Wielrennen Terughalen benzine-, petroleum-, en gasolievaten Laatste Mleuws Nachtelijke Duitsche aanvallen Gemengd Nisuws Merkwaardige diefstal Slaboonen Sport Voetbal N.V.B. Handel en Nijverheid Amsterdamsche effectenbeurs GEMEENTELIJKE KENNISGEVINGEN Distributie van vaste Brandstoffen Schoenendistributie Burgerlijke Stand BUITENLAND Londen en Liverpool aangevallen Het Italiaansch weermachtsbericht Engelsch communiqué over aanvallen Amerikaansche koopvaardijschepen voor Engeland? De voeding van den Duitschen soldaat 'M ft - "V* "^RW AUaarkruis gestolen en be schadigd weer teruggevonden. In de kathedrale kerk aan de Lange Kieuwstraat te Utrecht, is, naar eerst thans bekend wordt, eenige dagen geleden een groot verguld altaarkruis, bezet met half- «delsteenen en versierd met email te plaket ten, ontvreemd. Drs. J- Hoetgast, hoofdassistent van de UtreoiitscLe sterrenwacht, heelt op zeer toe vallige ware liet kruis, dat verstopt was in den tuin, bij do sterrenwacht, gevon den, echte1- zonder het eveneens ontvreemde corpus Woensdagavond laat kwam de neer Houteast een verdacht uitziend persoon in dT-n tuin tegen, die er zich op hei melijke wijze ophield en bij de nadering van den hoofdassistent zioh snel uit de voeten maakte. Begrijpend dai er iets met rai don haak -was, gmg de heer Houtgast op onderzoek uit en weldra ontdekte hij een hoop om gewoelde aarde. Wie schetst de verbazing van den heer Houtgast, toen hij, nalat hij den grond wat lat omgespit, op een groot verguld aliaarknus stuitte, waarvan echter het er op hoorende corpus verdwenen was. De dader kon niet meer achtervolgd worden, doordat de heer Houtgas^ zelf naging, waar dit kruis gestolen was. De naam G. B. Brom, welse gegraveerd stond in de ach terzijde, was voor den vinder aanleiding om zich tot den edelsmid Brom te wenden. Na een langdurig onderzoek kon de her komst van het kruis worden adgesield. Het bleek, dat de grootvader van den heer Brom, wijlen G. B. Brom, in I860 liet kruis eigenhandig had vervaardigd. Hoewel het corpus niet meer te vinden was, ook nadat de aarde van den tuin geheel was onderzocht, kon men toch vast stellen, dat het kruis in de kathedrale kerk thuis behoorde. In dit kerkgebouw had het ook tot Dinsdagavond gestaan, geplaatst in de middennis van het sa cramentsaltaar, waar het rustte in een. grooten bronzen voet, boven het taber nakel. Navraag bij den koster, den heer Buyl, bracht aan het licht, dat het kruis inderdaad op een onverklaarbare wijze uit de kerk was weggenomen. Verheugd over het terugvinden van het kruis, werd evenwel ten zeerste betreurd, dat het corpus niet meer aanwezig was. Bij do politie is aangifte gedaan. Eén groente, maar telkens ver schillend -bereid! 1 Marline Wittop Koning schrijft ons: Het is voor die huisvrouw altijd een ge lukkige greep, als ze slaboonen in het middagmaal ie pas brengt. Iedereen houdt ervan; of de slaboonen nog jong en dun zijn, zoodat de groene peul hoofdtaak is en de kleine wille boontjes nog bijna niet te onderscheiden zijn, dan wel of in ver der gerijpten toestand de flink gevormde ■witte boenen al door het koken uit de peul zijn losgeraakt, 1 Er zijn twee redenen, waarom we juist bij deze dikkere hoornen de bereiding met een smakelijk