HET DOORNIGE PAD Francis Braybrooke Inlevering van metalen RA liO MORGEN,! Donderdag 17 juli 1941 GEMESNTEL3J5CE TWEEDE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT KENNISGEVINGEN Kennisgeving Inlevering van metalen door Inlevering metalen Inventarislijst voor particulieren Inenting tegen typhus i( m ELVKS VRAAGBAAK 68811 68417 67707 R888R F Ri5tiecr 68260 68489 68387 69400 68484 68251 bloem, Tarwemeel j "Tauwè^Slvaliem Metselaars 69848 68107 68735 68295 G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. Houtmeel en Zaagsel 67672 68044 67556 68796 WILLEM 6842! 68826 69440 68392 69651 68752 67682 Huishoudelijke artikelen,^ Ijzerwaren^ en 68860 WAT BIEDT DE VRIJDAG 18 JULI 1941 M Bijzondere» bepalingen voor overheidsbe drijven, kleinhandelaren, winkeliers, vertegenwoordigers, die voorraad houden, warenhuizen groot handelaren en fabrikanten De Burgemeester van Schiedam maakt Lekend 1. Inlevering van metalen voorwerpen of dc-elen daarvan, beboerende tot den bedrijfs- of magazijnvoorraad van over heidsbedrijven, kleinhandelar.n, winke'ie s, vertegenwoordigers, die voorraad houden warenhuizen, groothandelaren en fabrikan ten, geschiedt tot een maximum van 1000 k.g. netto per inleveringsplichlige op de verzamelplaats, school Oude Kerkhof. 2. Indien bel netto-gewicht der onder 1 bedoelde voorwerpen per inleverings- plichtige meer bedraagt dan 1000 kg., zal de burgemeester aan den inleveringsplicb tige nadere verzendinslructies mede ieelen. 3. Halffabrikaten, wfarvan - de voor- rardsaangi'te bij het rijksbu-eau vcor non ferro-metaleu verplicht gesteld is, zoo mede aan deze verplichting onderworpen voor-, ruw en oud materiaal, behoeven niet bij de burgemeesters te worden in geleverd. Richtlijnen hiervoor ontvangt het be drijfsleven rechtstreeks vanwege het rijks bureau voor non-ferro-metalen, afdeeiing centrale magazijnen. 4. De ruimten, waaruit ingeleverd moet worden. Onder de werkingssfeer der verordening vallen alie bedrijven van handel en nijver heid, alsmede alie officieele en semi offi cieele instellingen. Ingeleverd moet wor den uit alle gebouwen en lokaliteiten, die voor de productie, verwerking, bewerking en opslag dienen op ieder gebied, zoo mede uit de kam oren, bureaux en alle verdere ruimten, welke deze bedrijven in gebruik hebben. Ingeleverd moeten wor den voorwerpen uit koper, mesring, nik kei, tin en lood en uit de legeeringen dezer metalen, zooals nieuw zilver, alpac ca, Ber'ijïisch zilver, tinlegeetingen, com positiemetaal e.d. Niet behoeven te wor den ingeleverd voorwerpen uit edele me talen, zooals gond, zilver, platina, alu minium en haar legeeringen, zink of ijzer. 5. De aard der in te leveren voorwer pen. De verpiith'ing tot inlevering omvat alie voorwerpen, waarvan de afgitte of de ver vanging de veiligheid en technische pro ductiecapaciteit van het apparaat niet be ïnvloedt. Bedoeld worden alle artikelen welke als hulpmiddelen in de bureaux en in de fabrieken dienen, zooais asch- bakken, siervoorwerpen, beeldjes, kannen, ketels, plateaux, presenteerbladen, enz. Ingeleverd moeten voorts worden alle gereede producten, welke geheel of voor het grootste deel uit de bovenomschre ven metalen bestaan, benevens evonlu'el in voorraad zijnde half afgewerkte pro