Laatste Nieuws De Nederlandsche economie in oorlogstijd Gemengd Nieuws Het competitieschema De diefachtige huis knecht Vier Britsche havens aangevallen Burgerlijke Stand Omliggende Gemeenten Heistelling omgevallen Handel en Bedrijf Operaties bij To broek en Solloem Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 7 Mei 1941 BINNENLAND Rede van commissaris-generaal minister dr. H. Fischböck Sport Cricket Instelling van tweeafdeelingen en vier plaatselijke groepen Hij praatte teveel - BUITENLAND Vliegveld Lucca op Malta gebombardeerd VLAARD1MGEN Winterhulp Nederland Treinverkeer tusschen Rotterdam en Schiedam gestagneerd Dividend A.K.U 5 pet. (v.j.4pct.) Overzicht Amsterdamsche Effectenbeurs BEURS VAN AMSTERDAM Britsche aanval in Oost-Afrika afgeslagen Vu 486e STAATSLOTERIJ - Voor ©en groot aantal vertegenwoordi gers van industrieel© bedrijven uit Limburg heelt de commissaris-generaal voor finan- citn ©n economische zaken, minister - 1 r, II Fischböck, te Maastricht een rede-ge houden over „Die Wirtschaft in den Nieder- landen im Kriegc". Dr. Fischböck tfoes in de ©orate plaats op de beleckenis van de industrie in ons land, waarin veertig procent van de bevol king haar bestaan vindt. Limburg heelt op industrieel gebied ©en heel bizondere be teekenis. Vooral ook omdat in dit gewest de steenkolen gevonden worden. Met na druk wees spr. er op, dat alle maatrege len, die op het oogenblik getroffen 'wor den, moeten worden gezien van het stand punt, dat Dirilschland op het oogenblik in oorlogstoestand verkeert. Alles moet dus gericht worden op die voorzieningen, die voor dch oorlog en een uiteindelijke over winning noodzakelijk zijn. Vandaar dat op het oogenblik bedrijfspolitieke, economi sche en sociaal-politieke maatregelen ge troffen worden, die in normale tijden zeker achterwege zouden blijven. Deze maatrege len zijn ook niet in overeenstemming met wat men zich in de toekomst van de economische verhoudingen op het Europee- sclio continent voorstelt. De8 voornaamste moeilijkheid, waarmede de industrie op het oogenblik ie kampen lieeft, is het niet in voldoende mate aan wezig zijn van grondstoffen, terwijl zich ook .moeilijkheden met den afzet vpordoen. De huidige situatie laat niet toe naar be lieven over grondstoffen te beschikken en te fabriceert®. Er moet vervaardigd wor den, wat op het oogenblik noodzakelijk is. liet is moeilijk uit te maken wat inder daad noodig is en hoe do bedrijven daar aan aan te passen. De ondernemer moet deze vraag zelf onderzoeken. De moeilijk heden zullen minder zijn, wanneer ook de ondernemer zich op dit standpunt stelt en zich weet aan te passen. Deze moei lijkheden zijn bij de bezettende macht ech ter volledig bekend en deze zal alles in het werk stellen om de overwinning daar van te bevorderen en de Nederlandsche in dustrie niet zwaarder te belasten, dan met het oog op de oorlogsdoeleinden noodzakelijk is, Ectn tweede moeilijkheid is, dat ook hier binnenkort te verwachten is een ge brek aan g'schikte arbeidskrachten, waar mede men in Duitschland in nog voel groo- tere mate te kampen heeft. Dit probleem zal zich in steeds hoogero mate doen ge voelen, naar gelang de werkloosheid ge heel verdwijnt. Ook de -sociale doeleinden, die Duitsch land nastreeft, heeft man tol nog toe niet kunnen verwezenlijken