de spoorweg1 WAT BIEDT 68154 Beeedigd Taxateur van Onroe 67525 Drukkerij Wijchers, 68109 Groenelaan 68111 Kreupelstraat 69744 St. Liduinastraatj LEDERWAREN 67664 SAy' w"e" 69551 69109 69440 67593 69899 68295 68110 Singel 69773 69400 68421 Rechtszaken Diefstal van een worst Onderwijzeresje werd bang door j. bechdolt 7) Echtelijk drama Zijn post verlaten DE DAGELUKSCHE VRAAGBAAK Levensmiddelen Algemeen Instailatlebureau Anthraeiet 69802 HOOGENBERG, Familiedrama eindigde in doodslag Bakkerij Bankiers- Bedrijfskleedin Boodschappen dienst Bouwkundige Drukwerk (jrlas Goud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook in laken) Huis- en Decoratie-Schilder G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. BIJLOO'S WINKELS Meelfabrieken Mcnbileering (Complete) Machinefabriek Papiervernietiging Pompen Rund- Kalfs- en Varkensslagerij Schoorsteenvegen Stoffen-Manuïacturen 68142 ^-)3m 9-26. Timmerman-Metselaar - Aannemer Woningbureau Zalen te huur Militaire inlichtingen verschaft Gemengd Nieuws Ecu psychische afwijking. Voor het Amsterdamsche gerechtshof stond gisteren een 38-jangc vrouw uit Soest terecht, die zich te verantwoorden had voor den diefslai van een worst uit een winkel. Brj aanhouding was gebleken, dat zij ook ai eens leverpastei en een ui had weggenomen. Door den politteredh ter te Utrecht was zij veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand, terwijl zij een voorwaardelijke veroordeeüng had loopen van een rraand wegens diefstal van sigaretten in het jaar 1938. Nadat ae procureu rge-neraal in zijn re quisitoir bevestiging van het vonnis van den politierechter had verlangd, vestigde de verdediger, mr B. W. C. Dwars, er de aandacht op, dat men hier te doen had met 'n psychische afwijking. De vrouw had vo1 doende geld bij zich om de worst te_ koopen, haar man verdiende genoeg, doch in den winkel zijnde, kon zij den aandrang om de worst te nemen, niet ■weerstaan ïlaar getuigschriften ut betrek kingen spreken van een vo'komen eerlijk optreden, al wn- de huisarts de meening toegedaan, dat er den la als tel tijd met haar iets mis was Mr. Dwars drong aan op geneeskunbg onderzoek en, indien moge lijk, nogmaa's een voorwaardelijke veroor deeling," ditmaal dan met toezicht van een reelassec-nn gsmde! 1 mg. Vonnis 1 October a.s. j Hoornschc visscher was boos en gebruikte krachttermen. Het Amsterdamsche gerechtshot heeft gis termiddag de zaak behandeld van een vijftig jarigen Hoomschen visscher, die door den politierechter te Alkmaar veroordeeld was tot een gevangenisstraf van twee maanden wegens bedreiging met doodslag jegens een onderwijzers van de school, waar zijn zoon tje de lessen volgde. Deze man verklaarde tegenover den president van het hof, mr. J. M. Jolles, in hooger beroep te zSjh ge gaan, omdat hij niets misdreven had, al moest hïj toegeven, dat er harde woorden tusschen hem en de onderwijzeres gevallen waren. Volgens de verklaringen van drie getui gen, allen onderwijzers te Hoorn, was verd. op 9 Februari van dit jaar, toen rijn zoon tje door de onderwijzeres van school ge stuurd was, haar komen opzoeken. Hij ver keerde in zeer opgewonden toestand en zou haar onder meer toegeroepen hebben ,Jk zal je met je kop door het bord heenslaan". De onderwijzeres, die pas drie dagen op die school werkzaam was, had zich ernstig bedreigd gevoeld, temeer daar hij bij die woorden vlak langs haar hoofd met gebal- den vuist tegen het bord sloeg. Dit slaan tegen het bord gaf verd. toe. Hg verklaarde in de meening te hebben verkeerd, dat deze