ducten van dien aard, ook als zij zich met het doel tot wederverkoop bevinden bij de ondernemingen van het bedrijfsleven, zooals fabrikanten, grossiers, depositeurs. warenhuizen en winkels. Fabrikanten, grossiers, winkeliers enz. van en in technische producten, zooals appendages, kranen, fittings e.d. behoeven deze artikelen niet in te leveren, voor zoover het hier gaat om artikelen, waar van de vervaardiging niet in strijd is met de bepalingen der toepassingsverboden voor non-ferro-metalen 1941 nrs. 1 tot 5, welke door het rijksbureau voor non-ferro-metaJen 10} „Ik haat haar!" nep Mavis boos, toen de schelle stemmen waren weegestorven. „Ze was beestachtig onbeschoft tegen ons, Sam." „Ik ben bang, dat je aan dat soort dingen zult moeten wennen", zuchtte Sam. Natuur lijk staan al je vrienden aan den kant van ie vader en denken ze, dat ik een fortuinjager ben. Wat heb ik je aan te bieden in verge lf'dng tot dien jongen dokter, die je naar -ne toe heeft gereden?" Ze legde glimlachend haar hand op zijn mond. „Ik houd van je en dat is het eenige be langrijke", verklaarde ze. „Je denkt toch zeker niet, dat de meemng van deze nietsnutten er iets toe doet? Ze teilen heelemaal niet meer. Ik zal hun allemaal laten zien, dat ik even als de beste van hen in mijn eigen onderhoud kan voorzien", zei ze met een trofsch en na drukkelijk gebaar. Ze wist niet hoe moeilijk de strijd om het bestaan zou zijn, lacht Sam, terwijl hij haar opnieuw kuste. Wat gaf ze toch een hoop voor hem op! „Vertel me eens wat over je zelf", vroeg ze. „Heb je al een baan gevonden?" „Ik heb een aanbieding en waarschijnlijk is het een goede baan", gaf Sam ten ant woord. „Ik heb bij de arbeidsbeurs opgegeven, dat ik graag een betrekking op technisch ge bied wilde hebben, omdat die hetere vooruit zichten biedt en ik heb geluk gehad. Een groo- te firma met plaats voor een jongmensch met ambitie. Het geeft een beter aanvangsaiaris zijn bekend gemaakt. Van deze artikelen behoeft geen opgaaf te worden gedaan en een verbod van verkoop zonder ver gunning geldt hiervoor niet. 6. Van de verplichting lof inlevering zijn uitgezonderd antiquiteiten en oarwer pen. van kunstwaarde, waarvoor dezelfde richtlijnen gelden als voor de burgerbevol king. 7. Zoowe' de inlcveringsplichtigen, val lende onder 1, als die, vallende ouder 2, moeten bij de inlevering aan den burge meester een vo'bxlig ingevulde iuverearis- lïjst in tweevoud overleggen. Onder het ho-ofd „spr-rificatie" dienen de in te le veren goederen zoo volledig moge'ijk te worden v. rrnekl. De inventarislijsten voor bedrijven, welke hoeveelheden inleveten boven 1000 kg. bij een aan te wijzen provinciaal magazijn, moeten, vóór inle vering, voor accoord worden mede-onder teekend door den beheerder van dat pro vinciaal magazijn. Een exemplaar van bedoelde inventa rislijst wordt aan belanghebbende toegc- zo-nden, terwijl meerdere exemplaren ver krijgbaar zijn op bovengenoemd inleve'ings bureau. Tevens kan te zijner tijd op het in- leveringshuroau een model worden ver kregen, waarop aan het Rijksbureau voor Non-Ferro Mf-ta'en gegevens kunnen wor den verstrekt ter beoordeeling van de schade welke het bedrijf lijdt als gevolg van de plaats gevonden hebbende inleve ring. Alle correspondentie