sausje aanraden. Ten eerste bereiken we zoodoende een beteren samen hang van de uit eikaar gesplitste boonen en maken we van de groente een beter gehéél; ten tweede hebben wij daarmede bereikt, dat we aan dezelfde groente met behulp van verschillende sausjes telkens een anderen smaak kunnen geven. Welk sausje we ook kiezen, we berei den de boonen zelf altijd voor door ze na het afhalen on hel breken op ie zetten met slechts een bodempje kokend water (een paar vingers hoog) met wat zout; we laten ze daarin vlug aan de kook komen, temperen dian de warmte en koken de boonen verder gaar en ongeveer droog (1/2 uur). Mussdien bereiden we eon van da vol gende sausjes, die berekend' zijn voor 4 personen eu die dus geldon voor 1 K.G. boonen. Peterseliesaus. 20 Gr. tl afgestreken eetlepel) boter, 20 Gr. (2 afgestreken eetlepels) bloem, 1/4 L. melk, 1 voile eetlepel fijnge sneden peterselie, snuifje zout. Verwarm op een zacht vuur (in een klein pannetje) roerende de boter met de bloem tot een gelijk mengsel; giet daarbij in kleine scheutjes tegelijk, steeds roeren de, de melk en laat het sausje even door koken lol het goed gebonden is. Maak het op smaak of met zout, roer er de pelc-rselie door en meng dan de saus door de gaargekookte boonen. Kaassaus. 20 Gr. (1 afgestreken eetlepel) boter, 20 Gr. (2 afgestreken eetlepels) bloem, 1/4 U. melk, 50 Gr. (1/2 ons) kaas, snuifje zout. Bereid dit sausje op dezelfde wijze als het vorige, maar vervang de peterselie door die geraspte kaas en laat die met de saus even flink warm worden, zoodat ze smelt. Malhenesser Wielerbaan. Zm dan a.s zullen do 15 September ji. nib-c telde wedstrijden van de Rennersclub Scb'fcdam warden verreden. Er word al krassemenl-, achtervolging- en afvalrace, ge houden en tot slot een 200 ronden koppel race. Onderafdccling Rotterdam. In het programma voor Zondag zijn de wedstrijden S.V.D.P.W.LC..R. en C.V.V. 4Excelsior 'OS/5 uitgesteld. R.K.S.V. „Excelsior7'. Zondag a s. debuteert Excelsior op haar terrein in de nieuwe omgeving van den N.V.B. met een thuiswedstrijd tegen D.C.L. Van een mogelijke uitslag is niets te voor spellen. De opstelling van Excelsior is als vo'gt: J. Broeren W. Holscber G. v. d. Linden M. v. Leeuwen, Jac. Oosterholt, P. v. Ilarmelen. A. Rui terman, II. v. Troost, G. Oosterholt, Th. Prefn, A. v. d. Helm. Voor de overige elf tallen is bet program ma als volgt: Excelsior 3—HoRandiaan 3, aanvang 2 uur Mathenessersportpark. D. H. S. 4Excelsior 4, aanvang 12 uur, Spierïnghoek. Sïngelkwartier 2—Excelsior 5, aanvang 12 uur, Mathenessersporlpark. Excelsior 6Ignatius 3, aanvang 12 nur, Exceisiorsporfparfc. Excelsior 7—N. H. S. 4, aanvang 12 nur, Mathenessersportpark. Weer ten volledige officieele prijscourant. Tot deze conclusie komt men, wanneer men de lange Iij'st ran aandeeleti ei obli gaties bestudeert, die met ingang van Maan dag 23 September a.s. tot de officieele noteering ter beurze zal worden toegolaea. BSj een nadere beschouwing komt men tot de opvatting dat hiermede de offic'eele prijs courant, zooals zij vóór 9 Mei, althans ten opzichte van Nederlandsche fondsen be stond, vrijwel is hersteld. Aan den wensch, die vooral gedurende de laatste weken zoowel van de zijde van be langhebbenden