r Kaatste nieuws W: ft" Ontslag van tijdelijk personeel Rechtszaken Landgerecht Atletiekwedstrijden van S.V.V. Gemengd Nieuws Luchtaanvallen op Tobroek Twaalfduizend, krijgs gevangenen op Kreta Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCH1EDAMSCHE COURANT Woensdag 4 Juni 1941 BINNENLAND 6 i f- -bf- Werkgever moet ontslag bewijs afgeven Wering van Joden uit bad plaatsen e.d. Ergelijk geval van oplichting Sport Belangrijke ontmoeting aan den Boschrand Nederlaag serie Voor S.V.V.-R.V.B.-elftallers Hengelen Drie boefjes aacgehouden Brand in een wasscherij Mijnongeluk in Engeland Overzicht Amsterdamsche Effectenbeurs Lustelooze stemming BEURS VAN AMSTERDAM BINNENLAND Engelsche luchtaanvallen BUITENLAND Taai verzet in Oost-Afrika Artillerie bij Tobroek in actie De zee-engten in het Midden- Oosten /v M a1/ K# !te De directeur van den arbeid vestigt de aandacht op het volgende Bij zijn. beschikking van 21 Mei 1911, ■welke 1 Juni 1941 in werking trad, wordt met ingang van dezen datum zijn vergun ning van 1 Juli 1940 (zgn. drie weken- vergunning) ingetrokken. Hiermede komt de aan de werkgevers opgelegde verplich ting, om bij ontslag van tijdelijk personeel aan het bevoegde districtshoofd der ar beidsinspectie een kennisgeving in twee voud te zenden, te vervallen. Een van deze kennisgevingen werd door bedoeld districtshoofd gezonden aan de ge meente-secretarie van de gemeente, waarin de arbeider zgn woonplaats heeft. Na ont vangst hiervan kon het gemeentebestuur den werkloozen arbeider zoo noodig in de steunregeling opnemen. Nu deze gedragslijn niet meer kan wor den gevolgd, moet de uit tijdelijken dienst ontslagen werknemer een ootslagbewïjs overleggen, om eventueel voor steunuit- keering in aanmerking te kunnen komen. In verhand hiermede wordt zoowel werk gevers, als werknemers gewezen op het bepaalde bij artikel 1638a van het burger lijk wetboek, waarbij o.a. aan den werkge ver de verplichting wordt opgelegd bij het eindigen der dienstbetrekking den arbeider ■op diens verlangen een getuigschrift uit te reiken. Dit getuigschrift moet o.a den duur der dienstbetrekking bevatten. Met. dit getuigschrift kan dc arbeider zich melden bij het betreffende arbeidsbu reau, waar hij dan als werklooze wordt in geschreven, waarna hij tegen overlegging van dit getuigschrift, bij het gemeentebe stuur, eventueel voor steun fn aanmerking kan komen. Ter voorkoming van misverstand' wordt nog opgemerkt, dat het overleggen van een ■ontslagbewijs - ten behoeve van de opne ming in de steunregeling en voor de in schrijving bij de arbeidsbemiddeling, slechts noodzakelijk is voor bntslagen personeel uit tijdelijken dienst in industrie- en handels betrekkingen, en in landbouwbedrijven. Afgezien van bovengenoemde verplich ting tot het uitreiken van een ontslagbewijs aan ontslagen arbeiders, bohooren de werk gevers in de akkerbouw- en veehouderij bedrijven vo-or elk ontslag voorloopig ver gunning te hebben van de arbeidsinspectie. Voor deze bedrijven zal echter een nadere regeling worden getroffen. Op grond van de verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Neder-, landsche gebied no. 201941 wordt be paald: 1. Aan. de Joden in den zin van par. 4 der verordening van den r jksoommissa- ris no. 1S91940 wordt verboden: a. Het publieke baden in zee-, strand-, zwembaden en overdekte badinrichtingen. b. Het betreden van publieke plantsoe nen en lokalen, evenals het huren van kar mers in publieke logeeraangelegenheden (hotels, pensions, logementen) in zee- en strandbadplaatsen en andere dergelijke plaatsen. Het bezoek aan paardenrennen als toe- sdhouwer. Handelingen in strijd met deren maat regel Zgn overtredingen en worden met hechtenis "van maximaal zes maanden en 'boete tot f1000 of met een van beide