Agenda Gemeenteraad Opleiding Gezinshulpen Steunverleening B Weer annexatiegeruchten Winterhulp Nederland Woensdag 26 Maart 1941 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 De Agenda Inlevering koffie- en theebonnen Openbare les Een bijdrage van rijk- en gemeente Huisslachting van schapen Uitbreiding aantal volkstuinen De positie van Schiedam Opbrengst collecte Slavenburgsbank keert 5 pet divident (v.j. 4^2 pet) uit Door vallende laadboom getroffen Te water geraakt Jeugdige wielrijder gevallen Begirt van brand (Ver volg rubriek Stadsnieuws). De ra id dezer gemeente is voor een openbar© vergadering opgeroepen, tegen Maandag a.s., des middags half 4. Do agenda vermeldt: IA. Benoeming lid van de Sportcommis- sie (vac. A. van Duinhoven). IB. Voorstel tot verlenging van de aan stelling op arbeidsovereenkomst van den beer J. H. Nieuwenhuizen als keel-, neus- en oorspieeialist aan liet gem i ©»i te-zieken huis. IC. Benoeming van een onderwijzer aan scliool E. 2. Voorstel tot verlenging van de huur Van do panden aan de Framjois -Raver- schmidtlaan, waarin een polit'epost is ge. vestigd, voor één jaar, tegen f35 par maand. 3. Voorstel tot verhuring van het pand Tuinlaan SS gedurende hoogstens 1.0 jaar aan den heer M. Mariens tegen f540 per jaar. 4. Voorstel om goedkeuring te hechten aan den aanleg van een aantal tijdelijk© ■volkstuinen en om machtiging te verleeaen tot verhuring van de nieuw aangelegde tuinen over te gaan. 5. Voorstel tot het opnemen van tijdelijk kasgeld in het 2e kwartaal van 1941. 6. Voorstel om te besluiten, tot het aan gaan. van een onderhandsch© geldleenitig groot f 200 0C0, tegen den parïkoors, rente '4.25 pCt., met een looptijd van 40 jaren, 7. Voorstel om over het jaar 1941 aan het Plaatselijk Crïsiscomïté (Commissie B) een bijdrage te verleenen* voor de „Steun- verleenïng B" (kleedingverstrekking aan Werkloozen). 8. Voorstel om gunstig te beschikken Op het verzoek van de vereeniging „Schie- damsch Volksbadbuis" om Laar wederom voor een periode "an 10 jam: jien jaarlijksch subsidie te verleeaen van ten hoogste f 900 ter betaling van de annuïteit der bij de Spaarbank alhier gesloten leening. 9. Voorstel om ten behoeve van het tot stand brengen van het alarmesringsstelsel voor het politiepersoneel een crediet re verteer en, bedragende toot bot tijdvak van I Maart tot en met 31 December 1941 een 'bedrag van f3575. 10. Voorstel tot verhooging van den be- grootmgspost „Onderhoud van straten en pleinen" met een Lo-lrag van f 10.000. 11. Voorstel om het raadsbesluit d.d. II Januari 1941 tot toekenning vau ©en tijdelijke toelage van 6 pCt. op de loonen van het lager bezoldigd gehuwd gemeente- personeel mede van toepassing te verkla ren ten aanzien van het lager bezoldigd ongehuwd gemeeut: personeel, voorzoover dit in gezinsverband levende, een'ge kost- Winner is. 12. Advies van do Commissie, bedoeld in art 120 der Bouwverordening naar aan. leiding van het door den heer J. Ponsen Jr. ingesteld beroep tegen de voorwaarde, verbonden aan de hem door B. en W. ver leende vrijstel'in g van de Verordening hou dende voorschriften als bedoeld in art. '43 der Woningwet betreffende de Lange Ha ven W.Z. tusschen Korte Haven en Viseh markt tot het geven van eau gewijzigde bestemming aan het pand Lange Ha ven 129. 