Petit P, I WONINGBOUW IN ROTTERDAM aiis II Hei gr^Iieani van liet deodelijke gif Een perfecte reu Vrijdag 4 April 1941 TWEEDE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 De plannen tot den bouw van complexen permanente woningen door Groot complex in de binnenstad Crez. Wille nis Frank F. Braun BINTENLAM3» Het Duitsche weermachtsbericht Graaf Teieki plotseling overleden Hongaarsche regeering afgetreden Von Bardossy Hongaarsch premier O WAGENfeOUW Hersteilen van alle carros seriebeschadigingen AR l| JORDAANS De buiteniandsche schepen In Amerika Het Amerikaansche antwoord op de Duitsche protesten i I M Een uiterst belangrijke taak bij den •wederopbouw van Rotterdam is de zorg voor d,en bouw van een groot aantal woningen ter vervanging van de enge ear 26 000, welke in de binnen stad verloren gingen. Dat aan die taak: met groote voortvarendheid wordt ge werkt, toont het bouwprogi arnxna voor dit jaar, dat voor Rotterdam onge veer 7400 woningen omvat, w.o. 1000 nooüwonmgen. Daarbij komei dan nog circa 1C00 semipermanent© woningen in de randgemeenten (Vlaardingcn, Viaarchnger-Ambaeht en Iisselmonde). De Diwero (Dienst Wederopbouw Rot terdam), beeft hierover uitvoerige inlich tingen ontvangen. De noodwoningen, die in de gemeente Rotterdam zijn gebouwd, bestaan uit de volgende complexen 18S woningen aan den Gordolweg bij het Noorderkanaal. Deze zijn roeds vol tooid en voor een deel betrokken: 325 woningen, eveneens langs het Noorderka naal, welke nog in uitvoering zijn; 478 woningen aan het Zuidpkin, d eveneens nog in uitvoering zijn. Het programma voor den bouw van noodwoningen in de gemeente Rotterdam is hiermede voltooid en nieuwe bouw zal niet meer plaats hebben. Deze noodwo ningen zijn grootendcels gebouwd op ter reinen, welke niet bestemd zijn voor wo ningbouw,. zulks in tegenstelling met de woningen in de randgemeenten, welke voor het grootste deel zijn gebouwd op grond, welke in het uitbreidmgsp'an voor woning bouw is bestemd In Rot ter-lam zul en de woningen na een vijftiental jaren moeten worden opgeruimd, omdat de grond een ander© beslemming beeft Thans enkele mededeel'ingen over den 'bouw van permanmte woningen. Kort na den oorlog beeft bet gemeente bestuur van Rotterdam besprekingen ge voerd met eer. combinatie uit de drie groote bouwpatroonsbondcai. Aan deze com binatie ia toen, ter distributie onder de leden, grond op verscbil'enle plaatsen in de stad uitgegeven voor woningbouw. Deze combinatie heeft thans in uitvoering den bouw van 1008 womJagen, welke zullen verrijzen in Blrjdorp, Oud-Matbenesse en aan den Linker-Maasoever. Deze woningen hebben drie woonlagen met een centraal trappenhuis, twee en drie slaapkamers ein een douchecel. Voor een groot deel zffjin deze woningen reeds gereed. Voorts is in uitvoer mg een complex van 578 eengezinswoningen, als afbouw van het tuindorp Vreewijk. Deze woningen zijn se dert kort in uitvoering. De huurklasse zal dezelfde zijn als in het tuindorp. Nog 100Q eengezinswoningen worden ge bouwd aan den Dordtschcm Straatweg, welk project bekend is als het plan „De Vaan" Ddt sluit aan op het vorige complex, doch deze woningen zijn bestemd voor financieel minder dragfcrachtiger.n. In den Varken oord schen polder tegenover het Stadion ziullen 500 wcn'ngen gebouwd morden, waarvan de aanbesteding 1 April heeft -plaats gehad. Dit zullen zijn eönge- zmswonilngem voor financieel minder draag- teichtïgen, met een huurprijs van f5 tot f5.75. l Aan 'tZuidpJeiü zal de N.V. Flatgebouw Zuid een flatgebouw stichten met twaalf woonlagen eri 119 woiiingea. Op dit plein zijn vijf flatgebouwen geprojecteerd, waar van dit het eerste is. Dezer dagen is het aanbesteed. Deze flat zal een z.g. galcnj- bouw zijn met een lift, van hetzelfde t;. pe als het .flatgebouw aan den Kraliïtgschen Plas en in den Bergpolder. Achttien