I STEMPELS Laatste Nieuws Vendelkwartier N.J.S. geopend Rechtszaken Handel en Bedrijf Doorbraakoperaties volgens plan Activiteit bij Tobroek Burgerlijke Stand *5 m Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 14 juli 194! In de St. Joris Doele Verloren en gevonden BBHHEHLAND Wethouders te Maassluis benoemd Engelsche luchtaanvallen Oberbefehlsleiter Hilgenfeldt bezoekt de N.S.V.tehuizen Prijsopdrijving in. den konijnen en geitenhande! Vergoeding voor ingeleverde metalen voorwerpen BUITENLAND Leipziger najaars-Messe Inhouden van korting is prijs- verhooging De Finsche weermacht in den aanval Zoowel in de lucht als op den grond Het grootste luchtgevecht boven de Middeüandsche Zee De doorbraak door de Stalin- linie De verliezen tier Sovjet-lucht macht Sport Biljarten Competitie GgMËENTELBffiCE SCEHfTBSGEVIHSl^l Inenting tegen typhus Stremming verkeer BEURS VAH At*3STERH>AIM Öf/.o 93 997e— 1007e 100V, 997s 967, 8S'7„ 937,— 957, 937a 1277, 1387, 151 807,- 887-— 210 1917" 1247, 815 2267» 218 244 277 223 2247» 189 1C0 1387, 184 419 25 27e 37, 97e 71/s 67e 285 122 2237a, 224 - 2887, 285!/«- 2257, 213 - Stoomv.-Mij. Ned... - 374 6 9 47, 1147, 1157,— 7 1517, 1G1 242 1777, 143 143 ff- ij r- 37,- Ongeveer driehonderd leden van den Na- tionalcn Jeugdstorm, afkomstig uit Schie dam en omstreken, stond Zaterdagmiddag op liet plein voor de St. Joris Doele aan getreden in afwachting van de 'plechtig heid der opening van het vendelkwartier, dat in het voormalig gemeentemuseum is gevestigd. Ook van andere zijde bestond be langstelling. Namens de Sicherbeitspo'izei was aanwezig Obersturmfukrer König, uit Rotterdam, namens den districtsleider der K.SBwas aanwezig de waarnemend dis- irictsleider Klomp, uit Botterdam; de kringleider A. Korsten, te Schiedam, en voorts vertegenwoordigers der S.S. èn W.A. De opening geschiedde door den stafchef der N. J. S:, den heer C. Quispel, uit Utrecht die vergezeld was van den streekleider. Na de bezichtiging van het kwartier, waar in op de bovenverdieping enkele ruime, lichte kamers zijn ingericht voor de on derscheidene groepen: Stormers, starm- sters. Meeuwen eu Meeuwkes, inspecteer de de stafchef de aangetreden vendels. Vervolgens richtte hij het woord lot de jongens en meisjes. Spr. wees erop, dat er gedurende de afgeloopen drie weken hard gewerkt is om het gebouw le krijgen in den staat, waarin het thans verkeert. Ku zijn wij klaar, aldus spr. om den volgen den slag te leveren. Het gaat om den slag voor de jeugd. Iedere jongen en ieder meisje wil bij ons zijn, maar „men", het groote publiek, de openbare meening, houdt hen tegen. Be Nationale Jeugdstorm bemoeit zich niet met de politiek. Wij willen slechts sterke jongens en meisjes kwee-ken voor de toekomst van ons vaderland. Wij spe len geen soldaatje, maar stellen ons te weer tegen verslapping. Na zijn rede werd de vlag aan den voorgevel gehescben, ten teeken, dat het gebouw in gebruik genomen was. Be streekleider installeerde vervolgens een 25 lal nieuwe lcdén en daarmede was de plechtigheid geëindigd, die besloten werd met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Na afloop hebben de vendels een marsch door do stad gemaakt. Geslaagd begin. De maatregel om de gemeentelijke zwem inrichting ook op Zondagmiddag