden zorggedragen, dat geen nor male arbeid op deze wijze voor rekening van de overheid wordt gebracht Wat de voorwaarden betreft waaronder de tewerkstelling plaats vindt, dienc het volgende. De werklooze hoofdarbeiders zijn dezer zijds ingedeeld in 3 groepen, t.w.: Groep 1: Academisch gevormden. Groep 2: Middelbaar gevormden. Groep 3: Eenvoudig administratief ge schoolden. 1 De tewerkstelling mag in beginsel niet langer dan een jaar duren, opdat de tewerk gesteld en. weten, dat het hier gaat om eon Lijdelijken vorm van overheidshulp. Na ver loop van een jaar dient ten. minste een. half jaar te verloopen, voordat opnieuw tewerkstelling kan plaats vindei. Voor elk van bovengenoemde groei en is, in overeenstemming met de plaatselijke om standigheden en rekening houdend met het normale werkverruimingsloon, een schaal van vergoedingen vastgesteld. Daarbij wordt mede acht geslagen op de meerdere of mindere practischo ervaring van de te- wcrkgestelden. Geldigheidsduur van een jaar. Daar teruggave van de motorrijtuigenbe lasting aan houders van motorvoertuigen, aan wie slechts voor een beperkt aantal malen, resp. dagen, vergunning tot bet rijden op den openbaren weg werd ver leend, volgons de sedert 1 Juli geldende regeling niet wel mogelijk is gebleken, heeft bet wnd. hoofd van et departement van financiën op instigatie van den Rond van aulomobielhandelaren en garagehou ders B. 0. V. A. G. de mogelijkheid ge opend tot het verstrekken van z.g. zestig- dagenkaarten. Voorheen kon s'echts de molonijtuigenhandel van de-a kaarten ge bruik maken. Te beginnen met 1 Augustus a.s. kunnen houders van een vergunning tot het ge bruiken van motorbrandstof een zestig- dag en kaart op het belastingkantoor ontvan gen, zonder dat een waarborgsom behoeft te worden gestort. In afwachting van een nadere regeling is de geldigheidsduuur op één jaar vastgesteld. Teruggaaf van de voor deze kaart betaalde belasting kan niet plaats hebben. Aan ben, die op 1 Augustus in het bezit zijn van een gewon© motorrijtuigenbelasting- kaart, waarvan de geldigheidsduur nog niet is verstreken en die zich ©en zestig- dagenkaart willen aanschaffen, kan resti tutie over de resteerende maand (en) wor den verleend. Bovendien kan dan tegelijker tijd terugga, o plaats hebben over de dagen, waarop de houder in de maanden Juni en Juli niet heeft kunnen vijlen. Samenwerking. Te 's-Gravenhago is gis1© en een bijeen, komst gehouden van de \e-schillende orga nisaties uit het kruiden.ers Led rijf, welke bij eenkomst geleid were! door mr. G. A. F. M. Mutsaerts. Vertegenwoordigd waren liet zelfstandig middenstandsbedrijf, het grootwinkelbedrijf, het vrijwill'g filiaalhedrij', het coöperatie.© bedrijf en het grossiorsbeJrijf. Tusschen deze groepen is overeenstem ming bereikt over een nieuwe samenwer king. Besloten is een centraal bureau in het leven te roepen onder den naam „Cen traal Bureau Kruideniersbedrijf", met 's-Gra- venhag© als plaats van vestiging. Do le ding zal in handen gelegd worden van een vijftal vaklieden, die geacht kunnen worden re presentatief te zijn voor de bovengenoemde geledingen ïn het kruide-iiersbedrïjf, name lijk de heeren P. v. d. Linde, J. B. F. Hettema, D. E. Schuilema, J. Roos en S. Bax. Tot directeur van het bureau is benoemd de heer J. B. F. Hettema. Het