STADSNIEUWS -„Winterhulp Nederland" Geeft geen verkeerde bon Een volkskeuken Kerstgave aan ondersteunde werkleozen Karpetten i Verplaatsing distributie-bijkantoor Ned. Prot. Bond Kinderzegeis en briefkaarten De R.E.T. neemt twee autobus lijnen over Verduister goed Rotterdamsche schoolkinderen Nieuw crematorium De centrale keukens Werkgelegenheid voor land arbeiders EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 18 December 1940 De aanvragen. 'Ging het indienen van aanvragen voor een bijdrage van de Winterhulp" aanvan kelijk in een niet te snol tempo, sinds Zaterdag bekent! werd gemaakt, dat inder daad tot uit keer in g wordt overgegaan, is liet aantal ingekomen verzoeken overstel pend geworden. Om zooveel mogelijk ge zinnen nog te kunnen lalen protitecren van een uitkcering vóór de Kerstdagen, zijn extra maatregelen noodig geworden, zoodal, legen de aanvankelijke bedoeling in, ook voor van laag nog een 200 per sonen worden opgeroepen, die door een zevental ambtenaren de noodigc vragen averden gesteld. Verder kon evenwel niet gegaan worden. Zou steeds d oor gegaan worden, met bot be handelen van de aanvragen, dan zou in de eerste plaats een uilkocring vóór Kerst mis tot de ca mogelijkheden belmoren en ten tweede zöuuen de uitkeenngen voor dezen keer. doordat een bepaald bediaq to vcrcleelen vaif, steeds geringer worden. Uit de nu behandelde aanvragen wor den de gevallen gezocht, die het eerst voor een bijdrage in aanmerking zullen komen. Zij, die dezer dagen wèl een aanvrage inzonden bij den burgemeester en géén nadere oproeping hebben ontvangen —en dat zijn er velen komen dan ook rui nog niet in aanmerking. Hun aan vragen blijven echter, zooals reeds eer der gemeld, voor een volgenden keer gel den. Vanzelfsprekend blijven zij, die ditmaal wM een uitkeermg krijgen, eveneens voor volgende keerer ingeschreven. Zij behoe ven dus voor latei niet opnieuw eeu ver zoek in te dienen. Mocht men zich tot nu toe nog niet schriftelijk to. den burgemeester hebben gewend, dan kan men dat alsnog doen te adressceren aan het stad huis met vermelding Winterhulp dus niet aan het woonhuis van den burgemeester, met duidelijke opgave van naam en adres rn den brief zelf. Giften. Sinds laatst in de courant werd bekend gemaakt, dat de ontvangsten voor de Winterhulp in Schiedam bedroegen 14.983.56'/a, deed iemand, die waarschijnlijk gaarne met ronue getallen werkt, aan den penningmeesiei per giro het bedrag van f.16.441/» toekomen, met do mededeeüng, erbij, om de f5.000.— vol te maken. Deze gift kwam van den heer J. C. Kroes, voorheen Speciaal Beddenhuis. Ra dien is echter nog een bedrag van (12.50 ingekomen. Wie maakt of maken ®u de f G.00Q.vol Ook aan de verschillende bedrijven, fa brieken, kantoren e.d. alhier is thans door den hurgemcy-sler een circu'aïre gericht, houdende ve /-.eek. even!neele bijdragen te storten op giro 39S3S2. De coilecte. De voorbereiding voor do collecten op 27 en 28 December is alweer in vollen gang. Fen aantal collectanten kan echter nog goed gebruikt worden. Nu Win'erhulp Ne derland vrijwel de eenige kans biedt, voor onze noodlijdende stad- en landgenooten to - doen, wat wellicht in andere tijden op andere wijze zou geschieden, is er alle reden deze actie te steunen. Meldt u; mei terzijdestelling van mo gelijke vooroordeelen, aan als colleclant, in de overtuiging, dat u daarmede hulp behoevende land- en stadgenooten in deze inderdaad ongunstige tijden een groeten dienst hm vijst Aanmehh'ngen, zoo mogelijk nog vóór p.s. Zaterdag. bunnen geschieden aan hel Plaatselijk Bureau, afd. Aluemeenc Zaken, stadhuis, telef. 