Agenda STEMPELS Nieuwe opleidings school Glas op straat Verhooging water- keerende dijk Burgerlijke Stand WANDGEDIERTE Metaalbesparing Omliggende Gemeenten Dinsdag 13 Mei 1941 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 Voor H.B.S. en gymnasium Eer» gevaar voor de fietsbanden Kosten vakonderwijs over 1941 Van Spuisluis tot de grens met Rotterdam Een „controleur" jubileum Gouden echtpaar BINNENLAND Fa. W. VAN LOON iSTADHOUDERSLAAN 37 De vondsten te Kuinre Slachtschapen en slachtrunderen Prijzen van kuikens Bevestiging en intrede ds. G. Lans jr. Uitreiking brandstoffenkaarten Handel en Bedrijf Rotterdamsche veemarkt (Vervolg rubriek Stadsnieuws). B. en V, stellen den raad voor ecu nieuwe school voor gewoon lager on derwijs in het gebouw aan den Singel no. 5 te stichten. De nieuwe leerlingensth.oal, waarbij elke school voor gewoon lager onderwijs met een aantal van 210 tot en met 25.3 leerlin gen 6 leerkrachten mag bezitten, zal inge volge het besluit van de secretarissen-ge nera il van de departementen van opvoe ding, wetenschap en cultuurbescherming en van binnenlandsche zaken van 25 Maart 1911 ,met 1 September a.s. ingaan. De toestand op de openbare scholen is zoodanig, dat het aantal leerlingen in totaal 453 meer bedraagt dan het wettelijk betioo- digde aantal, zoodat eigenlijk 2 nieuwe scholen, ieder van pl.ra. 223 leerlingen souden kunnen worden gesticht. De omstandigheden maken het echter ge- wenseht de uitbreiding van het aantal scho len te beperken. Het is daarom de beste weg voor de gemeente, meenen B. en W., om één nieu- ne school te slichten. Deze school is ge dacht in het Oosten van de stad, in het gebouw aan den Singel 110. 5 en is bedoeld als officieele opleidingsschool voor H.B.S. en gymnasium voor dat stadskwartier. Aan genomen mag worden dat een dergelijke school in dat stadskwartier zeer zeker le vensvatbaarheid zal hebben. Er zou kunnen worden begonnen met een 4 klassige opleidingsschool. Hierbij moet men bedenken ,dat op verschillende scholen met naine op school A2 (Oude Kerkhof) verscheidene leerlingen zijn, die voor H.B.S. of gymnasium zijn bestemd, ter wijl op de opleidingsschool G2 verscheidene leerlingen uit het Oosten van de stad gaan. Voornamelijk op school A2 zal door de stichting van deze 4-klassige opleidings school een groot aantal plaatsen open- komen; deze plaatsen kunnen dan bezet worden door overtollige leerlingen van ver schillende andere scholen, waardoor deze scholen van het te veel aan leerlingen zouden worden ontlast. Door de stichting van deze nieuwe school zouden 4 nieuwe leerkrachten moeten wor den aangesteld. Na 1 September a.s. zal de school aan den Singel, die nu nog gedeeltelijk in be slag genomen is voor andere doeleinden, weer geheel vrij komen voor het onderwijs. liet onze fietsenhanden moeten we zui nig zijn en daarom verdienen de vijanden nummer één vort den fietsband: glasscher ven en spijkers, die op den weg liggen, onze bizondere aandacht. Het komt misschien, omdat we nu meer -- ©og hebben gekregen voor de vijanden van den fietsband, maar het lijkt ons toe, dat er meer glas op straat ligt dan vroe ger, .afgezien nog van de glasscherven, die ontstaan, als ruiten op bepaalde plaatsen lir) tientallen tegelijk sneuvelen. Op den Parallelweg ligt nu» nog glas tusschen de straaisteenen ,dat daar overwinterd heeft. Het meest funest voor de banden zijn stukken van öesschen. Gevaarlijk terrein is nu en dan de Bui tenhavenweg. Dit staat in verband met de aanwezigheid van de glasfabriek, die per schuit oud glas aankrijgt ,dat meestal op den wal wordt gedeponeerd en daa met karretjes verder wordt gevoerd. Wie in die periode den Buitenhavens eg per fiets berijdt, brengt het leven van zijn banden in gevaar. De