open tc stellen, is gisteren een groot succes ge worden. Niet minder dan 1700 personen hebben an de gelegenheid gebruik ge maakt om Zondagmiddag onder toezicht te kunnen zwemmen en velen zijn, omdat het zoo gezellig was, nog langen tijd in het zwembad blijven „zonnen". Het grootst edeel der bezoekers bestond «it mannen en jongens. Geld en distributiebescheiden verdwenen. Zateulagavonü verloor do echtgenoote van B. uit Rotterdam op de Hoogstraat alhier oen boodselupjientasch met geld on distributiebe scheiden. Toen do tasck als gevonden voor werp aan een politiepost werd gedeponeerd, bleek het geld en de nieuwe bonbockjes (de oude waren nog wél aanwezig I) te zijn ver dwenen. Kets gestolen. Van L. v. R. is een fiets gestolen, die onbeheerd op de Broersvest stond. Aardappels gestolen. Op een tuin aan den Viaardingerdijk heb ben onbevoegden een groot aantal aard appelplanten uitgetrokken. Do volgende in het tijdiak van 5 tm. 11 JuU 19-11 gevonden voorwerpen, zijn op werk dagen tusscben 1 en 2 uur aan het poiitie- buieau Lange Nieuwstraat terug te bekomen. Diverse sleute.s, ceintuurs, handschoenen en wanten, duiinsloK, kwitantie en rekening, port. met inhoud, jasje, paar''schoenen, tundenboi- stel en kam, zakmes, broodzak met drmkkruik, proteteuiile met foto's en rekeningen, gras- schaar, kmdertaschje, pijp, kinderjasje, kruis je, kinderbrii, rijwieltasch met gereedschap, tasch inhoudende bad- en ondergoed, zeep en kam, speelgoed horloge, étui met papieren, kindersokje, werpring, "autoped, toewij/angsbon voor gebak. Bij vinders: Bankbiljet, J, Weisenburg, Boer- havepleiu 14; zilverbon, F. de Kaper, Heeren- straat 37; bruine dameshandschoen, A. Schil- perooid, Overschieschestraat 93b; zilverbon, A. Vogelenzang, Grotbaan 87; ring met sleutel, J. de Witte, P. de Hooghstraat 27b; kinder- zeillje, P. G. Alblas, Lange Kerkstraat Sb; zilveren halsketting met hanger, J. G. Schot, Groenelaan 103; notitieboekje met zwemkaart, R. öcbeffor, Rozenburgerstraat 28b; damespor temonnaio niet inhoud, R. Scheffer, Rozen burgerstraat 28b; lietstusch met Inhoud, C. Ver biest, Laan 5e; ceintuur van regenmantel, J. v. d. linde, Warande 17Sa; stieibinder, P. J. Romijn, Laan 9; rijwielpomp, M. Babtist, Mes daglaan 19a; ceintuur van damesjapon, 1. Ver meulen, Von Swindenstraat 78a; sportkotisje, F. Seip, Ant.^ Muijsstraat 10a, datnestaschje, M. v. Es, Singel 114; vermoedelijk gouden sehakelarmnand, A. 1. Hille, Burgem. Kuappert- laan 248; kindersokje, P. Molenaar, Maria- straat 53b; vulpen, A. van Wieringen, Huïjs- mansstraat 10b; dameshoed, J, W. Hansler, Oude Maasstraat 21b; zwart lederen portm. J. Hoek, Boerhavelaan 102; briï met hoornen montuur, S. H. v d.Gevel, Duitsehestraat 127a, Rotterdam; zilver kettinkje met kinder- tasehjo, J. J. de Goede, Voornschestraat 33b; portm. met inhoud, C. de Groot, Fabristraat 7; rijwielgereedschap en lidmaatschapkaart, D. van Veen, Huijsmansstraat 3; vulpen, J. M. Eijkenbroek, Alcidastraat 87a; zilverbon, G. J. de Reuver, Hagastraat 1G; bankbiljet, Van der Waart van HGulik, Edison- straat 34b; kinderceintuur, A. van Dijk, Hoog straat 33. Indien een gevonden voorwerp door een eigenaar bij een vinder wordt afgehaald, wordt mededeeüng verzocht aan het hoofdbureau van politie alhier, telefoon 