ele sipin 68109 Groeneiaan 69400 Boterstraat 2832. 67664 -a'J- - v d Water' 67863 N. Scheurkogel, Lange Nieuw WAT BIEDT 69802 67777 69551 69109 68110 Singel BiJLOO'S 68484 69773 69676 68886 68154 68976 67525 68735 67593 69899 67556 68142 68011 Rechtszaken Huisvredebreuk en mishandeling Filmnieuws Gemengd Nieuws 38) door Johnston Mc. Culley Zonderling kunstgenot" PEBAGELUKSCHE VRAAGBAAK Levensmiddelen Antliraciet JAN HOOGENBERG, HOOGSTRAAT 24. Algemeen Instailatlebureau Bakkerij Bankiers Bedden en Tapijten 68111 Kreupelstraat WWiKELS 69744 St. Liduinastraa LEDERWAREN Meelfabrieken MeuMcering (Complete) Bedrijfskleedin, Bouwkundige Boodsebappemiiensi Drukwerk Ulas Boud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook in iaken) Huis- en Decoratie-Schilder Machinefabriek Papiervernietiging Pompen Rnnd- Kalfs- en Yarkensslagerij Schoorsteenvegen Stoïfen-Mannïaeturen Timmerman-Metselaar - Aam* 'nier Woningbureau Woning-inrichting Luchtvaart Door ecu collega vaa Men gelberg. De 41-jan ge muziekdirigent C. van G., van hier, heeft gisteren voor den Rot- terdamschen politierechter terecht gestaan wegens huisvredebreuk en mishandeling. Hij zoo de woning van mevr. v. d. J.B. in de Alb. Thijmstraat 74 zijn binnenge drongen en de bewoonster een kaakslag hebben toegediend. Voorts zou hij haar zoontje door de kamer hebhm gesleurd. Politierechter: Hoe stiat het met het feit? Bekent u? „Neen", aldus verd. Hij verkiaarde naar de woning te zijn gegaan om eens met mevr. v. d. J. te gaan praten. Hij had een paar glazen bier gedronken, maar beschonken was hij niet geneest. In de woning had hij tot mevr. v. d. J. gezegd: U verdient een goed pak slaag Verd. ontkende de vrouw en den jongen te hebben geslagen. Ook had hij zich niet aan huisvredebreuk schuldig gemaakt, want mevr. v. d. J. had hem met de deur gewezen. Mevr. v. d J B. gaf een ander relaas van het gebeurde. Het was reeds vrij laat in den avond, haar zoontje had zich reeds ter ruste be geven, toen er werd gebeld. Het bleek, dat Van G. in dronken toestand voor de deur stond. Toom rij de deur geopend had', liep Van G. naar binnen en zette een groote mond op. De twist ging over moeilijk heden tusschen baar en de vrouw van verd. Onmiddellijk had zij hem de deur gewezen. „Je beul een beest-mensch en tot alles in staat", had zij hem nog toe geroepen. Ten slotte waren moeder en kind dat uit bed was gekomen in den tuin gevlucht. De politierechter: U staat in de buurt als lastig mensch bekend. U bent muziekdirigent. Waarom houdt u zich niet bij u muziek? Ver.: Ik ben lid van het verbond, waarvan ook Mengelberg lid is. Politierechter- Als Mengelberg dat eens wist Het 031. achtte huisvredebreuk bewe zen. De houding van verd. bevalt het OM. niet. De officier oischte 3 maanden gevan genisstraf. Verd.: Ik ben al 20 jaar scheidsrechter en als ik hel gedaan had, zoo ik hei wel bekennen; daarvoor ben ik sportief ge noog. Verd.'s raadsman achtte huisvredebreuk niet bewezen en vroeg vrijspraak of een clemente straf, omdat hij ook wat de mis handeling betreft, de verklaringen van de betrokken vrouw in twijfel trekt. Het vonnis luidde 1 maand gevangenis straf. Vera, vroeg, waar hij in hooger beroep kon gaan en een aanklacht tegen mevr. v. d. J.B kon indienen. De politierechter: Het eenïge, wat u thans kunt doen is: Gaan! Diefstal in oorlogsnood. De Zutfonsehe rechtbank behandelde de zaak tegen den 23-jange chauffeur J. D uit Rhencn, die