VOOR Laatste Nieuws Noodwoningen te Rotterdam Nood breekt wet Kerk en School J. SCHREUDER A.J»1 BINS HUÜttD Duitsehers in Ned. Indië Onderscheiding voor den Rijkscommissaris Bommen op de stad Vlissingen Rechtszaken Britsche bommen Geknoei met dlstrlbutiestrooken Godsdienstige Samenkomsten Intellectueele diefstal BUITENLAND Nachtelijke aanvallen op Engeland De aanvallen op Londen Anecdote Sport Nieuwbouw-, Verbouwingen- Beton- en Grondwerken Gemengd Nieuws Voetbal Zilveren Bal-gissingen Burgerlijke Stand Yergcefsehe Nederlandsche ver- toogen bij den gouverneur-gene raal. Nieuwe Duits the vergel- v dingsmaateegelen. Officieel wordt medegedeeld: Nadat vroe ger, meermalen zoowel langs diplomatie^ keil weg als ook door particuliere Neder- landscho kringen ondernomen stappen oro de Nederlandsche autoriteiten in Neder- landscb-lndië ten aanzien van de kwestie betreffende de onwaardige behandeling van de zich daar bevindende .Duitschers tot andere gedachten te brengen, geen. resul taat hadden gehad1, heeft een vooraan staande Nederlandsche instantie ongeveer vier weken geledien met toestemming van die Duflsche autoriteiten een zeer dringen den oproep tot wijziging van zijn tot nu toe aangenomen houding gericht aan den gouverneur-generaal, jhr. Tjardla van SLir- kenborgh Stachouwer. Deze oproep werd door het college van secretarissen-gene raal opgesteld1 en in een door jhr. Snouck Hurgronje en jhr Six onderteekend tele gram via Tokio naar Batavia geseindl In dit telegram werd er op gewezen, dat als vergelding voor de arrestatie van de Rijks-Duitschers in Nedcrlandseh-Indié van Duiische zijde eenige honderden Ne derlanders naar Duitschland overgebracht en daar geïnterneerd waren en dat op een vrijlating van deze geïnterneerden niet te rekenen was, zoolang niet een verande ring in de behandeling van Duitschers in Nedcrlandsch-hidie plaats zou hebben. Voorts werd er nadrukkelijk vcor gewaar schuwd, dat do toestand wel eens erger zou kunnen worden en dat met een ver scherping van de Duitsehe represailles ern stig rekening zou moeten worden gehou den. Een bevredigende regeling zou s'ecbts kunnen worden bereikt op don grondslag, dat de in Nederlandseli-Indiü verblijf hou dende Duitschers in beginsel hun bewe gingsvrijheid1 zou worden teruggegeven en •dat hun toegestaan zou worden zich weer naar hun woningen te begeven en hun normale werkzaamheden aan te vatten. Duilsehers, die geen vaste woonplaats in Ned'.-lndie hadden, of wier terugkeer in hun woning niet mogelijk is, zouden öf naar Duilschland terug moeien kunnen reizen èf moeten worden ondergebracht in een gezonde plaats in de bergen. Voorts moest de gelegenheid worden geschapen, tot hulp- en ondersteun ingsaelie vcor de noodlijdend geworden Duitschers. Aan den anderen kant zouden de Duitschers in Nei.- Indïe van de Duitsehe rijksregecring de strenge opdracht krijgen op geen enkele wijze iets tegen het Nederlandsche bestuur of tegen de veiligheid des lands te onder nemen. Ten slotte werd den gouverneur- generaal verzocht, het telefoonverkeer met Nederland weer vrij. te geven, zrj het ook slechts ter nadere bespreking ter regeling van bovenvermelde aangelegenheid. Ofschoon het geen twijfel kan lijden, dat de gouverneur-generaal in het bezit van dit telegram is gekomen, heeft het college van secretarissen-generaal tot heden geen enkel antwoord van hem ontvangen, ter wijl het telefoonverkeer met Nederland niet hersteld is. De bevoegde Duitsehe instan ties hebben voorts berichten ontvangen, volgens welke in het lot der Duitsclien in NederJandsch-Indië intusschen geen noemenswaardige verlichting