DE C.A.O. IN HET CAFÉ-, RESTAURANT- EN HOTELBEDRIJF L ucfoéaassvalieni Laatste Nieuws Welke i atregelen voorgesteld worden Aanvallen op konvooien Artillerie-duel bij Tobroek Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 11 Juni 1941 Kantongerecht Handel en Bedrijf Handel in certificaten van Amerikaansche aandeeien verboden Haifa uit de lucht bestookt Strijd in Gondasector duurt voort Uitbreiding van de vlootbasis Singapore Zooals reeds gemeld hebben de werkgevers- en werknemersorganisaties in liet hotel-, café- en restaurantbedtijf bindend verklaring aange vraagd van een collectieve arbeidsovereenkomst. In een onderhoud met een verslaggever van het A.N.P. heeft de heer F. A. Pfeifer, direc teur van bet rijksbureau voor dit bedrijf eer overzicht van de maatregelen van de ontwerp- C.A.O. gegeven. Do thans ontworpen regeling heeft betrek king op holels, restaurants, café's, café-restau rants en cafelarias, In de omschrijving va.i het begrip „hotel" zien we, dat daaronder wordt verstaan een inrichting, bestemd tot het tegen betaling ver strekken van logies, in hoofdzaak voor korten tijd, met of zonder verpleging, zoodat hierbij niet begrepen zijn de pensions; daartegen zul len. wel onder de regeling vallen inrichtingen als het O.X.O., de Kolpingshuizen e.d. Vermelding dient voorts, dat onder cafetaria wordt verstaan: le. Inrichting, bestemd tot het tegen betaling verstrekken van eetwaren of dranken, of beide voor gebruik ter plaatse en kennelijk ingericht voor bediening aan toonbank of buffet, onverschillig of daarnevens bediening aan tafels geschiedt; 2e. Automatiek, snelbuffet, broodjeswinkel en dergelijke. Ook ruimten, beboerende tot schouwburgen, societetein, stations, schepen met uitzonde ring van zeeschepen vliegtuigen, treinen, of dergelijke, waar tegen betaling eetwaren of dranken voor gebruik ter plaatse plegen te worden verstrekt, vallen onder de regeling. Uitdrukkelijk wordt in do regeling bepaald, dat tot de functie van een kellner mede be hoort het „mastiek maken", het gereedmaken van tafels, het schoonhouden van aschbakjes en dienbladen, enz. Tot het mastiek maken behoort echter niet het dweilen en boenen van vloeien, bet zeemen van ruiten, enz. De arbeidsduur De arbeidsduur bedraagt ten hoogste 120 uur per twee weken. Als in bizondere omstan digheden hiervan wordt afgeweken, bedraagt do vergoeding voor het eerste uur 110 pCt., voor het tweede 115 pCt., voor het derde 125 pCt. en voor de volgende uren 150 pCt. van het uurloon. Het uurloon bedraagt 1/60 ge deelte van weekloon of 1/210 gedeelte van het maandloon. Werknemers, wier inkomsten hoofdzakelijk uit bwlleningsgeid bestaan, ont vangen een dubbele vergoeding. Voorts heeft een werknemer een wekelrjk- sche, onafgebioken lusttqil van ten minste 30 uur, van welk voorschrift voor een bepaalde week kan worden afgeweken mits d& werk nemer in do vorige- of in de volgende week twee zoodanige rusttijden heeft. Gedurende deze rusttijden mag een werknemer geen arbeid ver richten in dienst van een anderen werkgever. Ook voorziet de regeling in de, dagelijksche rusttijden gedurende den werktijd. Zoo heeft b.v. een werknemer, wanneer tusschen het begin en hot einde van den werktijd een tijd ruimte ligt van 12 uur of langer, recht op één dualgcbroken rijsttrjd van ten minste 2 uur en twee onafgebroken rusttijden van ten minste een half