Laatste Nieuws WAT BIEDT Zeegevecht in het Zuiden van den Atlantischen Oceaan Schip met dooden gelicht Duitsche actie ter zee Uitreiking Textiel-Distributie BUSTENLANO De rede van Molotof Britsche vloot te Gibraltar vaart uit Britsche voorbereidingen Canada en de Vereenigde Staten Uitvoer van vliegtuigbenzine uit Amerika verboden Zuiver Wellen Karpetten Gemengd Nieuws Oplichting in de duisternis Doodelijke ongevallen te Zeist BINNENLAND Sport Voetbal Korfbal Schaken De weerkorpsen GEMEENTELIJKE Waterpolo BUITENLAND Itaiiaansche luchtaanval op Britsch vlooteskader KENNISGEVINGEN Hinderwet Militaire kostwinnersvergoeding Burgerlijke Stand Vervolg van pagina 1, le blad. Ten opzichU van de verhouding der So\jet Unie tot de Vereenigde Staten, zoo ging Molotof verder, is „niets goeds te zeggen", [let is in Moskou wel bekend, dal de door de Sovjet Unie de laat5le maanden bereikte successen zekere kringen in <le Vereemgde Staten mishagen. JJe Sovjet Unie zal echter met haar taken vel klaar komer, ook „zonder de hulp van die ontevreden heerschappen uit de \ereenigde Staten". Over de betrekkingen der Sovjet TJnie met China reide Molotof, dat de Sovjel Unie jegens den Clnneeschcn nabuur in zijn grootcn vrijheidsoorlog verder vriend schappelijke betrekkingen van goede na buurschap onderhoudt, zooals overigens overeenkom! met het Russisch-Chineesehe met nanvalspaet. Molotof besloot zijn rede met een blik vooruit. De huidige veranderingen in Euro pa, zoo zeide hij, staan in bet toeken van bet groote succes der Duitsche vva pens. Duitschlnn 1 is uit het verloop lol dusverre van c'. 11 oorlog versterkt te voor schijn gekomen Einde van den oorlog niet in 1 liet zich! Een spoedige liquidatie van den oor- loc is nog steeds niet te voorzien. In tegendeel, de oorlogsgebeurtenissen zenden haar „ernstigon neerslag" naar alle deeien der were'd In het bizonder toekent zich de strijd om de kolo niale bezittingen van België en Frank rijk sleed* acuter af Imperialistische lusten worden niet alleen in Japan ge voeld, maar ook in de Vereenigde Staten, waar deze lusten natuurlijk door de radame voor de z g. belan gen van het Westelijk halfrond ver bloemd worden. De totale ontwikkeling van den wereld- toestand bergt het gevaar in zich van een versterkle waakzaamheid toonen on zich wijden aan de versterking van haar binnenlandsehe en buiten'andsche posities. De opperste Sovjet, waartn deze verkla ring werd afgelegd, nam vervolgens een resolutie aan, waarin de buitenlandschc politiek der Sovjetregeering zonder voorbe houd werd goedgekeurd. Stefanï meldt uit Tanger: Vernomen wordt, dat talrijke Britsche oorlogsbodems plotseling uit Gibraltar zijn vertrokken in Westelijke richting. De vloot- formatie bestond o.in. uit drie kruisers, zeven torpedobootjagers, vijf duikbooten, twee vliegtuigmoederschepen en drie bulp- schepen. I-let schijnt, dat het verlrek van deze eenheden zijn oorzaak vindt in de vrees voor de bombardementen der Ilalï- aansche luchtmacht, die steeds doeltreffen der worden. Gistere 1 hebben ook verschei dene toestellen langen tijd over Gibraltar gevlogen, waar zij verscheidene bommen neerwierpen, ondanks de felle reactie van het luchtafweergeschut. Tussehen een in het Zuiden