mmsenl 69400 Boterstraat 2832. 68142 „Kofa"-Bertels, Dam 926, Stoomen-Yerven 68159 68976 Met geheim van het deed olijke grif 69109 88886 69440 68535 68295 68484 68251 67556 68260 67717 RADIO horgen: 68107 68735 68589 68421 68826 68392 69651 68193 68752 67682 Woensdag 2 April 1941 TWEEDE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 Rechtszaken Doodslag te Oss Zware straf tegen fietsendief geëischt Hopeiooze liefde leidde tot herhaalde aanslagen Gemengd Nieuws Twisten tusschen man en vrouw De rijwieldiefstallen in Bussum Accountancy en Belastingzaken Algemeen Instailatiebureau Hotel-Café-Restaurant Hontmeel en Zaagsel Huis- en Decoratie-Schilder door Frank F. Br aim Auto-reparatie Bankiers Bedrijiskiecding Behangsel Boodschappendienst Boter, Margarine, Vet C arr osserief abriek Kantoorboekhandel G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. Kunst en antiquiteiten LEDERWAREN Machinefabriek Meelfabrieken Papiervernietiging RADIO-BOB, Singel 156 Corsetten-Damesiionsen Damestasschen Drogisterij WAT BIEDT DE DONDERDAG 3 APRIL 1941 Expeditie Glas Haarden en Kinderwagens Heerenmode - artikelen Hoeden, Petten (ook Sb laken) cooao PÏET HENIGER, Passage 1. Schoorsteen v cgen Sport Stoffen-Manufacturen Fenduhuis Vischhandel Woningbureau Ijzerwaren etc. Zagerij en Timmerbedrijf In <len nacht van 12 op 13 October van het vorige jaar hoeft te Oss een vecht partij plaats gehad, waarbij ML J. dea Brok om het teven is gekomen. Dien nacht was Don Brok aan de \vo- n'ng van den fabrieksarbeider Van E. am de Temgmvuirstraat gekom. n In deze wo ning Ie vonden zich nog, behalve Van E. en diva® vrouw, een broer en ©enige vrien den. Den Brok gedroeg zich zeer onheb belijk en dit was voor Van E. aanlei ding om hem buiten de deur te zetten. Van E. was zeer opgewonden en nadat bij in de keuken een mes had gehaald, ging bij naar buiten. Op een pad, dat de verbinding vormt van de Teugenaar- s traai met den Berchemschew eg. ont moette hij Den Brok. Deze was met een sabel gewapi nd Tu-schen da mannen oat stond een vechtpartij, waarbij Van E. zijn tegenstander het mes in de borst stak. Den Brok was onmiddellijk dood. De vrienacn van Van E. vonden het lijk van Den Brok, waarna de polste van de zaak op de hoogte werd gebracht. De dader was spoedig gearresteerd e;i in het liuis van bewarng te *s-Hertogenboscli op gesloten. Nadien heeft de dader wegens dood dag terecht gestaan voor de rechtbank te "s-HiTtogenbosch. Hij werd veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Van E. heeft in dit vonnis berust, doch de officier van justitie, die zes jaar gevangen sstraf had geiischt, teekende hooger beroep aan. Voor de Utrechtse he rechtbank heeft gisteren terecht gestaan de 3S-jarige zwer vend© boerenknecht A. van S., terzake van d; eis tal van rijwielen. Verdachte had zich ia het begin van dit jaar schuldig gemaakt aan verduistering vau rijwielen, door zich bij verscheidene rijwielhandela ren te Utrecht een fiets in huurkoop aan te schaffen en direct nadat hij den koop had gesloten, het rijwiel weer t© verkno pen. Deze praktijk heeft verdachte niet cenmad, doch een onnoemelijk aantal koe ren uiteeoefend. De officier van justitie eischte een ge vangenisstraf voor den tijd van vier