in die mate, als wel gewenscht was. Maar ook dit is een ge volg van don oorlogstoestand. Het stre ven is er evenwel op gericht den Neder- Irmdschen arbeider een positie te bezor gen, die gelijkwaardig is aan die van de Duitsche arbeiders. Dit «geldt ook voor de loonpolitiek, waarin men het stand punt huldigt van een" rechtvaardige ver- deeling van het loon. De huidige toe stand ©ischt, dat de prijs- en loonpolitiek zooveel mogelijk gestabiliseerd blijft, voor zoover de omstandigheden dat. toelaten. Loonsverhoogingen zullen dan ook alleen worden toegestaan, wanneer deze onver mijdelijk zijn. Ik kan absoluut niet hegrijpen, aldus dr. Fischböck, dat er in Neder'and tal van vennootscfiapp-en zijn, die de winst, die zij maakten over 1940, gebruikt hebben om een verhoogd dividend uit te keeien. Dat is niet te verantwoor den in een tijd, dat loomsverhooging onmogelijk is. Door deze verhoogde uit- koeringen wordi het inkomen der aan deelhouders vergroot. Afgezien van het sociale en sociaal-politieke standpunt, heeft dit een negatieve uitwerking op •de economische positie van het land. Juist in die kringen zitten de klagers over het gevaar voor inflatie en pver een te -groote circulatie van- bankpa pier, terwijl zij door hun handelwijze de koopkracht nog verheogen. Terwijl de ondernemers klagen over bestaande of nog dreigende gevaren, honden zij vast aan de verhoogde dividenduitkee- ring, waardoor'zij deze gevaren zelf vergrooten. Deze politiek begr.jpen wij niet. llier beslaat gevaar voor een nrs- verstand, waarvan de betrokkenen zelf de_ consequentie moeion dragen. Wij zullen maal regelen treffen om er voor te zorgen, dat deze verhoogde winsten op een behoorlijke wijze worden be steed. Zeer zeker is het moeilijk en niet prot tig voor ons, dat de voorziening met grondstoffen en levensmiddelen niet kan geschieden, z o-ca's dat wel wensen "lijk is. Op het oogenblik is vooral hinderlijk het gebrek aan aardappelen. Er wordt even wel bizondere zo-g aan besleed. We zitten nu in -een beperkingstoesfard, die onver mijdelijk is. Het was waarschijnlijk beter geweest, als de distributie eerder ter hand was genomen, dan had men de aanwezige voorraden over een grooteren tijd kunnen verdoelen en dan was het gebrek nu niet zoo groot geweest. Zoodia de nieuwe oogst er evenwel is, is het prohlcem opgelost, omdat Nederland in dev behqefte aan aardappelen zelf kan voorzien. Spr. wijst er verder op, dat voor tal van artikelen de toestand voor do Ne derlandsche bevolking" nu gunstiger is, dan tijdens den wereldoorlog. liet streven is er op gericht hij de verdeeling de grootst mogelijke rechtvaardigheid te betrachten. Daartoe is de medewerking van de he volking noodzakelijk. Het is noodig do productie van voedingsmiddelen zoo hoog mogelijk op te voeren. Spr. hoopt, dat men dit zal begrijpen en daaraan mei ezal werken. Dit geldt ook voor de voorziening mei grondstoffen. Er komt een verordening, welke beoogt de verwerking \an sommige metaalproducten aan banden te leggen. Dit gebeurt om te zo-rgen, dat de aanwezige voorraden zoo nuttig mogelijk besteed wor den. Wat de kolenvooiziening betreft, produ ceert Limburg voldoende om de behoefte van geheel Nederland te dekken. liet Euro peesche continent heeft evenwel niet vol doende om zijn geheel© behoefte