Distiiêutie&cnnm Tijd om te verduisteren iaatste Nieuws Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCH1EDAMSCHE COURANT Dinsdag 12 November 1940 Lichtafscherming BINNENLAND Corporatieve organisatie van het bedrijfsleven Prijsopdrijving bij sigaretten?. Stichting „Oorlogsschade" Het middenstandsexamen Gemengd Nieuws Dwangarbeid in de duinen Inbraak in distributie-kantoor De aardbeving in Roemenië s Burgerlijke Stand VANDAAG: 17.51 u. MORGEN: 17.49 u. Molotof te Berlijn Het Duitsche weermachtsbericht Britsch oorlogsschip getorpedeerd Njog G a 7 bekeuringen per avond. Naar we vernemen heeft de waarschu wing van den commissaris van politie en het strenger optreden van de politie tegen hen, die niet voldoende zorg bestedien aan het 's avonds afschermen van het licht, needs goede resultaten opgeleverd. Den commissaris is gerapporteerd', dat er ten aanzien van dte lichtuitstrating een aanmerkelijke verbetering is ingetreden, al worden per avond ook nog 6 a 7 pro cessen-verbaal opgemaakt tegen hen, die het met het verduisteren van hun wo ning of zaak niet zoo nauw nemen. 's-Gravenhage, 12 November, Het Verordeningenblad van heden bevat leen besluit*"'van den secretaris-gene raal van het d-parlement van handel, nijverheid en scheepvaart betreffende den opbouw van een zelfstandige or ganisatie ter- ontwikkeling van het be drijfsleven. Artikel 1 van dit besluit bepaalt, dat de secretaris-generaal van het genoemde departement de voorschriften., uitvaardigt en de maatregelen treft, welke voor dei opbouw van een zelfstandige organisatie ter ontwikkeling van het bedrijfsleven noo- dig zijn. Artikel 1 bepaalt verder: Voor zoover tot dit doel bedrijfsorganisa ties worden opgericht, erkend, ontbonden of vereenigd en het daarbij organisaties van ondernemingen betreft, waarvoor het deparicmcat van handel, nijverheid en scheepvaart niet of niet uitsluiten! bevoegd is, neemt de secre'aiis-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart zjjn maatregelen in overeen stemming met den secretaris generaal van het bevoegde departement. De secxelans-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart kan zijn uit lid 1 voortvloeiende bevoegd heden overdragen. Artikel 2 luidt: Veranderingen in de rechtverhoudingen welke als uitvloeisel van dat besluit en die ter uitvoering daarvan uitgevaardigde voor schriften en beséliilddngen ontstaan, geveu geen aanspraak op schadevergoeding. Voorts bevat het besluit regelen omtrent straffen op overtredingen. Het besluit treedt in werking op den dbg zijner afkondiging. Bij dit besluit behooren twee uit voeringsbesluiten van den secretaris generaal van handel, nijverheid en scheepvaart, welke in de Nederlandsehe Staatscourant van heden zijn opge nomen. Het rijksbureau voor tabak stelt een onderzoek in. Van verscheidene zijden wordt er over geklaagd!, dat de prijzen van sigaretten, speciaal de z.g. Amerikaansehe, den laat- Sten tijd! belangrijk zijn verhoogd, doch dat de kwaliteit achteruit loopt. INaar het VadL verneemt, zyn hiervoor ook bij het rijksbureau voor tabak en tar baksproduclen te ,'s-Gravenhage klachten binnen gekomen. Men gaf daar dte verzeke ring, dat deze klachten stellig niet ter zijde wordten gelegd, doch dat integendeel het bureau bezig is met het instellen van een uitgebreid' onderzoek naar deze aangelegen heid!. Het is natuurlijk een feit, diat er geen tabak meer wordt ingevoerd', zoodat er op dte vrije markt een tendenz is tot prijsstij ging, waarmede de fabrikanten rekening mogen houden, maar als dit geleid zou hebben tot overtredingen van het verbod tot prijsopdrijving, dan zal het rijksbureau voor tabak daar zeker maatregelen tegen nemen. SlennverlecMÏng aan pluimveehouders. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van land bouw en visscherij heeft medegedeeld, dat in verband met de maatregelen tot inkrimping van den pluimveestapel, aan pluimveehouders, die door de ge nomen maatregelen in nood zijn ge raakt, vergoedingen zullen worden toe gekend. s.C Engelsche luchtaanvallen. Waarschijnlijk door het slechte weer wa ren vannacht de aanvallen van Engelsche vliegers" op Nederland van onbeteekenen- den aard. De schade, die aangericht is, is niet noemenswaard. Het slachten van warmbloedig© dieren. Het is gebleken, dat Joodsche slagers buiten de openbare abattoirs de ver ordening op het slachten van warm bloedige 'dieren overtreden. In verband daarmede Wordt er van Duitsche zijde opi, gewezen, dat tegen^dergelijke over tredingen met de meeste kracht zal worden opgetreden. Bevordering van spoedig werkende, redelijke voorziening in de geleden schade. Men deelt ons mede, dat „de Nederland sehe stichting tot behartiging van dte bet- langen der getroffenen door oorlogsschade" tot stand' is gekomen. Zij is gevestigd' in Den Haag en draagt den verkorten naam van stichting „Oor logsschade". Volgens artikel 3 der statuten heeft de stichting ten doel de behartiging van de stoffelijke belangen van haar leien in ver band' met door hen geleden oorlogsschade, zulks met inachtneming van het algemeen welzijn. Zij wil daartoe bevorderen het tot stand) komen en toepassen van zoodanig regelingen van overheid of derden, welke leiden tot spoedige vaststelling der oor logsschade en tot spoedig werkende rede lijke voorzieningen ter zake van de ge leden schade, waaronder mede te begrij pen voorschot- of eredietverleening, op billijke voorwaarden en/of hulpverleenïng in anderen vorm. De stichting wil voor zoover mogelijk eenheid! brengen in het streven naar voor zieningen terzake van geleden oorlogs schade en haar arbeid verrichten in het bizondter in overleg en samenwerking met de Nederlandsehe autoriteiten en ins tellin gen. Door het welslagen is dit laatste een onafwijsbare eisch. Dte stichting is dan ook eerst in het leven geroepen, nadat uit dte met de Ne derlandsehe instanties gevoerde besprekin gen was gebleken, dat "op de medewerking van die instanties mocht worden gerekend. Evenzeer is voor dat welslagen noodig, dat de door oorlogsschade getroffenen zoo veel mogelijk als iwl'en tot die stichting toelredten om de inrichting van een goed geoutilleerd! bureau mogetijk te maken en voorts om de gegevens te verstrekken, waardoor het mogelijk zal zijn de vraag stukken, die een oplossing behoeven, hij het overleg met de bevoegd© instanties met kennis van zaken te kunnen behan delen. Het ligt voorts in het voornemen aan de led'en van tijd tot tijd berichten te zenden, die voor hen van belang kunnen zijn. Leden kunnen zijn natuurlijke personen en vennootschappen, die oorlogsschade hebben geleden. liet bestuur is als volgt samengesteld: Dr. J. J. iO. van Dijk, 's-Gravenhage, voorzitter; J. G. Both, Rotterdammr. K. van Houten, Wageriingen; J. A. die Mon- cliy, Rotterdam; mr. G. H. Mnntz, Rotter dam ;.W. Ruys Bzn, Rotterdam en ir. H. C. Wesseling, Vlissingen. Aangezien die toestemming van den pro cureur generaal in D'en Haag is verkre gen, kon de stichting haar werkzaamheden aanstonds aanvangen. Bier wordt duurder. Volgens -het Vad. is aan caféhouders door den secretaris generaal van handel en nijverheid toestemming verleend den prijs van bier per glas voor zoover deze ligt beneden twintig cent te verhoogen mot één cent. Dte prijsverhooging van bet glas bier betreft dus uitsluitend de goedkoop© zaken. Voor die zaken gelden de volgend© maximumprijzen: voor pils: 18 cent per glas; voor een kleintje pils: 14 cent per glas; voor belegen gerstebier: 16 cent per glas Dteze prijsverbooging is een gevolg van het feit, dat de caféhouders, sinds