woningen komen in de Gamisse- buurt. Dit zal verdiepingbouw zijn met twee woningen. Deze woningen zijn bestemd voor groote gezinnen. Aan den Gordeiweg zal de gemeente' Rotterdam een gebouw zetten voor ailecm wonendm. Dit gebouw zal ook door de ge meente geëxploiteerd worden. Er zullen 105 woningen zijn. Ook dit zal z.g. galerijbouw zijn. In de binnenstad zullen tusscben den Goudschesingel on den Goudscherijweg en kele duizenden woningen verrijzen. Het eerste complex van 500 woningen van dit groote plan binnen het verwoeste gebied komt tlians in uitvoer'ng Dit complex van 500 woningen wordt langs den Goudsche singel begrensd door een rijf lagen hoogen galerrjbouw, In de parterre van dezen bouw zullen winkels gevestigd worden. Voor de hier achter gelegen woningen wordt ook do z.g. strookenbouw toegepast, waarbij de strooken loodrecht op den Goudschesingel staan en een afdalende hoogte hebben van vier, drie en twee lagen. Het binnenterrein tusschen deze strooken zal al? openbaar park worden aangelegd en in directe verbimd.ng staan met het centrale park, dat midden tusschen den Goud sellerijweg en den Goudschesingel is geprojecteerd. Half April zal met het hei werk voor dit complex worden aange vangen. In Oud-Mathenesse zullen 1000 woningen dat is een van de eerste vereischten van een moderne vrouw Onze corsetten zijn van een dusdanigen vorm en struc tuur, dat zij Uw jeugdig fi guur nog meer accentueeren Speciale reparatie-inrichting DE SPECIALIST Hoogstraat 156 Telefoon 68324 14) Ze zeiden niets meer De kellner bracht het bestelde en zette het voor ben neer Angelica zag, hoe hij naar den heer aan de tafel er naast ging, den heer met den strooien hoed. Ze kreeg dezen man na eerst in liet oog en fluisterde haar vriend iets toe. Ladsslaus Marczali keek om; hij kon door do klimopranken niet veel van den man aan den anderen kant zien, op wien Angelica hern opmerkzaam had gemaakt. Maar hg schudde het hoofd. „Je ziet spoken." Hij koude den man niet. Maar Angelica was ongerust geworden. Ze wenkte den kellner. Ze betaalden, lieten hun koff'e onaangeroerd en gingen heen. Hoofdinspecteur Kybander keek het paar na. Ze gingen in de richting van het park en zou den waarschijnlijk daar op een bank hun ge sprek voortzetten. Een goed paar, dacht hij. Die Honaaar past goed bij 'haar. Tenminste uiterlijk. Breede schou tjpr<; als het tenminste geen watten zijn smalle heupen; een figuur voor beeldbouwers, die het model voor een beeld voor een sport veld zoekerf Daarop stond hrj op en ging aan de tafel van den verbaasden Henke zitten. „Een reusachtig masker, inspecteur; met zoo weinig middelen." „Blijkbaar toch niet goed genoeg. Het beviel Angelica niet erg. Maar waarschijnIgk zou ze voor iederen toehoorder zijn weggeloopen „Ik kon niet veel verstaan," zei Henke, „maar ik had het gevoel, dat ze elkaar over en weer de schuld toeschoven. Een paar woor den heb ik opgevangen. Heb ik me vergist?" Kybander speelde met zijn strooien hoed. „Wat een ellendige dingen zijn dat", zei hij. Maar daarop hief hrj met een ruk bet hoofd op. „Neen, Henke, je hebt het goed gehoord. Ze spraken allebei over den moord en wat het merkwaardige was: het was de Hongaar, die graag weg wilde." „Ja, hg stelde het meisje dringend een on middellijke vlucht \oor." „AhJ" zei rechercheur Henke zegevierend, Kj bander keek hem aan. „Zeg toch niet: Ah, man! Je doet alsof het een vingerwijzing is, een lichtstraal." „En is dat met zoo, inspecteur?" „Volgens mgn meening heeiemaal niet", ant woordde Kybander grimmig De kellner bracht hem zijn kop koffie na; hij dankte met een hoofdknik en dronk den kop in éen teug leeg. HOOFDSTUK VJ. Peter Braubach liet zijn handen zinken. De laatste toonen van den mooien, grooten vleu gel verklonken. Hg wendde zich op de draai kruk half om en keek zijn nichtje aan. Veel kon