over schad <re geling moet gezonden worden aan het Rijksbureau vcor Non-Fer o-Met den, A'd {.M.S., postbox 95, 's Gravenhage De Burgemeester voornoemd, VAN HAAREN. Schiedam, 17 Juli 1941. De aandacht van betrokkenen wordt er op gevestigd, dat ingeval men op den vastgestel- den dag van inlevering verhinderd is (hetgeen m do vacantieweken uiteraard Jicht kan voor komen), men dan tijdig een regeling moet a effen met een ander, die de voorwerpen aan het inlevcringsbureau kan afleveren. Degene, die zich op het buieaii vervoegt, teekenl het formulier af, doch doaene, die op de oproe- pmgskaart vermeld staat, blijft aansprakelijk voor de verklaring, dat hij geen andere voor werpen in zijn bezit heeft, welke onder den mleveringsplidit vallen. Ook indien men geen voorwerpen in te teveien heeft, moet men verschijnen of iemand afvaardigen, die zulks met zijn (haar) hamiteekening bevestigt. Schiedam, 17 Juli 1941. Reeds verschillende personen hebben zich ter Gemeente-Secretarie vervoegd teneinde een inventarislijst te verkrijgen Zij verkeerden daar bij in de meening, dat op een dergelijke lijst vermeld staat, welke voorwerpen moeten wór den ingeleverd. Dit is evenwel niet het geval. Een inventarislijst (desgewenscht verkrijgbaar op het intevenngsburoau) dient slechts om daarop te vermelden, welke voorwerpen men heeft ingeleverd. Het invullen van een inven tarislijst is niet noodzakelijk, aangezien de daarop vermelde waardebepalingen of omschrij vingen door afstempeling geen bevestiging vin den. Schiedam, 17 Juli 1941. Burgemeester en ethouilers van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat mor gen, Vrijdag, IS Juli 1911, des avonds van 78 uur, in het Noodziekenhu's aan de Lange Singelstraat, VOOR HET LAATST gelegenheid zal worden gegeven aan hen, die zich het vorige jaar hebben laten in enten tegen typhus en paratyphus, om de inenting éénmaal te laten herhalen. Voorloopig zal van gemeentewege geen nieuwe gelegenheid tot deze kostelooze her inenting worden gebo len. Schiedam, 17 Juli 1911. Lederwaren Maltha's Lederhandel, Broers eld 145 en v. Leder-fournituren, Koffers, Acte- tasschen. Reparation. Accountancy en Belastingzaken G, I. Bottcrman, TuinUaa 114b, Accoun tant cn belastingconsulent. Lui Nou. lust. v. Bel. Cons, Administraties, belasting adviezen. Aannemer Hoogstraat 17. Grootst De Burgemeester van Schiedam maakt bekend dat oproepingen tot het inleveren van metalen zijn verzonden voor de bewo Straten of gedeelten van straten: Breedstraat, Dam, Damlaan. Appelmarkt, Bagijnhof, Bokkensteeg, Bran- derssteeg, Breetle Marktsteeg, Van der Elststraat, Fabriplein, Gedempte Baan- sloot, Gruttersteeg, Havensleeg. j Carteriusstraat, Laurens Costersfraat. Bakkershaven, Grof baan, Bewoners van Kreten en Woomvaaens, Passage. Van Dijckstraal, Francois llaverschini.lt- laan, Frans llalsplein. Brielschestraat, Dwarsstraat, E.ndraelit- straat, Gasstraat, Geerriieisclies'raat, Jacobastraat. Broersveld: evenzijde, Gerrit Ver >oon- straat, Hooikade, Korte SingeNwaat, Eersie Tuinsingel. Achtersingel, Ampèrestraat, Bellslraal, Daltonstraat. Aieidastraat, evenzijde Nrs. 32 en hcoger. ners van de hieronder vermelde straten of gedeelten van straten, die zich daarvoor J. VAK AMEYDEN, Beéedted taxa teur. Eleclrisch timmerbedrijf. Metselaar. Ketbclstraat 21-23 Véenlantstraat 9. Algemeen Installatiebureau Kil 71 Fa- M'ed. M. van Mcurs, Broersveld 53. 