Engeland wordt geen rust gegund De aanvallen van Zondag.waren heviger dan ooit Dinsdag .15. October 1940 tbKS l E BLAD Jaargang. No. 22605. Tel. No. 69300 (3 lijnen). BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 69300 (3 lijnen). Postrekening No. 5311. BUITENLAND Hot opperbevel der Duitsche weermacht maakte gisteren, bekend: Formaties ]i<Mo en zware geveohtsvlie- gers hebben overdag en des nachts haar vergeldiflgsaaavallen op Londen en hun aanvullen op andere voor den oorlog be langrijke doelen in Zuid- en Midden En geland met groot effect voortgezet In opeenvolgende groepen vlogen eskaders, overdag beschermd door jacht toestellen, vlak aciliLter elkander, zoodat tusschen de afzonderlijke aanvallen slodhts korte pau zes kwamen. In Londen ontstonden vooral ten Noor den van de Theems, Ier hoogte van de Victoria- en India-docks, door inslaande bommen van middelzwaar en zwaar ka liber groote branden, die gedurende den nacht reeds te zien waren vanaf de mon ding der Theems en van de Britsche kust. Na den aanval op, een eleotrische centrale konden groote steekvlammen en krachtige rookontwikkeling worden waargenomen, tweede, vrij krachtige aanval was' gericht op de haveninstallaties en wapen Indrij ven van Liverpool. Ce uitgeworpen bom men rieden oók hier zware" ontploffingen ontslaan, met dgar-op .vólgende branden. Bjj.w'.den aanval 'op verschillende, voor den oorlog belangrijke doelen in midden, en Zuid-Engeianoj werden o.m. in twee troepenkampementen de onderkomens ver nield. In de monding van dé Theems, ondernam de 1 verbanning van een gevedhts- vliegtugi een Inzender stoutmoedigen duik- aanval op een zwaar beveiligd konvooi van achttien gewapende koopvaardijsche pen. Aangezien het vliegtuig- geen bom men meer aan boord had, viel het met maehinegeweervuur aan en deed daarmede brand ontstaan op het achterschip van oen der vaartuigen. Ofschoon de vijand verscheidene malen gevochts jacht vliegers ontweek, kwam bot lot" verscheidene, voor ons zeer succesvolle luchtgevechten. In het zeegebied, ten Westen van Cadiz, vermelde een Duitseli verre afstands-bom- bardementsvliegtuig een gewapend, vijan delijk koopvaardijschip van 3 (ot 4000 brt. met twee treffers. Overdag beeft de tegenstander liet rijks gebied en de bezette gebieden niet aan gevallen. Twee alzonderlijke verkennings vliegtuigen wérden reeds aan de Fransche kust door ahveervuur verdreven. In den nacht vloog de vijand naar Noord en West Duilschland. Lukraak neergewor pen bommen richtten slechts geringe schade aan huizen aan, doc-h troffen geen mili tair of militair belangrijke doelen. De tegenstander verloor gisteren in totaal dertien vliegtuigen, waarvan 12 bij lucht gevechten en 1 door luchlafwoemuir. Eén Duitscili jachtvliegtuig is niet teruggekeerd. Het Duitsche frontbericht Het gisteren uitgegeven front bericht van het D.N.Bl. luidt: i Het weermachtsbericlit van vandaag be vat de belangrijke constateering, dat ook de aanvallen van gisteren en den afgeloopiea nacht werden beheerscht door het eerste beginsel, dat voor do tegenwoordige oor logsperiode toonaangevend is, en volgens hetwelk' men de Britsche eilanden niet tot' rust mag laten komen en zonder onderbre king van beteekenis moet blijven voortgaan met het murw maken van de venl-edigings- kracht, die den tegenstander nog over gebleven is. Hiei-bij heeft de Dtiilschélucht macht wederom groote successen behaald. Opnieuw, is bevestigd, wait óehigen tijd gele den werd opgemerkt, dat de strijdvaardig heid en de verdedigingswil der Britsche luchtmacht verminderen. Dit bewijst wel hét beet, hoe de D-uitsche'luchtmacht steeds meer een beheerschénde positie boren het Britsche moederland verwerft. Ook