S ialoniki bedreigd De Britsche hulp aan Griekenland 1-1 EERSTE BLAD DAMPO! DE DUITSCHE LUCHTACTIE Dinsdag 5 November 1940 93ste Jaargang. Tel. No. 69300 (3 lijnen). BUREAU LANGE NAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 69300 (3 lijnen). Postrekening No. 53II. BUITENLAND Stefani meldde vannacht van de GricksehZuid-Slavische grens Uit Athene wordt vernomen, dat de eer ste groep Italiaansdie diplomaten morgen middag de Zuid-Slavische grens zal over schrijden en aan het station van Dzjeveid- zjelja zal aankomen. Een tweede groep met alle personen van de Italiaansdie ko lonie zal hierop volgen. De telefoon- en telegraafverbinding met Saloniki is nog verbroken. Talrijke vluch telingen hebben deze stad1 verlaten om zich naar Anthene te begeven, waar men optimistische berichten verspreidt en Griek- sche successen uitbazuint, die in het ge heel niet bestaan, om het,moreel dier be volking op te -beuren. Men legt wat te zeer dien nadruk op de nauwe -samenwerking tusschen Grieken en Engelsehen, zoodat wel doorschemert, dat de bevolking onaan genaam verrast is over d'e ontoereikend- heidl van d'e beloofde Engelsehe hulp. Van dten grens* ziet men d'e besneeuwde toppen van de Grieksehe bergen. Maar of schoon de thermometer nog laag staat, is het weer toch heel goed. Vernomen wordt, dat de activiteit van de Ilaliaansehe lucht macht onvermoeibaar wordt voortgezet met zeer doeltreffende resultaten. Het gebulder der kanonnen verwijdert zich merkbaar als gevolg van den opmarseh d'er Ilaliaansehe troepen. Daarentegen dringt het geluid van d'e ontploffingen, teweeg gebracht door het bombardement van de Italiaansche vlieg tuigen op Saloniki en weerkaatst door de echo's-dei bergen en don-waterspiegel van die Golf van Saloniki, zeer duidelijk tol Dzjevedzjelja door, dat hemelsbreed op een vijftig kilometer afstand' gelegen is. Eveneens wordt vernomen, dat belang rijke centra der spoorverbindingen gebom bardeerd en beschadigd zijn, heigeen de mobiJisatiewerkzaamheden, die in gang zijn, nog moeilijker heeft gemaakt. Het Griek sehe opperbevel hoopt, dat het bergachtige terrein, dat geen ruim gebruik van gemo toriseerde strijdmiddelen veroorlooft, den opmarseh der Italianen zal vertragen. Hei gerucht doet de ronde, dat het Grieksehe opperbevel er naar streeft op de lijn lia- rissaTi.icaia troepen le eoneentreeren, dat een slaaboom moeten vorm'en. pen en andere dringende zaken af te han delen. L-* straten zijn volkomen verlaten. De enkele iroetgangers loopen hard. Het tramverkeer is wel niet geheel geslaakt, doch de dienst is zeer ongeregeld1. Het verkeer van particuliere auto's en taxi's is volkomen stilgelegd, want al deze wa gens zijn opgevorderd voor het vervoer van troepen. In de ziekenhuizen zijn vele gewonden ondergebracht. Het particuliere reizigersverkeer is sterk ingekrompen. Het militaire vervoer geniet overal voorrang. Sinds 'eraüge dagen is er geen nieuw schip meer in d'e haven van Saloniki aangeko men. Koffie en suiker is in het geheel niet meer voorradig. Vleesch is slechts twee dagen in de week verkrijgbaar. Engelsehe troepen op Kreta geland Uit Londen wordt officieel gemeld, dat Britsche troepen op het eiland! Kreta aan land zijn gegaan. Het is niet mogelijk al dus vervolgt liet communiqué, de belang rijkheid en de sterkte van deze troepen na der aan le geven, noch de datum waarop de ontscheping heeft plaats gehad. Men merkt op, dat het eenvoudig lezen van de Italiaansche weermaclilberichten voldoende opheldering verschaft over het voorbehoud, dat ia het Engelsdie commu niqué wordt gemaakt, hl het weermacht- bericht nummer 148 van 2 November werd medegedeeld, dat den vorigen dag Italiaan sche bommenwerpers aan