69051, onder opgave van geboorte-datum en wanneer men beschik baar is. Dat kan zeer onaangename ge volgen hebben. De Algemeene Bakkerij Commissie m Don Haag en de plaatselijke Bakkerij Com missie te Amsterdam, doen een beroep op het pubhek om medewerking bij het naleven der distributiebepalingen. in eenige gevallen is gebleken, dat bak kers, looper;. of wederverkoopers nog niet geldige distributiebons bij de aflevering van brood hebben aangenomen. Deze bakkers doen iets, w«t zeer gevaarlijk is, doch wat zij' blijkbaar als een dienst aan hel publiek beschouwden. Niet alleen hostaal de mogelijkheid, dat zulk een niet gel dige bon nooit geld-g zal worden verklaard En dan krijgt de bakker op die bons geen bloem, maar op dit feit kan de straf volgen, dat de looper of wetlerverkooper uit het bedrijf gestooten wordt en dc zaak van den bakker gesloten zal worden. Dat berekent dus broodeloo-heid voor men schen, op wier goede diensten liet publiek een beroep doet. Bovendien stelt cle kooper zich aan straf bloot. Al eenige malen is een kooper, die geen bonnen ot ongeldige bonnen af ga-' en daarop kocht, tot hooge boelen ver oordeeld. Wij gelooven, al-Iris beide commissies, dat geen klant, nog afgezien van het ri sico dat hij zei f loopt, zulk een straf vo^r zijn leverancier zal Legeeren en doen dan ook ee" beroep op de huisvrou- om van hun bakker, looper of slijter dezen dienst niet te vragen, maar alleen op geldige bons brood te koopon De bak ker, loopers en slijters zullen alleen op geldige bons afleveren. Op het terrein va,n de gasfabriek. i Op iuit.auei van bet Uijksbureau voor <le voedselvoorziening in oorlogs tijd wordt ook bier ter stede eeu volkskeuken gebouwd, die omstreeks eind Januari ia bedrijf gestold zal worden. Om de exploitatie zoo goedkoop mo gelijk te doen geschieden, verrijst de keu ken een gebouw van één verdie ping op het terrein van do gasfabriek aan de zijde van de Hoofdstraat, ongeveer waar tol voor twee jaar do boerderij van den heer van der Most stond. Er zal gekookt worden op stoom van do gasfabriek, zoodat het brandslofvraag- stuk voor do volkskeuken is uitgeschakeld. Mocht de stoomtes'ering uitvallen, dan kan de keuken toch ook zelf voor verwarming zorgen. Om een portie warm eten te ontvan gen, moet men een bon leveren, die eerst bij den portier gekocht moet worden. Hoe het vraagstuk van do levensmidde- lenbennen /.al worden opgelost, kon men ons nog met meedoe ton. De bouw van de keuken is opgedragen aan Gcbr. Smits alhier; de tcchmsche in richting zal geschieden vanwege het Rijks bureau voor de voedselvoorziening m oor logstijd. Déze instantie bad een beperkt aantal keukeninrielilmgen ter beschikking en dank zij de mogelijkheid hier goedkoop te kunnen exploiteeren, krijgt Schiedam één dezer toegewezen. Bij de samenstelLng van het menu, dat in hoofdzaal' uit stamppot zal bestaan, wordt rekening gehouden uk-' de nieuw ste gegevens op het gebied van de voe dingsleer. Mocht het vleesch en vet niet in die mato aanwezig zijn, als de doorsnee Nederlander gewend was te nuttigen, dan zal het tekcil aan calorieën nangcmld worden. Men zal misschien aan de nieuwe samenstelling van ons voedsel in 'f algemeen even moeten .wennenl Bij de levering van de ingred ënten zal de Scliie lamsche middensianl zoo veel mogelijk worden ingeschakeld. Het personeel wordt aangesteld door hel Rijksbureau voor de voedselvoorzien'ng in oorlogstijd, zoo-dat evenlueele sol'icitanten zich niet fot een Schielamscbc instantie moeten wenden; doet inen dat toch, clan blijft teleurstelline vanrscihijnVjk niet uit' 4anvanke'ijk was de capaciteit van de keuken op 1000 porties per dag bepaald; later is dit gebracht op 6000 porties, elk van eon liter. Dat is voor eeu normale eter te voel, maar men kan dat zelf regelen en b.v. twee porties nemen voor drie pwonen. In de oersfe p'aifs is do kenknn lie dceld voor de minst dramrkraehtig^n; an deren zullen erider ook eten uit de keu ken kunnert betrekken. In andere plaatsen, b.v. Alkmaar,, beeft