Ir. Stevens uit Betroit 3 c WAT BIEDT 69440 67593 69899 67556 Jac. v. dL Waal, Westmolen- 68796 Kunst en Wetenschap Een nieuwe Rotterdamsche Schouwburg - - Landbouw en Veeteelt Radioboile Gemengd Nieuws Inbraak in Den Haag opgehelderd m mm'm 69109 68535 68811 67664 olmSTv- 4 Watet' Agent vischte een bom uit zee Woensdag 18 December 1940 TWEEDE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Tijdschriften Algemeen' ïnstallatïebureau Bankiers Bedrijfsldeodin Boodschappendienst Boter, Margarine, Vet Bouwkundige Damestassciicrri 67976 REISS' bkoersvest 21 Drukwerk Bias Goud- en Zilverwerken Haarden en kinderwagens Heeremnode-artikelen ■pqg-1 Hoeden, Petten (ook in laken) Huis- en Decoratie-Schilder LEDERWAREN Machinefabriek MAM Fontl'iae, Meelfabrieken Papiervernietiging Pompen Postzegclhandei Rund- Halfs- en Yarkensslagerij Schoorsteenvegen Stempels Naamplaten Stof f en-Manufacturen Woningbureau Fraude op distributiekantoor j Mei een eigen tooncclgezclsckap. Co Kunst commissie van de Stichting 1939 ïs van meening, dat er in Rotterdam go- sticht moet worden een groot nieuw theater, waarin naast particulieren ook do over heid zeggenschap moet hebben, een soort stedelijken schouwburg dus. In dien nieu wen schouwburg zou een Itotterdamsch ge zelschap voorstellingen moeten gaven, een •gezelschap dat een taaie 'zou hebben te vervullen voor Rotterdam en omgeving en daarom in het eigen theater zich onge stoord zoumoeten kunnen voorbereiden op die taak met beliulp van oen behoor lijke staf technici. Theater en gezelschap moeten één zijn en de revenuen van het theater moeten ook het gezelschap ten goede komen. Het gezelschap zou daartoe echter niet een monopolistisch karakter behoeven te hebben, het zou ook voor stellingen in de provincie en andere groote $tedea kunnen geven, terwijl omgekeerd ■Jpdero gezelschappen in het Rotterdam- Jbhe theater zouden kunnen optreden. De plannen van de commissie hebben hij de overheid en de bevolking een gunstig onthaal gevonden. Het nieuwe groote theater komt er zeker. Er zijn zelfs twee plannen,, maar de commissie doet thans moeite om die te ooürdineeren, waarbij zij 0en steun heeft van den" wethouder van onderwijs en volksontwikkeling. Plannen zijn dan ook al in voorbereiding en bin nen niet te langen tijd! zal dus de stichting van het nieuwe theater mogen worden tege moet gezien. Ook wat d'e vorming van een eigen ge zelschap betreft, zijn de plannen reeds tot een begin van uitvoering gekomen. De leden zullen in hoofdzaak veelbelo vende jeugdige kraehton zijn. Zij worden voor een lieel jaar benoemd en er wordt flus gebroken met het systeem om de ac teurs voor acht maanden aan te nemen. Ook denkt men er over eenigo goede operakrachten te engageeren, waardoor het mogelijk zal zijn opera's en operettes op te voeren. Voor hot overige zal er naar gestreefd worden een nationaal repertoire te vormen, zoo noodig zal men aan Neder- ïamlsche auteurs opdracht geven geschik te stukken te schrijven. De plannen zijn reed's zoover gevorderd, dat men in October 1911 hoopt te kunnen beginnen. De voorstellingen zullen dan ge geven worden in de Kleine Comedie, voor- loopig tweemaal per week. De rest van den tijd kan het gezelschap dan op tournee gaan. De Kleine Comedie is echter maar voor twee jaar gehuurd'. Mocht de huur niet verlengd kunnen worden en mocht de nieuwe schouwburg niet tijdig gereed zijn, d'an zal de commissie zorgen voor een alleszins voldoende noodsehouwburg. Zang-concoursen. Het comité tot het houden van muzic'k- ein zangwedstrijden „Romuzaneo", dat reeds elf jaar deze