de Britsche strijd krachten, die ontscheept, werden op het eiland,. gjvare.'verKezen, hebben, toegebracht. Het is eveneens bekend, dat de Italiaan sche dagbladen reecis gepubliceerd bob ben, dat Britsche strijdkrachten zich op het eiland Kreta bevonden, lang voor het Italiaansche ultimatum en dat hun aanwe zigheid' een van de oorzaken vormde voor de Italiaansche actie in Griekenland. In de afgeloopen dagen hebben de Britsche strijd krachten op Kreta in de afgeloopen dagen versterkingen ontvangen. Dit beteekent niet alleen geen enkele welkome hulp voor de Grieksdie troepen, die in de steek ge laten en alleen in Epirus strijden, doch brengt ook geen verandering in d'e beslaan de facloren van den toestand in het Ooste lijk gc-biedvan de Middellandsche Zee, maar vormt het bewijs, dat Groot-Brittaunië zich slechts uitsluitend op Grieksck grond gebied bevindt wegens flo strategische be langen van zijn vloot eiu luchtmacht. SLAAP UW VERKOUDHEID WEG De boodschap van Pétain aan Roosevelt De Eransche ambassadeur te Washington, Have, heeft tegenover persvertegenwoordi gers aangeduid, dat de boodschap van Pétain aan Roosevelt een betrachting vormt van de vroegere Fransche verzeke ringen, dat de besprekingen met Duitsch- Land en Italië de souvereiniteit van het Fransche koloniale bezit niet raken, even min als een gebruik maken van de Fran sche vloolbasis door de as mogend heden. De Amerikaansdie minister van buiten- Iandsdio zaken, Huil, beeft gisteren een langdurig onderhoud gehad met Haye, die vervolgens een bezoek bracht aan onder staatssecretaris Welles. Huil verklaarde later tegenover verte genwoordigers van de pers, dat Have hem een nota van maarschalk Pétain had over handigd, die hij thans liet verlaten. Hij nam aan, dat de nota het antwoord was op de mededeeling, die Roosevelt on langs tot Pétain had gericht. IIull zeide verder, dat, hij met Haye oen langdurig on derhoud had-gehad over de weder/.ijdsohe betrekkingen, met het deel tot overeen stemming te geraken. Bizonderheden wa ren echter niet besproken. In het bizon- der had men de kwestie van de Fransche .bezittingen 'iti Wesbhstrë slechts, „terlgogs beiiandehl. Maarschalk Pétain op inspectie. Naar uit Vichy wordt gemeld, heeft maar schalk Pétain gisteravond de s'al verlaten voor een inspectiereis naar Toulouse en Montauban. Engelsehe aanvoer uit het Westen wordt afgesloten Het frontbericht van liet D.N.IÏ. van gisteren luidt als volgt: Het opperbevel van do weermacht plaatst bovenaan liet verslag van heden van de gevechtshandelingen der laatste vier en twintig uur en wel de groote successen van den onderzeecr, die onder leiding van kapt tein-Jeutnant Krctschmcr staat. Nadat En geland in de maand October in totaal 827.000 b.r.t scheepsruim te heeft verlo ren, omgerekend de schepen, die Zwaar beschadigd en ten dcelo in hopeloozen toestand zijn gebracht, bewijzen reeds de verliescijfers van de eerste dagen van No vember, dat de blokkeering zich' steeds nauwer om Groot-Brittanmë sluit. De Duik sciio marine verstaat het, haar nieuwe steunpunten aan de kust van den Atlanta sclien Oceaan te gebruiken om ook van het Westen uit de Engelsdie aanvoeren doel treffender af te sluiten. De profeïieen van Engelsehe vlootdeskundigen, dat de ha vens aan don Atlantischen Oceaan in de practice de Duitsche oorlogvoering tot last zouden zij'n, zijn op het tegendeel uitgeloo- pen, naar de feilen intusschea hebben be wezen. Geen vredesvoorstellen Van semi-officieele zijde wordt te Ber lijn medegedeeld: Ten aanzien, van geruchten die korte lings weer in de buitenlandsche pers zijn opgedoken betreffende „beweerde vredes voorstellen van den kant van de spilmo- gendlieden'', heeft in de