alsook van de zijde van het publiek naar voren werd gebracht, zoo spoedig mogelijk tot een volledige hervat ting van den olficieelen handel terug te koeren, is dus thans voldaan. Het koers verloop immers op onze beurs heeft sinds do heropening der effectenbeurs, nu ruim twee maandeu geleden, wel voldoende bewezen, en zulks vooral in den laai sten tijld, dat de technische posilie van onze beurs vrij stevig gefundeerd is. Dat de betrokken autoriteiten en bevoeg de instanties het nu hebben aangedurfd, den handel weer bijna in deu ouden vorm te doen plaats hebben, kan gevoegelijk als een maatregel worden beschouwd, die ge tuigt van inzicht en goed beleid. Zulks te meer, indien men voor oogen houdt, dal m den vorigen oorlog, toen Nederland niet in den oorlog werd betrokken, do beurs meer dan een half jaar gesloten bleef. Daar naast duurde het na de wedoropenstelling nog maanden, alvorens de officieele prijs courant weer normaal kon worden gepubli ceerd. Uit de lijst der fondsen, die nu ter no teering zijn toegelaten, blijkt, dat men som mige waarden nog niet heeft opgenomen. Verschillende bui'enlandsche fondson zijn weliswaar nog steeds niet toegelaten, maar men mag, ondanks de bestaande moeilijk heden, verwachten ,dat op den duur ook hiervoor een oplossing zal worden gevon den. Bij een oppervlakkige beschouwing kan men verder waarnemen, dat de betrokken instanties naar een zekere saneering van de prijscourant streven. Immers zijn, vooral ten opzichte van enkele Amerikaansche aandeelen, eenige fondsen weggelaten, die men meer of minder als non-valeurs kon beschouwen. Speciale voldoening zal vooral hij hou ders en belanghebbenden, ten aanzien van minder courante fondsen bestaan. Van nu af aan zuilen weer alle rubber-, suiker en andere cultuuraandeelen, alsmede scheep vaartmaatschappijen en fondsen gerubri ceerd onder „diversen", weer normaal wor den verhandeld. Gezien het koersverloop van do fondsen, die tot dusverre officieel werden genoteerd, kan men, zonder zich schuldig te maken aam al te overdreven optimisme, verwachten, dat de tomende koersbeweging den houders van voornoem de fondsen vermoedelijk niet zal teleur stellen. Officieele valutakoersen der Nrd. Bank. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New-Yoric 1.88 3/16—1.88 9/16, Berlijn 75.2S75.13, Brussel 30.11—30.17, Helsin ki 3.813.S2, Stockholm 44.8144.90, Zu rich 42.8442.92. Bankpapier: New-York 1.86 1/2—1.90 1/4, Brussel 30.08—30.20, Stockholm 44.76—44 94, Zü- irch 42.80—42.96. De Burgemeester van Schiedam brengt ter kennis van belanghebbenden, dat alle vaten, welke destijds ingevolge pers- en radiobericht no. ICQ d d. 4 Juni 1940 naar de naast bijgelegen opslagplaatsen en benzine- en petroieurnrnaatschappijsn ver den vervoerd, voorzoover zij inmiddels niet door de Duitsclie weermacht werden gevor derd, door ile eigenaren kunnen worden afgehaald ter plaatse waar zij eertijds zijn üngeleverd tegen afgifte van de bij het af leveren der vaten verstrekte ontvangst!» wijzen. i Voor b#t geval niet het geheele op let ontvangstbewijs aangegeven aantal vaten wordt terugontvangen, dient de e genaar in den een of anderen vorm een bewijsstuk to ontvangen voor het ontbrekende aantal vafen. Mochten destijds