te ver zorgen, omdat de aanvoer van Engelscho kolen stop ligt. Duitschland proluceert ook meer dan hel noodig heefl, maar an dere landen hebben te weinig of geen ko len. Deze landen moeien dus door de ko lenproducenten- verzorgd worden. Neder land kan daarbij niel op het standpunt staan, dat lie* alleen voor zich zelf heeft te zorgen, maar het moet meehelpen in de Europeesche eenheid. Het uitvallen van Engeland is niet al leen de oorzaak. Dat zou wel te compen seeren zijn. Ook do tia'isportmo:-ilij'kbeden spelen hier een rol. B'it is echter een tij delijk probleem, want als de transport moeilijkheden zijn opgelost, is de toes land weer in orde. In geen geval mogen deze moeilijkheden oorzaak zijn, dat LeJnjven worden stop gezet en daarom zal ok al les in-het werk worden gesteld om dat te voorkomen. Het bestuur van den Nedcilaadsehen Cricket Bond heeft besloten, zijn besluit inzake de zestien elftallen voor de eerste klasse te handhaven en heeft daarvoor het volgende schema van wedstrijden vastgesteld Voor H.C.C. 1: zeven uit- en zeven thuiswedstrijden; voor 1LC.C. 2: zes uit en zes thuis; voor II.B.S. en Rood en Wil eik zeven uit en zeven thuis; voor Hermes-D.Y.SV.O.C., Excelsior, V.R.A. cn V.V.V. elk zes wedstrijden thuis en uit; voor A.C.C. zeven thuis en zeven ont moetingen uit; voor Haarlem, Sparta, S.C.H.O, en Hercules, elk zes uit en zes thuis, terwijl voor Quick -(N) 5 thuis en vijf uitwedstrijden ziin bepaald. P.W. zal vier maal naar het Westen komen en vier thuiswedstrijden spelen. In totaal zal derhalve het eerste klasse programma 194 wedstrijden bevatten. Biit schema houdt in de eerste plaats rekening met de plaatselijke wedstrijden. De elftallen zijn daartoe ingedeeld in groe pen, t.w. de. Haagsche groep met H.C.C. 1 en 2,, en H.B.S.; de RotterdamschSchie- damsehe groep: V.O.C., Sparta, Hermes- D.V.S. en Excelsior. Voorts de Amster- darasche groep: V.R.A., V.V.V. en A.C.C.; de Utrechtsche groep met Hercules, S.C.H.C. en Quik (N.), en-de Haarlemsche groep: Rood en Wit en Haarlem. Bovendien zijn de elftallen daarnaast verdeeld in twee afdeclingen: H.C.C. 1 en 2, II.B.S. Rood en Wit, V.O.C.," Ex celsior, Hcrmes-D,V.S., V.R.A., V.V.V. en A.C.C. als afdeeting 1; terwijl afdeeling 2 bestaat uit: Haarlem, Sparta, Hercules, S.C.H.C. en Quick (N,). De elftallen van een groep spelen alle tegen elkaar uit en thuie. De elftallen van afd. 1 spelen zoo veel mogelijk wedstrijden tegen el kaar, evenals die van 2, echter met dien ver stande, dat groote reizen in de eerste plaats vermeden zijn. De v, edslrijdon van P W. zijn alle tegen de zelfde tegenstanders uit en tiiuis, dit zijn de vereenïgingen I1C.C 1, H BJ3, Rood en Wit en A C.C., weike in liet algemeen wel bereid zijn in Enschede te speten Deze vier vereeni- gïngen speten d.tn ook veertien wedstrijden. De wedstrijden 'van P W worden ats extra .wed strijden beschouwd Voor deze wedstrijden kun nen de tegenstanders van P.W. spelers laten uitkomen, die in de andere competitiewedstrij den daartoe niet gerechtigd zijn. Ook P.W. kan zich,indien noodig, met spelers van andere elftallen versterken of volledig maken. Zooals reeds werd gemeld, is de 22-jarige huisknecht J. W, M. de J. in Den Haag, die met f20.000 van zijn patroon spoor loos uit Den Haag was verdwenen, Maan dagavond in