van |d'ani lAtlantiSchen Oceaan opereeren- den Duitsdien hulpkruiser en den groo- ten Britschen hulpkruiser Alcantara, groot 22.181 br.t., is het lot een kort gevecht gekomen, liet Engelsche schip kreeg in den loop van deu strijd zware trefiers, die het dwongen den strijd te staken en de haven van Rio de Janeiro binnen te loopen. De Duit sche hulpkruiser zette zijn operaties in den handelsoorlog voort. Uit Rio de Janeiro wordt nader ge meld De Engelsche hulpkrniser Al can (ara, die met zware Siagzn de haven van Rio de Janeiro is biunengeloopen, heeft bij het gevecht verschillende treffers gekregen. Een schoorsteen is geheel vernield. In de scheepshuid is boven de waterlijn een ge weldig gat geslagen. De Alcantara helt naar bakboordzijde over, met het hek werk diep onder water, terwijl de boeg hoog uit het water opsteekt. Behalve de door de Engelsche admira liteit opgegeven twee dooden en zeven zwaar gewon.ion, zouden zich aan boord nog talrijke licht gewonden bevinden. De Alcantara is bij bet eiland Vianna voor anker gegaan om gerepareerd te worden. De Aincrikaanschc dieustpliehtwet. De militaire staatscommissie heeft do stemming over het ontwerp inzake de dienstplicht opnieuw uitgesteld. De leden van deze commissie hebben van de kie zers talrijke brieven ontvangen, die eerst turn een nauwkeurig onderzoek zullen worden onderworpen. De commissie komt a.s. Maandag weer bijeen. Een medewerker van de Daily Express geeft naar aanleiding van een bezoek in een „school voor de burgenvacht", een beeld van de voorbereiding van het En gelsche volk op den fractueursoorlog. De cursus van deze school duurt twee dagen. Als onderwijzers fungeeren ook Spanjaarden, die in den burgeroorlog te gen generaal Franco hebben gevochten. Op deze school leert men o.a, hoe men voor twee shilling een bom kan maken en hoe of men het beste een schildwacht zonder gerucht te maken in den rug overvalt en vermoordt. Op de vraag van een leerling, hoe men een put onbruikbaar kan maken, luidde, volgens het bericht in de Daily Express, het antwoord: Men doodt enkele honden en werpt deze in den put. De Daily Express plaatst ter verluchting van dit bericht de foto van een „particuliere school voor niet-orthodoxe oorlogvoering". In poirüeke kringen te Washington is opzien verwekt, doordat de Canadee- sclie minister-president, Mackenzie King, iets heeft laten doorschemert n van Canadeesch-Amerikaansthe onder handelingen over een gemeenschappe lijke veruedigmg en oprichting van Amerikaansche militaire bases in Ca nada Mackenzie King zeide, dat het tijdstip niet geschikt is voor nadere mededeelin- gen over de onderhandelingen, die, naar zijn mceninj, in de Vereenigde Stalen een ongewon-iCht opzien zouden kunnen baren. Dit opzien is echter reeds gewekt en invloedrijke Congreskringen verklaarden, dat Roosevelt in strijd met de grondwet gehan deld zou hebben, indien dergelijke onder handelingen mderda id gevoerd werden. Een zeide met klem, dat alles gedaan zal wor den om licht m deze duistere zaak te brengen en om aan deze oorlogsmanoeu vres paal en perk te stellen. De Amerikaansche regeering heeft in het belang an de landsverdediging den uit voer van vlie-sduighenzine naar Tanden, die niet op lief Westelijk