wé Laatste Nieuws Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEPAMSCHE COURANT Dinsdag 8 Juli 1941 BINNENLAND Rijkscommissaris voor de Unilever Voorloopig geen wijzigingen in de.zakelijke leiding De strijdorganisatie der SS doet een beroep, ook op U! Het doel en streven der Waffen SS Sport Voetbal Adam overleden De Nederlandsche zwemsters te Bochum Wielrennen Dë beste Nederlandsche renners op de stad ion baan Korfbal BUITENLAND De luchtmacht actief Eervolle vermeldingen Rechtszaken Frauduleus slachten Gevangenisstraffen en hooge boeten opgelegd Overzicht Amsterdamsche Effectenbeurs BEURS VAN AMSTERDAM Luchtactie's Offensieve pogingen bij Tobroek afgeslagen De diplomatieke vertegen woordigingen, in'Helsinki De Vereenigde Staten en de ooriog De Amerikaansche marine De Duitsche aanvallen op Engeland De strijd om de Stalin-Iinie Verklaringen van generaal ;v!j Auchingleck - Do gevolmachtigde voor het vierjaren plan, rijksmaJarschalk Hermann Göring, Leeft ter behartiging van de belangen van bet Duitscbe rijk en ter verzekering van Let gebruik voor de Groot-Duitscbe voedings- en industrieele olie- en vetnijverheid met het doel eener samenvat ting der zakelijke leiding bij de firma Lever Brothers en Uni lever en de filialen (Unilever-ooncem) een rijkscommissaris aangesteld. Tot rijkscom missaris is staatssecretaris dr. Posse be noemd. "De heden van kracht geworden verorde ning no, 12141 van den rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft deze regeling voor die bezette Ne derlandsche gebieden bindend' verklaosd met de bepaling, dat de bevoegdheden van den rijkscommissaris voor het Unilevercon- cem in de bezette NederLandsclie gebieden uitgeoefend worden door een door hem aangestelden rijkslasthebber. Tot nader order houden alle heeren, die tot dusver belast waren met de- zakelijke leiding en de vertegenwoordiging van de firma Lever Brothers en Unilever en de andere firma's van het Unileverconcem, ongewijzigd de wettelijke of statuaire rech ten der zakelijke leiding en vertegenwoor diging. In den strijd tegen de Sovjet-Unie, den strijd tegen de aanranders van de Euro peesche beschaving en Westersche cultuur, den strijd tegen de vernietigers van bet Christendom, hebben lalloozen zich reeds aaneen gesloten om een front te vormen, dat opgeworpen wordt als een stalen muur tusschen het nieuwe Europa en de bolsje wistische horde. Uit alle deelen van het continent zijn zij gekomen, deze jonge strijders en zij trek ken thans op achter de vanen der Waffen- S.S. Ook in. ons land hebben velen zich gemeld die thans met de wapenen strijden en metterdaad hun leven inzetten om Eu ropa te redden van het bolsjewistische gevaar. Wat Is de Waffen-SS? De Waffen-S.S», aanvankelijk een klein corps, de S.S. genaamd, van strijbare man nen aan wie de bescherming van den per soon van den Fiihrer werd opgedragen, groeide na de machtsovername uit tot een eiite-corps. Ilaar taak werd .het bewaken van de nationaal-socialistische staatsorde. Langzamerhand groeide zij uit tot een keur corps, dat thans de belichaming van de nationaal-socialistische wereld beschouwing genoemd kan worden. Naast deze S.S.. werd de Waffen-S.S. opgericht, die tot taak kreeg de Groot-Germaansche volkerenge meenschap te bewaken en te verdedigen. Slechts de 'besten, de fllinksten en de meest raszuiveren, werdén in dit elitecorps toe gelaten. De hoogste eiscken, lichamelijk, zoowel als geestelijk, werden den S.SVman gesteld, i De kenmerkende Germaansche deugden dragen deze organisatie en haar devies luidt overeenkomstig het gebod van den Fiihrer: „Mijn eer heet trouw". Naast de trouw staat de gehoorzaamheid, een vrij willige gehoorzaamheid, die bereid is ieder offer voor den Führer en de nationaal-so cialistische wereldbeschouwing te brengen, ''•die bereid is ieder bevel zonder aarzelen en onvoorwaardelijk op te volgen. Vrrjheidswii en ontembare strijdgeest ver vullen den-S.S.