IDE DROOM WMrnnvdmsmjX Filmnieuws „Hartstocht" ,Haar eerste avontuur,, RADIO MORGEN? 69109 68535 68260 68295 68932 68811 69400 67556 Jac. v. d. Was!, Westmolen 68107 '•"•HnsT- 68159 68826 68694 68142 „Kofa"-Bertels, Dam 926. Stoomen-Verven Maandag 17 Maart 1941 TWEEDE BLAD DER SCHiEDAMSCHE COURANT Zwemmen Nederlandsche zwemsters in West-Duitschland Boksen Arena Capitol "Amsterdam bij nacht,, Prinses Theater WAT BIEDT DE DINSDAG 18 MAART 1941 DE PAGELIJKSCHE VRAAGBAAK Accountancy Algemeen InstaUatiebureau Bankiers Bedrijïskleedïn Boodschappendienst Boter, Margarine, Vet Bouwkundige 'i Carrosseriefabriek Damestassehen 67978 -REISS' BROERSVEST 21. rttmeei en Zaagsel Huis- en Decoratie-Schilder Kantoorboekhandel G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. Kunst en antiquiteiten LEDEKWAREK Machinefabriek Meelfabrieken Papiervernietiging Schoorsteenvegen Expeditie Glas Haarden en Kinderwagens Heerenmode - artikelen Hoeden, Petten (ook in laken) Hotel- Café - Restaurant Sport Stempels - Naamplaten Stoffen-Mannfacturen Venduhuis Woningbureau Het eerste optreden van de Nederland sclie zwemsters in West-DuitscMand heeft niet die resultaten opgeleverd welke men verwacht had. Slechts Cor Kint slaagde er in een overwinning te behalen op don 100 meter rogslag. Alie Stijl en Jopie WaaJberg werden geslagen op den 100 M, vrijen slat en den 200 meter schoolslag. De uitslagen luidden: 100 meter vrije slag: 1. Ragnbild Hve- ger (Denemarken) 1 min. 6,3 sec.; 2 Alie Stijl, 1 min. 7,9 sec.; 3. Ruth Karnatz (Duitscliland) 1 min. 11,9 sec. 200 meter schoolslag: 1. Anrii Kapel 1 (Duitscliland) 2 min. 57 sec.; 2. Jopie Waal berg, 3 min. 1 sec. 400 meter vrije slag- 1. Ragnhild Hveger, 5 min, 25 sec.; 2. Vera Sehaeferkordt (Diitschland) 5 min. 57.G sec. 400 meter estafette: 1 DuitschlaudDe nemarken, 5 min. 23.6 sec.; 2. Neder land, 5 min. 32.2 sec Boksverbod te Enschede en Breda opgeheven. Naar het A.N.R. van den voorzitter van den Nederlandschen Boks Bond verneemt, is het boksverbod in de plaatsen Breda en Enschede opgeheven. Voor de propa ganda van deze belangrijke tak van sport beteekenen beide plaatsen zeer vee'. Voor de gemeente Enschede is deze opheffing al bizonder gelukkig, daar de organisatie van de amateurJcampdoenschappea van den N.B.B. aan het Oostelijk district was op gedragen. Thans zal Enschede door het bestuur van den bond wordein aangewezen als plaats, waar deze wedstrijden moeten worden gehouden op Zondag 27 en Maan dag 2S April a.s. vooral nadat Strobl onder eede zijn liefde voor de gravin wil loochenen. Op dit span nende moment wordt plotseling Boddin, een der pachters van den vermoorden graaf, binnengeleid. Hij is het, die den moord bedreef; drio jaar geleden is zijn zoon door den jachtheer neergeschoten, verdacht van stroopen. Nu heeft de vader zijn zoon gewroken; het proces is nu geëindigd. Gcrda is dus vrij en Strobl kan het kasteel verlaten, in de hoop later met de geliefde vrouw vereenigd te zul len worden. Olga lschochowa vertolkte de rol van de naar warme liefde, vroolijkheid en toe wijding hunkerende jonge vrouw; als te genspeler vond zij in Hans Stuwe een pas sende figuur. Paul Otto gaf een waardige, uit goede familie stammende slotheer, sterk gehecht aan