halfronl liggen, ver boden. Van dit verbod zijn vrijgesteld Ame rikaanscho luchtvaartmaatschappijen, die overzeesdie luchtlijnen exploileercn, zoo als b.v de ,.Pan American Airways", die op Port liga! vliegt, en de directe Pacifi- route bevliegen. Domei meldt uit Tokio: Gevraagd naar het embargo op Po i uit voer van benzine- voor vliegtuigen zooals door de Ver. Slaten per 1 Auguslus in gevoerd, verklaarde de woordvoerder van het Japansche departement van marine, dat deze handeling, welk voorwendsel er ook voor wordt aangevoerd, oen anti- Japansche en onvriendelijke daad is, welke erop berekend is economische druk op Japon uit te oefenen. Op de vraag of deze Amerikaansche maatregel van invloed is op de Japansche militaire operaties ant woordde de woordvoerder ontkennen! Schaarsehte aan groente en fruit in Engeland. Ilet D. N. B. meldt uit Lissabon: Volgens berichten uit Londen hecrscht er een zoodanige schaarsclite aan versche groente en fruit, dat men reeds mot de vervaardiging van vervangmiddelen is be gonnen. In de omgeving van Londen is een fabriek gekomen, welke -een chemisch pre paraat vervaardigt, Jat de Engelsche huis vrouwen wordt aanbevolen als een gelijk waardig vervangmiddel voor vitaminen, die voorkomen in groente ea fruit. O» VOO' T»»*' i Enorme sorteering van Reeuwijlt's rochussenstr. too MIJ. voor Woninginrichting (hoek Gravendykwal) De Engelsche luchtaanvallen op Duitschland. Engolschle vliegers hebben gisteren in den vroegen morgen van den derstigsten Juli de stad Heidelberg aangevallen. Ver scheidene bommen vielen op een woon wijk en beschadigde verscheidene huizen. Een burger werd gewond. Heidelberg is vanwege zij'n schoon land schap en zijn uit de middeleeuwen dat-oe- rende bouwwerken in de wereld zeer be kend. Zeer veel buitenlanders, vooral Ame rikanen bezoeken de stad graag. Wat het Britsche luchtwapen met deze bombardee- ring beoogde, is, naar van Duitsche zijde Weer enkele slachtoffers te VlissingcF geborgen. Voer de tweede rrw.1 in een week heeft dte waterrijke omgeving van Vlissingcn een der ooilogsdrama's onthuld die zich in de eerste dagen van Mei hebben voltrokken. Gisteren werd in de Vlissingschc buiten haven door een drijvende hok het zwaar- beschadigdc stoomschip „Luctor et Emer ge" opgehaald, dat 12 Mei tot zinken werd gebracht. De „Luctor" was een der passagiers- en vrachtschepen van den pro vineialen sloombootdienst op de Wester SriiuJdc, die de verbinding Vlissingcn Neuzen onderhield. Aan boord bevonden zich zeven man van het scheepspcrsoieel, die omkwamen, alsmede twee dames, het vierjang zoo ilje van den pontonknecht De Korte uit Vlls singen, alsmede de ssheeps pens ion hou lor Eekman uit Vlissingcn. Deze laals'en balden toen tijdens het bonihardceren een goed heenkomen aan boord van het sdiip go zocht. Gisteren is het schip achter in do nieuwe haven tegen den berm ge/et en werd inet de berging van de slachl offers begonnen. Gisteravond waren de lijken ge vonden van de beide hofmeesters uit Vlis singen, de dames, liet kindje De Korte en den heer Eekman. No;g worden gezocht de machinist, de olieman, twee matrozen ■T. Doorns on A. de Putter oil ©en hof. m oesters bediende. Handige oplichter legt boeten op. fn den nacht