onderwijzeres door een der andere leerkrachten tegen hem was opgestookt De scheldpartijen ontkende hg" echter. De procureur-generaal, mr A. A. F. J. van Bullemen, wees er in rijn requisitoir op, dat verd. reeds tweemaal wegens mis handeling veroordeeld was en bekend stond als een zenuwachtig en driftig menseh. „Een beetje hardhandig". Aldus typeerde mr. Jolles hem. Sir. Van Dullemen wees daarbij op het reclasseeringsrapport, dat een ernstige correctie aanried. Hij. vroeg derhalve bevestiging van het vonnis van den politierechter te Alkmaar, dat twee maanden luidde. Mr. H. Kenne, die als verdediger optrad, wees op den jeugdigen leeftijd en de korte aanwezigheid op de school van de bedreigde onderwijzeres, die in verband met deze twee omstandigheden alle redenen had zich bedreigd te voelen. Hij betwijfelde echter, of hier sprake kon zijn van een bedreiging met doodslag en vroeg zich af, of het niet eerder een geval is geweest van het luchten van het gemoed. Bovendieu ves tigde hij er de aandacht op, dat de laatste veroordeelïng, welke verd. tegen zich hoor de uitspreken, dateerde van 1911, dus bijna dertig jaar geleden. Over veertien dagen zal het hof vonnis wijzen. „Vergee1 u vcoral niet, dat u hier ge hangen zit," hao Mary gewaarschuwd. „Een paar van onze cowboys honden dag en nacht een oogje op u. Ze zullen u niet beletten, te doen waar u plezier in hebt, maar als tl probeert weg te loopen, dan komt er herrie van." „En ze Kunnen uitstekend schieten," zei Sarah ernstig en stroef. Ben keek uit zijn raam voordat hg ging slapen. En 'dichtbij het huis zag hij een eenzamen ruiter te paard zitten. Hij droeg zijn geweer in den arm en hield het oog op het venster van den gevangene. Ben was woedend. Maar ze zouden hem hier tiiet houden. Hij zou vechten zoo goed hij kon, nu het toch eenmaal oorlog was. Maar hoe kop hij ontsnappen? Wat jammer, dat het blonde meisje zoo vroeg op den avond verdwenen was. Ze was niet meer terug gekomen na dat be zoek van dien cowboy. En Ben had be merkt, dat v.f heel anders was dan haar zuster. Veel handelbaarder. Ze was ge- Op zijn vrouw geschoten. Voor de Rotterdamscbe rechtbank heeft gisteren terecht geslaan de 39-jarige straat, maker J. S. te Rotterdam, die op 25 Maart tegen middernacht op Kalendrecbt eenige schoten uit een revolver op zijn vrouiw heeft gelost, waardoor deze in den buik werd getroffen en ernstig werd gewond. Verdachte verklaarde zich niets meer te kunnen herinneren. De 33-jarige vrouw van verdachte deelde mee, dat zij tegen den zin van haar man een dancing had bezocht. Op den bewusten avond bevond rij zich weer in de dancing, toen haar man binnen kwam. Zij liep onmiddellijk naar buiten, haar man volgde haar en schoot haar ver volgens in den buik. Zq kon de vlucht nemen en terwijl zij wegliep vuurde de man nog twee maal op haar. Getuige ontkende, dat haar man de bedoeling zou hebben gehad haar te doo- den, doch uit het verhoor bleek, dat hij haar eomge malen heeft bedreigd. De officier van just.t e, mr. Rcumer, ze", dat verdachte uit jaloerscliheïd beeft ge handeld. De man houdt zich \an den dom me, maar hij had wel degelijk het plan haar te dooden, zoodat hier van doodslag kan worden gesproken. Volgens een psy chiatrisch rapport is de man niet geheel toerekenbaar. Hiervan is evenwel nooit, iets gebleken. In aanmerking nemende, dat de vrede tusschen man en vrouw is her steld, eischte spr. twee jaren gevangenis straf. Mr. H. Verheul meende, dat de vrouw feitelijk als verdachte had moeten voor komen, omdat rij schuld