uur. Loon Voor de minimum-loonen zijn bij de regeling belioorende tabellen aangelegd. De bedrijven worden daartoe door een plaat selijke o( regionale bedrijfscommissie ingedeeld in drie klassen. Deze indeeling in, klassen is landelijk, zoodat het mogelijk is, dat in tal van gemeenten een bedrijf van een eerste klasse ol tweede klasso niet voorkomt. Uit de uitvoerige tabellen kunnen hier slechts enkele grepen worden gedaan. Van de minimum-loonen voor het vaste front-, hall- en élagepersoneel, waarbij ten aanzien van velen rekening is gehouden met het ge bruikelijke bedieningsgeld, noemen we: dagpor- tier per maand f 20. - (Ie klasse) tot f 35.— (3e klasse) met vollen kost; chasseur f 15. met vollen kost; huisknecht f20.tot f30. met vollen kost; chef de reception 175.— (le klasse) en f 125.— (2e klasse) met kost en in woning; chef de bureau f 110.en £125.met kost en inwoning, enz. In hotels en restauranis zal een zaalchef verdienen £250.— met vollen kost in alle klas sen; een oberkellner of le kellner f35.met vollen kost; een commis do rang f 15.met vollen kost; een teeriing-kellner 3e jaar f 40. met vollen kost; een kassier of cassiere f80. met vollen kost; een portier f 40.tot f 30.- met broodkost. Voor café-restaurants is het maandloon van een zaalchef eveneens gesteld op 250.ech ter zonder kost; van een oberkellner op f40. en van een kellner op f25.— f20.beide zonder kost; van een portier op f 40.tot f20— met bioodkost en van een buitenpor- Der op f50.tot f100.zonder kost. Voor het personeel in café's, waaronder dancings, cabarets en bars, noemt het ontwerp om. de volgende mnandloonen: portier met gar derobe f20—; zaalchef £230— tot £150—; dicfkcJlner f40.— perronkellner f20.met provisie van "den verkoop; kellner £25.pic colo £15— met broodkost. In bedrijven met een alleenwcrkcnd kellner zal deze per maand f 23.ontvangen, van het vaste buffetpersoneel buiten het cafetariabedrij'f zal een buffetchef een week loon v ei dienen van £45.tot £33.een le buffetliediendo 30.—- tot 23.en een buffet juffrouw een maandloon van f50.tot f45. niet vollen kost. Ook voor hel losse personeel voorziet de ontworpen regeling in minimum-loonen, waarvan we slechts enkele noemen. Indien 'een kellner afrekent, ontvangt hij voor een dag of gedeelte daarvan hetgeen 10 pCt. van zijn verkoop minder is dan £6.en voor 6 dagen in één week hetgeen 10 pCt. van zijn verkoop minder is dan f 30. Indien de kellner niet afrekent, bedraagt zijn loon voor een dag tot en met dinertijd f 8.50. Buffetpersoneel geniet voor één dag f 6— en voor langer dan één dag f 5.per dag, in beide gevallen met vollen kost. Troncverdeellng Voorts bevat het ontwerp een uitvoerige regeling voor de bedrijven of gedeelten van bedrijven, waarop Lronc wordt gewerkt; dit zijn bedrijven, waarin tusschen don weikgever en de vaste werknemers is overeengekomen, dat de door die werknemers ontvangen of voor hen bestemde bedieningsgelden worden verza meld en onder hen verdeeld naar een vasten maatstaf. Wordt in een bedrijf niet op tronc gewerkt, doch wordt door den werkgever wel bedie nïngsgeld ontvangen, zooals in tal van cafe taria's gebaiikelijk is, bij het voldoen van de nota aan de cassa, dan moet de werkgever deze geleden per dag afdragen aan gekozen vertegenwoordigers van het personeel, die weke lijks het totaal ontvangen bediag in gelijke deelen verdoelen