men aan de volkskeuken een bezorgdienst verbonden; voor 2 cent per portie wordt bet elen (buis eebradht, Volceus eon bericht onder Ttinnerdand 7ou de prijs voor ben, die in het bezit zijn van een vetknart, 13 cent bedraeen en voor beu die boterkaarlen bcbh-n, 25 cent per portie. Zij mag 25 jirCt. van dc wer kelijke uitkcering bedragen. De waarnemend secretarisgeneraal, wnd. hoofd aan heto departement van sociale za ken, beeft aan de gemeentebesturen per circulaire medegedeeld, dat hij' heel be sloten, goed lo keuren, dat ook dat jaar aan gmdorsteundo werkloozen boven bun gewo- no slcimuithcering een. Kerslga\o wordt toegekend. Deze Kerstgave mag wederom bedragen 25 pCt. van het bedrag, hetwelk do betrokkenen over de week van 8 tot en met 14 December aan steun uitkcering ont vingen. Ilij vestigt er de aandacht op, dat niet mag worden toegekend 25 pCt. van bet theoretische steunbedrag, berekend volgons artikel 6 of 18 der steunregeling, doch 25 pCt. van de werkelijke uitkecung (waar in begrepen evontucoe brandstoffen bijslag) die do ondersfeunden over vorengeioem- de week ontvingen. Dezo Kerstgaven van 25 pCt. kan even eens worden toegekend over dea oxteü%- slag, die den inwonende kindoren wordt uitgekeerd, alsmede aan degenen, die een tegemoetkoming ontvangen in verband met liun werktijd, korter dan 3G uur. Ook in laatstgenoemde gevallen dient de Kerst gave te worden berekend over het netto bedrag der tegemoetkomingen. Aan do werkloozen, die in de betreffende week bij de werkverruiming zijn geplaatst, kan over die week geen Kerstgave worden toegekend. Ten aanzien van deze perso nen «al de secretaris generaal" lij afzonder. Üjke circulaire nader doen berichten. Aan degenen, die uitkcering u.t him werk- loozenkas genieten, kan de Kerstgave wor den uitgekeerd, indien en voorzooverre zij aan kasuitkecring plus oventueelen Kas. bij'slag minder ontvangen dan aap steun plus Kerslgave zou worden toegekond, in dien zij geen kasuitkoering ontvingen. In de kosten der verstrekking van de Kerstgave aan werkloozen, die in de steun regeling zijn opgenomen, zal uit het Werk. loosheidssubsidiefonds dezelfde bijdrage worden toegekend als in de overige kosten van werkloozenzorg. Wilton, Axminster en Haarvelours Van Oude Kerkhof naar voor malig St. Jacobs Gasthuis. In verband met de grooto behoefte aan lokalen, waarin gymnastiekles gegeven kan worden, is het distribut e-bijkantoor aan bet Oude Kerkhof verplaatst naar hel voor malig St Jacobs Gasthuis aau de Hoog straat. Jlet bijkantoor zal van half 9 tot 12 en van half 2 tot 5 uur geopend zijn. Niet alleen komt deze verplaatsing ten goede aan het .gymnastiek onderwijs, dat schootkinderen ontvangen, maar ook een aantal gymnastiekverenigingen, zulten met genoegen kennis nemen van bet „vrij' ko men van het Oude Kerkhof". Na 1 Januari krijgt bet lokaal zijn oor spronkelijke bestemming terug. Afscheid Van den heer A. Baan. De Oudercommissio van school II beeft voor Zaterdagmiddag in die zaal Tivoli oen bijeenkomst georganiseerd om afscheid te nemen van den heer A. Biaan, hoofd van school II, die met ingang van 1 Ja.- nuari a.s. het onderwijs met pensioen ver laat. Daarbij zullen met een aantal autori teiten en de leerlingen van de 5e en 6e klasse, oek ouders van schoolgaande kin deren aanwezig zijn. 4 Vrijdagmiddag nemen die andere klas sen van school II in bet gymnast'eldokaal afscheid van het vertrekkende hoofd. Kerstspel. Door leden van don Vi'ijz. Chr. Jongeren- bond en de Vrijz, Chr. Jeugd Gemeenschap», zal Zondagmiddag in do kerk van den Ned. Prot. Bond aan do Westvest een Kerst spel: „ln de monschon een welbehagen" worden opgevoerd. Mevr. M. A. v. d. Vlist en mevr. Mj Fetter, 2ullen eenige Kerst'ioderon zingen. Niet iedereen is echter in de gelegen heid naar bet postkantoor te