üdmm! De acties van het Duitsche iuchtwapen De Amerikaansche hulp aan Engeland De clown" en „Monika" „Schoonpapa knapt het op" 87777 89109 68976 Rookzaagse^ - Grenenzaagseï ai lijnen A.C.H.DE JONG.Noordvestliö 68295 68197 68932 68886 68535 68484 68251 68260 67976 68107 68735 68589 67872 „Vuur in den nacht" Capitol 69899 67556 68421 68142 „Kofa'-Bertels, Dam 926. Sfoomen-Verven 68392 68752 IIet grelieieii van liet d@o«ieIiffee gil* 68159 .Vadertje Langbeen" Zaterdag 29 Maart 1941 TWEEDE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 BUITENLAND De Amerikaansche vioot in den Stillen Oceaan Hopkins belast met de uitvoering Filmnieuws Arena Luxor Accountancy en Belastingzaken Algemeen Installatiebiireau Bankiers Bedrijïskleeding Houtmeet en Zaasrsel Huis- en Decoratie-Sehilder Kunst en antiquiteiten Boodschappendienst Boter, Margarine, Vet Bouwkundige C arrosserief abriek LEDERWAREN Machinefabriek Meelfabrieken Papierver n ie ti ging Damestasschen Expeditie Glas Haarden en Kinderwagens Heerenmode - artikeien Hoeden, Petten (ook in laken) Hotel-Café-Restaurant RADIO-BOB, Singel 156 Sciiooi'steen vegen Sport Stoïïen-Manuïacturen Vendubuis Woningbureau door Frank F. Braun Ijzerwaren etc. Prinses Gisteren in den ioop van den dag is door Duitsche lange afeiandsl-ommenwer- pers een koopvaardijschip van 15 QOJ br i. do or vo'trvffers aan bakho>rd tot zin ken gebracht. In het Bristol kanaal werd een koopvaardijschip van ongeveer 1000 br. t gebombardeerd en tot zinken ge bracht Niet vet van Je Zui 1 westkust van Engeland vernon twee koopvaar lijm hep n met een totalen inhoud van ongeveer 3000 br. t. aangevallen en zwaar beschad gd. Die Duitsche bedrijvigheid in de lucht bo- Ten Engeland heeft zich gisteren voor namelijk uitgestrekt ovei de Oost- en Zuid kust, naar de Londensche berichtendienst meldL Italiaansche overval op vliegveld. Een speciale verslaggever van Stelani seint, dat een escadrille italiaansche hom- memverpers gisteren een overval heeft ge pleegd op het vliegveld Agrinion ten Noor den van Lepanto, waardoor de basis van den vijand vernietigd werd. Vervolgens keerden de toestellen onverlet op bun ba sis terug. Van vijandelijke jagers geen spoor. Kanongebulder in de straat van Gibraltar. Gisterochtend is te Algeciras kanongebul der vernomen, dat afkomstig was uit de straat van Gibraltar. Een konvooi van tal- ïijte eenheden vertrok gisterochtend uit de haven met onbekende bestemming. Ook de zeven torpedojagers, die gisteren geko men waren, zijn vertrokken. Volgens „Associated Press" heeft de chef van den Amerikaansche marinestaf, Stark, te kennen gegeven, dat de Ameri kaansche oorlogsschepen, die een bezoek gebracht hebben aan Australië en Nieuw Zeeland, mogelijkerwijs voor onbepaaiden tijd in den Siillen Oceaan zullen blijven. In antwoord op een vraag, legde de admiraal namelijk een „ongewoon offï cieele" verklaring af, waarin hij zeide, dat in overeenstemming met de politiek van het "ministerie van marine, dat geen inlich tingen over scfcecpsbewegingen gegeven mo gen worden, ook in het geheel niet gezegd kan worden wanneer de schepen uit Australië en Nieuw Zeeland in hun thuis havens zouden terngkeeren. Dit zijn vier kruisers en negen torpedojagers. Uitbreiding van L-». Amerikaansche nit- voer vergunningsstelsel. President Roosevelt heeft gisteren aan boord van de „Potomac" een verordening enderteekend, die voorziet in een verdere uitbreid"ng van het aitvoervergunn'ngshT- sel. Vanaf 15 April moet derhalve voor de volgende producten evenems een uitvoer vergunning worden aangevraagd: Bïer'ijke- en plantaardige vetten, alle soorten oliën, rethouden-Je zuren, kurk, niet nader aan- Jeduide ontplofbare stoffen, met inbegrip van lonten en slaghoedje. Naar we'i igelidiiv regi er.ngsani! tenaren te