13. Idem naar aanleiding van het door den heer G. Harre-manalhier, ingediende beroepschrift tegen het besluit van R. en W. d.d. 7 November11 December 1940. Waarbij hem vergunning is geweigerd voor het verbouwen van het pand, gelegen aan Be Tuinlaan 44, tot een benedenwoning en een bovenwoning. Ingekomen stukken. Voorstel om gunstig te besch'kken op het verzoek van mej. D. Zevenhu'zpn, onder wijzeres aan den Gemeentelijken Cursus in Spraakonderwijs, om haar toe te staan ook m 1941 haar woonplaats te Rotter dam te heb ten. Voorstel lot gewijzigd© vasts'ell'ng van - het raadsbes'ait van 11 Decernh-r 1940, waarbij B. en W. worden gemachtigd tot aanvaarding van schenking©"» enz. am de gemeente ten. behoeve van het Stedelijk Museum, enz. Blijkens een eemeontelijke kennisgeving is een aparte regeling ontworpen voor het inleve ren van door kleinere detaillisten ontvangen bonnen 02 voor koffie en thee. Ontslag gevraagd. Wegens voorgenomen huwe'ijk heeft mej G. J. A, Verschoor, onderwijzeres aan de 2e Cen trale School voor het 7e leerjaar, eervol ont slag uit haar functie gevraagd. Korfballers organise;t«i „trekkers- en kampeerders"-bal. Zaterdag 29 Maart a.s. zal de korfbal vrreeni- ging „Schiedam" voor leden, donateurs en ge- noodigden in Maison Westhuis haar derden clubavond van dit jaar houden Het is do bedoeling, dat de bezoekers zoo veel mogelijk in kampeer of trekkerskleedmg komen, zoodat deze avond dan ook „trekkers en kampeerders"-bal is genoemd. Een groot gedeelte van den avond is voor 'dansen gereserveerd. Het „Schiedam"-revuege- zalschap zal een korte revue opvoeren, getiteld „Schiedam gaat kampeeren" en bovendien za! een Hawaiïan-duo optreden. Op dezen avond zal voorts de nieuwe clubvlag aangeboden wor den. Dat liet iustiluut van de opleiding van gezinshulpen, volgens het leerlingstelsel co-eral in den lande een succes is gewor den, kan men niet beweren. In Schiedam is dat echter wel het geval. En dat is, naast do samenwerking van directrice en leeraressen der Huishoud- en Indutsrie- scho'ol, huisvrouwen en ouders van de meisjes in opleiding, voor het grootste deel te danken aan mevr. CastendijkJansen, thans voorzitster van de Vereen, de Huis- houd- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken, Niet minder dan 59 meisjes worden thdris, in drie klassen, opgeleid tot hulp in het gezin. Meerendeels zijn dit meisjes, die niet in de gelegenheid zijn geweest de gewone 2-jaiige dagcursus aan de Huis houdschool te volgen en toch zich iu huis houdelijke werkzaamheden willen bekwa men. Zij zijn overdag tot ongeveer 2 uur n.m. werkzaam hij een mevrouw, die hun pracliscli onderricht geeft. Viermaal in de weck ontvangen ze voorts 2 uren les op de Huishoudschool (van half 4 tot liall 6). In do eerste Idas omvat dit onderwijs naaien, huishoudkunde en koken; in de tweede klasse wasschen en strijken, naaien, huishoudkunde en koken en in de derde klasse naaien, wasschen en strijken, kin derverzorging en koken. In de plaatselijke commissie voor de op leiding van gezinshulpen, hebben de R.K. Vrouwenbond, de Ned. Chr. Vrouwenbond, het damescomité uit den Centralen Bond van Werkmeesters en ander opzichthou dend personeel, de Union en de S.U. Vrou wen club een afgevaardigde. In de Huishoudschool bestond gistermid dag gelegenheid nader kennis te maken met de opleiding tot gezinshoofden. Aan