J VOGELS IN MAART erugkeerende vogels. Het koor raakt langzamer hand compleet. De moerasvogels zijn ook weer present li et grelaeim wmm het doodelijkc git* Indeeling hoofdklasse competitie N.L.T.B. 67777 69109 68197 68932 68886 69440 68535 68154 69721 68811 69400 68484 68251 67556 68260 67976 68107 68735 68589 69899 ÏUW 'KS; 68159 68421 68826 68392 69651 68752 67682 RADSO MORGEN I Maandag 31 Maart 1941 TWEEDE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 door Accountancy en Belastingzaken Sport Lawntennis Zwemmen Algemeen lnstallatieburcau Bankiers Hoiitmeel en Zaagsel Huis- en Decoratie-Schilder KantccruOeliimnuei Kunst en antiquiteiten Bedrijïskleedin Boodschappendienst Boter, Margarine, Vet Bouwkundige Carrosseriefabriek LEDERWAREN Machinefabriek Meelfabrieken Papiervernietiging: Damestasscüen Expeditie Glas Haarden cn Kinderwagens Heerenmode - artikelen Hoeden, Petten (ook in laken) Hotel- Café- Restaurant Frank F. Braun Schoorsteen tenen Sport Stoffen-ftlanaïacturen 68142 „Kofa"-Bertels, Dam 926. Stoomen-Yerven Yendubuis Woningbureau Ijzerwaren etc. WAT B3EOT ('DE De lentemaand staat ieder jaar op- üieuw in het teeken van den voorjaars trek. De voorjaars- o£ terugtrek der vo gels begint in deze maand eerst goed door te komen. Weliswaar zijn enkele vroege soorten, zooals reigers e.d, reeds voor een deel in het laatst van Fe bruari gearriveerd uit bun winterdomici- lies, maar toch de eigenlijke trek ret vooral in het laatst van Maart pas goed in. Het is onnoodig te zeggen, dat het weer daarbij een niet onbelangrijke rol spoelt Is het b.v. koud en guur. dan blijven de terugtrekkende vogels juist op de grens van zoo'n depressie beter weer afwach ten, om dan, als het ©enigszins kan, de reis voort te zetten. Het instinct. 't Is haast onbegrijpelijk, dat vogels zoo'n kijk op het weer hebben, om het nu eens volgens ons begrip uit te druk ken Wij zeggen tegenwoordig, dat dit het instinct Is van de vogels en in dit ver band heb ik gelezen: Als we iets bij de dier.Ti niet kunnen verklaren, dan zeg gen we. dat is 't instinct en eigen ijk uil dat kortweg zeggen „We weten hot niet". Maar goed, wij noemen dat nu ook maar instinct, dat is gemakke'ijk en daar kun nen we een heele boel onkunde mee vér- bloemen Het ei van Columbus, nietwaar? Maar we hadden het over den trek. Mijn notities vermelden om te beginn -n op 2 Maart tijdens storm ea regen tamelijk veel Irek van kievitten; richting Noord oost. Op 3 Maart weer overvlieg nle kie viten; troepjes van vier tot dertig stuks. Dus lang niet zoo massaal als In het na jaar, wanneer de vogels de koude ont vluchten. Schuwe keepen. Op dien zelfden dag zag ik op de Polyantha een troep keepen, zooals ik van mijn leven nog niet gezien heb. Ik be doei, zoo'n groote troep natuurlijk. N'aar schatting waren er wel een bonlerd. Het war»n ook echte doortrekkers naar het hoogc Noorden en waar ze van lam kua men weet ik vanzelfsprekend niet, maar we! weet ik, dat ze buil<n;euoon schuw warm Dan moet je de enkele keep m zien, die hier overwinteren. Bij wijze van spre ken eten ze nit je hand En deze laatsten zijn evengoed bewoners van de Noorde lijke landen. Het is met onmogelijk, dat de ei rst-en den winter in het eet of an dere land hebben doo>gebracht, waar ze misschien vervo'gd werden. Het zijn prachtvogels, d:e keepen Ze lijken veel op een vink, zijn er trouwens ook familie van. Behalve keep, hebben ze nog een heele rij namen, waarvan bergvink en oranjevlnk het meest spreken. De verste naam duidt op de plaats, waar ze nestelen en de