-man en nooit aarzelt hij zich met zijn leven voor zijn ideaal en den Fülirer in te zetten. Over de plaats, die de S.S. ten opzichte van den godsdienst inneemt, is door kriti- kasters veéi boosaardigs gezegd en ge schreven. Deze vraag heeft den Reichs- fiihrer Ilimmler met de volgende duidelijke woorden beantwoord: „Wij zouden dit vast aaneengesmede korps niet kunnen zijn, wan neer wijoiet de.overtuiging c-n het geloof in een atmaebtigen God bezaten, die ons behoudt, dio óns en ons vaderland, ons volk en deze aarde geschapen en ons onzen Führer gezonden heeft". Dat de S.S.-mannen als polilieke soldaten geheel en al in het nationaal-socialisti sche denken en handelen opgevoed worden, spreekt vanzelf. De sporlopleiding cn de scholing zorgenvoor de lichamelijke ont wikkeling van den S.S.-man. Wat de sport betreft worden de hoogste eiscken .aan hem gesteld. Jaarlijks móet bij proeven van bekwaamheid afleggen en. het S.S.- sportinsigne is voor iedcren S.S.-man ver plichtend.' -• De eer van den S.S.-man is hem hei lig. Hij heeft het recht en- de plicht, zijn eer met de wapens te verdedigen. Daarom wordt hem, 'nadat hij zijn arbeidsdienst- plicht en militairen dienst vervuld heeft, op een cn twintigjarigen leeftijdhet wa pen, de S.S.-dolk uigereikt Eerst dan, en wanneer hij den eed op den Führer heeft afgelegd, wordt hij als volwaardig S.S.-man in de organisatie opgenomen. Zoo marcheert de S.S. volgens onveran derlijke wetten, als een nationaal-socialisti sche orde van mannen van het Noordsche ras, 'als een gezworen gemeenschap van hun sibben, vastbesloten op, naar de toe komst. Zoo marcheert thans deze uilgelezen schare van jonge Germanen naar het Oos ten, waar zij den strijd aanbinden tegen de Sovjet-Unie, gedragen door onwankel baar geloof, in den nationaal-socialisti- sclien slaat en den Führer. Aanmeldingen kunnen geschieden bij de centrale van de Waffen-S.S., bureau Noord west, Stadhouderslaan 132, Den Haag. •knoeiers. Hij betitelde déze menschen als de ware landverraders en als volksgevaar- lijke individuen, tegen "wie niet streng ge noeg kan worden opgetreden. Er kwamen achtereenvolgens frauduleuze slar-btc.j-s en koopers van frauduleus geslacht vee voor den rechter, die het tegen de volksge meenschap gericht misdrijf voor het mee- rondeel uit winstbejag hadden gedaan. De eene had een aantal kalveren frauduleus geslacht, de andere een koe en weer een ander een varken. Verder waren er verdach ten, die het aldus geslacht vee hadden ge kocht, de eene een halve koe, de 'ander .een varken, enz., enz. De straffen waren in overeenstemming met den ernst der ge pleegde feiten. Zoo werd een landbouwers knecht uit Delft wegens frauduleus slach ten een gevangenisstraf voor den tijd van 10 maandc-n opgelegd en werd een zaken man uit Katwijk, die in een schuur een De „Sportkroniek" ontleent aan het Zwitsersche blad „Sport", dat de beken de oud-internationale voetballer Ir. Lcw- rence Adam, in NodeTjandsch-Indië, ten gevolge van een hartverlamming tijdens een voetbalwedslrijd om het leven is gekomen. „Lou" Adam, zooals hij genoemd werd is een van de beste voetballers geweest die Nederland ooit gekend heeft. Zijn voet baltalent, opgegroeid in Il.V.V., kwam eerst tot .volle ontplooiing toen liij in zijn Zwitsersche studententijd voor de Zürich- sche eerste klasser Grasshoppers uitkwam. Zijn spel maakte in Zwitserland zulk een opgang dat hij zelfs in het Zwitsersche elftal gpkozen werd. Teruggekomen in Nederland kwam Adam juist op tijd om