hij met van haar zien. De groote staande lamp was tusschen hen. Angelica zat op den divan tegen den muur, verder was er niemand in de kamer. „Ik ben een stumperd in vergelijking met jouw vingervlugheid. Waarom wilde je, dat ik zou spelen?" „Je hebt heel mooi gespeeld, Peter; zoo'n tango kun jrj beter spelen dan ik. Werkeirjk, heel aardig." „Heel aardig", herhaalde hij. Zrjn mond kreeg een bitteren trek. „Dat is een leetgk woord, zelfs als het goed gemeend is. Het schg'nt over mijn hcele ieven te heerschen. Heel aardig, niets half meer, maar ook nog niets beet." „Ben je uit je humeur?" „Deze dagen zijn er toch ook niet naar om vroolijk te zijn. Zoo pas is Joachim begraven. De moordenaar is nog niet gepakt, hij wordt misschien nooit ontdekt en de inspecteur van politie was zoo vriendelijk, mij eraan te her- 'I gebouwd worden in drie a vier woonlagen. Deze plannen bevinden zich nog in een stadium van ontwerp. Voorts zullen 1100 woningen gebouwd worden in de Cajjnissebuurt, voor het groot ste deel bestaande uit twee woonlagen en enkele van drie woonlagen. Tenslotte komen nog 150 woningen in Clia.rlois, welke dr.e woonlagen met oerilxaai trappenhuis van zeer breed type zullen bevatten. Deze bouw zat bin nenkort worden aanbesteed. Met uitzondering van de woningen ia oud-Mathenesse, waar de bouw eeuige vertraging ondervindt in verband met de spoorwegplannen, zal met den bouw van alle andere complexen in den loop van April een aanvang worden ge maakt. Be woningbouw in Rotterdam is van zelfsprekend met dit programma niet uit gepraat. In 1942 za! men weer met nieuwe plannen komen, om ook ia dat jaar een groot gedeelte van de verwoeste wonin gen te herbouwen. In de binnenstad zal de woningbouw zich zooals gezegd in 1944 beperken tot bet complex teu Noorden van den Goudschesingel. Al is er uiterlijk voor den voorbijganger in de binnenstad niet zoo h-eel veel te zien, toch ziet men, wan neer men maar wat meer aandacht be steedt groote activiteit. Geen wonder, ais men weet, dat de Diweromet ongeveer 4000 arbeidskrachten werkt en een 200-tai vrachtauto's in bedrijf heeft. In hoofdzaak wordt er gewerkt aan het bouwrijp maken van den grond en aan straalamleg. D© grond voor een 50 meter breede straat, welke van den Goudschesingel naar de Hoogstraat .loopt, ligt gereed voor den aan leg. Binnenkort wordt een gedeelte over de geheele breedte aangelegd, tea einde ©en indruk te geven van deze toekomstige straat Het opperbevel der Duitsche weermacht maakte gistermiddag bekend: In Noord-Afrika is het op 31 Maart door Duitsche en Ifaliaansche pantsertrocpen en luchtstrijdkrachten behaalde succes nog grooter geworden. Dinar bij werden dertig vijandelijke voertuigen buitgemaakt, Hei luchtwapen ondernam gewapende verkenningen Loven bet zeegebied random Groot-Biitlannië en bestreed daarbij ook gisteren op succesvolle wijze de vijande lijke koop\ aardijscheepvaart -Twee schepen van 4000 b.r.t' werden tot zinken ge- j bracht, zes andere koopvaardijschepen wer den deels zoo ernstig beschadigd, dat zij als verloren beschouwd moeten worden. Een gevechtsvliegtuig vernielde in scheer- vlucht drie vijandelijke vliegtuigen op een vliegveld in Zuid Engeland en beschadigde verscheidene andere toestellen. Andere luchtaanvallen waren gericht op havens- en fabrieks installaties in Zuid Engeland en Schotland, - In de Middellandscbe Zee vernietigden Duitsche gevechtsvliegtuigen ten Westen van Kreta in een dapperen aanval op een krachtig beschermd konvooi twee gewa pende vijandelijke koopvaardijschepen met tezamen 16.000 b.r.t. De vijand vloog noch overdag, noch des nachts naai: Diditsehland. Ondergang van Britsch troepen trans portschip. Het D.N.B, meldt uit Madrid: Gistermiddag is liet Spaansche s s. „Ca- bo de Horn os" te Santa Cruz de T-ene- riffe aangekomen met aan boord 77 ge redden van