zij om zetbelasting moeten betalen, niet uitkomen en zij deze omzetbelasting, die in reke ning gebracht mag worden, niet per glas tot raitdrkking konden brengen, omdat dit bedrag uitkwam op een niet in omloop zijnde fractie van een cent. Een minimum leef tijd van 18 jaar voor toelating. Dte onderwijsinstelling van dte drie mid denstandsbonden hebben reeds vroegen moeite gedaan om een minimum leeftijd voor toelating tot het middenstandsexamen algemeene handelskennis vastgesteld' te krijgen. De eenlralo commissie voor handels- en vakonderwijs heeft, naar wij in het Alge meen weekblad! voor den middenstand' lezen, thans voorgesteld met ingang van 1 Januari 1941 slechts menseken tot het examen toe te laten, die voor 1 Januari 1924 zijn geboren. Dit is als overgangsmaatregel te beschou wen. Het is dte bedoeling in de toekomst den leeftijd' van achttien jaar als alge meene grens te stellen. "Ditvimler krukaslooze auto overleden. In dton ouderdom van 57 jaar is te Liaren overleden de heer W. Hulsebos, di recteur van de N.V. de Z-as. Dte heer Hulsebos, die vele jaren to Liaren heeft gewoond, was d© uitvinder van d'en kxukasloozen auto. Dteze uitvin ding heeft het gevolg gehad', dat tal van auto's naar de idee Hulsebos werden omgebouwd', zoowel in binnen- als buiten land. In Nederland, Zweden en België wer den de motoren naar do uitvinding van den heer Hulsehos vervaardigd'. Bij Jaffa en Kromhout in'Nederland werden de mo toren, volgens zijn plan gebouwd. Wat spijbelende knaapjes ver zonnen. Twee kleine jongetjes, - broertjes van 9 en 11 jaar, wonende in de Womaransstraat in Den Haag meldden zich gisteravond om streeks 7 uur, toen de duisternis was in gevallen, bij het politiebureau aan den Gevers Deynootweg in Scheveningeo, Van hun aanwezigheid zoo ver van huis gaven zïj een fantastische verklaring. Braaf op weg naar school werden zij des morgens in de Kempstraat aangesproken door een heer, die in een auto zat Deze zei hun, dat ze mee moesten gaan en daarom waren ze ingestapt. In de auto moesten ze gaan liggen. De man bracht hen heeiemaal naar de Oostduinen, waar ze hout moesten sprok kelen. Als ze niet hard genoeg werkte®, werden ze geslagen met ©en zweep en met een stok. Dat duurde zoo den gckee]en dag tot ongeveer vijf uur de schemering inviel en de knaapjes kans zagen te ontvluchten. Na een paar uur door Scheveringen ge zworven te hebben, meldden zij zich tan einde raad aan het politiebureau. Daar bleek echter, dat het geheee verhaal ge fantaseerd was en dat do knaapjes een dagje hadden gespijbeld. Bovendien blekten ze vier pakjes sigaretten en twee zak lantaarns in hun bezit te hebben, die ze van Seheveningsche jongens zouden heb ben gekregen. In den loop van den avond rijn de jongens aan hun ouders teruggegeven ©i naar de herkomst van de sigaretten en de zaklantaarns wordt een onderzoek inge steld. Inbrekers kondigden hun komst aan. Het ligt voor de hand dat in de hui dige tijden van distributie van alles en nog wat behalve van distributie zelf, ve'o personen gaarne dte kans benutten om zich wederrechtelijk bonnen, kaarten, dus extra rantsoenen, enz. te verschaffen, ten koste van de gemeenschap aan welke zij zich in hot algemeen niet bijster veel ge legen laten liggen. En op zichzelf is dus de inbraak die gisternacht in een tv octal loodsen van het dislributiec'omptex aan hel vaal (terrein te Utrecht werd gepleegd' niets bizonders. liet „pikante" van het geval is echter gelegen in het feit, dat de inbrekers to voren aan alleszins bevoegde instanties, aan d'e op het kantoor dienstdoende aml> tenaren openlijk te kennen hebben gegeven te zullen komen om zich de bescheiden, welke hun niet op verzoek uitgereikt wer den, zel£ uit te reiken Zoo averd' dan in het bolst van den nacht een ruit aan