ge straft, voor zoover niet volgens andere be palingen een hoogere straf is bepaald. Deze regeling treedt heden in werking!. liet Duitsche Landgerecht heeft giste ren een even ernstig als ergerlijk geval van oplichting behandeld. Het betrof hie"" een zaak tegen een 64-jarigen ambtenaar van het voormalige departement van defen sie, die er van beschuldigd werd twee kennissen van hem voor een bedrag van tweemaal duizend gulden te hebben "opge licht. De dagvaarding vermeldde verder nog twee pogingen tot oplichting. Alle vier ge vallen hadden zich in het laatst van het vorige jaar afgespeeld. Ik weet zoo had de verdachte destijds tegen twee ken nissen gezegd dat jullie namen voor komen op de lijst van hen, die bij wijze van represaille voor de behandeling van de in Indië verblijf houdende Rijks-Duit- schers geïnterneerd zullen worden. Ik kan er echter voor zorgen, dat jullie van deze lijst zullen worden afgevoerd, want den ambtenaar, die deze zaken behandelt, ken ik goed en hij is er wel voor te vinden jullie namen af te voeren; dat kost even- wei geld. Wanneer je me ieder duizend gulden geeft, dan zal ik er wel voor zorgen, dat de zaak in orde komt. De twee kennissen, heiden gepens. Indi sche ambtenaren, vlogen erin en betaal den duizend gulden Een derde person*; was verstandiger en ging op het verhaal, dat .verdachte opdischto, niet in. De vierde oud-Indische ambtenaar, wieti verdachte een dergelijk aanbod deed, deed alsof hij bereid was de gevraagde som van 600 gulden te betalen, doch toen ver dachte op 5 December van het vorige jaar het geld wilde innen, deed hij dat in tegenwoordigheid van twee rechercheurs, die zich verdekt hadden opgesteld en den bedrog plegenden ambtenaar uiteraard on middellijk arresteerden. Tijdens het verhoor van den verdachte bleek, dat hjj den laatsten tijd op het ver keerde pad was geraakt en daardoor groote schulden had gekregen. De Staatsanwalt noemde het een bizon der ernstig -en ergerlijk feit, dat een Ne derlander op deze wijze misbruik maakt van den nood, waarin andere Nederlanders onder deze bizondere omstandigheden ver- keeren. Ten aanzien van de strafmaat wil de spr. rekening houden met de ouder dom van den verdachte, alsmede met het feit, dat hij gedurende een periode van 47 jaar tot volle tevredenheid van zijn superieuren als ambtenaar werkzaam is geweest. Bovendien aldus spr. heeft verdachte reeds een half jaar iu voor arrest gezeten en zal hij bij een veroordee ling het récht op pensioen verliezen. On der deze omstandigheden vroeg spr. een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar, met aftrek van voorarrest Op grond van dezelfde overwegingen' veroordeelde de rechter hem hierna tot negen maanden gevangenisstraf, eveneons met aftrek van voorarrest. Heling niet bewezen. De Dtiechtsche rechtbank deed uitspraak in do zaak tegen den 36 jarigen chauf feur J. H. L. te Utrecht, tegen wien we gens heling van verscheidene voorwerpen de officier van justitie een jaar gevan genisstraf had geèischt. Verdachte had, naar de dagvaarding ver meldde, goederen gekocht van 0. en de B., die thans zijn ingesloten, nadat zij bijna tweehonderd inbraken hebben bekend. L. wist zeer goed, dat deze goederen van diefstal afkomstig waren. Daar de rechtbank bewijs niet geleverd achtte, werd de chauffeur vrijgesproken. Athletiek Op het hoofdterrein van S.V.V. aan den W esfry n k el and s cl eJ ij k organiseert de ath- ietiekafd. van S.V.V., onder leiding van den heer D. Scheepmaker, Zondag a.s. groote regionale athlctiekwedslrijden,' waaraan on geveer 300 athleten van de volgende ver- eenigingen deelnemen^ Trekvogels, Den Haag, Vires et Celeritas, Gouda; Pro Pa- tria, Minerva, D.O.S., Sportclub Rotter dam, Dynamo en de dames athl ver. Hollandii te Rotterdam,' alsmede