Mill door den gemeenteveld wachter aldaar gearresteerd. Rechercheurs van de Haagsche politie, die den arrestant gisteren uit Mill hebben gelraald, zijn hij een voorloopïg verhoor van De J. het volgende te weten gekomen. Op 3 Mei was De J. belast met het schoonmaken van het kantoor van ziij'n patroon en bijl was toen tegenwoordig bij het uitbetalen van geld. Tevens zag hij toen, dat de sleutel van de brandkast in een aangrenzende 'kamer in een taschje werd opgeborgen. Toen even later niemand aanwezig was, slaagde hij' er in den sleutel uit het tasdije te halen, waarna hij aan zi/ri patroon vroeg de-deur van de kamer, welke aan het kantoor grensde af te sluiten, daar er anders stof irt zou komen, zooals hij beweerde. Later zag hij zijn kans schoon de brandkast te openen en het geld, dat on geveer een waarde van f20.000 vertegen woordigde, weg te nemen. Hierna nam hij per trein de vlucht naar Mill in Noord-Brabant, hier was hij goed hekend, daar hij er tijdens de mobilisatie a!s hospitaalsoldaat in garnizoen liad ge legen. Overal hing h'ij fantastische verhalen op betreffende de herkomst van hel geld. Zoo vertelde hij op het station te Boxtel, waar hij op aansluiting moest wachten, dat hij veel geld had verdiend met boksen In Mill dischte hij een ander verhaal op. IlTj zou n.l. van verschillende kanten geld hebben ontvangen van verzekeringen, daar cenige familieleden van hem waren over leden. lJ|ij liet liet geld flirkt rollen en bezocht vele caté's,- waar 'hij1 link's en rechts rond jes uitdeelde. Toch was er een caféhouder die het zaakje niet vertrouwde. Hij begaf zich naar den gemeenteveldwachter en ver telde va", zijp vedervaren. Deze had juist een extra radiobericht gehoord, waarin de aanhouding van De J. werd verzocht. Hij combineerde" een en ander, toog op on derzoek uit en arresteerde den huisknecht. Nog denzelfden avond belde de gemeente veldwachter de politie, in Den Hang op eh gisteren vertrokken, twee recliercheuis naar Mill. Gisteravond laat kwamen zij met hun arrestant in Den ILnug a-th. Vermoedelijk heeft deze zidh aan nog meer diefstallen schuldig gemaakt en een diepgaand onderzoek wordt dan ook in gesteld. i De caféhouder in Mill heeft intusschen een buitenkansje. Hij was het, die aanwij zingen gaf, welke tot de aanhouding van De J. leidden en zal .dus voor de uitge loofde belooning in aanmerking komen. Van het gestolen geld werd nog onge veer f 16.000 op hem gevonden. Duitsch weermachtsbericht De laatste straatcoll-ecto voor Winter hulp Nederland heeft opgebracht f 500. De vorige straatcollecten leverden op resp. f1015, f685, f 400 en f385. Hedenochtend om elf uur is een groote hei stelling, die gebruikt wordt hij de werkzaam heden voor de tuuneitraverse aan de Hene gouwerlaan te -Rotterdam, van de rails geloo- pen en omgei allen, liet gevaarte kwam dwars over de spoorbaan te iiggen en vernielde drie bovenleidingen, terwijl twee sporen geheel wer den versperd. Een deel van het treinverkeer moest worden omgelegd, terwijl tusschen Rot terdam en Schiedam een stoomlocomotief heen en weer rr|dt om de treinen door het stroom- looze gedeelte te sleepen Hoewel men onmid dellijk is begonnen met het vrijmaken van de rails, is men er tof nu toe met in geslaagd de heistelling op te vijzelen. De 30 jarige machinist O van