de dag van gisteren behoord© onge twijfeld zooals uit de mededeel ingen van hét weermachtsbericlit ondubbelzinnig Wijkt tot de groote gevcchtsdag-en in het: kader der vergeldingsactie. Naast elkander wér den daarbij twee, groote aanvallen'onder nomen. De-eóne was, als steeds, gericht op de Britsche hoofdstad, de tweede op hét uitgestrekte haven- en industriegebied van Liverpool. Londen en Liverpool zijn, res pectievelijk 'aan Oost-ven Westkust, de hoofdpunten van het Er.gefsche 'économi sche leven. A ';':r' Voor den invoer staat sedert lang Londen, voor den uitvoer Liverpool met belangrijken voorsprong op de eerste plaats onder de Britsche havens. Daarom ook waren de aanvallen dér laatst© 24 uur op de reusach tige havens dezer beide steden geconcen treerd. Ditmaal waren de branden in de docks zoo reusachtig, dat de Duitsche vlie gers de vlammenzee reeds konden zien van de monding van de Theems af, ja zelfs van de Zuidkust, een afstand van 100 K.M. dus. De bemanning van vele vliegtuigen hébben een beeld gegeven van het huive ringwekkende toonee-T, dat de - stad zelf bood. Als eilanden des doods lagen tus schen de brandende puinhoopen der reeds uitgebrande pakhuizen. Het geraamte van muren, die nog overeind stonden, rezen eenzaam op. Daartusschénin zag men in brand geschoten vijandelijke vliegtuigen, als brandende fakkels in den chaos op den lie ganen grond vallen. De hevigste aanvallen tot dusverre ondernomen Het Britsche ministerie voor de b-innen- landscb© veiligheid publiceerde bet vol gendé communiqué. '-. Even na het middaguur begon - Zondag een aantal vijandelijke luch taan val lóri op Zuidoost. Engeland.' Het gelukte dén for maties tot bóven Londen door te dringen. Op verschillende punten in Londen cn in de voorsteden werden bommen geworpen, waardoor slachtoffers vielen. In een stads wijk werden talrijke woonhuizen beschadigd Uit twee districten in dc omgeving van Londen wordt gemeld, dat er een aantal slachtoffers is gevallen. De vijandelijke luchtaanvallen in den nacht van Zondag op Maandag waren de herigste, die tot dusverre zijn ondernomen. Londen vormde opnieuw het voornaamste doel der aanvallen. Doch ook de oever van de Mersey en de Noordwestkust van Engeland' werden eveneens aangevallen. Af- zonderlijk-je aanvallen waren gericht tegen het Noordoosten van liet land en tegen verschillende plaatsen in andere districten. In Londen en de omliggende districten In Londen en de omliggende districten wor den woonhuizen, winkels en industrieele installaties beschadigd. Over h'et aantal dooden heeft men nog geen bericht ontvangen, doch gevreesd wordt, dat het aantal gewonde en gedoode personen h'ooger is dan bij de laatste vijan delijk'e aanvallen. In een plaats, waar een aantal woonhuizen door bommen werd ge troffen, vielen vele slachtoffers. In de graaf schappen rondom Londen werden op ver scheidene plaatsen bommen geworpen. In steden aan den oever van de Mersey wer den verschillende gebouwen vernield en in andere steden in hét Noordwesten van Engeland werd schade aangericht. Dc Engelsche oorlog tegen vrouwen en kinderen. De „New-York Sunday Néws" neemt de door Engeland gevoerd© propaganda legen het verstrekken vaw. levensmiddelen door de Veréenigde. Staten aan.,, de bezette, ge bieden In' Eu/ropa;,' een "oorlog tegen "'yroa- wen en ónderen. Het blad schrjjft,dat dé hangerblokkade Duitschlarid noch Engeland treft) doch wel" 20 millióen Nederiandsche, Fransche, Pool- sche en N-oorschc vrouwen en kinderen. Hét blad stelt tenslotte die Amerikanen aan de kaak, dfe in naam van Engeland vóór de hongerblokkade vechten. Bezuiniging in Engeland. in Engeland is een nieuwe vrouwen organisatie gevormd, wélke tén