van alles draagt. Dat de man vroeger nooit domme dingen heeft uitgehaald, acht.e spr. geen reden om aan het psychiatrisch rapport le twijfelen. In tijd van oorlog, In een militaire stelling bij Woudenberg had de 25-jarige dienstplichtige soldaat J.B. op 13 Mei jJ., terwijl hij betast was met het aandragen van munitie, tijdens het ge- vecht zijn pos! verlaten, omdat Inj zijn voet luid bezeerd. De jongeman was op! de vlucht gegaan en had een kilometer geloopen, toen bij een Roode Kruiisauto ontmoette. Deze bracht hem naar een ver-; plc-giiigspoei te Iloulen, waar zijn voet! werd behandeld. In tusschen waren zijn kameraden in de stelling zeer verontwaardigd, dat B. zon der toeslemming was weggeloopen. doen bleek, dat B. aldus zijn plicht in oorlogsgevaar had ver/aakt, werd een vervolging tegen hem ingesteld. De krijgsraad veroordeelde liem tot 2'/a ge vangen isstraf. Gisteren had de man zich in hooger beroep voor het Hoog Militair Gerechts te verantwoorden. De president, mr. E. Jellinghaus, keurde het pleegde feit scherp af en gaf te ken nen, dat beklaagde die van plan was een wandeling van twee kilometer te ondernemen om zich onder medisch" be handeling te stellen zeer good op zijn post had kannen blijven, hetzij om munitie aan te dragen, hetzij ander werk te doen. Blijkbaar begreep beklaagde niet, dat zijn ernstige plichtsverzuim met den dood hai kunnen worden gestraft. Beklaagde verontschuldigde zich met de rr.ededeeling, dat hij zenuwachüg was ge weest en dat hij wel het plan had, na be handeld te zijn, naar zijn post terug le keeren. De auditeur-mi'itair,, mr. Polman, achlte het gepleegde feit zeer ems ig en noemde den beklaagde ©en slecht soldaat. In tij den van gevecht wordt van den soldaat het uiterste gevorderd,, doch deze man ging ervan door en liet zijn kameraden in den steek. SpT. zag geen aanleiding voor een aan merkelijke vermindering van de door den krijgsraad opgelegde straf en requlreerde een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaren. De uilspraak van het Hof volgt later. DE RADIO MORGEN? DONDERDAG 19 September 1940. Jaarsveld, 414,4 M. A. V. 11 O.-Uitzending. 8 A. N. P., gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Voor de rouw. 10.35 Ensemble. (1111.20 Huishoude lijke wenken). 12 Ber., gramofoon. 12.45 Nieuws en economische berichten A.N.P., gramofoon. 1 Amusementsorkest en so list. 2 Voor de vtouw. 2.10 Orkest (opn.). 3.15 Cyklus. 3.30 Ensemble on gjramo- feen. 5.15 A. N. P. 5.30 Die Vagebonden, solisten. 6.30 Cyclus „lezen in den Bijbel". 6.45 Ber. 6.50 Gramofoon. 7 Vra gen van den dag A. N. P. 7.15 Gramo foon. 7.20 Pianosoli. 7 35 Reportage. 8 A. N. P., eventueel gramofoon. 8.15 Or kest en soliste. 8.559 A. N. P. Kootwijk, 1875 M. V. A. R. A.-Uitzending. 7 Ber. (Duitpclil., 7.15 Ber. (Engelsch). 7.30 Gramofoon. 8 A. N. P. 10 Zang, piano en gramofoon. 10.30 Orgel 11.15 (Engelsch), 11.30 Gramof' on. 12 Esme ralda en solist. 12.30f Ber. (Duitsch). 12.45 A. N P. 1 Orkest 2 Ber. (Duitscli). 2.15 Eerste, 2e en 3e acte van de opera „La damnation de Faust" (gr. pi.). 3.15 Gramofoon. 3.30 Ber. (Engelsch. 3.45 Voor de vrouw. 4.15 Gramofoon. 4 20 Kenkenpraatje. 4.50 Gramofoon. 5 Ber. (Duitseh). 5.15 A. N. P. 5.30 Esmeralda 6.15 Ber (Engelsch) 6.30 Orgel. 7 Vra gen van den dag A. N. P. 7.15 Orkest. 7.30 Reportage. 7.50 Orkest. 8 Ber. (Diuïtseh) 8.15 A. N. P. (eventueel gra mofoon). 8 30 Ber (Engelsch). 8.45 Gra mofoon. 