de achterzijde van het eerste gebouw ingeslagen, waarmede den inbrekers een onofficieel©, maar voor het doe! volkomen geschikte, toegang was geopend'. Via het raam klommen zij in het gelijkvloers oh gelegen kantoor van den chef, waar zij kasten, kisten en laden ter dege overhoop haalden'en een imposanton chaos achterlieten. Onderzocht wordt nog of, en zooja hoeveel en welke bonnen en kaarten zijn medegenomen om op onwet tige wijze in circulatie'te worden gebracht. Tot Zondagavond 267 dooden en 476 gewonden gerapporteerd De Roemeensche minister van binnen- landsche zaken, generaal Petrovicesco, heeft bekend gemaakt, dat de aardbeving het ergst in Boekarest, in het Prahova dal, in Galtzi en in Focsani geweest is. In de andere gebieden, waarin de uitwerking minder ernstig was, werden in ongeveer negentien steden, vooral van het vroegere Watachije, verwoestingen aangericht. Ds rest van het land heeft onder de aardbe ving zoo goed als niet geleden. Tot Zondagavond waren 267 dooden en 476 gewonden gerapporteerd. Doctoren en technici werden terstond derwaarts gezonden en ook levensmiddelen en bouwmateriaal werden mar de geteis terde gebieden gesteurd. In verhand met de instorting van het Carlton-gebouw, dat door 260 huurders bewoond werd, zijn de schul digen gearresteerd. Gemeld werd, dat tot dusver uit het puin van het vroegere Carlton-gehouw 54 dcoden cn 82 gewonden zijn geborgen; 183 gebouwen in Boeka rest, die dimgen in te storten, zijn thans ontruimd,-402 andere gehouwen werden be sohadigd. Alle schouwburgen en bioscopen zijn voorloopig gesloten. Eind tnsschen draibrug bekneld lycra akt. Gistermiddag is te Klazinaveen een droe- viig ongduk gebeurd, waarvan liet vier jarige zoontje van de familie Van der Hei het slachtoffer is geworden. Het kind speelde met eenig© kameraad jes bij de brug over het kanaal te Kla- zinaveen-Noord. De vromv van den brug wachter maakte d© brug open om een schïip door te laten. Ondanks haar waar schuwing begaven ©enige kinderen zich op de brug. Dte vrouw kon echter niet ver hinderen, dat liet.ventje Van der Hei bij hot dichtdraaien van de brug bekneld! ge raakte. Aanvankelijk leek het, dat het kind er goed was afgekomen. Het jongetje liep naar huis, doèh bij de "ouderlijke woning zakte de kleine in-elkaar. Die schoolarts, die juist voorbij kwam, constateerde den doodt. BROOD EN GEBAK De met 14 genummerde bon van hel br oodbonboekje is geldig van 11 November tot en met 17 November a.s, met-gebruikte tot en met 24 November) reehtgevende op 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. BOTER, MARGARINE EN VET Bon 16 boterkaarti- pond boter van 9 November tot en met 15 November. Bon 16 vetkaart1 pond margarine of boter van 9 November"tot en met 16Nov. Niet gébruikte bons geldig tot en met 22 November. BLOEM Bon 1 van de bloemkaart 35 gr. meel of bloem, 60 a 65 gr. roggebrood of 50 gr. andér brood of rantsoen gebak. KAAS Bon 25 een ons kaas van 11 November tot en met 17 November. (Bon 52 blijft geldig tot en met 17 November). SUIKER Bon 42: Een kilo suiker van 26 October tot en met 22 November. KOFFIE EN THEE Bon 8.1Een half pond koffie of 75 gram thee van 9 November tot en met 20 Deeember, GRUTTERSWAREN Bon 82: Een half pond rijst of rifstemeel of rijstebloem of gruttenmeel van 2 November tot en met 29 November. Bon 83: Een hall pond havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- vlokken of gort of gortmout of grutten van 2 November tot en met 27 December Bon 93: Een ons maïzena of gnesmeet of puddingpoeder of sago of aardappelmeel van 2 November tot en met 27 December. 