is aange bracht. Aangezien dus aangenomen moet wor den, dat de regeering van Neder- landsch-Indcó niet tot inbinden bereid is, ziet men zich aan Duitsehe zijde gedwongen, hieruit de nocdige con clusie te trekken. De verantwoordelijk heid1 voor de onaangename gevolgen, welke thans dezen stand van zaken voor talrijke Nederlanders moe' sa voortvloeien, treft uitsluitend den gou verneur generaal van Nederlandsch-ln- die en diens raadgevers. De Fnhrer verleent dr. Seyss In quart het „Kriegsverdienst- kreuz". De Führer heeft den rijkscommissaris voor 't bezette Nederlandsche gebiel,rijksmi nister Seyss Jnquart, als erkenning voor zijn verdiensten voor de uitvoer ng van oorlogsopdrachten het „Kriegsverdienst- kreuz" eerste klasse verleend. Vde gewonden, Gisteravond hebben Engelsche vliegtui gen drie bommen boven de stad Vlissingen uitgeworpen. Een huis geraakte in brand. In de Kasteelstraat kwamen twee hommen neer, waardoor de ruiten van alle huizen braken. Ook in de Badhuisstraat viel een bom. Er zijn vele gewonden. Inspecteur-generaal Ned. politie. Tot inspecteur-generaal van de Neder landsche politie is, volgens de Deutsche Zeitung, in den N'rederlanden benoemd de vroegere overste der marechaussee, De Ko n in gh. Groninger studenten-hulpfonds opgericht. Nu verscheidene sludenten van de uni versiteit in financeele moeilijkheden ver- keeren, is te Groningen opgericht oen stu- dentcn-hulptfonds. Het wordt beheerd door de hoogleeraren Cohon, Lindeboom en Barker, resp. voorzitter secretaris en pen ningmeester van het Groninger universit© ts- fonds en door den secretaris van hot col lege van curatoren mr. Cluysenaer. Dit tijdelijke fonds wil rechtsIrceksclie hulp verlecnen aan studenten, die steun noodig hebben en ook verdienen. De S.S. van dc N.S.B. Volgens een bericht in ,,Volk en Vader land" is de z.g. Mussert-garde op 17 Sep tember j.l. opgeheven en werd denzelfden dag de Nederlandsche S.S." opgericht. De heer Feldmeyr is met de leiding belast. Do eerste 20 aan' den Gordel- weg betrokken. ITet eerste twintigtal noodwoningen van de bijna duizend, die op het programma staan, is gistermiddag door gedupeerd© stadgenootcn betrokken. Deze woningen, ge legen aan den Got'dehveg, zijn bestemd voor dogenen, die letterlijk niets meer be zitten. De dienst van Maatschappelijk Hulp betoon, heeft daarom de meubüeciing en stoffeering van deze eenvoudige houten woningen ter hand genomen. De gezinnen, die er vandaag en Maandag zullen intrek ken, vinden dus compleet geïnstalleerde wo ningen, waarin zelfs de strijkplank niet ont breekt. In do eerstvolgende twee weken zu'lcn allo woningen op deze plaats gereed ko men, zoodat dan 188 tlaklooze gezinnen een zij hel tijdelijk, maar dan toch zoo ge rieflijk mogelijk, onderdak gevonden zullen hebben. Twee typen woningen zijn hier gebouwd, woningen voor kleinere gezinnen en wonin gen vam iets gTooter omvang voor gezin nen tot vijf kinderen. Op Wissekerke, Gisterochtend zijn in een polder onder Wissekerke (Z.), zes bommen geworpen. Dtio schapen werden gedood. Er zijn geen militaire doelen in deze omgev.ng. Breekt watersnood ook lucht- beschcrm ings vo orsch rif ten Op 20 November van het vorige jaar hield de gemeente Uithoorn ©en luchtbe- schermingsoofcning. Om niet in overtreding te bomen liad een ingenieur, de directeur van een aannemingrnaaisehappij de lampen van zijn auto perfect afgeschermd. Toen de oefening pas was begonnen, meldde zich een ordonnans bij hern aan, die hein namens den majoor der genie van het district verzocht onmiddellijk naar een bedreigde plek in een der po'dcrdijken bij Abcoude te