van Woensdag op Don derdag j.I. beeft een onliekend gebleven man, die gekleed was m en blauw uni form, getracht twee bewoners van Rotter dam gein at te persen onder voorwend sel, dat de verduistering arr bun wo ning niet afdoende was. De man bediende zich van de Duitsche laai en liet een kaart zien, waarop een foto was beves tigd. De slachtoffers lieten zich beetne men en meenden met oen conlroleerend be ambte le doen te hebben. Het eerste slachtoffer was een bewoner van den Lange Hilieweg, van wion de oplichter vier gul don boete eischte. De man kon dit niet betalen, hetgeen voor den z.g. ambtenaar aanleiding was als compensatie uit een wapenrek in de gang een Indische pijl en boog mee te nemen. Met deze attri buten begal hij zich nair den Groene lliliedijk, waar hij het zo" le kunstje uit haalde en van een winkelier 33 gulden eischte. Hij kreeg dit bedrag, maar toen een agent ran politie op de woorden wisseling afkwam en inlichtingen ver zocht, verdween de oplichter in de duis ternis. De commissaris van polite in de tweede afdeeüng te Rotterdam waarschuwt het publiek geen geld af te ge\en, indien de man zijn practijken .zou herbalen, -maar de politie le waarschuwen. Op den Woudenbergschen weg nabij de uitspanning „De Pyramid©" te Zeist is gistermiddag bet twee-jarig kind' van ds. Zemel uil Vianen, die met zijn familie te Zeist de vacantie doorbracht, door een autobus aangereden en gedood'. Ds. Zemel wilde met zijn echtgenoot©, die liet kind achter op haar fiets had, den weg oversteken Mevrouw, d'ie voorop reed, lette daarbij blijkbaar niet vo'dcende op iiet verkeer en werd door een autobus van achteren aangereden, waarbij bet kind op slag werd gedood. De moeder bleef ongedeerd' De chauffeur van de bus tracliLle nog door het omgooien van het stuur de aan rijding te vermijden, waarbij hij niet kon verhinderen, dat zijn wagen tegen een boom reed1 en vervolgens den berm af in het bosch langs den weg lot stiisland kwam. Hoewel de autobus zwaar werd besclia digd, kwamen de inzittenden er vrijwel zonder verwondingen ai. Zij konden door een gebroken ruit bet voertuig verlaten. Op den AmersJoorlschea weg werd een 45-jarigen fabrikant, die van het rijwiel pad den rijweg wilde oversteken naar zijn woning, door een luxe auto gegrepen en op slag gedood. Het lijk is naar het lijken huisje overgebracht. Be politie stelt ©cm onderzoek in naar de toedracht van het omgeval. wordt opgemerkt, volkomen onbegrijpelijk. echter. Al spelende verdronken. Gisteren is het driejarig zoontje van de familie Lagendijk in Rijsoord te water ge raakt. De moeder sprong haar kind na en had het spoedig op het droge. De pogingen om de levensgeesten op te wekken faalden Hcrmcs-D. V. S.Martini! Dinsdagavond 6 Augustus speelt Hermes- D.V.S. een oefenwedstrijd !egen Martin it. Op 14 Augustus is een oefenwedstrijd tegen Sparta vastgesteld. Beide wedstrijden worden aan de Damlaan gespeeld. Vlug en Lenig. Zondag maakt Vlug en Lenig een reisje naar Brabant en zal' daar een oef ben wedstrijd spelen tegen bet Tilburgsche ONA. Voor ons ligt bet clubblad van Vlug en Lenig, dat een nieuwen omslag beeft gekregen. In een voorwoord van den voorziltei maakt deze melding van een verheugende stijging van het