jaar. De rechtbank zal 10 April a.s. uit spraak diien. In September van het vor.g jaar drong een 30-jarige landarbeider, geboortig uit Zeeland en wonende in Amsterdam, de keuken van een woning te Zaandam bin nen, waar hij met eon dolkmes de vrouw des huizes probeerde te steken. Zijn aan slag mislukte, doordat de echtgenoot de \rouw ter hulp snelde en den onverlaat wist te verwijderen De man, die reeds in 1930 en ia 1937 een pogmg tot doodslag op deze vrouw deed en haar toen achtereenvol gens met een dolkmes en een revolver bedreigde, waarvoor hij met twee jaren en ze\ en maanden gestraft was. werd voor de Haarlemse he rechtbank gebracht en tot Thans diende de zaak in hooger be- tien jaren gevangenisstraf veroordeeld. Toep voor het Bossche gerechtshof. De advocaat generaal, mr. H. Ma-sink, eischte thans tegen Van E, vijf jaar gevangenis straf. De verdediger, mr. E. van Zmnicq Berg- mann uit Vught, heeft in een zeer bewo gen pleidooi de psychologische en juridi sche gronden aangetoond, waarop de ver dachte een beroep op noodweer kan doen en op welke gronden hij dus moet worden vrijgesproken. Bet hof zal op 9 April arrest wijzen Voor het Buitscbe Landgerecht heeft te rechtgestaan een houder van een ccosump tie-tent op Ypenburg, die wegens mishan deling van zijn tafel en bed gescheiden echtgenoote, was veroordeeld tot een geld boete van f 60.en van die straf in hoo ger beroep gekomen. Beklaagde, die beweerde dat zijn vrouw verschillende hem toeL-ehoorende goederen zich had toegeëigend, heeft zich op een eigenaardige manier daarvoor op haar wil len wreken. Verschillende koeren heeft hij de vrouw op straat opgewacht en haar dan haar hoed ontnomen, hetgeen met bel-eedi gingen gepaard ging en volgens de vronw ook met mishandelingen. Dit laatste werd echter door beklaagde ontkend; getuigeD bevestigden de verklaring van de vrouw. Beklaagde zeide verder genoemde ban delingen te hebben gepleegd, omdat hij op andere wijze geen recht zou kunnen krijgen, welke bewering hem van rechter Joppich een ernstige terechtwijzing be zorgde. Volgens den rechter heeft beklaag de zich gedragen als een klein kind, dat op onbehoorlijke wijze is opgetreden. Wan neer beklaagde meent op zijn vrouw een vordering te hebben, dan kan hij zich tot den HoEandscken rechter wenden en er is geen twijfel aan, dat deze ook inderdaad recht zal spreken. Eigenmachtig optreden, zooals beklaagde beeft gedaan, kan in een eultuurstaat ech ter niet worden geduld, en wanneer be klaagde toch nog mocht voortgaan met deze ongeoorloofde handelingen, zal hij er niet meer met een geldboete afkomen. Nadat Staatsamvalt Seiler verhooging van de boete tot f300 had gevraagd, heeft rechter Joppich hem veroordeeld tot f 10Ü boete met de ernstige waarschuwing zich voortaan in acht te nemen en zijn vrouw verder met rust te laten. Gisteren stond hij terecht voor bet gerechtshof te Amsterdam, omdat hij zijn straf te hoog vond. Hij beu eerde geen peging tot doodslag te hebben gedaan. „Ik heb haar alleen maar bang wil'en maken", beweerde hij. „Ik hield van haar en als ik haar zag, wist ik nooit goed wat ik deed". Het psychiatrisch onderzoek wees uit, dat t'e main normaal geacht moet wor den. De procureur-generaal vroeg bevestiging van