wedstrijden"-organiseert, heeft in de laatst gehouden vergadering besloten op Zaterdag 4 April en tweeden Paasch- dag wedstrijden in muziek en zang te ©rganiseeren in de concertzaal van het gebouw Odeon te Rotterdam. Het secretariaat is opgedragen aan den heer W. H. v. Hommel, [epenlaan 38 Schie- hroe'k, terwijl de muzikale en technische leiding is opgedragen aan den h'eer Otto de Vaal. Geen sterfgevallen door mond- en klauwzeer. In do week van 1 tot en met 7 Decem ber 1940, hebben zich hier te lande geen sterfgevallen tengevolge van hot mond- en klauwzeer voorgedaan, Kerstnummer 1910. Dto A.V.R.O. heeft ook dit jaar weer een. Kerstnummer van de Radiobode doen verschijnen. Aan den inhoud en de uit voering is zeer veel zorg besteed, zooals we dat van de A.V.R.O. gewend' zijn. Het gedegene, het wel overwogenc met een balans, die doorslaat naar liet ernstige genie, wordt reeds op den omslag aange kondigd door do reproductie van een oud beeldje: do aanbidding van het Christus kind door de drie Koningen. Tal van andere reproducties vau oude meestem, van Courbet, een aquarel en tec- koningen verluchten liet nummer. Do A.V.R.O. medewerkers ,T. F. Doeve, E. M, ten Harmsen van der Beek, Wolfgang en Molenaar verleenden eveneens hun mede werking. i liet Kerstnummer begint met een be schouwing van Coon Kries over de „Laudi per la nativitata del Signore" van Respighi, dat de A.V.R.O op Tweeden Kerstdag hoopt uit te voe-rom Voorts verhaten van Emiel Buysse, Theun do Vries, mr. F. Borde wijle, Joh an van der Wouido en Ted! 0. Sickens, benevens een Perzische vertel ling van J. Alving J. F. Witsen Elias schreef een „Ma donna Meditatie" bij reproducties van oude, onbrkende meesters. Dezelfde schrij ver leverde voorts een bijdrage over twee renabsance-portrejten, n.l. Maximiliaan I geschilderd door Joost van Kleef en Hen drik II door Comeille de Lyon. Het binnenwerk werd verzorgd door do Nederlands-the Rotogravure Mij. te Leiden, terwijl de omslag door de firma Job. Enschedé en Zoon te Haarlem werd uit gevoerd. DOOR R. ARDEN 36) „De Stevens, die door u wordt gezocht, ben ik niet,' zei hij -„liet spijt me ver schrikkelijk, maar dat genoegen kan ik u niet doen, mijnheer Beverly. Misschien kan ik echter cm beetje bijdragen tot de opheldering van de zaak. U zult het mis schien gek vin-ren, maar ik moet daar voor eerst met mijn secretaris spreken." Beu Beverly grijnsde. „Nooit van zijn lev n," zeide hij, „hen ik ergens over verwonderd geweest. Ik vind niets gek en ik heb er niets tegen, dal u met' uw secretaris spreekt. Kapi tein, wilt u even iemand sturen?" Kapitein Sierman helde en beval den hierop binnen komenden steward, mijn heer Peters uit de Lwoede Masse te halen. Toen dat goheurn was, hing er ween oen pijnlijke stille in cie kapiteinshui. Ben Be vérly slak een nieuwe sigaar aan, Legrand wreef de nagels van zijn vingers jfad, ka pitein Shermar wierp grimmige blikken op Peters ca verwensohto het in zijn hart, dat men hem innerlijk! voor Casahlancia had opgevisriit. Als hij verdronken was, dan zon er niet zooveel hoofdbrekens in do wereld zijn. Erin a zocht nerveus in haar handtaschje. Ze keek in den spiegel en Dader zag kans viermaal in liet huis te komen. De Haagsche politie heeft dezer dagen een inbraak opgehelderd, welke een tijd geleden is gepleegd in een perceel aan liet Bankaplein aldaar, dat voor Mei be woond is geweest door oen lid van de Fransche legatie en thans onder toezicht staat van het Amerikaansche consulaat. Op den avond van. 1 December werd de inbraak ontdekt door een nachtwaker. De dieven hadden het heele