Agenda STADSNIEUWS Oproep E.H.B.O. Geref. Jeugdsamen komst R.H.B.S. Maandag 14 Juli 1941 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Voor het eerst het eenheids- diploma uitgereikt Van den ring Schiedam Pag. 2 'Warm te-h oofdpijn O Q? O iJlijnfiazdÜe# St. Joseph Gezellenvereeniging Bevordering Kunstplaten-tentoonstelling Ock de leden van de E. H. B. O., aWee- ling Schiedam hebben in het algeloopen jaar kunnen toonen, dat zij niet alleen op wedstrijden schijugevallen naar belmo ren behandelen, maar dat zij ook in de harde werkelijkheid van het leven het ge leerde in toepassing kunnen brengen. Hun leermeester, dr. A. D. de Leeuw, is over liet werk van zijn discipelen zoo zeer tevre den, dat hij van het roet Is meermalen geuite oomemen om er het bijltje maar bij neer te leggen, definitief heeft afgezien en Zaterdagavond ctp> een feestavond. Musis Sacrum nadrukkelijk verklaarde, den cursus E. H. R O. „tot den laatst en ademtocht' trouw te zullen blijven. De eerlijkheid gebied mee te deelen, dat dr. De Leeuw in Mei 1910 niet alleen groo!e waardeering heeft gekregen voor zijn „eigen E. II. B. O.-crs", maar ook voor het weit van anderen, die eerste hulp aau gewonden hebben verleend. Het geleverde werk was zelfe zoo goed, vertelde dr. De Leeuw, dat de dokters in de ziekenhuizen tegen elkaar hebben gezegd: „Wij zouden het niet beter hebben gedaan". De bijeenkomst van Zaterdag droeg een besloten karakter; alleen de leden en do nateurs hadden toegang. De waaide van het eenheids- diploma. De voorzitter, de heer G. 'de Goederen sprak een kort woord van welkom, waar in hij o.a. wees op het bi/.onder karakter van den feestavond. Later op den avond, toen dr. A. D. de Leeuw gearriveerd was, heeft de heer d -e Goederen dezen speciaal welkom ge- heeten en daarna er op gewezen, dat nu voor het eersi in de alleeling Schiedam het z.g. eenheidsdïpiomn wordt uitgereikt. De plaatselijke diploma's worden door de politie-autoriteiten niet meer erkend; het eenheidsdiploma heeft dit voordeel, dat de bezitter er van in het geheele land eerste hulp kan bieden. Spr. legde er den nadruk op, dat men steeds als lid van de E. H. R. O. en niet zoo zeer persoonlijk hulp verleent aan een slachtoffer. Dat legt verplichtingen op te genover de vereenïging. In het afgeloop-en jaar is een verkorte cursus van 12 lessen gegeven, welke uit sluitend toegankelijk was voor E II.R 0.- leden, die reeds vroeger een diploma ver wierven, dat an echter verlengd moest worden. Twee van de cursisten hebben niet aan de iets verzwaarde eïschen voldaan, hun diploma werd niet verlengd. Zij, die het vorig jaar slaagden, ontvingen het een- heidsdipioma zonder examen. Spr. hoopt, dat in den komenden winter weer een normale cursus gegeven kan worden, waarop dus ook nieuwelingen toe gelaten kunnen worden. Aan den docent, dr. A. D. de Leeuw werd dank gebracht voor diens hulp en mede werking. Hem werd toegezegd het Leerboek 'der inwendige geneeskunde, dat in her druk is. Voor mevr. De Leeuw, die uit- stedig is, werd een mand met bloemen overhandigd. Dankwoord. Dr. De Leeuw heeft, nadat hij 91 diploma's had uitgereikt, voor het toege zegde geschenk dank gebracht. Uit den titel: „Leerboek", zou men kunnen opma ken, aldus spr., dal ik het nog moet gaan leeren, maar de medische wetenschap is de laatste jaren zooachteruitgegaan zeggen de kwakzalvers, maar inderdaad zoo vooruitgegaan, dat de artsen niet alles hebben kunnen bijhouden en nu is veel van het nieuwe in dit leerboek samen gebracht. In bet afgeloopen jaar beeft spr. ge merkt welk zegenrijk werk de E. H. B>. O. kan verrichten. Geen vereeniring heeft zich zoo manmoedig gedragen clan de E II B.O. wier leden vaak met Inzet van eigen leven vrijwillig beschikbaar stelden om hulp te verleenen. 1 t Ten slotte heeft de voorzitter den heer C. de Vries, die ook nu weer het practisch gedeelte van den cursus voor zijn rekening nam, dank gebracht. Cabaret program. Het cabaret program was zeer gevarieerd. Daaraan verleenden hun medewerking de conferencier en humorist Leen de Bruijn, het duo Smink, de Hawaiian Kits en The Jubilee's. De kotsten gaan er niet alleen uiterlijk op vooruit de 5 jonge mannen verschenen in het' zwart met een keurig zwart vlinderdasje op het witte boord maat ook de kwaliteit van het uiteraard eenzijdige repertoire stijgt. Het Hakkert-Ensembie begeleidde den zang van artisten en feestvierenden en zorg de ook voor vroolijke muziek. Het was in de zaal nog al warm, zoodat verscheidene bezoekers het voorbeeld volg den, toen een der aanwezigen zijn colber- jasje uittrok Diefjes in het Sportfomfomb ad. Gistermiddag heeft het personeel van het Sportfondsenbad twee jongens uit Rotterdam gesnapt, die eenige portemonnaies hadden weggenomen, met een totaal bedrag aan geld van ongeveer f75. Toen de politie de jongens nader aan den tand ging voelen, bleek, dat zij in Rotterdam ook een dergelijk feit hadden ge pleegd. Tegen de knaapjes is proces-verbaal opgemaakt. Uit den wijden omtrek varen Zaterdag middag honderden jongeren en ouderen naar de Julianakerk gekomen om te getui gen van hun „warm" hart voor de zaak der Gereformeerde jeugdorganisaties. Do leiding van deze bijeenkomst berustte bij den lieer L. B1 ij d o r p ,oud-J V er en hulpprediker alhier, die door zijn openings voord de aanwezigen dadelijk bracht in de sfeer van de jeugd en haar problemen. Niet de getallen. Ka do gebruikelijke opening richtte eand Biijdorp zich tot d'e 'bijeenkomst, met do vraag of de uitdrukking: Wie do jeugd heeft, heeft d'o toekomst" wel vaar is. Indien dit het gov,al was, dan zou het GereL jeugdwerk geen zin meer hebben, want dan zouden immers de getallen be slissen. Maar de Heilige Schrift leert, dat Jezus Christus de toekomst heeft. Ons werk ,ook als jeugd, kan niet meer gestuit worden: Hij staat aan onze zijde. Den ouderen gaf spr. ter overweging, in plaats van klagen over „de jeugd van tegenwoor dig" eens te danken. De voortgang van het werk in Gods koninkrijk wordt door Chris tus gewaarborgd. De GereL jeugd moet aan den slag blijven, opdat niet te eeniger. tijd in den feilen strijd om de jeugd, die heden woedt ,de beslissing genomen wordt over haar, doch zonder haar. „Wat eenwig zeker is". Wegens ongesteldheid kon de aangekon digde spreker ds. B. Ilohverda van Amers foort niet optreden, en sprak in zijn plaats ds. J. A. Yink, Geref. pred. te Berkel