Na het einde van de Polyantha PHILIPS DYNAMO ZAKLAfiTMfiNS Uitreiking Vleesch- kaarten P.T.T. personeel krijgt nachtvergunning Tijd om te verduisteren V Wie is er aan de beurt? STADSNIEUWS De beteekenis van de tentoonstelling niet ver minderd door de ongunstige omstandigheden i. Het einde van de „Polyantha." is toah nog vrij jnolseimg gekomen. Dit knakt, aisot Let Lier gaat om een ongeneeslijke zieke, die na een langdurig lyden en ©en korte opflikkering schielijk den, dood is ingegaan. Gelukkig is zulks met de „Polyantha" niet Let geval ge weest, integendeel. De breed opgezette plannen zijn wat de algemeen© lijnen betreft geheel tot uitvoering gekomen De finanneeJe basis was gezond. De voor verkoop van doorloopende toegangsbewij zen, welke in de duizenden Lep," waar borgde een vaste kern van bezoekers. Vóór Laar opening was de „Polyantha" bier en in de omstreken reeds populair. Reeds in Laar eerste levensdagen toonde zij zich de vele ea teedere zorgen, welke gedurende verscheidene voorafgaande maasden aan haai waren besteed, ten volle waard. Inderdaad, het was een gezond kind, dat groete belangstelling trok; hoe wei het weer gedurende de eerste dagen van Mei een bezoek aan deze dreven niet joozeer aanmoedigde. Maar daartegenover Vond weer Hemelvaartsdag met een prach- Jge Meizon en daarop volgde de Zondag voor Pmksteren, toen ook weer duizenden bezoekers zich over de onderscheidene ter reinen verspreidden. Nu de „Polyantha" is geëindigd, na enkele maanden laag dapper te hebben gestreden tegen de zich steeds hooger op stapelende moeilijkheden, nu is men licht geneigd alleen de mogelijkheden te wil len zien, zinb slechts voor te stellen boe alles zich ontwikkeld zou hebben, indien de omstandigheden normaal waren ver- loopen. Men herinnert zich dan* voorname lijk den oorspronkelijker! opzei van de or ganisatie der periodieke tentoonstellingen, welke zeer in het bizonder tot de ver beelding van het puijjiek spraken en waar van het eerste specimen, de expositie van de Boskoopsche rozen, anjers en voor aars- bloeiers een zeer goeden indruk maakte. Wij' zouden hieraan nog een reeks andere plannen kunnen toevoegen. Wc noe men o.a. de voornemens tot het organi seeren van feesten in het Boerendorp, waar een schout met zijn schepenen zou wor den geïnstalleerd, waar een veldwachter zou komen om gedurende de mid-zomer- avond-partijen van allerlei aard de orde te handhaven; voorts de in voorbereiding geweest zijnde groote jaarlijksehe bijeen komsten van enkele landelijke organisaties, welke met hun afgevaardigden op ustnoo diging van hun Schiedamsche afdeeüngnaar hier zouden zijn gekomen; tenslotte de organisatie van hel verkeer, speciaal van de toering-cars, die van heinde en ver ge zelschappen naar onze stad zouden hebben gevoerd. Het is zonder meer duidelijk, dat hu uitvoering van dit alles niet alleen dé „Polyantha" gebaat zou zijn geweest, maar ook onze stad in net algemeen genomen. Het heeft met zoo mogen zijn. De oor log is ni°t brj onze grenzen blijven stil staan, het krijgsgeweld maakte een eind aaa vele sohooae plannen. Ook het groote object van deze tentoonstelling werd in één slag bijna geheel terneer geslagen. Nu heeft het geen nut meer terug ziende op ae afgeioopen vijf maanden te fantaseren, over wat er misschien ge weest zou zijn, "hoe mooi het had kun nen worden en dan zuchtend de deur achter zich te sluiten. Misscmen zijn er nog enkelen van dit slag menschen, maar wij zijn zoo niet en net opsommen van enkele onderdeelen van den oorspromketijken opzet geschiedde niet om de „Polyantha" te bejammeren. Het heeft nu inderdaad wel zijn nuit vooruitziende naar hetgeen nog lean wor den verricht te wijzen op enkele er varingen, opgedaan tijdens de ontmoeting van zoowel gunstige als ongunstige om standigheden. Want naar alle waarschijn lijkheid zullen de leeringen, mt deze er varingen getrokken, in de toekomst nog hun vruchten kunnen afwerpen. Het