het Nederlandsche voetbal, dat een tijd van neergang doormaakte, nieuw leven in te blazen. Zijn optreden omslreeks 1930 in het Ne- derlandsch elftal op de rechtsbinnen en ook wel enkele malen op de rechtsbuiten- plaats zal tot de schoonste herinneringen van dc Nederlandsche Voetbal enthousiasten blijven bebooren. Adam had, zooals men dat noemt, de bal aan een touwtje", zijn uitzonderlijke halcoiUi'öle en flitsende schijnbewegingen waren vermaard in de ganscho Europee sche voetbalwereld. Lang heeft zijn ster niet mogen schit teren. Om gezondheidsredenen kwam er een abrupt einde aan zijn veelbelovende voet- hallocpbaan. Ecnige jaren later is Adam naar Neder- [andsch Indië vertrokken, vanwaar ons thans het bericht van zijn' overlijden be reikt. Met Lawrence Adam is een van de groo- te en vooral ooïc een van de goede ver tegenwoordigers van de voetbalsport heen gegaan. Zwemmen Ter juiste beoordeeli/tg van do tijden, welke door onze zwemsters te Bochum werden ge maakt vestigen wij do aandacht op het leit, dat hier niet op een 25 meter, doch op een 23.5 meter baan werd gezwommen. Aldus werd respectievelijk gestart op de 188 meter school stag en de 94 meter crawl; alsmede rugslag, dus niet zooals het wedstrijdprograrama ver meldde op dc 200 meter schoolslag en do 100 meter crawl cn rugslag. Rekening houdend met deze verbetering zijn de bekend gemaakte tij den van onze zwemsters tevens tot meer nor- maté proporties teruggebracht. Het staat nu wel vast,'dat Donderdagavond a.s. do beste baan- en wegrenners zullen deel nemen aan den langen afstandswedstrijd over 50 K.M. voor professionals en onafhankelijken om den z.g. „Grooten Zomerprijs", welke rit zonder klassementen op de stadionbaan' wordt gehouden. Hot veld bestaat o.a. uit do volgende sterke renners: Mptké (Arasterdam), Van Amsterdam (Princenhagê), Derksen (Amsterdam), v. d. Voort (IJmuiden), Groenewegcn (Amsterdam), Bosland (Amsterdam), Boeyen (Oss), D'emmenie (Rotterdam), Engel (Amsterdam), Dc Hoog (Am sterdam), De Korter (Rotterdam), Domhof (Am sterdam), Van Gent (Rotterdam), Saes (Weert), Braspenninx (Princcnhage), Smits (Rotterdam), Van Egmond (Haarlem) en Gommers (Dongen). Enkele sterke sprinters moeten hun krach ten dus meten met specifieke wegrenners, ter wijl ook verscheidene bekende stayers aan den start verschijnen, waaruil men gemakkelijk ,de conclussio kan trekken, dat van te voreu abso luut geen renner aan te wijzen, valt, die voor de overwinning in dezen zwaren baamvedstrijd in de eerste plaats.in aanmerking komt. Korfbal vereen iging ),Schi«Iam". De Korfbalverecniging „Schiedam", die ge durende de laatste twee jaren' geen volledige adspirantcnploeg meer had, heeft thans weer een bloeiende junior-afdeeling. Vrijdagavond a.s. zullen de Schiedam-juniorcs weer voor de eerste maal in het veld komen om een wedstrijd te spelen tegen' de junior- ploeg Het -Westen uit Rotterdam. Deze wed strijd wordt gespeeld op het Schiedam-tcrrein aan den Wcstfrankelandschedijk en zal half acht aanvangen. Duitsch weermachtsberlcht Uit het hoofdkwartier van den Führer, 8 Juli (DNB...). Het opperbevel der weer macht maakt bekend: Die operaties aan het Oostelijk front vor deren volgens de plannen. In den strijd tegen Groot-Brittannië heeft het luchtwa- pen in den afgeloopen nacht met sterke strijdkrachten bij goed zicht op den grond militaire doelen in de haven van Sotulh- cornplete slagerij had ingericht, veroordeeld ampton gebombardeerd. Met voltreffers van hommen van zwaar kaliber en door hot tot een half jaar gevangenisstraf en 2000 gulden boete. Iemand, die 1200 k.g. vleesch op clandestiene wijze had willen verkoo- pen, werd eveneens tot een half jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De