Agenda RADIO BOB STEMPELS Uitreiking distributie-bescheiden REPARATIEDIENST Frauduleuze slachting? Rijks-H.B.S. Bi| Examens Clandestiene slachting Burgerlijke Stand RADIO MORGEN Donderdag 26 Juni 1941 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Concert Polyantha SINGEL 156 - TEL. 68345 Pag. 2 Vijf mannen aangehouden Hecfifssalcen Toelatingsexamen BINNENLAND Benoeming van procureurs generaal Zuïd- Zware straffen opgelegd VRU2.-G0DSDIENSTIGE PREDIKING Ds. A. TROUW, Gouden tientjes bleken vergulde halve guldens Een onvoordeelig smokkel-zaakje Schoenmaker trachtte het hof schaakmat te zetten Tien maanden gevangenisstraf voor het slachten van een schaap Dure ketels WAT BIEDT DE {Vervolg rubriek Stadsnieuws). Morgen kunnen hun nieuwe distribu tiebescheiden afhalen zij, wier familie naam begint met V. Zalerdaag zijn de W, Y en Z's aan de beurt. Da bureaus, gevestigd St. Joris Doelen, Alidabewaarschool, school Van Ruys- daellaan en school Lange Singelstraat, zijn geopend van 9—half 1 en van 3 tot half 7. Het bureau St. Joris Doelen is Zater dagmiddag gesloten. Zaterdagavond van half S tot 10 uur, zal de Vlaardingsche Chr. Muziekvereeni- b'ing „Sursum Corda" in het Boerendorp van de Polyantha een concert geven. Het volgend programma zal worden uitgevoerd: 1. ifrinz Eite! Friedrich, marscb, H. L. Blankenburg, arr, Dreissen 2. Berlin wie es weint und lacht, ouver ture, A. Conradie 3. Eetséda, (wals) A. C. v. Leeuwen 4. Concertante (Fantasie) met clarinet cn pistonsolo F. Blumentrilt PAUZE. 1). De kleine soldalen (karakterstuk), 6. La Poupée de Nuremburg, (ouverture) A. Adam, arr. par. J. Bouchel 7. a. Doomroosje's Bruidsvaart (karak terstuk), Marc Rode, arr. A. Dreissen b. Die kleine soldaten (Charakterstück) Bruno Marks Op. 28 8. „Finlandia", Jean Sibelius, arr. A. C. v. Leeuwen 9. Through night to light, (marscli), E. Laakien. Sursum Corda" staat onder leiding van den heer A. C. van Leeuwen, voormalig kapelmeester van het 6e Regiment Infan terie te Breda. Meermalen heeft „Sursum Corda" in de Rotterdaamsche Diergaarde en voor de radio gespeeld. BEST INGERICHTE KLINIEK Feestavonden. Donderdag 3 Juli wordt in Musis Sacrum een feestavond van de Chr. Gymnasfiek- vereen. D.ü K. gehouden, met medewer king van het Mandolinegezelschap O.D.A. -Vrijdag 4 Juli treedt daar't Guslo ensemble op en op ZaterJag 12 Juli wordt in Musis Sacrum een feestavond door de ER 30, afdeeling Schiedam, georganiseerd. Eerlijke vinder. Een 14-jarig meisje van hier had in de omgeving van den Schiedamscheweg te YlaarJinsen, een portemonnaie mei £14.17 verloren. De portemonnaie kwam terecht in handen van een eerlijken vin der, den 18-jarigen G. J. P., wonende aan Öen Binnensingel te Vlaardingen, die haar hij de poli li-: deponeerde. Daardoor kwam de jonge dame weer in het bezit van Laar portemonnaie. Diefstal. Er is weer aangifte gedaan van diefstal van twee fieb-en, resp. eigendom van J. W. H. en J. K. S. Ze hadden hun fiet sen onbeheerd op straat laten staan. Van H. K. uit VlaarJinger-Ambacht, is een fiets uit de rijwielstalling hij de werf Wilton Fijencord gestolen. Ten nadeele van mej. J. II. is in't Sport ïondsenbad uit een kleedhokje een bank biljet van f10 gestolen. SCHIEDAM Heden e. v. d. Polyaniha 10--10 uur. Tentoon stelling: Huishonden in oorlogstijd. Passage Theater, 2.15 en batf 8. Het onsterf lijke hart Monopole Theater, 215 en half 8. Merijntje Gijzen's Jeugd. Beden t. m. 29 Juni. Stedelijk Museum 1—4 uur. Tentoonstelling „Stad en Streek". 