6903G en 68070. Zuinigheid met gas en electridteit is oen nationale plicht. Te royaal zijn met gas en electridteit ureekt zich. Door den regeringscommissaris te Maas sluis zijn tot wethouders benoemd de hee- ren G. van Oudheusden en C. van Maris. Voorts Leeft de rijkscommissaris den heer C. van Maris, die tijdelijk de functie van inspecteur van politie vervulde, eer vol ontslag verleend. Het commissariaat van politie te dezer stede wordt thans tijdelijk waalgenomen door den beer J. F. de Back, inspecteur van politie le klasse te Ylaardingen. In bet afgeloopen weekeinde vloog een aantal Britsche vliegtuigen boven ons ge bied. Vrij veel brisant- en brandbommen werden neergeworpen. Een aantal woonhui zen en boerderijen werd ernstig bescha digd. Eveneens beliepen vrij veel wonin gen glasschade. In totaal werd een kind zwaar gekwetst en kregen 28 personen lichtere verwondingen. Oberbefehlsleiter Hilgenfeldt, de leider van de hoofdafdceling voor volkswelvaart in de rijksleiding der N.S D.A P., heelt tij dens zijn verblijf hier te' lande in ver schillende plaatsen een bezoek gebracht aan tehuizen, kiuderbewaarplaitsen en in stellingen voor hulp aan moeder en kind, om zich op deze wijze een goed beeld te vormen van het werk der N.S.V. (Na- tionaal-Socialistiscbo Volksu oiilfahrO, in Ne Ierland. De beer Hilgenfeldt bezichtigde om. de kinderbewaarplaats, welke verbonden is aan do Duilscbe school in Haarlem en* welke de N.S.V. onlangs beeft ingericht tot een modelinrichting op dit gebied. Er zijn op dit oogenblik 72 jongens en meisjes, 42 Duitsche- en 30 Nederland- sche kindt ren,'1 in dit kinderparaJijs onder gebracht. Vervolgens bezocht de Oberbefehlsleiter m Bergen aan Zee het tehuis van de Duitsche varantieko.'onic. Reeds sinds ja ren wadit vriendelijk ingerichte tehuis een vacant ii-oord voor vele -Duitsche j m- gen.3 en meisjes, vooral uit het Roer gebied en uit Berlijn, die door de Duit sche kolonie in Nederland in samenver- ing met de N.S V. werden uitgenoodigd m deze schilderachtige en gezonde om geving eenïgen tijd door te brengen. De tocht wow hierna voortgezet naar Aui'terdam, waar de heer Hilgenfeldt in Krasnapoiskv geruimen tijd vertoefde femil- don van vele Amsterdams -he moeders, die in den loop der laatste maanden eenigen lijd een welverdiende rust hebben geno ten in N.S.V .-tehuizen in Duitschland. Do heer Hilgenfeldt bezocht vervolgens nog enkele inrichtingen van de N.S.V., waama de tocht werd besloten met een bijeenkomst van referenten voor de alge- mec-ne verzorging van het volk bij de ge- vob laehfigdon van den rijkscommissaris en do kringleiders der N.S.V. De bizondere omstandigheden hebben in den laatsten tijd aanleiding gegeven tot het ontstaan van een levendigen handel in konijnen en geiten. Hierbij worden vaak? buitensporige winsten 'gemaakt. De handel' strekt zich zelfs uit tot pasgeboren nest konijnen, die vroeger nooit als handelswaar in aanmerking plachten te komen. De gemachtigde voor de prijzen deelt mode, dat het hier een-ernstige overtreding van de prijsvoorscliriften betreft. Zoolang voor konijnen en geiten geen afzonderlijke regeling tot stand is gekomen, gelden in dit opzicht de algemeene bepalingen, wel ke verkoop tegen een boogeren prijs dan op 9 Mei 1910 verbieden. De