Rijswijk, ,nit de Paradijsiaan, die in de bodicningscabme da tuimeling meemaakte, liep verwond risen in de zij op en is per aotö van den G G.D. naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar hij ter observatie i3 opgenomen. Schipper van gekapseisde zolderschuit verdronken. Gisteravond omstreeks acht uur is te Rot terdam een zolderschuit, welke met ijzer ge laden over de Maas voer, gekapseisd, doordat de lading begon te werken De schipper, de 35 jarige K. Kriebel, uit Bussum, verdween on middellijk in de diepte. Zijn. knecht kon zich aam den onderkaut van het schip vasthouden. Hij kon door opvarejiden van de sleepboot Willy" Worden gered. Uitslaand© krand te Leeuwarden. In den afgeloopen nacht werd de brandweér gealarmeerd voor een uitslaanden brand ten huize van den heer N. de Wilde in de La Rey- straat te Leeuwarden. Het gezin, bestaande uit man, vrouw eu zes kinderen, slaagde er in met medenemen van enkele goederen, het huis te verlaten. Niettegenstaande de vlammen zoo uitsloegen, dat van het tegenoverliggende per ceel hét verfwerk blaakte en e"en spiegelruit sprong, had de brandweer spoedig den brand gebluscht. De woning brandde geheet uit. D© Beemsfcer bloeit nog niet mooi. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer „Deemsters Weivaart" meldt, dat tengevolge van het gure weer de vruchtboomen in den Beem- ster nog niet mooi bloeien. Ook Zondag zal dit nog niet het geval' zijn. Verwaoht vvoidt, dat de mooiste bloeiperiode dit jaar in. de tweede helft van Mei zal vallen. Herlijn, 7 Mei. (D.N.B.j. Het opperbevel van. de Buitsdhe weermacht maakt hekend: Het luchhrapen lieeft ook in den afge loopen nacht met zeer sterke formaties ge- echtsvliegers hevige aanvallen onderno men op werven, bewapeningsfabrieken en ravitailieerings'bcxlriiVen in de havens aan Clyde. Een groot aantal brisant- en brandbommen veroorzaakte vooral in de cheepsbo-uv. centra rondom Glasgow op nieuw zware verw oesüngen. Andere succes volle luchtaanvallen waren gericht oip de haven- en werfinstallaties van Liverpool, Newcastle -en Plymouth alsmede op andere havens aan de Britsche Zuid- en Zuidoost kust. Blij den aanval op vliegvelden in Zuid- oost-Engeland wierpen gevechtsvliegtuigen hangars en kwartierruimten in brand, ver nielden en beschadigden een aantal op den grond staande vliegtuigen. In het zeegebied rondom Engeland kreeg een koopvaardijschip van 10.000 hrt. drie homvol'reffers Aangenomen kan wor den, dat dit schip verloren is gegaan. Een ander groot schip werd door bomtreffers zwaar beschadigd. Bij aanvallen van Duit- sche jagers op Engeland en, tijdens po gingen van den vijand om de bezette ge bieden en dc Duitsche bocht binnen te vliegen, verloor de vijand zeven jacht- en twee gevechtsvliegtuigen, alsmede zes ver sperriugsballons. In Noord Afrika mislukte opnieuw een tegenaanval van vrij sterke Britsche strijd krachten tegen de in de versterking van Tohroek binnen gedrongen Diiitsch-ltaliaan"- sche troepen, waarbij de vijand zware ver liezen leed. Duilsclie geve: litsv'icgluigen heb'e*i gis teren meermalen liet vliegveld Lucea op het eiland Malta aangevallen. Voltreffers werden geplaatst op de startbanen, par keerplaatsen alsmede op hangars en kwar tierruimten. Fr ontstonden verscheidene he vige branden Bij een nachtelijken