gaan, zelfs niet voo: dit zoo bekende en sympa tbieke doel. Verscheidene boek- en sitia ïenhandelaren in alle deelen van de stad zijn zoo welwillenc. hun medewerking weer te vcrlecneu, /oo''af iedereen met weinig moeite zijn steun kan geven door bel koopen van zegels en briefkaarton. Hó-ronder volgen do'namen van de boek en sigarenhandelaren,die bun medewer king verleenen S. K. van den Berg, Gerrit Verboom- straat 6 en SI. Liduinastrant; Boender, St. Liduinastrant 25; Degenkamp, Oost- singel 1, hoek Singel; Guis, Brouwerstiaai 3; Kneternan, Lange Haven, hoek Appel markt; J. S van Leeuwen, Brocrsvest 44; wed. Van der Most, Vlaardingerdijk bij de Nieuwe ITavc-n; wed. Niemansverdriet, Lan ce Korkslraaf 52b; Robots, Hoogstraat 146; Roodbol, Rubensplein 16a; Voor hoeve en Dic-trieh, Gerrtt Verbornstraaf 12, en Vvimrsin-a St. Liduinastraat. A G E N D A. SCHIEDAM, Passage Theater, half 3 en half 8: Do première der Butterfly. Monopolc Theater, 2.15 en 7.15 uur: Zoólogiea. 20 Dcc, Zaal Ttvoli, half 3. Kerstmkidag Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Mevr. KooleGerrcsse, declarnalie 20 Dcc. Geref. Jeugdhuis, 2 uur. Ncd. Chr. Vrouwen bondKerstwijüin gsbijean- komst. 21 Dec.5 Jan, Stedelijk Museum. Ten toonstelling schilderijen in Schie- damsch particulier bezit. 21 December. „Maison Westhute'8 uur. Kerstbal ,,Vlug en Lenig".. 21 December. Volksgebonw, 7 uur. Scbied. Tconeclvereen. Onderling Kunstge not. Opvoering: ,,Die waarheid". 21 Dcc. Tivoli, 2 uur. Afscheid A. Baan als hoofd van school IL 22 Bieo. Kerk Ned. Prot. Bond. Opvoering Kerslspol- In Mensehen een wel behagen. 26 Dec. Julianakerk, 3 uur. Scbied. Chr. Mannenkoor. Kerstwijding. 4 Jan. Zaal Tivoli, half 3. Kindeirmiddag Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Eiken Zaterdag eu Zondagmiddag 1—4 u. Stedelijk Museum voornx. St. Ja cobs Gasthuis. ROTTERDAM. Bioscopen. Arena. 2.15 u., 4.30 u., 6.30 u., 8.45 u. Malle gevallen. Capitol, Van 2.15—11 u. doörloöpend. Ge scheiden op stap. Prinses. 2.15 u„ 7.30 u. -Een engel van leen man. De voorwaarden. In verband met de 'nadere maatregelen van de oommissie vergunningen personen vervoer, ten aanzien van het exploiteeren van autobusdmnstem, is o.m. bepaald, dat de R.E.T de autobusdionstcn Rotterdam Sohiebrook en RotterdamSchiedam mei ingang van 1 Januari 1941 zal exploi teeren. Daartoe zijn overeenkomsten neodig met do vergunninghouders van die trajec ten. B. en W. stellen den raad van Rot terdam voor do lijn op Scjhiebroek over to nemen voor f37.000, met bizondere voorzieningen voor directeur en personeel. Dit laatste zal, voor zoover het niet in dienst der gemeente treedt, gedurende twee jaar een soort wachtgeld ontvangen. Op den zelfden grondslag kan een regeling worden getroffen met do N.V, van der linde s Autobus Mij alhier.. Her door de gemeente te bctaten be drag beloopt f 100.000, waarin dc scha de! oosstellmg wegens het verlies van haar tegenwoordige positie voor de directie van deze onderneming, en eventueel door de N.V. aan te wijzen derden, is begrepen. Ruim 40 bekeuringen. Gisteravond z'ijn een 23 ta! personen go. v erbaliseerd, terzake -onvoldoende verduis tering, terwijl hedenmorgen tegen e m. 20- tal personen om dezelfde roden, proces-ver- baal werd opgemaakt. Hieruit blijkt, dat de politie niet van zins is de controle op de verduistering te verslappen, integendeel, tegen overtreders van do verduisteringsver- ordening zal onrerbi/ldellijlk met de mees te gestrengheid worden opgetreden. Diefstal vau rijwielbeïastingmcrk. Blij do politie is gisteren aangifte ge daan van diefstal van een rijwielbelasting- merk, dat vermoedelijk Maandag j.l. ont vreemd is, toen een rijwiel eenige ©ogen blikken op de Bioorsvost onbeheerd stond. L. BOOM, Huysmansstr. 