onder de leden van liet vaste bedienende personeel, waarbij ten aanzien van cafetaria's medebegrepen is het buffetperso neel. Uniformklceding, die kennelijk slechts in een bepaald bedrijf of bepaalde groep van bedrij ven mag worden gedragen is voor rekening van den werkgever. Voor beroepskleedmg komen de aansdiaffings- kosten voor rekening van den werknemer. Extra vrije dagen en vacantie De werknemer heeft recht op een extra vrijen dag in verband niet gebeurtenissen in den fa miliekring met doorbetaling van zijn loon. Aan een werknemer, die op 1 April van eenig jaar gedurende twee jaar of langer in een zelfde bedrijf werkzaam is geweest, wordt door den weikgever in dat jaar 12 dagen va cantie gegeven Is een wenuiemer op 1 April korter dan twee jaar in eenzelfde bedrijf werkzaam, dan krijgt hij voor elke 30 dagen een halven dag vacantie. Behalve doorbetaling van het loon, geniet de werknemer gedurende zijn vacantie bovendien een toelage. De/e bedraagt voor werk nemers, wier inkomsten hoofdzakelijk uit be dieningsgeld bestaan 5 gulden per dag, indien zij 21 jaar zijn of ouder en anders f 2 50 per dag. Als leerlingen inogen sLchts worden aange nomen personen van 14 tot en met 19 jaar, lei-wijl mede het aantal leerlingen aan grenzen is gebonden. De leertijd van een leerling-kok of leeriing- kellner bedraagt 3 jaar. Na 5 jaren na bet inwerkingtreden van de regeling mag in bepaalde functies niemand worden aangenomen, die niet den voorgeschre ven leertijd beeft voltooid Een Icerlïrigonboekje wordt aan de leerlingen uitgereikt vanwege de landelijke bedrijtscoimnis- sie, waarin de bonden zijn vertegenwoordigd. Deze commissie heeft voorts strafbevoegdheid bij overtredingen, hetzij door werkgevers, hetzij door werknemers, van de in hel ontwerp vast gelegde bepalingen. - De stamkaart Regelmatig blijven de overtreders van den identi teitspliclit de rechtszaal vullen. En inderdaad zijn de moeilijkheden, die de tweeledige functie van d'e stamkaart met zich brengt, groot. Het kan "voor komen, dat er distributiebonnen gehaald moeten worden zoodat men het identiteits bewijs dan onmogelijk bij zich kan hebben. Dit bleek het geval te zijn geweest met den 33-jaiigcn timmerman J. v. D. uit Schiedam. Zijn vrouw had de stamkaart bij zich om een vergunning voor gordij nen te hakn. De ambtenaar wilde dit verhaal gelooven', hoewel v. D. voor de politie had verklaard, de kaart vergeten te hebben. Hij vroeg dan ook schuldig verklaring zonder toepassing van straf, conform welken eisch de kantonrechter von nis wees De andere schuldigen kwamen er niet zoo genadig af. Die IS-jarige scholier \V. M. L. uit Scheveningen, kreeg, f3 of 2 gdagen on hoewel de 23-jarige kantoorbediende A. de B. uit Schiedam, het halen van melk- kaarten ais verontschuldiging aanvoerde, moet hij eveneens dit bedrag betalen. A. v. M. uit Vlaardingen, die voor de zelfde overtreding terecht moest slaan, was niet verschenen. We! was daar echter de verbalisant, een kranige marechaussee, die met klappende hakken voor het hekje plaats nam. Zijn verklaring bezorgde A. v. Al. ech ter de gebruikelijke boete van drie gulden. Verkeersfouten Een ernstige verkeersovertreding vond de ambtenaar het feit, waaraan de 19 jarige chauffeur, fi. AI. v. L., uit Schiedam, zich had schuldig gemaakt. Het was ook inderdaad geen kleinigheid waarvoor deze jongeman terecht