Washington verklaren, heeft president Roosevelt dc uitvoering van de wet tot hu![ wrleening aan Engeland opgedragen aan zijn onlang-» uit Louden teruggekeerden bi/onderen afgezant, Hopkins. Vertogcn- wo-onligers van tiet leger, de vloot en het departement van financien zullen hein ter zijde staan. Chinecschc basis tot overgave gedwongen. Domei meldt uit Kanton: Loekfovng, een strategische Cliineesche basis aan de Oostkust van de provincie Kvantoeng, is gisteren om twaalf uur tot overgave gedwongen door do Japansche strijdkrachten, die 's rnorgenes met su ces geland zijn in de Tsjiensjih-baai, volgens een mededoeling van de Japansche vloot in de Zuid-Chineesehe wateren. De Icrsche havens. Alle dagbladen hebben een bericht uit de „Daily .Mail" overgenomen, waarin ge- In het voorprogramma van „Arena" draau deze week ieu filmpje, dat op zich zelf al een gang naar het theater waard is. In korte rake trekken wordt de tragiek van het leven aan een variété.clown ge schilderd. De clown Nino gaat gebukt ouder het besef van liet grotesque van zrij i optreden. Toch redt hij er het leven mee van een jongetje van acht jaar dat ijlend om hem roept. Als Nino verschijnt, nlaapt het ventje rustig in en is het levensgevaar geweken. De clown keert dan weer naar zijn arm te terug. Dit is een hoogtepunt in zrpi leven, geweest, een houvast voor de toekomst De fotografie van dit brokje filmkunst is buitengewoon suggestief. De hoofdfilm .Monika" met Wolf Aibach Retty en Hansi Knotech in de hoofdrollen, loopt van den aanvang at glad en soepel naar het voorspoedig eind. De sportieve en bij de dames zeer popu laire nieeraar fiunther Noidmann uit Ber lijn maakt tijdens zijn vaeantie in het Zw-artewoud een landelijke liefdesgeschie denis door met 't eenv ouJige boerenmeisje Monika von Seidlingea. Als hij weer naar Berlijn is teruggekeerd, reist zij hem na. Hoewel Alonika tracht zich aan het Ber- iijnsche society-leven aan te passen, ge'ukl dit haar niet. Keu illusie armer keert zij dan ook weer naar het Z^vartewoud terug. Natuurlijk laat de sympathieke jong,.man Guntlier dat de huwelijksvoltrekking op de boerderij komt, ontmoet hij Marikk» weer, die vroe ger zijn kameraad is geweest en hij en zij ontdekken, dat het besluit om met Trude te trouwen, te voorbarig is ge woest. Op St. Jansdag, ais de boeren bevolking "s nachts een groot vuur ont steel»!, om bet vuur danst en door de vlammen springt, vinden lieorg en Alarikke elkaar. Den volgenden dag zal hij trou wen. lib wil nog terug, maar ALirikke is sterk en terwijl Georg en Trude met de gasten rmar de kerk lijden, vlucht ALi rikke de groote wijde wereld in, om het geluk van Trude niet in den weg te slaan. In de-ze film, zonder overlrove.i sen li- meatalite.t, speelt Anna Dammunu haar ro! bch.-erschf en toch vol bezieling Uit stekende momenten komen in de film voor, b.v. als Alarikke stil de bruidsjapon van Trude even aantrekt; ook de scène in den wijnkelder is de vermelding waard Alarikke is de sterke, vrouw, dié de knoop door hakt en toch volkome vrouw blijft; Georg is de man, die uitwegen zoekt, Trude, het mooie, zachte bruidje, zender vee1 geestelijken diepgang. Deze drie personen worden prachtig uit gebeeld in „Johannisfeuer", die door Ar thur Alalia Rubenalf met vakmanschap is geregisseerd. Het verhaal van „Schoonpapa kaapt het op" is nagenoeg analoog met de gebruike lijke operette.verhalende verwikkelingen zijn een beetje toevallig, maar alles komt op zijn pootjes terecht en bij Je ontwikke ling vin de geschiedenis amsucert men zich kostelijk. Klaghoier, (Hans Alober) is een kruide nier in een Stiermarkensch stadje, w.