Laatste Nieuws Kunst en Wetensefiap Volksconcert Rechtszaken Sport Gemengd Nieuws Uitgebreide Duitsche luchtacties Activiteit in Noord- Afrika EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT vlaardinger-ambacht Rotterdamsch Philharmonisch Orkest Wat is wild? Tweehonderd gouden tientj'es niet aangegeven Voetbal Boksen Wedstrijden in Odeon te Rotterdam Vierkamp Biljarten Dinsdag 20 Mei 1941 INGEZONDEN Handel en Bedrijf Rotterdamsche veemarkt BUITENLAMP Boven Engeland en in de Middeliandsche Zee Strijd in Oost-Arika duurt nog voort Van het Libysche front Leahy blijft in Vichy Vichy, 20 Mei.(A.N.P.). De Amerifcaan- sche ambassadeur Leahy heeft Zondag te genover journalisten de officieele verkla ring afgelegd, dat het bericht over zijn terugroeping tendentieus was en dat hij noch zijn post zou verlaten, noch zijn missie als beëindigt beschouwt. Engelsche persstem over de Duitsch-Fransche samenwerking De ruitersport in een impasse Fietsers-leed BEURS VAN AMSTERDAM Vm Vu Geslaagd. 'Aan de Leidsche' universiteit zijn be- voiderd tot aits de heeren F. Visscher en 1. Helleman. M.U.L.O.-cxameiu Voor het M U.L.O. examen hebben zicli 124 candidaten aangemeld. Het schriftelijk examen zal worden gehouden in gebouw Harmonie, Seluednmschewcg, voor 72 candidaten; in ge bouw' Liefde en Vrede, Gedempte Biersloot, voor 28 en in bet Handelsgebouw voor 24 candidaten. T Voorzitters zijn resp. de heeren W. Hage naar, C. M. Bouman en J. Kamphorst. Geslaagd. De heer J. van der Schaar, slaagde te Leiden voor het candidaals examen Kcder- landsche taal- en letterkunde. Eduai'd Flipse is niet alleen een voor treffelijk musieus ,hij is ook een uitstekend docent. Dat heeft hij gisteravond weer eens getoond op het eerste van een serie van zes z.g. Volksconcerten in de Koninginne- kerk te Rotterdam. Driemaal heeft het Rotterdamsch Phil harmonisch Orkest speciaal voor de jeugd in de Koninginnekerk een concert gegeven, waarbij Flipse een toelichting gaf en de jongelui kennis deed maken met de afzon derlijke instrumenten vian het orkest. Die jeugdconcerten zijn een groot succes ge worden en nu staan een 6-tal concerten in denzelfden trant voor ouderen op het program. Muzikale schoonheid is alleen te ervaren voor wie van goeden wille is, betoogde gisteravond Flipse in zijn inleiding. Het is niet voldoende op een concert naar een solist en het orkest te luisteren en naar den dirigent te kijken; beter is naar den componist te luisteren. En omdat te kunnen doen, moet men iets van den componist afweten; het is zelfs gewenscht veel van hem te weten, van zijn wezen en zijn speciale bedoe lingen. I Vele trouwe bezoekers van de concerten van het Rott. Phüh. Orkest vonden zich blijkbaar te „voornaam", te goed op de hoogte, om nog toelichtingen noodig te hebben. Maar gebleken is, dat zelfs voor hen ,die geacht kunnen worden iets meer van muziek af -te weten dan den gemid delden concertbezoeker ,n.l. zij, die in het afgeloopen seizoen over de concerten schre ven, een nadere toelichting haar nut kan hebben! Flipse heeft in den loop van den avond nagenoeg alle instrumenten, die in het orkest gebruikt worden, afzonderlijk laten hooren en omtrent de componisten en hun werken, die gespeeld werden, bizonder- heden meegedeeld, waardoor de bedoeling van den maker met zijn kunstwerk beter bekend werd. Men kan zijn neus optrekken voo-r „popularisatie van de wetenschap en de kunst", maar wie van Flipse gehooid heeft, wat Van Gilse met zijn „Treurmarsdi hij den dood van Uilenspiegel" heeft willen zeggen, zal van dit werk meer genieten dan hij, die dat niet weet, het stuk te lang, en die rusten feitelijk „overbodig" vindt Ook het verstaan van muziek moet geleerd worden. Het orkest heeft zich weer geheel ge geven, zoodat dit eerste Volksconcert