Gemeente Reiniging doet haar best het glasgevaar zooveel mogelijk te beperken. De opzichter en baas melden, als zij bij hun controle op straat veel glas aantref fen, dit onmiddellijk aan het bureau aan den Buitenhavenweg, waar dan maatrege len worden genomen om het glas ten spoe digste te doen verdwijnen. Ook de politie waarschuwt in dergelijke gevallen wel le Gemeente Reiniging. In principe is het verboden de open hare straat te verontreinigen of minder bruikbaar te maken en wie dit toch doet, wordt mpt straf bedreigd. Wie dus glas op straat laat vallen, Is verplicht dit te ver wijderen. Als we allen een beetje welwillend zijn tegenover elkaar, kan veel narigheid voor komen werden. En we zijn welwillend als we glas en andere dergelijke voorwerpen van de rij-straat verwijderen. B en W. stellen den raad voor bet be- drag, dat per leerling onderscheidenlijk voorde scholen voor gewoon envoorUX.O. aan belooning voor vakonderwijzers in 1941 aal worden uitgegeven, vast te stellen op 11718 en f6,711 per leerling. Het totaal der belooning van vakonderwijzers met in begrip van de niet verhaalbare pensioenbn dragen over liet jaar 1941 zullen b^ragen f 5688,77 voor het GX.0. en f 3020.0j voor het UX.O. en het gemiddeld aantal leerlin gen over het jaar 1940 heeft bedragen bij het GX.0. 3311 en bij het U.L.O. ioO. Door dijkgraaf en hoogheemraden \an Schietend is onder de aandacht van B. en W. gebiacht, dat de ringdijk om Schiedam op iele plaatsen de voorgeschreven hoogte van 4 M. -f MAP. niet meer bereikt, in verband waarmede het college is uitgeuoo- djgd deze plaatsen voor het a.s. winter seizoen te doen ophoogon. De directeur van Gemeentewerken rap porteert, dat hem inderdaad gebleken is, dat de betreffende dijk op bijna alle plaat sen onder de voorgeschreven hoogte blijft. Overeenkomstig het verzoek van het hoogheemraadschap hebben ter zake enkele besprekingen plaats gevonden tnss. hen den ingenieur van Schieiand en den directeur van Gemeentewerken, als gevolg waarvan is goedgevonden, dat het gedeelte van den dijk ongeveer van de Spuisluis tot aan den Viaardingerdijk, welk gedeelte slechts enkele c.M. lager ligt dan de voorge schreven hoogte, niet behoeft te woiden verhoogd. Ten aanzien van het gedeelte ten Oos ten van de Spuisluis tot aan de grens der gemeente, werd echter de gestelde ebeh gehandhaafd, zoodat dit nu onder handen dient te worden genomen vóór het aanbreken van het winterseizoen. Voor de ophooging van laatstgenoemd gedeelte is door Gemeentewerken een be grooting opgemaakt, waarbij is gebleken, dat de kosten daarvan op een bedrag van ongeveer f 50 000 worden geraamd. Aan den rijksdienst voor de werkver ruiming voor Zuid-Holland is de vraag voorgelegd, of bedoelde werkzaamheden eventueel in aanmerking kunnen worden gebracht voor uitvoering in werkverrui ming. doch het antwoord luidde afwij zend, aangezien het hier een gewoon on derhoudswerk betreft. E e n i g e 1 fabriek te j Schiedam HEIJERMANS VAN OUWERKERK I [PASSAGE 8 TELEFOON 68604J Bij de 73-jaxige weduwe C. P. v. G aan do lT.aam, kwam een man, die veel belangstelling toonde voor haar materieele omstandigheden. Toen de man weg was, uiiste do vrouw een portefeuille met 2 zilverbons van een rijksdaalder; 2 zilver bons van een galden; een zilveren rijks daalder; 6 zilveren guldens en wat los geld, samen tot een bedrag van onge veer f 25. In de portefeuille bevonden zich bovendien een aantal vleeschbonnen. De politie heeft er kennis van gekregen, dat eenigei tijd gehden bier ook reeds een man bij voorkeur oude menschen bezocht en allerlei inlichtingen omtrent den finan- cieelen toestand vroeg, naar hij beweer de voor de Winterhulp. ,.En hoe staat het met de distributiebonnen?", werd dan gevraagd. Als