controle op de naleving der prijs voorschriften door de inspecties voor de prijshehcersching zal zich ook met dit gebied bezig houden. Men zij dus gewaarschuwd. Restitutie motorrijtuigenbelasting. Nu vele motorrijtuigen, welke voortbewogen worden door middel van dieselmotoren, in ver band met het bestaande gebrek aan dieselolie voorzien worden van een gasgenerator of wel van een peisgasinstaliatie, doet zich ten aan zien van de motorrijtuigenbelasting de volgen de moeilijkheid voor. In vele gevallen" is de houder van den dieselwagen tijdens en na den inbouw in het bezit van een geldige wegenbelastinglcaart De nu oorspronkelijk voor dieseltractïe betaalde wegenbelasting is volgens art 3a van de Motorrijluigcnbelastingwet tweemaal zooveel als zulks bet geval is voor motorrijtuigen, voort bewogen door middel van generatorgas. Begrijpelijkerwijze verzoeken daarom de des betreffends ondernemers aan de ontvangers der directe belastingen cm restitutie van - de in dezen zin te veel betaalde wegenbelasting. Deze volkomen billijke verzoeken werden tot nu toe door de diverse ontvangers van de hand ge wezen, zoodat gedurende den resteerenden gel digheidsduur van de vvegonbelastingkaart feite lijk te veel belasling betaald wordt. Hierin heeft de Bond voor Bedrijfsverkeer aanleiding gevonden, zich in een request te richten tot don secretaris-generaal van het de partement van financiën, teneinde te verzoeken in dergelijke gevallen aan de ontvangers der directe belastingen machtiging te willen geven, restitutie te verleenen. Het rijksbureau voor non-ferrometalen deelt mede, dat zooals bekend, artikel 6 (1) van de verordening van den rijkscom missaris betreffende de inlevering van meialen bepaalt, dat de vergoeding, welke voor de ingeleverde metalen voorwerpen zal worden uitgekeerd, in bet algemeen niet honger zal zijn dan een bedrag overeenkomende met de metaal- waarde der voorwerpen. In de uitvoerings beschikking van 27 Juli 1941 is in artikel 28 (1) deze metaalwaarde voor de verschil lende metalen", waaruit de ingeleverde voorwerpen bestaan, genoemd- De bovengenoemde verordening van don rijkscommissaris opent in artikel 6 (2) ech ter tevens de mogelijkheid om in bizondere gevallen een vergoeding te betalen, welke hoven de -metaalwaarde uitgaat. Het desbetreffende verzoekschrift moet dan vergezeld gaan van een rapport om trent de waarde van hot voorwerp, opge steld door een beëedigd deskundige. Teneinde teleurstellingen te voorkomen, wordt er uitdrukkelijk de aandacht op ge vestigd, dat deze mogelijkheid tol liet ver krijgen van een boogere vergoeding dan de mctaalwaarde meer speciaal is geopend ten behoeve van bedrijven. Met betrekking tot particulieren diene, dat een boogere vergoeding, als hier bedoeld, slechts in ■uitzonderingsgevallen zal kunnen worden toegekend, aangezien: le. liet feit, dat de aanschaffingsprijs van een voorwerp, dat wordt ingeleverd, hoog^r is geweest dan do vergoeding op grond van die metaalwaarde, op zichzelf geen voldoende reden is voor een boogere vergoeding, daar dan vrijwel alle voor- werpen hiervoor in aanmerking zouden komen; i 2e. voorwerpen, als bedoeld in artikel 5 der verordening, hier kortheidshalve ge noemd antiquiteiten en kunstvoorwerpen, niet voor een verzoek tot uilkeering