komen. Het water stond zeer hoog. er was een gerechtvaardigde vrees, dat de dijk het zou hegeven. Iedere mi nuut was er een. De ingenieur reed zoo snel mogelijk over de smalle en gladde we gen oin nog op tijd te komen. Om beter op te schieten verwijderde hij de afscher ming van zijn lampen. Prompt hield oen veldwachter hem aan en maakte proces verbaal op. Aanvankelijk was de strafzaak aangebracht voor don Amsterdamschen po litierechter, doch deze verwees haar naar de meervoudige kamer. De officier van justitie was van oordeel dat veïd. evengoed met afgeschermde Iicli ten had kunnen rijden, al had de reis dan ook wat langer geduurd. Eisch, gezien de bizondere omstandigheden f2. boete. De ingenieur was het met den openbaren aanklager niet eens: Om een ramp te voor komen, moest snel gehandeld worden. Het algemeen belang eisch te dit en iedere mi nuut was er een. De rechtbank zal 3 October vonnis wij zen. Twee zwagers voor de rechtbank. Voor den president van de Amsterdam- sche rechtbank1, mr. J. Boon, verschenen gistermiddag twee personen, die zich in Juni 1910 schuldig gemaakt hadden aan onwettige handelingen met distnbut etoe- wijzingen. De eerste verdachte was werkzaam op een Amsterdamsch distrihutieburcau en liad te maken met de toewij/ingsstrooken voor caféhouders enz., ten behoeve van koffie. Door het uitgeven van een beperkt aantal toewijzingen werden strooken overgehou den. Leze nu had verdachte aan. zijn zwager overhandigd, die zou trachten, de strooken te gelde te maken. Deze poging slaagde echnter niet en na korten tijd bracht de zwa ger de strooken terug, waarop de ver dachte ze vernietigde. De zwager stond thans terecht wegens heling. Zijn zonden- register was niet groot, eenmaal tevoren, in oorlogstijd, was hij wegens smokkelarij! veroordeeld. AD. Boon merktfo dan ook op, dat de man klaarblijkelijk niet tegen oorlogstoestand bestand is. De officier van justit'e, mr dr. P. Kleene, achtte de feiten van zeer ernstige®, aard. Tegen den ambtenaar, die misbruik ge maakt had van zijn positie in den distri- butiedienst, vorderde hij een gevangenisstraf van zes maanden, evenals tegen den heler, die profijt had willen trekken van de po sitie van zijn zwager. Vonnis 4 October a.s. Een hoofdartikel overgenomen. Voor den Zwolschen politierechter, mr. J. Mulders, heelt zich te verantwoorden ge had. J. V. te Harderwijk, uitgever van de Harderwijksche Courant, wegens over treding van de auteurswet. De heer V. had uit de Bameveldsche Courant een hoofdartikel, getiteld „Trouw moet blij ken" en geschreven door L. E. Mokveld, overgenomen zonder bronvermelding. Verdachte beweerde dat er tussclien de Harderwijkseh© en Bameveldsche Courant een ruiloveieenkomst bestond. De beide couranten ramen geregeld artikelen van elkaar over. Door den uitgever van de Bameveldsche Courant werd dit evenwel ontkend. Er bestaat een ruilovereenkomst, maar deze heeft alleen betrekking op nieuwsberichten uit de omgeving en ün geen geval op hoofdartikelen. Mr. Bouman uit Zwolle trad op als vertegenwoordiger der civiele partij. De heer Mokveld heeft door de overname van zijn artikel een indirecte schade gehxhjp, die hij schat op honderd gulden. De officier van justitie, mr. A. H. Servatius, wees verdachte op het onbehoorlijke van dezen „inlellcctueelen diefstal" en cischte een geldoocte van 75 gulden, subs. 25 dagen hechtenis. Verdachte vond het onsympathiek van den heer Mokveld, dat hij voor dit ge val een vervolging had ingesteld. De offider zeide echter niet te weten wat onsympathieker was. De politierechter veroordeelde V. tot 25 gulden boete subs. 10 dagen hechtenis en een schadevergoeding van 25 gulden. Ncd. Protestantenbond. Kerk Westvest. Zondag, ba'f 11: dr. II. Faber. Ncd, Herv. Kerk. Groote Kerk, Lange Kerkstraat. Zondag, 10 uur: dr. Suart. Half 6: Jeugddienst; dr. J. J. Stam, Rotterdam. r Nieuwe kerk, Nieuwe Maasstraat Zondag 10 uur: eand. J. L. Couvée, Vlaardingen. 