de Rot- terdamsche politiesportvereen. Hermandad, U.V.O, Leiden, A.V. '40, Delft, Alphia, Alphen, Achilles, Gouda en ook uiteraard S.V.V. Volgens een mededeeling van de zijde van S.V.V. zullen o a. de volgende be kende Nederlandsche athleten aan den start komen: Osendarp en Osta, van Trekvo gels, en Jan Grijseels en Gouwmeijer van P.P. In het nummer discuswerpen komen uit Van Dijk en Van der List, van S.V.V. Waarschijnlijk zal Krüse de 1500 meter meeloopen. De wedstrijden vangen Zondagochtend half elf aan met de series voor dames, junioren en G-klasscrs. Te half -twee vangt het hoofdprogramma aan. Voetbal Het bestuur van S.V.V. heeft voor de R.V.B.-elftallen van haar vereeniging een nederlaag-serie georganiseerd, waarvoor het volgende programma is samengesteld: 4 Juni: S.V.V. 5—V.F.C. 4; S.V.V. 7— De .Hollandiaan 4. 6 Juni: S.V.V. 6—Dindua 2; SVV. 8 S.F.C. -3. 11 Juni: S.V.V, 5—Ursus 2; S.V.V. 7— D.H.S. 4. 13 Juni: S.V.V. 6Noorden 2; S.V.V. 8V.F.C. 5. 18 Juni: S.V.V. 5Hermes-D.V.S. 5; S.V.V. 7—Dindua 3 20 Juni: S.V.V. 6—VV.A.H.S.V. I; S.V,V, 8Ursus 3. 25 Juni: S.V.V. 5Excelsior '20 3; S.V.V. 7—W.A.II.S.V. 2 27 Juni: S.V.V. 6—S.V.D.P.W. 2; S.V.V, 8— R.F.C. 8. „Het Baarsje". Zondag jX hield de S.H.V, een onderling concours aan De vangst was zeer goed; er maatvisch gevangen. De prijzen werden behaald 1. J. Zuidgcest, 19 stuks D. Voets, 17 stuks 1080 -gr.; sum, 15 stuks 1057 gr. en 14 stuks 985 gr. „Het Baarsje" den Broekweg. werden 90 stuks als volgt: 1540 gram; 2. 3. J. van Wal- 4. W. JSsbaeh, Op den avond van tweeden Pinksterdag kwamen drie broertjes van resp. 14, 12 en 11 jaar bij een houder van een auto matiek te Bussum, met het verzoek of hij van de fiets, welke zij bij zich hadden, de banden wild© koopen. De man ver trouwde liet zaakje niet erg en hij zeide, dat hij het te druk had, en dat zij over een uur maar moesten terugkomen. Toen zij terug kwamen, vonden zy twee agenten op zich wachten- De jongens hadden de banden rec-ds op de heide van de fiets af genomen. Op het politiebureau kwam aan het licht, dat de fiets gestolen was uit de Brinklaan De knapen hebben zich reeds verscheidene malen schuldig gemaakt aan diefstallen en inWimming, o.a in het Ly ceum en in een kerkgebouw. De officier van justitie had juist hun opsporing gevraagd. In den afgcloopen nacht, omstreeks 3 uur, heeft in de sorteer- en inpakafdeeling der wasscherij „Boek van 18G8' aan den I-Iaagweg 107 te Loosduinen, een brand ge woed, die tot ver in den omtrek zichtbaar was. Des avonds te half acht was de eigenaar nog in de achter zijn woonhuis gelegen wasscherij geweest en had op de gebrui kelijke wijze de deuren gesloten. De oorzaak van den brand kon tijdens de blussching, waarin drie motorspuiten deelnamen, nog niet worden vastgesteld. Da brand weid eerst ontdekt, toen de politie te Loosduinen den vuurgloed in de lucht waarnam, op welk moment de brand der halve reeds eenigen omvang had gekregen. De uit twee verdiepingen bestaande vleugel, waarin' bovengenoemde afdeeling is ondergebracht, is uitgebrand; het eigen lijke wasscherijgebouw, dat een vrijstaand deel van het gebouwencomplex vormt, is evenwel gespaard gebleven, zooJat bet be drijf zonder noemenswaardige vertraging voortgang kan vinden. Verzekering dekt de schade. Jongetje over boord geslagen ea verdronken. Gisteravond is de zevenjarige C. van den Broek, wonende te Dordrecht, bij het spelen op een schip, liggende in de Nieuwe Maas te Bolnes, over boord gevallen en verdronken. Na een uur dreggen slaagde men er in het kind op te halen; doch. kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. t" Half varken per handkar vervoerd. Ambtenaren van den crisisconlroledienst te Amersfoort, hebben een zekeren K. aan gehouden, die op een handkar een