hij deze in handen kreeg, bleken er later altijd eenige verdwenen te zijn. Of dit dezelfde man is, die ook de wed. van G. heeft bestolen, zal wellicht nog wel blijken. Het zal Zaterdag 17 Mei a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. B. Triestram, kassier ten kantore van den ontvanger der registratie en successie, zijn loopbaan als ambtenaar te Oostburg begon op het kantoor der registratie. Op 22-jarigen leeftijd deed de heer Triestrammet succes het examen als ad junct-commies der registratie. In do eerste 10 jaren van zijn arnbte- naarsloophaan was hij op 11 verschillende kantoren werkzaam, wat te verklaren is, omdai hij ongeveer 3 jaar in ambulanten dienst was. In 1926 kwam de a.s. jubilaris naar Schiedam en in de 15 jaar, dat hij nu bier werkzaam is, heeft hij zich doen kennen als een bekwaam en correct amb tenaar. Op Zaterdag 17 Mei a.s. zullen de heer en mevrouw J. T. J. MelchersBeukers hun gouden huwelijksfeest herdenken. Des morgens ten 9 uur zal een kerkelijke plechtigheid plaats vinden in de R.K. kerk in het rrankeland; 's middags van half 2 tot 3 uur zal er gelegenheid zijn te hun nen huize het gouden paar geluk te wen- schen. De lieer Mei diers die geboren weid te Schiedam, bezocht hier de lagere school, waarna hj te Katwijk zijn studies voort zette. Na zijn verdere opleiding in België en Duitscldand voltooid te hebben, werd hij opgeuotnen in de directie der N.V". Distilleerderij van I. I. Melchers Ilzn., waar in hij tot op heden als oudste directeur werkzham is. Voorts bewoog hij zich op charitatief terrein en in het bizonder had de St. Vincentins Vereeniging zijn belang stelling. Bij zijn vijftig-jarig lidmaatschap van deze vereeniging, werden zijn verdiensten door Z.H. den" Paus erkend, door zijn benoeming tot ridder in de orde van den H. Gregorius de Groote. Gedurende vele jaren was hij president van den Bizonderen Raad der St. Vin- centius Vereeniging, doch trad eenigen tijd geleden af om plaats te maken voor een jongere kracht. Van de oprichting af is de heer .Melchers penningmeester van het co mité van Bijstand, de vereeniging, welke gedurende de moeilijke jaren van werk loosheid, zooveel goeds tot stand wist te brengen. S.C.S. In het clubblad van de Sportclub „Schie dam" wordt meegedeeld, dat de leden collectief zich zullen voorbereiden om dezen zomer het K.L.O-dipIoma te beha len. De heer A. Wessel is uit de redactie commissie getreden Hij meent, dat, nu liet clubblad ingeburgerd is, een ander zijn taak als redactie-secretaris dient over te nemen. SCHIEDAM Passage Theater, half 3 en half 8: Paradijs der Vrijgezellen. Monopole Theater, 2 15 en 7.15 uur. 1- t naer gele vlag (extra een stereoiilrn). Heden e. v d tui 1 -Juni- Atelier voor Binnen huiskunst, Lange Kerkstraat 34. 10-—12 en 25 uur. Schildergenten- tooustelling Willem Brinkman. 14 Mei. Kerb Ned Prot Bond, 8 uur, V.CJ.B. Jeugdgemeenschap. Opvoering Da Kaarsvlam. 15 Mei. Raadsza.il stadhuis 2 uur: Gemeente raadsvergadering, 15 Mei Passage Theater, half 8. The Ramblers. 16 Mei. Musis Sacrum, 7.45 uur. Concert Toon kunst Symphonie Orkest, m. m. v. Carry de Bruin, piano en C. R. Cop- pens, hobo. 19 Mei. Musis Sacrum, half 6. Causerie en filmvertooning over korfbal. 20 en 21 Mei. Musis Sacrum, half 8. Feest avond. Kath. Bond „Voor het Gezm - 29 Mei. Monopole Theater, 215 u. R.K. Vrou wenbond. Jaarvergadering. Eiken Zaterdag en Zondag L—4 uur. Stedelijk Museum ROTTERDAM BIOSCOPEN. Arena, 2.15, half'7 en 8.45 uur. Het dolende hart. Capitol, 2.