stond. Alsof dit do ge woonste zaak van de wereld was real hij met een vrachtauto op den rijksweg bij Over schie, terwijl het stuur een speling ver loon de van niet minder dan 80 graden. De ambtenaar vah tet O.AI. noemde dit rijden levensgevaarlijk en eischte een hooge straf: f30.of 15 dagen. De kantonrechter deed er do helft af: f 15 of 10 dagen. De heide leerlingen-monteurs J. H, en C. II., uit Rotterdam, stonden terecht om dat zij met hun fietsen op den rijweg voor 't motorverkeer van den Rijksweg bij Over- schie hadden gereden. Domweg voerde een der knapen aan, dat zij met zijn tweeën waren. „Al was er met zijn honderden, dan mocht het nog niet", zei het O.AI. Reiden zagen zich een rijksdaalder boete opgelegd. De 2l-jarige motordiijver J. II. Z. was niet verschenen, doch had zijn vrouw ge stuurd. Hij had in Vlaardingen de Breed- sietg aan de zijde van de Alarkt met een fiets bereden, wat echter verboden is. Conform den eisch werd hij tot een rijksdaalder boete veroordeeld. De 22-jarige fielsjongen II. J. S. uit Vlaardingen, stak zijn hand niet uit op het verkeerde oogenblik, n.l. toen een agent van politie hem den bocht zag ronden. Deze nonchalance kost hem nu een rijksdaalder. Hot tarief voor het rijden zonder bel is f 1.50 en ook J. K. uit Rotterdam, zag zich deze straf toebedeeld1. De 29-jarige arbeider J. L. K. uit Vlaardingen, had het zich gemakkelijk ge maakt en een ander voor zijn karretje gespannen, of te wel zich op de Iets mee laten trekken door een auto. Dat mag nu eenmaal niet en dus zal hij deze trekkracht, waarvan hij gratis gebruik dacht te maken, met f4 moeten betalen. Een stoute jongen H. J. B., een negentienjarige scholier uit VIaarclinger-Ambacbt, had zich ernstig mis dragen. Hij had met steenen gegooid en de ambtenaar vond dat voor zoo'n groote jon gen niet te pas komen. De eisch was dan ook niet misf 15 of 6 dagen. De kanton rechter maakte er f 8 of 4 dagen van, maar ook dit bedrag zal nog wel een gevoelige hap in het zakgeld van den aspirant-bow ler d oen- Een Vlaardingsche vischventer bekeurd De 21-jarige chauffeur, S. P., uit Vlaar dingen, ventte met visch in Schiedam en aangezien hij geen vergunning voor het uit oefenen van zijn bedrijf buiten zijn woon plaats had, was hij in overtreding. „Ze zijn anders wat blij als ze je van daag aan den dag met visch zien", zei verdachte. De kantonrechter kon er ook niets aan doen, ais 't nu nog bestellingen geweest waren... maar ja nu moest hij S. P. tot f3 of 2 dagen veroordeelen. De 42-jarige J. V., bestuurder van een Jampenkappenniagazijn in Schiedam, bad drie meisjes, die in zijn dienst waren, te lang laten werken. Hoewel zij slechts tol 1 uur mochten werken, kwam het meerma len voor dat het werk eerst bij drieen was beëindigd. Verdachte was niet verschenen, maar od arena van de verklaringen van deze drie meisjes, die als getuige verscbe nen waren, achtte de ambtenaar het ten laste gelegde bewezen. Ilij wees er op, dat dit reeds de derde keer is en er dus hech- tcnisstraf opgelegd kan worden. Ditmaal wilde hij nog met een ".gêjbibos-te volstaan, Die eisch luidde: drie maai f5.te ver vangen door drie maal twee dagen hech tenis. Conform den eischt werd verdachte veroordeeld Ook de bekende overtreding met de bak fiets kwam weer op do proppen. Personeel jonger dan achttien jaar mag niet met een dergelijk driewielig rijwiel in opdracht