bureau heeft ten doel den vertegenwoordiger te zijn van het kruideniersbedrijf in Nederland en zijn algemeere belangen te behartigen. En de mijnwerkers. De bijdragen van het arbeiderspersoneel van de staatsmanen over de maanden Juni en Juli voor de Nationale Inzame'ïng 1940 zal rond f19.400 bedragen. Een gelijk be drag zal daaraan door het bedrijf worden toegevoegd, zoodat de totale opbrengst rond f 38.800 zal bedragen. Met instemming van den Mijtmvcrkersbond zal rond f 16.500 wor den afgedragen aan de plaatselijke inzame- lingscomite's van Heerlen, terwijl het res teerende bedrag za! worden verdeeld over de overige mijnen, waar mi jn zetels ge vestigd zijn. Bijna 80 procent der mijnwer kers zal over elk der maanden Juni en Juli een uur loon afstaan. De bijdragen van het overige jpersoneel, dat voor het zelfde doel over de maanden Juli en Au gustus een klein deel van zijn salaris zal afstaan, zrfa in bovengenoemd bedrag niet begref©"!. Tusschen BerlijnKopenhagen Oslo. Berlijn, 26 Juli. (D. N. B.) Naar de Duitsche Lufthansa meedeelt, zal het luchtverkeer naar Noorwegen op 29 Juli hervat worden. De toestellen vliegen op werkdagen in beide richtingen met tus- sehenlandingen te Kopenhagen. Officieel© valutakoersen der Nederl. Bank. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.883/161,88 9/16; Berlijn 75.28—75.43; Brussel 30.11—30.17; Hel sinki 3.81—3:82; Stockholm 44.81—44.90; Zürich 42.72—42.81. Bankpapier: New Yorkl.8G'/al.DO1//; Brussel 30.0830.20; Stockholm! 44.76 44.94; Zürich 42.67—42.8C. Daarom: normaal franhccren. Aangezien er tiians hier te lande geen militaire formaties meer bestaan de Opbouwdienst kan hiertoe niet worden ge rekend, noch de, tiians onder het departe ment van justitie rossorteerende marechaus see is hiermede het recht op gratis ver zending van briefkaarten en couranten door en aan militairen boneden den rang van oificicr automatisch vervallen. Alle cor respondentie, vee zon ten door of gericht aan bij den Opbouwdionst of de marechaussee dienenden, moet dm halve normaal worden gefrankeerd. Gibraltar gebombardeerd. Rome, '26 Juli. (Stefani). Het hoofdl- kwarlier van hot Italiaansche leger maakt bekend!: Een onzer formaties bommen werpers heeft na een langdurigen naehto- iijken vlucht die marinebasis Gibraltar be reikt en doeltreffend' gebombardeerd'. Al onze toestellen zijn op hun bases terug gekeerd Ln NoordAfrika hebben onze jachtvlieg tuigen bij een luchtaanval op Derna, welke eenige slachtoffers maakte en geringe scha de aanrichtte, een vijandelijk vliegtuig van het Goucester-type neergeschoten. De door het bombardement van de petroleumin- stallaties van Haifa aangerichte schal© is, naar de vijand! zelf toegeeft, aanzienlijk. De brand kon pas na vele uren beperkt worden. Weer toegelaten. De openbare telefoondienst tusschen Duitschiand! en Nederland1 is onder de zelfde voorwaarden als voor den tienden Mei 1940 weer toegelaten. Rocmeensche staatslieden te Salzburg. Salzburg, 26 Juli. (D. N. B.). De Roe- mcfcUhdie ministerpresident Gignru ei de Roemeensche minister van buitenlandsche zaken, Manoilescu, zijn vanmorgen om 10 uur 15 op uitnoodiging van de rijks- rcgeering to Salzburg aangekomen. De rijksminister van buiteniandsche zaken, Von Ribbentrop, i erweSkotnde de Roemeensche staaUlicJen