zeer geslaagd mag heeten al was de belangstel ling ook niet zoo groot als anders op de concerten vian het Rott. Phlih. Orkest. Als echter bekend wordt, hoe deze Volkscon certen zijn ingericht, zal veronderstel len we ook de volgende Maandagavon den in de Koninginnekerk geen plaats on bezet blijven. Volledigheidshalve deelen we nog .mee, dat achtereenvolgens uitgevoerd werden: het door Max Reger voor strijkorkest be werkte koraal-voorspel van J. S. Bach: „0 Mensch, bewein dein' Simde grosz", waarop op uitdrukkelijk verzoek van den dirigent geen applaus volgde; Ouverture „Ana- creon van Cherubinide eerste Arlésienne- suite van Uizet, met het prachtige Ada- gietto; de Treurmarsch bij den dood van Uilenspiegel van Jan van Gilse en tenslotte de levendige ouverture Cyrano de Bergerac van den nestor der Nederlandsche com ponisten, eten 7S-jarigen dr. Joh. Wagenaar, bezit hebben van niet aangegeven devie zen. Bij de behandeling in hooger beroep voo-r het gerechtshof in Den Haag, vroeg de procureur generaal eveneens vrijspraak ten aanzien van de gouden tientjes, doch eischte f50 boete subs. 50 dagen hech tenis in de tweede zaak. Thans is hij veroordeeld tot f25 boete subs. 25 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van het in beslag genomen bui- tenlandsche bankpapier. De eigenaar van de 203 gouden tientjes had deze, voordat de deviezonverordening verscheen, gekocht voo-r, f 13.50 en na gelaten daarvan aangifte te doen. Hij zocht een kooper, die hij vond voor f 17.50 per stuk. Op 3 Augustus gaf hij zijn fiets in bewaring aan B. en ging den kooper op zoeken. Toen hij terugkwam greep de po litie in. De rechtbank daar ter stede had hem veroordeeld lot f300 subs. 30 dagen, terwijl het goudgeld hem zou worden terug gegeven. Bij de behandeling in hooger be- loep eischte de procureur-generaal een maand gevangenisstraf en verbeurdverkla ring der in beslag genomen gouden tien tjes. Het vonnis luidde voor hem f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis, waarbij de in beslag genomen gouden tientjes werden verbeurd verklaard. Zekere R. is indertijd door de recht bank te Amsterdam veroordeeld tot f25 boete wTegens overtreding der jachtwet. R. had op eenden geschoten, die tam bleken te zijn, doch onvoldoende gekortwiekt. Voor de rechtbank voerde hij aan, dat, nu de eenden tam waren, er, geen sprake kon zijn van een jachfovertreding, aangezien deze wet onder jagen verstaat, het'jagen op wild. De rechtbank "oordeelde echter, dat de jachtwet geen verschil maakt tusschen wil de en tamme eenden en sprak de boven genoemde veroordeeling uit. Hiervan kwam R. in cassatie. Namens hem pleitte voor den Hoogen Raad mr. Blaisse uit Amster dam, die het vonnis als onjuist kwalifi ceerde. Hij herinnerde daarbij aan het ar rest van den' Hoogen Raad van 8 Februari 1932, waar liet over fazanten ging. In dit fazanten-arrest oordeelde de Ilooge Raad dat, waar in art. 1 van de Jachtwet 1923 een opsomming wordt gegeven van de ver schillende soorten dieren, welke in die wet onder „wild" in zijn verschillende schakeeringen worden verstaan of onder schadelijk gedierte worden begrepen, om. ook fazanten, daarmede uitsluitend de am niemand toebehcorende, in het wild leven de exemplaren van die soorten wild. Pleiter concludeerde dan ook tot vernieti ging van het vonnis. De advocaat-generaal, mr. Wijnveldt, isal conclusie nemen op 9 Juni a.s. In Augustus van bet vorige jaar werd bij het Vredespaleis te 's-Gravenhage aan gehouden do 40-jarige fabrikant C. G. B. uit Wassenaar, die in het bezit was van een rijwiel, waarop een tasch met 203 gouden tientjes. Deze fiets was hem in bewaring gegeven door den aannemer L. J. van II. uit Wassenaar, die een kooper voor dit goudgeld was gaan halen. Voorts had B. Belgisch gold bij