-ens dochter Gretl (Elfriede Datzig) tegen zijn zin in Weenen getrouwd is. Hij meeat dat zo rijk getrouwd is, een groote villa bewoont en een mooie auto heeft, maar iu werkelijkheid is zij kamerme sje in die viila en haar man Hauser (Otto Wilhelm Fischer) is in het zelfde hu's chauffeur. Als Kiaghofer toch besluit zijn dochter op te zoeken, hooft zich in de villa een heft se scène afgespeeld: de hoor des huizes (Hans Oden) heeft den nacht doorgebracht met zijn vroegere geliefde en zijn vrouw Alarga (Dorit Kreysier) is daar achtergekomen. Alarga verlaat het huis en neemt Urehet kamermeisje mtse. Dan lerschijit Kiagho fer, die zich schoonpapa waant van den heer des huizes, Feiix ea voor hem al lerlei zaakjes opknapt,1- waartoe ook be hoort het iiijuidceren van ceiige rnoe.lijik- heden met t'e vroegere "ge'ïMile van Felix,. 684 17 J* Botterman, Tuïniaan 114b 1 Accountanten belastingconsulent Lid Ned. Inst. v. Bel. Cons. Administraties be'asnngadviezen (2 UJNEN) Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen Na 6 uur tel. 67879. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36. Alle Bankzaken Assuranties. G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. KantcorÜJööiiuamiei P. F. van den Ende, Drukkerij, Rotterdamschedijk 234. Schiedams' Goedkoopste Kan toorboekhandel v. Duinhoven B. K. Laan 22, Vert.: Albert Heyermans' Siemselfabriek - Smc*?nricltiiaj F. Röttgering, Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis. C Q/f yl fj MEIJER's Zakentetefoon. OvJItU Vlotte verzending. Alle boodschappen. Experts in telefoonreclame. HOOIKADE 2. Servio, Westmolenstraat 4. Engros detail. 1R1 Rd Beéedigd Taxateur van Onroe- UOIwt' rende Goederen, J» Bokhorst, Overschïeschestraat 106 GO 791 Kunst- en antiekhandel v.h. „De "w Delftsche Poort". Restauratie. In- en verkoop, taxatie. Lange Haven 8 J, Wouters RQQ11 Maltha's Lederhandel, OOOia Broersveld 145 - 152 Leder-fournituren, Koffers, Actetasschen, Répara tién fiQdfifi Fontijne, vötUU Boterstraat 28—32. (2 lijnen) Modem ingericht reparatiebedrijf N.V. A. Tiemaa, Hoofdstraat 39, Tarwebloem Tarwemeel Tarwe-afvallen. Jac. v. d. Waal, Westmolen- straat 25-27. Inkoop alle soorten -"H oanier en -""talen. en Carrosserie, wagenbouw alle reparation. ARY IORDAANS.Hoofdstr.34 F. REISS, BROERSVEST 21. Speciaalzaak in: Damestasschen, koffers en alle soorten lederwaren. Reparatie-inrichting. v. d. MOST, LANGE NIEUWSTRAAT 23 Alle expeditie en zware transporten N.V. Van Katwijk's Glashandel. Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. FIRMA A. GOOS, Speciaalhuis in haarden en kinderwagens. G. Verboonstr. 21, t.o. Hav.Bank. JACK. HANSEN, ROTTER DAMSCHEDIJK 227. Heerenmodes, Kamerjassen, Pyama's. zoo maar niet zitten. Hij blijkt in ernst ops j dei ook voor den ouden Kiaghofer nog Monika verliefd te zïj:i ei volgt haar op haast geiaarlyk wordt. zijn beurt naar het Zw arte-woud me' opoffe. ring van zijl Berlijnsche vripndei en zij.a veelbelovende positie. Men zou het bijna spijtig vinden, dat Dan komen de vrouw des huizes en haar kamermeisje terug en ook de echte schoon papa verschijnt ten tooneele. Er is een mas sa misverstand op te mimen, maar dat geschiedt alles naar wensch; aan het eind van de fiirn zijn er nog slechts gelukkige en tei reden menschen en de bezoekers ver laten dc zaal, eveneens tevreden, want zij hebben 1 1/2 uur genoegen beleefd -en deze mooie film zoo'a weinig zeggend n bovendien, als zij daar oog voor hebben, naam draagtuur in den nicht. „St. een ice aamige fiimischen vondsten knn Jansiuur*' zou oi. beter zijn; daarin nen <pmerken. Zoo b.v. het filmrijm: de schuilt althans iets romant-sch-heddens h, j bultende jong» mevrouw bij haar tante CD.il zooals Georg (Ernst von KLpste.n) in Re en de huilende huishoudster mej. Kin- PIET HENIGER, Passage 1. Heerenmode-art ik el en. Vraagt tel. zichtzending. 68345 Speciale, van de nieuwste insfra- menten voorziene, Radioklinak. Verbetering van Schoorsteentrek. Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. COQOC Speciaalhuis voor alle Sport- UOOZO artikeien. Sporthuis Olympia, Passage 10. Stoomververij en Chemische Wasscherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuwstraat 71 DnCC-j Fa. Kruyne en Jonker, Broersveït DvDJ I 5355. Veilingmeesters en be* eedigde taxateurs. Woningbureau„Schiedam-West" Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen. een knappe redevoering, die alleen Ma- rikke (Anna Dammann- maar begrijpt, uit eenzet. Die twee behgrijpen trouwens meer van elkaar! Ze zijn beile pl egkinde ren van den heexeboer Vogelreute zon der evenwel bloedverwanten te zijn Ze zegd wordt, dat president Roosevelt aan hebben elkaar in 5 jaar niet gezien den president van Ierland, De Valera, voor- eerste, die Georg na zijn verblijf in Afr. stellen zou hebben doen toekomen om de aan de WeJ,kust van Ierland gelegen ha ven Fo-,-nes te mogen gebruiken voor oorlogst Kcgtu'gPtL 9) Het was zonderling; ze waren goede beken- flen geweest; ze kenden elkaar Lang en gingen familiaar met elkaar om. Een andere betrek king dan die van een goede kameraadschap had er iasschen ben nooit bestaan. Maar nu merk ten ze beiden, dat er iets was ander gewor den. Ze overdachten ieder woord, voordat ze het uitspraken. Het was bijna alsof ze elkaar bespiedden. Otto sprak het uit. „Het is een afgrijselijke geschiedenis, vind je niet? Je voelt je op geen enkele manier meer vrij. Steeds zit je bij je zelf te overleggen: Zou dit of dat ook niet verkeerd uitgelegd kunnen worden, wat je wilt zeggen? Zeg het liever niet en houd je mond jnaarl" „Ja", zei Angelica. „Je hebt gelijk." Ze trok 0e consequentie uit zijn woorden en stak hem haar hand in de donkere handschoen toe. Maar 'daar kwam juist mevr. Fabreani aan. Otto Bom begroette haar. Hij kuste haar eerbiedig 0e hand. „Mevrouw Fabreani", zei hij, „ik heb u gïs- ïeren een bezoek willen brengen, maar het meisje zei, dat u niet kon ontvangen. Ik wüde ti van harte condoleeren. Ik heb een goeden Vriend verloren, maar u een zocnj dat is veel, veel meer." Mevrouw Fabreani bleef zwijgend ataan. Toen gei ze als zinloos: „Mijnheer Hora...." wissel de ■.ka dennann (Anni Rosar) thuis. Daze vrouw huilt trouwens maar heel even; ze luistert liever aan de deur, ai kost haar dat ook een paai builen! Ook het inpakken van de fadeaux in den winkel van Kiaghofer, het uitpakken te Weenen en het daarna weer inpakken, met het veriies van het Fortunabeeld, dat in gruizelementen valt, weer ontmoette, was Trude (Gertrud is'door E. W. Emo, den rigisseur, goed tot Meyen), de knappe dochter van zijnpleg aardige details uitgewerkt. vader Voge'reufer, en met haar verlooft hij zich. Maar als hij drie dag n vóór de met Angelica een blik en voegde eraan toe: „Komt u morgen of overmorgenavond bij ons. We zullen u graag ontvangen." „Nu", zei Angelica, „we wilden juist aUeheid nemen." Ze stak nog eens haar hand uit „Tot ziens." Otto Horn boog zich ook over deze hand. „Ik zal graag komen." Daarna stond hij al leen. Steeds aog voor de uitstalling van den boekhandel Hij keek strak naar een van de boeken in de étalage. Het had een geel om slag en er was een C' nees op afgebeeld. China vroeger en nu. be Chinees keek hem aan en glimlachte. Weer glimlachte er iemand. Over hem Otto beet zijn tanden op elkaar. Hij draaide zich om. Hij dacht er opeens aan, dat hij de dames wel eens bij het instappen had kunnen heipen, maar hij zag, dat de autobewaarder juist de auto uit de file iangs den trottoirband weghielp. Hij zou te iaat komen. Dus wendde hij zich sne! om en liep in de tegenovergestel de richting heen. Angelica reed naar het ziekenhuis en zette haar auto weer in een zijstraat. Mevrouw Fabreani steeg met haar dochter uit. Naast