terecht stond wegens dief stal m ooriogsnood. Op 11 Mei had hij in samenwerking met J. K. te Olburgen, gemeente Steenderen, een auto met manu facturen weggenomen, welke daar onbe heerd aan den weg stond. Het 0. M. eisclile zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. De raadsman van verdachte achtte K, de aanstichter en hoofdschuldige van dezen diefstal en wees op den oorlogstoestand, waarin sommigen denken, dat alle weiten vervallen zijn, een der hoofdoorzaken van veeidacbie's misstap. De rechtbank zal op 5 September a s. uitspraak doen. Na botsing der zakenbeïangen een b sising van wagens. Voor den kantonrechter te Delft stond gis teren terecht een inwoner van Pijnacker, die aldaar met opzet met zijn motor- carrier tegen een ijskar was gebotst en daarna tegen den ijsventer bedreigingen had geuit. Volgens getuigen zon er tusscher ver dachte en aen venter concurrenlierjijd heb ben bestaan, en had de verdachte den ijsooventer toegevoegd„Dat had ik je beloofd". Het O. M. eischte een week hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. De kantonrechter ver oordeelde verdachte onvoorwaardelijk tot f50 subs. 30 dagen en voorwaardelijk tot 3 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs, met een proeftijd van 2 jaar. Vrouw en kind mishandeld. lie d(v:\verker J. II. H. alhier heeft half Juni ruzie met zijn vrouw gehad over geld. Daarbij heeft hij zijn vrouw in het go- laat geslagen en zijn zoontje mishandeld De viouw verklaarde dat zij een goe den man heeft, maar bij ruzie kan hij zijn handen niet thuis houden. liet 031. eischte 14 dagen gevangenis straf. Verd.: Kan ik niet voorwaardelijk krij gen? Ik bei) 6 kinderen I Politierechter: NeenI Men mag zijn vrouw en kinderen niet slaan, tk veroor deel u tol 14 dagen gevangenisstraf. Cacao m kofficstroop gestolen. De rechtbank te Zutfen sprak gisteren den 39-jarigen H. J. H. N vrij, die terecht stond wegens diefstal in ooriogsnood. Hij zou op 12 of 13 Mei in De Hoven cacao en koffiestroop hebben gestolen. De eisch luidde zes maanden gevangenisstraf De verdediger had tot vrijspraak gecon cludeerd, op grond van onbetrouwbaarheid van den hoofdge' -:gen. Moedig gedrag als verzachtende omstandigheden. Het hoog militair gerechtshof (e 's-Gra. venhage heeft uitspraak gedaan in de straf zaak tegen don gewoon dienstplichtig sol daat, G. B., die door den krijgsraad te Utrecht wegens diefstal was veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf me- af rek der voorloopige hechtenis. Het hof, be klaagd e's moedig gedrag tijdens de oor logsdagen in aanmerking nemende, legde dezelfde straf voorwaardelijk op. Boodelijk schot op N. S. B.-er. Naar de afweerdïenst der N. S. B. van den audileur-mihtar te 's.Gravonhage ver neemt, is de officier die op den heer C. J 3V. Noorderdorp te Wassenaar het doodo lijk schot heeft gelost ter zake van dood slag naar den krijgsraad verwezen. De heer C. J. W. Noorderdorp is een van de acht nationaal socialisten die :n de dagen van 10 tot 15 Mei werden vermoord. Ongeluk met doedel ijken afloop. Gisteren vroeg is op den Bosschenweg nabij het benzirepompstaüon onder Vught bij 's-Hertogenboscb, de 27-jarige C. van Gom erf, die met een paard aan de hand liep, tengevolge van de duisternis door een autobus aangereden. De man was vrij wel onmiddellijk dood. Het stoffelijk over schot is naar het groot zieken gasthuis over gebracht. Het paard bekwam geen letsel, Bandieten-overval in