moet erkend worden laten wij dit in het algemeen vaststellen, voordat wij ons nader bepalen tot de „Polyantha' en haar resultaten dal Schiedam tot nu toe zichzelf maar zeer armelijk bedeelde op het gebied van oen beter soort ont spanning van kunst en amusement op-peil. Yerseheiuehe ondernomen poging n, om een gunstige wijziging te brengen indezen toestand van cultureel© apathie, mislukten. Het beste voorbeeld hiervan is wel het peil van de voorstellingen van den Schie- damschen Kunstkring, welke zijn actie in- zelte met een goed stuk, doch daain? steeds zijn publiek. tevreden moest stellen met dat soort tooneel, dat ai leen -gericht is op collect iet amusement met uitsluiting van indivuduee'e gees lelijke inspanning. Goede muziek bleek hier onuitvoerbaar; zie dte t-ompiele mislukking van een be zoek van hot Rotterdamsdh Philharmonisch Orkest aan bet Passage Theater. Aan de mogelijkheden, waarvoor wij in een uitvoerig artikel bij de opening van het Passage theater, bijna 7 jaar geleden, de aandacht vroegen, is niet de geringste be langstelling geschonken. Andere mogelijkheden, wij denken bier aan tentoonstellingen, literaire kringen, enz., waren bij voorbaat reeds tot mis-j lukldng gedoemd. j Een organisatie van formaat, een breed, gebaar; een geste, dit alles scheen in onze goede stad te beboeren tot de ijdele wen- achen van een enkeling. Totdat d« „Polvantha" kwam, waarmede een kleine groep Scbiedamsche mannen met gezond initiatief, organisatie-talent en door zettingsvermogen bewees, dat toch wel degelijk iets behoorlijks tot stand gebracht kon worden, daf de belangstelling trok van een genoeg mam aantal stadganooten. De ongunstige omstandigheden na en tengevolge van het uitbreken van den oor log mochten dan hun invloed; laten gelden op het bezoek en dus uiteraard op de exploitatie vau de „Polyantha", zij doen niet af aan d'e beteekenis van de daad op zichzelf. Met erkenning dus van deze beteekenis mag men den uitslag niet rekenen, om dat deze werd* bepaald door factoren, wel ke buiten de grenzen der roenscbelijke be rekening lagen. Wij wiibn hiermede slechts betoogen, dat de „Polyantha" ook nu nog ©en be lang is van de Schicdamsche gemeenschap, omdat ilcor kaai stichting een daad wn u- vernent vm verderrrikende draagkracht, dan alleen net cvamseeren van een lialf jaar durend" f-'oemeaitentoonstelling, Niet alleen dient zij als voorbeeld voor andere initiatieven op allerlei gebied, zij behoort ook in de toekomst neg gerekend te wor den tot de reeks van mogelijkheden, welke in onze stad bestaan en welke even zoo- veie wellicht rijke bronnen zijn, die nog niet zijn maar zeer zeker kunnen worden aangt boord, indien dit slechts ge- scheidt door kloek initiatief, krachtige or ganisatie en moedig doorzettingsvermogen. Geschiedt zulks, dan zal dat de rijke oogst zijn van de „mislukking" van de „PoJyanfha" De voorloopige regeling van de radiodistributie Ben nadere uiteenzetting. De verordening van den rijkscommissaris voor het bezette NederJandsche gebied be treffende de voorloopige regeling der ra dio-distribute, verschenen in Verordenings. blad no. 10 van 13 Juli 1940, wordt naar men ons van bevoegde zijde mede deelt hier en daar nog verkeerd uitge legd. In jmr. 3 van deze verordening staat: „Op vordering van dea rijtkseommissaris voor het bezette Neder!andsche gebied, van den Duitschen weermachtsbevelbebber in Nederland, alsmede van hun diensten ea or ganen, is iedere in het bezette Nederland- sche gebied werkzame radiodistribute cen trale verplicht om terstond, binnen het ge bied van haar concessie, een radiodistr.