26 Juni. Musis Sacrum, 8 uur. Concert Muziek instituut Korpel (Vlaardingen) m. m. v. André Gilbert (xylofoon) en Hoekstra (piano). 27 Juni Geref. Jeugdhuis, half 8. Geref. Comité WinleHcringen: drs. M. B. van 't Veer: Elia. Eiken Zaterdag en Zoüdag 1—4 oor. Stedelijk Mosenm ROTTERDAM Beden e. v. d. Kunsthandel önger, Eendrachts- weg 27b. Tentoonstelling: In het Tij. Arena, 2.15 en 8 uur: Het Chineesche land huis (Gezelschap Albert van Dhlsnm). 30 "Juni. Koninginnekerk, half 8. Vierde zomer- coneert Rott. Pbïlh. Orkest. BIOSCOPEN. Ltixor, half 3, 6.45 en 8.45 uur. Savoy Hotel Capitol, 2, 4.15, half 7 en 8.45 aar. Het vrien dinnetje van Papa. Prinses, 2.15 en half 8: Episode. Op het too- neei Kees Pruis. I Benige fabriek te Schiedam HE1JERMANS VAN CUWERKERK PASSAGE 8 —TELEFOON 68604 I Door de politie zijn aangehouden de slager N. v. D., verdacht van het fraudu leus slachten van oen koe en voorts een vader en twee zoons: J. W. L., E. J. L. en J. W. L., die samen met T. D. het vlcesch vervoerden. liet vleeseh werd in een wagen op een erf aangetroffen. De vijf mannen zijn, terwijl het onder zoek nog gaande is, in het politiebureau in bewaring gesteld1. Voor - het toelatingsexamen van de RJLB.S. zijn ge-laagd A. Bakker, Sonja Beitsma, F. C. Boers- ma, G. Bol-Raap, F. M. Boogaerds, J. Bos, J. H, Braams, B. A. Burger, Vlaax- dingea, F. v. Pu uren, J. v. Daal en, M. C. v. Eijk, P. J. J. v. -d. Gaag, Vlaar dingen, W. P. v. d. Gaag, Vlaardingen, P. Gaarkeuken, Rotterdam, E v. Gou doever, J. S Gouweloos, Rotterdam, 0. de Graaf', A. U. J. Grimius, A. G. de Groot, W. C. v. Heeren,- C. A. Hoede- maker, Vlaardingen, J. J. v. d. Hoeven, H. O. Hoorman, C. D. de Jong, A. Jur- gens, II. Kievit, N. de Kort, G. J. Kots, H. van Kranenburg, J. J. Kruger, T. H. Kustner, A. Kwist, A. Lampe, J. Leeflang, H. Leijdens, Vlaardingen, J. L. v. d. Lin den, L. Meijer, J. Th. Meijers, A. Midden dorp, P. M. E. Mollemans. H. Ooms, H. J. G- van Oosterhout, J. II. OostLander, D. Overman, L. A. v. Otter- loo, P. F. v. d. Ploeg, J. P. v. Pul, Vlaardingen, E. C. v. Reeden, L. J. v. Siet, Ylaardngen.i C. J. H. Reels, P. J. de Ronde, P. J. van Roo. D. Scheepmaker, A. Th, M. Sch roots, L. Sjoer, A. H. Smits, J. Stehöuwor, D. Stobbe, Vlaardingen, J. Tettelaar, E. L. Timmermans, J. C. Vis, G. J. r. d. Vlies, Chr. J. Wagenaar, Hoek van Holland, J. L. van Wpning, Vlaaidinger-Ambacht, P. v. d. Wulp, Vlaardingen, G. v. d. Zee, W. v. Zon, C. B. v. d. Zwart. Van de 88 candidaten werden er 20 ai- gewezen. Correspondentie. „Een lezer van de Schiedam- sche Courant". Opname van een Inge zonden Stuk, waarvan aan de redactie de afzender niet hekend is, kan niet overweging worden genomen. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 cent. Bij Apothekers en Drogisten. Het rijk.commissariaat maakt bekend: De rijkscommissaris voor het bezette Ne; derhmdscho gebied, rijksminister Seyss In- quart, Leeft de opdracht, verstrekt aan den substituut-officier Dubois te 's-IIerto- genhosch, tot het voorloopig waarnemen der zaken van den procureur-generaal te 's-Hertogenl-osch, ingetrokken. Hij benoemde op grond van par. 1 van zijn verordening 108'40 (vierde veror dening over bizondere bestuursrechtelijke maatregelen"*, mr. Van Leeuwen, advocaat te Alkmaar, tot "procureur generaal te 's-Hertogenbosch. Voorts benoemde de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied op grond van dezelfde bepalingen, de hee ren mr. dr. J van Genechten in Den Haag en mr. De Rijke, in Arnhem, die belast waren met de voorloopige waar neming der zaken van den procureur-gene raal, tot procureur-generaal. Prijsregeling voor kersen in voorbereiding. Naar aanleiding van berichten over ver koopen van kersen op liet hout, waarbij hooge prijzen werden betaald, deelt de gemachtigde voor de prijzen mee, dat er een regeling b Treffende mariimira veiling- prijzen voor kersen in voorbereiding is Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat bij de vaststelling daarvan geen rekening zal kunnen worden gehou den met de hooge prijzen, welke den laatslen tijd voor aankoop van kersen op het hout werden besteed. Posfcverkcer met vroegere Slavische gebieden. Van Nederland uit is het postverkeer voor gewone on aangeteekende brieven, briefkaarten, drukwerken, monster's, en zakenpapïeren tot een gewicht van 500 gram naar de vroegere Zuid-Slavische gebieden Unlersteiermarken, Karnten en Krain weder opengesteld. Eveneens kunnen naar Koratië wederom gewone en. aangeteekende brieven, brief kaarten, drukwerken, monsters en zaken- papieren worden verzonden. Verzending van pakjes is echter naar geen der hierboven genoemde bestemmin gen toegelaten. Voor den economisehen rechter te Amster dam, mr. F. Tabingh Suermondt, hebben gis teren terecht gestaan do poelier Abraham da Costa da Fonceca, de stager Jacob Speyer en do kapper Gerzon Fles, die schapen en kalve ren hadden geslacht en in strijd met het crisis rundvee-besluit vee in voorraad hadden gehad. Over de practyken van deze heeren heelt men verleden week uitvoerig in de dagbladen kunnen lezen. Hier is geslacht op een wijze, die sterk aan dierenmishandeling doet denken en die in strijd was met du meest elementaire begrippen van hygiëne. In een oude garage aan de Schageriaan in Amsterdam-Oost maakte deze clandestiene slach ters op ergerlijke wijze de dieren af. Het vleeseh werd in deze vuile omgeving bewaard lusschen poetskatoen en lappen en men mag aannemen, dat deze mannen, afge zien van de overtreding der noodzakelijke wet ten en verordeningen, de volksgezondheid op schandelijke wijze in gevaar brachten door het in den sluikhandel brongen van dit ongekeur de en misschien ondeugdelijke vleeseh. De poelier Abraham da Costa da Fonceca stond allereerst terecht. Hij werd beschuldigd te samen of alleen een schaap en twee kal veren te hebben geslacht en het slachten te hebben uitgelokt door Jacob Speyer negentig gulden te geven voor dop aankoop van vee. Hij zou bovendien de messen hebben gegeven. Voor de economisehen rechter ontkende de man, die op keeterdaad betrapt was, alie schuld. Hij had geen geld gegeven, zoo beweerde hij. Hij had alleen in do" garage staan kijken bij het afmaken der dieren. De agent van politie K. had echter meer geconsta'eerd. Hij was in de Schagerlaaoi op onderzoek uitgegaan en hij had de deur van de oude garage aan de binnenzijde met ijzer- draad afgesloten gevonden. Door het indruk ken van die deur fvas het hem gelukt binnen te komen. In de garage, die niet veel meer dan een schuur was, vond hij Da Costa da Fonceca, Speyer en Fles. Speyer was bezig een kalf te villen, waarbij Abraham da Costa da Fonceca hem hielp door de pooten van het dier vast te houden. De agent had twee geslachte kalveren, een geslacht schaap, twee levende schapen en een levend kalf aangetrof fen. De