huis overhoop gehaald. Schilderijen waren uit de lijst ge haald en meegenomen en voorts waren een partij zilverwerk, Meeding, waaronder een damesbontmantel en oen hoeren bont jas ontvreemd. Toen de politie op 2 December aangifte kreeg van het Amerikaansche consulaat, ontbrak aanvankelijk ieder spoor. Eenigo oagen later echter kwam de politie ter oore, dat hier en daar eonige schilderijen te koop wrerden aangeboden en zij besloet een van haar jongere ambtenaren, die in inspecteursopleiding is, te laten probceron met deze lieden tot een koop te komen. Hij slaagde hierin al spoedig cn na een bespreking in een lunchroom iin de binnen stad', zou de koop worden besloten in een perceel aan het Hofwijekplein. Daar kon den de dader en do heler worden gear- resleord. Twee schilderijen werden in be slag genomen, welke van groote waarde bleken te zijn. Het eenc is geschilderd' door J. A. Uytewaal (15661658) en stelt voor -de II. Familie, het andere, voorstel lende een mannekop, is van een onbeken den schilder. De gearresteerden bleken te zijn de 47-ja- rige colporteur F. J., tot nu toe een on bekende voor de politie, die het schilderij zg. gekocht had van zijn broer, den 43-ja- rigen R. J., die de dader vau de inbraak bleek to zijn. Deze R. J. is onderofficier bij bet Ned.-Indische leger geweest en liad DE RADIO MORGEN? DONDERDA G 19 December 1940. Hilversum I, 415 M. Ketlerlanclsch progiamma. A. V. R. O. S A. N. P., grauiofoon. 9.30 Orkest (opn.) 10 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Rotlerdanisch pianokwartet. (11 11.15 Cycius). 11.35 Do" Romancers en gramofocm. 12.45 A. N, P. 1 Amuse mentsorkest cn soliste. 2 Fragmenten uit de opera „Norma" (opn.). 3 Voor de vrouw. 3.10 Acolian-orkest 4 Musetlo- Ensomble. 4.30 Ongel. 4.50 Kinderkoren (opn.). 5.15 A. N. P, 5.30 Orkest en solist. (6.156.23 Jeugduitzending). 6 45 Reportage of giamofoon. 77.15 Vragen Van den dag en A. N. P. en sluiting. Hilversum II, 301,5 M. *8 A. N. P. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gramofoon. 11,30 Godsd. halfuur. 12 Gramotoon. 12.15 Melodistcn en solist. (12.151 A. N. P. 11,15 ramofoon. 2 Gramofoon. 2.30 Kamerorkest on solist. 3.15 Gramofoon. 3.45 Kamerorkest, 4.30 Zieken praatje. 4.45 Gramofoon." 5 V.P.R.O.: Cvclus „Lezen in den Bijbel". 5.15 A. N. P. 5.30 Voor de jeugd. 5.50 Propaganda toespraak. 6 Cabaret. 6.45 7 IDpo'ilaae of gramofoon en sluiting. Kootwijk, 1S75 M. N. G. R. V 7 Bof. (Duitseh). 7.15 Gramo foon. (7.307.45 (Engelsch). 8 A. N. P. 8.10 Schriftlezing. S.25 Gewijde muziek (gr. pk). 9 Ber. (üuitsch). 9.15 Gramo foon. (11.301145 Bot, (Engelsch). 12 —12.15 Ber. 12.30 Ber. (önitsch). 12.45 A. N. P. 1 Gramofoon. (1.301.45 Ber. (Engelsch2 Ber. (Duiisch). 2.15 Orgel (opn.) 2.30 Ber. (Engelsch). 2.45 Zang met piano en gTamofoon. 3.30 Ber. (Engelsch). 3.45 GTamofoon. 4.10 Salon- orkest en gramofoon. 5 Ber. (Duitseh). 5.15 A. N. P. 5 30 Ber. 5.35 Salonorkest. 6.10 Gramofoon. (6 306.45 Ber. (En gelsch), 77.15 Persoverzicht, A. N. R en sluiting. jaren geleden na zijn verlof op den terug weg .naar Indie in Marseille de boot ver laten en in Nice zijn geld opgemaakt. Hij had toen dienst genomen in' het Yreemd©- lingenlegioen, waarin lnj 7 jaar in Marokko heeft gestreden. Na zijn terugkeer in Ne derland had hij zijn intrek genomen op het Ilofwijckplein. Hij heeft kans gezien het huis aan het Bankaplein vier keer te bezoeken en bij deze gelegenheden de verschillende arti kelen mede te nemen, waaronder ook nog twee Perzische tapijten en een partij van 60 stukken zeep. Bij het onderzoek in deze zaak is aan