naam oranjeviuk wijst weer ep de kleur. Maar de groote troep vogels liet zich niet gemakkelijk benaderen; ik zei trou wens al, dat ze erg schuw waren. Maar met den kijker kun je ze een heel eind naar je toe halen. Terzelfder tijd hoorde ik de eerste begge- musch weer zingen. We hadden zijn aan wezigheid al eerder opgemerkt, doch van zingen was nog geen sprake. Ik geloof ze fs, dat de heggemuschjes, evenais verleden jaar het geval was, ons heek-maal niet verlaten hebben. Zoo begmt langzamerhand het vogel koor weer aardig wat medewerkers te krij gen. Grauwe lijster en merel zijn de op- richters, terwijl vink, winterkon'ng, kool en pimpelmees, roodborst, houtduif en groenimg daar al in vertegenwoordigd zijn. De groote bonte spechten zijn de pauke- msten en de kleine bonte specht trommelt ook dapper mee. in de komende maanden zal het koor nog lal van uitstekende krachten te wach ten hebben en vooral in de maand April zullen er heel wat bij komen. Het eerste der iusecten-etertjes is al weer gearriveera, onze oude vriend de tjiftjaf. Een buitengewoon aap per beestje, dat al leen van insecten ieett en die in het vroege voorjaar nog niet di.c gezaaid zijn. ills het erg koud is, blijven de insecten heele- maal in de dekking en de tjiftjaf moet maar zien, dat hij aan den kost komt. Overigens schijnt hem dat vrij aardig te gelukken. De tjiftjaf wijfjes blijven nog een week of drie in de buurt van de Middel- landsehe Zee zwalken en eindelijk, als de bestaansmogelijkheden wat beter geworden zijn, komen ze hun eenzame echtgenoe- ten vu rr gezelschap houden. Het geeft altijd zoo'n opgelucht en pret tig gevod als zoo de eerste heiauten van den zomer weer op het appèl verschenen zijn. Al is het nu bepaald nog geen zoiner, het staat toch onomstootebjk vast, dat hij binnen zeer afzienbaren tijd weer komen zal. Bat vertelt ons de tjiftjaf, die nu uit het zonnige Zuiden is teruggekeerd ea dat vertellen ons alle andere vogels, die ons weer laten genieten van het edelste wat zij hebben te bieden: hun zang. Prettig was het ook deze maand weer eens een gezelschap koperwieken in het bosch te zien. BeliaJvc in het najaar, heb ben we ze den heeien winter gehoord nog gezien. De laatste drie strenge winters heb ben het op hun geweten, dat wij zoo wei nig koperwieken gezien hebben. Nu zijn ze gelukkig weer present, al is het slechts voor korten tijd. Wanneer het in hun kop opkamt, sndien ze bij maanlichte nach ten naar han geboortestreek, ergens in het hooge Noorden. Bedrijvigheid in den polder. Ook in den polder is al heel wat be drrjvigheid bij de vogels waar te nemen. De veldleeuwerik stijgt weer jubelend om hoog. De graspiepers zijn aanwezig en de eerste witte kwik hebben we ook al weer geboord. Sommige kievitenparen hebben hun brooddomijn al afgebakend en het man netje maakt ter plaatse reeds zijn stoot- en duikvluchten otider luid „kie-oe-wiet"-ge- roep. Veel wilde eenden zijn gepaaid en spoe aig zullen we de eerste eendeneieren wél vinden. Afblijven is echter het paiool. Want ofschoon de raaptrjd van eieren is toege staan tot en met 19 April, eendeneieren vallen daar Luiten. Het rapen van eieren is alleen toegestaan voor zoover het bo treft de eieren van: grutto's, kieviten, ture Iuurs, watersnippen, waterhoentjes en meerkoeten. Juist kreeg ik dezer dagen bericht, dat de eerste grutto's weer in den polder ge arriveerd zijn. Tucluurs hebben ik zelf al gezien en als dan de kemphaantjes daar nog bij komen, dan zijn de moerasvogels weer compleet. Ex staan zoodoende weer drukke, maar gezellige