Mexicaanschen stijl. Een troep bandieten heeft een aanval gedaan op het postkantoor to Santa An na Maja, in den Mexicaanschen staat Mi- choagan, waarbij een regelrechte schiet partij tusschcn de ambtenaren en de ban dieten onlstond. De strijd duurde van ne gen uur 's avonds tot den vroegen ochtend. Troepen moesten te hulp geroepen wor den. De directeur van het postkantoor is gewond en zijn zuster werd gedood. De troepen achtervolgden de voortvluchte ban dieten. „Nou, dal kan geen kwaad. Maar dan mü^en we ze wel goed wegstoppen. Als 'n smens ze zou vinden, kon hij wel eens Ipstige dingen vragen en witten weten, hoe we er aan kwamen. Begrijp je? Ik houd er niet van, onvoorzichtig te zijn." „Laten we ze op de kamer onder den vloer verstoppen." Warwik had hen door de kier gadege slagen en afgeluisterd. Daardoor had hij met gezien, wat buiten het hokje gebeurd was. Van de vier mannen aan het ta feltje was er één 'n jonge man, die wat beschaafder scheen dan de rest, al droeg hij ook sjofele kfceren. OnJer het gesprek over de papieren waren de twee schurken in het hokje harder gaan pralen en de jonge lnan had zich zoover achterover gebogen, dat hij tusschen de gordijnen door in dat hokje kon gluren. Hij zag, .hoe ze de papieren nakeken en hoorde bijna het geboete gesprek. Op zijn gelaat vertoonde zich een uitdrukking van ver bazing. Hij schonk geen aandacht meer aan zijn drie kameraden, die bun gesprek; rustig voortzetten. Hij bestelde nog meer drank en blee' het hokje zorgvu'dig in de gaten honden. Warwik zag daar niets van. Hij zag alleen, dat de man, die de papie ren te voorschijn had gehaald, ze weer opvouwde en met het tomitje dichtbond Daarna Stak hij ze in zijn jaszak. „Kom. laten we opsiappen en naar huis gaan," zei hij tegen den ander. „Ik denk, dat we voldoende alibi hebben. De buit is mot zoo vet, als we dachten, maar kan er toch mee door. Beter dan niks. En als die papieren nog eens wat waard mochten blijk--n, dan des te beter." John Warwik was blij, dat ze naar een of andere kamer gingen. Hij had hen reeds dadelijk wülen aanpakken, maar wist, dal hij in die kroeg weinig kans op succes zou hebben. Maakte hij te veel herrie, dan zou de politie erbij komen en Warwik wilde in geen enkel geval de po litie erin mengen. De beide mannen verlieten hun hokje en begaven zich naar de voordeur, dron ken nog wat ann de bar en maakten een praatje met den kroeghouder. Warwik verliet het zaadje, door van het ecne hokje in het volgenle te sluipen, net zoo als hij gekomen nai. Hij haastte ziéh het smerige steegje door naar de straat, waar hij de voordeur in het oog kon houden. Na een poosje kwamen béide mannen naar buiten en Wm-wik kon hen onge merkt volgen. Dicht achter hem aan, volgde ook de jonge man, die met de drie anderen aan het tafeltje gezeten had. Hij merkte Warwik niet op en zag alleen de twee mannen, die een enïd voor hem uit gingen. Hij liep met gebalde vuis ten en voorover'gebogen hoofd. Hij keek heel dreigend. Twee zijstraten verderop Bij de opname van een scène van een der nieuwe korte speelfilms. Bezoekers van den Haagschen Dieren tuin en in zekere mafe on' en 1"U en voorbijgangers konden Dinsdag het vreemde feit beleven, dal in de muziektent telkens hetzelfde fragment van een be paalde compositie ten gehoore weid ge bracht, onderbroken door minutenlange pauzes. En dan was het nog wel een vol ledig orkest in uniform, namelijk de po litiemuziekvereenigmg „Onderling Kunstge not", dat deze geluiden produceerde, die den indruk wekten, alsof het muzieknum mer daar in het openbaar moest worden ingestudeerd. Nog vreemder was het feit, dat een schare toehoorders de tent omringde en daar kwasi aandachtig bleef luisteren, zon der blijk te geven van ongeduld. Het geleek een zonderling kunstgenot", maar de oplossing was heel eenvoudig: er werd aan een film gewerkt. De gewij/igde omstandigheden richten de Nederlandse! e bioscopen op Nederlandsehe en Duilsche films en daarom heeft Profilti, do verzorgster van de filmjournaals, ge meend zich te moeten toeleggen op de vervaardiging van korte speelfilms, die haar plaats in het voorprogramma kunnen vinden. Voorloopiig heeft Profilti zich tot de ver vaardiging van een twaalftal van dcrge'ijke zuiver Nederlandsehe speelfilmp^es beperkt en de titels duiden wel aan, in welke rich ting deze filmenj zich ontwikkelt. Titels als „rooken is een kunst", „kleine vreugden des lerens", „zooals u het be kijkt", „onze beste tijd", en „de dieren hebben gelijk" zijn waarlijk in weinig woor den veelzeggend. „Zooals u liet bekijkt" heet de film, waaraan Dinsdag in Den Ilaiag word ge arbeid. Een giraffe en een Pekinees bekijken den mensch onderling van geheel verschillend standpunt en de mensch beschouwt heide weer uit een geheel ander oogpunt. De man, die in het muziekcorps zijn uiteiste krachten inspant om den bom bardon te bespelen, denkt over de muziek, die hij uitvoert, anders dan de toehoorder. Deze menscheijke en dierlijke gezichts punten en gehoorse 'timenten moes en wor den vei tolkt en daaraan verleende „Onder ling Kunstgenot", zoomode eenige film- artisten en ial van figuran e i hun mede werking. Leider van het geheel was Jhr. J. J. van Raab van Canstein, een van de voor mannen van Profilti, en hij werd hierin krachtig bijgestaan door den acteur Nico de Jong. Uren van voorbereiding zij i noodïg om een filmpje te vervaardigen, dat enkele minuten draait. Wanneer deze speelfilmpjes het door Profilti gehoopte succes hebben, dan zal zij op den ingeslagen weg voortgaan en op haar wijze trachten do Nederlandsehe filmproductie op hooger peil en tot groole- ren omvang te brengen. 12 LIJNEN) Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Nè 6 uur tel. 67879. Bestel nu kolen Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36 Alle Bankzaken Assuranties CQQ11 Maltha's Lederhandel, UOOfl Broersveld 145 - 152 Leder-foumituren, Koffers, Actetasschen, Reparation N.V. A. Tieman, Hoofdstraat 39, pggrt Tarwebloem Tarwemeel OÜ£I Tarweafvallen, Fa. Willems Emsting. Rotterdamschedijk 233-235-237. F. Róttgering, Hoogstraat 17. Grootst Speciaaihuis. Beeedigd Taxateur van Onroe rende Goederen. J. Bokhorst, Lange Nieuwstraat 145. MEIJER'S Zakentelefoon Vlotte verzending. Alle boodschappen. Experts tn telefoonreclame HOOIKABE 2. Drukkerij Wijchers, Walvischstraar 3, Handels- en Vereenigingsdruk- werk. N.V. Van Katwijk's Gfashandel, Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gediol. Uurwerkmaker. Piet Heniger, Passage 1. H irenmode-arükelen. Vraagt tel. zichtzending. GGOQK G. VAN MEURS, GO£3tf laNGE HAVEN 5. G. J. de Jager. Dirk van Wassenaarstraat 35, Showroom Rembrandtlaan 7, Modern ingericht reparatiebedrijf (2 LUNEN) v. d. Waal, Westmolen- straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. R87QR 7J$0°P> Vefbuur en Reparatie Q0*30 Willem Fontijne's Pompen-en Motorenhandel, Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. Dam 52. C O A 01 Verbetering van Schoorsteentrek. 