andere haf fen waren eveneens gevoelig en zijn voor de betreffende personen een goede les. Voor anderen, die misschien ook het risico willen loopen met den economischen rech ter te maken te krijgen, vormen zij een ern stige waarschuwing. De economische rechter in Den Haag heeft vanochtend aan den loopenden band' straffen" uitgedeeld aan frauduleuze slach ters, vieeschsmokkeiaarsj en andere Kleine opleving Het zakenverkeer op de effectenbeurs te Am sterdam bewoog zich vandaag wel is waar in kalrno banen, maar ten opzichte van gisteren viel toch onmiskenbaar een opleving waar te nemen. Tevens bestond een vaste stemming. Er was vrijwel geen aanbod van aandeelcn, tenvijl daartegenover wel kooplust aan den dag werd gelegd eu het gevolg hiervan was dat de koer sen na goed prijshoudende opening een gedeci deerde neiging tot oploopen aan den dag leg den waarbij tegen het slot echter weer een kleine reactie intrad. Wederom waren het de industrieelen, die het leeuwendeel van de belangstelling voor zich op- eischten. Aku's ontmoetten goede vraag en steger, na op. 1413/8 te zijn aangevangen tot 144. Uni levers konden zich. verbeteren van 121 tot 124 3/4. Aandeden Calvé werden weer eens in een open hoek verhandeld en liepen naar boven van 8G naar 88 1/2.. De Philipsaandeelen waren kalm en in doorsneo vrijwel overan- derd. Van Berkd's gaven een drukke atfaire te aanschouwen. Do meeste incourante- Industrieelen .lagen goed in do markt. Op de Scheepvaartafdëeling was ook weer ivat meer. to .dean. De affaire op do Petrolciumnarkt was rustig.., Olie's waren overigens goed prijshoudend. Voor Indische Cul- luurfondsen bestond ook weer ëonige belang stelling. In Tabakken was weinig te doen. In do suikerrubri'jk i.okken IIVA's eenige attentie. Ook de be'.crggingsafdcding kon zich .weer in de goede gunst van het beleggende publiek verhcuge'n. Prolongatie 21/4 pCt. Zie onze mededeeling MORGENAVOND KOERSEN OP 8 JULI 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N.V. t. Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES Staatsleenlngen Nederland V.K. HEDEN 4% Ned.'41 99»/,, 99»/„- 4% '401 100'/,, 100%, 4% II m.b.f... 100'/,, 100'/,, 4% "40II 999U'/io 8% '36 9G'/4 8% '37 88% 90 3-3* '38 9298 2*% N.W.S. 74% 74% Ned. Oost-lndlë 3% Ned.-Indië 1937 04% 94% 3% Ned.-Indië '37 A 93 93% AANDEELEN Banken Kol. Bank 189% Ned.-Jnd. Hand.Bnk 126 Ned. Haodelmij. industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie 1413/8 Van Berke) 78% Cert. Caivé 85% Centrale Suiker 205%- Ned. Fokker185 Lever Bros Unil. 122 Ned. Ford Philips Gloei). G.B. 229 Petroleum Dordlsche Pelr. 215% Kon. Petr.- Mij.- 248% Rubber Amsterdam Rubber 268% Bandar Rubber ..223 Deli Batavia Rubber 236% Kendeng Lemboe Oostkust 157% Serbadjadt 185 Ver. Ind. Cult. Ond. Suiker Handelsver. A'dam 421 Javasche Cultuur Ned.-Ind. Suiker Unie 283 Ver. Vorst. Cultuur 320 Tabak Deli Batavia Deli Mij. 283 Senembah 220 Scheepvaart HoÜ.-Amerik. Lijn. Ja va-China-Japan- Lijn K.N.S.M. Nat." Bez.. Kon. Paketv.-Mij... Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd ...1 Stoomv.-Mij. Ned.~ 194 130 134 141 4% 81 - 8% 86 8% 208 185 123 - 4% 814 227%.30 7% 239% 243%—. 270 221 219% 158 13">% 180 427 32 240 121%— 8 212 285 218 5 113% 146% 162% 229 1787. 