Wilhelmstrasse op viagen van buitenlandsche journalisten ver klaard, dat er wel geen speciale verwij zing voor no-orlig is, dat Diuitschland en Italic hij hun huidige buitenlandsch poli tieke en militaire positie geen aanleiding hebben om den vijand een vredesaanbod' te doen. Bombardementen op Rome aanstaande Uit Bern wordt gemeld', dat commander West, luclitaltaché bij het Engelsehe ge zantschap te Bern verklaard' heeft, dal de K.A.F., zoodra de verkiezingen in Ame rika zijn gehouden, op grecto schaal bom bardementen op Rome' 'zou beginnen. Deze bombardementen zouden éérst na de ver kiezingen in de V.S. plaatsvinden, daar men anders reacties in roomseh-katholiekj Amerikaanschc kringen bij gelegenheid van de verkiezingen vreest. Dc correspondenten der Belgradosch© bladen melden eenstemmig van de Zuid- Slavisch Gnekseh-Albaneesche grens, dat de Ilaliaansehe troepen met onverminderde kracht de aanvallen voortzetten, waarbij zij vooral door de Itaiiaansabe luchtmacht doeltreffend gesteund worden. Dc „Poli- tika" meldt, dat men gisteren van den vroegen ochtend af uit de richting van Saloniki bomontploffingen gehoord* heeft, De fascistische luchtmacht heeft gisteren haar actie tegen de vijandelijke linies voort gezet en de posities, waar dc tegenstan der weerstand bood, vernield. Batterijen en loopgraven, troepen en motorvoertuigen werden met bommen van aile kaliber be stookt. Verscheidene vliegtuigen troffen troepenconcentraties en dorpen van den vijand met bommen en mitrailleurvuur. Anderzijds hebben de Italiaansche troe pen hun opmarseh aan alle fronten voort gezet. Schildering van vlucht uit Saloniki Het blad Politika geeft de schildering van een neutralen vluchteling uit Saloniki weer, die verklaarde dat alle mensohen, die Saloniki thans kunnen verlaten, be vrijd herademen, wanneer zij zich buiten de permanent gevaarlijke zöne bevinden. Vier dagen lang duren reeds de onophou delijke bombardementen. Het ergst is het verleden week Donderdag geweest. Toen de eerste hommen vielen, zocht alles in wilde vlucht dekking. Vrijdag begonnen de bomaanvallen opnieuw. Ook Za erdag en Zondag zijn er Italiaansche bommenwer pers boven Saloniki geweest. De bomaan vallen waren voornamelijk op het nieuwe spoorwegstation gericht. Die materieel© schade is groot. Het hoofdgebouw is halver wege verwoest. Ook andere spoorweg stations hebben geleden. De Zuid-Slavi sche vrije zóne in de haven is in het ge heel niet gebombardeerd en heeft ook nog in hel geheel geen schade geleden. Ook van de talrijke Zuid-Slavische kolonie is niemand gewond. Het leven in Saloniki zelf is erg moeilijk geworden. Die bevolking beiindt zich voortdurend in huis en gaat er slechte uil om levensmidde'e't te koo- Volgens rijksmaarschalk Goering hebben, de aan vallen op Engeland hun' toppunt nog niet bereikt International^ News Service publiceert het volgende interview van haar Berhjnschen correspondent Huss met rijksmaarschalk Goering. „Rijksmaarschalk Goering, die van de Fransche Kanaalkast uit de voortdurende aanvallen op Engeland' leidt, heelt zidi omstreeks middernacht den tijd gegund om voor een exclusief btiksempersgesprek aan de telefoon te karnen. Hij verklaarde, dat de Duitsche luchtaanvallen hun hoogtepunt nog niet hebben bereikt en d'at de Britsdie beweringen, dat zij het rijk en inzonderheid Berlijn succesvol gebombardeerd' hebben, verzonnen leugens zijn, die slechts tón d'oel hebben dé Amerikaanschc verkiezingen te beïnvloeden. Goering bevond1 zich blijkbaar 's nachts op hqt vliegveld', want ik hoorde het doffe grommen der vliegtuigmotoren, terwijl ik op mijia bureau te Berlijn telefoneerde. Dit is d'e eerste maal sedert het begin der mas sale aanvallen