78, Tel. 69719 Brandstoffenhandel, Goederenvervoer EEN OUD VERTROUWD ADRES BINNENLAND De wederopbouw van Rotterdam Eu de middenstand. Kort geleden is te Rotterdam ingesteld een oommissio Tot behartiging van mid- dcnsLanflsbelangcn bij den wederopbouw te Rotterdam „Midbouw", gevormd uit leden van de drie middenstandsvereeni- gmgen. Deze commissie wil door samenwerking met cle bevoegde instanties^ zorgen, dat bij de toewijzing van gronden en winkel panden in hc-t nieuwe Rotterdam de mid- denslandsbelangcn naar rato en volgens lijnen van billijkheid behartigd zullen wor den. De doelstellingen van de commissie, die men wil omvormen tot een stichting, waar toe de vergunning der autoriteiten reeds is aangevraagd, luiden als volgt: Bet zooveel mogelijk bevorderen van het toewijzen van den beschikbaren bouw grond, zoowel voor liuur als voor koop, voor den middenstand, het verstrekken van alle mogelijke adviezen en inlichtingen en tenslotte het treffen van maatregelen tot het bevorderde van het werven van on roerend goed, zoowel waar hot betreft eigendommen als te huren goederen. Reeds hebben zich als gevolg van een enquete opgegeven 151 eigenaren met 250 panden van een gezamenlijk oppervlak van 26.000 M2 en 134 huurders met tezamen 157 panden tot een gezamenlijk bedrag van 215.000 gulden.. Na het bovenstaande is liet wel duidelijk dat bet hier niet betreft hhet verkrijgen der schade vergoeding der winkeliers, waar voor reeds andere instanties zich inspan nen, maar sleehls het bestoden daarvan. De commissie verzamelt de zoo rijk ge nuanceerde belangen van de winkeliers en pleegt in hot bezit van deze voor eiken winkeüoT waardevolle gegevens, over leg met de autoriteiten. Zoo is bot mogelijk, ieders belangen zoo nauwkeurig mogelijk te behartigen. Rel bureau van deze voor Rotterdam belangrijke commissie is gevestigd aan den 's Gravendijkval 2Sa te Rotterdam, waar aanmelding kan geschieden, Uit Groningen terug. Gisteren zijn aau het Maasslalion te Rot terdam, ,in goeden welstand 312 kinderen aangekomen, voor wie op de Rollcrdam- scho scholen geen plaats was, en die op de Groningsche scholen gastvrijheid heb ben genoten. In den loop van de week zullen allo kinderen naar Rotterdam terug keeren, om in hun woonplaats de Kerst- yaoanüe door te brengen. Bij Zwolle? Nam wij vernemen neemt de Veroeni- ging voor Facultatieve Lijkverbranding maatregelen om, naast haar crematorium te Velsen, een tweede crematorium te slichten te Zwolle of in de omgeving van deze plaats. Die door het bestuur gevoerde voor- loopigo besprekingen -hadden een gunstig verloep. Pag. 2 Vijftig door hel gchecle laad. Sedert do opening van de eerste cen trale keuken te Rotterdam, welke in feite een proefkoubcn is, is geruime» iijö ver iaopen. In dien tijd heeft avtersto De Jong! mei z'ijn staf, die mot de organisatie en leiding van deze keukens belast is, niet stil gezeten. Met de meeste voortvarend heid is gewerkt aan do voorbereiding en den bouw van ruim vijftig keukens voor het geiieole land. Vast staat thans, dat te Amsterdam v'ij'f kou trens zullen worden bij gebouwd met oen capaciteit van 6000 por ties. Bovendien zullen twee bestaande kin- derkcukens ingeschakeld wordcan, zoodat do totale capaciteit in de hoofdstad veortoopig op ruim 40.000 porties per dag zal worden gebracht. Wanneer deze keukens in werking zullen komen is nog niet vastgesteld. Zij worden thans aanbesteed, doch in verband met de vorst kan niet bepaald worden, wanneer zij afgebouwd zullen zijn. Te Rotterdam zuilen naast do bestaande proefke-ukon noig twoo worden gebouwd met eveneens êcn capacite.t van GOOO porties. Bovendien komt er nog een in het slacht huis mei een capaciteit van 6000 of' meer porties. De resultaten van do keuken te Rotter dam zijn zeer gunstig te noemen. Dit blijkt o.m. uit de afname. Op den eersten dag dat zij in werking