1 Erkend Gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij verhuizingen. Na G uur tel. 67879. Auto-reparatie RQRfl? Heb: autoschade uoouc. Noordergarage - Vijgensteeg A repareert alles. Aannevclcnd. B. Staat Broodbakkerij KQPiti I f»aat vanaf morgen KROMMENHOEK UJdJl u brood bezorgen. Singel 10; Bankiers Rfl I (IQ Amsterdamsche Bank ,\.Y. ifJluö Bijkantoor Westvest 31. (2 lijnen) Alle liankzaken Assuranties. Bedrijfskleeding UOOOO Sneciaalhuis. Boter 68535 ®ervl°' Westmolenstraat 4. Engro3 en -Broeken R7R/1Ö Voor Uw broek in elke maat en kleur naar 01 OH „pe BROEKEN KONING" Hoogstraat 53 Carrosseriefa.briek Copleer-werk R77OC Copieerlnricütlng „Mercator". Alle copieer- VII OU werk voor handel en vtreenigingen. Vraagt prijsopgaaf. Hoogstraat 26 A. v. d. WAAL Damestasschen R7Q7R F- REISS, BROERSVEST 21. Speciaai- uiJiu zaak in: damestasschen, koffers en alle soorten lederwaren Reparatie-Inrichting. Drukwerken Kantoorboekhandel 68197 f' F',van. den Ende. Drukkerij, Rolter- damschedijk 234. Schiedam's Goedkoopste Kantoorboekhandel. 68932 Duinhoven, B. K. Laan 22. Vert.i Inricht jri^yerman 'S S*empe^akriek-Graveei> Lcodgietersbedrijf voor alle Icodgieterswerkzaaniheden en sanitaire installaties: L. JURGpns Hoofdstraat 189, Opgericht 1895 Machinefabriek (2 lijnen) Meelfabrieken A. Fonttfne, Boterstraat 2832. Modern Ingericht reparatiebedrijf. JHuA-mT,_eman- Hoofdstraat 39. Tarwe- Carrosserie, wagenbouw en alle reparation, ARY JORDAANS. Hoofdstraat 34. Drukwerk van „ELBA". Goedkoop en prima' Hoogstraat 156. Expeditie moeten aanmelden op het achter de straten Fotografie aangegeven bureau- Adres van het Inleveringsbureau: 1. Drilschuur, achter den St. Joris Doele, ingang Groenweegje. 2. Koopmansbeurs, Voorzijde aan de Lange Haven, hoek Dum. V. rt. MOST. LAN^E NIEUWSTRAAT 23. Alle expeditie t. zware transporten. 3. Kelderruimte van de O.L. School Sin gel 5. 4. Voormalige St. Jacobs Gasthuis, Hoogstraat 112. 5. Schoolgebouw: van Ruysdaellaan, in gang Kleuterschool. 6. pand Dwarsstraat 2. 7. Pand Broersveld 140. N.V Van Katwijk'a Glashandcl, Lange Kerkstraat 38. Alles op dit eebied. Amaüa van Solmsstraat. 8. OL. 'School, Edisonplein 2, ingang G ymn as 1 iekl ok aal Fran kl i ns t ra at. 9. Gehoorzaal van den R.K. Volksbond, ingang Westvesl 56. 10. Gehoorzaal van den R.K. Volksbond, ingang VI estvest 56. •"abristraat: evenzijde, St. Liduïnaplein. 11. Schoolgebouw aan het Oude Kerk- Die zaken en bedrijven en neringdoenden, hof 13. speciaal opgeroepen voor Zaterdag 19 Juli 1941 voor inlevering aan het Bureau Oude Kerkhof 13. Diag van inlevering: Zaterdag 19 Juli sellers moeten hun metalen inleveren bij R77I7 v°or Ow aims, platen, papier ontwikkelen u* naar H. N. HAAS, Rubensplein 23. West rankenlandsebestraat 40 Glas Glas- en Kristalslijperij CQQ/jE Modermseeren van spiegels. Glazen iegpla- UOOtU teE V00| aue doeleinden. Fa. I.OOPIK 3c OLIVIER. Boterstraat 39 Hoeden, Petten (ook in lake j RQflQQ PIET HENIGER, Passage 1. Heerenmode- VDÜZJD artikelen Vraagt tel zichtzending. Haarden en Kinderwagens cocoq FIRMA A. GOOÏÏ, Speclaalhuls In