half var ken vervoerde. De man is aan de politie overgeleverd en in arrest gesteld. Het vleesch! is naar de gemeentelijke slacht plaats overgebracht In de William-mrjn in Whitehaven in Cum berland is, naar Reuter meldt, een ontploffing ontstaan tengevolge waarvan vele mijnwerkers, die in afgelegen mijngangen onder den zeespie gel werkten, werden afgesneden. Hulpmanschap- pen van alie mijndistricten der Cumberland- streek hebben zich ijlings naar het tooneel van het ongeluk begeven en men heeft senige mannen naar de oppervlakte gebracht, die ern stige brandwonden hadden bekomen. Gister avond was men nog bezig te trachten de nog ingesloten arbeiders te bevrijden. De William-mijn is de oudste steenkolenmijn onder den zeespiegel. Men is in 1812 met de exploitatie begonnen. Eenige mijngangen loopen 7 mijl onder zee door. Koud© iu de Sovjet Unie. In enkele gebieden van de Sovjet Onie is een sterke temperatnurdaling opgetreden. Te Leningrad en Archangeisk heeft het Maandag enkele malen gesneeuwd In eerstgenoemde stad daalde de thermo meter tot zes graden onder nul. Ook te Mos kou heeft het gisterochtend gesneeuwd. De strijd tegen de ondcrmaatschc paling. De strijd tegen de ondermaatsche paling wordt door de politie te Bunschoten en Spakenburg met onverminderde kracht voortgezet. Dezer dagen werden door den wachtmeester der ryks- veldwacht en den opziener der visscherijen duizenden ponden ondermaatsche paiing in-vrij heid gesteld Het was de politie n 1. ter oore gekomen, dat de vissrherg de ondermaatsche paling in zg. klaarzakken, voorzien van een kurk, op de reede in zee gooien. Later komen de op koopers deze visch dan ophalen. In dit geval echter was het de politie. Ruim twintig van dergelijke zakken werden bovendien in beslag genomen. Inlichtingen over oen verdronkene- gevraagd. Op den len Pinksterdag is te Rotterdam uit het Sclnekanaal opgehaald het lijk van den werkman Hendrik Jan Denekamp, geboren 5 Maart 1883 te Deventer.'De verdronkene hield tijdelijk verblijf te 's-Gravenhage. Er zijn geen nadere familieadressen van hem bekend. De Rottcrdamsche politie verzoekt familieleden zich in verbinding te stellen met den wnd. commis saris van politie, groep 2, hoofdbureau van politie te Rotterdam. Thans nog ijs in het IJsseïmcer. Toen de Spakenburgsche visscher T. K, op het IJsselmcer bezig was met een kuilnet te visschcn, bleef zijn net bij het sleepen van de kail plotseling vastzetten. Toen het weer los raakte, schoven twee ijs- schollen naar boven, die zich op den bodem hadden vastgezet. Het net scheurde, waardoor de vangst verloren gmg. De roulette draaide. Op listige wijze heeft de Amsterdamsche po litie een inval gedaan in een woning aan de Leidschekade in de hoofdstad, waar gelegen heid tot hazardspel werd gegeven. Terwijl een der politiemannen, na aangebeld te hebben, Jen man, die de deur open deed aan den praat hield, glipten de anderen stuk voor stuk naar binnen. Daar zat een veertien-tal personen om de roulettetafel geschaard, Het genoegen van den bewoner, een 32 ja rigen hotelhouder, zooveel nieuwe gasten te zien, verkeerde spoedig in angst, toen hij be merkte, dat deze van de politie waren. Het geheele gezelschap werd naar het bu reau Leidscheplein gebracht en "daar verhoord. De evploitant en do bankhouder bleven in ar rest. De overigen werden weer op vrije voeten gesteld. In het water geraakt en verdronken. De 5 jarige G. Bas, wonende aan het ka naal te Emmererfscheiderveen (gemeente Em- men) weid den Xen -Pinksterdag vermist. Later werd na eenig zoeken het lijkje opgehaald uit het kanaal. Vermoedelijk is het kind bij het bloemetjes plukken langs den waterkant in het water geraakt en verdronken. Op den len Pinksterdag is de 15-jarige G. J. Jansen, afkomstig uit Zwolle, bij