0Ö4X I Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. öKofa"~Bertels, Dam 9-25. straat 177179. Uitvoering van werken in gewapend beton. Cf O "7CO Woningbureau„Schiedam-West" "O \J£, Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen Fa. Rijnbende Hoogstraat 32. Vaa Hoek, Geregelde (lichtdienst tusschen Ned. ïndic en de Yereenigde Staten? Volgens de Kokoemm S.nnboen zoutten in Washington geheime onderhandelingen gevoerd worden over het instellen van een geregel den luchtverkeersdienst tusschen de Vercemsde Staten en Nederlandsch Indié. Het blad ziet daarin een opmerkelijik tee- ken, dat de regeerïng der Vereenigde Star ten baar po'iliek in het Verre Oosten een nieuwen impuls wil geven. De ontworpen luchtlijn zou volgens het blad de Vereenig de Staten via Hawaii verbinden met Ne derlandsch Indie, Kieuw-Zeeland en Austra lië. De Japanscbe regeering, zoo besluit liet blad, zal ook deze aangelegenheid met groole aandacht waarnemen. gingen de twee mannen een steegje in cn Lauea door een zijleur een armoedig kosthuis binnen. Het huis had slechts twee verdiepingen Daar was Warwik blij om, wam nu zou hij de beide mannen, als ze eenmaal L nnen waren, gemakkelijker kunnen vim!en. XXVIÏ. Het onverwachte, In een donkeren hoek gedoken, tuurde Warwik naar de openstaande deur, waar door de beide mannen .naar binnen waren gegaan. Hij hao hen een andere deur open éi-en doc-n en bij het licht, dat idaar doorheen viel, kon hij een trap naar bo ven onderscheiden. Voordat de tweede man de deur achter zfdh dicht gedaan had, was de andere 3e trap reeds opge gaan. Daaruit begreep Warwik, dat ze zich naar de bo ven verdiep ng begaven. Er \erliep een minuut, voordat Warwik op een der bovenkamers licht zag opste ken. Een der twee mannen kwam naar. het venster toe en trok het gordijn dicht. Warwik zag nu de schaduwen der beide mannen over dat gordijn bewegen. Er scheen-op dal nur niemand in het steegje te zijn. Warwik besloot het huis binnen te dringen en zich meester te maken van de papieren, die hij in opdracht van de Spin bemachtigen moest. Hij kon totih moeüijk bij dezen aankomen met het ver haal, dat een paar doodgewone dieven hem die papieren voor zijn neus Wegge- DE RADIO MORGEN? VRIJDAG 30 Augustus 1940. Jaarsveld, 414.4 M. V. A. R. A.-Uitzeuding. 8 A. N. P. en gramofoon. 10.15 Decla matie. 10 35 Zang, piano en gramofoon. 11.15 Declamatie. 11.35 Piano, klarinet en cello. 11.55 Gramofoon. 12 Berichten. 12.05 Orgel en zang. 12.45 A. N. P. en gramofoon. 1.15 Esmeralda en solist. 2 V. A. R. A.-orkest. 3 Declamatie 3 30 V. A. R. A.-orkest. 4 Gramofoon met toelichting. 4.30 Voor de kinderen. 5 Zang en piano. 5.15 A. N. P. 5 30 'amofoon 5 40 Causerie. 6 Ramblers 6 hP.R.O. Causerie. 6.45 Zat." en or Vragen van den dag (A. N. P.) 7.w Berichten. 7.20 Felicitaties. 7,25 Voor de kinderen. 7 45 Gramofoon. event, reportage. 8 A.N.P, 8.15 Revue-programma. 9.xö Toespraak. 9.20 Radiotooneel. 9,35 V. A. R. A.