baarden dua en kinderwagens. G. Verboonstraat 21 tegenover HA V-Bank. Heerenmode-artlkcien JACK. HANSEN, ROTTERDAMSCHE- DiJK 227. Heerenmodes, Kamerjassen en Pyama's Hotel-Café-Restaurant fifllSQ "DE KROON", Koemarkt 1. Lunches, uo l uo Diners. Kegelbaan, Huis- en Decoratie-Schilder RRQ7R Rookzaagsel. Grerisniaagsel- £aaf!?cel' U0310 A. c, H. DE JONG, Noordvest 10. {2 lijnen) Kunst en antiquiteiten RCS701 Kunst- en antiekhandel ï.h. „De Deutsche Ou (cl poort".Restauratfe. In- en verkoop, taxa tie Lange Ilaven 8. J. Wouters. R. II. 30RRANI, Thomas4 Kempisslr i2b Metselaar-Aannemer, Onderhoud van huizen Meubileering (Complete) 69773 de Jager, Boterstraat 58. - Showroom Remhrandtlaan 7 Oude Materialen en Afvalstoffen RQ07? Th Hershaeh, L. Singelstraat 39 Gronl- 035,14 handel in oud papier, ingeschreven Ms tusschenhandelaar (afd B) bij het Ituks- bureau fnkoop- voor alle soorten metalen. Pavoordt Radio Huis Papiervernietiging Pedicure-Schoenen RSAQ? Dijkstal's Schoenmagazijn, Broersvest 135. fMedfsob gediplomeerd) Pompen Erkende Philips Service Hoogstraat 92 - Tel. 68044 Jac. v d. Waai, Westmolenstraat 2527. in koop alle soorten oud papier en metalen. FONTIJNE, Pompen en motorenhandel. Electrlsche pompen NOORDVEST 85 Radio RQ737 Padio Zijtslra, Hoogstraat 10. Versterkers Smaifllm, Reparaties, Coulante Service. Rijwielen 87753 Reparatie-inrichting P. c. POPPEZIJN, •a J tJo Hoogstraat 41 (gevestigd sedert 3909). Sc hoo rstee nvegen Sport Verbetering van Schoorsteentrek. Fa. V. L. Borrant. alléén Lange Achterweg 33. Speetaalhuls voor alle Sportartikelen. Sportbuis Olympla. Passage 10. Stencil-drukwerk Copiéer-afd. van Meijc-i-'s-Zakenteiefoon Ook in kleuren or met teekenln Hooikade 2. Stoffen-Manufacturen 68142 „Kofa"-Bertels, Dam 9 Stoomen-Verven -26. Stiiomververlj en Chemische Wasschertj „CENTRAAL". Hoofdkantoor: Lange Nleuwstrn.it 71. Stucadoor GQQIC Vraagt voor alle stueadoorswerkzaamheden uooiu en wttwerken prijsopgaaf hij P. f. v. ENDE Westfrankenlandschestraat 106 Venduhuis Wasscherij finf7C Voor Zuld-Holiand ten Westen bob/O gerrs. GORIS Moderne Wasscherljen Lange Haven 91 Woningbureau ijzerwaren etc. Fa. Kruyne en Jonker, Broersvest 5355 Veilinf^raeesters en beöedigde taxateurs. Woningbureau „Schledam-West", Nieuwe Haven 83. Adra. van Onroerende goederen. gereedschappen Post Co., Korte Dam in Zakken c. V. bcbiedamsche Zakkenhandei N. Leyendekkers Ia- en Verkoop van aile soorten Jute zakken. Speciale reparatie-inrichting 1941. De Bureaux zijn geopend van v.m. 8 uur tot 12 uur en van n.ro. 1.30 uur tot n.m. 5.30 uur. Het tijdstip van inlevering is voor een ieder op de oproeping aangegeven. Ook zij, die geen oproeping hebben ont vangen moeten zich op de uren waarop de bureaux open zijn, aanmelden. Rijksduit- dan ik tot nu toe heb gehad. Eén maar is er aan verbonden: het is heelemaal in Kem- lene", eindigde de jongeman, die niet droom de, flat hem dit aanbod was gedaan door mid del van John Cassk-rie, die zoo omzichtig te werk was gegaan, dat Sam in de verste verte niet kon vermoeden, dat hij er de hand sa had. Sam zou dan ver genoeg van Mavis van daan zijn om haar die dwaze verliefdheid te doen vergeten, had Casslene bij zich zelf ge- egd. Natuurlijk neem je het aan*, zei Mavis