—, 4.15, hall 7 en 8.45 u. Park straat 13. Luxor, bah 3, 7 en 8.45 u. De kmsche ge liefde. Prinses, 215 en half 8. De eenzame weg. Op het toonee!: De Kilima Hawaaïans. Concert. "Het Stedelijk Muziekkorps zal morgen avond S uur in de Piantagetent het vol gende program uitvoeren: Record, Marsch, A. Dreissen 2. Ouverture „Neron", Fr, Pppy 3. Vals uit de Opéra Faust Ch. Gounod -i. Fantasie uit de Opérette „Le Pay:. du Sourire" Fr. Lehar 5. Czardas sur des Airs Nationaux Hongrois G. Michiels 6, Lustrummarsch ir. Fr. Beukers 1 Diefstallen. H. .T. beeft aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, gepleegd in. de Prof. Ka- merlingh Onneslaan. I 1 Bij d'e politie Is aangifte gedaan van diefstal van een gouden broche met ket ting, ten nadeele van M. W. S. Voorts is door C. Cc v. D, aangifte ge daan van diefstal van een autoped, uit de Stationsstraat. I j- 1 l i Ten nadeele van S. J. R. zijn uit de can- tine in het Mathenessersportpark twee fles schen limonadesiroop ontvreemd. SCHIEDAM. Geboren: 9 Mei. Dirk, z. v. B. v. d. Brink en H. v. Dijk, Burgemeester Knappert!aan 255. 10 Mei. Yvonne, d. v. H. M. Gudde en M. M. Erkelens, Nassaulaan 75. Cornelis, z. v. A. Heiman en J. v. d. Blink, Burgemeester KnapperUaun 255. Hillegonda Mona Agnes, d. v. C. v. d. Lee en H. M. A. Groenendijk, Brugmanstraat 11 Jantje, d. v. T. Moerer en G. Kers, Parallelweg 212, Keeltje Catha- rina, d. v. 11. Groeneweg en J. M. Mak, Maria- straat 71, Coert, z. v. -J. Binnekamp en II M. Swart, Boerhavelaan 93. Petrus Johan nes Leonardus, z. v. P. J. Janse en J. C. M. Geeratz, Boerhavelaan 1. 11 Mei. Johannes, z. v. B. G. r 3. Kooi) en C. Zwamborn, Boerhavelaan 1 Johanna, d v. J. Meeder eu C. Konings, IJsselmondeschestraat 30. Willemina, d. v. J. van Diejea en C Voets, Kreupelstraat 21.Leendert, z. v. 111 Spits en C. Onderdelinden, J. A. Alb. Tbiim- straat 21. Bernardus Cornelis, z. v. C. W. van As en L. M. Sommer, Boerhavelaan. 1. Edoard, z. v. P. de Jong en C. Hoogen- doom, Breedstraat 1. Overleden! 10 Mei. P. v. 'd Werff, 49 j'. Nieuwe Haven 1. L. Teerling, 64 j. eebtg. v. A. van Dijken, Dr. Noletstraat 1. 11 Mei. R. L. van Lingen, 70 j. Graaf Floris- straat 43. Zuiveraars van Gebouwen en Schepen Van bevoegde zijde schrijft men ons het volgende De metaalverzorging van een land is afhankelijk van de hoeveelheid en de soort der binnenlandsche ertsen, van de eigen hoogovenproductie en van den in voer van buiteniandsche ertsen of ruwe metalen. Vo'gens betrouwbare geologische onder zoekingen is vast te stellen, dat geen land ter wereld, ook niet de Vereenigde Staten van Amerika, uit eigen ertsvoorra- den zijn gezamenlijke metaalbehoeite kan dekken. Daarom is door den oorlog in alle landen der wereld een zekere melaal- sclinarschte ontstaan en is ieder thans tot zuinigeid met de grondstoffen verplict. In Duitschland zijn reeds door het ierjarenplan organisaties geschapen, die een juiste verdeeling van schaarsche grond stoffen mogelijk maken. \Vij moeten ons er op instellen, dat het gebruik van bepaalde grondstoffen, in het bizouder van metalen, en de toe wijzing van metaalvoorraden nog meer® dere jaren zal blijven, bestaan. De groote behoefte aan metalen bij alle takken der industrie kan -slechts dan zonder stagna tie worden gedekt, wanneer naast de ver werving ook een doordacht gebruik en een juiste veraecling van metalen hier op de zelfde wijze geleid worden als in Duitsch land. Over do met het gebruik der metalen in verband staande belangrijke problemen zal prof. dr. A Kessner, van de teclini sche hoogeschool te Karlsruhe, thans bi- zonder gevolmachtigde in het Duitsche rijks ministerie voor bewapening en ammunitie, Donderdag 13 Mei te 's-Gravenhage een lezing houden, waana hij in het bizon der de constructieve maatregelen tot be sparing van metaal bij de algemeene ma- chinecoji-tructie zal behandelen. Uit den in houd der lezing cïteeren wij thans reeds de i eigende te behandelen onderdeel*®, constructie en