liet licht gekomen, dat de gehcelo buit, behalve de genoemde schilderijen, naar een caféhouder aan de Lange Beestenmarkt was gebracht. Deze caféhouder, de 43-jarige J. A., die eveneens is gearresteerd, was be last met het verkoopen van de verschil lende voorwerpen, Ilij had reeds kans ge zien een hoeveelheid Meeding voor f30 to plaatsen cn een partij zeep voor f23. De damesbontmantel en de heerenbointjas werden bestemd voor hemzelf en zijn vrouw. Een van de Perzische tapijten bad' hij verkocht voor f150; het andere kon in beslag worden genomen op ecu veiling. Dj overige Meeding en hot zilver waren naar de bank van leening gebracht. De dïio gearresteerden zijn voor den of ficier van justitie geleid'. Clandestien slachten van varkens. De politie van Amstelveen is er in samenwerking met de hoofdstedelijke po litie in geslaafd', tegen den avond oiad'er do gemeente Nieuwcr-Amstet do hand te leggen op twee clandestien geslachte var kens. De politic verscheen op het moment dat de boer de varkens aan twee Amster dammers nilde verkoopen. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. R 7777 Fa' Wed. M, van Meurs, Broers- U I I I I yeld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Ni 6 uur tel. 67879. (2 LIJNEN) Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36 Alle Bankzaken Assuranties F. Rottgering, Hoogstraat 17. Grootst Spedaalhuis» MEIJER'S Zakenteleloor Vlotte verzending Alle boodschappen Experts in telefoonreclame HOOIKADE 2 Servio, Westmolenstraat 4 En gros en detail Cf 01 C 4 Beéedigd Taxateur van Onroe- UOJ jende Goederen. Bokhorst, Overschieschestraat 106 Speciaalzaak in: Damestasschen, koffers, en alle soorten lederwaren Reparatie-inrichting JJ7COR Drukkerij Wijchets, SJlOaLO Walvischstraat 3, Handels- en Vereenigingsdruk- werk. POIOC N.V. Van Katwijk's Glashandel, O O O Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gediol. Uurwerkmaker. FIRMA A. GOOS, Speciaalhuis in haarden en kinderwagens. G. Verboonstr. 21, t.o. Hav, Baak ctïctll JACK. HANSEN, ROTTER- U/U/Z DAMSCHEDIJK 227. Heerenmodes Kamerjassen. Pyama's. Piet Heniger, Passage 1, Hcerenmode-artikeien. Vraagt tel. zichtzending. fiQOQC; G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. Maltha's Lederhandel, Broersveld 145 - 152 Leder-fournituren, Koffers, Actetasschen, Reparation OvtU'U Boterstraat 28—32. (2 lijnen) Modem ingericht reparatiebedrijf Q/l N.V. A. Ticman, ÖÖ'rÖT' Hoofdstraat 39, nnnra Tarwebloem Tarwemeel DoZu I Tarweafvallen, straat 25-27. Inkoop alle soorteil oud papier en metalen. Verkoop, Verhuur en Reparatie Willem Fontijne's Pompen-eti Motorenhandel, Noordvest 85» Benzine- en Electromotoren, C7E>7fi „MEDIA1R" - Hoogstraat 56 U %l I O In- en Verkoop van Postzegels, Kabé-, Schaubek-, Schwaneb albums. Catalogi, Stockboeken. Gompapier. CQ401 Verbetering van Schoorsteentrek. OÖ*fZ Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. RflfiDd L, Heyerman van Ouwerkerk ÜÖUU Passage 8. Chablonen voor vaten en kisten nummeroteurs, datum stempels. Alle graveerwerken. 681 42 i)E-°fa"-BerteIs, Dam 9-26, Stoomen-Verven C "7 01Q Stoomververij en Chemische O O L O Wasscherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuwstraat 71 CO7C0 Woningbureau„Schiedam-West" Oö l D£ Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen Dieptebom dreigde tegen den muur van don boulevard ge sjoeld ie worden. Tijdens den hevigen storm op 6 Decem ber j.I., kroeg do wachtcommandant van het politiebureau aan don Gevers Deynoot weg to Schovemingon bericht, dat ©r in do buurt vau do pier cel voorwerp in zee dreef, dat veel