moreel en principes van welgenoeglijkheid. Tenslotte vorgden Traudl Stark (Angelica) Hilde Kórber (Leni) en Fritz Rasp (Boddin), welke laatste ve len zich nog uit vroegere rollen herin neren zullen, voor het overige deel van de bezetting. Vooral Fritz Rasp overtuig de ons weer van zijn kunnen als de boer, welke na een tuchthuisstraf van 3 jaar, wraak neemt en in dronkenschap zijn misdrijf bekent In het voorprogramma zagen wij Ufa- Wereldnieuws, acfualï'eiteri van Polygoon en een interessant filmpje: „Dieren als architecten". Zoools ae titel doet vermoeden, is het gegeven voor deze film ontleend aan een snel opbloeiende liefde, in dit geval bij de jonge gravin Gerda Stein zu Schwangen «i den jongen jachtopzif ier Hans Strobl. raai Hubert is voor een groote jachtpartij naar de Karpaten vertrokken. Gerda, zijn echfgenoote, een hartstochtelijke jager, moet zich vergenoegen met haar intrek te nemen in een kleine jachthut, gelegen in het uitgestrekte domein van den graaf. Stroopers maken er echter de omgeving onveilig, zoodat Strobl ter bescherming de jonge vrouw vergezellen zaL Het vervolg van deze rolprent speelt zich in een prachtige romantische omgeving af. Ttssschen Gerda en Strobl groeit snel een hartstochtelijke liefde. Wreed wordt hun samenzijn verstoord dooar een bericht van Leni, bet kindermeisje, dat Angelica ernstig ziek is. Gerda bedenkt zich geen oogenblik en begeeft zich naar het kasteel. Leni, die verliefd is op Strobl, beeft een. list gebruikt om aan het samenzijn van de gravin met Strobl, een einde te maken. Op een groote drijfjacht, georganiseerd door graaf Hubert, wordt de gastheer on der raadselachtige omstandigheden dood geschoten. De verdenking valt op Gerda, mede na een bezwarende verklaring van Leni, die uit wraakzucht de verhouding van haar meesteres met Hans aan een openbaarheid prijs geeft. het ziet er nu in dit proces slecht voor Gerda uit, alhoewel niet hopeloos, Door Eüecmor Eliot Carroll 44) „Yaa Inez zelf. Ik heb haar, tegen haar wil in, genoodzaakt, me alles te vertellen. Robin had haar trouwens at de waarheid gezegd en geweigerd verder met haar te spreken. Hoe zou je het vinden, als ik nu eens net zoo met hem sprak, als ik het met jou heb gedaan?" „Nee, nee!" riep Gwynne terstoni uit. „Ik ga zelf naar hem toe en en Julian, ik geloof, dat er op de heele we reld memand zoo bewonderenswaardig is, als jij bent! Ik zal nooit vergeten, wat je vanavond voor me gedaan hebtl Nooit!" Ze wendde zich haastig van hem af en snelde nahr het strand. Julian zag, hoe ze daar weifelend bleef staan en near alle kanten rondkeek. Op dat oogenblik steeg de maan, groot en oranjerood, boven de kim en verlichtte het strand, alsof duizenden lichtjes ont stoken waren. Blijkbaar ontdekte ze tenslotte dengene, dien ze zocht, want plotseling keerde ze Het probleem van het verliefd worden van den getrouwden man van middelbaren leeftijd op een jong meisje, dat deze lief de beantwoordt, wordt in de Ufa-film .Haar eerste avontuur", op een mensehe- lijke wijze gesteld, maar diep wordt er niet op ingegaan. Om het tragische van het conflict, dat groeit, «enigermate te compenseeren, tre den eenïge jongelui op, die een bohemien- le\ en leiden in het pension, waarin ook Marianne (Ilse