over: „Wat eeuwig zeker is". Dal vvïj ver gaderen als Geref. jeugdvereenigmgen, al dus spr. ,is tevens bewijs dat er een kerk is. Gij, jonge menschen, zijt allereerst jeugd der kerk. Alleen zoo, kennen wij het alles- beheerschende elementaire, fundamenteel© van ons leven, n 1. wat Christus voor ons is en doet. Opdat wij ook in dezen tijd waarachtig leven zullen, durven leven en jong zijn. De branding en crisis van de zen tijd make ons niet mismoedig, doch wijzen ons naar de schriftuurlijke opvatting van de crisis, geen economische, soci.dc of oorlogscrisis, geen crisis in deze wereld, maar een crisis waarmee heel het bestaan der wereld is gemoeid. Het gaat om het koninkrijk Gods of het koninkrijk van Sa tan, welke crisis vandaag nog door de we reld jaagt en botsingen meebrengt. Het late u, aldus spr., met onbewogen, doch Hij wil wel dat gij rustig zijn zult. In Lulcas 10 waarschuwt Jezus tegen blijd- ch.'ip over de muist belangrijke zaken, om dat Hij wist ,dat eens een tijl komen zal, dat Hij al Zijn teekenen zal terugtrekken van de laarde en de anti-christelijke macht de vrije hand zal laten. En dan ook moe ten die discipelen niet wanhopig^ worden maar de ware blijdschap toonen, omdat him namen in den hemel geschreven zijn. De namen Zijner geloovigen zijn dan vast verklonken aan Zijn naam. Dit is de wereld crisis. Maar Jezus Christus doet der geloo vigen namen onschedha^r en onaantast baar zijn .De doop is daarvan bet garantie- teeken. .Dit is „wat eeuwig zeker is". Er is een aardsch gedruisch, dat ook ons beden wil overweldigen. In de kerk is het Woord Gods: daarin verheft Hij Zijn stem om ons te heffen uit den le vensnood Vlieen zóó is het niet te veel om zelfs vandaag jong te zijn en te leven. De Bijbel cn onze geschiedenis geven lich tende voorbeelden. Spr. wekte ten slotte op het werk der jeugdc rganisafies te zien als een verster king var. den band aan. Gods Woord1, een vcr-teviging van den bodem des ver bond, verhelderd door de lichtstad en van het Woorl. Dan kornt het vanzelf op alle levensterreinen met de GereL levensont plooiing ïn orde, want: wij geloovetv in Jezus Christus! Strijden vow het geloof. Ka het zingen van de Bondsliederen, heeft de organist, de heer W. A. Hout man, enkele improvisaties gespeeld, waar na ds. Berm. Knoop van Delfshaven, sprak over- „Strijden voor het geloof". Spr. herinnerde aan den steeds levenden wensch van ieder geslacht om de gouden eeuw van vrede te mogen meemaken. Hét schijnt evenwel een utopie te zijn. Achter alle strijd op aarde tusschen menschen en volken ligt uiteindelijk de door God in gestelde strijd tusschen God en sa'an. En ook de Gerei, jeugd wordt ten strijde ge roepen Vroeger en nu, steeds als er gevaar dreigt van kerkverwoesting en daarom le- vensverwoeshng. Daarom past geen defai tisme, noch capitulatie, maar alleen een intensieve bewapening. Judas geeft in zijn brief, het derde vers, een dagorder aan de geloovigen. Want ook toen dreigden smokkelaars de frontieren der kerk over te sluipen, met stille trom, en smokkelwaren te importeeren om de kerk te verwoesten. Judas veroordeelt hen scherp als goddeloozen, en schrijft nu niet verder over het centrale punt in