doel h'eeft den zin tot spaarzaamheid te bevorderen. Naar dei „Dagens Nyheter-'i meldt,1 propa geert 'dé organisatie de verwerking van bijv. oudé zijden kousen, tot kiriderkleertjes en afgedragen lieeiencostuums tol pantoffels e.d. Gébruikte lucifers moeten niet meer worden weggeworpen. Men beeft reeds -een inzameling georganiseerd, daar men dc lu cifers" door ze met paraffine te prepareeren weer bruikbaar wil maken. De burgelijke ongehoorzaamheid in Britsch Indie Uit Kaboel wordt gemeld: i Door het executieve comité van het Al- Indische congres .in Wardha, is hét plan van Gandhi voor de burgerlijke ongehoor zaamheid aangenomen. Hoewel voorioo- pig slechts twee personen opdracht werd gegeven, gehoorzaamheid te, weigeren aan de Engelsche heerscbers en zoodoende te riskeeren in een Engelsche gevangenis ge worpen te worden> acht men dit nieuwe besluit van het Congres daarom van zoo groote beteekenis, omdat de Mahatma tot- dusverre, ondanks den zwaren .druk van zijn aanhangers, steeds geweigerd heeft naar het wapen van dé burgerlijke omge-. Leerzaamheid te grijpen, -Goed in gelichte kringen zijn van meening, dat dit eerst© besluit een proefballon van Gandhi is. Gp welk tijdstip Gandhi het seir zal geven, waarop de burgerlijke ongehoorzaamheid tot over het gebeele land zal worden uit gebreid, hangt af van. de ontwikkeling van dit weigeren-van gehoorzaamheid. In krin gen dér nationale Hindoes heeft dit be sluit van Gandhi grooté vreugde veroor- zaait, en thaM wint de meening veld on der hen, dat in' de naaste toekomst nieuwe vérstrekkende besluiten zullen worden ge nomen, die totdusvérié, als gevolg van de voorzichtige houding van den Mahatma, tegen, den wil van den radicalen vleugel der nationale Hindoes achterwege zijn ge bleven. Zij wijzen op 4e twee besprekingen, die Gandlii onlangs -met den Engelsche vice-koning voor Indië, lord Linhthyow heeft gehad en verklaren thans definitieve bewijzen te hebben, dat de vice-koning dc gematigde en rechtvaardige voorstellen, van dén Mahatma van de liand heeft gewe zen, zoodat, de Hindoes met nationaal be wustzijn hiel anders overblijft, dan met bet inzetten van hun leven voor de door Engeland geweigerde vrij beid te strijden. Geen Duitsehc troepen in Bulgarije. Officieus wordt uit;Berlijn gemeld: Om trent de door een deel. dér Engelsche pers verspreide tendensbericliten over de ver meende aanwezigheid van Duitsche troepen in Bulgarije ofwel ril over desbetreffende Duitsch-Bulgaarsche onderhandelingen, ver. neemt men ;in politieke^'kringen te BÓrlijn, datndaaxvaiügeen- sprak^ferri -zijn. Het- gaat. bij' déze beweringen, die zéifsy'van pressie spreken, om", dé bekende Engójsche ienden- tiéuze berichten,, wier strekking' vao alle Duitsche en Italiaansehe bemoeiingen in het Zuidoosten van Europa is: verstoring van den vrede, onrus (stokerij en sabofage. Duitse!' oordeel over «Je rede van Itoosevelt. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Zoowel te bevoegder plaatse als in Duit sche politieke kringen onthoudt men zich geheel en al van het uitspieken van een meening over de laatste rede van Roosevelt. Over het algemeen huldigt men in Duitsche kringen de opvatting, dat er hoegenaamd geen aanleiding bestaat om op eenigerlei wijze zijn standpunt te bepalen tegenover redevoeringen, die uit verkiezïngsoverwe- gingen gehouden rijn. De a.uü-Britschc stemming in Egypte. De spanning tusschen de anti-Britsch© oppositie en de militaire autoriteiten in Egypte, aldus schrijft de „Messaggero", neemt toe. De Engelschen hebben de Egyp tische regeering gedwongen een nieuwe oproep tot de bevolking te richten, waar in diegenen, die kritiek uitoefenen op En geland of op de Engelsche