het vonnis van do Haarlemsche rechtbank en veroordeeling tot een ge vangenisstraf voor den tijd van tien jaren. Met bof zal op 10 April uitspraak doen. Diefstallen. De Rotterdamsche rahtbank heeft den 56-ja- rigen zeeman P. A. wegens diefstal van een hoeyeelbeid levensmiddelen veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar conform den eisch De 29-jarige espeditieknecht 1 J. S. S werd wegens diefstal uit een levensmiddelenzaak ver oordeeld tot ren gevangenisstraf vaa een jaar met aftrek. Er was een jaar en zes maanden tegen hem geëischt. Tenslotte werd de 20-ja- rige monteur G. S., tegen wien wegens het verduisteren van een aantal rijwielen een jaar met aftrek was geëischt, tot de gevorderde straf veroordeeld. Het aantal arrestaties inzake de rijwiel diefstallen te Bussum, is wederom ui'-.e- breid Nadat Zalerdagmid lag e'ii ISjarg jongis n-cb was aangehoud n di" mm d de's i-en bekentenis lied af gel gd. s haas wederom een IGjar'g» s< hol e1 nangehi u- den, die eveneens heken i h ft versdvi- den-e tij.ve'diefs'all-n te hb ei gep'cegd. Intusschen is gebleken, dat een g1 leden van hot complot zich ook sciiu'dig heb! en gemaakt aan d e.'stal van kle.d ngs'ukken uit een café. Than- zijn acht dieven en één heler gearresteerd. 684- 7 G. J. Botterman Tuinlaan 114b \>w t I I Accountant en belastingconsulent Lid Ned. Inst. v. Bel. Cons, Administraties belastmgadviezen JDB KROON", Koemarkt 1. Lunches, Diners, Kegelbaan. Ci LIJNEN' Rookzaagsel - Grenenzaagsel Zaagmeel A. C.H.DE JONG, Noordvest 10 Door de tram overreden. Op de Brielsdielaan te Rotterdam is de G-jarige jongen P. Luiten, uit de Moerkerk straat aldaar, door een motorwagon van de train overreden. De jongen was op slag dood, doordat rijn schedel -werd verbrijzeld. Drager van de Kratoaniedaüle overleden. Te Nijmegen is gisteren op 88-jarigen leeftijd overleden de heer II. Tolman, ge- pensionnoerd sergeant majoor der marine, een der laatste dragers van de Kraton- medaille. Doodelijk ongeluk in de mirm Marmts. Gisteren is in de mijn Manrits te Luttcrade de 55-jarige meester-houder Odekerken uit Lin- denheuvel tusschen een treklier en den zij wand geraakt. Het slachtoffer was vrijwel on middellijk dood. Hij laat een vrouw en dertien kinderen achter. Clandestien geslacht vee opgespoord. D© Arnbemsche politie heeft een inval gedaan in een onbewoonbaar verklaarde woning, waar twee geslachte koeien en drie varkens werden aangetroffen. De be woners van een aangrenzend huis verleen den den clandestienen slachters hun mede werking. Zij hadden o.a. een waarschu wingsbel laten aanbrengen. In verhand hiermede zijn vijf personen gearresteerd. Vastgesteld werd, dat minstens vijf koeien en twintig varkens clandestien zijn geslacht. De hoofddader is ter beschikking van de justitie gesteld. 