zich, dat niet was aangegeven. De rechtbank had hem vrij gesproken van de besehuldiging het goud geld te 'hebben vervoerd, daar hij dit al leen ter plaatse bewaarde, doch veroor deeld tot f25 boete en verbeurdverklaring vim het Belgische geld, wegens het in het D.O.S.Zwaluwen. Zondag 8 Juni a.s. zaJ de Utrechtsche eerste klasser D.O.S. in het Utrechtsche stadion een jubileumwedstrijd spelen^tegen het Zwaluwen-team. Utrechtseh elftalNederlandsch elftal. In de maand Juni zullen ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Utrecht sehen Prov, Voetbalbond en het 25-jarig besfaan^van den R.K. Voetbalbond in het aartsbisdom Utrecht, welke bonden thans deel uitmaken (v'an den Nederlandschen Voetbalbond te Utrecht,' enkele feestelijk heden plaats vinden. Het ligt in de bedoeling deze feiten te herdenken onder het motto „40 jaar pro vinciaal voetbal". Hoewel het programma nog niet defini tief is samengesteld, kan een receptie worden verwacht, terwijl ook het spelen van een wedstrijd van het Utrechtsche N.V.B.- elftal tegen het Nederlandsch elftal in het voornemen ligt. Luc van Dam heeft gisteravond in Odeon te Rotterdam een mooie overwinning geboekt in zijn gevecht met den Belg Jef do Wande leer. Deze toch bleek een zeer goed bokser te zijn met een aantrekkelvjken stijl. In de eerste ronde had Van Dam eenige moeite te ontkomen aan do korte, zuivere stop- stooten. Gaandeweg kwam de Rotterdammer er beter ia en kreeg de Beig het zwaar te ver duren. Zware en afwisselende Slagen troffen hem, waardoor hij al spoedig uitgeput raakte. Vooral block dit in de vijfde ronde. In de zesde ging hij na een pijnlijken stool in do zijde voor acht tellen neer. Hij trachtte zich daarna nog te herstellen, maar hot gelukte hem niet en na eenigen tijd gaf hij op. Van Dam boekte' duseen mooie overwinning door opgave. Do overige uitslagen zijn: De Paauw, Rotterdam, 67,5 K.G. bokst on beslist togen den Belg F. Haesen-Doncks, 65 K.Gna 6 maal 2 minuten. Jacobs, Belgie, 61,8 K Gwint op punten van Krijger, Rotterdam, 64,8 K.G. na 6 maal 3 mimiten. Van der Kaa wint op punten van Hoogen- dijk, beiden 69 KG. en beidon,uit Rotterdam na 3 maal 2 minuten. Jofman, 81 KG, Rotterdam, wint van Jan sen, Rijswijk, 81,7 K G., na 3 maal 2 minuien. Van Klaveren, 65,5 K.G. wint van Nette-man 64,5 K.G., beiden te Rotterdam, na interventie in de derde ronde. Voor de vierkamp werden de navolgende wed strijden gespeeld. In hotel Bliekendaal. Put. Brt. h s. moy. Wasman (300) 300 39 31 7,0'J v, d. Enden (260) *133 39 11 3,41 Dankaarts (200) v. d. Enden (260) 200 210 52 52 19 29 3,85 4,04 Danhaaits (200) Gouka (240) 200 205 46 46 22 24 4,33 4,46 Café restaurant Gouka (240) Wasman (300) v. Heijningen. Put. Brt. 223 33 300 33 h s. 21 44 moy 6,43 8,57 Dankaarts (200) Wasman (300) 200 23(J 39 39 23 35 5,01 6,01 Dankaarts (200) v. d. Enden (260) 200 142 37 37 24 28 5,41 3,81 De laatste partij van deze vierkamp gaat tusschen de heeren Dankaarts en Gouka en wordt hedenavond gespeeld in café restaurant v. Heijningen. Distributiebonnen van ouden van dagen gestolen. Een "laaghartige diefstal is gisteren ge pleegd in een rusthuis aan den Mr. P. N. Artzeniusweg, te Amsterdam. Daar z'jn n.l. alle distributiebescheiden van de in dat huis verblijvende pers-onen ontvreemd. Men kan zich de radeloosheid voorstel len van de oudjes, die zich plotseling he roofd zien van alles, waarop de distri butieb-onncn hun recht gaven. Kind door vallende deur gedood. Te Venray is gisteren het 4 jarig zoontje van de familie P. onder een deur, welke was los geraakt, terecht gekomen. Het kind werd zoo ernstig gewond, dat het horten tijd later over leed. Kinderen verdronken. GisteravoncLis te Amemuiden een zeven jarig knaapje te water geraakt en ver dronken. Te Susterc-n is een