het Engelsche troepentransport- schip „Britannia", van 8800 ton, dat on- inneren, dat de poging om mij toch nog om zeep te brengen, gemakkelijk herhaald zou kun nen worden. Het is dus niet overdreven om te zeggen, dat ik uit mijn humeur ben." Hg vertrok zijn gezicht. „Weet je, wat mij zoo opvjjt, Angelica, neem mij niet fcwaiijk, dat ik het zoo openlijk zeg, maar jij noch tante Eva hg aarzelde een oogenblik, doch ver volgde spoedig- „Erg aan Joachim gehecht wa ren juthe blijkbaar toch niet." „OmJat we niet het zooals Dora met roode gezichten van liet huilen rondloopen?" „Niet daarom. Maar ais ik het zoo zeggen mag: ik heb het gevoel, dal jullie tevreden bent met den gang van zaken, zooals die zich heeft voorgedaan." „Dat is sterk, Peter. Hoe kun je zoo iets zeggen?" „Neem me niet kwalijk, maar ik heb den indruk, dat het zoo is Jullie vonden het grieze lig en daarom moest ik bij jullie in komen wonen. Maar nu is alles orde. Is het niet zoo?" „En als het nu eens zoo was?" Hg draaide op zijn pianokruk heen en weer. „Het is geen verwijt. Angelica, alleen maar het vaststellen van een feit. Hc-t was misschien moeilijk om goed met Joachim op te schieten." „Misschien „Zoo. En ik dacht vroeger, dat jullie drieën het altijd zoo eens waren." „Naar buiten zal het daar ook wel op ge leken hebben." „Maar?" „Geen maar. Laten we daar nu niet meer over spreken. Later misschien." „Ik dacht het maar", zei Peter Branbach. Het was een oogenblik stil. Daarop zei Ange lica: „Dat Joachim op zulk een manier om het leven kwam, blijft natuurlijk verschrikke lijk. Ik faid iederen avonds dat de moordenaar, wie het ook geweest mag zijn, gevonden mag worden." Peter Braubach kpikte zonder iets te zeg gen. „Het'is als een nachtmerrie", merkte hij na een poosje op. „De verdenking ligt als een nevel in de lucht en wij zitten er alien langs door een Buitscb oorlogsschip in den Atlantisch©:! Oceaan tot zinken, is ge bracht Onder de schipbreukelingen bevon den zich tien gewonden, di© naar eert kli niek gebracht zijn. De geredden meldden, dat de bemanning van de „Britanma" uit 4S0 personen bestond en door het Duit sche schip na drie waarschuwingsschoten ge'ast werd in do reddmgbooton te gaan. Daarop werd de „Britannia" tot zinken gebracht. Be geredden dreven vijf dagen en vijf nachten lang op zee rond, tot zij door het Spaansche schip werden opge nomen. Be Hongaarsch© minister-president, graaf Paul Teieki, is gisternacht te Boeda pest piotseding overleden. Als doodsoor zaak werd later zelfmoord opgegeven. TeieH, die in 1879 was geboren, werd in 1920 minister van buiteniandsche za ken. Hetzelfde jaar werd hij minister-pre sident, welke functie hij tot 1921 bekleed de. In 1925 was hij lid van do Mos oei- commissie van den Volkenbond. Da laat ste jaren heeft hij de politiek van Hon garije ge'eid Onder zijn leiding trad Hon garije toe tot het drie mogendheden pact. Graaf Paul Tel-e-'d was, behalve politi cus, eMn bekend geograaf. De Hongaarsche regeering heeft gister ochtend onder voorzitterschap van den" mi nister van binneniandsche zaken, Keresz- tes-Fischer, als in rang oudste lid van het kabinet, vergaderd, en heeft besloten af te treden. In bevoegde Hongaarsche poli tieke kringen verwacht men een spoedige oplossing van de regeeringscrisis. Men ver klaart, dat do tot dusver gevolgde koers der regeering noch in buiteniandsch, noch in binnenlandsch politiek opzicht gewijzigd zal worden. De rijksregemt heeft dein minister van tenlandsdhe zaten, ven Bardossy, bet pre mierschap toevertrouwd. Bardossy heeft deze opdracht aanvaard. Ander personeel© wijzigingen iin het kab'net zrjn. niet te ver wachten, naar verluidt. lialiaansch schip steekt den Oceaan over. Het Itaharrasche schip „Imaia'a" ie, naar Stefani uit Rio de Janeiro meldt, giste ren aldaar uit Somaliland aangekomen. In politieke