vervaardiging, taak van den constructeur voorbeelden van besparing van gr-marfof en -vervanging van grond stof btj magazijnorganen en bij het ver wei ken van de slakken, aandrijfmaebmes, wert mai'l ines, armaturen, chemische ap paraten en overige deelen van machines en vervoermiddelen, taak van den bedrijfs- inrenieur blik in de toekomst. De lezing wordt in het gebouw Kneuter dijk 20 gehouden. Professor dr A. B. van Giffen, direc teur van het biologisch-arcbeotogisch insti tuut der rijksuniversiteit te Groningen, beeft een bezoek gebracht aan Kuinre, waarbij hij vergezeld was van twee inge nieurs der Zuiderzeewerken. Prof. van Giffen kwam tot de slotsom, dat de verschillende scherven, steenen en beenderen, wel-kt thans tentoongesteld zijn in het raadhuis van Kuinre, afkomstig moe ten zijn uit de dertiende of veertiende eeuw. Een stel grove beenderen is ver moedelijk afkomstig van een edelhert, een dier, dat destijds in deze streken voor kwam. Ren scherf, van Siegsbuig-aarde werk is te verdere bestudeering medege nomen. Deze scherf is belangwekkend, we gens de voorstelling van een massa-terecht stelling en eenige moeilijk, te ontcijferen woorden, die zij vertoont. De steenenresten der fundamenten zijn volgens den onder zoeker afkomstig van laat-middeleeuwsche bewoning Het onderzoek zal lezen zo mer worden voortgezet. Het rijksbureaa voor de voedselvoorziening in oorlogstijd deelt mede, dat de secretaris generaal van het departement van landbouw en visscberg een tweetal besluiten heeft uitge vaardigd, waarin beperkende regelen zij ge steld ten aanzien van den handel in voor de slacht geschikte schapen en runderen. Itet verhandelen en afleveren van alle voor de if lit geschikte schapen en alle voor de f geschikte runderen, welke van een zoo danige kwaliteit zijn, dat_ zij bij classificatie 70uden worden ingedeeld in een van de klas- sen aa, a of b, is verboden. De slachtschapen en aa, a en b runderen mogen alleen verhan deld en afgeleverd worden aan de door de Ne derlandscbe Vechoudenjcentrale erkende markt- veehandelaren ter levering aan de Nederland sche Veebouderijcentraie met gebruikmaking van de daarvoor bestemde opgavekaarten. In uitzonderingsgevallen bestaat de gelegen heid ontheffing te verkrijgen van de m be doeld besluit gestelde verbodsbepalingen. Men wende zich daartoe tot den provincialen voed- selcoinmissans ol tot de Nederlandsche V ee- houderijcentrale. De aandacht van belanghebbenden wordt er nog op gevestigd, dat niet alleen het te koop aanbieden en veiköopen, maar ook het koop- van de slachtschapen en van de slachtrunderen van de klassen aa, a en b verboden en dien tengevolge strafbaar is. Uitgestelde betaling bij onteigening. De secretarissen-generaal van justitie, waterstaat en financiën, publiceeren in het nieuwe Verordeningenblad onder nr. 86 een besluit van wijziging en aanvulling der regeling van de uitgestelde betaling hij onteigeningen, als bedoeld in art. 7 van besluit nr. 1681940, dat op zjjn beurt wederom voortvloeide uit art. 5 van bet besluit betreffende den wederopbouw. De aanvulling en wijziging is vaa zuiver iechnischen aard. De secretaris-generaal van het departement v m landbouw en visscherij heeft vastgesteld bet prijzenbesluit kuikens 1941. Art. 2 luidt als volgt: 1. De prijs voor vrouwelijke kuikens van. kippen en eenden bij verkoop door fokkers aan houders van v ermeerdcriiigsbedriji en bedraagt f 0,75 per stuk. 2. Dis in liet eerste lid genoemde prijs geldt bij levering onverpakt en af bedrijf van den verkooper en inclusief omzetbelasting. Bij levering verpakt en fianco kooper mag deze prijs met ten hoogste 3 cent per kuiken worden verhoogd. Prijzenbcsehikking chemische producten no. 1. Blijkens een in de Staatscourant van 