141 142" 114 6 1487,- 507, 164 5 233 175 7 ,1437,- 47, 145 neerwerpen van brandbommen weiden ver nielingen en talrijke groote branden ver oorzaakt in pakhuizen, dockinstallaties en ravilailleeringsbedrijven. Andere dosltrcf fende luchtaanvallen waren gericht op do haveninstallaties van Portsmouth en Mar gate. Twee groote koopvaarders van een konvooi ten Oosten van Margate kregen bomtreffers. Een vrij sterke formatie Duitscbe ge vechtsvliegtuigen heeft in den nacht op 7 Juli het Britsdie vlootstounpxmt Aloxan- drië aangevallen. Er werden bomtreffers waargenomen op een drijvende kraan cn op verscheidene voor den oorlog belang rijke installaties der haven en der stad. Er ontstonden groote branden. Bij pogingen om binnen te vliegen zijn gisteren aan de kust van hét Kanaal in luchtgevechten etf, door marine-artillerie één Britsch vliegtuig neergeschoten. Twee eigen toestellen gingen verloren. Do vijand wierp in den aiflgeloopcn naclit op verscheidene plaatsen in West-Duitsch- iand- brisant- en brandbommen neer. De burgerbevolking leed verliezen aan dooden en gewonden, vooral in Keulen en Munster ontstonden vrij zware vernielingen in woon wijken. Bij deze aanvallen en bij nachte lijke aanvallen van den vijand in h'ct ge bied rondom Calais werden 16 Britschc vliegtuigen, waarvan 13 door nachtjagers en afweergeschut en drie door eenheden der marine neergeschoten. Kol. Rothenburg, commandant van een panlserregiment; majoor Von Steinkcller, commandant van een. bataljon motorrij ders; eerste luitenant Schenkel, van een verkcnningsafdeeling; eerste luitenant Po- nalh en luitenant Kremers van een batal jon pioniers; luitenant Kroéger van een afdeeling pantserjngers; luitenant Zumpe van een regiment infanterie, hebben zich door dapperheid bizonder onderscheiden. Kapitein Lauber en eerste luitenant Boeb- me, van een afdeeling afweergeschut bewe zen hij de gevechten bij de bruggehoof- den der Berezina eveneens bizoDderen moed. Itatlaansch weermachtsberlcht Rome, 8 Juli. (Stefiani). Legerbericht nou 398 luidt als.volgt: Onze luchtfkmuaties hebben de vijande lijke basis Nicosia op Cyprus gebombar deerd, waar Hij installaties van de lucht haven troffen. Drie vliegtuigen werden op den grond in brand gestoken, talrijke an dere werden beschadigd. In Noord-Afrika, aan hét front vtan To broek, werden eenige offensieve pogingen van den kant van den tegenstander met in fanterie en tanks snel afgeslagen door ons vuur. Onze bommenwerpers plaatsten tref fers op de fortificatie der sterkte en op de 'luchthases ten Oosten van Mersa Ma- troch, waax ontploffingen en groote 'bran den ontstonden. In Oost-Afrika is do wed erzijd sche artil leriebedrijvigheid voortgezet in den sector van Woltsjeflit. De. vijand heeft een luchtaanval onderno men in. de zone van Condor, waarhij eenige bommen werden geworpen op woningen. Helsinki, 8 Juli (D.N.B.):*Het Fin-' sche (elcgraafagentschap hóeft, üit-Londen een telegram van den' volgenden inhoud ontvangen:. Officieel wordt medegedeeld, dat de Ne: derlandsche c-migrantenregeering in Lon den, haar 'in Finland vertoevende diplo-, matieke vertegenwoordigers heeft terugge roepen. Als motiveering yvordt hieraan toe gevoegd, dat,hun langer verblijf in. Finland geen nut zon hebben. Volgens een eigen bericht van het Fin- sche telegraafagenlschap- wordt om dezelfdó redenen ook de. actiriteit,. van Jiet gezant schap in Helsinki "van dë Belgisctfé "emf- grantenregeering te Londen beëindigd. 4 Vroegere Grieksebe koning in Zuid^Aicik*.- New-York, [8 Juli (D.N.B.). Naar de Associated Press uit is -de vroegere Grieksclïe" koning" roet "zijn gevolg 'in eennietgenoemde Zuid-Afrikaan:; sche haven, aangekomen. Washington, 8 Juli., (D.N.B:). Naar aan leiding van verklaringen van Knox, die de Amerikaansche vloot onverwijld aan den strijd tegen Duitschland wil doen deelne men, verneemt de „Washington Post" uit marinckringcn, dat een overwinning op Duitschland door deelneming van de Ame rikaansche vloot thans niet mogelijk is. In 1917 heeft de ge'heele Amerikaansche vloot aan don strijd deelgenomen; zij kon toen van Europeesche bases uit operce- ren, tezamen met de vloten van