driejarig jongetje bij de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Het lijkje is opgehaald. Ontploffing aan board var, plezierboot. Uit Little-Rivier, in den Amerikaanschen staat Zuid-Carolina, wordt gemeld, dat op de plezierboot „Nightingale" een zware ontploffing is ontstaan. Het vaartuig, dat ettelijke mijlen van de kust verwijderd was, werd door het geweld der ontploffing vol komen in stukken gereten. Men moet ver wachten, dat het grootste deel der 37 pas sagiers is omgekomen. .Reeds werden ze ven lijken gevonden. De kustwacht werd terstond gealarmeerd. Over de oorzaak van het ongeluk is tot dusver niets naders be kend gemaakt. Oudjes. Volgens de nieuwste statistische gegevens zijn er in Bulgarije meer dan 3030 men- schen, die over de honderd jaar-zijn. Bul garije houdt daarmee het record. Een vulkaan op Kamsjatka in werking. Uit Petropawlowsk op het schiereiland Kamsjatka wordt melding gemaakt \an een versterkte werking van den vulkaan Tol- batsjik. In den nacht van 8 op 9 Mei werden de bewoners van een in de nabij heid van den vulkaan gelegen dorp door zwaar gerommel en door aardschokken uit den slaap gewekt. Het bleek, dat zich niet ver van den hoofdkrater van den ge noemden vulkaan een nevenkrater had ge vormd, waaruit vuur omhoog steeg. De sneeuw in de omgeving vanjlen vulkaan is met asch bedekt, en aan den nachte lijken hemel valt een sterke vuurgloed waar te nemen. Door het hevige onderaardsche gedreun trillen in de omliggende dorpen de ruiten der huizen. De vulkaan Tol- batsjik ligt ongeveer dertig k.m. ten Zui den' van de Kljutsjewskajasopa, .den groot sten vulkaan van Azië en' Europa. De vulkaan Tobatsjik die sind 1939 weer voortdurend in werking is, heeft, volgens de „Piawda", bij elkaar tachtig neven kraters. Sine's 1937 zijn er op het schier eiland Kamsjatka ongeveer vijftig vulkani sche uitbarstingen voorgevallen. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 2226 dieren, waaronder 1029 runderen, 31 schapen, 84 zuiglam meren, 737 nuchtere kalveren, 179 graskalveren, 118 bokken en geiten, 48 paarden. Prijzen per stuk: melkkoeien 540, 425, 320, kalfkoeien 550, 425, 325; varekoeien 340, 270, 220; vaarzen 330, 275, 190; pin ken 280, 200, 160. Aanvoer kalf- en melkkoeien als vprige week, flauwe handel, onveranderde prijzen. Varekoeien korter aangevoerd, stroeve handel, iets lagere prijzen. Vaarzen en pin ken aanvoer klein, luie handel, prijshou-' dend. Officieclo valutakoersen der Ncd. Bank. 20 Mei. Valuta's (schriftelijke on tel.-transacties). New York 1.88 3/16-1.88 9/16, Brussel 3011 —30.17, Stockholm 44.81—44.90, Zurich 43.63 —43.71. Bankpapier: Dollars 1.861/2—1.901/4, Belg. francs 30.08—30.20, Zweedsche kronen 44.76 44.94. Zn itsersche francs 43.59—43.75. Duitsch weermochtsbericht Berlijn, 20 Mei. (D.N.B Het ojiperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Een duikboot onder bevel van kapitein luitenant Lelmiann-Willenbrodi heeft uit konvooien 33.000 h.r.t. aan Britsdie tank schepen tot zinken gebracht. Duitsche duikbommenwerpers hebben on der bcsdierming van jachtvliegtuigen sdie- peu in de Soeda-baai en vliegvelden op het eiland Kreta aangevallen. Zij wierpen een kruiser van de York-klaste in brand, vernielden zes jachtvliegtuigen van het type Hurricane ofc> den grond en* stelden zes stukken luditd oei geschut buiten gevecht. Irj het zeegebied rondom Engeland ver nietigden gevechtsvliegtuigen ten Zuidwes ten van Weymouth een Britsche duikboot en beschadigden in Milfordhaven een groot koopvaardijschip zwaar. Bij aanvallen op de Engelsclie Zuidkust schoten Duitsdio jagers in luchtgevechten zes Britsche jaditvlicgtuigen en een ge vechtsvliegtuig neer. In den afgeloopen nacht delen gevechts vliegtuigen haveninstallaties aan de Zuid en Zuidoostkust