12) „Misschien niet zoo erg onbegrijpelijk. Als hij au eens verliefd is op Angelica? Dat zou ook een verklaring kunnen geven voor het feit, dat hij zoo lang geaarzeld heeft met zijn zoo uiterst belangrijke verklaring, waarvan de beteekem's hern vanzelf ook duidelijk moet zijn geweest." „Die verklaring viel hem zeer zwaar," zei Kybander peinzend. „Des te waarschijnlijker is de veronderstel ling, dat hij op dat meisje verliefd is." „Ja." „Wat zeg je?" „Ja, zei ik, mijnheer." „Maar je bent niet overtuigd?" wil do Lar- ris weten, die zijn hoofdinspecteur kende. „Ik beu bet nog niet heelemaa! met mezelf eens. Er was namelijkHij kuchte. „Mag ik eens iets uitspreken, wat ik nog eic-t heele- rnaal tot bet einde toe heb overdacht?" „Vooruit, zeg het maar, Kybanderf" De hoofdinspecteur zei langzaam: „Wanneer deze moord nu in bef algemeen in den ge dachtengang van den dader als mislnkt moet worden beschouwd?" Hij zag het verbaasde gezicht van den com missaris. Vrouw met mes bedreigd. De Utrecbtsehe rechtbank heeft gisteren den 32-jarigen tuinman-chauffeur A. P„ terzake van bedreiging met een misdrijf tegen het leven subs, zware mishandeling van zijn vrouw en zjn zuster, veroordeeld tot betaling van een geldboete van vijftien gulden of tien dagen hechtenis. Op Zondag 9 Februari was het tusschen verd. en zijn vrouw, die in gezelschap was van haar schoonzuster tot een hoogloopende ruzie gekomen. Allen waren zeer opgewonden en men had elkaar bedreigd met allerlei mis drijven. Plotseling greep verd in zijn woede een broodmes en iiep in dreigende houding op zijn vrouw en zuster toe, uitroepende: Nu zal ik je neersteken. De vrouw en zijn zuster waren toen het huis uitgehold. 0 de zitting verklaarde de man, dal hij en zijn vrouw thans een nieuw leven wilden beginnen. Dit feit wilde de officier van justitie in aan merking nemen en hij eischte slechts een geld boete van 20 gulden of 10 dagen hechtenis. Faillissementen. In de week van 24 tot en met 29 Maart 1941 werden in Nederland 12 faillissemen ten uitgesproken. Opgeheven wegens gebrek aan actief: S P Sies, kleer,.maker, Rotterdam. .1. de Vos, aardappelenhandelaar, Maar- dingen. „Er is iemand gedood, helaas, maar be grijpt ii me goed. Als nu eens Joacbun Fa breani heelemaal niet bedoeld was en ook niet Peter Branbach? Als de verkeerden nu eens de glazen met vergif hadden gekregen, die voor een ander of voor verschillende anderen bestemd waren geweest? De moordenaar kon hun de glazen met de atropine niet afnemen, nadat ze ze eenmaal gepakt hadden." „Hmzei de commissaris. De beide mannen keken elkaar aan. Beiden waren een weinig onzeker. „Je moest eens een detective roman schrijven, Kybander", zei Larris, en daar zijn toon niets verried, was het niet zeker of hij deze woorden niet in ernst ge meend had „Je hebt fantasie." De hoofdinspecteur zuchtte. „Ik zou zelf vreeselijk nieuwsgierig zijn naar de laatste bladzijde van dit boek, wanneer de moordenaar zijn bekentenis aflegt." Daarna bleef het lang stil in kamer 218. Tenslotte ging Kybander voort: „Er zijn nog twee belangrijke aanwijzingen voor de mogelijk heid van een daderschap van Angelica Fabreani. Peter Braubach verklaarde, zeker te weten, dat Angelica voor de flesch wijn gezorgd had. „Dat moet niet van zooveel beteekenis zijn. We hebben bij herhaling do verzekering gekre gen, dat de flesch tevoren niet geopend kan zijn geweest „Inderdaad, mijnheer. Haar waarom koos ze nu juist vermouth, waarom niet, wat meer voor de hand lag, sherry of port? Noch Joachim Fabreani, noch een van de andere jongelui dweepte erg met vermouth. Dat is ons ten minste gebleken." „Misschien dronk ze zelf graag vermouth." Boefje bestal een