- butie-aansluiting kosteloos tot s and te bren gen en in technisch goeden staat te houden" Deze verordening wordt door vele Neder landers om begrijpelijke redenen zóó uitge legd, dat iedere persoon, die radiodistr.buti© aansluiting wenseht, deze kosteloos zou kunnen krijgen. Bij de radiocentrales zijp daarom reeds verscheidene particulieren met het verzoek om een dergelijke koste- iooze aansluiting gekomen. De radiocentrales hebben deze verzoeken natuurlijk afgewezen. In één geval heeft een particulier zich tot de Nederlandsche politie gewend, die zich eveneens op het standpunt stelde, dat ook particulieren op hun verzoek en op grond van de verorde ning van den rijkscommissaris eeu koste- looze aansluiting zonden kunnen krijgen. De oorzaak van deze misverstanden is, dat de desbetreffende paragraaf door vele Nederlanders verkeerd wordt gelezen. Er bestaat echter ook de mogelijkheid, dat deze verordening bewust verkeerd wordt uitgelegd en verder verspreidt wordt door persenen, die Duitschiand vijandig gezind rijn. Binnenkort waarschijnlijk alle P.T.T. diensten weder normaal. Het verbod, zich in de kustzone na tien uur op straat te begeven, heeft er aanvan kelijk toe geleid, dat, wat de post betreft, het veryoer met de laatste treinen moest uitvallen, terwijl de laatste busiichtingen moestem worden vervroegd. De Destelling van telegrammen kon na negen uur niet meer,worden uitgevoerd. Inmiddels zijn voor het post- en telegraaf, personeel, dat met deze diensten belast is, nachtvergunningen aangevraagd, en gedeel telijk reeds verleend. Zoo kunnen thans te s-Gravenhage en te Rotterdam telegram, men met een dringenden inhoud reeds we der na 9 uur 's avonds bezorgd worden. Zoodra de noodigé vergunningen rijn verkregen, zullen ook de laatste buslich tingen weder op de tot dusver gebruike lijke tijdstippen plaats vinden, terwijl dan eveneens het postvervoer met de laatste treinen zal worden hersteld. identiteitskaarten Morgen de letters BrD aan de beurt. Morgen moeten zich voorzien van stamkaart en goed gelijkende pas-foto aan de school Oude Kerkhof voor het in ontvangst nemen van een identiteits kaart tusschen 9 en half 2 en tusschen half 4 ea 7 uur melden, wier geslachts naam begint met de letters Br tot en met D. RADIO VAN DIJK Weinig welwillend Gepast geld op de tram. Een lezer heeft zich gisteren gendoopt gezien zich te beklagen over de behan deling, die een dame en haar twee doch ters ia e-m tramwagen vam lijn 8 der RET hebben ondervonden, toen niet met gepast geld kon worden betaald. Bedoelde dames hebben bij het Wittedorp de.tram moeten \eriaten. Naar aanleiding daarvan deelt mem ons ais het standpunt van de RET het volgende mede: De voorkeur wordt er aan gegeven, dat met gepast geki wordt betaald. Dat is iu het belang van den conducteur, maar zeker ook in dat van de reizigers, want het op onthoud zat korter duren, als de con ducteur zijn plaats op het bateon kan in nemen en zoo spoedig dit mogelijk is het sein tot verder" rijden kan geven. Indien een reiziger wil betalen met een geldstuk of bankbiljet, dat de conducteur met kan wisselen, zal hij zoo luiden de voorschriften —.trachten onder de rei zigers iemand te vnden, die daartoe wel in staat en bereid is. Lukt (Kik dat niet, dan moet de con ducteur den reiziger voorstellen hem het geldstuk ot bankbiljet toe te vertrouwen; het te veef betaalde wordt dan zoo spoe dig mogelijk bh den rechthebbende thuis bezorgd, ot aan hem overgemaakt. Is ook deze oplossing van het geval niet mogelijk, dan blrjft er inderdaad niets anders over dan den reiziger te verzoe ken de tram te ver'aten. Dat is logisch 1 Indien men iets wil koopen, waarvan men weet, dat contante betaling verplicht is, hecft men te zorgen aan dien eisch te kunnen voldoen. Dat geldt in een winkel, dat geldt in een café, dat geldt ook 'in de tram. De conducteur kan wehvi'lend zijn en het bedrag, voor een rit noodig, voorschie ten. Maar van -de zijde van de R.E.T. deelde men ons mee, dat de ervaring heeft ge'eerdhet voorgeschoten dubbeltje is op een enkele üRzomdering na als verloren te beschouwen I En van een conducteur mas n-et vernacht wou]en, ge zien zijn weekloon, dat hij zijn fi antropie uitstrekt tot menschen, die 't blijkbaar niet noodig hebben, gezien