5 uur: ds. Broers (doop). Westerkerk, Westfranke- tandschestraat. Zondag, 10 uur: ds. James, Delfshaven. Vereemgingslokaal. Zondag 10 uur: ó'c lieer P. F. van Zomeren. VV ij k I o k a a 1 Gorzen. Zondag 10 uur: de heer J. v. d. Most. Gebouw Irene. Zondag 10 uur: mej. S. Voogd. Gebouw Gorzen Zondag 10 uur? mqj. N. Kiabbenclam. Gcrèf. Kerk. Oosterker k. Zondag 10 uur: ds. De Giaaf. 5 uur: ds. v. d. Meuten. Planlagekerk. Zondag 10 uur: ds. Vonk. 5 uurds. De Graaf. J olianakerk. Zondag 10 uur: ds. v. d. Meuten. 5 uur: ds. Vonk. i Oud-Kath. Gemeente. Dam 28. Zondag, 10 uur: pastoor Th. Bakker. Evang. Luth. Gem. Lange Nieuwstraat. Zondag 10 uur: ds. Schmidt (doop), Chr. Geref. Kerk. Warande hoek Burgemeester Knappertlaan. Zondag 10 en 5 uur: ds. P. Zwier. Ned, Herv, Evangelisatie. Gebouw Eendracht. Zondag 10 en 5 uur: de heer Joh. Baart, G.O. te Dirksland. Oud Gcref. Gemeente. Lange Haven 9 7. Zondag 10 en 5 uur: ds. Roos. Leger des Heils. Lange Haven 2 7. Zondag 7 uur: Bidstond. Half 11Heiligingsdienst. 7 uur: Openbare samenkomst. Dinsdag 7.30 uur. Soldatensamenkomst. Woensdag, 7.45 uur: Openbare samen komst. Muziekcorps - en zangbrigade asssi- teeren. Doaaerdagj 2.30 uur: Gezinsbond. Stads Evangelisatie JeruëL Lange Haven 8. Zondag, 10 uur - Opbouwingssamenkomst. Spreker de leider. 12 uur: Zondagsschool. Donderdag geen bidstond. Hersteld A post- Gemeente. Stadhouderslaan 2 6. Zondag, balf 10 en 4 uur: Dienst Vergadering van geloovigen. Lange Haven 33. Zondag, 10 uur: Breking des broods. Dinsdag, 8 uurEvangelieverkondiging. Samenkomsten Chr. Knapenvereenigingen De „Jonge Samnël". „De Jonge Samuel", onder afd. van „Bidt en Werkt", eiken iondag consistorie kamer Nieuwe Kerk, Nieuwe Maasstraat, van 89.3G uur n.m. „Bidt cn Werkt". Chr. Knapenvereen. „Bidt en Werkt", eiken Zondag gebouw „Irine", Nieuwe haven 155 van 12,301.30 uur; gebouw van Wijk V, Stephensonstraat 3, van 12.30 —1.30. Het Mosterdzaadje. 1 i School Dwarsstraat Zondag, 10 uur: Kinder Zendingsvereen. Het Mosterdzaadje. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. j Gebouw Lange Haven 59. Zondag, 10 uurt Zondagsschool. 6 trax: Samenkomst Berlijn, 21 September. (D.N.B.) De nach telijke aam dien van liet Duitsehe lucht- wapen op Engeland zijn gisteravond bij het invallen d'er duisternis weer begonnen. Het zwaartepunt der acties !ag weer in Londen, waar behalve de haveninstallaties en dokken aan de Theems talrijke militaire en voor den oorlog belangrijke doelen, vooral in de Oostelijke wjken der stad, ondanks uiterst krachtig luchtafweervuur en talrijke scJnjnwerpers, roet succes met bommen van allerlei kaliber werden be stookt. Het effect der neergeworpen bom men kon, daar het zicht helder was, iii bijna alie gevallen duidelijk worden waar genomen. Leven smid dden-f abrieken en op slagplaatsen vernield. New York, 21 September. (D.N.B.) De Associated) Press meldt uit Londen, dat bij den laatsten DuiUdien aanval vete in- dustriecle gebouwen in hel Londanscho go- bied zijn getroffen en dat een groote fa briek in Oost Londen in vlammen is ge schoten. Vooral zwaar getroffen zijin ver scheidene levensmiddelenfabrieken en op slagplaatsen, zoodat reeds talrijke opdrach ten zijn gegeven aan Amcrikaanscho fir ma's voor de levering van voor het ver bruik gereed' zijnde