Valken! Victorie! PAUL WORDT HANDIG Voor een jongetje met een groene muts door Hannie Franken „Dat had ik nooit gedacht! Datde Valken ons zouden overrompelen!" riep de aan voerder van de Haviken opgewonden uit. „En jij Toon, 'jij was nog wel zo overtuigd, dat jouw verkennerstocht ons de overwin ning zou bezorgen, maar 't eind is: een ne derlaag als nooit te voren. Wat heb je toch uitgevoerd, dat alles zo ongelukkig voor ons is verlopen?" De aanvoerder van de Haviken was uit gesproken en wachtte nu op hetgeen Toon hem zou meedeelen. Toon haalde z'n schou ders eens op. Hij had jammerlijk gefaald en dat nog wel ria al z'n verhalen over sluiptochten, die "altijd tot overwinningen Lhadden geleid. Behalve déze keer dan! Ja,. Toon wist 't wek de- anderen hadden 't hém eigenlijk niet toevertrouwd en ze had den hem tot op 't laatste ogenblik nog al lerlei raadgevingen toegeroepen, maar hoe meer raad ze hem hadden gegeven, hoe op schepperiger hü had geantwoord en einde- lijk hdS hij ze allemaal afgebluft, zélfs Bob, htm aanvoerder, die anders heus.niet gauw te overtuigen was. De Valken lagen in 't berkenbos en de Haviken hadden een plek "in 't eikenbos gekozen en van daar uit was Toon's tocht begonnen. „Nu Toon, vertel 'ns op", kwam de stem van aanvoerder Bob en Toon begon: „Ik ben door 't kreupelhout gekropen en toen heb ik me verdekt opgesteld tussen 't gras en de varens. Die staan daar zo hoog, dat je er haast rechtop tussen kunt staan, maar dat heb ik heus» niet gedaan. Ik ben op handen en voeten voorwaarts gekropen en "heb voorzichtig uitgekeken naar wachtpos ten van de Valken. Maar niets daarvan. Wel hoorde ik vage geluiden en daardoor wist ik, dat de Valken nog steeds in-'t.ber kenbos waren. Ze namen niet eens de moei te zich stil te houden en ik dacht: „Die suffers! Ze letten op niets en niemand". En toen ben ik verder gegaan. Want ik,dacht: „Naar een spion kijken, ze toch niet .uit!" Maar jawel! Toen ik de Valken? opv -een vijftien meter genaderd was en ik 't sein voor een algemene .overval rwilde-geven, toenik begrijp er niets van..,» toen. bewoog,'t gras..opeens aan alle kanten en ze hadden me te pakken voor ik 't wis. Ze bonden ni'n handen, en voeten en zo sleep ten ze me naar hun kamp." „En daarna gin gen z ij tot de aanval over", onderbrak aanvoerder Bob 't relaas van Toon. „En ze hebben dat zó handig gedaan, dat wij er niets van merkten.. Wij wachtten gespan nen op jouw seinen en ineens stonden de Valken in ons kamp. En wij hadden nog Toe, willen jullie aan ons denken? Ons een beetje voedsel schenken? Als je straks zelf hebt gegeten, Toe, wil ons dan niet vergeten! By sneeuw is onze. zorg zo groot, Krijgen wü een stukje brood? Namens alle vogels: Huismus, de brutale. Frederik Willem UI van Pruisen was dol pp karper. Op een avond zat hij met een klein gezelschap aan tafel. Men had karper gegeten, maar de koning had niet genoeg, gehad naar zijn zin en beval, dat men hem nog een karper zou brengen. De dienaar ijlde naar de keuken, maar kwam terug met lege' handen. Er was geen karper meer. „Wat betekent dat?" vroeg de vorst ver ontwaardigd. „Wordt er dan zo weinig in gekocht, terwijl men weet, dat karper mijn lievelingsgerecht is?' „Toch niet, Majesteit", verdedigde de die naar den hofmeester. „Haal dan de rekening", gebood Frede rik. En de rekening werd gebracht. Die vermeldde een hoog bedrag voor een zeer groot aantal karpers! „Dat is niet onaardig", meende de koning, „maar zeg tegen den. hofmeester,.dat hij yoortaan één karper meer bestelt voor 't geval ik bijzondere eetlust heb, want nu moet.ik met een hongerige maag naar bed." Dat was al wat Frederik zei over de kar pers, '.die-in: verkeerde magen waren te rechtgekomen! 'Baron van Paffoedik valt <8r op aan, Hi) zal eens lekker smullen gaan. Maar o lala! dat wordt een klucht! De dikke worst vliegt in de lucht. In sprak laatst een tekenaar en die zei: „Wat is dat toch vervelend! Je tekent plaat jes en de mensen bekijken ze zo slecht, dat ze 't niet eens zien, als je een fout maakt." „Nou, dat geloof ik. niet", heb ik geant woord,-maar hij hield vol: „plaatjes.worden niet goed bekeken." En Zwartkop Kraai vliegt de worst tegemoet, Tranen biggelen langs 't hondje z'n snoeft Maar baron Paffoedik krijgt van de schrift Zeker een heel uur lang de hik! Toen hebben we een weddenschap aange- lan. Om een half pond koekjes. De tekenaar gaf me een plaatje met vier •N3JnO.I H3IA 3d

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 8