de kerk: de zaligheid, maar roept op tot strijd. Het is bittere noodzaak. Deze verwoesters po gen de genade Gods te veranderen in los bandigheid. Zij putten leven uit het leven, maken het los van Christus, werpen het geschapen leven op zichzelf terug. De consequenties daarvan zijn, dat ze Christus loochenen als eenigen Heerseber óver en Heer van hun leven. Daarom: ruime keuze moderne interieurs oude kwaliteiten WOWNC JNUlCHtrnfl HUUWt gINNENWIG tl*-ttO itl II* 4DTTIR94M voert oorlog, heilige oorlog. Wecst geeu parade-soldaat, maar frontsoldaat, die nooit met groot verlof komt en nimmer capitu- leeren zat. Bij de doop is reeds de strijd opgedragen: strijden tegen de zonde, den duivel en zijn gansche rijk, en ovenvin nen door Christus. De dagorder, aldus spr., geeft tevens aan waarvoor te strijden: voor het geloof. Jezus Christus is de Eenige Heerseher en Heer over kerk, staat en maatschappij, waar Hij alleen alle beschikkings- en eigen domsrecht heeft. Nimmer vechten we als goede soldaten alleen en op eigen heutje, maar we steunen en sterken elkaar. Dok mogen we niet te rugtrekken op van te voren disponibel gestelde stellingen, dan bereiken we de gevecbtslinie nooit We blijven daarom wor stelen om een Christelijke politiek, pers, vakbeweging, wetenschap, school, kunst, enz. Daarom moeten op de vereenigingen het wapen worden gescherpt om den tijd geest te bevechten. Het Kan wel eens lij den worden, maar dan bedenke men: de zege is ons beschoren, want de Sterke Held staat terzijde, en nimmer zullen we hier alleen staan. Onze taak is zoo een voudig: bouwen aan het wonderbare,-welks volkomenheid volkomen is en waarin God is ai les iu allen. Met een kort woord sloot cand. BI ij- dorp deze bijeenkomst, waarna ds. Knoop met dankgebed eindigde. verdrijven die snel Doos 10 en 50ct. De St. «lo.eph Gezd'eavereenig ng h_eft gisteren ha-ar laatste maandehjfcaihe aan- Mddingsdag van dit seizoen gehouden met een plechtig Lof en processie in den Ge- zelkntuin. Om 4 uur werd liet H. Sacrament in de kapel ter aanbidding uitgesteld; bijna alle gezellen en hun verloofden brachten, een half uurtje ter aanbidding in de kapel, die keurig versierd was, door. Om half zes begon bet plechtig Lof, ge celebreerd door pater Fleure O.P. De kapel was geheel met Gezellen ge vuld. Kadat de zangclub eenige geeste lijke liederen had gezongen, begeleid met muziek van St Ambrosius, werd in pro cessie bet II. Sacrament naar het rust- altaar in den tuin geleid. De tuin was eveneens versierd met vlaggen; om het rus lalt aab waren bloemen geplaatst en kaarslicht was ontstoken. De feestpredikatie werd gehouden door pater Fleure O.P. Het II. Sacrament werd vervolgens weer in. processie naar de kapel geleid, onder het zingen door allen van: „Ik aanbid u Jezus". In de kapel werd het Tantum Ergo gezongen en tot slot het lied„Wij hebben thans Moeder onze deugd u ge wijd", waarmee deze grootsche plechtig heid werl besloten. Het programma, voor drzc weck. De Gezellen, die zich aanmeldden voor de retraite van 3 tot 5 Augustus en zij, die zich ahnog willen aanmelden, komen hedenavond 10 uur in het gebouw van de St. Joseph Gezellen bijeen. Donderdagavond half 9 wordt de laat ste verplichte bijeenkomst in dit seizoen gehouden. SCHIEDAM Heden e. v. d. Polyantha 10—10. In de hal: (tot en met Zondag 20 Juli a.s.) Ten toonstelling Het Glas. Passage Theater, 215 en half 8. Jood Süss. Monopole Theater, 2.15 en half 8. Drie vrouwen om Verdi. 