-or kest en solista 10.1510.30 A. N, P. sluiting. haald hadden? Dat hij er niet in geslaagd was, ze terug te krijgen? De Spin ver wachtte van zijn helpers, dat ze slimmer waren dan de gewone misdadigers. Dat huis, zoo dacht Warwik, was er een, welks bewoners op elk uur van den dag of den nacht in en uit gingen en als hij zich er in waagde, kon hij elk oogenblik verwachten een of anderen bandiet tegen het lijf te loopen. Als hij gewone Ideeren aan gehad Lad, en zijn pet diep over de oogen had kunnen trekken, zou hrj er onbevreesd zijn binnen gegaan, want dan zouden ze hem allicht voor een van hun eigen soort hebben aangezien. Maai het •was gevaarlijk, zoo'n huis in avondcos- tuum binnen te dringen. Niet, dat War wik bang was, dat iemand hem geweld zou aandoen, want hrj vertrouwde genoeg op eigen krachten. Hrj vreesde alleen ge stoord te worden in zijn plannen en daar door de documenten voor goed te verlie zen. „Maar ik kan niet den heelen avond in die slinkende steeg blijven staan," mompelde hij in zich zelf. „Ik moet op schieten het zal gauw dag worden. Als het dag is, kan ik moeilijk meer in rok loopen, wat...? Dat staat niet Ik moet aan den gang."' Hrj greep zijn 'stok wat; vasten en stapte naar het huis toe. De jonge man, die hem uit de kroeg gevolgd was, zag hem gaan. - Warwik hep brutaalweg de- open staande deur binnen en-het smalle gangetje door, tot hij aan de" andere deur, kwam. Even luisterde 'hij, -voordat hij die deur Kootwijk, 1875 M. N. C. R, V.-Uitzanding. 7 Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Engelscli), 7.30 Gramofoon. 8 A. N. P. 8 10 Schrift lezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gramofoon. 9.45 Piano. 1015 Gramofoon. 10.30 Zang, pnano en gra mofoon. 11.15 Ber. (Engelsch). 11.30 Gra- mofoon. 12.30 Ber, (Duitsch). 12.45 A. N. P. 1 Quintolia en gramofoon. 2 Ber. (Duitsch). 2.15 Quintolia en gramo foon. 3 Gramofoon. 3.15 Ber. (Engelsch). 3.30 Gramofoon. 4.20 Cello en piano. 5 Ber. (Duitsch). 5.15 A. N. P. 5.30 Salon-orkest. 6,15 Bier. (Engelsch). 6.30 Apollo-ensembte. 7 Vragen van den dag (A .N. P.). 7.15 Berichten. 7.30 Reportage of muziek. 8 Ber. (Duitsch). 8 15 A.N.P. 8.30 Ber. (Engelscli). 8 45 Be Postillons. 915 Ber. (Engelsch). 9.30 Orgel (op®.). 10 Ber. (Duitsch). 10.15 A. N, P. 10.30- 10.45 Ber. (Engelsch) ei sluiting. 11.15 11.30; 0.15—030 en 1.15—1.30 Ber. (Engelsch). open deed. Ex was niemand te zien. Hij stond voor de uitgesleten trap en ging zoo zachtjes mogelijk naar boven. In zijn rechterjaszak hield hij zijn .revolver om klemd'. De kamer, waarin zicli beide man nen bevonden, had hij spoedig ontdekt. Hij waagde liet niet aan te kloppen eu naar binnen te gaan, omdat hij geen ver gissing wilde begaan, waardoor hij do papieren voorgoed zou kunnen verhezen. Hij wilde eerst zoo mogelijk luistere'' trachten iels in de kamer te zien. Hij durfde niet lang in de gang ic blijven slaan, omdat er dan allicht iemand langs zou komen en hem zien, en dus be sloot hij, de kamer er naast binnen te gaan Tot zijn verwondering was de deur er van niet op slot. Omzichtig sloop hij er biimen en deed de deur achter zich dicht. Met zgn rechterhand om zijn pis- stoolkolf gekiemd, knipte hij met zijn linker zijn zaklantaarn aan. In de kamer stonden oca ledikant, een ouderwetsche waschtafél, twee stoelen, en een. kastje. In het ledikant lag een man te slapen. Hij zag er echt als een boef uit 'Warwik knipte zijn licht uit, "wachtte even en knipte het weer aan. Hij liep naar het bed' toe. Uit de aangrenzende kamer klonken ge dempt de stemmen der door hem- achter volgde mannen. Warwik greep den shape? bij zijn schouders en schudde hem wak ker. Hij' liet het licht in zijn gezicht schijnen en hield' hem zijn revolver y<xf- Dë man keerde zich om en knipperde tegen het licht. Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6