Werner), de vrouwelijke hoofdpersoon, woont en haar mede-studen ten zijn op de teekenacademie te Berlijn. Prof Brenner, die 45 jaar is hij smokkelde er een paar' raakt verliefd op een nieuwe leerlinge, Marianne, een meisje van 17 Brenner is 15 jaar ge trouwd en diens vrouw wi! geen afstand van haar man doen. als Marianne haar eerlijk op biecht, dat er ie's is tusschen haar en haar leeraar Brenner (Johannes Riemann), ziet geen uitweg en probeert die in de eenzaamheid op een eiland in de Noordzee te vinden, waar Marianne ook verschijnt Daar ontvangt zij een telegram, valschelijk afgezonden door haar vrienden, waarin gemeld wordt, dat Jochem (Volker von Callande\ een jonge man, die haar vroeger reeds zijn liefde had verklaard, zelfmoord heeft gep'e'gd Dat telegram brengt de „oplossing" van de moeilijkheidMarianne voelt p'otseling dat ze veel van Jochen houdt en prof. Bren ner troost zich met de gedach e „Het is niet onmogelijk ,dat een xnenseh samen te veel van één leven verlangt. Haar eerste avontuur (Ihr erstes Erleb. nis) is een film waar men met genoegen naar kijkt, omdat ernst en luim daarin op zoo perfecte wijze gemengd zijn. .Josef von Baby voerde de regie. Kunt u zich een degelijker type voor stellen, dan den boekhoudcr.op-ieeftrjö .van een mode-maag zijn, die 's morgens door zijn vrouw zijn das laat strikken en dan bovendien nog Theodoor Drommel heet? DINSDAG, 18 Maart 194L Hilversum I, 414,4 M. Nederlandsch programma. 6.15 Giamofoon. 6 50 Gymnastiek. 7.00 Gianiolocm. 7.45 Gjmnastick. 7 55 Gra- mofoon. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8.10 Gramofoon. 8 30 ANP. 8.45 Gramo- foon. 10.20 Zang en orgel 11.00 Huis houdelijke wenken. 11.20 Gramofoon 1145 Declamatie. 12.00 Reportage 1215 Or kest. 12.42 Almanak. 12 45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Orkest. (1.30—1.45 Gramofoon). 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Orkest, solist en gramofoon. 4.00 „Ons geloof en ons werk". 4 20 Bïseo-causcrie. 5.15 ANP. 5.30 Orgel. 6.00 Orkest. (6.156 30 Reportage). 6.42 Almanak. 6.45 ,„0p Nederlandsche ma nier". 7.00 Vragen van den dag ANP, 7.15 Buitscho les. (7.307.45 Berichten Engclsch). S.OO ANP. 8.15 Gramofoon. 8.30 Ber. Engelsch. 8.45 Cabaret. 9 30 Gramofoon. 9.40 AvondwijUiug 9.43 En- gelsche berichten ANP. 10.00 ANP en sluiting. Hilversum II, 301,5 M. Nederlandsch programma. 6.45 Gramofoon. 6 50 Gymnastiek. 7.00 Gramofoon. 7.45 Gymnastiek 7.55 Caril lonbespeling (opn.). 8.00 Gramofoon. 8.30 ANP. S45 Gramofoon. 11.00 En semble. (11.201140 Declamatie. 12.00 12.15 Berichten). 1245 ANP. 1.0D Or kest. 2.00 Hot Ned. strijkkwartet. 3.00 Gramofoon. 3.30 Cello piano en gramo foon, 4.00 Esmeralda en solisten. 4.40 Modepraatje. 5.00 Gramofoon. 5.15 ANP. 5.30 Piano. 6 00 Orkest en soliste. 6.45 „Op Nederlandsche manier". 7.00 Vra gen van den dag ANP. 7.15 Sextet. 