ledental. Do techniek van vangen en werpen word! aan een nadere beschouwing onderworpen. Zeer duidelijk komt hier uit, dat vangen en werpen twee bewegingen zijn, die in elkaar moeten overgaan S.C.S. Deze week werden in het Volksko'fie- liuis de prijzen uitgereikt, behaald bij den laalslen competitiewedstrijd. De prijzen wa ie gewonnen door J. F. W. Rorije, P Bijlo, GijtenLeek, J. Moerer, C. Klomps, D van IJzendoorn, G. van IJzendoorn, Van der Iloeven, Joh. Lans, Regeling, L. \an ILcndonrn en G. J. Boerstoel. Na de prijsuitreiking speelde de heer Dompelaar een simultaanwedstrijd tegen elf leien van S.C.Swaaruit hij zeven par tijen won en in vier partijen remise maakte. De wedstrijdleider, de heer D. van Ilzen- dc-c-rn, heef! aan hot slot don heer Dom selaar gelukgcwenscht met dit fraaie to suf laat. "Wapenen verbeden. 's-Graveahage, 2 Augustus. Naar aan leiding van de publicatie in het Verorde ningenblad' eener verordening op de weer korpsen deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat naast deze verordening die op het dragen van wapenen onverminderd' blijft beslaan. Een vergunning krachlens de verordening op de weerkorpsen on! slaat dus niet van het verbod van het dra gen van wapenen. Do nationale inzameling 1949 de f 120.000 gepasseerd. Rotterdam, 2 Auguslus. Dank zij een groot aantal nagekomen giften is dte op brengst van de nationale inzameling hier ter slede boven de f 120.000 gestegen. De Rottcrdainsclie collecte-commissie vestigt er de aandacht op, dat giften nog steeds welkom blijven en gestort kunnen worden op haar giro-rekening 3GSS03. S. Z. O. Hel eerste waterpolo zevental van S.Z.C. heeft gisteren in het gemeentelijke zwem bad afd. hoeren, een wedstrijd gespeeld tegen S. V. II. II, dien laatstgenoemde met 02 won. Deze wedstrijd werd gespeeld voor de competilie van den NeJ. Zwembond In hetzelfde bad werd voor de Z. R. 0.- compeutie de wedstrijd S.Z.C. II—SV.IL III gespeeld, die door S.V.H. III met 23 gewonnen werd. Bij de BaJearem Rome, 2 Augustus. (Stefani). Het hoofdkwartier van het Itaiiaansche le ger meldt: Een vijandelijk vlooteskader, dat van Gibraltar kwam en uit twee slagsche pen, twee vliegtuigmoederschepen en klcmere eenheden bestond, is door de Itaiiaansche vliegerafd-cc'ingen ten Zui den van het eiland Formen tcra (Ba learen) ontdekt en ondanks zwaar lucht doelgcschut hevig met bommen be stookt. Met stelligheid werden eenige eenheden, waaronder een slagsclüp, waarop een duide'ijk te onderscheiden hraml uitbrak, met bommen van zwaar kaliber getroffen. Ecn Italiaanse! vlieg tuig is niet teruggekeerd. In den afgeloopen nacht heeft de tor pedojager Vivaldi in het centrale deel van de Ionische Zee de Engelsche duikboot Oswald, met een walerverpiaatsing van 1500 ton, uitgerust met een stuk 12 c.M. geschut en acht torpedobuizen, geramd en vervolgens met een torpedo tot zinken ge bracht. Van de uit 55 koppen bestaande Le manning heeft de torpedojager Vivaldi 52 man gered en gevangen genomen, waar onder den commandant eorvelten-kapitein David Frazer. Alle geredden zijn onge deerd. In Oost-Afrika lieeft het Itaiiaansche luchtwajien Butana in de Soedan gebom bardeerd en in het gebied van Cassala een afdeeling pantserwagens beschoten, waarbij