van Engeland aam In Noord-Afrika wederzijdscJie activiteit van verkenningstroepen. De vijand is overdag noch 'des nachts boven het Duitsdie rijksgebied verschenen. Itaüaansch weermachtsbericht Rome 20 Mei. (Stefani). Het Itatiaansche weermachtsbericht nummer 349 luidt ais volgt: Noord Afrika: Aan het front van To- hroek hebben wij kleine vijandelijke acties afgeslagen, waarbij gevangenen werden ge maakt. Onze luclitformaties hebben Mersa Matroeh en Tobroek gebombardeerd, waar door groote branden zijn ontstaan. De vijl and heeft een luchtaanval ondernomen op Benghazi. Oost-Afrika: In den sector van Gondar is de vijand door onze energieke tegen acties uit de steliiDgen verdreven, waarin hij zich op 17 .en 18 Mei had weten te nestelen. Be aan den vijand toegebrachte verliezen zijn aanzienlijk!. Onze verliezen zijn eveneens groot. Berlijn, 20 Mei (D.N.B.). In de laatste dagen namen aan het Libysche front de klachten van Britsche gevangenen, dat hun "Iroepenonderdeelen groot gebrek aan water hebben, toe. Op verscheidene plaatsen zijn Britsche patrouilles gevonden, die van dorst en uitputting in elkaar gezakt waren. Deze opmerkingen worden ook bevestigd door een noodkreet van Engeland aan Amerika. Zoo meldt United Press uit Wash ington, dat de Britsche autoriteiten Ame rika verzocht hebben, zoo snel mogelijk transportvliegtuigen voor de watervoorzie ning der Britsche troepen in Noord-Afrika ter beschikking te stellen. In politieke kringen te Vichy maakt men hieruit de gevolgtrekking, dat de verkla ring van Leahy tot een zekere kalmeering bij het beschouwen van de Fransch-Ameri- haansehe betrekkingen heeft geleid. Men is echter tevens van meening, dat met het oög op de nieuwe politieke positie de regee ring van Washington besloten heeft, af te zien van alle verdere zendingen levens middelen naar Frankrijk. In dezelfde krin gen gelooft men, dat, wanneer dit juist zou blijken te zijn, dit bericht onder de Fran- sche openbare meening een- zekere onge- rusiheïd zou verwekken. 3eriijn, 20 Mei. (A.N.P.). De „Sunday Times" bespreekt den toestand, welke ont staan is door het pact, dat de regeering van Vichy met Hitier gesloten heeft en schrijft, dat er over de rechtstreeksche gevolgen der Duitsch-Fransche samenwer king geen twijfel bestaan kan. Frankrijk zal voor de eerste maal de volle hardheid der 'blokkade gaan gevoe len. Het zal geen bizondere hulpzendingen meer van Engeland of Amerika krijgen. Ge^n schip zal er meer naar Marseille varen. De handel tusschen Frankrijk en zijn koloniën zal, voor zoover het mo gelijk is, door Engeland wordeir afgesne den. Wanneer het Fransche volk niet graag beperkingen ziet, weet het, dat Darian daarvoor verantwoordelijk is. Leert jiaarden kennen en met paarden om gaan en uien schept zich iets iu het leven, wat men nimmer meer kivijt raakt Eens aan paaidensport gedaan, behoudt men z'n heelo leven ambitie voor die mooiste der sporten, liefde voor paarden in het büondor en liefde voor d'oren ia het algemeen. De tientallen dames en heeren, die gedurende do korto peiiode van bloei der manage op het ASV-lenein loeiden paaidrijden, zullen dit wel beamen. liet was prettig on gezellig daar dien zomer van 1939, al was nog niet alles eerste Klas. De omstandigheden veroorzaakten stilstand en verspreiding, maar zief, verscheidene trouwe bezoekers van onze Schiedamsche manege na ken nu een expeditie naar het andere eind van Rotterdam, om daar hun sport te beoefe nen. Schiedam, met haar bijna 70 009 inwoners, haar steeds mooier woidende omgeving, moet toch zelf gelegenheid bieden voor paai deus-port! Alle begin is moeilijk, ook hier. Is iets eenmaal tot stand gekomen, dan kan men vervormen of verbeteren. Het eerste begin echter is voo>bij, er is een stal met inventaris, een manege