aanval van Duitsche gevechtsvliegtuigen en duik bommenwerpers op de haven van La Va leria werd vooral de staatswerf zwaar ge troffen. Duitsche jVhtvliegtnigen schoten boven het eiland drie Britsche vliegtuigen neer. De vüjiand heeft in den afgeloopen nacht met zwakke strijdkrachten ondoeltreffende storingsannvullen gedaan op eenige plaat sen in het Noordwest-Dui tsche kustgebied. Er ontstond noch oorlogseconomischc, noch militaire scliade. In de periode van 30-April tot 6 Mei verloor de vijand in totaal 55 vliegtuigen, hiervan werden dertig vliegtuigen fcijüens luchtgevechten, tien door eenheden der marine en vier door luchfdoelartillcrie neergeschoten, terwijl de rest op den grond werd vernield. In dezelfde periode gingen 38 eigen vliegtuigen verloren. Itoliaansch weermachtsbericht SCHIEDAM. Geboren: 5 Mei. Johanna Antouia, d, v. J. Hess ea J. M. v. Maanen, Juiianalaan 116. Comeli» Johannes, z. v. A. J. Kouings en C. J. Werakc^ Nassaulaan 73. 6 Mei. Helena Petronella, d. v. A. J. Ver meulen en II. -M. Peters, L. Nieuwstraat 23. Marinus Aaldert Teunis Arie, z. v. E. Over heid en A. M. Tintel, Bagijnenhef 1#. Eli sabeth Francina Jolmnna Theódora Cornelia, d. v. H. Th. v. d Kroft en J. E ©tten, Hof- laanstraat 19. Willem, z. v M J. - v. <L -Knaap cn Th. M. IJ Visser, Mariastraal 121. Anton Hendrik, z. v. A. L. Koremaus ea A. v. d. Heuvel, Eilisonstraat 50 0 verléde n: 5 Mei. H Wessel, 77 j. van„Dijckstraat 1G. M. do Ruiter, 52 j. binnen deze gemeente. De raad van commissarissen der Algomecna Kunstzijde Unie N'.V heeft in zijn vergadering van 0 Mei 1941 besloten aan de aandeelhou dersvergadering voor te stellen een dividend, te betalen van 5 pCt. (v.j. 4 pCt) Prijshoudende markt De maikt lijdt nog geregeld onder een go» biok aan opdrachten. Dat het ko'erspeil zich. ondanks afwezigheid van affaire aardig ka», handhaven, voimt wel een bewijs, van da veerkracht van de beurs. De koersen" waren niet veel veranderd. Kort na -do opening volg den de koersen een benedenwaarische rich ting, maar iater op den middag werd rechts omkeert gemaakt en kon vrijwel allerwegen een verbetering w orden opgemerkt Aku's veroorzaakten nogal wat beweging. Het koerspcii bleef zoo goed als ongewijzigd. Uni levers walen goed piyshoudend, maar in door snee weinig veranderd cn eveneens was dit het geval met de Philipsa.mdeelen, waarin op kleine schaal geregeld zaken werd gedaan. De affaire in petroleumfondsen was gering, olie's zakten na vaste opening eemge pu'den in, maar liepen naderhand weer eentge punten naar boven. De affaire in scheepvaarlaandeelen was van minimale afmetingen. Voor Indische cultuurfondsen bestond slechts geringe belang- slelhng. Op de suikerafdeeliug werden va» IIV A.'s slechts een paar stukken verhandeld, maar dit was voldoende om de koers te doen dalen. Do tabdksmarkt lag verlaten. Do rubber- rubriek was stil met siechts geringe verschil len. Do bande! op de beleggingsafdeling was van rustigen aard. Prolongatie 2 3/4 pCt. KOERSEN OP 7 MEI 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Schiedam Rome, 7 Mei. (Stefaui). Het Italiaan- sche weermachtsbericht no. 336 luidt als volgt Formaties van het Duitsche vliegercorps hebben een vliegveld gebombardeerd op liet eiland Malta. Drie Hurricane-machines zijn neergeschoten tijdens een