8.00 ANP en sluiting. i 841 7 G. J. Botterman, Tuinlaan 114b 1 1 Accountanten belastingconsulent Lid Ned. Inst. v. Bel. Cons. Alle boekh. en belastingadviezen fi 7777 ^a* Wed. M. van Meurs, Broers- 4 veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Na 6 uur tel. 67879. (2 LIJNEN) Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36. Alle Bankzaken Assuranties. CppOC F. Rottgering, Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis- RQddfi MElJER's Zakentelefoon. r fu Vlotte verzending. Alle boodschappen. Experts in telefoonreclame. HOOIKADE 2. Servio, Westmolenstraat 4. Engros detail. ÊölCij Beeedigd Taxateur van Qnroe- OOiv! rende Goederen, J, Bokhorst, Overschieschestraat 106 zich om en rende weg in de tegenover gestelde richting van waar de hutten stonden Julian stond op en liep den an deren kant uit. Zijn werk was af en het was zwaar werk voor hem geweest. Twee jonge menschf-n stonden op het punt, zich te verzoenen en dat oogenblik was te heilig voor andere oogen. Als gedragen op vleugelen, naderde Gwynne de eenzame gedaante, die ze op het eenzaamste plekje van dat stille strand zag. Robin zat op het zand, met de armen om zijn knieën geslagen en zijn blik op den onmefelijken oceaan gericht. Ze kon de waderdruppels in zijn haren zien schit teren, die na het zwammen nog niet droog waren. Ze zag ook, hoe neerslachtig hij erbij zat en de tranen sprongen, haar in de oogen. Arme Robin i Wat had hij vee! geleden! En zij had geweigerd te luiste ren, telkens als hij een poging gewaagd had, om zijn ondragelijke positie te ver klaren. Ze zag, hoe hij het hoofd op zijn armen liet zakken. Gwynne bleef stilstaan, over vallen door een plotselinge verlegenheid. Daarna liep ze langzaam door en trachtte den brok, die in haar keel kwam, weg te slikken. Hij mocht eens niets meer van haar liefde willen weten I Ze wa3 hem dicht genoeg genaderd, om den zucht te hooren, die aan zijn borst ontsnapte en dat geluid verbande al haar schuchterheid. Ze liep snel naar hem toe Toch laat Theodoor (Louis de Bree) zich door rijn ouden vriend P.et Bergman overhalen om samen een avondje op stap te gaan. Dut uitstapje brengt onzen pantoffelheld echter in allerlei nar gheden. Aan rijd vrouw, die hem bij het thuiskomen be. trapt, vertelt hij dat hij stof moet opdoen voor een film-scenario „Amsterdam bij Nacht", een prijlsvraag, waarvoor f3000 is uitgeloofd. Drummel's vrouw gelooft haar Theodoor echter zoo maar -niet en eisclit, dat hij haaï over drie weken dat scenario zal laten lezen. 1 Nu zit Drommel in een lastig parket. Hij heeft intusschen de smaak van het nachtleven te pakken gekregen en besluit om het er nog maar weer eens van te nemen. Omdat zijn vrouw van mecn'ng is, dat hij ais „apache" verkleed in de „nacht kroegen" minder gevaar loopt, is Drommel genoodzaakt zich op het kantoor van het modemagazijn eerst weer tot heer om te vormen. Maar wanneer hij, na de feest viering, weer in de boeveukleeren gesto ken, het magazijn uitsluipt, wacht hem de onaangename sensatie om door een stevigen Amsterdamschen agent opgebracht te worden, verdacht van inbraak. Het wordt nog vervelender voor Theo door als blijkt, dat er dien nacht inderdaad ,echt" is ingebroken in het modemagazijn. Er breken evenwel betere tijden aan. De arme Drummei wordt uit zijn gevangen schap bevrijd en de werkelijke schavuiten gevat. Wanneer het geluk dan eenmaal mee zit blijft het o"k goed1 gaan, want op den laatsten dag, wanneer hij met d'e handen in het haar zit, stuurt een onbekende wel doener hem het scenario toe, zoodat Drum mei triomfantelijk aan den eisch van zijn vrouw kan voldoen. Het scenario