acht wagens vernield en de vluchtende be manningen onder het vuur der mpehincge weren genomen werden. De Ifaihauseh© inlandsche afdeelingen hebben Del*! op 45 kilometer ten Zuiden van Moyale bezet, een hevigen tegenaanval van den vijand afgeslagen en dezen zware verliezen toe- gebraeh! De vijandelijke luchtmacht heeft Diredaua zonder eenig succes gebombar deerd. Voorts werden te Giavello, Asmara en Massawa bommen uitgeworpen, die aan een ieege hangar eenige schade toebrach ten. Een Itaiiaansche 'en een inlandsche soldaat werden gedood en eenigon gewond. Twee vijandelijke vliegtuigen zijn door de Itaiiaansche jagers neergeschoten. Britsche duikboot tot zinken gebracht. De slag in den At lantischen Oceaan. Berlijn, 2 Augustus (D.N.BHet opper bevel van ae Duitsche weermacht maakt bekend Kapitein-luitenant Rollmann heeft met zijn duikboot een vijandelijke duikboot tot zijn duikboot een vijandelijke duikboot tot zinken gebracht. Hierdoor heeft deze duik boot tijdens Iwee tochten in korten tijd twaalf bewapende vijmlelijke koop\aurdij- schepen met een gezainenlijkeu inhoud van 71.3338 br. ton, de Brilsche torpedojager „Whirlwind" en een duikboot vernietigd. In bet Zuidelijk deel van den Atlanti schen Oceaan is liet tot gevecht gekomen tussehen een Duitsche hulpkruiser eu eeu Britschen hulpkruiser „Aleantra". Hierbij kreeg het grooteie, zwaar bewapende Vijan delijke schip met een inhoud van 22 209 br! zware treffers, o.a. aan d'o machines, zoodat bet den strijd moest slaken en in de haven van Rio de Janeiro eeu toevlucht moest zoeken. De Duitsche hulpkrniser rollo zijn reis voor het tea uitvoer leggen van zijn taken volgons plan voort. Duiische eenheden gevechtsvliegtuigen vielen op 1 Augustus afzonderlijke kleine ccnv ooien, alsmede verscheidene alleen varende bewapende vijandelijke koojnaar- dijseliepen voor de monding van de Dum ber, in hel kanaal van St. George en voor Yarmouth, met bommen aau. Hierbij werd een koopvaardijschip tot zinken gebracht, alsmede twee andere koopvaardijschepen, een tankschip en een mijnenveger door treffers zwaar beschadigd'. Een nieuwe, groot effect sorleerendo aan val werd! ondernomen op een vliegiuigfa- briek in Norwich. Een vliegtuig heeft op 31 Juli in de Noorsehe wateren een vijandelijke duik boot vernietigd. De Burgemeester van Schiedam maakt bekend1, dat de Textiel-distributiekaarten zuilen worden uitgereikt tegen inlevering van de aanvxaaglt(rmu!iorem en op vertoon, vau de distributiestamkaarten in de loka len: Gymnastieklokaal Oude Iveikhof; Gymnaslieklokaal Van Ostadeiaan; Schoollokaal Lange Sitigelsüaat; AlidPriievvaaischool, ingaug Maasstraat, op de volgende dala: letters A eu B op Maandag 5 Augustus; letters C en D op Dinsdag 6 Augustus; letters F. en G op Woensdag 7 Aug.; letters H, 1 ea J op Donderdag 8 Aug.; letters K en L oip Vrijdag 9 Aug.; letters M ea K op Maandag 12 Aug.; letters U, F en Q op Dinsdag 13 Aug.; letleis 11 en S op Woensdag 11 Aug.; letteis T, U en V op Donderdag 15 Aug.; letters W, IJ en Z op Vrijdag 10 Aug., tellens van vran. 8.30 tot 120J en n.m, 1,30 tot 5 uur. Burgemeester c-n wethouders van Schie dam; hebben bij buil besluit van 1 Augustus 1940 de beslissing op bet verzoek van de firma