op Rondten, d'at Goering een persgesprek toestond'. Hij scheen in uit stekende stemming en beantwoordde be reidwillig mijn eerste vraag, waarom de militaire censuur haar berichten over die aanvallen van dé Royal Air Force oip- Ber lijn gedurende de laatste dagen plotseling baseerde op de verslagen van buitenland1- sfhe correspondenten. Goerjng zeide: „Ik zal u zeggen waar om: De Britten verspreiden d'en laatsten tijd zulke groteske leugens over dé zoo genaamde verwoesting van Berlijin en van andere belangrijke steden o.a. zouden het Potsdiamer-, Anlïalter- en Steitiner Bahn- hof in vlammen staan en dé electrïsche centrale KJingenberg zou verwoest zijn dat ik, graag zon -gillen zien tot hoever men met déze leugens wel kan gaan. Er is ook nog een tweede red'en: De Engel sdien hebben liun bommen op zoo graaien' afstand! van hun doelen geworpen, dat ik geen reden heb hun door een opgave over eenkomstig dé feiten mede te deelen, dat zij geenszins daar geweest zijn, waar zij meenden te zijn. „Wij willen nu eens zien hoever de geestelijke verwarring in den tegenwoordi- gen tijd kan gaan. U, als correspondent te Berlijn hebt dé beste gelegenheid u zelf le overtuigen. Ik heb mijn toestemming gegeven, dat u Maandag met luitenant- generaal Woisc een vlucht boven Berlijn onderneemt om de schade persoonlijk vast te stellen". De Engelsehe berichten. „Als de Engelschen beweren, dat wij op één dag 185 vliegtuigen verloren hebben, waarvan er meer dan honderd boven Lan den vernietigd' zouden zijn, maken zij een voudig van eiken bomlreffer een vernietigd' vliegtuig. Hun tactiek is zoo kinderlijk, dat wij wel eens wild'en zien, hoever déze idio terie nog opgevoerd kan worden". Ik vroeg hem of de censuur voor den duur van den oorlog zoo zon blijven. Goe ring antwoordde i Geenszins. Ilc zou alleen willen zeggen, diat ik niet geloof, dat de Britsche vliegers zulke onzinnige rappor ten uitgebracht Hebben. Daarvoor houd' ik ze nog altijd) te eerlijk. Ik kan alleen voor stellen, dat het ministerie van voorlich ting onafhankelijk van dé feitelijke gebeur tenissen steedis 'd'oorliegt. Ik ben or van overtuigd, dat de Britsche vervalschingen in déze dagen eeia bopaald'e bedoeling heb ben, die met de presidents-verldezingem ver band! Houdt. Door de verspreiding van be-' richten, dat Beïlijjn ïn vlammen staat en dat stations en electrïsche centrales ver woest zijn, willen, zij de aandacht van de ontzaglijke te Londen aangerichte ver woestingen afleldén.. De Engelschen be weren B.v,, dlat Idle Royal Air Force In dén nacht van 29 October tijdens een sneeuw storm Boven Berlijn geweest is. Ik zeg, dat dten nacht |een enktel vliegtuig Het Duitsime gebied! ïs binnengedrongen. Het feit, d'at dé Eugelsch'en Het Amerikaansche volk dergelijke leugens opjcUsschen In de veronderstelling, fllat dit volk daaraan ge loof zal héchten, is niet vleiend!. Den af geloopen naclit Hebben ze In Berlijn b.v. andérhalf uur al aim gehad', heigeen ver oorzaakt was dloor een Duifsch vliegtuig, dat zijn richting kwijt was geraakt. Gister nacht is geen enkel vliegtuig binnengedron gen en u kunt er verzekerd) van zijn, dat ook vandaag geen zal binnendringen". De aanvallen op Londen. Ik vroeg Goering, of de grootscheepsche aanvallen op Londen, ondanks de Britsche beweringen van het tegendeel, voortgingen. Goering antwoordde: „Ik heb 7 September de grootscheepsche aanvallen op Londen geopend. Tot dusverre is er geen enkelen uacht voorbijgegaan, zon der dat er Duitsche vliegtuigen boven Lon den vlogen. Met uitzondering van vier da gen zij'n de Duitsche vliegtuigen ook over dag boven Londen geweest Ik geef de ver zekering, dat riet uitzondering van één enkel geval, ïn hetwelk