8.559 A. N. P. Q7777 Fa, Wed. M. van Meurs, Broers- O veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Né 6 uur tel. 67879. HOOGSTRAAT 24. Bestel nu kolen Tegen den dader «en jaar ge vangenisstraf gcëischt. Voor de Rotterdamscbe rechtbank heeft gisteren terecht gestaan de 43-jarige chauf feur J. K. te Rotterdam, die op Zondag 9 Juni, na oen woordenwisseling met zijn zwager den 38-jarigen J. G. U. in zijn woning aan de Rrederodestraat te Rotter dam dezen op straat zoodanig met ©en mes heeft gestoken, dat de man enkele oogen blikken laler overleed. De verslagen© was met zijn vrouw en drie kinderen bij zijn. zwager op bezoek geweest, had er ruzie gekregen en was het huis uitgeloopen. Later liep hij weer terug en schopte eenige malen tegen de deur van de woning van den zwager. K. was naar buiten gekomen en in groote woede had hij zijn zwager met een brood mes eenige steken toegebracht. U. zak'© ineen en was vrijwel-op slag dood. Verdachte verklaarde, dat bij zich niets meer \au de gebeurtenissen van de ruzie kon herinneren. Een agent van politie zeide, dat verdachte toen tuj hem arresteerde, vrij kalm was. Verdachte had gezegd r „Dat heb ik gedaan", daarbij klaarblijkelijk doe lende op den aanslag. De vrouw van den verslagene, tevens zuster van den verdachte,' vertelde dat er op den bewusten middag 'over politiek en den oorlog was gesproken, waardoor een geprikkelde stemming ontstond. Er ontstond ruzie. U. liep de straat op, doch kwam even later terug. K. heeft toen een broodmes uit de keuken gehaald en is er mee naar buiten geloopen. Getuige riep: „Zal je mijn man niets doen?", waarop ver dachte zei: „Hij gaat er aan". Getuige van E. had uit zijn woning het lijk zien liggen, was naar buiten gegaan en had K. naast den verslagene zien staan. Get vroeg aan K.: „Waarom heb je dat gedaan?", doch deze reageerde niet. Hij maakte op getuige een afwezigen indruk. Een zwager van verdachte verklaarde, dat de verslagen© ©enigszins agressief was en dat indien er een vechtpartij had plaats gehad, deze van II. uitgegaan moet zijn. Door den chef en een vroegeren patroon van verdachte werden verklaringen afge legd, die de persoon van verdachte in een zeer gunstig daglicht stelden. voelig voor vleierij. Daarmee kon hij haar wellicht voor zich winnen. Dus besloot hij zijn aandacht bizonder aan Bess te wij den. Aan het ontbijt ontmoette hij alleen de jongste zuster. En dat afschuwelijke schaap, zooals hij haar 's nachts had ge noemd, zag er bij daglicht opvallen 1 aan trekkelijk uit. Zelfs nog kinderlijker dan bij avond Ze oroeg het haar met een lint bijeen gebonden, strak om haar mooie slapen. Ze bloosde zoo aardig, toen ze hem glimlachend goedentnorgea wensch'e. Ben kon tegen dien glimlach met op, al had hij het gewild. Maar hij wilde bet ook niet, want hij had zich tot stelregel ge maakt: „Wees heel lief tegen haar en zie ervandoor te gaan, zoodra je de kans hebt, het te cioen, zonder een kogel tus schen je nblien te krijgen." „Als n vanmorgen zin hebt in een ritje, dan staat uw paard voor u klaar" zei Mary gewoontjes. -„Misschien hebt u wel zin, eens een kijkje op de ranch te ne men. Het ïs heel aardig rijden." „Mag ik erop rekenen, dat u meegaat, om me de mooie plekjes te laten zien? Als ik heelemaal alleen moet gaan rijden, zal ik me erg verlaten voelen." Mary glimlachte, tot ze kuiltjes in haar wangen kreeg. „Zoolang u hier blijft, be loof ik n, dat n met zonder gezelschap van een onzer of van een van het perso neel zult ]>ehoevcn te rijden." „0, u bent bang, dat ik heimwee krijg en probeer ervandoor te gaanl Is het dat niet?" Ze lachten nu allebei. „Heusch, mijnheer