wordt natuurlijk bekroond en liet zich naast hem op haar knieën vallen. „Robin," fluisterde ze bevend en nauwe lijks hoorbaar. „Ik ben naar je toe gekomen... Robin..." Hij keek plotseling op, zóó geschrokken, dat hij niet dadelijk woorden koa vinden; hij staarde haar aan, als was hij bang, dat zo haar verstand verloren had. „Wat is er aan de hand?" vroeg hij heesch. „Is er iets gebeurd? Moet je mij hebben Toen deed Gwynne iets, dat ze voor onmogelijk gehouden had. Ze kroop dich ter naar hem toe. Ze strekte haar armen uit en sloeg die om zijn hals heem. Ze drukte haar zachte wang tegen de zijne. „Voor altijd, Robin," fluisterde ze sid derend. „Ik moet je voor eens en voor altijd hebben Heb jij mij óók noo- dig?" XXV. De redding. Robin kon zijn blik niet afwenden van het stralende, naar hem opgeheven ge zichtje. Hij kon het nog niet geheel be vatten. Een uur geleden had hij Gwynne en Julian Faust zij aan zij,-aan den zoom van het bosch, in ernstig gesprek gewik keld, zien zitten. En duizenden verbitterde Carrosserie, wagenbouw ea alle reparatiën. ARY JORDAANS, Hoofdstr.34 Speciaalzaak in: Damestassehen, koffers en alle soorten lederwaren. Reparatie-inrichting. 68976 ^^g^^Grenenzaagselj dl lijnen A. C. H. DE JONG, Noord vest 10 CÖ1Q7 F- F. van den Ende, Drukkerij O O 13 I Rotterdamschedijk 234. Schiedams' Goedkoopste Kan. toorboekhandel v. Duinhoven. B. K. Laan 22. Vert.: Albert Heyernxans' StaBipelfibriak Sravsertnrichtïer, Q791 Kunst- en antiekhandel v.h. „De Ov/jfcl Delftsche Poort". Restauratie. In- en verkoop, taxatie. Lange Haven 8 J. Wouters Maltha's Lederhandel, Broersveid 145 - 152 Leder-foumituren, Koffers, Actetasschen, Reparatiën (2 LIJNEN) A. Fontij'ne, Boterstraat 2832. Modem ingericht reparatiebedrijf 8R4R4 N-v- A. Tieman, jfdstraat 39, CÖOCI1 Tarwebloem Tarwemeel vOtJ I Tarwe-afvallen. straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. C CM 91 Verbetering van Schoorsteentrefc UÖ4-Z I Fa. V. L. Borrani. LANGE NIEUWSTRAAT 23 Alle expeditie en zware transporten C07QK N.V. Van Katwijk's Glashandel. yö/Ud Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. ri Q C O Q FIRMA A. GOOS, Speciaalhuis Oü v Jv in haarden en kinderwagens. G. Verboonstr. 21, Lo. Hav.Bank. C7C70 JACK. HANSEN, RQTTER- O O Z damschedijk 227. Heerenmodes, Kamerjassen, Pyama's. •QfiQQ IET HENIGBR, Passage 1. 03033 Heerenmode-artikelen. Vraagt teL zichtzending. „DE KROON", Koemarkt 1. Lunches, Diners, Kegelbaan. Alléén Lange Achterweg 33. Speciaalhuis voor alle Sport artikelen. Sporthuis Olympia, Passage 10, Heyermans en van Ouwerkerk Passage 8. Chablonen voor vaten en kisten, numeroteurs, datum- stempels. Alle soorten gietvormen, graveerwerken. C7Q1Q Stoomveyverij en Chemische U lit Wasscherif „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuwstraat 71 CQCR1 Fa. Kruyne en Jonker, Broenvett 03UUI 53-y55. Veilingmeesters en he- eedigde taxateurs. CQ7KO Woningbureau„Schiedam-Wejt" OO/üZi Nieuwe Haven S3. Adm. van Onroerende goederen. en Theodoor Drommel is een gevierd man, tot groote vreugde van zijn vrouw. Wie Drummel's redder in nood is en welke bedoelingen hij met zijn St. Nico- laas-spelen voor had, leert de neven-in- trigne van deze aardige Hoilandsche film, die deze week in