o-p con mijn teek. Do agent vain de Haagsche politie F. Bouman, die reeds vole jaren te Scheve ringen dienst doet en dus met de zee nol -vertrouwd is, kreeg opdracht eens te gaan kijken. Het zeewater stond tegen den muur van. den boujovard aan en inderdaad zag de agent, toen hij een piaar treden de strand trap was afgegaan, eon donker voorwerp drijven, op korten afstand van den muur. Do storm zwiepte het projectiel in de kokende zee heen en weer en dreigde hot tegen den muur to gooien. Do agent kon op het laatste moment het voorwerp, dat ejn dieptebom bleük te syjln. grijpen on met beide handen droeg hij de ongeveer 25 K.G. zware en 70 c.M. lange bom naar boven, waar er oen politiewacht bij werd geplaatst Den olgenden ochtend is het gevaarlijke pro- ontdekte, dat ze een warm, rood gezicht had, en ze begon zich te poederen. Ze kon zich good boheerschcn en liet lichte beven van haai hand bemerkte niemand. Ben Beverly deed een paar trekken aan zijn sigaar en zei eindelijk: „Natuurlijk" kan ik hot bewijs van je schuld aan den diefstal en don doo tslag met leveren, wanneer ik do ju woelen met vind Dat woei ik wel, Stevens. Ik zal misschien van een arrestatie moeten af zien, als ik limbs bij je vind maar ik kan je dwingen, een bekentenis af te leggend" Retors schudde hol hoofd. „Belachelijk, Beveily, hoe wou je dat doen? Zelfs in liet geval, dat ik werkelijk do Steven? ben, die den roofmoord ge pleegd heeft, hoc zou je me dan een be- konhnis willen aflwingon?" Ben Beverly grijnsde boo-aardig. „Het zijn met allijd redits'reeksche we gen, die naar hot doel leiden, Stevens. Ik bericht je aankomst naar New York. Ik fluister de New Yorksche pers iois in over het levenseinde van Grizzaid en vertel er bij, dat de man, dio onder verdenking staat, hot gedaar. te hebben, zijh on schuld kon bewijzen. Dat deze man ver der Stevens heel en uit Detroit komt. Ik hoef me dan nergens moe te bemoeien, Stevens. Je vrienden staan in New York met geladen machinegeweren op de ka'de op je te wachten. Jc moet hot schip ver laten de kc-rds zullen vaststel'©!! of je hun Stevens oont of niet en als hek zoo is, dan goeden- nacht. Do jongens, die je dan neerknallen, laat ik daarop gevangen nemen cn wegens moord naar de clectmche idool verwijzen." Ben Be verly lachte luid, „Dan sla ik een half dozijn vliegen ui één klap. Jou en je halve bende, en misschien ook nog je vrouw, Stevens i" Peters stool op. „Wat, bon ik gebouwd?" Ben Beverly giijnMo. „Dat heb ik ïnw beweerd. Juweolen wolf Stevens is getrouwd. Hij' hoeft zijn vrouw laten zitten. Vóórdat hij er van door grog, bad liij ruzie met baar. Dat is overigens wel een beetje vreemd gegaan, liet wordt in verband gebracht met een moord voor liet Exoeisior-lheater. Daar werd een danseresje, Mae MaoKmth, doodgeschoten Mao was geen heilige, de politie vond .goen spoor, maar de veulen- Icing bleef beslaan, dat Gloria Ellys het gedaan had." „Wie is dat nu weer?" Ben Beverly ging voort in den toon van een gemoedelijlccn verteller. „Dat is je vrouw- pardon, de vrouw van juwcplen-wolf Stevens. Gloria Ellys is haar artislennaarm. Ben je tevreden?" „Volkomen," zei Peters. „Misschien kun je me ook nog vertellen, of er kinderen zijn. En mogelijk vertel je me ook nog iets van de verdere familie, opdat iJc er alles van weet en de ooims en tantes niet door elkaar haal, als ze mo in New York komen afhalen." Ben Beverly vertrok zijn gezicht tot een grimas. „Die goeie ooms, die je 2Allen' afhalen, Stevens nu, ik wil nietpessimistisch jectiel door Duitsclie militairen naar elders vervoerd. 