de uitnoodiging, een openbare les bij te wonen, hadden, vele dames gehoor gege ven. Toespraken. Mevr. M. E. Casten dijkJansen, heeft daarover haar vreugde uitgesproken en meegedeeld, dat, toen in October 1938 hier begonnen werd met de opleilïng van gezinshulpen, niet verwacht werd een zoo snelle groei van het instituut. Schiedam kan op die ontwikkeling trotseh zijnl Ouderen moeten alles doen om de jeugd te Leipen straks den w»g door het leven zoo goed mogelijk te vinden. Diat zal ook voor ons volk vruchten afwerpen. De meis jes van nu zijn de huisvrouwen van straks en in -het leven neemt de huisvrouw een belangrijke plaats in. Spr. bracht dank aan de hulp van de rijks- en plaatselijke autoriteiten; aan de ouders, dio hun kinderen aan de opleiding toevertrouwen, aan de directrice en leeraressen der Huishoud- en Industrie school, die geen gemakkelijke taak hehben met deze meisjes van ongeveer 1417 jaar om te sj.ringen en haar te onderwij zen en tenslotte aan de controleuse, mej. Jordaans, die het contact tusschen de liuis- v romven-op lei d sters en de school onder- hoedt. D& opleiding wordt nagenoeg geheel be kostigd door rijk en gemeente; bovendien wordt hij slcunuitkeering aan het hoofd van het gezin niet gekort op hetgeen het meisje in opleiding verdient. De verl interns kan echter, na'at d proef tijd van 3 maanden is verstrekeD, alleen in zeer dringende gevallen verbroken worden. In Juli a.s. zal de eerste groep van 17 meisjes, die iu opleiding is voor gezins hulp, examen doen. Ilct programma, dat afgewerkt moet wor den volgens do leerovereenkomst, lijkt er ger dan het in werkelijkheid is. Binnenkort zulten de huisvrouwen op- leidsters in een z.g. werkboekje elke drie maanden eon aantal gegevens moeten in vullen omtrent het werk, gedrag, vlijt en vorderingen van de pupil. Het laatste moet worden uitgedrukt in een cijfer. Dat zal een stimulans zijn voor de leerlingen om ook hij hun mevrouw hun best te doen, want nu krijgen ze behalve van de school ook van hun mevrouw een rapport! Van de directrice. De directrice van de school, mej. W. C. We ster dijk, zcirle, da' het contact tus schen huis en school wel eens gemist is, wat niet in het belang van de leerlingen is geweest Spr. drong er op aan, dat de leerlingen op tijd op school komen, want het ver stoort de les en werkt ongunstig ap he' humeur van oe leerarcs, als om de 5 minuten een leerling binnen komt vallen! De „gezinshulpen" nemen on school een eigen plaats in; ze zijn anders dan de overige leerlingen; in dc derrie klasse ziet men een enorme vooruitgang bij de meis jes in vergelijking roet de le en 2e klasse. Moeilijkheden, ook met het werkboekje, kunnen met de controleuse, mej. Jordaans, maar ook op school mot de directrice en leeraressen besproken worden. Hulde aan mevr. Caslendijk. Tenslotte bracht het besi uurslid, de heer K. Lub hulde aan mevr. Castendijk Jansen, die do ziel is van de geheel© op leiding voor gezinshulpen. Namens het be stuur bad spr. mevr. Castendijk Gods ze gen toe, ojxlat dit nuttige werk zal kunnen worden voortgezet. De praciijk op school. Nadat thee geserreerd was, bestond ge legenheid de openbare lessen te volgen. De le klasse had een kookles. Op het program stond: gestoofde bieten en Drie in de pan. De 2e klasse Lad een. wasch- les. Er moest een rok ge wasschen