om eenigerjei roten gem ontvangstbewijzen zijn afgegeven, dan zul len deze thans door de eigenaren der opslag terreinen worden uitgeschreve i. Deze ont vangstbewijzen dienen vrot degenen, the de hun toebehoorende raten komen aflia- ]en, onderteekend te worden, waarna zij de raten kunnen medenemen; De geteekende ontvangstbewijzen beboe ren door de eigenaren der opslagter.eirei te worden bewaard. De afgehaalde vaten mogen normaal in het bedrijf worden gebruikt; het is verbo den ze door verkoop of anderszins naar het buitonland over te brengen. Schiedam, 20 September 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN HAAREN. De Burgemeester van Schiedam maakt bekend', dat in de weck van 2327 Sep tember 1940, formulieren voor opgave van den voorraad aan vaste brandstoffen kun nen worden afgehaald aan de onderstaan de bureaux Gymnastieklokaal Oude Kerkhof. School van RuysJaellaan, ingang Kleu terschool. Schoollokaal Lange Singelstraat Aidia-Bew a ar sch ooi, ingang Leliestraat. De bureaux zijn geopend van Sl/s12 en van 1'a>5 uur. Stamkaart van het gezinshoofd' mede brengen. Bij het in ontvangst trainen dier opgave formulieren wendt U gelijktijdig een sta tenlijst aangeboden, waarop is vermeld, wanneer en aan welk bureau het opgave- formutier moet worden ingeleverd en de verdere distributiebescheiden in oitvangst moeten worden .genomen. Belanghebbenden worden erop attent ge maakt, dat de uitgegeven sriioonenbonnen vanaf beden stediLs geldig zijn 14 dagen na den datum van afgifte. 4139 92 SCHIEDAM. Gehore n: Cornelia Antonetta' Maiia, dochter van A. J. van Haagen en E. J. C. Daniels, Bilderdijkstraat 30. Wilhe'.m.na Fcmie- ohma, dochter van G. Scholte en J. M. A. Schapers, Kortlandstraat 5. Frederi- eus Alberins, zoon van J. C. Beukers en J. M. van Alphen, Prof. Kamerlingh On- neslaan 97. Ondertrouwd •T. vV. v. Knaap, 23 jaar cn M. J Schoenmakers, 21 jaar. S. H. M. Bruijn- zeels, 22 jaar en A. J. de Bok, 2$ jaar. W. ran Diggelen, 32 jaar en W. A. H. van Erjk, 33 jaar. G. Groot, 26 jaar en, .1. B. F. Schaap, 21 jaar. II Baas, 31 jaar en A. E. Prins, 23 jaar. T. van BofcKcm, 32 jaar en T. van Wolfs winkel, 27 jaar. A. W. Lowes, 25 jaar en M. Suttorp, 18 jaar. J. W. Slik kers, 27 jaar en M. L. M. Spaan, 27 jaar. 51. M. Smit, 26 jaar en M, P. Post, 19 jaar. H. L. Brökling, 28 jaar en J. v. j. Beek, 20 jaar. A. Heukels, 25 jaar en A. W. B. Soet, 25 jaar. J. ten Iloope, 28 jaar en J. L. Metsemakers, 27 jaar. II. Yrijenhoek, 25 jaar cn A. A. de Bruin, 25 jaar. H. P. J. Koetsenruij- ter, 24 jaar en W. Naterop, 19 jaar. Gehuwd: J. van Berkel, 29 jaar en A. van Greu- ninge, 27 jaar. C. Dekker, 27 jaar en E. O. de Zanger, 22 jaar. K. G. Bak ker, 39 jaar en C. A. Rettlioh, 21 jaar. B. A. Hoüeman, 35 jaar en Ver does, 29 jaar. R. L. J„ van Lingen, 28 jaar en J. G. A. Hoenderop, 22 -aar. Overle den: L. do Winter, 81 jaar, wed. van A. Groeneveln, Hcenvlietscliestraat 52. VLAARDINGEN. Ondertrouwd': H. Penning 32 jaaren II. Smit 24 jaar. M. Roozeboom 28 jaar en J. Roest 23 jaar. 1 Geh'uwd: D. Bos 25 jaar en G. van der Linden 24 jaar. A. Peeman 23 jaar en D. R. Kramer, gezegd Freher, 27 jaar. J. Zonne 24 jaar en H. A! Don 22 jaar. Overïede n: 14 September. J. Bergwerf 79 jaar, echtg. vaa J. van Alewïjtn, Waalstraat 53. 