het bezit van „groot- geld". In dit bizondere geval had de reizig ster ai heel gemakkelijk alle moeilijkhe den kunnen voorkomen, door aan de kiosk bij het begin van lijn 4 en 8 een 8 ritten- kaart te koopen. Daar had men vermoe delijk het bankbiljet van f10 wel kunnen wisselen i En anders waren in de omgeving winkels scnoeg om het daar te probeeren. We weten met, hoe de conducteur het gevaJ, in de klacht, verwerkt, heeft be- iiandeli', maar k priori behoeft niet te wor den aangenomen, dat hij onwelwillend of zelfs wemi® welwillend is opgetreden. De mogelijkneiö bestaat, dat hij gehandeld heeft volkomen overeenkomstig de instruc ties. Als dat het geval is, was het dus „niet te gek", toen bij zijn reizigsters, die niet konden betalen, wat "zij wilden koopen, de tram deed ver'aten; integendeel, de man was daartoe dan volkomen in zijn recht. Zijn er gegronde klachten over het per soneel onder zoo*n groot personeel komen allicht wel enkele menschen voor, die nnncfer voor hun taak geschikt zijn dan kan men die bij het klachtenbureau van de R.E.T aanhangig maken en wij hebben zelf de gelegenheid gehad te con- stateeren, oat serieuze klachten met groote nauwgezetheid worden onderzocht Zonder alle feiten te kennen, gaat het dus met aan den betrokken beambte te beschuldigen van onhebbelijk te zijn op getreden. Het uitreiken van identiteitskaarten Be machine loopt goed. Het aan tal aanmeldingen geringer dan verwacht werd. In de school aan het Oude Kerkhof, waarvan dte geheele benedenverdieping is ingericht voor het uitreiken van de iden titeitskaarten, werd' gisternamiddag ©en „generale repetitie" gehouden voor het personeel, dat van heden af tot en met 30 September daar zat dienst doen. De lokalen waren reeds ingericht als bureaux en de beer S. Nipius, chef van de afdeeling Bevolking, gaf de laalste in structies aan de 52 personen, die van daag met de uitreiking der identiteitskaar ten zouden beginnen. "Vlug geholpen. Alles was in de puntjes voorbereid; toen hedenmorgen 9 uur de deuren opengingen van het schoolgebouw. Toeu stond.' reedis een flinke qeue A's en B's te wachten. Maar... binnen 10 minuten waren alle wachtenden reeds geholpen: dte machine liep dadelijk zonder hapering. En tot half twee toe heeft niemand' meer lang in d'e rij behoeven te wachten. In Rotterdam gaat men van gemeentewege "„een stukje mu ziek maken", om den wachtenden het nietsdoen een beetje te veraangenamen en om ze eventueel toe te spreken misschien wel moed' in te spreken maar een dergelijke installatie was al thans vandaag hier geheel overbodigieder kon bijna onmiddellijk worden geholpen, zelfs tusschen 12 uur eu half 2. Toen om half 2 het bureau werd' ge sloten waren bijna 1000 Schiedammers van een identiteitskaart oorzien. Dat is niet veel, als men er rekening mee houdit, dat er eiken dag gemiddeld 4000 verwacht worden. Als het hedennamiddag tusschen half 4 en 7 uur niet harder loopt, komt men nog niet aan de 20001 Ieder der 4000 A's tot en met Bo's hebben echter vandaag de gelegenheid' zich van een identiteitskaart te voorzien en wie na 1 October op straat door leden van de Ordnungspolizei wordt gevraagd! zich te legi timeeren ea dat niet kan, zal d!at aan zich zelf te wijten heb ben eu daarvoor ook de gevolgen moeten aanvaarden. VANDAAG: 1949 u. MORGEN: 19.47 u. Verkeersongevallen. Op den boek VJaardingerdijkVeüevest zijn gisteren twee vrachtauto's tegen elkaar gebotst, waardoor één van de wagens aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd werd. De auto van rechts was geen voorrang verleend. Tengevolge van den harden wind reed gisteren op de Lange Haven een bakfiet- te water, waarvan de bestuurder zich op dat moment op een andere plaats bevond. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater. Van 26 uur doorloo pende voorstellingaanvang 'aat- ste voorstelling 7 u.; einde 9 u. Hoera, ik ben. Papa. Op het too neel Albert de Booy. Monojxde Theater 2.15 en 7 uur: Julika. 