van den baas rijden. Een jongen, in dienst van don 38-jarigen aannemer, H. v. d. L., uit Kethel, had over een afstand van honderd meter eenige ma terialen op het gebrandmerkte voertuig ver voerd, waardoor zijn baas, die van de gan sdie fietstocht van den knaap niets afwist, zich thans tot f 1.50 of een dag hechtenis veroordeeld zag. In opdracht van den secretarisgeneraal van het departement van financiën, wordt medege deeld, dat in de Jfederlandsche Staatscourant van heden zai worden bekend gemaakt, dat met ingang van 1 Juli 19il de handel in certificaten van Amerikaansche aandeeien, zoo als de/e sinds 1 Mei j.l. plaats vond, ver boden /al zijn. Tot 1 J-üii 1911 zal de handel met ketting- verklaringen mogelijk blijven, do hierdoor ver leende aigemeene vergunning van het deviezen instituut blijft tot dien datum van kracht. .Met ingang van 1 Juli 19 il zal. overeenkomstig de voorschriften van het detie/enbesluit 1911, elke beschikking over certificaten van Ameri kaansche aandeden slechts met een spgciale vergunning van het deviezen instituut voor elk bizonder gei .11 geoorloofd zijn. Voorts zulien alio prolongation, voorschotten in rekeniiig-couiiint en andere geblleeningen waarvan het onderpand geheel of gedeeltelijk bestaat uit certificaten van Amerikaansche aan deden, ongeacht of zij al dan niet voor een bepaalden lijd gesloten zijn en ongeacht even tueel tusschen partrjen gemaakte afspraken, niet ingang van 16 Juni 1941 onmiddellijk opeisch- baar zijn, evenals de krachtens art. 26 der Beursvoorscbiiiten 1940 geblokkeerde prolonga tion, voorschotten in rekening-courant of an dere geldleeningen tegen onderpand van fond sen van voor 10 Mei 1940 voor zoover het onderpand dezer geldleeningen gchee! of ge deeltelijk uit certificaten van Amerikaansche aandeeien bestaat Voor den inhoud der regeling wordt ver wezen naar de Bouwvoorschriften 1941 a. Voor certificaten van Amerikaansche aandeden, wel ke in de Nedcriandsciie Staatscourant van heden zullen verschijnen. Beschermt U tegen de gevdgen van Gij neemt voorzorgen tegen brand, ziekte en natuurrampen. Waarom dan niet tegen het zooveel ernstiger gevaar uit de lucht? Duitsch weermachtsbericht Berlijn, 11 Juni, (D.N.Bl). Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend I11 het gebied van de Aliddellandsdhe Zee hebben formaties Duitsche gevechts- vliegers van nieuwe steunpunten uit met goed succes de Britsche olie opslagplaatsen en haveninstallaties van Haifa aangevallen. Er ontstonden verscheidene ontploffingen en branden. In Noord-Afrika bestookte Duitsch-Uali- aansehe artillerie Britsche batterijstellingen bij Tobroek en dwong den vijand het vuren te staken. Succesvolle aanvallen van het Duitsche luchtwapen waren gericht op Alersa Alatroeh. In barakken en benzine opslagplaatsen ontstonden verscheidene branden. 1 Gevechtsvliegtuigen hebben aan de Schot- sclie Oostkust en in liet Kanaal van Bristol twee krachtig beschermde konvooien aan gevallen en hieruit twee koopvaardijschepen met in totaal 10.000 b.r.t. tot zinken ge 1 bracht cn vijf andere vracht booten en tank schepen zoo zwaar beschadigd, dat aange- romen kau worden, dat nog meer scheeps- ruimte verloren is gegaan. Bij de luchtaan vallen op haveninstallaties aan den Noor delijken uitgang van het Kanaal van Bristol konden eenigo groote en talrijke kleinere branden worden waargenomen. Overdag