worden en volgens aanteekeningen op een school bord gebeurde dat in 10 bedrijven! De 3e klasse hield zich onledig met strijken. Met belangstelling hebben de bezoek sters de openbare lessen gevolgd. Ook voor het jaar 1941 zal weer extra- hulp in den vorm van Heading, dekking en schoeisel kunnen worden verstrekt aan onderekunde en teworkg -std .1© arbeid© s. ilic-rvoor mag over het dienstjaar 1941 per gemeente ten hoogste worden besteed een bedrag, gelijk aan het gemiddeld aan tal werkloozen, dat over de eerste 10 maanden van 1940 als werkzoekende bij de plaatselijke organen der arbeidsbemid deling stond ingeschreven, vermeerderd met hel gemiddeld aan'al tewcrkgestelden over d.-zelfde maand n, vermenigvuldigd met f6.50. Vau dit belrag komt f2 ten laste van de gemeente en f 4.50 voor re kening van het departement van sociale zaken. Volgens de ter beschikking staande ge gevens bedraagt het gezamenlijk aan'al van de hiervoor bedoelde ondersteunde en tewerkgestelde arbeiders 4023. 0\er 1941 mag dus in totaal 4023 X f 6.50 of f 26.149.50 worden besteed, waar van f 18.103.50 voor rekening van het rijk en f 8.016 voor rekening van de ge meente komen B. cn W. stellen den raad voor te besluiten om over het jaar 19 tl genoem de bijdrage te verleeaen aan het Plaat selijk Crisis Comité (Commissie B), aan welk comité de uitvoering der regeling is opgedragen. De secretaris generaal van het departe ment van landbouw en visscheiij" heeft, nu ook het schapenvleesch in de aistr butie is betrokken, een regeling vastgesteld voor de huisslachting van schapen. Deze regel ng is analoog aan die van het huisslacht'ngsbo- sluit 19-40 arkens, met dien verstande, dat liet verleenen van machtigingen lot het in huisslachting slachtea van schapen ge koppeld is aan de vereisehte, dat in ©an der tijdvakken van* 1 Augustus 19371 Augustus 1938, van 1 Augustus 19381 Augustus 1939 of van 1 Augustus 19391 Augustus 1940 eön of meer schapen in lmissiaehhng zrp geslacht, hetgeen ion ge noegen van de provincialen vocdselcom- missaris moet worden aangetoond. Baj het varkensbesluit wordt deze eisch slechts ge steld voor tweede en volgende mach- ti gin gen. B. en W. schrijven aan. den raad: Gebleken is, dat onder de tegenwoordige bui tengewone omstandigheden door de bevolking groote prijs wordt gesteld op een z g. volks tuin. Als gevolg hiervan is het niet mogelijk zon der uitbreiding van de bestaande tuinencom- plexen aan de nieuwe aanvragen te voldoen. De vraag is daarom onder het oog gezien op welke wijze in de thans ontstane behoefte kan worden voorzien. Als eerste maatregel is reeds overgegaan een perceel grond in Spieringshoek, dat tot nu toe als weiland verhuurd werd, als tuingrond be schikbaar te stellen. Hierop worden 31 tuin tjes ingericht. Voorts is als tuingrond aangewe zen een strook grond aan den Maaskant nabjj dc werf van de Seheopsbouw-Maatschappij „Nieuwe Waterweg". Aldaar is ruimte voor den aanleg van 22 tuintjes. Hierdoor is echter nog niet aan alle aan vragen kunnen worden voldaan, waarbij wordt opgemerkt, dat nog voortdurend nieuwe aan vragen om een tuin B. en W. bereiken. Öm aan de verder reikende behoefte tege moet te komen, is voorts door B. en W. in overeenstemming met het advies van de Com- missei voor het Grondbedrijf, als tuingrond aan gewezen een perceel grond in