geslachte dieren waren nog warm De agent van politic E. had precies hetzelfde geconslafeerd. Hij had boiendicn gezien dat er bloed aan de handen van Da Costa da Fonceca kleefde en dat zijn kleeren vol haren van de dieren zaten. De keurmeester K. had de slachters even eens aan een verhoor onderworpen. Da Costa da Fonceca had hem verteld, dat hij geen aan deel had in de slach'erij en dat hij slechts in opdracht hielp. ïhj had^ook de messen gekocht. Speyer had echter gezegd, dat Da Costa da Fonceca wel degelijk financieel bij de zaak betrokken was. De 2i-jarige slager Jacob Speyer, die thans evenals zijn beide medeknoeiers gedetineerd is, kwam als getuige vertellen, dat hij negentig gulden v,in Abraham da Costa da Fonreca had gekregen, als bijdrage voor den aankoop van vee. Voordien had hij geen geld van den poelier gehad. Bij het slachten was Da-- Costa da Fonceca er echter steeds bij geweest en hij had ook geholpen. De kapper Gt-rzon Fles gaf toe geld te heb ben' gegeven, maar niet om vee te koopen. Hij ha"d gewoon wat geleend en hij deed dat wel meer. Hij had staan kijken naar het slach ten en was gebleven omdat hij dacht nu zijn gold terug te krijgen Voor de rest kon hij over de roi van Da Costa da Fonceca niets zeggen. De officier van justitie mr. C. Dyserinck, achtte het ten iaste gelegde voor zoover het het slachten van schapen en kalveren betreft, wettig en overtuigend bewezen Het feit, dat Da Costa da Fonceca werd aangetroffen, ter wijl hij het beest vasthield, wijst voldoende op zijn schuld. Het in voorraad hebben van kal veren en schapen achtte de officier niet be wezen, omdat uit het getuigenverhoor niet is komen vast te staan, dat Da Costa da Fonceca inderdaad negentig gulden heeft gegeven voor den -aankoop van vee. Deze overtredingen werden in begin Mei be gaan. Er was toen al voldoende gewez'en op het kwaad van het frauduleus slachten. Op weerzinwekkende wijze zijn deze mannen te werk gegaan. Zrj hebben de dieren geslacht zonder ze te bedwelmen en zij hebben de schapen en kalveren afgemaakt in een om geving, die men allesbehalve zindelijk kon noemen. De officier meende dat een zware straf voor dezen knoeienden poelier, die reeds eenige malen is veroordeeld, op zijn plaats is. Hij eischte tegen Abraham da Costa da Fonceca een gevangenisstraf voor den tijd van een 'jaar. Do verdediger mr. J. Keil, pleitte clementie. Uitspraak doende veroordeelde de economi- scho reebter Da Costa da Fonceca wegens het slachten en het uitlokken van de overtreding van het slachtverbod tot negen maanden ge vangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis en verbeurdverklaring van de kalve ren en schapen, de huiden en het slagersge reedschap. Als tweede in het complot moest do slager Jacob Spever verschijnen, wien het slachten van schapen en het in voorraad hebben van vee was ten laste gelegd. De golnigenverklanngen in deze zaak wa ren goli|k!uidend. Spever bekende en het was dus niet moeilijk voor den officier van justitie om het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen te verklaren. Tegen dezen slager eischte de officier een jaar gevangenisstraf voor het slachten en een maand hechtenis voor het in voorraad hebben van vee. De verdediger mr. J. van Dijk, pleitte cle mentie. De economische rechter veroordeelde Jacob Speyer tot negen, maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis en tot et-a maand hechtenis. De kapper Gerzon Fles, die daarna