Meredith, ik zou graag willen, dat ik u geen last behoefde te bezorgen, maar. „Last bezorgen", viel Ben weer uit. „Dat is wel heel zacht gezegd. Hebt n eigenlijk wel eenig mee van verantwoordelijkheid? Yan plicht? ik heb u gezegd, dat ik het raz°nd druk heb en Hij beheerscihle zijn stijgende veront waardiging. Wat gaf het? Dat meisje was met van haar stnk te brengen. Hij had den blik met vergeten, waarmee ze haar pistool op liem gericht had. Op dat ©ogenblik verscheen haar knappe zuster. Ben was blij, haar te zien. Mary hau erop gerekend, dien morgen met Ben uit rijden te gaan, maar Bess ging in haar plaats Zoodr.a Bess aan de ontbijttafel versdienen fvas, scheen Ben de aanwezigheid van Mary totaal verge ten Hij begon dadelijk heel onderhoudend met Bess te babbelen en al spoedig gingen die twee geheel in elkander op. Mary had hem zoo graag enkele van haar geliefde plekjes willen toonen, in de vaste over tuiging. dat Ben ze ook mooi zou vinden, net als zij. Hadden ze niet afgesproken, [dat ze vrienden zouden zijn? Ze haastte zich met haar huishoudelijke bezigheden in het vooruitzicht van den rit met hem. <2 LIJVEN) Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36 Alle Bankzaken Assuranties rjQQOD F. Röttgering, Hoogstraat 17. OÜOOU Grootst Spedaalhuis. MEIJER'S Zakentelefoon Vlotte verzending. Alle boodschappen. Experts in telefoonreclame HOOIKADE 2. rende Goederen, Bokhorst, Lange Nieuwstraat 145» Walvischstraat 3, Handels- en Vereenigingsdruk- werk. CQ70K Van Katwijk's Glashandel, 00/OU Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gediol. Uurwerkmaker. Piet Heniger, Passage 1. Heerenmode-ar tikelen. Vraagt tel. zichtzending. COO-H Maltha's Lederhandel, OÖOll Broersveld 145 - 152 Leder-fournituren, Koffers, Actetasschen, Reparaties GQAQ/I N.V. A. Tieman, ÖÖt-OtT Hoofdstraat 39, aqapj Tarwebloem Tarwemeel QOZOTarweafvailen, G. T. de Jager. Dirk van Wassenaarstraat 35. Showroom Rembrandtlaan 7. (2 LIJNEN) A. Fontijne, Boterstraat 2832. Modern ingericht reparatiebedrijf 67556 Jac* v* Waal, Westmolen straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. jgj Verkoop, ^Verhuur en Reparatie Willem Fontijne's Pompen-en Motorenhandel, Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. Verbetering van Schoorsteentrek. Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. G7QC0 N. Scheurkogel, Lange Nieuw- 0 ODO straat 177—179. Uitvoering van werken in gewapend beton. CÓ7 CO Woningbureau„Schiedam-West* UO/ufc Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen nni ir voor uitvoeringen, feesten, ver- 68145 gaderingen enz. Gebouw Musis Sacrum, L. Haven 115. De oificier van justitie, mr. Hoeffelman, zeide, dat er geen twijfel was hoe de ge beurtenissen zich hebben toegedragen. Na een korte worsteling heeft verdachte ge stoken. Alles in aanmerking nemend eischte spr. een. gevangenisstraf van een jaar met aftrek. Mr. De Vriese pleitte clementie. Uitspraak 1 October. De straf aanmerkelijk ver zwaard. Wegens hei als militar opzettelijk be kend maken van de opstelling der Gieb he lmie in Jan. j.l. aan een bezoeker van een restaurant te Utrecht, welke gegevens naar hij meende, aan Engeland zouden wor den doorgegeten, werd de dienstplichtige soldaat M- A. P. gisteren door het Hoog Militair gerechtshof t© *s-Grar©n.hage ver oordeeld" tot vijl jaar gevangenisstraf, met ontslag uit den dienst ©n met ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. 