luchtge vecht hoven Malta, geleverd door Duitsche jaclittoestellen. In Noord-Afrika blijven onze operaties zich afwikkelen rondom Tobijoek, waar vijandelijke tegenaanvallen zijn afgeslagen. Aan het front van Solloem, wordt acti viteit gemeld van patrouilles. Tijdens Incht- operaties tegen de basis van Tobroek in de laatste dagen, is nog een tweede vij andelijk schip van gemiddelde tonnage tot zinken gebracht Onze jachrioestellen heb ben boven de sterkte een toestel van het type Blenheim neergeschoten. Brit-' sche vliegtuigen hebben aanvallen gedaan op eenige plaatsjes in Cyrenaica: eenige slachtoffers, lichte schade, In Oost-Afrika is een \ieuwe aanval van den vijand in den sector van Amba Aladji met verliezen afgeslagen. Amerika verbiedt uitvoer van machines naar Rusland. „Associated Press" meldt, dat de Ameri- kaanschc regeering eiken uitvoer van machines en werktuigen, naar de Sovjet Unie heeft ver boden, hoewel de Sovjet regeering alle po gingen in het werk heeft gesteld om de noo- dige uitvoervergunningen voor de deels reeds maanden geleden bestelde ea betaalde machi nes te rerkrijgen. Hel uitvoerverbod wordt ver klaard met de ontwikkelingen van den laatsten tijd, o.a. met het sluiten van het Japansch Russische neutraliteitsverdrag. OBLIGATIES Staatsleeningen Koerland V.K. HEDEN 4% Ned. '41 98%„ '401 '40 II '40 II mbf, '36 '37 '38 99"/.. 97 V2 99'/e 84*/, 89'/a 89% 87% 4% 4% 4% 3% 3% 3-3J% Ned. Oost-lndië 8% Ned.-Indie 1937 8% Ned.-Indië '37 A AANDEELEN Industr. Onderr». (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie 182% Van Berkel 61% Philips Gloeil. G. B. 217 LeverBros&Unilever 118% Peiroleum Kon. Petr. Mij. 282 Rubber Amsterdam Rubber 268'/j Deli Batavia Rubber 207 Suücer' Handelsver. A'dam 425% Javasche Cultuur Ned.-Ind. Suiker Unie 258 Ver. Vorst, Cultuur 117 Tabak Deli Batavia Doli Mij Senembah 97'/.- 99%. 97'/.. 99% 84% 89%. S0 87% 181 i 62 217 22 119%22 282%7 9% 269 421 255 255 117 72 8 9 8% 8 200 201% 265% 261%— ..."210% 218 Scheepvaart Holi.-Amerik. Lijn,. 119 118 K.N.S.M. Nat. Bez. 156% 157%— Kon. Paketv.-Mij.245 244 Ned. Scheepv. Unie 178 177 Rotterd. Lloyd 142% 142 Stoomv.-Mij. Ned... 143 142 Officicele valutakoersen der Ncd, Bank. 7 Mei. Valuta's (schriftelijke en tel.-transacties). New- York 1.88 3/16-1.88 9/16, Brussel 3011 3017, Helsinki 3 81—3 82, Stockholm 41.81 -44.90, Zurich 43 63-43 71. Bankpapier: New York 1.861/2—1.901/4, Brussel 30.08—30.20, Stockholm 44.76—44.91, Zurich 43.59—43.75. (Niet officieel) 4e klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 7 Mei 1941 Hooge Prijzen 'f 5000.— 6848 1000.7827 17389 100.— 4099 5090 9231 Prijzen van f 65. 1371 1628 1674 1690 2041 2389 2592 2709 2725 2959 3140 4130 4426 4518 - 4848 5093 5163 5391 5476 5966 6158 6349 6398 6557 6711 6757 6860 6865 6915 7140 7510 7551 7609 7693 7802 7810 8088 8126 8185 8286 867* 9272 9511 10429 10441 10602 10665 11198 11907 12485 12594 12666 12863 13046 13306 13346 13546 33617 13981 14189 14325 14327 14352 14691 15242 15424 15599 16281 16556 16865 16901 16954 1709S 17151 17332 17439 17534 17621 17750 17768 17954 18068 18724 18S01 19256 19403 19421 19504 20273 20354 20494 20831 21035 21466 Verbeteringen 4e klasse, 3e UJst: 3435 m. 2. 3425: 4786 m. Z. 4768

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3