levensmiddelen. Vol gens een mededeel ing van het ministerie van landbouw in Washington betreft het hier voornamelijk reuzel- en vleeschcon- serven. International News meldt uit Landen, dat gisteren in het Oosten der stad' een „geheimzinnige ontploffing" heele blokken buizen beeft dtoen schudden. Aangezien op het moment der ontploffing geen Duitsehe vliegtuigen boven Londen vlogen, vermoedt men, dat een tijdbom tot ontploffing is gekomen. De Engelsche vleet iu dc MiddcHaadsehc Zee. Algeciras, 21 September (DNB). De in Gi braltar gcstationneerdc Engelsche vlooi, die ongeveer veeri.cn dagen geleden naar do Middellandsche Zee was nitgeloopen, is tot dusverre niet op liaar steunpunt terag- keerd. Engelsche hulptkruber bij Rio de Janeiro. Rio de Janeiro, 21 September (D.N.B.) In de Baai van Rio de Janeiro heeft de Engelsche huljpkruiser „Asturias" het anker uitgeworpen om proviand in te nomen. Do bodem had een konvooi van vijf sehe- pen naar Rio vergezeld Ieder kent zijn eigen gezondheid het beste". In de acnltiende eeuw was Limburg nog verdeeld in vete kleine heerlijkheden. Ieder© heer van zoo'n heerlijkheid sprak recht, veroordeelde en legde boetes en gc- vangenissLraften op Maar. die straffen uit voeren ging niet zoo gemakkelijk, want, wie na een uurtje stevig doorstappen in ■een ander landje was aangekomen, was veilig voor de toom van den lieer in kwestie. Natuurlijk trachtten zijn dienaren dan den man in handen te krijgen en om bij hun meester in de gunst de komen, verzonnen zij de vreemdste listen. Zoo kwam er op een avond bij een veearts, die het met den heer Rijckliolt, een gebied van nog geen duizend inwo ners aan den stok had, iemand aanklop pen, die hem vroeg om todh alsjeblieft mee te grom om naar een zieke koe te kijken, die aan den overkant van de Maas in een weiland lag. De veearts nas dadelijk bereid mee te gaan cn de veerman zetle ben beiden over. Onderweg herkende hij echter den metgezel van den veearts als de dienaar van den beer van Rijefcholt en om zijn dorpsgenoot te waarschuwen, zei hij plot seling: „Mijnheer de drosssaaril (dat -was de titel van den dienaar), pas op, uw jas band m het water." Nu wist de veearts genoeg. Zonder zich een oogenblik te bedenken, sprong hij in het water en zwom met kra-htigo slagen naar den oever terug. „Dokter, n zult nog kou vatten, denk toch om m» gezondheid", riep de dros saard nog, maar de veearts, die wel wist wat hem aan den overkant van de rivier te wachten stond, riep spottend terug: „Heer drossaard, ieder kent zijn eigen ge zondheid het beste". SCHILDER DECORATEUR TIliNLAAN 34 - TELEFOON 67870 HUiSSMEDERIJ—SCHOONMAKEN—REPAREEREN EN PLAATSEN VAN HAARDEN EN KACHELS Aanbev. P. VAN ZUTPHEN Hoofdstr. 193 - Oude kerkhof 20 j. SCHOTEL, STADHOUDERSLAAN 27 TELEFOON 68732 Doer vrachtauto aangereden en gedood. De ongeveer veertigjarige Almelosche landbouwer A. J. Huiskes, is gisterochtend tijdens de duisternis het slachtoffer ge worden van een ongeluk. Hij werd, toen hij ziöh met zijn driewieler, waarop hij een lad mg melkbussen voorttrok, in de richting Vierden begaf, van achteren aan gereden door een vrachtauto, bestuurd door den Almeloschen fruithande'aar B. L. II. vreru zwaar gewond en is spoedig aan de gevolgen van het ongeluk over leden. Groote brand in verffabriek te Stockholm. Een geweldige brand heeft in een verffa briek te Stockholm groote vernielingen aan gericht. Alen raamt de door brand aange richte schade op meer dan een half i nillioen kronen. Visseher vindt een wolhaudkrah in zijn fuik. De voor de zoetwatervisschorij zoo scha delijke Cliïneesdhe wolhandkrab schijnt