en wat meer wil zeggen: er is ervaring. Dit alles moet geconcentreerd worden op een stukje geschikt teirein, hein elk natuurlijk ook we! te krijgen za! zijn. Het vraagstuk „paarden" is niet zoo moei lijk als het lijkt. Wel zyn paarden duur en niet zoo gemakkelijk te verkujgen, maar elk paard kan tegenwoordig ruim"z'a kosi verdie nen en dit was vóór de benzine scha,irschte met altijd het geval, zoodat het bezit van paaiden tegenwoordig als object voor geldbelegging in aanmerking komt. -De jonge pikeur Arie Buraor zal zich weer gaarne ter beschikking stollen, zood.it hiermede wel allo factoren aanwezig zijn, of binnen het bereik liggen van een kleine combinatie, die zonder eenig financieel risico de reorganisatie tot stand moet brengen om de ruitersport '.oor Schiedam te bewaren en tot nieuwen bloei te brengen. Daarvoor is echter noodig, dat alles, wat paarden en ruitersport een goed hart toedraagt, blijk van belangstelling geeft. Dogenen, die in Rotterdam ia verschillende maneges rijden, degenen, die in Schiedam leer den paardrijden, gewezen militairen, al degenen die gaarne paardrijden zouden willen leeren en ook allen, die het graag zien, moeten blijk geven van hun belangstelling. Ieder, die voor deze zaak iets voelt, ge lieve dit t° doen blijken cn nic-t te wachten o£ zijn vriend of vriendin, familie o£ kennis sen het ook doen. Het mooie zomerseizoen staat voor da deur; daarom is spoed gewenscht en verwachten wij uw briefje of kaartje met adbaesiebetuiging ten spoedigste aan een der volgende adressen: J. Albrecht, Jacob Catslaan,15. C. I. Jansen, Van Musscbenbroekstraat 1, J. K. L. Dominicus, Nassaulaan 57. J. M do Vos, Julianalaan 76b. Schiedam, Mei 1941. In dezen, zoo moeilijken tijd, nu auto's niof meer rijuen, motorfietsen op stal zijn geze^ nu is de tijd gekomen, dat wie fietsen kan, fietsen gaat er-, kortere of langere afstandeü, per rijwiel worden afgelegd. Schiedam heeft natuurlijk ook zijn rijwiel paden. liet kan niet anders. Een zoo vooruit strevende gemeente besteedt daaraan haar zorg. Alles fietst, zoo schreven wijen toch be twijfelen we of de plaatselijke autoriteiten ook fietsen. Indien zij eens een excursie organiseerden over de Burgemeester Knappertlaan vim. het St. Liduinapleirx en over den Vlaardingerdijk tot aan de Vijfsluizen, dan zou een grondige ver andering en verbetering plaats vinden. Groots staat vermeld: „Rijwielpad", ioch mea moet een kunstenaar op de fiets zijn om op het zadel te blijven zitten. Met gepaste vrijmoedigheid adviseeren we de autoriteiten eens volle aandacht te schenken aan genoemde rijwielpaden. Deze zijn., zooalg ze nu zjjn niet te gebruiken en ga je er naast rijden, dan volgt een bekeuring. Uw abonné 3. K. Schiedam, 00 Mei 1941. KOERSEN OP 20 ME! 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES Staatsteeningen Nederland 4% Ned. "41 4% '401 4% '40II 4% '40 II in bi. 8% '36 3% '37 3-31%,, '38 Ned. Oost-lndiö 8% Ned.-Indië 1937 8% Nedl-Indië '37 A AANDEELEN Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel Philips Gloeil. G. B. Lever B ros Unilever V.K. 98»/.. 997e 975/u 99% 94 84% 897» 90% 88 129V, 62 V» 214?/, 119 HEDEN 98 /yr 997a 977, 997, 94 84'Vi, 897,- 907, 8«V, Petroleum Kon. Petr. Mij. 245 Rubber Amsterdam Rubber 269 Deli Batavia Rubber 209 Suiker Handelsver.- A'dam 428 Javasclie Cultuur 251 Ned.-Ind. Suiker XJnie 252 Ver. Vorst. Cultuur 1191/, Tabak Deli Batavia2036/B Deli Mij. 269>/s Benembah 225 Scheepvaart HoU.-Amerik. Lijn.. 115 K.N.S.M. Nat, Bez. 160V, Kon. Paketv.-Mij.. Ned. Schoepv. Unie 1767» Rotterd. Lloyd 138 Stoomv.-Mij. Ned... 188 1297,— 807, 63 212 5 1177,— 8 2407»- 57» 268 71 2067, 80 427 - 252 2527, 118 202 270 8 223 47, 1137, 159 - 2897» 1*747»6 139 189 Ti

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3