16 September. K. Hamswfjlfc 80 jaar, wednr. van E. Moerkerk, Emmastraat 71. 17 September. H. Penning, 73 jaar, wednr vaa G. Verhei], 2e Bdeirslootsteeg 13. Slechte wfersomstaad'ghtden. Berlijn, 20 Sept. (DiXB). Het opperbe vel van de Duitsche weermacht maakt be kend: Onder voortdurend moeilijke weersom standigheden heeft het luebtwapen gisteren gewapend© verkenningsvluchten uitgevoerd. In het verloop daarvan werden Londen, a's- mede vliegvelden en liaven-ins'allaties in Zuïd-Engetarui met bommen bestookt. 's Nachts hebben gevechtsvliegtuigen de vergeld ingaan n vallen op Londen en op voor den oorlog belangrijke doelen in West- en M'dden Engeland voortgezet. Talrijke nieu we branden verbreidden zich, inzonderheid ook te Liverpool. Enkele Brilsrhe vliegtuigen wierpen 's nachts Lommen op woonwijken in West en Zuidwest Duitsche s'eden. Een Brilsch vliegtuig werd neergeschoten. Dirie Duit sche vliegluigen w orden veunist. Ergens in Italië, 20 September (S cfauï). Het Itaiiaunsche hoofdkwartier maakt in weermachtsbcricht nr. 103 het volgende bekend': Eeri van onze verkenningsvliegtuigen, beefL met bommen een vijandelijke duik boot tot zinken gebracht. In KoorJ-Afrika zijn bij luchtaanvallen van den vijand op de haven Derna in liet gebied' van Bombu, ïobrcek en Solloem, een persoon, gedood en eenige personen gewond. Er werd lichte rnaterieeie schade aangericht. Ie Sidi El Barrani werd een Engelsch vliegtuig door onze luchtdoel- artillerie neergehaald. Het aantal vijande lijke vliegluigen dat is neergehaald in do luchtgei echten, waarvan in liet vorige weermachtsbericht sprake is geweest, is thans opgeloopen tol zeven, terwijl boven dien waarschijnlijk nog twee andere toe stellen zijn neergeschoten. Een Engelsch koopvaardijschip, dat door onze lucht macht in de Egeische Zee was getroffen, waarvan melding werd gemaakt in weer machtsbericht nr. 99, is «de haven van Piraeus birntengeloopen met brand' aan boord'. Het schip is ernstig beschadigd cn bevindt zich tlians in het dok. In Oost-Afrika heeft een van onze for maties tijdens een aanval op Kassala, waar van melding is gemaakt in het vorige weermachtsbericht, een Engelsch toestel het type Blenheim brandend omlaag ge haald Een ander vijandelijk vliegtuig, waarvan gemeldswas dat het waarschijnlijk was neergeschoten, tijdiens een aanval op Massaoea, werd teruggevonden op dertig kilometer van die stad. De bemanning was dod'. Vijandelijke luchtaanvallen op Dire daoea Duavello en Mogadiscio veroorzaak ten zeer lichte schade. Er violen geen slachtoffers. Berlijn, 20 Sept. (DNB). Ondanks het ongunstige weder hebben, naar het DNB verueeml, sterke Duitsche fpeveehtsafdeelin- «en vannacht Londen aangevallen. Vooral industnecomplexen ia het Oosten der hoofd stad wetten door hel lucid.wapen a's doel wit genomen. Eenige Engelsche bommen werpers zijn West- en Zuid-Duitschland binnengevlogen, waar zij bommen wierpen op niet militaire dcelen. Er zijn vier doo- den te betreuren. Acht personen werden zwaar gewond. Verscheiden woonhuizen weiden verwoest. In Wcst-Duitschland wer den bovendien weer brandbare colluloid- plaatjes om laas geworpen, die geen schade aanrichtten, maar opnieuw kenmerkend zijn voor