van een boogere vergoeding dan de metaalwaar- de in aanmerking komen, daar men deze op dl« lijst model 2 dient te vermelden j en dus niet behoeft in tc leveren. Men- bespare zich derhalve de kosten van het deskundigenrapport. Duitsch weermachtsberlcht I E e n I g e j fabriek te Schiedam MEIIERMANS VAN OUWERKERK PASSAGE 8 -TELEFOON 68604] Aan hen, die de van 31 Augustus tot 4 Sejitember te houden Leipziger Messe zullen be zoeken, zal een reductie op den spoorpnjs vin 60 pCt. voor het Duitsche traject en van 25 pCt. voor hel Ncderlandsehe gedeelte (in beide gevallen heen en terug) worden toege staan. Voorwaarde is, dat men ineens reebt- streeksclie retourbitj'etlen neemt en zich tevoren heeft voorzien van een legïlimatiekaart met insigne, welke tevens strekken als bewijs van toegang tot de Messe. De grensstations voor de heen- en de terugreis behoeven niet de zelfde te zijn. Bij voldoende deelname zullen op Zoterdag 30 Augustus behalve de gewone tieinen twee speciale verbindingen worden ingelascht n.l, een o\lra dagtrcin van Amsterdam via Olden- zaal, voor de Noordelijke helft van Nederland xen een extra, daglrem van Rotterdam orer Venlo, voor het Zuidelijk gelegen gedeelte. Allo nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het bureau van het Rcichsmesseamt voor Ne- deiland, Singel 98, Amsterdam C, bij den beer L. H. Braun, honorair secretaris van het Reicbsmcsseamt in Leipzig voor Nederland, Schiekade 121, Rotterdam, alsook bij de er kende reisbureaux. Het is noodzakelijk, dat men vroegtijdig de invutformulieren voor het Messebezoek bij het bureau Rcichsmesseamt of de honoraire vertegenwoordigers aanvraagt, met het oog op de formaliteiten tot liet verkrijgen van een. kosteloos Duitsch pasvisum. Een importeur te Delft was bij zijn strijd om de markt vóór Mei 1940 genoodzaakt geweest aan zijn afnemers aanzienlijke kor tingen te geven," waardoor deze groote winsten op zijn artikel maakten. Bij het wegvallen van een groot deel van de con currentie, was dit echter niet meer noorlig. De importeur ging er daarom in het begin van dit jaar toe over, de verleende rabatten tot een maliger percentage terug te brengen. Daar dit echter voor zijn afne mers neerkwam op een verhooging van den prijs, kwam hij in conflict met de prijs voorscliriften. Deze veroorloofden den im porteur niet, zonder toestemming van de betrokken officieele insLantie, af te wijken van kortingen, welkte in do- periode 9 April9 Mei 1940 werden gegeven, ook) niet al vloeide er geen verh'ooging van den prijs voor den uiteindelij'k'en consument uit voort. Wegens overtreding van de prijzerifae- schikMng 1940 no. 1 werd V. door den inspecteur voor de prijsb eh e er s clii ng te 's-Gravenhage veroordeeld tot een boete ran 12500. Bovendien werd operibaarmru king van bet vonnis gelast Moutwijn. De officieele noteering van moutwijn is 24.25 per HL. en niet f23.50, zooals abusievelijk op de 4de pag. van dit blad vermeld staat. Uit het hoofdkwartier van den Fülirer, 14 Juli (B.N.BHet oppercommando van de Duitsche weermacht maakt bekend: De doorbraakoperaties aan het Oostelijk front veriocpei. volgens do plannen. Die Finsche weermacht, onder bet opperbevel van den veldmaarschalk Mannerheim, is ter weerszijden van het Ladogameer tot den aun\al overgegaan. Torpedobootjagcrs hebben twee patrouil- Jebooten van de Sovjet-marine tot zinken gebracht. In de wateren rondom Engeland heb ben gevechtsvliegtuigen twee in konvooi varende vrachtschepen in brand geworpen en met bommen voltreffers geplaatst op twee andere koopvaarders. Formaties gevechtsvliegtuigen hebBenin den afgeloopen nacht met succes haven installaties aan de Zuid- en Zuidoostkust van Engeland bestookt. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met zwakke strijd krachten eenige bommen in Noordwest- Duitsclilanci neergeworpen, zonder effect te behalen. Nacbtjagers schoten een Britsoli gevechtsvliegtuig neer. Italiaansch weermachtsbericht Rome, 14 Juli. (Stefani). liet Italiaan- sche weermachtsbericht van heden luidt als volgt In Noord-Afrika is aan het front van Tobroek een vijandelijke afdeeling voor het vuur van onze artillerie op de vlucht geslagen. Luditó. rrnalies van de spil hebben vijan- deijke stellingen g bombar loer 1 end pets in de omgeving van Mersa Matroeh in brand geworpen. In Tobroek werden artilleriestellingen, ravjfailleeringskampen, concentraties lan auto's en de haveninstallaties gebombar deerd. Twee Britsche vliegtuigen, die trachtten Tripoli.-, aan te vallen, en die door onze jagers neergeschoten werden, zijn brandend in zee gestort. 1 I I Op het eiland Rhcdos hebben vijande lijke vliegtuigen eenige plaatsen gebom bardeerd. waardoor echter slechts lichte schade ontstond. In Oost-Afrika levendige activiteit der artillerie in den sector van Wolsjefit. Het Italiaansclie weermachtsbericht van Zaterdag bevatte de volgende mededeeüng: Formaties Italiaanscho jagers hebben Za terdagmiddag het vliegveld Mikahba -op Malta in een stoutmoedige en felle actie met scbeervluchten aangevallen. Talrijke vijandelijke vliegtuigen werden op den grond vernield. Vijf gingen in vlammen op. Tijdens verbitterde gevechten met vijande lijke jagers werden vier Engelsche toestellen vernield. Tijdens dezelfde actie is een Aviso builen Malta onder mitrailleurvuur geno men. Al onze toestellen, keerden met eenige gewonden aan boord terug. Officieel wordt tlicms nader medegedeeld, dat bij do gevechten, die gevolgd ziji^ op don in het Italiaansche weermachtsbericht van Zlaerdag vermelden Italiaansclien lucht aanval op bet vliegveld van Mikabba op Malta, het grootste luchtgevecht is gele- verd, dat tot dusverre boven de Middel- landscbc Zee' is voorgekomen. Ruim 100 vliegtuigen namen deel aan den strijd, waar bij, zoo-als men weet, vier Britsche Hurri cane-machines Werden neergeschoten, ter wijl alle Italiaansche vliegtuigen naar hun liases terugkeerden. Berlijn, 14 Juli. (D.N'B.). In luchtgej vechten en door afweergeschut vi doren da bolsjewisten op 13 Juli 82 vliegtuigen. Op| vliegvelden der Soviets zijn door Duilscbe gevechtsvliegtuigen 85 vliegtuigen vernield, zocxlat de bolsjewisten in totaal 167 toon stellen hebben verloren. Do biljartvcreeiiigmg „De Luifel", gc-\c->tigd Rcmbrandtlaan 118, heeft een compel ie u tge- selireven, waaraan de volgtude vereenigmgen deelnemen: „Entro Kous", „Thali.i", ,,'t Centrum', „De Vest", „De Karseboom" en „De Luifel". Voor iedere vereemging zulten 4 dnetaUen uitkomen. De oj eningsv.edstnjd wordt hedenavond go- speeld m „De Luifel" tussehen de a ploeg