1 Een woord van lof past bier ongetwijfeld voor het moedige gedrag vap agent Bon man, die getrouwd is en vier kinderen; heeft. Aantal ambtenaren te Zwolle gearresteerd. Op het distribiliekanboor te Zwolle is een ernstige fraude aan hot licht gekomen, lnj de 'verstrekking van bonnen. Als ge volg hiervan heeft de gemeentepolitie -een aantal ambtenaren gearresteerd en is tegen een groot aantal Zwollenaren, meest café houders, aan wie bonnen waren verstrekt, waarop zlij geen recht konden laten gelden, een vervolging ingesteld. Het aantal der z.g. bevoorrechten groeit nog steeds. Het onderzoek in deze zaak is nog gaande. t Door de train gegrepen. Gisteravond! is een 38 jarige man, die den rijweg wilde oversteken, op de Gr00té Markt te Groningen door een tram gegre pen. In zorgwekkend'on toestand heeft men hem naar het Academisch ziekenhuis ver voerd, waar hij is overleden. zijn, maar ik geiooi niet, dat je veel gelegenheid zult bobben, om met ze te spreken!" - HOOFDSTUK XXV. Er word geklopt. De steward, die Peters uit de tweede klasse moest halen, kwam terug. „Mynheer," zei hij tot den kapitein. „Mr, Poters is sedert vanmiddag n.etmeer op het schip geweest. Vanavond, ongeveer een uur geleden, braoiiL een negerjongen dezen brief voor mijnheer Stevens." De steward logde don brief op tafel. Po ters wilde er naar grijpen, maar Bon Beverly was hem voor. „Wat denk je wel," zei Poters, boos. „Voordat het tegendeel bewezen is..." „Nou, stil maar," zei Ben Beverly, „ik geef je mijn woord 'iils er iets in staat, wat niets met on..e zaak to maken heeft, dan ben ik het in een minuut weer ver geten 1" Ben Beverly scheurde den brief open cn las hem. Zijn dikke gezicht begon van plezier te glimmen, „Weet je, wat je secretaris schrijft: „Zeer geachte heer Stevens, ik kan niets tegen u aanvoeren, wat ernstig tegen u pleit, maar desondanks ben ik tot de over tuiging gekomen, dat-u geen werkelijke man van zaken bent, daarom zeg ik umijn dienst op en. kearj ik naar huis terug. Ik heb er weliswaar geon' verstand van, maar ik kan mo niet los maken van het gevoe len, dat een langer verblijf op mijn. post gevaren voor me met zich meebrengt. Dgarbij wil ik nog opmerken, dat er tot nu toe niets op mij was aan te "merken en dat ik dat in de toekomst ook zoo wil laten blijven. Liever arm, maar eer lijk. Juxgen Peters. Nu, wat zog je ex van Er hecrsclite stille. Vier paar oogen keken naar Peters. Drie triompheerend en het vierde paar, dat van Edna, groot, eii vol ontzetting, Kalm, Petc-rs, zei Peters in stilte tot' zichzelf. Nu moet je je kalmte niet vei1- 1 ie zen. Die bond van een Stevens heeft je een leelijke poets gebakken. Peters bewees, dat hij goede zenuwen liad, en in dit moment toonde hij, dat hij zich kon beheeiseinen. Wat was er ge beurd? Stevens was een schoft, hij had gezien, dat zijn ontdekking nabij was en lnj had dus besloten verwarring te stich ten om te kunnen ontvluchten. Als hij' nu niet kalm bleet cn helder nadacht, dan zou de zaak eerst recht kwaad voor licm afloopcn. Tn hen gezicht van Peters ver trok geen spier. „Geeft u dezen brief eens hier." Ben Beverly gaf hem.> Peters las, vouw de den brief 01. cn logde hom op tafel. „Daar," zei hij luid, „heb je nu den werkelijkan Stevens. Die man, die er nu vandoor gaat en mij een afscheidsbrief schrijft, dat is de echte Stevens, dien je zoek t, Beverly f" Ben Beverly zuchtte, Legrand grin nikte, kapitein Sherman schuilde hot lioofd, alsof hij wilde zeggen: wat een. ongelooflijke brutaliteit. Altoen Edna haalL do opgelucht adem en zfeide (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6