en journalist'eko kringen heeft dit diepen indruk gemaakt, daar de Italiaan- sche boot er in is geslaagd, ondanks de Britsche blokkade in den Indischen Oceaan, in Brazilië aan te komea. Ladingen ontplofbare stoffen aan de Donau. Voiksduitschers, die over de Duitsche grens gevlucht zijn, melden, dat de dam in de Donau bij Apat op verscheidene plek ken met ladingen ontplofbare stoffen is voorzien. Daar de Donau op het oogenblik een hoogen stand heeft, is het blijkbaar de bedoeling van de Zuid-Slaven, de Duit sche dorpen van de Zuidwestelijke Batsjka onder water te zetten. De Amerikaansche -wapening. Het wetsontwerp waarbij ongeveer 4.300.000.000 dollar voor Amerikaansche wapeningsdoeleinden wordt toegestaan, is gisteren definitief door den senaat aange nomen. Het ontwerp bevat een clausule, volgens welke de Amerikaansche weer macht producten slechts in het buitenland mag koopen, wanneer zij in de Vereenig- de Staten niet in dezelfde kwaliteit, vol doende hoeveelheid of tegen denzelfden prijs voorhanden zijn. Deze clausule heeft in de eerste plaats betrekking op den aan koop van vleesch in Argentinië. HOOFDSTRAAT 34 - SCHIEDAM TELEFOON 68260 fj| midden in. Hij zweeg en trok aan zijn handen. Plotseling zei hij luider dan tevoren: „Ange lical" Ze schrok. „Mijn hemel, ik hoor je toch wel!" Hij zeide en de zin was als .iets drukkends, iets zwaars, dat hij van zich afwierp en haar toegooide: „Angelica, ik weet, wie het vergif in de vermouth heeft gedaan." De zin bleef alleen in de kamer hangen. Zachter ging Peter Braubach voort: „Ik heb het aar. de politie verteld." En tegelijk ver ontschuldigend: „Ik moest het we! zeggen, ik kon het niet uit den weg gaan. Die hoofdin specteur is een menschenvanger." Angelica antwoordde niet. Het zweet brak Peter uit; hij merkte het zeil. „Maar ik neem het terug, Angelica, ik lieg ze wat voor, alsMidden in den zin brak hij af en liet de hoofdzaak ongezegd. Nu opende Angelica eindelijk den mond en haar stem scheen ergens in de verte vandaan, te komen. „AJs? Wat wilde je zeggen, Peter?" Op den schoorsteenmantel tikte de klok. Het geluid viel in de stilte als druppels op een steen. Peter Braubach zei zachtjes: „Als je met me trouwt, Angelica." Het was er uit. Hij liet zijn vinders los; zijn handen vielen naar beneden alsof ze afgebroken waren. „Ik houd niet van je, Peter." Hg stond op en ging naar haar toe. Iedere stap kostte hem groote inspanning. Bij de lamp bleef hrj staan. Het licht liet zijn gezicht in half donker. „Maar ik houd van jou, Ange lical" Zijn gezicht was vertrokken. „Ik boud meer van je dan van mijn leven. Je moet het weten. Ik wil je op mijn handen dragen." Hij zag haar gezicht en hield op met spreken. Ze glimlachte ironisch. Haar oogeh keken naar zijn banden, alsof ze da mogelijkheid van het gedragen worden overwogen. Hrj kreeg een kleur. „Wat heb je aan de politie gezegd?" „Wat ik gezien heb", antwoordde hij. „En wat was dat?" „Ik heb gezien, dat jg het vergif *u den De in berichten uit Washington voor komende bewering, dat de Duitsche m Ilatiaansche schepen, d.e zich in Ameri kaansche havens bevinden, in bes'ag zijn genomen om daden van sabotage te voor komen, werd gisteren in politieke kringen dor rijkshoofdstad „volmaakte onzin" ge noemd, zoo vernomen wij van we ingel elite zijde. Zooals bekend, kan een kapifce.n rosp. de eigenaar van een schip met zijn eigen dom doen wat hij wil, voor zoover hij daarmede niet andere schepen of de ha ven beschadigd. Wanneer een kapitein-bo vendien nog de vrees koestert, dat het schip, dat onder zijn bevel is geplaatst, in handen van den vijand zou kunnen vallen, is het ten erkend en. goed recht, zijn schip onbruikbaar - te maken. -Echter, de jongste uitlatingen van de.i Amerikaaa- sch-en ministe' van justitie, Jackson, wij zen er duidelijk genoeg op, dat men zich