terecht stond, gaf toe honderd en vier gulden aan Speyer te hebben gegeven. Hij had dat, vol gens hem, echter niet gedaan om geld in de zaak te steken, doch alleen om Speyer' te helpen. Hij wist heelemaal niet waarvoor het geld bestemd was. Hrj leende bovendien we! meer geld aan andere menschen. Tegen hem eischte de officier negen maan den gevangenisstraf en een maand hechtenis wegens het in* voorraad hebben van vee. Mr. ,T. L. Frankenbuis, die de daden van zijn cliënt afkeurde, riep de clementie van den rechter in. De economische rechter veroordeelde Gerzon Fles tot vijf maanden gevangenisstraf met af trek van de preventieve hechtenis en tot een maand hechtenis. Kerk Ned. Prot. 'Bond Westvest 90 ZONDAG 29 |UNI voorin. 10.30 uur, Herv. Den Haag. Begin Maart bood de 32-jarige veekoop man AL O. uit Alkmaar in een café te Purmerend gouden tientjes te Loop aan. Eeu meubelmaker en een paard ent i andelaar kochten samen twaalf munten, doch kwa men weldra tot de ontdekking, dat zij bedrogen waren, want de gouden tientjes bleken vergulde halve guldens te zijn. De meubelmaker ging den verkooper achterna en zorgde er voor, dat de politie hem in rekende. De man, die veertien dagen gele den wegens oplichting voor de HaarlernscLe rechtbank terechtstond, hoorde acht maan den gevangenisstraf tegen zich' eischen. De rechtbank veroordeelde hem gisteren tot 'n jaar gevangenisstraf. Een kennis van O., de grondwerker A. HL, stond voor een dergelijk feit terecht, doch verklaarde, niet geweten te hebben, dat de munten, die O. in zijn jaszak! gestopt had met het verzoek ze te verkoopen, valsch waren. De officier had vrijspraak van dezen verdachte gevraagd. Conform den eisch werd de grondwerker gisteren vrijge sproken. Een slager te Reeuwijk liet 5n April jj. circa 1000 kg. ham, 500 kg. rookvleeseh en 300 kg. plockworst verkoopen tegen prij zen van tenminste f4f3.60 per kg. De vleeschwaien werden echter in beslag ge nomen en de slager had zich te ver antwoorden vcor den inspecteur voor de prijsbelieersching te 's Gravenhage, wegens overtreding van art 6 prijzenbesluit 1940 varkens, varkcnsvleeseh en vleesehwaren. De omstandigheid, da de slager zijn vleesehwaren te duur had ingekocht, was uiteraard geen aamaardbare verontschul diging voor prijzen, welke belangrijk bo ven de voor deze vleesehwaren vastgestel de maximumprijzen liggen. Immers, zoo ais de inspecteur voor de prijsbelieersching opmerkte, de wijze, waarop de verkoop tot stand kwam, was een aanwijzing, dat het den slager bekend was, dat hij zich in den smokkelhandel begaf en het risico daarvan aanvaardde. Een geldboete van f250 werd opgelegd, terwijl cU- in beslag genomen goederen werden verbeurd verklaard. 'Bij deze straf fen werd rekening gehouden met den grooten ernst der overtreding, maar daar naast ook met de hooge waarde van de in beslag genomen vleesehwaren. Tevens werd door den inspecteur voor de prijs lieheersching publicatie van het vonnis ge last. Het gerechtshof te Amsterdam heeft van daag den Limburgschen schoenmaker J. G. wegens poging tot diefstal veroordeeld lot twaaif maanden gevangenisstraf met af trek' van zes maanden voorarrest. De man had met een gelegenheidsvriend in het nachtelijk uur in de Wilhelminastraat te Amsterdam getracht een motorrijwiel dat op het trottoir stond, te stelen. De poging mislukte doordat een bewoonster, die do slaap niet kon vatten, door het raam naar buiten keek. De mannen vlucht ten, doch werden even later door een agent aangehouden. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde den schoenmaker die wegens smokkelen uit de provincie Limburg was verwijderd tot tien maanden gevangenisstraf. De man ging in hooger beroep omdat hij „recht zocht" zooals hij het noemde. Hij bleek in de gevangenis een respectabele studie van d'e rechtswetenschappen te hebben gemaakt en hij trachtte* Hij de behandeling voor het hof den president en den procu reur-generaal te overbluffen. Zijn kennis was echter niet voldoende om dezen op zet te doen gelukken. De procureur-generaal, mr. J. Versteeg, eischte een jaar en zes maanden gevange nisstraf en het hof maahté er vandaag twaalf maanden met zes maanden aftrek van. I Arbeidswet herhaaldelijk overtreden. Conform den eisch van den procureur-gene raal, heeft het gerechtshof to Amsterdam van daag den directeur van de Amsterdamsche Bal- lastmaatschappij wegens herhaaldelijk overtre ding van de Arbeidswet veroordeeld tot zes maal honderd gulden boete subs, zes maal acht dagen hechtenis. "Wegens het verspreiden van valsche ger nichten tot drie maanden veroordeeld. De Nederlander Huibert den Hollander uit Amsterdam, is door het „S.S. und Poli- zeifeldgericht" X tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Hollander heeft onware geruchten ver spreid, welke onrust onder de bevolking kunnen verwekken. Zijn handeling is erg laaghartig, want hij vertelde aan een moe dor, dat haar beide zoons, die vrijwillig •bij de S.S. Standarte „Westland" dienen, gesneuveld waren. Do economische rechter te Amsterdam, mr. F. Tabingh Suermondt, heeft gisteren een vee houder uit Niemver-Amste! wegens het slach ten van een schaap veroordeeld tot een ge- vangenisstraf voor den tijd van tien maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. Do veldwachter, die in de omgeving vaa het huis van verdachte een slager had aan gehouden, die sehapendeelen bij zich had, of- komstig van huisslachting, had een onderzoek ingesteld m de boerderij van dezen veehouder. Hij had een bascule gevonden met een gewicht van 40 K G. Oji do schaal bevouden zich bloed sporen en vetvlekken. Het was duidelijk, dat het geslachte dier of een deel er van was ge wogen. Daar do slager bovendien toegaf het vleeseh bij" dezen veehouder te hebben gehaald viel er met te twijfelen aan de schuld van den ver dachte. Toch ontkende de man alles. Hij had een pas geboren kalf gewogen, zoo beweerde hij en daardoor was er bloed aan de schaal go- komen. Van slachten was geen sprake geweest Do officier van justitie mr. Dyserinck, hecht te geen waarde aan het verweer van den ver dachte. Hij meende, dat deze man, die reeds eerder veroordeeld is, doch blijkbaar niethooren wil, een ernstige straf verdient. Hij eischte daarom een gevangenisstraf voor den tijd van acht maanden. Do economische rechter veroordeelde dea man tot tien maanden gevangenisstraf met af trek van de voorloopige hechtenis. De directeur van een mctaalwarenfabriek ha het midden des lands had zich voor den in specteur voor de prijsbeheersching te Arnhem to verantwoorden wegens ongeoorloofde prijs- verhooging. In zijn bedrijf gefabriceerde kete!