elkaar loopende liepen ze op het gebouw toe. De generaalsweduwe was slank; iemand, die de beide dames vari de straat uit nakeek en de gezichten niet zag, zou niet op de gedachte zijn gekomen, dit paar voor moe der en dochter te houden. Mevrouw Fabreani was eleganter dan haar dochter; men zou haar van achteren voor de jongere vriendin van de blonde dame hebben kunnen houden. De zuster wees den beiden dames den weg. Haar schreden klonken luid in de leege gang. Het linoleum van de vloerbedekking glom spie- gelblank. Angelica klopte aan. Peter Braubach verwachtte dit bezoek. Hij lag niet meer ir. bed, doch zat bijna" aange- Het verhaal moge dan niet indrukwek kend zijn, de filin zelf is amusant! kleed bij het venster. De zon scheen in zijn gezicht, maar desondanks zag hij er bleek en ziekelijk uit. Mevrouw Fabreani voelde dadelijk een golf van medelijden in zich opkomen. Deze Peter was het kind van haar zuster; een wees; de ouders waren op een tochtje in de bergen omgekomen, weliswaar reeds vele jaren ge leden, maar de herinnering kwam plotseling levendig in haar op. Ze liep Angelica voorbij en omhelsde den blonden jongen man. „Peter, wat heerlijk, dat je weer beter bent! Een beetje bleek zie je nog wel. We zuilen nog goed voor je moeten zorgen. Dat zullen we heel prettig vinden." Ze haastte zich. Ange lica had nauwelijks gelegenheid, haar neef een hand te geven. „Ik heb je een voorstel te doen, dat je be slist moet aannemen. Je komt bij ons wonen. Joachim's kamer is heelemaal in orde gemaakt en die wordt van jou. Zeg nu niet nee. Het is altijd een wensch van me geweest. Je staat me nader dan Joachim." Ze schrok zelf van haar gezegde ei verbeter de snel: „Ik bedoel als bloedverwant. Je moe der was mijn lievelingszuster, we konden altijd heei goed met eikaar opschieten. Die vriend schap zou ik op jou willen overdragen." Mevrouw Fabreani merkte wel, dat Peter Braubach haar niet kon volgen en zei drin gend: „Begrijp je me? Zeg nu ja, kom bij ons in. Alles is klaar." „Maar tante, dat vind ik reusachtig aardig van u. Ik bea u heel erg dankbaar, maar ik kan het niet doen." Hij was verlegen, maakte zich los uit haar omarming en keek naar Ange lica. Deze zweeg. Hij liep voor zijn bed heen en weer. Het was duidelijk te zien, dat hrj met zijn eenen voet wat trok. De schoenmaker had zijn voetgebrek niet heelema'al kunnen wegwerken. „Waarom kun je 'dat niet? De kamer staat leeg. Je zult toch niet bjj .vreemde menschen „DE KROON", Koemarkt 1. Lunches, Diners, Kegelbaan. '!7fiÖ9 Huishoudelijke artikelen, ijzer- O/uO^ waren en gereedschappen. Post Co. - Korte Jjara 8-10, Het is een goede gelachte van Prinses, geweest op haar programma een Neder- landsche film te p'aatsen. Zij heeft daar voor een van de beste gekozen, welke er titans nog in omloop zijn, namelijk „Va dertje Langbeen", met Lilly Bouwmeester in de hoofdrol. De geschiedenis van het meisje ut het gesticht, dat wordt opgevoed door een \an de regenten, een rijken jongeman, die wat meer moderner ideeën heeft dan de overige leden van het college, moge gevoeg lijk bekend verondersteld worden. liet meisje, dat in het huis den vloer schrobde, biijtct een zeer helder' verstand te hebben en te beschikken over een aangeboren innerlijke beschaving. Zonder te weten wie haar beschermer is, heeft zij zich een gaan wonen en daar geld voor betalen, ter wijl je tante je vraagt „Lieve tante, u zegt dat alles in een eerste opwelling. Later zal liet u spijten en dan zou het heet pijnlijk zijn, wanneer ik weer zou moeten weggaan. Bespaart u me dat en ook u zelf." Ze hoorde de beteekenis van zijn woorden niet. „Gelooi je, dat je het bij ons niet goed zou hebben? Je kent toch onze Dora. Die zal je boeltje uitstekend in orde houden. En dan ben ik er ook nog. Ik begrijp werkelijk