nodli des nachts werden door den vijand gevechtshandelingen boven het Duitsche rijksgebied verricht. Bij hel lenuitvoerleggen van operaties op Kreta hadden do commandant van een divisie bergjagers generaal majoor Ringel alsmede de kolonels Jais, Utz en Krakau, als commandanten van regimenten berg jagers, en de commandant van een regt-i ment berggeschuf, luitenant kolonel Witt- maun, met de onder hun bevel staande troepen, een beslissend aandeel. ItaÜaansch weermachtsbericht Rome, 11 Juni (Stefani). Het 371ste com muniqué van het Italiaansc-he hoofdkwar tier luidt: „Aan het front van Totbroek in Noord- Afrika heeft onze artillerie vijandelijk ge schut met succes bestookt. Onze vliegtui gen hebben in den nacht van 9 op 10 Juni hun bomaanvallen op installaties, op slagplaatsen en stellingen in Tobroek voort gezet en branden en ontploffingen veroor zaakt. Duitsche toestellen hebben Mersa Ma- troeli aangevallen. In den nacht van 9 en dien van 10 Juni hebben Britsche vlieg tuigen eenigo plaatsen op het eiland Rho des gebombardeerd. Bij gevechten aan het front van Delga, in de streek van Gondar (Oost-Afrika), hebben on ze troepen den vijand gevoligee verliezen toegebiaeht. Berlijn, 11 Juli (D.N.B.) De Engclsclie be richtendienst heeft een uitlating van den Britsdien opperbevelhebber in Oost-Azió weergegeven, volgens welke de dooibasis Singapore voor een eventueel gebruik door een geallieerde vloot vergroot zal worden. Jacht- en gevechtsvliegtuigen, alsmede scheepsmateriaal, dat op grond van deleen- cn pachtwet door Amerika wordt geleverd, zijn reeds in Singapore aangekomen. KWARTJES EEN TIP! Voor goed en solide loodgieterswerk naar Fa. A. VAN WOERKOM, Bronsveld 137139, Tel. 677 56. Ons devies, uw wensch: Goed en billijk! GEVRAAGD een net R.K. meisje voor hulp in de huishouding. Adres: W. J. DE LEEDE, Nassaulaan 29. AANGEBODEN zwarte gelegenheidsjapon, m. 48, als nieuw, en 4 meter crêpe georgette en eenig tuin gereedschap. Rotterdam schedijk 13b, 1ste etage NETTE JONGEN gevr., 14 a 15 'aar. - Benzine station, B.K.-Laan, hoek Vlaardingerdijk. GEVRAAGD, door cou peuse, eenigszins gevor derde leerling. Br. met int. onder lett. NW, a. h. bur, Iv. d. bi., Lange Haven 141. TE KOOP Damesrijwiel, Beierlandsehestraat 31a. GASFORNUIZEN f 92.50, uit voorraad lever baar. Gascomforen, enor me keus. Baden, Geysers. Closets. Fonteinbakken, enz. Fa. A. VAN WOER KOM, Broersveld 137-139 Tel. 67736, Loodgieters- bedrijf. GEVRAAGD modern wandelwagentje. Br. met prijsopgaaf A. BODE, - Galileistraat 25a, S'dam. WERKBORSTELS. - Stoffers, "Waschborstels, Kamerbezems, alleen pri- COUPEUSE voor prima ma kwaliteit. Dweilen 35 maatwerk. Ook verande-ct. Bleekpoeder p. p. 10 ct. ren en rep. Vlugge afieve- Vatenkwast 15 ct. Ster- ring tegen billijke prijzen. lucifers 9 ct. Prima scheer- W. v. d. VOORT, Broers- staaf 15 ct. Haariemmer- veid 133 (portiek). olie 25 ct. A. MUIS, Broersveld 169. OORLOGSSCHADE, Verzekerd uw panden, in boedels, enz. tegen oor logsschade. Ook is inbegre pen binnenlandsche onlus ten, oproer, diefstal en plundering tijdens evacua tie. Inlichtingen en inschrij ving kan geschieden bij agentschap H. J. P. DE VOGEL, Fabriplein 22a. NU REEDS 50 schitte rende modellen haarden en haardkachels. Echte zuinig-branders. Oude kwaliteit. Fa. A, VAN WOERKOM, Broersveld 137—139. Telefoon 67736. Vertrouwd adres. DAGMEISJE gevraagd, R.K., 1516 jaar. Mevr. HOMS, Pr. Mauritsstr. 