bestuursautori- feilcn met draconische straffen worden be dreigd. De Arabieren cn de spil. Die correspondent van het Italiaansehe dagblad „II Telegrafo", meldt van de grens van Yemen, dat als gevolg van de a.s. pelgrimstocht van de Mohammedanen naar Mekka waarschijnlijk de sympathie va.n de Arabieren voor de spilmogemdheden zal toe nemen. Arabische kringen in Yemen zou den reeds tot de zijde van Italië neigen. Steunpunten voer de V.S. in Znid-Amerik. landen. In; de persconferentie heeft,-, de Ameri- kaanschó minister van buitenlandsche za ken, Huil, verklaard, dat er met verschil lende Zuid-Amerikaansche landen bespre kingen worden gevoerd over steunpunten voor de vloot en de luchtmacht. Die ge dachtewisseling 'omvat alle vraagstukken voor de verdediging van hot Westelijk half rond. Do New-York Times meldt uit Buenos Aires, dat Brazilië en Chili zich bereid heb ben verklaard den Vérecnigde Staten een aantal vjoot- enluclftsleiinpunten af (e staan Er is niet medegedeeld, waar deze steun punten liggen. Chili zal echter op zijn minst een steunpppt en wel een plaats bij Valparaiso, Brazilië minstens twee steun punten, waarvan, een in d©-nabijheid van Para, ter beschikking stellen. De bepaling der ligging is in hoofdzaak' van de Ver- cenigdè Staten afhankelijk) welke zich zou den hébben belast met de kósten voor de inrichting dezer steunpunten. De overeen komst is volgens dit bericht het resultaat van niet-formeeje besprekingen, die sedert half Juni door Washington zijn ingezet. Bijna een millióen buitenlandsche arbeiders in Dnitschland. Het A.N.P. meldt uil Berlijn.: Volgens de meest recente tellingen wer ken op het oogenblik 950.030 buitenland sche arbeiders in het Duitsche bedrijfs leven. Hiervan zijn rond 550.000 werk zaam bij den landbouw, de rest in de in dustrie. Men wijst er op, dót de centrale ligging en de gunstige levensvoorwaarden der arbeiders in Duitschland- hun aantrek kingskracht beginnen uit te oefenen op de naburige volkshuishoudingen. Italië alleen lieeft 90.000 arbeiders ter beschikking ge steld van de Duitscbe industrie, op ©en grondslag van vrijwillige aanwerving. Door bemiddélingsbureaux in .Denemarken, Ne derland en België is dé aanwerving den laatsten tijd met stijgend succes liekroond. Er kan thans reeds met stelligheid gezegd worden, dat het streven der Duitschers om buitenlandsche arbeiders aan te trek ken na het einde van den oorlog nog wel sterker zal worden dan op het oogenblik al is. Op deze wijze wordt een ventiel ge opend voor te hoogen bevolkingsdruk in verscheidene Europeesche landbouwstaten. Interessant is, dat dé Duitsche officieel© instanties reeds thans hun oogmerk er op richten, dat in bepaalde beroepen, bijv. in den landbouw of dén mijnbouw niet het overwegende aantal arbeiders uit buiten landers- wordt' gerecruteerd'. Men stelt er prijs op, dat een gezonde vermenging met Duitsche krachten niet verloren gaat. Britsch smaldeel in Gibraltar aangekomen Gisteren zijn in de militaire haven van Gibraltar een Britsche kruiser en vier tor pedojagers aangekomen. De „Manchester Guardian" stelt voor Roemenië, evenals Frankrijk, van de lijst der Britsche geallieerden te schrappen. Het Engelsche blad schrijft, dat Roemenië op militair en diplomatiek gebied behande len moet als Frankrijk. Dc vrijmelscia.rij in Frankrijk. In het Petit Palais te Parijs is een ten toonstelling geopend, die het publiek met de vrijmetselarij lieleend maakt. Hier is at het materiaal van de loges Grand Orient de France, Grand Loge de Franco en van .de gemengde .Loge van Rpuaanbijeenge bracht Op"deji eersten dag trok dó tentoon stelling reeds meer dan tienduizend be zoekers. Dc Amcrikaanschc vliegtuigindustrie. Naar uit een vandaag gepubliceerd rap port van den Amerikaanschen minister van financiën, Morgenthau.' aan Roosevelt blijkt, is liet aantal werknemers in de Amerikaah- sohe vliegtuigindustrie gedurende d'e afge- loopen twee ja.ar met 400 pet. verhoogd. In September 1938 bedroeg, volgens op gave, liet aantal' werknemers 2S.700, in September 1939 50.600 en in September .1. 