de dekking door de wolken gunstig was, niet een enkel Britecli vliegtuig overdag boven Duitsch gebied is doorgedrongen, terwijl de Duitsche vlieg tuigen bij dag en bij nacht hun hommen uitwierpen. Deze aanvallen zullen niet ophou den. De Engelschen weten, dat ik tot dusverre onze volledige sterkte nog niet in het vuur gebracht heb, maar dat de actie van het luehtwaj.en tot nu toe op beperkte schaal geschied is. Ik! wees er op, dat de Engelschen be strijden, dat het mogelijk zou zijn nog grooter resultaten te bereiken. Goering zei daarop: Beïnvloeding van de verkie zingscampagne in Amerika. Dat beweren ze. U meent, dat de Engel schen ontkennen, dat ik ongeveer 20.000 vliegtuigen bezat. Nu, zij beweren, dat zij er al 15.000 neergeschoten hebben. En kan zich dit alles slechts verklaren als men Churchills boek kent, waarin hij hymnen aan de leugen wijdt. Dit is niets anders clan een poging om de verkiezingscampagne in Amerika te beïnvloeden. Ik geloof, dat er in Amerika een verstandig volk woont, dat in staat is den werkélijken toestand te beoordeelen, als men het do feiten voor legt. Ik geloof, dal de Amerikaansche am bassade, voor zooverre zij nog aanwezig is, getuigenis over de Britsche leugens kan afleggen. Ife kan u verzekeren, dat geheelo wijken van Londen verpletterd zijn en dat de liaveninstajlaties een chaos vor men. Ik! kan slechts betreuren, dat ik u niet tot een vlucht boven Londen kan uitnoodigen. De Amerikaansche verkiezings campagne Reuter meldt uit Now* York: De laatste redevoermgnen van Willkie en Roosevelt vormden het hoogtepunt van do tot dusverre heftigste verkiezingscam pagne. Uil de laatste gepubliceerde niet offi- etieele enquêtes bhjkt, dat Willkie dank zij zijn energie, groote voordeelen heeft behaald. Willkie beschikt over een specialen. trein met twaalf wagons, waarin deskun digen en persvertegenwoordigers met hem meereizen. Het is de vraag, of het ver traagde besluit van Roosevelt, om zijn toumée te bepalen tot de Oostelijke ge bieden, den toestand in zijn voordeel zal eranderen. Gisteren hebben de beide can- didalen den geheelen dag gerust en gister avond hun laatste verlaezingsredevoarm-. gen voor de radio gehouden. Over hot algemeen is men van meening, dat de siriju tusschen de beide candi- daten zoo fm >s, omdat eventueel do doorslag zal worden gegeven door het aanzienlijk aantal kiezers, de z.g. onaf- hankelijk'cn, die lid zijn van geen van beide partijen. Deze kunnen n.l. het laat ste beslissende gewicht in de weegschaal gooien. Een onbekende factor is de in vloed van ae onlangs genomen maatregel tot invoering van den dienstplicht, weifce factor hoofdzakelijk bij de vrouwelijke kie zers, die veertig procent der stemmen' vertegenwoordigen, eventueel ©en belang rijke roi lean spelen. Het New-Yoxksdie stadsbeeld stond gis teren reeds in sterke mate in het teeken der komende verkiezingen. Propaganda- anto's, redenaars op de hoeken der stia- ten en het toenemende aantal partij-insig nes, wezen öp de groote belangstelling van het publiek. Algemeen wordt aange nomen, dat de deelname aan de verkie zingen alle vroegere records zal breken. Naar schatting zonden in totaal 50 mil- lioem stemmen kunnen worden uitgebracht. Do belangstelling voor de verkiezingen is in alle staten even hoog. De staat New- York heeft 12.000 politiebeambten voor den dienst beschikbaar. De rechtbanken! blijven Dinsdag tot het einde der verkie zingen open, teneinde minder zware over tredingen terstond te kunnen behandelen. De verkiezingsinachines 'zijn reeds opge steld en in bepaalde stadsdeelen zijn bi- zondere -voorzorgsmaatregelen tegen ver- kiezmgszwendel getroffen. De verkiezingen eindigen in New-York •om 3 uur .'s