dagen voor de deur, want dra kunnen we weer naar hartelust genieten van alles wat de natuur ons met gulle hand weet aan te bieden. De Jong. In het komend seizoen zal de hoofd klasse in de competitie van den N.L.T.B. met uit de gebruikelijke acht, doch uit negen ploegen bestaan. Afdeelïng 1 zal vijf clubs bevatten. Deze zijn: Leimonias 1, Leimonias 2, Anglo Dutch 1, Schiedam, 1 en jRhynanvven 1 (Utrecht). In afdeeling 2 komen uit: Het Spiegel (Bussum), Hilversum, Festina (Amsterdam) en Groen Wit (Amsterdam 1. Schiedam en Groen Wit zijn de afdeeiingskampioenen van de eerste klasse van verleden jaar. Die indeding is voornamelijk gebaseerd op geografische gronden, d.w.z, zoo kort mogelijk reizen. Nieuw NederlimLch record drie maal 100 I meter wisselslag. I De nauwelijks 15-jarige zwemster, mej. A. Veldhui/en, van de Ililversumsche zwemvereeniging „De Bobben", slaagde er gisteren in het Nederlandsche record op de 3 maal 109 meter wisselslag met niet minaer dan 5,0 seconde te verboteren. Het record stond sinds 8 Augustus 1934 op naam van de Rotterdamsche zwemster Annie Timmermans, met een tijd van 4 min. 36,6 sec. D'o jtiiversuTnselie heeft tijdens haar trai ning dezen recortijd zelfs met S seconden verlxAerd. Die nieuwe recordtijd bedraagt 4 min. 31 sec. De tusschentijden waren na 100 meter rogslag 1 min. 21,2 sec., na 100 meter schoolslag 3 min. 4,8 sec. 684 I 7 G- J- Bottermac Ttnnlaan 114b Accou ntant ea belastingconsulent Lid Ned. Inst. v. Bel. Cons. Administraties be,asungadviezen (2 LIJNEN) Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Na 6 uur tel. 67879. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36. Alle Bankzaken Assuranties. 68976 Rook^g-^-wGrenenzaagseli Jü lijnen- A.C.H. DE JONG, Noordvest ?0 COOQC G. VAN MEURS, UuAwd LANGE HAVEN 5. P. F. van den Ende, Drukkerij, Rotterdamschedijk 234. Schiedams' Goedkoopste Kan toorboekhandel v. Duinhoven, B. K. Laan 22 Vert.: Albert Heyermans* StampBlfahrisit - Bravsenarichfiug F. Róttgering, Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis. MEIJER's Zakentelefoon. Vlotte verzending. Alle boodschappen. Experts in telefoooreclame. HOOIKADE 2. Servio, Westmolenstraat 4. Engros detail. Beeedigd Taxateur van Onroe rende Goederen, J. Bokhorst, Overschieschestraat 106 Kunst- en antiekhandel v.h. „De Delftsche Poort". Restauratie la- en verkoop, taxatie. Lange Haven 8 J. Wouters Maltha's Lederhandel, Broersveld 145 - 152 Leder-fournituren, Koffen, Actetasschen, Répara tien (I LIJNEN) s A. Fonrijne, Boterstraat 2832. Modem ingericht reparatiebedrijf N.V. A. Tieman, Hoofdstraat 39, Tarwebloem Tarwemeel Tarwe-afvallen. Jac. v. d. Waal, Westmolea- straat 25-27. Inkoop alle soorten n'H onip- cn net-'m. Carrosserie, wagenbouw en RADIO-BOB, Singel 156 alle reparatien. ARY TORDAANS.Hoofdstr.34 F. REISS, BROERSVEST 21. Speciaalzaak in: Damestasschen, koffers en alle soorten lederwaren. Reparatie-inrichting. v. d. MOST, LANGE NIEUWSTRAAT 23 Alle expeditie en zware transporten Athletiek Nationale wegwedstrijden van „Minerva" tc Rotterdam. De Iïotterdai a'ihle'iekveraenig ng Minerva, heeft gisteren op den Bordtscheoi straatweg wegwedstrijden georganiseerd over 15 k.m. en 3 km. Het hocfdnummei, de 15 k.in. liardloo- pen, 1 ooi een prettige verrassing. De Am sterdamsche atkleet J. Meyer (Yolewijc- kers) heeft officieus hei Nederlandsch re cord op dezen afsiand, dat langen tijd reeds op naam stond van Kemp, met niet minder dan een minuut verbeterd. Dis uitslagen: 3 k.m.: 1. A. Walther (Volewijcers), 9 min. 29,6 sec.; 2, W. Slijkhuis (Minerva), 9 min. 36 sec.; 3. Th. de Bruin (Trek vogels), 3 min. 52,2 sec.; 4. Beerden (Aio), 9 min. 52,5 sec. 15 k.m.1. J. Meyer (Yolewijckers), 50,7 sec.; 2. P. van Rijn (Trekvogels), 50 min. 27,7 sec.; 3. W. Rakker (A.A.C.), 51 min. 31,5 sec.; 4. Van Poelgeest (A.A.C.), 52 min. 44 sec. N.V. Van Katwijk's Glashandel. Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. FIRMA A. GOOS, Speciaalhuis in haarden en kinderwagens, G. Verboonstr. 21, t.o. Hav.Bank. C7C70 JACK. HANSEN, ROTTER- 0/0/4 DAMSCHEDIJK 227. Heerenmodes, Kamerjassen, Pvama's. PIET HENIGER, Passage 1. Heerenmode-artikeleo Vraagt tel. zichtzending. 01$.- "T'S'-lr.L NIEUWE BINNENWEG 30, ROTTERDAM 10) Hij sloot de oogen en zag Angelica voor zic'n ïn de liefde is alles mogelijk. Misschien lüeld zij van hem? lij dacht aan haar manier van doen, die zoo vertrouwelijk was. Deed ze tegen anderen misschien evenzoo? Hoe zat dal met Ladisiaus Marczali? Hij bad geloofd, dat An gelica het a! met hem eens was. Maar hij dit meisje scheen je nergens van opaan te kun nen. Niemand was van Angelica zeker. We zullen veei samen kunnen zijn, ik vind het prettig om met je te praten enMis schien is. ze het met zichzelf nog niet eens, dacht hg. Hij moest aanpakken, haar zijn wil dicteeren; en in hetzelfde oogenbük werd hij weer door moedeloosheid overvallen. Dit meis je zou hij nooit zijn wil kurmen opleggen. Het zou altijd omgekeerd zijn. Ais een hondje zon hij op het klontje suiker uit haar hand wach ten. Hij kwam hiertegen in opstand. Ze zal me noodig hebben! Ik heb haar in de hand. Mijn verklaringen geven den doorslag. Een uur ge leden was de hoofdinspecteur van politie hier. Ais ik alles terugneem, is ze gered. Maar kun je zulke verklaringen terugnemen? Hij vergat in te pakken en verzonk in ge peins. Angelica reed snel, maar voorzichtig en han dig. Ze was in zeer korten tijd bij haar huis. Mevrouw Fabreani stapte met een opgeruim de .zucht uit de auto. Ze was telkens na af loop van het ritje tevreden, heelhuids te zijn aangekomen, Dora stond in de deur. Ze was oen buiten meisje en haar verwondering was voortdurend en waarschijnlijk wel voor altijd op baar ge zicht te lezen over de groote, vreemde stad, waaraan ze maar niet kon wennen. Haar ronde oogen glinsterden van opwinding en ze vertel de, nog tcrwrjl de dames hun goed afdeden, dat er zoojuist een heer geweest was. „Wat voor een beer?" vroeg mevrouw Fa breani. „Van de politie", doelde Dora mede. „Ik moest hem binnenlaten en hij heeft de kamer van mijnheer Joachim gezien. Hij merkte dade lijk, dat alles er veranderd was en hij scheen daar hoos over." „Wat wilde hij dan? Hij heeft niets ge zegd „Nee, mevrouw, ik heb hem een oogenblik in de kamer alleen gelaten. Hij wilde eens rustig alles zien, zei hij. Meegenomen heeft hij mets", verzekerde ze tenslotte. „Natuurlijk niet, als hij werkelijk van de polilie was." Angelica scheen geërgerd te zijn, terwijl mevrouw Fabreani de zaak luchtig opnam. „Hoe zag die mijnheer er uit?" vroeg Ange lica. Dora, zich bewust van het gewicht van deze dagen, waarin zij als getuige met de politie ic aanraking was gekomen, gaf uitvoerig ver slag. „Hrj was heei vriendelijk; hij had blauwe oogen en glimlachte voortdurend, als hij met me sprak. Het kan geen slechte mat.' zijn. Ik had me menschen van de politie heel anders voorgesteld." „Wat heeft hij je gevraagd?" „Eigenlijk niets, juffrouw. Alleen wilde hrj eenmaal weten, of ik^de glazen uit den picnie- koffer had omgewasschen. Dat had ik gedaan immers en ik heb hem dat