11S.800. BINNENLAND De Waschindustrie Opgave van grond cn hulpstoffen. De Staatscourant van gisteren bevat een beschikking, waarbij alle personen óf lichamen, die liet wassclierijbedrijf uit oefenen, verplicht worden opgave- te doen van dé hoeveelheid- grond- en hulpstoffen op 1 October 1940 voorhanden of in voor- raad!, hoeveel zij daarvan in 1938 en 1939 hebben verbruikt en de hoeveelheid wasch in droge kilogrammen in 1938 en 1939 be handeld1. Centrale Commissie van het' Provinciaal Verzekeringswezen. In overleg met de Cc-mmissie voor het Verzekeringsbedrijf be-qft zich gevormd de Centrale Commissie van het Provinciaal Verzekeringswezen, tot medewerking waar aan zich in principe de besturen van de navolgende Vóreenigingcn hebben bereid verklaard: 1. Die Ned. Bond van Make laars in Vaste Goederen, Hypotheken cn Assurantiën," secretariaat: Nassau straat, 14, Haarlem; 2. De Bond van Provinciale As surantie-kantoren, secretariaat: Keizers gracht 586, Amsterdam; 3. Da Ned. -Bond van Ass-urantiehezorgers,' secretariaat: Nic. Maasstraat 3S, Amsterdam; en 4. De Bond vail Vereenigingen van .Vertegenwoordigers van Verzekering-Maatschappijen en Zieken fondsen, Bondskantoor: Nassaukade 107, Amsterdam. Secretaris der Commissie is K. 0. M. Welters, te Amsterdam. Deze Centrale Commissie zai deel uitma ken van het in wording zijnde Verzeke- riaigs-Verbónd. Gemengd Nieuws Boerderij afgebrand. TeiMidwolda (Old): is Zaterdagavond de kapitale boerderij van den heer R. F. Brou wer in vlammen opgegaan. Kortsluiting bij het dorschen is dc ver moedelijk coorzaak. De schade wordt door verzekering gedékt. - De moord te Oss De vermoedelijke dader. AUo voorloopig gearresteerden in de moordzaak-Ten Brok zijn op vrije voeten gesteld! met uitzondering van dén als ver- moedelijken dadér aangehouden Van E. Uit getuigenverhooren zou zijn geblekon, <iat Van E. den doodelijken steek moet hebben toegebracht. Van E. blijft ontken nen. Hij zal niettemin ter beschikking vain justitie te 's-Herlogenboscbi worden ge steld. Het schijnt, dat Ten Brok eerst bij het huis van Van E. is geweest en dtat daar ruzie is ontstaan. Van E. zou toen in huis een wapen zijn gaan zoeken. Ten Brok is dlaarop ook naar huis gegaan en keerde ook met een wapen terug. Bij dé tweede ontmoeting had de steekpartij -plaats. Bonnenperikelen Verkeerde bonnetjes geplakt. Bij de inlevering van de plakformulie- ren voor vet- en boterbonnen van winke liers zij-c talrijke onregelmatigheden ge pleegd, deels uit moedwil, in verscheidene andere gevallen ongetwijfeld door onwe tendheid. Op deze formulieren moesten de ingeleverde vet- en boterbonnen 5 tot en met 12 worden opgeplakt. Tegen inlevering van de vetbonnen num mer 9, 10. 11 en 12 hebben de winke liers boter verkocht voor 10 cent minder dan de normale prijs. Op. deze bonnen kunnen de winkeliers thans via het distri butiekantoor deze korting terug ontvan gen. In vele gevallen bleken nu oude bonnen en met geldige bonnen op deze formulieren te zijn geplakt, waardoor de winkelier dus een grooter reductie zou krijgen rlan waarop hij recht heeft. Vermoedelijk zal in een 20-tal gevallen proces-verbaal worden opgemaakt. Door auto overreden en gedood. Gisteren fietsten twee meisjes te 's-Gra- venbage op de Laan van Meerdervoort, toen ter hoogte van de galerij de