na cl lts (Midden Europeesche tijd) en in de Weste lijke staten naar veihouding later. De ver kiezingsuitslag in Ncw-York zal waarschijn lijk tusschen 5 en 6 uur 's morgens (M. E.T.) bekend zijn. Dé definitieve uilslag der verkiezingen is wellicht pas Woensdag tegen den middag (M.E.T.) bekend', daar een felle strijd verwacht wordt en ds laatste stemming nog de beslissing kunnen brengen. i Britsch patrouillevaartuig verloren gegaan De Britsche a'Jmiialiteit maakt het ver lies van "liet patrouillevaartuig „Tilbury ness" bekend. Hel verlies is het gevolg van een ac-tie van vijandelijke vliegtuigen. Uitbreiding van de „Metro" in Parijs. Naar „La France au Travail" meldt, is! 200 millioen francs uitgetrokken voor de uitbreiding van de Parijsche ondergrond*- sche sporen. Ou deze wijze zullen 50.000 personen werk krijgen. Engelsehe persstem. Naar „Tiansoccan" meldt, vreest de .New Sfateman and Nation" verslapping an het Grieksehe weerstandsvermogen om eischt: Wij moeten alles op het spel zetten, want daar ligt de sleutel voor de strate gische positie in de Middellandsche Zee. Ex-koning Carol te Madrid. Ex-konmg Carol vail Roemenië is gis teren in Madrid aangekomen. Hij heeft zijn intrek genomen in liet Palaee-hotei. i De Deensche betrekkingen tot Duitschlanl De Deensche minister-president, Stau- ning, heeft het woord gevoerd op een so ciaal-democratische vergadering te Aar- huus. Ihj zeide, dal liet- tot stand brengen' van nauwe betrekkingen met Duitsehlamli voor de Deensclie sociaal-democraten een volkomen natuurlijke zaak is. Het is mo gelijk, dat de Deensche betrekkingen tot de rest van de wereld voortaan minder uitgebreid zullen zijn dan vroeger en dat Duïtsehland de naaste en be'aagrijkste re latie wordt. Het is ook wel waarschijnlijk, dat tie economische betrekkingen met Diuitscliland nauwer zullen worden. i Ongcdaanmaking van naturalisaties in i Frankrijk. De commissie voor de her/ieuing der naturalisaties, die. door de Fransche regee- ring is ingesteld, houdt thans volgens een officieel bericht uit Vichy veigaderingen. Tevoren heeft men vastgesteld, welke personen sedert 193G het Fransche staats burgerschap verkregen hebben. Naar wordt aangekondigd, is het waarschijnlijk, dat bij verordening vijfhonderd naturalisaties on gedaan gemaakt zullen worden. Dit liecft in de eerste plaals betrekking op emigran ten uit Midden- en Oost-Europa, op poli- teke agitatoren en op een grool aantal Jo den. {leze ccuiant «orbch^ul dagelijks, met uit- zomtcnug van Zon- en Feestdagen. Frijs per kwartaal 2.—. Iranco pel post f 2.50. Prijs per week- 15 cts. Af7on- derlijke nummers 5 cts. Abonnementen wol den dagelpks aangenomen. Advertcntien voor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan liet Buieau bezorgd zpn, 's Zaterdags vóór uur. Een bepialde plaats van advertentien wordt met gewaarborgd. «iJn 99&9^ der Ad\ei t» «tien van 1ifgels l 1 Sa; Iflü. ^z.uz.U. itdcrc icgci moer 1030, m het ZntiardAgnumnri« c to iegels ft80, leriete regel meer f0.35 Reclames f075 per regel. Incassokostenö cts.; postkwitantics 15 cts l arleven van advertentien bij abonnement zijn aan het Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden Legen v ooi uitbetaling Kleine Advertentien opgenomen h I 0.50 t/m 15 wooi- den, f 075 t/m. 25 woorden Clk woord meer 5 cent tot een maximum van 1J0 woorden. 's Woensdags. Ivleme Advertentien tot25 woor den f025, mits vóór Dinsdagavond C uur aan bet Bureau bezorgd. 's Zaterdags: Kleine Advertentiën 11.00, mdien niet vóór Vrijdagavond C uur bezorgd. Wrijf_rug en borsl in met Dampo Dan bentU den^volgenden morgen beter I Pot 50 ct. Tube 40 ct Doos 30 ct

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1