12 iPzcr afgekondigde beschikking van den secretaris generaal van het departement van hamlet, nij verheid en scheepvaart worden door hen voor een aanla! chemische producten, te weten alu miniumsulfaat, bariumcaibonaat, natriurnacctaat en salmiak maximum-prijsregelingen vas'geste'd, waardoor, voor zoover noodig, de prijzenbeschik- king invoergoederen no. 1 voor de prijsbepa ling dezer goederen binten werking treedt. De inhoud dezer maximum-prijsregelingen zal door het rijksbureau voor chemische producten, Ko ningskade 15, 's Gravenhage, periodiek in de vakbladen worden bekend gemaakt en overi gens op aanvraag aan de belanghebbenden wor den medegedeeld. Crisis-liaringbesluit en -mosselbesluit verlengd. Het crisisharingbesluit 1940 en het crisis- mosseibesluit 1938, die tot 1 Mei 1941 golden, zijn ook na dien datum van kracht gebleven en wel voor onbepaalden tijd. VLAARDINGEN Na 's morgens door zijn rader bevestigd te zijn heeft Zondagavond ds. G. Xtns Jr., gekomen van Meerkerk, zich aan de Ned. Herv. gemeente van VLaardingen ver bonden, als opvolger van ds. H. A. tleyer, aan wien eervol emeritaat is verleend. Ds. G Xans Sr. uit Huizen liad tot tekst voor het bevestigen van zijn zoon gekozen: 2 Cor. 4 7 „Maar wij hebben dezen schat in aarden vaten enz." Na de bevestiging sprak ds. Lans Sr, nog enkele persoonlijke bemoedigende woorden tot zijn zoon, wien het moeilijk! gevallen was zich aan zoo'n groote ge meente te verbinden ,ncg wel op jeugdigen leeftijd ter vervulling van de plaats van hem, die 24 jaar hier het ambt had be diend, terwijl hij daarin nog slechts vier jaren werkzaam was. De nieuwe predikant spirak 's avonds,naai aanleiding van Ez. 33 11a: Zeg tot hen: zoo waarachtig als lid leef, spreekt de Heere, zoo ik lust heb een der. dood des goddeloozea". Na de predikatie richtte ds. Lans Jr. zich tot de aanwezige wereldlijke en kerkelyke autoriteiten ,zijn collega's, de leiden van het vereenigings- en jeugd we A en de ca techisanten. A De leider van den Distributiekring Vlaar- dingen maakt bekend, dat binnenkort zal worden overgegaan tot het uitreiken van Brandstoffenkaarten (voor particuliere wo ningen) voor het stookseizoen 1941/42. Ter verkrijging biervan dienen aanvraagt- formulieren te worden ingevuld, welke for- muiieren kunnen worden afgehaald «an het Distributiekantoor, Koriestraat 1, van he den tot en met Vrijdag 16 Mei van 912 uur en van 2—5 uur Deze formulieren dienen behoorlijk in gevuld (zie achterzijde formulier) aan het Distributiekantoor terugbezorgd te worden vóór 21 Mei a.s. Medische sportkeuring. De commissie van het bureau vow* ma- dische sportkeuring ie dezer stede volgt samengesteld: mej. dr. A. H. brink, dr. R. Stoop (voorzitter), dr. f- u. Dwaxshuis, de bestuursleden W.v.d^Eyk- hoff, secretaris, D. v. d. meester en het algemeen bestuurslid P. Groen. Beroep aangenomen. De heer ir. D. Harte veld, theologisch candidaat en hulpprediker tej de Ned^He^ gemeente te VUIaardmgen heeft ecu taroop dleuten (bij Utrecht) aangenomen. Geslaagd. Voor het examen civiel landmeter Is te Delft geslaagd dc heer W, J. J. vatl 11 Heden werden ter veemarkt aangevoerd 2417 dieren waaronder 1289 runderen, i>2 schapen, i uin,. 00 nuchtere kalveren, 207 gros- kalveren en 96 bokken en geiten. Prijzen per stuk: Kalfkoeien f550. 75, 325, melkkoeien f540, 425, 320, varekoe.en f 345, 273, 225, vaarzen £330, 275, 190, pinken f280 De aanvoer van melk- en kalfkoeie» was kor ter met tragen handel en iets lagere prijzen. Varekoeien aanvoer als vorige week met Suien handel en onveranderde -prijzen. Vaarzen en pinteen aanvoer matig, met stroe ven handel et; de prijzen van vorige week waren met moeite te handhaven.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 2