gezegd. Toen vroeg hij, wie me gezegd had, dat ik dat moest doen." „En wat heb je geantwoord?" Angelica keek merkwaardigerwijze niet het meisje, maar haar moeder aan. Mevrouw Fabreani streek de hand over haar voorhoofd. „Wat heb je dan, Angelica?" vroeg ze zonder veel belangstelling. „Luistert u dan niet?" Mevrouw Fabreani begon van toen af te luisteren. „Nu, wat heb je dan geantwoord, Dora?" „Ik zei, dat mevrouw het me gezegd had." „En verder „Wannéér mevrouw het me gezegd had, wil de hij weten en toen heb ik hem gezegd hoe het gebeurd is. Dat ik den picnickoffer dade lijk, toen hrj thuisgebracht was, heb uitgepakt en alles omgewasschen heb. Hij heeft toen verder niets meer gezegd." Ze liet haar blik dalen. Waarschijnlijk dacht ze aan dezen treu- rigen middag. „Heeft hij verder niets gezegd, Dora?" „Nee, niets juffrouw. Hij is toen gauw weer weg gegaan." Moeder en dochter zeiden verder ook niets. Ze keken elkaar aan. Mevrouw Fabreani had het eindelijk begrepen. „Wie was die mijnheer van de politie?" vroeg ze en ze was iets bleeker dan tevoren. Haar blik ging voor die van haar dochter opzij en staarde in de verte. Angelica antwoordde rustiger: „Hoofdinspec teur Kybander." „Eoo weet je dat?" riep mevrouw fabreani. „Ik heb hem eens gezien," antwoordde Ange lica. Mevrouw Fabreani, de moeder van deze doch ter, was verbluft. „Je had de glazen heelemaal nief mogen aanraken," siste ze door haar tanden. „Sst!" waarschuwde Angelica en wierp Dora „DE KROON", Koemarkt 1. Lunches, Diners, Kegelbaan. CC |AI Speciale, van de nieuwste instru- V/Uutu menten voorziene, RadiokliaieJt, Verbetering van Schoorsteeatrek. Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. Speciaalhuis voor alle Sport artikelen. Sporthuis Olympia, Passage 10. Stoomververij en Chemische Wasscherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuwstraat 71 Fa. Kruyne en Jonker, Broersvest 5355. Veilingmeesters ea be- eedigde taxateurs. Woningbureau,jSchiedam-West** Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen. Huishoudelijke artikelen, ijzer- waren en gereedschappen. Post Co. - Korte Dam 8-10. DINSDAG 1 APRIL 1941 Hilversum I, 415,5 M. Ned. Programma. G 45 Gramoloon. 6 50 Gymnastiek. 7 Gramo- foon. 7.45 Gymnastiek, 8 Schriftlezing en medi tatie (Christ. Radio Stichting). 8.10 Gewijde muziek. 8.30 ANP. 8.45 Gramofoon. 10 Moito CantaBile. 10.20 Voordracht. 10 40 Moito Can tabile. 11.15 Viool en piano- 12 Gramofoon, 12 30 Boerenreportage. 12.42 Almanak. 12.45 ANP. 1 Solistenconcert. 1.30 Esmeralda. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Gevarieerd progr. 3i45 Gramofoon. 4 „Ons geloof en ons werk" (Vrijz. Prot. Kerkcomité). 4 20 Gramofoon. 4.30 Gra mofoon. 5 Piano. 5.15 ANP. 5.30 Omroepor kest. Intermezzo* De actualiteit van den dag. een schuinschen blik toe. Dora Haas was niet dom. „Ik heb aan dien mijnheer gezegd, dat de glazen al schoon waren, toen ik ze uit den koffer pakte." „Heb je verder niets gezegd?" „Nee, juffrouw," ontweek Dora. „Het is goed," zei mevrouw Fabreani. Ze ging uit, Ze kon die opwindende dingen niet meer verdragen. Haar hart deed haar pijn, ze voelde eiken slag. HOOFDSTUK IV. Inderdaad had Angelica zich niet vergist. De mijnheer van de politie, die Dora onder vraagd had, was hoofdinspecteur Kybander ge weest. Hij kwam peinzend weer in het hoofd bureau van politie aan. Daar had je het geval Stumpel, Een nacht waker was door inbrekers gedood. Een een voudige zaak. Met een zuurstofapparaat was een brandkast in het Zuid-Oosten van de stad bewerkt. Dat moest