het Prinses Theater draait. Louis de Biee, Annie van Duyn en Piet Kolder, spelen er de hoofdrollen in. In het voorprogramma kan men zien, dat het nog steeds niet aan te bevelen is om -ongewapend in de binnenlanden van Afrika op slap te gaan! Tevens zijn er mooie avondopnamen in dit filmpje: Avonturen in het Oerwoud", te bewonde ren. gedachten tegen zijn lot, tegen het leven en tegen de heele wereld waren in hem opgestegen. Hij greep haar bij de schou ders en hield haar een eindje van zich af, om Laar ongeloovig in de van tra nen overstroomende oogen te zien. On danks de mannenkleeren, die haar tengere gestalte omhulden, zag ze er meer dan engealrhtig uit, vond hij. De vraag door haar gesteld, die hem had doen schrik ken, en haar bevende mondje, zoo dicht bij zijn gf-laat, maakten, dat hij onge woon plechtig antwoordde: „Of ik jc noo- dig heb, Gwynne? Alleen de hemelweet, hoe erg ik naar je verlang. Maar, waar om vraag je me dat? Waarom, ben je naar me toegekomen? Wat heeft jou zoo veranderd of liever bèn je werke lijk veranderd Ze schudde haar hoofdje, tot de rood gouden krullen om haar wangen dansten. Als een aureool, dacht Robin, terwijl hij in gespannen afwachting haar antwoord verbeidde. „Ik ben heelemaal niet veranderd, Robin," fluisterde ze. „Ik heb jou altijd noodig gehad. Maar dat heb ik niet zoo beseft, voordat Julian me zooevim alles verteld heeft. Over Inez, bedoel ik. Over de manier, waarop zij gehandeld heeft en zóó meer. Dat kón ik toch ook niet weten 1" „Maar Ik heb toch honderden malen mijn best eed aan, om het je te vertel- Oplossing van het kruiswoordraadsel i|! ons blad van Zaterdag j.I. MAR ANK N UB U B E A I S AS| IBS NO E R Nva 0 E A HER A L ROL T R O 1 D O OEM K E L E R S E P R O LA BED UKI R C EMS NEL SO A|L C D HAM MME E N A EEN OBJ PA M I A L KB B BZ O WEE I T R MET L I MBO IJ F T E Z A L L B L E TEA AN NB L U T L U I KE TBR R T OEN E R P D |MU LAF O F T E BOE O L MB T D O R R A A T I U M MT B E O F I R TBIC1 A MB O K MA T A A A KB E R F m E N D O D L D VI A E C E S R U R O P A R G R O T I E P R O N A A R len. Alleen jij wou niet luisteren." ,Zijn spanning begon te wijken en de hoop op geluk scheen in hem terug te keeren „Je beval me te zwijgen. Je zei, dat je me haattel" 1 „Ja, dat weet ik wel, lieveling, maar het was niet waar. Ik was al dien tijd woedend op mezelf, omdat ik geen hekel aan je kón hebben. Ik voelde, dat ik altijd van je zou blijven houden, wat je ook gedaan had. Robin zeg eens heeft het jouw liefde tegenover mij veranderd ik bedoel, dat ik zoo gehandeld heb?" •Ze legde haar handen om zijn wangen hoen en Meld hem stevig vast, terwijl ze hem recht in de oogen keek. „Is dat zoo?" „Dat had alleen de dood kunnen ver anderen 1" zei hij, haar in zijn armen ne mend en naar haar gezichtje kijkend, dat zoo tevreden en vertrouwvol tegen zijn- schouder rustte. „En zelfs de dood zou het niet kunnen veranderen," vervolgde hij heesch. „Alleen ik kan het nog niet goed gelooven dit alles... Voordat ik dat kan, moet er eerst nog iets andiers in orde gebracht worden... Dat betreft jou en Julian Faust. Het is toch dat heb ik ten minste aldoor gedacht... ik bedoel wat is hij dan voor jou, Gwynne?" Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 6