Engeland, Frankrijk en Italië. Bovendien was erlocu geen Duitscbe luchtmacht Thans kan de vloot, vooral doordat een aanzienlijk deel nog altijd aan den Stillen oceaan gebon den is, niet den Atlanlischcn oceaan zuive ren van Duitsdie duikbooten en vliegtui gen, zooals Knox verlangt. Zelfs wanneer men daarvoor de geheele vloot beschikbaar stelde, zou dat onmogelijk zijn, zonder dat men de meerderheid in de lucht had aan de Atlantische kust van het Europeesche vasteland. Een ander punt is, of men Engeland van een snellen ondergang kan redden. Dit is zeker mogelijk, aldus deze marine- leringen, wanneer men de patrouilledieiv sten, die op den Atlantisehen oceaan wor den gehouden, naar het Oosten uitbreidt en verlof geeft tot het openen van hot vuur op Duitscbe strijdkrachlen. Door 'n ge meenschappelijk opereoren vandc Engelsche en Amerikaansche vloot, zou men zelfs een goed functionnecrend konvooistëlsel kunnen invoeren. Natuurlijk heeft de Ame rikaansche vloot dan luchtbases in Brazilië noodig, of tenminsle vliegkampsclicpcn. Berlijn, 8 Juli. (D.N.B.). In den afge loopen nacht hebben, naar het D.N.B. ver neemt, sterke aUdcclingcn der Duitsche luchtmacht havenwerken en ravi taille erin gs bedrijven te' Southampton opnieuw aange vallen. De scheepswerven werden ernstig getroffen. Er braken verscheidene groole en vele kleine branden uit. Een gasfabriek! werd door verscheidene treffers bescha digd. Kleinere afdeeling en deden aanval len op de havenwerken van een aantal an dere steden aan de Zuid- en Zuidoostkust. Bij deze operaties werd een Britsch' vlieg tuig door een Duitsch gerechts toesta neer- gescholen. Voorts hebben gevechtsvliegtuigen voor den mond van de Theems een Britsch con- vooi aangevallen en twee schepen van 3000tonelk zwaar 'beschadigd. Van de Britsché vliegtuigen, die in den afgeloopen nacht hoven Duitsch gebied ver schenen, zijn er zes door jagers en afweer geschut neergehaald. Vanochtend vroeg trachtten eenige viermotorige Britsche ge vechtsvliegtuigen hét Kanaal over te ste*. ken, beschermd door jagers. Zij werden door Duitsche jagers aangevallen en in een kort luchtgevecht werden vier jagers en een der groole gevechtsvliegtuigen van de Engelsehen neergehaald. Berlijn, 8 Juli. (D.N.B.). Naar het D.N.B. verneemt, hebben Duitsche pioniers gis teren weer een reeks sterke kazematten in "do StaJin-linie, die aan de hand' van de nieuwste ervaringen gebouwd waren, bestormd' en genomen.'Tot op een afstand van enkele meters waren deze kazematten' in bet landschap niet te onderscheiden. De Sovjets trachtten do Duilschërs' óji een afstand to houden met hun. snelvuurkanon nen, doch deze pogingen mislukten' door de góede samenwerking der pioniers. Ter wijl een deel de kazematten onder vuur nam,, slopen anderen tot dichtbij' dê/kaze- mattcn, waar zij granaten naar binnen wiér- jpen, zóodat de bemanning bui ten'gevcclit gesteld word.- - -' i Stockholm, 8 'Juli. (DiN.B.). De nieuwe opperbevelhebber"" vari 1 de '"Britsche" strijd krachten in het Nabije Oosten,' generaal Auehinleck, heeft .gisteren, jiaar de.^ Brit sche berichtendienst uit Kairo"meldt, ver- tegênwóóidigers van de -pers ontvangen, i Op.;^en;j desheUeb^de-.vyr^:Sy^klaarde hij, dat liij bet in den strijd werpen van Amerika arisch menschenmatrrkaivoor b:t wmnmv jan den oorlog persoonlijk .nocd- zÓkeJijk'~acbt; wanneer de "oorlÓ"g" góÓd en imeiiSsfëcbJs lialf gewonnen moet wijden. Hij is steeds van meening geweest, aldus vdg oorlog in EurofÈe en welóp lÖuïtsci Een 'grond gewonnen ïmoet 'worfèn.'Dóaröm; ii^.bgf van meeningj dat bet ''Amerikaansche meh^henmateriaal in dezenj-awrkg^ete'Zeo.noiodaakeljjte^s als in don vorigen.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3