5 October. Musis Sacrum, 3 uur. Siuitings- bijeenkomst S. V. C. ROTTERDAM. Heden c. v. d. Arena, 2.15 en 7 uur, (Einde der voorstelling 9.15 uur). Het Hart van Rotterdam. BIOSCOPEN. Capitol, 2.15 uur, 4.30 uur en 7.15 uur. Merijntje Gijzen's Jeugd1. Prinses', 2.15 u., 7 uur. Gevangene 317. De foto. Het aantal personen, dat zich kwam mel den, maar geen pasfoto bij zich had, was vandaag nog vifij groot Deze bezoekers werden niet eens tot de school toegelaten en konden onverrichter zak© terugkon© Vermoedelijk zal het niet in het bezit zijn van een pasfoto wel de voornaamste oor zaak zijn, dat heden zoovelen van die ver wacht werden, niet verschenen, zoodat de 52 ambtenaren de meeste zijn dat voor slechts 11 dagen -het niet druk hadden. Gebleken is ook nu weer dat velen slecht lezen. De circulaire, die huis aau hu:s be zorgd is, munt uit door duidelijkheid en eenvoud. Het is heelemaal geen stadhuis taai, die door den samensteller is gebruikt en toch blijken verscheidene menschen ook deze circulaire nog niet te hebben be grepen. Het liep beden niet druk, zoodat de ambtenaren den tijd hadden de foto's op maat te knippen: c.M. breed en 44/2 c.M. hoog, maar als buiten menschen in den regen staan te wachten, ban men die onaangename bezigheid voor zijn medebur gers bekorten, door zelf thuis - even de foto op de juiste maat te knippen. Het schoolgebouw aan het Oude Kerk hof is uitstekend geschikt voor het uit reiken van. Identiteitskaarten: het is cen traal gelegen; de lokalen kunnen twee aan twee aan. elkaar verbonden worden en er is een éénrichtingsverkeer mogelijk, zoo dat geen opstoppingen ontslaan. Controle. Wie geholpen is, verlaat het betreffende lokaal en vóór bij de gang bereikt, wijst een hand aan een deur reeds, waar "de uitgang is. Om die te- bereiken, moet men rechts afslaan. Bij de-deur aan het eind van de gang wordt nog even gecontroleerd, of het identiteitsbewijs in orde is en b.v. geen instantie is overgeslagen, die een handeling moet verrichten om de distribu tiestamkaart geldig te maken als identiteits bewijs. Tegelijk met de eindcontrole wordt ook het aantal van hen, die gepasseerd zijn, genoteerd. Zoodoende kon men zien, dat om kwart voor één 937 personen hun distributiekaart tot legi imadekaarthad den laten bevorderen Een andere legi timaiicka art. bben reeds meegedeeld', dat dit nis een voorloopige maatregel is en dat er later misschien over een paar maanden iede? zich van een officieel legitimatiebewijs zal moeten voorzien. ®e autoriteiten stonden er echter op, dat van 1 October af -zich ieder zou kurrneu legi- timeeren en daarom is de distributiestam kaart als voorloopig hulpmiddel geaccep teerd. Dat houdt in, dat het weinig zin beeft zich thans van een andere idiemtiteitskaart te- voorzien, waartoe de mogelijkheid' is geopend' aan het bureau Bevolking, maar waarvan de kosten f 1.bedragen. In andere plaatsen is dat bedrag soms vee! minder, in Alkmaar b.v. maar 5 cent, maar dat was hier niet mogelijk, evenmin als o.a. te Rotterdam, in verband met de bepalingen van de legesverordeuiag. Bovendien wilde men' het aanschaffen van een andere identiteitskaart niet in de hand! werken, omdat men aan het betref- Morgen worden vieeschkaarten uitga, reikt in het gymnastieklokaal Oude Kerk hof; school Van Ruysdaeilaan (kleuter school); school Lange Singelstraat en Alida- bewaarschool Leliestraat aa/n ingezetenen wier familienaam met O, P, Q, B. of Q begint. Kinderen ,dïe op 1 October a s. nog- gem 4 jaar zijn, ontvangen een halv© vleeschkaart. 