4. WACHT TOCH NIET. waschtafeis f 19.50 tot f 65.Keukengeysers, f29.50 tor f81.—. Bad- geysers f 71.50 tot f 185. Gasfornuizen f 92.50. Koopt nu. Fa. A. VAN WOERKOM, Broersveld 137—139, Telefoon 67736 Erkend adres. GEVRAAGD een nette dagdienstbode, goed kun nende werken en koken en van goede mondelinge f etuigen voorzien. Loon 6.—. Zondags vrij. Aan melden: Jac. Catslaan 17, na 7 uur. TE KOOP kantoorschrijf- j machine „Ideai", in prima staat. Prijs f 30.Tus- f schen 6—8 uur. Pernis- j schestraat 8b, Schiedam. LAMPKOPPËN vanaf DAMESSCHOENEN f2.§. ter overname gevraagd, m. andere merken steeds in 41 42, in goeden staat, voorraad Mag. HAKOR, Gemakkelijk model. Lage Groenelaan 61 Tel. 67669 of f hak. Br. onder lett b„Uri/i* d' b!-' SNELWEGER, Berkei's Lange Haven 141. Patent, prima, nog als nw. ZOEKT'U PLAATSING T^ortriS metkp£ als Huishoudster Winkel- ma bandem a3s juffrouw, Modiste, Naai- Strandtent, complee, met ster, enz.. Plaatst eenst0kken, ook als nieuw.' annonce m dit blad. Mag. HAKOR, Groene laan 61. Tel. 67669. WEDUWE vraagt een zit- en slaapk., met of zonder pension-; Br. onder lett. N K, a, h. bur. v. d. bi., Lange Haven 141. VOOR WITWERKEN. - GEBRS. KLEIJHEEG. Soiiede. Voordeelig. Hoofdstraat 239. Zendt briefkaart. PRIMA PENSION aan geboden, uitstekende ver zorging. f 8.per week, wasch inbegrepen. Br. onder iett N J, a. h. but. v. d. bi., Lange Haven 141 2 PAAR SCHOENEN te koop. 1 p. wit satijn, 1 p. zwarte suède, beide m. 7. Br. onder lett. N N, a. h. bur. v, d. bi., Lange Haven 141. GEVRAAGD nette werk ster, voor de Vrijdag. Van 9 tot half 3 uur. - VAN MOURIK, Buys Balllot- singel 39a. GEVRAAGD: Leerling naaister. Adres: Anthonie Muysstraat 31b. Telefoon 67736. KREMLIN BRILLANTINE KREMLIN-RUSSE. RUBENSPLEIN17c.C.J. BUIJTENDIJK. Wij DAMES, vóór U een hoed moffelen uw rijwiel noggaat koopen kijkt Xl dan op de oude degelijke wijze eerst eens bij Modem, met rooden ondergrond en wij „ijn voordeelig. Ook le klas moffelwerk metvennaken wij nog5steeds gouden bies en origineel voor 75 cent. Van een merk Slechts f 12.50. lapje stof of zijde maken voovvAruEic WIi eea vlot hoedje of KOOKKACHELS z.g. baret. MODERN, Vlaar- alles branders, f 22.50, met dingerdijk 35. verstelbaar vuur. Kook- - haarden. Fornuizen, haard NAAR P. VAN OERS, kachels enz. Enorme keus Heerenpad 10, voor een roil* n iL moole dames- of heeren- KOM, Broersveld 137-139 parapluie. Zeer voordee- ige prijzen. Tevens het oudste adres voor het vakkundig repareeren van parapluies. JSKASTEN f 25.-. Stof- uigers f 49.50. El. Strijk ijzers en kookplaten f 6.—. Gascomforen. Vloeibare zeephouders f 4.50. Fa. A. VAN WOERICOM, Broersveld 137139, Te lefoon 67736. NED. VEREEN, tot Be scherm. van Dieren. Af~ deeling Schiedam. Be schermheer Mr. Dr. F. L. VAN HAAREN, Burge meester van Schiedam, - Adviseur: J. VOOGT, Dierenarts. Zorg voor uw paard, nu de motor voor Het beste voor uw haar. velerlei transport is uitge- 22 ct. per flacon. Overal schakeld en de trouwe verkrijgbaar. viervoeter, de helper in den nood is. KONIJNEN te koop, 6 ZOEKT U PLAATSING voedsters (groote), 2 ram- als Huishoudster, Winkel- men en diverse jonge. Na juffrouw, Modiste, Naai- 6 uur. van -Swindestraat ster, enz.? Plaatst een 47a annonce in dit blad.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3