het zwem men m een oude Reggearm te Hellendoorn verdronken. Het slachtotfer was met vijf vrien den gaan zwemmen en verdween plotseling in de diepte. De reddingspogingen van zgn kameraden faal den. De toepassing van kunstmatige ademha ling mocht met meer baten. Doodclijk© ongevalica in Amerika. In de Vereen. Staten zijn tijdens het jongste weekeinde in totaal 496 personen, onder wie 326 door auto-ongelukken, omgekomen. Brugge. De verplaatsing van- het station in Brugge inaakt in verband met do belangrijke rol, die het Venètie van het Kooiden in de toekomst moet spelen omvangrijke plannen voor de ver dere uitbreiding van Groot Brugge noodzakelijk. In de toekomst zal Groot Brugge de eigenlijke stad Brugge en de in het Zuiden gelegen ge meenten, benevens de gemeenten aan het Ka naal naar zee omvatten. Door hot Kanaal en do haven van Zeebrugge zal Groot Brugge aan zee komen te liggen. Belangujk is hij do stichting van de nieuwe groote Belgische stad vooral het verkeersprobleem. Een nieuwe weg zal de verbinding vormen metden autostraut- weg en uitkomen op do Allee, waar vroeger de spoorrails lagen. Voor den toegang naar de stad zal eet: park worden aangelegd, dat het stedelijk beeld van liet oude Brugge goed za! doen uiikomen. Volgens omvangrijke plan nen zullen door sloopwerken de woningtoe- standen- in de voorstoden gezonder worden ge maakt. Er zijn nog geen symptoomen, welke op een verandering van de situatie wijzen en de affaire blijft van geringe proporties. Ook beden had de markt wederom een zeer stil verloop. De afwezigheid van orders resul teerde echter een kleine reactie en bij de ope mng werd op de meeste afdeelingen op een lichtelijk verlaagd peil afgedaan. Wel '.varen er nadien kleine teekencn van herstel, maar er ging le weinig om dan dat er ruimte was voor groote spelingen. De markt bad een loom voor komen. In olies hadden de meeste transacties slechts betrekking op een enkel stuk. Na lichtelijk ge deprimeerde inzet verbeterde de koers weer ee ndrietai punten en bij bet slot werd on geveer gehandeld op het peil van gisteren. Voor scheep vaartpapieron bestond niet veel be langstelling. De affaire in indusfrieefen was eveneens gering. Aku's echter vormden een uitzondering en veroorzaakten nogal eenige beweging. Tegen de algeheeie markttendens in was dit aandeel vast gestemd In Unitevers was bijna niets te doen. Do Phiiipsaandeelen waren wat lager. Cultuuraandeelcn hadden een gedeprimeerd voorkomen. IIVA's bewogen zich voornamelijk een kleinigheid onder de 400 pCt. grens. Van de tabakken viel weinig te vermelden. De om zetten in rubberaandcelen waren klein. De beloggingsafdeeiïng was kalm. Prolongatie 2 3/4 pCt. KOERSEN OP 4 JUNI 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES Staatsleningen Nederland V>K- HEDEN 4% Ned. '41 98</,„ 97!6/' 81/» 4% '401 91*/ 6 99% 4% '40II 967 96% 4% '40II mbf. 99% 99% 3% n '36 99s/4 93s/« 3% '87 88% 83 8-3J% '38 S81/, 88 #/ie Ned. Ocst-lndiö 8% Ned.-fndie 1937 90»/., 907» S% Ned.-Indië '37 A 887s 885/s AANDEELEN Industr. Onderrt. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie 1296/1# 181 872 Van Berkel59 61 Philips Gloeil. G. B. 2013/« 197 -*• 9 Lever Bros Unilever. 11678 115 1/ Petroleum Kon. Petr. Mij. 230'/, 2293/,-81V2 Rubber Amsterdam Rubber 2553/, 254 67a Deli Batavia Rubber 206 205 Suiker Handelsver. A'dam 401 897 400 Javasche Cultuur 241 242 Ned.-Ind. Suiker Unie 242 Ver. Vorst. Cultuur 1127, 1U7» Tabak Deli Batavia 205 Deli Mij.272 269 Senembah 215 Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn.111 U08/,17, K.N.S.M. Nat. Be» 1577, 158 Kon. Paketv.-Mij..229 225 Ned. Scheepv. Unie 1695/8 1643/«6 Rotterd. Lloyd 1S5V« 184 Stoomv.