J. D. V0GELIJ om vergunning tot uitbreiding van de machinefabriek en ke telmakerij in dte panden Noordvest 7781' verdaagd, aangezien bet desbetreffend -onderzoek nog niet is geëindigd. Schiedam, 2 Augustus 1940. Aan betrokkenen wordt medegedeeld, dat de op 14 dezer ingegane iierberekening der kostwinnersvergoeding, welke veelal een verlaging Ijeteekendte, blijkens van liooger- liand ontvangen voorschriften voorloopig is opgeschort. Bij dc uitbetaling op morgen worden al- zoo de vergoedingen, welke door die her- berekening op 20 Juli en 27 Juli j.I. zijn verlaagd1, weer lol de oorspronkelijke bedra gen uitbetaald. Tevens vindt dan de terug betaling plaats van dte reeds ingehouden bedragen. 4111 68 i SCHIEDAAL Geboren: 31 Juli. Arend, zoon van T. Noordermeer en L. M. v. d. Waal, Usselmondesehestraat 1. Hendrik Johannes, zoon van W. W„ v. d. Pol en'J. W. van Haren, Westfrank©- landschestraat 119. 1 Aug. Wilhelmus Johannes, zoon van H. Schoonmade en AL J. v, d. Veeke, Van Svvindenstraat 43. Onde rtrouwd: 1 Aug. J. W. Frenaij, 23 jaar en W. AI. Speel merjer, 21 jaar. W. C. van Netten, 30 jaar en C. E. C. A. Beumer, 27 jaar. B. V. C. Eikmans, 26 aar en G. Lowes, 22 jaar. N. v. d. Bos, 31 jaar en A. J. Post, 20 jaar. J. Zilverschoon, 25 jaar. en G. M. van Dealen, 25 jaar. H. N, Weener, 27 jaar en AI. H. Danïëls, 27 jaar. J. Bt A. Vervoort, 26 jaar en A. M. van Pelt, 25 jaar. J. C. G. van Naamen, 26 jaar en B. AL van Oostende, 24 jaar. G. Palsgraaf, 23 jaar en P. Ileijngoud, 23 jaar. A. de Jong, 44 jaar en I! J. v. d. Horst, 39 jaar. J. de Vrijer, 24 jaar en AL C. Alblas, 20 jaar. Geuuwd: 1 Aug. J. Verdoes, 31 jaar en J. E. M. van Gerven, 36 jaar. DE RADIO MORGEN? ZATERDAG 3 Augustus 1940. Jaarsvelld, 414.4 M, AVRO uitzending. 8 ANP, gramoloon. 10 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10 30 Causerie, lu 35 Sccoo en zijn ensemble. 11—41.20 looi de vrouw. 12 Orkest (opn.). 12.45 AXP, granofoon. 1 Musetle-ènsemble. 1 3d i a Capo-orkes! 2 Zang en piano. 2 30 L)<> Vagebonaen, solisten én declamatie. 4 Causerie. -'.41 Alanncnkoor e.i oi ei 5.15 ANP. 5 30 Gramofoon 6.20 Onrast en soliste (opn.). 7 Vragen \ai omi dag (ANPj. 7.4 5 Berichten. 7.20 Gia- mofoon. 7.30 deporta.ee. S ANP 815 Amiwcments-orcest, solisten, AVRO Gitl-> en de Song Singers. 9.10—9 30 Gramo foon. 10 VPBC AvonIwijding. 10 15 10.30 ANP, siuitii g. Kootwijk, 1875 AI. Berichten (Duitsch). 7.15 Bcrïehkn. (Engelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8 ANP. S.15 Gramofoon 11.151130 Berichten (Engelsch). 12.3012 45 Be richten (Duitsch). en 12.451 ANP 2 Berichten (Dnitsch), 2.15 Gramofoon 3.15 Berichten (Fngeisch). 3.30 Tweede acte opera „Turandot" (gr. pk). 4.15 Gra mofoon. 55.15 Berichten (Duitsch) en 5.155.30 ANP. 6.15 Berichten (Fn- gelscli). 6.30 Concert (opn.). 7 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gramofoon. 7.20 De Meesterzangers en harpsoli (opn.) 8. Berichten (Duitsch). 8.15 ANP. 8 330 Berichten (Engelsch). 8.45 Gramofoon. 9.159.30 Berichten (Engelsch). 9.40 Wij sluiten den dag. 9.45 Gramofoon 10 Be lichten (Duitsch). 10.15—10.30 ANP. 10.30-10 45, 11.15—11.30, 0.15-0.30 en 1.151.30 Berichten (Engelsch).

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3