meisje. Een pakmeisje, dat werkzaam was in een pakhuis aan de Frederik Hendrikstraat te Am sterdam, kwam tot de onaangename ontdekking, dat uit haar tasch f4.50 was verdwenen Zij deed aangifte van de vermissing van het geld en heeel spoedig -kon de politie, die een onderzoek instelde, den dader achterhalen. Het bleek een 11-jarige jongen te zijn, die den diefstal had gepleegd. De knaap had een gedeelte van het geld ^versnoept, de rest had hij begraven bij een schuilkelder Om gemak kelijk de plek ie herkennen, waar hij het geld had verstopt, had hij éen stokje in de aarde geplant. Bij toeval kon de politie hem betrap pen, toen hij aan het schatgraven was. Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- yeld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Na 6 uur tel. 67879. (2 LIJNEN) Hebt U autoschade? Noordergarage - Vijgensteeg 4 repareert alles. Aanbev. B. Staat Amsterdamscbe Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36. Alle Bankzaken Assuranties» F. Röttgering, Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis. C"7"7I"7 Uitgebreide collectie ontvangen U I i 11 Vraagt prijsopgaaf of staalboeken Rubenspiein 23 Westfr.Iandsche- straat 40. H. N. Haas MEIJER's Zakentelefoon. Vlotte verzending. Alle boodschappen. Experts in telefoonreclame. HOOIKADE 2. Servio, Westmolenstraat 4 Engros detail. C01Q7 P. F. van deaEnde, Drukken! O O I 3 Rotterdamschedijk 234. Schiedams' Goedkoopste Kan toorboekhandel RRQT9 Duinhoven, B. K. Laan 22. UO0O4 Vert.: Albert Heyermans' Stsnmlfi&risk - firuMnuricbtiig GQ701 Kunst- en antiekhandel v.h. JD« "wJ4l Delftsche Poort". Restauratie. Di en verkoop, taxatie. Lange Haven 8 J. Wouters ROO11 Maltha's Lederhandel, O O O 11 Broersveld 145 - 152 Leder-foumituren, Koffers, Actetasschen, Reparation (2 lijnen) Modem ingericht reparatiebedrijf N.V. A. Tieman, Hoofdstraat 39, Tarwebloem Tarwemeel Tarwe-afvallen. Jac. v. d. Waal, Westmolen straat 25-27. Inkoop alle soorten Tid nnier en metalen. en Carrosserie, wagenbouw alle reparation. ARY TORDAANS, Hoofdstr.34 fifm^ Speciale, van de nieuwste instra- UUuTU menten voorziene, Radiokliniek. 7 C C fl N.V. EMADA, Rotterd.dijk 199i D/üüU Ruime sorteering en steeds het sorteermg nieuwste. 0707e F. REISS, BROERSVEST 21. O O Speciaalzaak in: Damestasschen, koffers en alle soorten lederwaren. Reparatie-inrichting. In kokend water gevallen. Aan de Lijnbaansgracht te Amsterdam is een vijf-jarig meisje in een emmer met kokend water gevallen. v Met ernstige verbrandingen aan het onder lijf en de beenen heeft de geneeskundige dienst de kleine naar het Wïlheimina Gasthuis ver voerd. Hilversum I, 415,5 M. Ned. Programma. 6 45 Gramofoon. 6.50 Gymnastiek. 7 Gramo- foon. 7.45 Gymnastiek. 8 Dagopening (Vrijz. Prot, Kerkcomité). 8.10 Gewijde muziek, 8.30 ANP. 8.45 Gramofoon, 10 Ensemble. 11 Voor de vrouw. 11.20 Viool met piano. 12 Amuse mentsorkest. 12.42 Almanak. 12.45 ANP. 1 Amusementsorkest, 1.30 Gramofoon. 2.10 Mode praatje. 2 30 Haarlemsche orfcestvercen (2.55 3,15 Gramofoon). 4 Gramofoon. 4.30 Disco causerie. 5.15 ANP. 5 30 Ensemble. 6.15 „Sport en lichamelijke opvoeding". 0.30 „Da jonge acht". 7 ANP. 7.15 Klarinet en piano. 7.30 Gramofoon, 7.45 Klarinet en piano. 8 ANP. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten (Eug.) Verf en Glas handel. Wasch- en poetsartikelen. Inzetten v, ruiten Rubenspiein 23 Westfr.landsche- straat 40. H. N. Haas v. d. MOST, LANGE NEEUWSTRAAT 23 Alle expeditie en zware transporten N.V. Van Katwijk's Glashandel. Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. FIRMA A. GOOS, Speciaalhuis in haarden en kinderwagens. G. Verboonstr. 21, t.o. Hav-Bank. C7C70 JACK. HANSEN, ROTTER- 0/ O/A DAMSCHEDIJK 227. Heerenmodes, Kamerjassen, Pyama's. yiJOÏJö Heerenmode-artikelen. Vraagt tel. zichtzending. Verbetering van Schoorsteentrek. Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. Speciaalhuis voor alle Sport artikelen. Sporthuis Olympia, Passage 10. Stoomververij en Chemische Wasscherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuws craat 71 Fa. Kruync en Jonker, Broersvest 5355. Veilingmeesters en be« eedigde taxateurs. A. Fiilekes, Hoogstraat 81. Specialiteit in veische en ge bakken visch. Dagelijks versdie aanvoer. Woningbureau,jSchiedam-West*. Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen. Huishoudelijke artikelen, ijzer waren en gereedschappen. Post Co. - Korte Dam 8-llL R7QAC A. H. FRANSEN - SCHIE O Otw Zaag- en Timmerwerken voof handel en industrie „Dat zou een plausibele verklaring kunnen zijn. Ik zal eens probeeren, daar wat over te weten te komen. Miar dan is er nog de ver klaring van het meisje Dora Haas." „Die ken ik niet. Wie is dat?" „Het dienstmeisje van mevrouw Fabreani Ik heb u immers gezegd, dat ik daar geweest ben." „Och ja." Commissaris Larris sloeg het dos sier op. „Juist. Het meisje zei tegen me u heeft haar verklaringen daar in het dossier dat mevrouw haar opdracht had gegeven, de gla zen om te wasschen," „Dal is opmerkelijk!" onderbrak de commis saris bern. „Ja, maar het wordt nog mooier. Dora Haas heeft verklaard, dat de giazen al schoon waren geweest. Desondanks had ze ze nog eens gron dig omgew asschen, want de juffrouw had ze maar vluchtig omgespoeld. Ik informeerde, of ze dat gezien had en wanneer dat gebeurd was. Ze had het gezien, zei ze, en het was het eerste geweest, wat Angelica. Fabreani ge daan bad, toen ze nog' maar nauwelijks met den koffer, dien zij in -de hand had, in huis was gekomen. Commissaris Larris 'las het proces-verhaal door. Daarop sloeg hij het dossier dicht. „Dat is eigenlijk wel voldoende, denk je ook niet? Er kan nu wel een bevel lot in hechtenis neming worden uitgevaardigd." „Ik zog liever nog even wilien wachten, mijn heer." - '?L „Waarom, Kybander? Voor den reccbtcr van instructie is dit voldoende. De justitie kan haar dan wel verder in het nauw brengen, totdat 8.45 Voor de Daitsche Weermacht. 9.40 Gra mofoon. 9.45 Eng. berichten ANP. 10 ANP, sluiting. Hilversum U, 301,5 M. Ned. Programma. 6.45 Gramofoon. 6 50 Gymnastiek, f Gramo foon. 7.45 Gymnastiek. 8 Gramofoon. 8.30 ANP. 8.45 Gewjjde muziek. 9.15 Gramofoon. 10 Mor gendienst (Christ. Radio-Stichting). 10 20 Gra mofoon. 11.30 Voordracht. 11.45 Ensemble. 12 Berichten. 12.15 Vervolg van 11.45, 12.45 ANP. 1 Omroeporkest. 2 Zang met piano. 2 30 Ca baret. 3.30 Voor de zieken. 4 Musiquctte. 4.30 Voor de jeugd. 5 Christelijke lectuur (Christel. Radio-Stichting). 5.15 ANP. 5.30 De Postillons. 