dn „Do Luifel" eu de a-ploeg van „De K.use- booiri". Die belangstelling om zich legen tvphus en paratvphus te laten hcunenlen is groe ier gewerden. Vrijlagavond j 1. hebben zich hiervoor niet minder dan 126 personen in het noodziekenhuis aan de Lange Singel straat aangemeld. Er is dan ook van ge meentewege besloten deze herinenling, welke alleen geldt voor hen, die het o-rige jaar tegen genoemde ziekten zijn ingeënt, ook nog deze weck te laten plaats hebben. Zooais bekend behoeft deze lieiinenting slechts éénmaal te geschieden en verdient het aanbeveling het inentiugsbevijs, dab het vorige jaar is uitgereikt, mede te ne men. Dinsdagmiddag van 34 uur en Vrijdag avond van 78 uur, beslaat gelegenheid, tot herinenting. Dinsdagavond van 7 tot 1130 uur en Woensdagochtend van 4,30 tot 7 uur is de Hoofdbrug voor alle verkeer afgesleten, 4218 37 Berlijn, 14 Juli. (D.N.B.). Bij de door-, braak door de Stalin-linie hebben de Duit sche troepen, 'behalve in d!e diepte achter elkaar geplaatste hunlcerinstallaties, ook piantserwerken moeten vero-veren, die eerst kortgeleden gereed waren gekomen. Deze waren op de wijze van de Fransche groen te fortificaties aangelegd. Na de bestorming; Van een vrij groot pamtserwerk in het ge bied van Bobruisk raakte de geheele toe-, manning in Duitsche gevangenschap. Zöj bestond uit twee officieren, een politieke commissaris en 30 man. Bovendien maakte een vrouw in uniform van. een Sovjet-on derofficier deel uit van de officieele be- jipanning. SCHIM) \M, Geboren: 11 Juli. Anna, d. van II. Bakker en M A. den Ilarlog, Boerhavelaan GG. Tnjiilje Beatrix, d. van Ph. G. Mak en M. K d. Velde, Gasslraal 37. Hendrika, d. v.m J. II. Bierhoff en C. L. M. Riool, Boerhave laan 92 12 Juli. Anthonie, z. van C. Wiegel en H. Notenboom, Potgieterstraat 40. 12 Arnol- dus, z. van A. Bos en H. W. Krabbendam, Rijnstraat 29. Anna Cornelia, d. van A. V. M. Biemmis en C. Maj'oor, Oosfsingei 55. Overleden: 10 Juli G. Schols, 79 j. wed van G. Poot, Oudedijk 5. 11 Juli. J. J. Osephius, 74 j. echlg van M. Hopman, Nassaulaan 75. KOERSEN OP 13 JUL! 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES StaatsSecntngen Nederland 4% Ned. '41 4% 4% 4% 3% 3% 3-3i 21% '40 I II m.b.f, '40 II '8G '37 '38 N.W.S. V.K. 03"/i« 1007, 100'/, SS»/,, 74l5/io NesJ. Oost-Indiö 3% Ned.-Indie 1937 927, 3% Ned.-Indie'37 A 04 AANDEELEN Banken Kol, Bank194 Ned.-Ind, Iland.Bnk 12872 Ned. Ilandelmij. 134 Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzij'de Unie 1515/s Van Berkel803/9 Gert. Calvé907, Centrale Suiker 209 Ned. Fokker 189 Lever Bros Sr Unil. 1257a Ned. Ford 314 Philips Gloeil. G.B. 2277, Petroleum Dordtsche Petr2173/, Kon. Petr. Mij2447, Rubber Amsterdam Rubber 274 Bandar Rubber 220 Deli Batavia Rubber 2213/, Kendeng Lemboe Oostkust 1597j Serbadjadi 137 Ver. Ind. Cult-. Ond.. 183 Suiker lïandelsver. A'dam 4177, Javasche Cultuur 242 Ned.-Ind. Suiker Unie 2343/, Ver.' Vorst. Cultuur 1237, Tabak Deli Batavia Deli Mij Senembah HEDEN Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn J ava-Chïna- J apan- Lija K.N.S.M. Nat. Bez. Kon. Paketv.-Mij. Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd 158 1647, 240 177 - 142 - 143 'V? rti sU $1 t »a. ft te» n 4 9

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3