'De advocaal-iïscaal had bevestig'ng van het vonnis van den krijgsraad te 's-Gra- venhage (drie jaar gevangenisstraf met out slag en ontzetting) geeischt. Treinbotsing te Goeteborg. Te Goeteborg (Zweden) zijn gistermiddag op een station in ©en voorstad twee per sonentreinen in volle vaart op elkaar ge reden. Van beide treinen zijn twee wagend verpletterd. Acht personen zijn om het je- ven gekomen en dertig personen zijn ge wond. Reusachtige brand bij Simla. In een Boedistischen tempel in de nabij heid van de zomerresidentie van den Engel- sehea vice-komng te Simla is naar de „Messaggero" meldt een brand uitgebro ken, die dusdanige afmetingen aannam,' dat aan blusschen niet meer te denken viel. Dertig mensehen en een aantal kinderen zijn verbrand. 1 De bevolking is van meening, dat de brand van Engelsche rijde gesticht is als represaille tegen het verzet van de Brïtseb- Lndische bevolking tegen de voorschriften van de Engelsehen. Daarbij valt het bizon- der op, dat de autoriteiten doen wat z§ kunnen ojn te -vermijden, dat de'brand in Europeesche kringen bekend wordt. Maar toen ze klaar was, waren Bess en. Ben er reeds vandoor. „En ik beb nog zoo gezegd, dat jullie hem niet un het oog mochten verliezen", verweet ze haar cowboys. „Waarom zijn jullie niet meegereden?" „Bess wilde met, dat er iemand mee ging. Ik heb nog aangeboden me© te rij den, maar Bess zei, dat ik me niet zoo mal moest aanstellen en wat kon ik toen doen?" vroeg een hunner. Mary keek hem driftig aan. „Als hij het nu in zijn boofd krijgt, ervandoor te gaan, dan kan Bess hem niet tegenhouden' En als dat gebeurtnou dan hooren jul lie er nog wei meer vani Dat verzeker ik julliel" Dien morgen duurde de tijd' voor Mary ongewoon lang. Ze had er zoo op gevlast, met Ben uit rijden te gaan, dat ze wel had kunnen huilen van spijt. Maar ze zocht bezigheia', om de dwaze hoop uit haar hart te bannen, dat ze haar zouden komen op halen. Toen het middaguur verstreken was, zonder dat ze teruggekeerd waren, zadelde Marv -haar poney en begaf zich op weg. Midden op den middag ontmoette ze Bessalleen. "Zoodra Bess Mary zag, gaf ze haar-paard de sporen en reed naar; haartoe. „Hij is er vandoor, Mary! Ik kon hem niet tegenhouden! Hij was weg, voordat ik erop bedacht was." „Naa" "den spoorweg terug? „Natuurlijk. Hij was er gewoonweg van overstuur, dat we hem zijn tijd zoo lieten verknoeien. Hij heeft zooveel verantwoor delijkheid, zie je? Hij waswanhopg Mary. Heusch, ik had medelijden met hem." Mary was te verbluft, om iets bizonders in de houding van Bess te ontdekken. Precies immers als ze verwacht had, was Bess mei in staat geweest, een ontsnap ping te verhinderen. Ze was voornamelijk teleurgesteld, omdat ze erg op het gezel schap van Ben gesfeld was. Ze had ernaar verlang©. Zijn verdwijning deed haar pijn- Bess putte zich uit in verontschuldigin gen. Ze was hem natuurlijk achterna ge- icoen, maar ze was niet gewapend en niet sterk genoeg, om hem te dwingen, terug te keeren. Mary liet haar uitpraten. „Er was niets aan te doen, lieve kind. Ik zaï de jongens op wacht moeten zet ten. Ais* ze pTObeeren, ons een pods te bakken......" „Och, Mary, dat zullen ze heusch niet doen. Mijnheer Meredith heeft me zijn woord erop gegeven. Nog voordat hij het in zijn hoofo kroeg, er vandoor te gaan ......Och, hadden we ons, maar niet in zoo'n wespennest gestoken!" „Al die vrome wenschen helpen nu toch niet meer. Hij is weg en daarmee is het uit Wat zal oom Les me uitlachen! Kom, laten we het maar aan tante Sarah gaan vertellen. We moeten ons er maar over iieen zetten." (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6