was, werden 200 porties afgehaald. Reeds na een week meest men. rekening houden rnqt een afname van 1950 porties. Dit zijn nog altijd porties van driekwart, liter, welke verbocht worden voor 10 cent por portie. lu de toekomst zullen deze porties vergroot worden tot een li'ec A 1.2 liter. De betaling zal vermoedelijk zoo worden geregeld, dat zij, die vetkaarten bezitten 13 cent jer portie en zij, die boter- kaarten hebben 25 cent per portie moeten betalen. Een en ander is echter nog niet definitief geregeld. De keukens zul lei ook worden gebouwd in de contra der werkverschaffing. De voedselvoorziening. Wat de voedselvoorziening betreft, met namo aangaande het vleesch, zuilen de keukens gelijkgeschakeld worden met de winkeliers. Krijgt de slager dus maar een gedeelte van zijn toewijzing, dan zal den keukens oek slechts een evenredig gedeelte worden verstrekt. In alles wordt echter te voren overleg gepleegd met de grossiers en de handelaren. Men mag aannemen, dat in begin Fe bruari cle meeste keukens in werking zul len zijn. Gedenkteeken voor gevallenen To Anistcndani. In de memorie van beantwoording van het verslag der aldeolingen van den ge meenteraad over de begroeting voor 1911, deelen B. en W. van Amsterdam den raad mede, dat het denkbeeld ter nagedachte nis der gevallenen een' monument op te richten bij het gemeentebestuur in over weging is. Werk iu Duitselilaiid te ver wachten. Gedurende vele jaren was de werkloos heid: onder de landbouwarbeiders hier te lande buitengewoon groot, hetgeen allerlei overheidsmaatregelen tot verschaffing van werk en steun noodzakelijk maakte. Thans doet zich de mogelijkheid voor oen groot aantal landarbeiders in Duitschland te plaatsen, vooral melkers, paardeknechlen en knechten voor gemengd bedrijf. Ook worden melkersgezinnen en gezin nen met medewerkende kinderen voor liet akkerbouwbedrijf gevraagd. Te verwachten is, dat de vraag naar seizoenarbeiders in Januari en Februari vrij groot zal zijn. Daarom wordt reeds nu getracht na te gaan welke van de werkloozo landarbei ders bereid en geschikt zijn om werk in Duitschland te aanvaarden. De organein der openbare arbeidsbemiddeling hebben tot taak vraag en aanbod tot elkander lo bren gen en bet spreekt wel vanzelf, dat zij reeds nu trachten na te gaan, welke ar beiders zij eventueel kunnen aanbieden. Is er onder do werkloozen een aantal, dat feitelijk nu reeds weet, .dat zij over een of twee maanden weer werk hebben, dan kunnen zij dit aan den directeur der ar beidsbeurs of agent dor arbeidsbemiddeling in bun woonplaats mcdedeolen. Nog beter zou het zijn, indien de werkgevers reeds thans een aanvrage om arbeidskrachten voor het komende voorjaar zouden in dienen, want, indien het juist is, dat in ons land niet zoo veel landarbeiders voor Duitschland' beschikbaar zijn, dan zal dit bet best kunnen blijken, indien de werk gevers reeds thans opgeven, hoeveel on zoo mogelijk welke arbeiders zij in bet voorjaar nocdig hebben. De directeur generaal van hot rijksar beidsbureau heeft de besturen der land bouworganisaties uitgenoodigd een en an der met hem lo besproken. De vrees, dat de landarbeiders schade ondervinden, hetzij door minder gelegen heid te hebben bij werkverschaffing to werken of steun of kasuitkoering te ont vangen, is volstrekt ongegrond. Voorop staat dat arbeid1 in het vrije bedrijf voor gaat, bij werkverschaffing of steun. Dit gezonde begnisel moet, vooral nu werk gelegenheid' in uitzicht is, worden gehand haafd. De gemeentebesturen zijn terzake inge licht. - f V 1 In grote en kleine malen Nwr. Binnenweg 280-294 Waar zij - te verkrijgen zijn. Simla Maandag j.l.'fk de stand in de hal \an ltcl postkantoor voor de verkoop van kinderzeg-cis en -briefkaarten weer betrokkc-n. 3 -

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2