niet, waar om je zoo tegenstribbelt." Hrj bleet staan. „Tantetje, zegt u eens de waarheid. Ik wil geen weldaden en geen aal moezen." Mevrouw Fabreani wist een oogenblik niet, wat ze zeggen moest. Angelica nam echter hei woord en zei kalm: „Als dat je hindert, Peter, dan kun' je wel voor de kamer betalen." Hij keek haar aan. Zijn mond bleef open staan. „Zou jij het dan ook willen, dat ik hrj jullie kwam inwonen?" vroeg hij. Er lag iets deemoedigs in zijn blik. Er lag een vraag in. Wanneer ze ja zou zeggen, was hij bereid. Angelica voelde haar macht. Het was een spel, een reeds vaak gespeeld spel, waarvoor ze in dit geval niet eens werkelijk belangstel ling had. „Dus je komt", zei ze kort en vrien delijk. Hij kon uit haar glimlach opmaken, wat hij milde. „Als ju het ook wilt, Angelica.,.,'1 Hrj kreeg weer niet bet antwoord, waarop hij gehoopt had „Je kunt het beste een taxi nemen en dadelijk komen", zei Angelica. „Dan kunnen we nog samen thee drinken." Mevrouw Fabreani knikte. Ze vond het vol komen in orde, dat Angelica, van wie dit gan- sche plan-was uitgegaan, Peter op andere ge dachten had gebracht. „Dat is fijn", zei ze. „Waarom wilde je het ons en jezelf zoo moei lijk maken, terwijl de kamer immers leeg staat boe ld van hem gevormd en dat noemt z$j Vadertje Langbeen, naar aanleiding van het feit, dat zij zijn schaduw heeft gezien, voorzien van zeer lange beonon. Zij cor respondeert ijverig met hem ea het slot van deze briefwisseling is, dat zij een' groote liefde voor hem opvat Don maakt zij kennis met hem, nog steeds zonder te weten, dat hij haar weldoener is. Hij g?at dan ooi» van zijn kant die pere gevoel, n; koesteren voor bot meisje, dat echter nog steeds haar hart vei pand heeft aan Vadertje Langbeen, die v< igens haar een oude man moet zijn. Dan komt zij eindelijk tot de conclusie, dat hij en Vadertje Langbeen één en dezelfde per soon zijn en met een blijde oplossing van het liefdesprobleem wordt de film kieëin- digd. Pan! Storm vervult de mannelijke hoofd rol in deze Nedorlandsche film. en wij het prettig vinden, weer een man !n huis te hebbel. Angelica's glimlach werd dieper. Peter be merkte het. „Jij hebt in" nog steels geen ant woord gegeven", zei hij stuursch, terwijl hjj haar met zijn grijze oogen doordringend aan keek. Angelica zuchtte. „Mijnhemei, Peter, je bent het moeiüjks'e mennch, dat ik ooit ben tegen gekomen. Moet ik je dan nog uitdrukkelijk uit- noodigen? Natuurlijk ben je me net zoo wei- kom als je dat moeder bent. Misschien ben ik er juist wel bizonder blij om, dat je komt. We zullen vee! samen kunnen zijn. Ik vind het prettig om met je te praten enZe brak haar zin af, maar ze vervolgde dadelijk daar op: „Het is dan niet zoo vo-veiend thuis." „Dan kom ik tante", wen - ia Peter zich tot mevrouw Fabreani. „Ik dank u nog wei voor alles." „Nou zie je nu? Pak maar dadc'ijk je boeltje bij elkaar en kom ons maar na. Wij kunnen je in onze auto niet meenemen; er is maar plaats voor twee, zooals je weet." „Ja", zei Pc-ter. Ilij keek nog steeds naar zijn nichtje. Angelica vond zijn Wik waarschijn lijk hinderlijk. Ze redde zich door plotseling erg studentikoos te doen, sloeg hem op zijn schouder en zei: „,Dus over een haif uur. Heb je geld voor de taxi hier?" „Zeker, dank je wel." „Daag." Ze ging weg. Tante Eva nam met een. ombaal van woorden afscheid en gaf goede raadgevingen, hoe een pyama, een tandenbor stel en pantoffels het beste konden worden ingepakt. Peter Braubach glimlachte, knikte en was toen alleen. D.iag, had Angelica gezegd. Zijn verstand zei hem heel duideljjk, dat het niet mogelijk zou zijn dit knappe meisje voor zich te winnen. Maar hoe moest dan haar hou ding en haar nitnoodiging worden opgevat? Wordl vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 6