1417 Juli. Toonkamers D.E.S., Kethelstraat 10a 2—9 uur. Tentoonstelling met ver koop van kunstplaten. 16 Juli. Bijgebouw Kerk Westvest, 8.15 nnr. Voorjaarsvergadering Ned. Prot. Bond, afdeeling Schiedam. 23 Juli. Gro' te Kerk, Orgelbespeling J. P. Bek kers m. m. v. Chr. Oratorium Vereeai- ging. Eiken Zaterdag en Zondag 2—5 uur. Stedelijk Museum. ROTTERDAM BIOSCOPEN. Arena, 2.15, half 7 en 8.45 u. Rubber. Luxor, half 3, 6 45 en 8.45 u. Maandag en Dinsdag: Hotel Sacher; Woensdag en Donderdag: Maria Ilona. Capitol, 2, 4.15, half 7 en 8.45 uur. Verla ding. Prinses, 2.15 en half 8. De hemel op aarde. (Zondag 1, 3.15, half 6 en 8 uur). Bevorderd van klasse I naar II: G. H. C. Berg, J. H. van Dijk, K. van Driel (m.), E Grocndijk (mJ fler- togs, J. de Jong, F. W. Keijzerwaaid (m.), F. E. Koorengevel, G. F. M. v. tl.Len.de (mH A. Merk (raBeb Niesten (m.), Th. Sclireuders, J. Veldt, J. W. Vervoort (mA. Eu Vos, W. van Buiren (m.), (voorv.), G. Alderlieste (mJ. L. van Ameijden, J. P. Bakker, H. Bijioo, M N. 't Hart (m.), L M. Henderson (m.), Rot terdam, J. J Heijster, B. J. Huijgen, P. S. Ike, D C. de Jong, II. L. van Lo- huizen, F. Niesten (mJ. Nobel (mJ. H. J Ort (m.), J. J. Reeser (m), J. G. Sabel (m.l, J Timmer, J. M* Voorwinde (m.1, Rotterdam, C. van Woerkom (m.), J. D Meerwaldt, Pemis, G. Mak, P. li van Mt'iirs (voorw.), K. de Baat, J. v. d. Bluik (VlaardL. M J. Boeghcdm, C. Boerman, A. C. Borstlap, A Bosman, M. II Dubleldcim (Vlaard.), J. G. Geurtsen, C. Grinvïs (Maassluis), J. Mulder, P. C, Noordcrgraaf (Vlaard.), A. G. E Siebenga, A. Sonneveld, C. C. II. Swinkels, J. J. Veenkant, P. Visser (Vlaard.), P. J. Voor- wald. Bevorderd van II naar III: J. den Besten, W. Bontenbal (m.), G. R. de Burin, Ne! Datctma (voorw.), M F. van Eendenburg, F. A. v. d. Hammen, W. v. d. Heul (Vlaardingen), S. E. C. Martijnse, A. Nobel (m 1, Tilly Prins (gaar dingen) (m.), Willy Prins (Vlaardingen) (m.), E J. M. Timmers (Hoek van Hol land) (m.), B. Burger (Vlaardingen), D. J. Ecninkwinkel (Vlaardingen), W. Elsbout. C. v. d. Goot (Vlaardingen), J. A. Gras- Iioff, A. Harpman (Hoek van Holland) (m.), H. de Jong (Ylaardinger-Ambacht), G. J. v. tb Meer, E. Merk (m.), A. Reens, H. Dl Rïemers (m.), J. B. van Rossum, A. J. M. Scliackman, J. L M. Swinkels (m), J. W. Verschoor (ra.), J. G. van Wamelen, B. G. van Waning (Ylaardinger- Ambacht), H. C. Bos, A v. d. Hammen, P. Hejdentrijk, J. Kruythof (Rotterdam), B. G. J. P. Ivuypers, J. v. d. Ploeg, F. J. M. Posihnma, C. Ruttcman, A. Thomas sen, J. Wey, G. Wulffraat en W. A. H. Huls man. Bevorderd van klasse III naar IV: A. tV. de Blok (mB. C. A. Bucx, M. D. v. d. Giessen, J. M H. v. d. Hïdde, A.' II. M v. d. Hoeven (m.), N. Jansen, L. de Jong (VI -Amb.), W. F. van Leeuwen (H, v. HollL. A. van Lin- gen, W. H. van Lohuizen, Jac. Merjers, G. J. Reeser (m.), P. J. Renrling, II. C. Tielens, M. H. van Wamelen, J. F. Wil lems van Bevoren, H. Winkelman, G. N. van Woudenberg, J. Wulffraat, A. J. de Zanger (m.), N. Hagenbeek (m.) (Vlaard A. F. Bobberman (voorw.), J. \V. de Blok, N. H. Botorenbrood (m.), S.r Bruggeling, C. van Erven (VI. Amb), VV. Eijkelenboom (Vlaard.), M Gaarkeuken (m.), (Rotter dam), P. F. Geerkens, J. van Hespen, G. J. de Jong, H. Kolijn (II. v. Holl.), F. Möliring, J. D. van Noort, W. van Noort- wijk (Vi.