op het station. Over de oorlogspolitiek van Churchill. Licsakon, 26 Ju.i (DNB). De alge meene ontevredenheid over de oorlogspo litiek van het kabinet Churchill is thans ook op de City overgeslagen, waar volgens de jongste uit Londen ontvangen berichten een Krachtiger wordende beweging vad te constaleoren, d'ie zich tot doei gesteld heeft don door de regeering voorgenomen ooilog tot het uiterste, te vermijden, welke Enge land', hoe d© uitslag ook zal zijn, financieel ten gronde moet richten. Het lot van het pondstcrlmg, dat thans reeds zijn vooraan staande plaats in den wereldhandel aan den dollar moest afstaan, is een waar- schuwingsteeken, welke ernst niet mag war den onderschat. De nieuwe begrooting van Kïngslej Wood heeft deze stemming in de City neg versterkt, want men weet daar natuurlijjc, dat ondanks alle belastingver- hoogingen de oorlogskosten door deze be- grooting niet gedekt kunnen woeden. Deze kringen waarschuwen vooral voor het ge loof aan den /actor tijd", want een lang durige oorlog moet Engeland zoodanig ver zwakken, dat aan handhaving van het Em pire niet te denken valt. Op het Westelijk halfrond. New York, 26 Juli. (D. N. B.) Naar de Amerikaansche scheepsradio uit Viclxy meldt, heeft de regeering Petaiu Donder dag op het voorstel van den Amerikaan- schen minister van buitenlandsche zaken, Cordell Huil, een mandaat over de Euro- peesche bezittingen op het Westelijk half rond! op te richten met de verklaring ge antwoord', dat de Fransche souvereini'eit moet worden geëerbiedigd. Een dergelijk mandaat is voor de Fransche bezittingen van Saint Pierre, ALiqueion, Martinique, Guadeloupe, ou Guayana volkomen over bodig. Aar Engeland. New York, 26 Juli (D.N.B.). Ondanks de door tien minister van financiën Mor- genthau aan d© Engelschen gegeven prin- cipieele belofte heerscht er 5n Ameri kaansche induslriekringen sterke twijfel over de uitvoerbaarheid derEngelsche orders van maandelijks 3C00 vliegtuigen. De voor aanstaande vlipgiuigfabrikanten zijn hel er over eens, dat de vervaardiging van een dergelijk aantal vliegtuigen, buiten het Amerikaansehe bewaj>emngsprogram, wel tot de mogelijkheden behoort, doch dat het Engelsche aantal niet met ernst kan worden overwogen, zoo lang niet een aan tal vraagstukken, welke met de productie stijging verband houden, is opgelost Glenn Maitin, de directeur van de Martin fabrie ken, stelt de kvering van. maandelijks 3000 vliegtuigen van «B „gezonde fina icieiing van het enorme plan door de Engelschen' afhankelijk, Donatü Douglas, de president \un do Dmigfasfabriekeii, rncont, dat de vliegtuigproductie afhangt, van het tempo der motorenpreductie, welke op het oogen- blik nauwelijks 1800 stuks per maand be draagt Van andere vakkundige zijde u oidt verklaard: De productie der voor de En gelsche orders benooligde machines vov- eischt minstens negen maanden, zoodat men niet voor December 1941 met do vervaardiging van de vliegtuigen kan be ginnen. De Burgemeester v.ui Schiedam brengt ter kennis, dat de 2e broodbonboekje op vertoon van de distribuliestamkaarlen in onderstaande lokalen zullen worden uit gereikt: Gymnastieklokaal Oude Kerkhof; Gymnastieklokaal Van Ostadelaan; Schoollokaal Lange SingelsUaat; Gymnastieklokaal Dwarsstraat; op de navolgende dagen en uren: Maandag 29 Juli