% snelkcokers, schuier- en blikken waren in den zomer van het vorige jaar in prijs verhoogd^ zonder dat daartoe de vereischte toestemming was verkregen of zelfs maar aangevraagd. De viij aanzienlijke prijsstijging der grond stoffen sedert September 1939 was zonder meer uiteraard geen aanvaardbare motiveering voor de prijsverhooging. Mogelijk zou om ieze reden bij een aanvrage tot prijsverhooging toestem ming verkregen zijn. Het eigenmachtig verhoo- gen bracht den fabrikant in conflict met da prijzenbeschikking 1940/. Op grond van over treding van art. 1 dezer verordening werd hij dan ook veroordeeld tot een boete van f 4000- Bij do vaststelling van dit bedrag was reke ning gehouden met de winsten, welke het bedrijf gemaakt had tengevolge van de onrecht matige prijsverhooging. Een oude inbraak. Bijna vijf jaar geleden is ingebroken ia het kantoor van de N.V". Oliefabriek T. Dtuyvis Tzn. te Zaandam. De daders had- den de kluisdeur opengebrand, de in do kluis staande brandkast geforceerd en 'ongeveer f 5000.gestolen. Bij deze in braak waren vier personen betrokken, -waarvan er drie reeds c-enigen lijd geleden veroordeeld zijn. D» vierde echter, da 29-jarige Amsterdammer C. V. had zich' eerst veertien dagen geleden voor de Haar» lemsche rechtbank te verantwoorden. Het bleek, dat hij kort voor deze inbraak nit de gevangenis was ontslagen en sindsdien reeds weer voor andere misdrijven was veroordeeld. Dis officier van justitie eischte anderhalf jaar gevangenisstraf en de recht bank: veroordeelde hem gisteren conform dezen eisch. I SCHIEDAM. Geboren: 24 Juni. Elizabeth, d. van B. Bouthoorn ca A. Stigter, Van Lceuwenhoeckstraat 63. Gebko, z. van G. Niezen en M. v. d. Burg, De Genestetstraat 1. Johannes Laurens Cor- nelis, z. van L. A. Dijkers en K. Brouwer, Snelliussingcl 10. Gehuwd: 25 Juni. A. Brandt, 24 j. - Waal, 18 j. - Beniner, 23 j. Vleghert, 18 j. A. Bijloo, 19 j. II. C. Rebers, 29 j. en J. E. 24 Juni. P. C. v. Beesten, v. Sliedrecht, 23 j. en G. - B. Schelt, 22 j. en J. v, d. - G. Polderdijk, 27 j. en G. - H. Semeijn, 20 en J. J- C. Nieuwburg, 26 j. en C. 't Hart, 25 j. en Th. 21 j. A. P. M. Walbeek, Hendriks, 24 j. Overleden: J. M. Kuil, 54 j. ochtg. van Middelhamisschestraat 4. VRIJDAG 27 JUNI 1941 Hilversum I» 415,5 M. 0.45 Gramofoon. G.50 Gymnastiek. -7.00 Gra- mofoon. 7.45 Gymnastiek. 800 BNO. 8.16Schrifb lozing en Meditatie (Chr. Radio Stichting), 8.25 Gewijde muziek. 8.45 Gramofoon. (9,ló-~9.2U Voor de huisvrouw). 11.00 Orgel. 11.20 Dccla- matio. 11.40 Gramofoon. 12 00 Orkest Malanuo-. 12,40 Almanak. 12.45 BNO. 1.00 Musiquette met piano. 2.00 De Haarlemsche Orkestvereniging. 4.00 Lezen in den Bijbel (Vtijz. Prot. Kerks comité). 4.20 Gramofoon. 5.15 BNO. 5 30 Yoof- do jeugd. 5.45 „Ars Nova et Antiqua". 7.00 BNO. 7.15 Voor de kleuters. 7 25 Gramofoon. (7.307.45 Boekbespreking). 8 00 BNO, 815 Spiegel van den dag. 8,30 Om en om-program ma. 9.30 Ber. (Eng.) 9.J5 Sport. 100010.16 BN 0 ^Economic news from Holland". Hilversum II, 301,5 M. 6.45 Gramofoon. 6.50 Gymnastiek. 7 00 Gra- mofoon. 7,45 Gymnastiek. 800 BNO. 8.15 Gra* mofoon. 10.35 Orgel. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met piano*. 12.00 Berichten. *2-15 Ensemble Erica. Helen. 12.45 BNO. 100 Gevar, progr. 3.00 Vrouwenuitzending on gramoY°<v\ 3.45 Arnabile-sextet. 4 30 Voor de jeugd. 6-w Gramofoon. 5.15 BNO. 5.30 Gramofoon. b.OU Boekbespreking (Christ. Radio Stichting). 0 55 Orgel. 6 45 Toeristische raadgevingen. 7 00 BNO. 7.15 Musiquelle. 8.00 BNO. 8.13 Rott. Phito. Orkest, (Pl.m. 9.00 Voor den hoer). 9 3a Gra mofoon. 9.55 Avondwijding (Vrijz. Prot. here comité). 10.00 BNO. sluiting.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 2