Oud-Mathenesse langs den spoorweg nabij het einde -van de Morseslrnat. Deze grond is bestemd voor bouw grond, doch waar hiervoor nog geen aanvragen zijn ingekomen, kan hieraan /onder bezwaar tijdelijk een gewijzicdö bestemming worden ge geven. Voorts in het oog gevallen op een per ceel weiland in Nieuw land, dat oorspronke lijk weder als weiland zou worden verhuurd, doch dat, na bereikte overeenstemming met don huurder, met wiens belangen rekening zal worden gehouden, door hem weder ter beschik king van de gemeente is gesteld. Op deze laatstgenoemde twee perceelen zijn resp. 29 en 32 tuinen ontworpen. Voor het in orde brengen daarvan zijn slechts geringe kosten te maken, die uit de huuropbrengst kunnen wor den bestreden. Uit het vorenstaande moge u blijken, dat aan bet tot dusver uitgegeven aantal tuintjes (fa milie- zoowel als volkstuinen) van ongeveer 428, derhalve een aantal van 114 nieuwe wordt toegevoead, waardoor aan de behoefte op rede lijke wijze wordt tegemoet gekomen. Bij het treffen van de hiervoor omschreven voorzieningen, die het belang van de voedsel voorziening der ingezetenen dienen, hielden wij ons overtuigd van de instemming van uw raad, zulks te meer orndat daardoor tevens gevolg wordt gegeven aan den wensch om de bodem- productie in het belang dier voorziening zoo veel mogelijk op te voeren. Door het op handen zijnde voorjaarsseizoen was bet nemen van een beslissing op korten termijn geboden, waardoor wij niet in do ge legenheid waren ons vooraf van uw instem ming te verzekeren. Wij stellen u thans voor alsnog aan voren staande maatregelen uw goedkeuring te hech ten en ons College te machtigen over te gaan tot verhuring van de nieuw aangelegde tuinen. Er duiken weer berichten op In de pers over annexatie aaiigelegonheden, waarbij Rotterdam betrokken is, zooals dat em maand of drie geleden ook het geval was. Zaterdag kwam in de Arbeiderspers een bericht voor, afkomstig uit Rotterdam, dat luidt: Naar wij vernemen, vorkeeren de plannen tot het voegen van. de rand gemeenten Hiiegersberg, Schiebroele, överschie en IJsselmonde aan het grondgebied van do gemeente Rotter, dam in vergevorderden staat van voor. bereiding. Het moet zelfs niet uilgeslolen wor. den geacht, dat de samenvoeging nog in April haar beslag krijgt, znodat het inwonertal van Rotterdam, dat door de gebeurtenissen van Mei 1940 tot bene. den de 600 0C0 was gedaald, wellicht reeds vóór Mei dit getal met eenige tienduizenden zal hebben overs cl treden. Ook het Algem. Handelsblad van Zondag ochtend wijdt aandacht aan deze zaak en meldt: De voorstellen tot verceniging van de gemeenten Hil'egersberg, Schie- broek, Overscliïe en IJsselmonde met Rotterdam zijn, naar wij vroeger al eens hebben medegedeeld, bij Ged. Staten van Zuid.Holland in onderzoek. Tot ntu. toe is aan de besturen van de vier eerstgenoemde gemeente nog geen advies gevraagd. Aangenomen mag worden ,dat dit advies afwijzend zal luiden. De vereoniging van de genoem. de gemeenten gedoogt echter geen uil stel, nu rij in steeds groofer mate moeten dienen voor de huisvesting van Rotterdamsche inwoners en Rot. tendamsch© bedrijven. Verwacht wordt dan ook ,dat de ver- eeuiging der gemeenten op 1 Mei 1941 zal ingaan. Na dien datum zullen de verdere maatregelen, welke uit hot be. sluit voortvloeien, worden genomen. Op 1 