2 Bonnen 93 van 225 gram verpakte maïzena. Bon 88: ren half pond gort of gortmout of grutten, van 2 November tot en met 27 December. Bon 98: een ons macaroni of vermicelli of spaghetti van 2 Novtot en met 27 Dec, BRANDSTOFFEN Bomen 1, 2 en 3 voor haarden en kachels, bonnen 1, 2, 3, 4, 5 en 6 voor centrale her war mmg, bon brandstoffen le periode en boncokes le periode, alle geldig gedurende October voor een eenheid vaste brandstoffen. (Geldig tot en met 14 November). Bonnen 4, 5, 6 en 7 voor haarden en ka chels; bonnen 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 en 14 voor centrale verwarmingbon brandstoffen 2e periode en bon cokes 2e periode alle ge durende November geldig voor een eenheid vaste brandstoffen Desgewenschi bonnen 8,9, 10 en 11 voor haarden en kachels gedurende Novembei een eenheid turf). PETROLEUM Petroleumzegel Periode 7. Geldig voor 2 liter petroleum tot en met 29 December alleen voor diegenen, die daartoe vergunning hebben). Periode B. Geldig voor 2 liter petroleum uitsluitend voor verlichting van 11 November tot en met 15 December. VLEESCH Bon 08: een ons vleesch of vleeschwaren van 11 November tot en met 17 November. Bonnen 07 blijven geldig tot en met 17 November a,s. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varlcens-, rund- of kalfs- vleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte wortssoorten, rolpens enbkookworst 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. ZEEP Bon 55: 150 gram toiletzeep nieuwe samenstellingof 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep, of 250 gram zeeppoeder of voor zoover voorradig 125 gram zeepvlokken, of 250 gram zelf werkende waschmiddelen, of 200 grom vloeibare zeep, van 19 October tot en met 12 November. Combinaties zijn toe gelaten, b.v. 60 gram huishoudzeep plus 100 gram zachte zeep op een bon). EIEREN Bon 38: Een ei van 11 November tot en met 17 November (Niet gébruikte bonnen tot en met 24 Nov.) SCHEERZEEP Bon 116 (tegelijk met de textiel kaart uitgereikt); 50 gram scheerzeep of een tube scheercreme of een pot scheerzeep, geldig van 31 Augustus tot en met 31 Decerriber. Snelscheercreme met minder dan 4% vet zuur is vrij. SCHIEDAM. Geboren: 8 November: Willy, z. van J. de Groot •en J. P. van Splunder, Boerhavelaan 1. 10 November: Aloysius Antonius Maria, z .van W. J. Osiermann en J. II. Geerts. Alois Franz Joseph, z. van G. A. J. Veldhuis en C. P. Gunther, Juliana van Stdbergstraat 1L Gcrardus Cornells Jo hannes, z. van J. Ooms en M. v. d. Hoorn, Oosterstraat 113. Sonja Helena Johanna, Johanna, d. van L. C. v. d. Velde en J. F. Bosman, Nassaulaan 75. 11 November: Carolus Jacobus Maria, z. van W. J. Ildlsclior en H. M. Broeren, Rozenlmrgsehes Irant 23. Overleden: 9 Novemlier: N. Palsrok, 83 jaar, wed. van W. Beukers, Galileistraat 50. 10 Novemlier: J, J. Verbeke, 53 jaar, J.A. Alb. Thijmstraat 45. ZONSOPGANG MORGEN: 8.57 U. Besprekingen tusscheu "Ven Rib- bentrop en Molotof begonnen. Berlin, 12 November. (D.N.B.) De rijks minister van buitemlandsche zaken, Von Ribbentr-op, heeft Dinsdagmiddag den als gast van de rijksregeering in Berlijn ver- toevenden voorzitter van den raad van volkscommissarissen der U R.S S. en volks commissaris voor buitonlandsclie zakten, W. M. Molotof, voor een bespreking ontvangen. Berlijn, 12 November. (J>. N. B.). Het opperbevel van. de weermacht maakt bekend: De gisteren bekend gemaakte ver- geldingsaanvallen van Deutsche ge vechtsformaties op Londen in den nacht van 10 op 11 November heb ben in de verkeersworken ten Noorden van Warmwood, Scrass en in hot stads gebied van Wiliesden, Harlesden en Soutk-Clacklon groote branden veroor zaakt. Een groote gasfabriek kreeg ver scheidene zware trefffers. In bet stadsgedeelte Leyton alsmede in Bermondsey ontstonden nieuwe grootte branden. In een fabriek der vliegtuigin dustrie bij Birmingham werden groote steekvlammen waargenomen. Ook in den loop van 11 November deden gevechts vliegtuigen