1 fend' bureau toch reeds werk genoeg heeft. Desniettemin waren er gisteren reeis 40 ingezetenen, die liun gulden hadden ge offerd voor een identiteitskaart, waarbij de distributiestamkaart met gebruikt is. Voor vreemdelingen. Ook vreemdelingen van 15 jaar en ouder moeten van 1 October af voorzien zijn van een van overheidswege uitgereikt identiteitsbewijs, voorzien van' een foto. Ook voor hen kan die distributiestamkaart als zoodanig dienst doen. Op het tijdstip, gisteren vermeld' in een Gemeentelijke ken nisgeving, moeten vreemdelingen zicli aan het politiebureau Lange Niemvstroat mel den, voorzien van de distributiestamkaart; twee niet opgeplakte goed gelijkende pas foto's; stukken, die kunnen bewijzen, dat men is voor wien men zich uitgeeft b.v. trouwboekje en voorts alle nationaiïteïts- bewijzen, eventueel van de ouders. Geen identiteitsbewijs behoeft te wor den aangevraagd door hen, die een geldig paspoort of een geldige verbiij 'svergunning hebben en ook niet döor Rijks-Duitschers, Collectief contract in de metaalindustrie Reeds deze week in werking getreden. Blijkens een bericht van den penal ©nst van het Nederlandsdh Verbond van V'ak- vereenigingen, is thans de reeds ia 'i ge koesterde, docdi onder d'e voorma i j om standigheden nimmer bereikte weiij .1 van de Nederlandsche metaalbewerker om te komen tot een collectief arbeidscontract, in vervulling gegaan. Het N.V.V. heeft te dien aanzien overleg gepleegd en besprekingen ge voerd met de werkgeversorganisaties en de andere werknemersorganisaties. Het resnlt.iat van dit optreden van den Algemeeuen Nederlandschen Meiaalbe- werkerabond van het N.V.V. is ge weest, dat deze week reeds het cokec- h'eve arbeidscontract 'n werking is ge treden. Bij de ioonbepaling is men uitgegaan van een onderscheiding in geschoolde en ongeschoolde werklieden en een indeoüng in gemeenloklassm. Door de in het contract vastgestelde Joonen is een einde gekomen aan de willekeurige loonbepalng van indi vidueel© werkgevers. Den metaalbewerker wordt thans door het ooliectieve contract een bepaald inkomen gegarandeerd. Een week vacantia. In Net contract is de bepa'iog opgeno men, dat aan arbeiders, die het geheele loopend© kalenderjaar in dienst zijn, een vaeantie van één werkweek moet worden, gegeven- De arbeiders in de metaal"ndustri© zulea dus van det m werking treden van bet collectieve contract af verzekerd kunnen zijn, dat zij na een jaar var zworen arbeid een week van ru4l zullen kun- non vinden, een regeling, welke zefcervoor de metaalarbeiders evenzeer noodig is als «oor iedere andere vakgroep. Instelling f&briekscommïssies. Daarnaast vinden wij in het contract oen regeling opgenomen, welke bepaalt, dat in elke onderneming een .werkliedenvertegen- woordiging, een z.g. fabriekscommissie, dient te worden ingesteld. Deze commis sies hebben tot .taak in alle fabrieksaan- gelegemheden de moreel© en materieel bé- langen, alsmede de veiligheid-der arbei ders te bevorderen en zullen zoowel ad- viseerend als onderhandelend optreuen. Het contract in haar geheel beteekenf dus een belangrijke verbetering in de soci ale en economische positie van de me taalbewerkers. Ieder, die bekend is met de moeilijk heden, welke de onderhandelingen tus schen werkgevers en werknemers in da metaalindustrie steeds gekenmerkt hebben, zal met voldoening dit succes, waarin d© A. N. M. B. van het N.V.V. het grootste! aandeel heeft, vernemen en. zicih erover verheugen, dat op zulk een korten termijn reeds voer ecu groote groep van Neder landsche arbeiders ingrijpende verbeterim gen zijn bereikt. Repnawirg van de arbeidsvoorwaarden, zooals bij dit contract is geschied, betae- kent een IcJangrnke bijdrage tot den soci alen en economischen vooruitgang van de arbeiders. De Iocmen hier ter* stede- Naar we nader vernemen is Schiedam, ook in dit contract ingedeeld in de' le goiuwnte klasse. Het nieuwe collectieve contract brengt over 't algemeen geen of weinig verhoojlng »ao loon mee. De minimum iocmen wor den iets verhoogd; de 5-uren loon extra per maai d die tot nu toe als een soort duurtetcx s'-iï werd verleend, wordt bij de nieuwe regeling in het loon verdiscon teert'. (Uit voorraad leverbaar) Rem brand tlaan 64 Telefoon 69572 ZONSOPGANG MORGEN: 7.20 u.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2