-Mij. Ned... 1857a 13375 1 1 Het A.N.P. meldt: In den afgcloopen nacht vlogen enkele Britsche vliegtuigen bo-ven ons land. De hier en daar neergeworpen brisant- em brandbommen richtten slechts onbeteeke-l nende schade aan. I Italiaqnsch, weermachtsberjcht Rome, 4 Juni (Stcfanï). In zijn weer machtsbericht nummer 364 maakt het I!a- liaansche opperbevel het volgende'bekend In den afgcloopen nacht hebben onze vliegtuigen bommen laten vallen op vlieg velden van het eiland Malta. In Noord-Afrika zijn opnieuw luchtaan vallen ondernamen op de basis Tobroek. Batterijen geschut en voor anker liggende schepen zijn gelroffcn. Een schip raakte in brand, een ander schip is na een aan val ten Oosten van Tobrook in brand ge raak! In het gebied van Solloem hebben onze jagers twee vijandelijke to-eslellen van het type ïlurrican-o neergeschoten. Een vijandelijke bommenwerper is omlaagge haald doo-r het afweergeschut van onze to-rpedojagers. In den nacht van 3 Mei heeft de vijand een luchtaanval ondernomen op Benghazi. In Oost-Afrika bljven onze garnizoaris en onze mobiele colonnes overal laai er/et bieden aan den vijand en overal een on vermoeide activiteit ontplooien. In het ge bied van Galla en Sidamo was activiteit van de artillerie aan beide zijden, aan de oevers van de Omo-Botlego. Duitsch weermachtsbericht Berlijn, 4 Juni (BiN.B.). Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Bij de gevochten op het eiland Kreta werden, naar tot dusver is vastgesteld, meer dan 8030 Britten en 4.00Q Grieken gevan gen genomen. Talrijke gepantserde gevechts wagens en stulcken geschut, alsmede groote hoeveelheden munitie, kleeding en levens middelen werden buitgemaakt. Het luchtwapen heeft gisteren indu- strieele installaties in het graafschap Essex en in Zuid-Engeland gebombardeerd. Ten Noordoosten van de Orkaden hebben ge vechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht een koopvaardijschip van 4000 b.r.t. tot zinken gebracht en voor de Noordkust van Schotland twee groote vrachtb-ooten zwaar beschadigd. In deu nacht van 2 op 3 Juni hebben torpedovliegtuigen twee treffers geplaatst op een vrij groot Britsch: oorlogsschip. In den afgeloopen nacht waren doel treffende aanvallen gericht op de ravitail- leeringshaven Huil en op de haveninstallar ties aan de Engelsche Zuid- en Oostkust. In Noord Afrika levendige wederzijdsche activiteit van de artillerie voor Tobroek. Formaties Duitsche duikbommenwerpers en torpedovliegtuigen vielen op 2 Juni her haalde malen doelen rondom Tobroek aan en vernietigden in de haven een trans portschip en plaatster een treffer op een, luchtdoelbatterij. De vijand heeft overdag noch des nachts bo"en het Duitsche rijksgebied gevlogen. In de periode van 31 Mei tot 3 Juni verloor de vijand twintig vliegtuigen. Hier van werden er 14 in luchtgevechten, door nachtjogers en de luchtdoelartillerie, en twee door mijnenvegers neergeschoten, ter wijl de rest op den grond werd' vernield. In dezelfde periode gingen tien eigen vliegtuigen verloren. Omtrent de Durdanellen en den toegangs weg van de Zwarte Zee naar de Middel- landsche Zee, is te Bcriijn noch in den zin van geografische, noch van territoriale wijzigingen iets bekend. Met deze verke ring werd gisteren in de Wilhelmstrasse ge antwoord op een vraag van .buitenlandsche journalisten. i Van Duitsche zijde werd hieraan toege voegd, dat men uitsluitend aan d-e belang hebbende volken overlaat in hoeverre zij gevolgtrekkingen maken uit de nieuwe fei ten als gevolg van de gebeurtenissen op Kreta. Duitschland stelt slechts belang in' de kwestie welke positie Engeland inneemt. Voor de hand ligt welke conclusies En geland: moet trekken. 1 Ook gisteren deelde men te Berlijn niets mede omtrent de verhouding Duitschland- Turkije. v vV I- utó Vil As 'f3). v&n- Aï>„

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3