ondanks de zeer moeilijke weersgesteldheid aanvallen op Londen, en op talrijke militaire bedrijven in Zuid)- en Midden-Engeland. Daarbij gelulde hot bij Blough een molorenfabriek, by Birming ham een gasfabriek en fabriekscomplexen, bij -Oxford' een wapenfabriek en in Folkstono een brug zwaar te treffen. Duikbommenwerpers delen, zooals r.els gemeld, in het zeegbicd ten Zuidoosten van Harwich, aanvallen op een krachtig beschermd Britsoli konvooi Ondanks het zeer hevige afweergeschut en het optreden van. jagers gelukte het zeven koopvaardij schepen met ongeveer 44.000 b.r.t. tot zin ken te brengen, en vijlf andere vaartuigen zwaar te beschadigen. Een erkermings- vliegtuig bracht in den Atlattiischein Oce aan een vrachtschip van 2500 b.r.t. tot zin ken, Zee-vliegtuigen plaatsten treffers op twee Britsche koopvaardijschepen met te zamen 14,000 b.r.t. Overdag ontstonden hevige luchtgevech ten, waarbij veertien vijandelijk© vliegtui gen 'werden neergeschoten. De Vijand on dernam in den naclit van 11 op 12 Novem ber geen vluchten naar het Duitsche rijks gebied. Bij de. gevechtshandelingen op 11 No vember onderscheidden, zich formaties van liet ftaliaansche vliegercorps door ©en suc cesvollen aanval op een haven aan de En gelsche Oostkust. Daarbij onts'onden he vige luchtgevechten, in welker verloop de Itaiiaansche jagers zeven Britsch© jacht vliegtuigen neerschoten. De totale verlie zen van den vijand bedroegen gisteren 22 vliegtuigen, waarvan een door luchtdeel- artillerie. Zeven Duitsche en zes Itaiiaan sche toestellen worden vermist. Door itaiiaansche duikhooten. Ergens in Italië, 12 November. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 158 maakt het Itaiiaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: lin den nacht van 9 opt 10 November heeft een van enz» duikhooten in het cen trale bekken van de Middellandsehe Zee een belangrijke Engelsche vtootmaebt aange vallen en een groot schip stellig met twee, maar misschien met drfe torptedo-'s getrof fen, Het verlies van deze vijandelijke een heid, die zeer ernstig gehavend wërd, kart als waarschijnlijk worden aangenomen. Een nieuw succes werd den volgenden, nacht behaald door onze duikbooten, die twee schepen met torpedo's tot zinken brach ten, welk© deel uitmaakten van e;n kon-' vooi, dat zich van het centrale beMaen der Iliddellandsche Zie© naar het Oosten begaL In, de eerste nachtelijke uren van 11 op 12 November deden vijandelijke vliegtui gen aanvallen op de vlootbasis van Tarente. Het luchtdoelgeschut en d© gemeerd liggtei- de schepen weerden zich krachtig. Slechts een schip werd ernstig getroffen. Er vielen geen slachtoffers. Zes vijandelijk© vliegtui gen werden neergehaald en een gedeelte van de bemanningen werden gevangten ge nomen. Drie andere vliegtuigen werden waarschijnlijk neergehaald. In Epirus (Griekenland) werden de aan- valspogingen van den vijand op Kalibaki verijdeld. Onze luchtmacht ondernam he vige en herhaalde bombardementen op mi litaire doelen van 'Janma, Metzovo, Kasto- ria, Korfoe, Larissa en op de landengte vair het Prespa-meer. Al onze vliegtuigen keerden terug. In Noord-Afrika werden de vijandelijke gemetihaniseerue strijdmiddelen dcor onze snelle colonnes m het gebied van Alam el Hatsci (ten Zuidoosten van Sidi el Bar-ami j, op de vlucht gejaagd. Onze vlieg tuigformaties bombardeerden met succes het vliegveld en het spoorwegstation van. Burg el Arab (ten Zuidwesten van Alexan dria), het vLegveld Maaten-Bagush, barak ken en vijandelijke inrichtingen te Mersa- Matroe. Vijandelijke vlieg tri gen hebben bom men geworpen op Dema, waarbij woon huizen werden getroffen, twee dooden vielen ontren gewonden, vooral onder Mobamtoedaansche kinderen. 1

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3