-Amb.), J. van Pelt, A. van Ros sum, (m.l, J. Schepen, J. Stofberg (H. v. Holl.), W. Talmon, P. H. de Wilde (Delft), VV. v. Toor (Vlaard.). Bevorderd van klasse IV naar V r J. Alderlieste, H. Breevoort, M. de Jong (m.), W. G. Klinkenberg (Vlaard.), P. Ch. v. d. Pant, J. van Pelt, R. A. Schaap, J. H. Simons, H. Verwaal (Vlaard.), B. J. de Vries (VL-AmbC. J. C. de Baar (Maassluis), G. J. Bremer (Overschie), A. M, v. Duijn (m.), II. Evers, P. Eijsberg, A. v. d. Goot (Vlaard.), J. C. N. Kok, J. v. d. Kooij, A. P, v. d. Mark (VI.- Amb.), G C. Meeuse, C. v. d. Most, J. H. Lucas (m.) (RotL), M. de Regt, J. C. Rijsdijk, J. de Ronde, J. L. van Rooij, G. v. d. Spek (Delft), VV. Spruit, N. Stein- der (m.), Ph. C. J. Swinkels, G. van Veen, D. Verwei; (voorw.), (Vlaard.), J. C.Schra- ma (voorw.). Dl twee zaal tjes van het kantoor van D.E.S. aan de" Kethelstraat wordt tot en met Donderdag een tentoonstelling met-verkoop van plaatwerken gehouden. Niet ieder is ïn dje gelegenheid zich goede en dure schil derijen aan tja schaffen en dan is een goede reproductie van een goed schilderij altijd nog beter dan een smakeloos plaatje. De techniek van de kleurendruk is de laat ste jaren enorm vooruit gegaan en daar door zijn de platen ,die' tentoon worden gesteld, ook uitstekend van kleur en toon. Het is een bonte verzameling, die bijeen gebracht is; ongeveer 65 k 70 groote en duurdere en ongeveer evenveel kleinere en goedkoopere platen. We hebben in ons blad. van Donderdag j.I. reeds enkele meesters genoemd, wier gereproduceerd werk tentoongesteld zou worden. Van Vincent van Gogh is een heele serie aanwezig; ooik Piet V. d. Hem, de bekende teekenaar; Breitner (Het werk zaam) Koster (Bloemenveld); Van Os (Mar kante hoekjes in het Gooi) en zelfs Kees van Dongen (Andadusïsche vrouw) zijn pre sent. Van GaJema is er een mooie litho van Van Beethoven en een felleCar men geëxposeerd. De meeste van die tentoongestelde plat ten waren 'bestemd om Amerikaansche w©i ningen te sieren. De export naar de Vereen. Staten is thans echter onmogelijk en nu. fcnnnen Nederlanders tegen een zeer d- vielen. prijs deze platen koopen. Nederlanders, Het Nederiandsch Legioen is op gericht en strijdt straks mede. Diaa zullen Nederlanders zich scharen naast alle andere volken uit Europa om weerstand te bieden aan den greep art den communistischen be renklauw. Zij strijden niet alleen. Naast de Duitschers en de Fmnen en Roemenen trekken mee op vrij willigers uit Noorwegen, uit Zwe den, uit Spanje, ja zelfs uit Frank rijk. Ook wij doen mee en waarom? Wij strijden niet als protestant of als katholiek. Niel als fascist of als democraat. Niet als Fries of als Zeeuw. Ja, zelfs niet als Nederlander. Want deze strijd is er een om hot behoud van Europa. Wij zullen daarom strijden als Europeanen. Jarenlang