Emil-inet het-Iidteeken ge daan hebben; dat werk was kennelijk van zijn kundige handen afkomstig, Erail was gepakt; hij ontkende nog, maar het was zoo goed ais zeker, dat het zrjn mes was geweest, dat was uitgegleden, toen hij bij het werk verrast werd. Het zuurstofapparaat was in het buis van Emil gevonden. Een zaak, die om zoo te zeg gen vanzelf op zijn pootjes terecht kwam. Dat was maar goed ook. Kybander kon zich nu geheel op het geval Fabreani concentreeren. Hij plukte een paar verwelkte bloemen uit zijn geraniumplant op zijn bureau,, terwij' zijn ge dachten ergens anders verwijlden. Hij had een inval gekregen, straks, onderweg, die hem maar niet uit het hoofd witdo. Hij begreep niet, waarom hij daar niet eerder op was gekomen. Het geva! Fabreani zag er nu volkomen an ders uit, wanneer hij gelijk bleek te hebben. 6.15 „De vrijheid van den Katholiek ten aan zien van staat en wereldpolitieke vraagstuk ken". 6.30 Esmeralda. 7 ANP. 7.15 Gramofoon. 7.30 Duitsche les. 8 ANP. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten (Eng.) 8.45 Harmonie-or kest. 9.15 Gramofoon. 9.30 Orgel. 9.40 Avond- wijding (Vrijz. Prot. Kerkcomité). 9.45 Berichten ANP. 10 ANP, sluiting. Hilversum II, 301,5 M. Ned. Programma. 6.45 Gramofoon. 6 50 Gymnastiek. 7 Oramo- roon. 7.4; Gymnastiek. 8 Orgel. 8.3G ANP. 8.45 Gewijde muziek. 9.15 Gramofoon. 11 Voor dracht. 11.20 Celesta-ensemble. 12 Berichten. 12.15 Ensemble. 12.45 ANP. 1 Gerard Lebon en zijn orkest. 2 Kamermuziek. 3.30 Voor zieken 4 Gramofoon, 4.30 Voor de jsngd. 5 Gramofoon. 5.15 ANP. 5.30 Ensemble Amende. 6 Gramofoon. 6.15 Ensemble Amende. 6.45 Gra mofoon. 7 ANP. 7.15 Amusementsorkest 8 ANP. 8.15 Spiegel van don dag of gramofoon. 8.30 Radïotooneei. 9.30 Orgel. 9.45 Gramo» foon. 10 ANP, sluiting. Zijn overpeinzingen werden afgebroken. Com missaris Larris stak zijn hoofd door de deur „Ha, ben je daar!" stelde hij verheugd vast en kwam binnen. „Heb je dien Peter Braubach nog in het ziekenhuis gesproken? Ik krijg net bericht, dat hij vandaag uit de verpleging out- slagen is." „Ja, ik ben daar geweest," zei Kybander, Dat klonk tamelijk kort aangebonden en dkr com missaris keek zijn hoofdinspecteur verwonderd aan, maar toen begreep hij, dat Kybander waar schijnlijk zelf nog bezig was, alles, wa hij te weten was gekomen, te ordenen. De hoofdin specteur onende een zwari, reeds tamelijk ver sleten notitieboekje en zei langzaam, terwijl hij het daarin geschrevene las-, „Toen ik bij Peter Braubach binnenkwam, was de jonge man al op. Hij verwachtte bo- zoek; niet mij, maar rijn tante, mevrouw Fa breani. Het was moeilijk, hem aan het praten te krijgen. Die geschiedenis scheen hem nog niet in. zijn kouwo kleerert to zitten." Commissaris Larris knikte tevreden. Kyban der ging voort: „Over het tochtje en alles was daarmee samenhangt vertelde hij niets nieuws. Alle verklaringen van de getuigen dekken elkaar heel precies. Maar toen bracht ik hem lang zamerhand daarheen, waar ik hem hebben wil de. Toen ze waren uitgestapt, zoo vroeg ik, wat gebeurde er toen? Hij begreep snij niet. Wij gingen een beetje op de grond liggen, zei hij. Mooi, zei ik, wie pakte don picnic koffer uit? Joachim Fabreani, zei Braubach. Joachim had dorst gekregen, hij «vilde ieUl drinken. Hij maakte den kleinen koffer open en zette de glazen op een blaadje. Toen hg ai de hij de flesch te voorschijn en deed de kurs eruit. Hij had er moeite mee, want de kurk zat bizonder .vast. Toep zweeg Braubach." l Vnr/ll rc'ixilj(t).

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 6