6 „Heemkunde in Noord-Brabant". 6.15 De Po: k lons. 6.45 Gramofoon. 1 ANP. 7.15 Rococo- octet. 7.35 Gramofoon. 8 ANP. 8.13 Concertge bouworkest. 9.15 Reportage of gramofoon. 9.30 Gramofoon. 10 ANP, sluiting. ze bekent. Mij dunkt, dat ons werk hiermee afgeloopen is." Commissaris Larris was er altijd sterk voor, de zaken te vereenvoudigen. En meestal had hij het bij bet goede eind. Maar twee- of driemaal had hij naar zijn hoofdinspecteur ge luisterd en ze waren behoedzaam andere mo gelijkheden nagegaan, met bet gevolg, dal ze tenslotte voor een verrassende wending waren komen te staan. Daaraan dacht hij «n, terwijl hij zijn ouden vertrouwden Kybander aanzag. „U hebt met de menschen niet zelf gespro ken, mijnheer. U moet zich een beeld vormen uit deze processen-verbaat van verklaringen on onderzoekingen. Maar ik keu zoowel Angelica Fabreani ais do andere erbij betrokkenen. Dat ze ten deele mij niet kénnen, is niet zoo be langrijk." „Nu wat wil je dan?" „Voorloopig nog afwachten." De woorden van den hoofdinspecteur klonken haast als een ver zoek. „Deze geschiedenis bevalt me niet. Er ontbreekt hoegenaamd, ieder motief. Waarom zou Angelica haar stiefbroeder en haar neef uit den weg hebben willen ruimen?" „Mogelijk bekent ze dat voor den rechter van instructie." Kybander schudde het hoofd. „Wat wij er niet uil krijgen, mijnheer, komt de rechter van instructie ook niet te weten." Larris stootte de lucht uit zijn longen als een zeeleeuw, die na een duik weer boven water komt. „Goed dan", zei hij. „Hoe .lang denk je nog -ïoodig te hebben?" „Vier en twintig uur," zei Kybander, „of nog beter: twee maal vier en twintig uur. 0 riskeert niets, commissaris. Het is ook uitgestoten, dat Angelica Fabreani een of andere poging zal wagen om te ontvluchten.' „Ik zou juisi boel blij zijn, als ze zulk een poging zou doen. Dat zou gelijk staan met een bekentenis van schuld." De commissaris ging naar de deur. Hij draat- de zich nog eenmaal om. „Dus acht en veertig uur, Kybander," herhaalde hij er. stak zijn wijs vinger op. Hoofdinspecteur Kybander knikte zonder iets te zeggen, HOOFDSTUK V. Om twaalf uur werd Kybander loor recher cheur Ilenke opgebeld. „Bent u daar, inspec teur „Ja, met Kybander. Waar zit je, Henke?" „In een café op den hoek, vlak. bij het huis van A. F., in een telefooncel. Volgens uw op dracht heb ik A. F. onopvallend geschaduwd. Ze kwam een half uur geleden het huis uitj te voet; ze ging hier het café binnen en betda dadelijk iemand op. De kon verstaan, dal ze met iemand een afspraak maakte. Die ander moet hier komen. A. F. is onderwijl nog een paar boodschappen gaan doen. Over een uur heeft ze afgesproken." „Met een maa of met een vrouw?" „Dat kon ik niet hooren. Maar ik geloof, met een man. Vrouwen spreken heel anders, wanneer ze met een man spreken. Zelfs aan de telefoon is dat te hooren, Ik zou zeggen: ze worden dadelijk een beetje onnatuurlijk." Kybander glimlachte aan de andere zijde van de telefoonverbinding. Wat een levenswijsheid kraamde die jonge Henke daar uitt Maar hij zei ernstig: „Neem jij hot geval zoo lang op je, totdat ik er ben. Ik denk, dat ik binnen een uur wel bij je kan zijn."(Wordt vervolgd!

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 6