sturen van haar tietsen in elkaar verward raak ten en de twee meisjes hierdoor kwamen te vallen. Een der wie'rijdsters, de 19-ja- rige M. W., uit de Jan de Baanstraat, geraakte daarbij onder een vrachtauto, die achterdc twee meisjes reed. Het onge lukkige lrinn werd doorliet, reóhterach- tónyieD.yan den wagen overreden en- op slag- gerioöd.v Ernstig verkeersongeluk. Gisteren omstreeks acht uur is te Eind1- lioven de 19-jarige fabrieksarbeidster; A. van der Berk, die por fiets op weg was naar baar werk op de Phïlipsfabrieken, in een gevaarlijke bocht van dé Willemstraat plotseling van achteren door een vracht auto .angeredén. Het meisje werd' tusschen het trottoir en den wagen gedrongen, kwam te vallen en sloeg met baar hoofdl tegen den grond- vlak voor een dér achterwielen, waardoor zij werd oveTredén. Dé chauffeur, die eerst niets- gemerkt had', werd door arbeiders, die in den laad bak van den vrachtwagenzaten, op liet gebeurde opmerkzaam gemaakt. De dood1 was toen reeds ingetreden. Dé .remmen van da auto bleken in orde te zijn. Inbraken. Op tot nog toe onbekende wijze hol>- bën 'inbrekers zich toegang verschaft lot het kantoor van de firma J. W; Stokvis in de Kerkstraat té Amsterdam. Zij bob ben zich meester gemaaktvan twee. geld kistjes, r-esp. t'500 en f 300 inhoudende. Bovendien werd een dameshorloge ge stolen. Ook is ingebroken in een. kantoorge bouw in de Beursstraat. De dieven ont vreemdden op de eerste ótage een geld kistje, inhoudende f 340. Op de derde étage de tweede stond leeg tracht ten zij een brandkast te foreeeren, doclv dit bleek boven bun krachten te gaan. Een eerlijke vinder. Zaterdag heeft een bewoonster van de Beethovenslraat te Amsterdam bij het ver laten, van het Americanhotel een tasch, waarin -zich een bedrag van f3200 als mede een paspoort bevond1, verloren. No<r d-ienzelfden avond beeft de vinder zich bij haar aangemeld èn: dó tasch'én-het geld teruggebracht. Een groote be'oaning- was. zijh' déél. j. Bocirderijlrrand. Gisteren is deer onbekende oorzaak brand' ontstaan in da. boerderij van den lieer Kuypers. te Asten (N.-B.) Het woonhuis met de stallen en oen schuur brandden tot den grond toe af. Do geheele oogst ging-verloren. Ook kwamen zes varkens in de vlammen om. Verzeke ring dékt. d'e schade,--5 v; L Wolha.ndk.rab gevonden. De heer D. G. de Kruyf uit. Utrecht, die Zaterdag aan hel visschen was indo Wetering onder- degemeente Schalkwijk, heeft.' in-yzijn .'nótseen wol-handkrab "geya.u- gén, wélke" hij ter beschikking' heeft ge-: stcld aan dr. Olie, diercteur va-v liet vis- schcrij station. j.<„ «troclnjul dagelijks, m«t nit- QO-fp zondering »«u Zou- en Fecotdagcn. 3 O b IB Frija per kwartaal f '2.—; franco por poot fr2.50. Prijs per week: 15 cU. Afzon derlijke nummers 5 ets. Abonacmenton wórdon dagelijks aangenotnon. Advortentiën voor hot eerstvolgend num mer moeten vóór oil uur aan het lluróau Bezorgd zijn, 'e Zaterdags vóór uur. _L Een bopaaldo plaats van advertontiëD wordt niet gewaarborgd. Prijs der Advertcntlën: van ib regels 1155; iedere regel meer 1*0.30; in het Znterdagnummer 1—5 regels f 180, iedere regel meer f 0.35. Reclames fO/35 per regel. Incassokosteró ets.; postkwitantiea 15 ets. Tarieven van advertentiën bij abonnement rijn aan het Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Meine Advertentien opgenomen f 0.50 t/m. .15 woor den, 10.75" t/m. 25 woorden. Elk woord meer 5 cent ;;tot een maximum van 30 woorden. *a Woensdags: Kleine Advertcntiën tot Zwoor den f 035, mlta vóór Dinsdagavond 6 uur aan het Bureau bezorgd. 's Zaterdags: Kleine Advertenti'én 11.00, indien niet vóór Vrijdagavond 6 uur bezorgd.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1