voor hen, wier familie naam begint met A, B, C, D. Linsda0 30 Juli voor hen, wier familie naam begint met E, F, G, iï, I, J. Woensdag 31 Juli voor hen, wier familie naam begint met K, L, M, N. Donderdag 1 Augustus voor hen, wier familienaam begint met O, P, Q, R, S. Vrijdag 2 Augustus voor hen, wier fa milienaam begint met T, U, V, W, IJ, Z. Alle bureaux zijn geopend' van 8.3912 uur v.m en van 1.305 uur n.m. Voor kinderen, die op 1 Augustus 1940 nog niet den leeftijd van 4 jaar bereikt hebben, zal zoowel een half faroodbon- boekje, als een „kindtertoeslagkaart" voor andere voedingsmiddelen worden udtge- reïkl. Schiedam, 26 Ju'i 1910. De Burgemeester van Schiedam brengt het volgende ouder de aandacht der in gezetenen. Volgens de Verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederland sche gebied van 16 Juli 1940 wordt voor de inkwartiering aan de hand van een inkwartieiuigsliljet vanaf 29 Mei 1910 des middags 12 uur vergoeiing betaild naar in de verordening nader aangegeven bepalin gen. Deze bepalingen schrijven voor, dat,van neer inkwartiering gevorderd wordt, het bevoegde plaatselijke commando of indien dit ontbreekt, de commandan' van het be treffende onderdeel aan den kwartier- nemer een inkwartiermgsbiljel uitreikt. Het iakwartieringsblijet moet aan den kwar tier-» ever worden afgegeven. De kwar- tiern e m e r vermeldt op het inkwartie- ringsWjet de juistheid van de vordering (duur, met of zonder kost, enz.). De kwartiergever levert het inkwartïc- ringsbiijet Mr de Gemeente in aan het Hoofdbureau van Politie, Lange Nieuw- s tra at, alhier. Wanneer de kwartiergever geen inkwar- tieringsbiïjet heeft ontvangen, moet hij trachten dit alsnog te verkrijgen, daar dit de betaling vergemakkelijkt. Slaagt hij hierin niet, dan kan hij" zelf schriftelijk aan het Hoofdbureau van Politie de nood ige gegevens verschaffen (duur van de inkwartiering; met of zonder kost; rang van den militair, enz.). Het is van groot belang hierbij eenige bewijsstukken, afkomstig van de militai ren, over te leggen. Zij, die reeds een voldoende gestaafde aanvrage indienden, behoeven dit niet wederom te doen. Omtrent de uitbetaling ontvangt men persoonlijk bericht Schiedam, 20 Juli 1940. 4106 96 SCHIEDAM. Geboren: 24 Juli. Hendrik, zoon van A. v. Glos sen en M. van Minnen, Parallelweg 92. Dirkje, dochter van G. Wijnstekers en P. J. Kooiiman, Parallelweg 92. Arïe, zoon van F. v. d. Roest en A. v. Keulen, Nassaulaan 75. Maria Mag- dalena, dochter van A. M. Breuker en J. P. Post, Deeiehoije 5. 25 Juli. Pieter Nicolaas, zoon van L. v. de Reijden en J. Kok, Westfrankel. straat 77. Ondertrouwd: 25 Juli. C. Brussaardl 27 jaar en G. AI. Balvers 23 jaar. A. Hoogwerf 21 jaar en A. van Diejen 20 jaar. W. Th. Wiüemse 22 jaar en J. Krommeniioek 22 jaar. P. Steeds 21 jaar en A. 0. <te Brurjm 18 jaar. Gehuwd': 25 Juli. J. Suiker 32 jaar en G. Bregel; 24 jaar. A. B. J. Westhuis 31 jaar en 0. M. de Bruijn 27 jaar. E. J. Koning 2G jaar en J. M. J. Jansen 21 jaar. Overleden: 23 Juli. R. C. Röhm 43 jaar eehlg. van Ai. Welling, Nassaulaan 75. P. C. Wuisman 90 jaar, SL Liduinastraat 20. 24 Juli. AL Stegman 77 jaar, echtg. van P. J. Middendorp, Dr. Noletstraat 1. Th. A. AL v. dl Steen, 8 jaar, binnen deze gemeente.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3