ge leidelijk meer en moer onze wateren bin nen te dringen. Zoo trof een Amersfoort- sche visccher er dezer dagen een aan in zijn palingfuik. welke hij in de Lunter- sdie beek had uitgezet. Spaansche vischtreiler vergaan. In La Conma is een Spaansche visch treiler binnengeloopen, die den ©enigen overlevende aan boord van den Spaan- sehen vischtreiler Almirante, welke korte lings in den storm is vergaan, had. Zeven tien opvarenden zijn daarbij verdronken. Fietsen in Duitschland. Blijkens een bericht van het Nederland sche perskantoor te Berlijn, zijn in Duitsch land 21 millioen wielrijders. Jaarlijks leg gen zij 76.500.000.000 k.m. af. Wie zullen den derden dag bereiken. Het wordt dit jaar een Zilveren Bal op afbetaling. Er liggen wel een paar weken tusschen den eersten en tweeden dag. Zelfs de Zilveren Balcommissie, die z'cli anders door niets laat weerhouden om de serie- wedstrijden de eerste drie Zondagen in September te laten speten, moest nu zwich ten voor beslissingen van liooger hand. De tweed© dag is meestal de spannendste, want dan wordt beslist wie cte finalisten zulten Zijn. Hoen el niet behept met waarzeggende in stincten, willen wij dit keer onze gebrui kelijke reserve ten opzichte van vermoe delijke voetbaluitslagen, laten varen en bru taalweg eenige voorspellingen doen. In den eersten wedstrijd R. F. C.Her- mes-D.V.S., geven wij onze stadgenooten de beste kansen. Overmaas houdt de eer op van den Linker Alaasoever tegen Willem II. Dat de Rotterdammers zuilen winnen lijkt ons onwaarschijnlijk. A.D.O. is voorbestemd om haar Haagsche collega Quick te ver slaan. Gemakkelijk zal het met gaan. Als A.D.O. niet al haar krachten inspant, zou het ook anders kunnen ioopen. De meeste riskante voorspelling is wei, dat D.F.C. van Neptunus zal winnen. D.F.C. was tegen Feijenoord in goeden vorm op den eersten dag. Daar echter- S.V.V. ook buiten den Neptunuswaard gerekend had, zou een gelijk spel wel eens de juiste ver houding kunnen blijken. 1 Als deze gewaagde voorspellingen juist zouden zijn, zouden de wedstrijden Willem IIHermes-D.V.S. en A.D.O.—D F.C. de hal. ve beslissingen brengen. Atochten deze voorspellingen niet uitko men dan moet u bedenken, dat er niets zoo wisselvallig is als voetbal. R.K.S.V. Excelsior. Die ledenvergadering van de voetbalafdee- ling, R.K.S.V. Excelsior, die reglementair ia September 1939 aan de orde was, is on der groote belangstelling een jaar later ge houden. De voorzitter werd bij enkele candidaat- stclling herkozen. De heeren C. Daniëls en P. Alberts (vioe-x'oor/itter) vervangen de af getreden bestuursleden, de heeren B. Schol- te en Th. Aielchers. Het bestuur werd uit gebreid met de hoeren J. Koole en Th. Ra demakers. Vele leden van het vroegere S.G.V, waarmee R.K.S.V. Excelsior een fusie aan gegaan is, waren tegenwoordig. - In het clubblad warden de ,,ups" en „downs" van het eerste cricket-elftal on der de loupe genomen. Al blijken er moor „downs" dan „ups" te zijn, toch wordt de toekomst niet donker ingezien. - SCHIEDAM. Geboren: 18 September: Leonie, d. van K. Meijer en A. Smit, Puttershoefcohestraat 57. 19 September: Theodoras Petrus Gerar- dus, z. van P. J. Tlx. KJoos en P. Af. v. Duiikcren, Dr. Noletstraat 1. Philip Wil helm, z. van J. H. Triel en C. Bras, Prins Frederik Hendrikstraat 11. 20 September: Catharïna Liduiina, d. van B. van Seters en J. A. L. Winkes, Boer- liavelaan L - .0 velleden: 19 September: J. de Zeeuw, 90 jaar, Nassau!aan 75. L. v. d. Bie, 66 jaar, Nassaulaan 75. P. Gommel, 67 jaar, wed. van W. van Santen, Nassaulaan 75.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 5