Januari 1942 zal dan dc admini. stratieve vereoniging volgen. Het is do bedoeling ,dat het personeel der vier gemeenten in dienst der gemeente Rot. terdam zal evergaan. IUUegersberg, Overschje en IJsselmonde hebben sa. men ongeveer 60.000 inwoners, voor een groot deel personen, die te Rotter dam bun werk hebben. In deze ijekle berichten is steeds sprake van de vier kte/nwa randgemeenten Hille gersberg, Schiebroek, Överschie en IJs selmonde Zoo men gemerkt zal hebben, wordt Schiedam niet genoemd. Dat doet echter wel het Amstcrdam- sche blad De Tijd, die gisteravond het volgende zijn lezers meedeelde: Naar verluidt, is men bij de be treffende instanties reeds ver gevor derd met de p'annen tot annexatie van een aantal randgemeenten waaronder Schiedam welker ver wezenlijking tot een Groot Rotter dam zal voeren. De ontworpen rege ling treeft de goedkeur.ag der be trokken autoritei ten. Bezwaren o.a. van Schiedamsebe zijde geuit, zijn als niet doorslaggevend afgewezen. Naar aanleiding van dit bericht, waar in Schiedam zelfs tweemaal genoemd wo rot, hebben we ons te bevoegd or p'aat- se om inlichtingen, gewend. Het gemeenlebestuur van Schiedam weet niets af van een dreigende an nexatie op zeer korten termijn. En waf de door Schiedam ingebrachte bezwaren betreft, waarover De Tijd spreekt, deze zijn zeker niet van reeenten da tum. Vroeger, toen er ook eens annexa- lieg'-ruchten de ronde deden, heeft het gemeentebestuur van Schiedam to be- voeg'ler plaatse haar bedenkingen tegen het opheffen van de zelfstandigheid dezer gemeente bekrul gemaakt, maar dat deze „als nirt doorslaggevend afgewezen" zou den zijn, is hier ter stede niet bekend. Er bestaan eerder aanwijzingen, dat men in Den Haag het standpunt van Schiedam deelt. Vermoedelijk zal dus het bericht van „De Tijd", dat trouwens vrij vaag ge steld is elke aanwijzing omtrent de plaats van herkomst ontbreekt wel niet geheel juist zijnl Ook in de vier genoemde randgemeen ten weet men niets van een op handen zijnde annexatie. In de laa'ste vergadering van den- Rotterdamschen raad is aan de gemeente Överschie nog net beheer én onderhoud van eon deel van den Rotter damschen Rijweg overgedragen! Waarom Schiedam een zelfstand ge ge meente behoort te blijven, hebben we r.eJs eerder uiteengezet. In Dm Haag is men blijkbaar ook van meening, dat Schiedam om eigen leven moet blijven leiden. Dat is o.i. af te leiden ut de plannen van re- centen datum ten aanzien van een grenswijziging, waardoor doelen van de "emeenten Ylanrdinger Ambacht en Kethel aan de gemeente Schie dam zullen worden toegevoegd. Als aan het zelfstandig bestaan van Schiedam binnenkort een einde zou wor den gemaakt, zooals „De Tijd" voorspelt, zou het maken van plannen in samen werking met hoogere instanties om Schie dam uit te breiden, weinig zin hebben 1 Do opbrengst van (ie gehouden lijst- collecte in deze gemeente is thans ge worden f 1.938.87 1/2, waarvan f196. per giro is ontvangen. Dit is de hoogste opbrengst, welke tot nu too bij een zuivere huis aan-luiis-coL lecte werd bereikt. j Naar wij vernemen, zal door de N.V. Slavenburg's Bank op de aigerneene jaar- Iijksclie vergadering van aandeelhouders worden voorgesteld een dividend van 5 1/2 procent (verleden jaar 4 1/2 procent) uit te koeren. De 40-jarige los-werkman J. S. was gistermiddag met ©enige anlcre werklie den aan de Wiliemskade bezig met het lossen uit een schip van rogge. Door tot nu toe onbekende oorzaak is een staal draad van een hijschkraan, die boven het schip hing, losgeschoten, waardoor eett ijzeren balk naar beneden viel en op het lichaam van S. terecht kwam. S. bekwam een bloedende wonde aan de linker slaap, en klaagde over pijn in den rug. Op ad vies van een dokter is S. per politieauto overgebracht naar het gemeente-ziekenhuis waar hij ter verpleging is opgenomen. Gisteravond omstreeks 11 uur hoorden: bewoners van een woonschip, dat in de Noordwest vóór pand 135 ligt, hulpgeroep. De bewoners, die reeds te bed lagen, Snel den aan desk en zagen twee mannen in het water liggen, die men aan boord kon trek ken. Ze bleken beide boven hun theewater te zij'n. De één was te water geraakt en zijn: makker was hem na gesprongen om berö te redden. Maar dat karweitje viel niet mee en hij zag geen kans den. drenkeling alleen op het droge te brengen. De bewoners van bet woonschip, de fa milie hebben daarbij geassisteerd eri ga- zamenlrj'k zijn drenkeling en redder in hup: natte kleerem weg gewandeld. Gistermorgen omstreeks half elf reed de 11-jarige scholier J. M. op den hoek van de Nassaulaan en de Schoolstraat met zijn rijwiel tegen een passcereaadcini voetganger aan. M. viel en bekwam eea hoofdwonde en een lichte hersenschud ding. Dr. van den Broek verleende ge neeskundige hulp en heeft het slacht offer met zijn auto overgebracht naar het gemeente-ziekenhuis, waar hij ter verple ging is opgenomen. De voetganger be kwam geen letsel. Hedenmorgen te omslreeks hall zes werd een begin vafl brand ontdekt in het pak huis Westvest 102, waar materialen zijn opgeslagen voor het vervaard'gm van sur- rogaat-koff'e. Vermoedelijk is deze massa gaan broeien. De brandweer was spoedig ter plaatse en heeft het vuur gedoofd met twee stralen. Er is weinig schade aange richt. Gouden bruiloft. Op 10 April a.s. zal het echtpaar A'. de BruijnGroen wonende Rozenburger straat 34a, 50 jaar getrouwd zijn. Donderdagmiddag 10 April zullen de heer en mevr. De BruijlnGreen in het gebouw vroor Chr. Sec. Belangen, Lange Haven 73. recipdeerea. SCHIEDAM Passagj Theater, half 3 eu half 8. De post meester. Monopole Theater, 2.15 en 7.15 uur. Meisjes pensionaat. 29 Maart. Maison Westhuis, 1 uur, Feest avond Korfbaivereen, „Schiedam". 29 Maart. Volksgetrouw, 5 uur. Feestavond DWSS. 29 Maart. Maison Westhuis, 7 uur- Korfbalver. „Schiedam". Clubavond. 12 April. Volksgebouw, 5 uur. S.V.V. Onder- Enge Vriendschap. Paaschbal. ROTTERDAM 26 en 27 Maart. Do Kleine Comedie, half 8. Het MaskerRebecca. 31 Maart en 1 April. Koninginnekerk, 7 uur. K.C.O.V. Excelsior. Malthaus Passion. BIOSCOPEN. Arena 2.15, half 7 en 8.45 uur. Vroolijke vrouwtjes. Capitol. Van 2 uur af doorloopcnd. „B III 88". Prinses 2.15 en 7.30 uur. Het getrouwde school meisje, Op het tooneel: The Matco's. Officieel© valutakoersen dor Nederl. Bank, 26 Maart. Valuta's (schriftelijke en tel-trans- aclies). New York 1.88 3/1G-1.88 9/16. Berlijn 75.28 —75.43, Brussel 30.11—30,17, Helsinki 3.81— 3.82, Stockholm 44.8144.90, Zurich 43.63—i 43.71. Bankpapier: Berlijn 75.1975.34, New York 1.861/2—1.901/4, Brussel 30.08—30.20, Stock holm 44.76—44.94, Zurich 43.59—43.75.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 2