in de Yereenigde Staten ver boven het voltennecht verheven voelt, ja, de reclit- basis van de betrekkingen, die tusschen sta ten bestaan, als van nul en geeaer waarde beschouwt. Volgens ©em bericht vaiu „Associated Press" uit Washington heeft de minster van fi- namekm, M-orgenthau, vertelaard, dat zoowel hij als zijn collega van justitie,, Jacfcsela, thans een onderzoek instellen naar do mo gelijkheid van stappen om de dertig sche pen van de as, waarop iin Amerikaansche havens beslag gelegd is, in bet bezit valn de Vereemigde Staten te brengen. Voor de technnisohe bïxemderhedem van dit optre den, waarbij de schepen aaln de Vereeaigde Staten vervallen verklaard zoudein worden, verwees hïj naar Jackson. Op de vraag of •ook beslag op schepen van andere landen wordt overwogen, antwoordde Morgetathau, dat van te voren geen mededeelingen hier omtrent gedaan konden worden, zoo dat al in bet voornemen mocht liggen. Het Amerikaansche departement van buiteniandsche zaken lïeeft do Duitsche ambassade gisteravond het antwoord der Amerikaansche regeering op do beide Duit sche probestnota's van 31 Maart en 1 April doen toekomen. De Amerikaansche nota wijst den Duitschen eisch tot het vrij'aten van schepen en bemanningen af. Slechts ten aanzien van het Duitsche protest tegen de behandeling en de huisvesting der Duit sche zeelieden wordt verklaard, dat een nieuwe nota zal volgen, zoodra het onder zoek voltooid is. Roosevelt en de stakingen. De secretaris van het Witte Huis, Early, verklaarde tea overstaan van de pers, d^ president Roosevelt voorloopig een afwach» tend©, waarnemende houding inneemt te genover de stakingen in de bewapen ings- industrie-van de Vereemigde Staten.. Ecrly legde deze verklaring af in antwoord op een vraag, of Roosevelt een oplorjing van hel stakingsvraagstuk overwoog. Bij Gerrlt Verboon str. Gebouw H-A.V.-Banic krijgt U voor Uw textielpunten nog PRIMA KWALITEIT wijn hebt gedaan." „Hoogst eigenaardig, Peter! Je gelooft, dat ik de moordenares van Joachira ben, je weet, dat ik geprobeerd heb, jou te vergiftigen, en je wilt met me trouwen? Ben je dan niet bang Hij stond radeloos tegenover haar. Met dit meisj'e zou bij het nooit klaar speien, ze was hem zelfs nu nog de baas, nu hij gelooid had, haar voor zich op de knieën te zien smeeken. Zijn bezieling was plotseling als weggeblazen. Hij voelde zich klein worden „Zal ik mijn ge tuigenis herroepen?" vroeg hij gedempt. Angelica haaide haar schouders op. Ze had zich liever in de tong gebeten, dan hem nu een verzoek gedaan. „Je kunt het niet ontkennen," zei hij drin gender. „Ik heb het poeder gezien en ik heb gezien, dat je het zakje uit je handlaschje hebt genomen en het poeder in de glazen hebt ge schud." Hij sprak met verder. Angelica was opgestaan en liep hem voorbij naar de deur. Ze liet hem eenvoudig staan en ging de kamer uit- Ze liep de gang over en ging haar kamer binnen. Hier was nog steeds aües rose: de kamer van een jong meisje. Ze stapte naar den spiegel, draaide het licht op en keek naar haar gezicht. Blauwe oogen zou zo hebben? Ze schenen haar diepzwart en hadden een ge vaarlijken glans. Haar lippen waren smal als een streep.' In de mondhoeken stonden twee rechte plooien. „Zoo gaat het-nietmom pelde zij. Iemand, op wien ze tot voor kort heel erg gesteld was geweest, was haar nu in één enkele minuut onuitstaanbaar geworden. Ze overdacht angstig; Twee zijn er nu al absoluut zeker van, dat ik Joachim gedood heb. De eene" wil met me vluchten en de andere wil voor me een leugen doen en me trouwen. Het leven is waarlijk niet éénvoudig. Toen er aan de deur geklopt werd, keerde ze zich om. Als dat Peter was, zou ze hem er uit gooien. Ze stond als een kat, gereed om te springen. „Wie is daar?" (II'ordt ven'nh/tt) A v - K J V f 4 *t

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 6