is hei de bedoeling ge weest van de Sovjet politiek een ijs vrije haven te bezitten. Petsamo aan d-; Noordelijke IJszee gelegen, is te hoog. Leningrad aan de Oostzee is maandenlang eveneens toegevroren. Vandaar dat men het oog richt op Hamburg, op Rotterdam, op Ant werpen en Bordeaux. Vandaar dat milliocnen soldaten klaar stonden om Duitschland en de bezette gebieden binnen te vallen en deze gebieden, die nu door een Duitsoh nationaal sorial-sme gere geerd worden, te veroveren en te brengen onder het bestuur van eén bajbaarsch communisme. Het gaat niet otn de Hollanders of de Noren.. Het gaat niet om de Germanen of de Roman en. Het gaat niet om de protestante of de katholieke kerk. Het gaat liïer om het blanke ras. Raar leven 300 millioen Slaven. Hier leven 103 millioen blanken. Nu is er strijd. Zullen wij hen re- geeren of zij ons? Dat is het doel van den strijd. Meldt n aan bij het Vrijwilligers Le gioen Nederland, Koninginnegracht 12, Den Haag. Hoofdkwartier Vrijwilligers Le gioen Nederland. Voor het „Vrijwilligerslegioen Neder land" worden keuringen verricht op de volgende data m plaatsen: 16 Juli van 1018 uur in Amster dam, school lepenweg 13; 1018 uur in Utrecht, Deutsches Haus. 17 Juli 1018 uur in Leeuwarden, huize Schaaf, Breedstraat; 1018 uur in Arnhem, Willemskazerne. 18 Juli 1018 uur in Groningen, Concerthuis, Poelestraat 30; 913 uur in 's-Hertogenhoscb, Prins Hendrikka- zerrtc; 1519 uur in Eindhoven, Huize Maria, Kruisstraat 53. 19 Juli 10—13 uur in Meppel, hotel Westerbeek, Woldstraat; 1519 uur in Coevorden, café Abel; 1013 uur in Roermond Swalmerslraat 61; 1519 uur in Maastricht, hotel Momus, Vrijthof. 20 Juli 1018 uur in Zwolle, school •aan de Turfmarkt; 1013 -%ur in Til burg, B.-K. Werklieden verTuinstraat 68; 1519 uur in Breda, restaurant Modern. 21 Juli 913 uur in Deventer, Park weg 2; 1519 uur in Hengelo, Deut sches Haus. 22 Juli 10—18 uur in Amsterdam, school lepenweg 13; 1019 uur in Den Haag, Koninginnegracht 22. Aangenomen worden Nederlandsche onderdanen van 17 tot 40 jaar, die wel of geen militairen dienst hebben verricht, me! een minimum lengte van 1.65 meter Voor officieren bestaal geen leeftijd-grens. Voor de gezinsleden van de aange- nomenec wordt gezorgd, voor zoover het kostwinners betreft. Behalve bij deze bureaux kunnen aan meldingen geschieden op de volgende adressen Amsterdam, hotel Van Gelder, Dam rak 34. Heerlen, hotel Du Nord, J. Pommé, Stationsstraat 17. Groningen, Rademarkt 23a. Arnhem, hotel Keizerskroon, Markt 32 Breda, Boschlust 67. Deventer, hotel Van Wely, Keizerstraat 1 Utrecht, hotel Thaüa, Stationsplein 9. Den Haag, Koninginnegracht 22. Een vrijbiljet voor de reis van de woonplaats naar 't keuringsbureau kan a*- gehaald of aangevraagd worden bij 't .Vrij willigerslegioen Nederland" Den Haag, Koninginnegracht 22, resp, bij de hier boven genoemde bureaux. Een vrijbiljet voor de terugreis wordt bij de keuring -onverschillig of de caadidapt wordt aangenomen of niet uitgereikt. Bijenzwermen. Zaterdagmiddag zijn op een drietal' plaat-i sen in dje stad 'bijenzwermen neergestre-i ken, die door deskundigen opgevangen zijn.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 2