de Engelsche slrijd-methode. Stockholm, 20 Sept. (D.N.B.). Het door Reuter per radio verspreide offic'ee'.e com muniqué van het ministerie van luchtvaart en dat van binnenlandsche veiligheid over do gebeurtenissen van den laalstea nacht bevat weer slechts weinig feilen, z.oodat het geen volledig beeld van de gebeurte nissen geeft. Er wordt gezegd, dat „huizen en indus triegebouwen" door de Duitsche bommen getroffen werden, dat in het East End „schade aangericht" en „een fabriek in brand geschoten" werd en dat in dit dis trict het aantal gewonden ea doodcan aan zienlijk is. Voorts wordt medegedeeld, dat ook in andere deelen van het land „hommen vie len", b.v. in Lancashire, Essex, Surrey, Barkshire, Kent, de Midlands en in het Zuidwesten. New York 20 September,. (D.N.B.). De gewoonlijk als goed' ingelicht geldende journalisten Pearson en Allen schrijven heden in de New York Daily Mirror, dat aan president Roosevelt is voorgesteld, dertig Amerikaansche koopvaardijschepen, met een gezamenlijken inhoud van 300 000 ton, die voor den wereldoorlog gebouwd zijn, aan Engeland! af te staan. Engeland, zou deze schepen dringend noodig hebben tils gevolg van de zwaxe tonnageverliezen veroorzaakt dicor het Duitsclie luchtwap»n en die Duitsche duikbooten. Een tekort Overnachten in ondergrondseh© stations. Stockholm, 20 Sept. (DNB). De En gelsche regeering heefï, volgens ,,Stock- liohns Tidnmgcn", onder den druk ran de omstandigheden hel verbod tol overnachten, op de stations van den Londeoschen onder- giondsclun spoorweg opgeheven. Een mid delmatig slaiion kan aan omstreeks vier honderd jicisonen plaats bieden. Derhalve kan mm berekenen, dat ten mms'e 153.000 Landenaars iedcren nacht onder den grondi op deze stations s'apcn. Zij moeten overi gens een kaartje van 3 1/2 pence koop en. Mees verschijnen de eersten, di1 wi len overnachten, reeds 's middags om vier uur. Het kleinste dorp van België gebombariloiril Brussel, 20 September. (D N B.). Het kleinste dorp van. Belgio, dit acht huizen met in het geheel 36 inwoners telt ei in vruchtbare velden van Vlaanderen is gelogen, is in den afgeioopen nacht door Engelsche vliegers geboirfiarJieerd. Wijd en zij'l is er geen militair doel te vinden. De hommen, die lukraak van groole hoogte werden geworpen, richtten alleen aan den grond! schade aan. De Belgische pers noemt dit bombarde ment een typisch geval van Britsche onver antwoordelijkheid. „IJet laatste nieuws" schijf 1, dat tot duaveire de strategische beteekems van dit kleinste Belgi-clio dorp niemand duidelijk is geworden Wij ver wachten, aldus het blad, met belangstelling de sensaüoneele mededeel in g, die de En gelsche radio-omroep over do/.ea „geslaag den" aanval zal verspreiden. Ook in plaat- een bij Kortrijk hebben de Engclsehen bommen laten vallen, in het geheel 17, die alleen den grond beschadigden. Ia den nacht van Dins lag op Woensdag zijn op vreedzame woonwijken te Anlweipen Brilsche bommen gevallen. Een woonhuis werd! ge troffen; vier mensehen kwamen aicr om het leven Een andere bom ver woestte een kerk in een buitenwijk, waarin zich geen militaire doelen bevonden. De „Nation Beige" schrijft- „De eenige ver klaring is, dut de Engelschen in zuivere vernielingswoede en moordzucht hebben gehandeld." De soldaat marcheert niet slcch's met de voeten, doch ook met de maag. Niet deze oude soldatenvv'ij'sheid wordt ce i door liet D.N.B. van deskundige militaire zijde ont vangen artikel ingeleid. Do Duitsche legerleiding, aldus dit be langwekkende arükel, heelt met een open oog voor hetgeen noodzakelijk is, er voor zorg gedragen, dat het Dudsche leger met slechts goede stafchefs doch ook goede intendanten ter beschikking staan,. De nieu we strategische vorm der oorlogvoering stelt hoogerc eischen aan levensmiddelen cn munitievoorziening. De 'nrichting van geschikt'© levensmiddelendepots was een schitteiande prestatie der intendanien. Teen het Duitsclie leger plotseling in noordelijk© richting naar Duinkerken zwenkte, moest de geheele rai'ilailleering terstond m een andere richting geleid worden. Tiendu zend ton voorraden werden zonder gebruikma king der spoorwegen of der opmarschwegen van de troepen in één dag tot 309 K.M. ver in de nieuwe marschinricht ng geleid en afgeleverd. Bij het begin van het Fransclie offensief stonden rond 2.6 milhoen ton goederen voor de verzorging, ongerekend de munitie en brandstof, gereed. Ook dez.e hoeveelh? den werdeti bliksemsnel in de nieuw inga slagen richtingen gedirigeerd. Een n ©uwe taak op het gebied der verzorging stelden de speciale wapens als vliegers, tanks en. bergtroepen. Een voedingsmiddel van bi- zonder liooge waarde en daarbij nog gecom primeerd moest gevonden worden om dez.e troepen, waaraan zulke hocgc eischen wor den gesteld, op de juiste wijze te roeden. Hier kwamen de laatste ervartngen van de voedingsmiddclenexperts van pas. In onver- moeiden laboratoriumarbeid hebben levens middelenchemici tezamen met den Reiehts- nahrsland dit probleem opgelost. Op basis van. do producten, die Duitschland in groote hoeveelheden heeft, moesten de prcoven genomen worden: rogge, suiker en aardap pelen leverden, voor troepen, waaraan, lloo- ge eischen worden gesteid, het special© ge concentreerde voedingsmiddel. Het ging er vooral om om een rijk aan vitaminen zijnd eten samen te stellen. Er werden vleesch! concentraten samengesteld. Deze bevatten gerookt spek, edelsojaboonen, gedroogd fruit groene paprika en boschbessen. Hier werd Seeilbino aan toegevoegd. Deze samenstel ling bevat verder alle vitaminen, eiwit en koolhydraten. Het is een voedingsmiddel van hooge kwaliteit, dat de grootste licha- melijkto prestaties mogelijk maakt. Het re cept berust op de ervaringen van den Noordpoojonderz.oeker Nangen, doch het is op grond van de nieuwste wetenschappe lijke ontdekkingen vervolmaakt. Voorts is eer nieuwe marschdrank uitge vonden, die verfrisschender is dan water of the© met citroen. Deze bevat een hoe veelheid kola. Talrijke proefkeukens, die in vredestijd reeds zijn ingërichl, zorgen voor het verbeteren van het ©ton ©i voor stelselmatige scholing van het keukenper- soneel van het leger. De veldtochten in Polen, Noorwegen on. Frankrijk, zoo besluit het artikel, hebben de juistheid bewezen van de theorie: de a aan levensmiddelen, en grondstoffen zou goed gevoede soldaat is tot de grootste andters niet te voorkomen zijn. 'prestaties in staal. - ■»- v tv?

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3