flink, haar teleurstelling onderdrukkend. „liet zou dwaasheid zijn om het niet te- doen. \i e zullen allebei heel hard werken en we kun nen eikaar veet schrijven. Ik zal elke »veek schrijven en dat moet jij ook doen. Misschien kun ie op vrije dagen hier komen Ik weet, dat het te ver is voor één dag en ik heb niet veel vrij." Lieveling, je bent eenvoudig bewonderens waardig", riep* hij blij „Ik vind het vervelend, dat ik bij je weg moet, maar het is een mooie kans om me een positie te verwerven en die mag ik niet afslaan. Je vader zon ook nog kunnen weigeren, goede inlichtingen over me te geven", besloot hij. „Dat zal bij niet doen", verklaarde z'n doch ter positief. „Zoo unfair zal hij niet zrjn." Ze trachtte een overtuigenden klank in haar stem te ieggen, zich herinnerend hoe woedend haar vader op Sam was geweest. „Je moet die be trekking onmiddellijk aannemen", decreteerde ze. Het zou vreeseiijs zijn als hij zoo ver weg was, maar ze wilde hem niet laten merken, dat de gedachte eraan haar al tegenstond. Ze dwong haar tippen tot een glimlach en praatte blij over te toekomst. „Je moeder zal je natuurlijk missen", merk te ze op. „Ja. Je moet zoo nu en dan eens over over wippen en haar opzoeken als je er tijd voor den heer E. Huckestein, Damlaan 50, al hier. Waarschuwing: Het niet ontvangen van een oproeping ontheft niet van de ver plichting lol inlevering. Schiedam, 16 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, VAN HAAREN. 4221 31G kunt vinden." Ook Sam bedwong zijn tegen zin om zoo ver weg te gaan. Mavis had hem verteld van de plannen van haar, vader, dat zij met Anthony Dare zou trouwen en zij had gelachen om het idee. Het viel hem moeilijk, weg te gaan en haar hier te laten m de onmiddellijke nabijheid van zijn rivaal. Het zou dwaasheid zrjn om een aanbod, dat hem zoo maar in den schoot werd gewor pen, ai te wijzen. Als hij het aannam en vooruit kwam, dan kon hij dos te gauwer met Mavis trouwen. Er was altijd nog dat instru mentje, dat hij in zijn hoofd had. Als hij het uitwerkte en het was goed, ais hij het dan op de markt kon plaatsen en rijk wor den door de uitvinding? „We zulien de scheiding onder oogen moe ten zien", ging Mavis zacht verder. Hoe dapper was ze, hoe gevoelig, hoe ge lukkig was hij, dat hij haar liefde had gewon nen 1 Ze begon over het ziekenhuis te praten en deed hem lachen om enkele fouten, die zij had gemaakt. Ze sprak alleen over de lich tere zijde van haar moeilijke werk en ze slaag de- erin hem vroolijk te stemmen. Ze aten hun smakelijke lunch en spraken opnieuw over de toekomst. In beslag genomen als ze waren door elkaar, ging de tijd onge merkt voorbij. Het was Mavis, die, op haar gouden polshorloge kijkend, met een kreet overeind sprong. „Lieve help, het is bijna twee uur, Sam", zei ze. „We moeten direct terug." Zo begon vlug de mand weer in te pakken, daarbij geho.pen door Sara. „Geen zorgen, schat. We halen het nog ge makkelijk", verzekerde de jonge man haar. „We gaan nu den heuvel af. Zoo, dat is klaar. Ik zal die mand wel vóór op den motot nemen. We boffen, dad ik een paar gummi capes bij me heb, want* ik geloof, dat het gaat regenen en hard ook". Hilversum J, 415,5 AL 6.45 Giamofoou. 6 50 Gymnastiek. 7.00 Gra- mofoon. 7,45 Gymnastiek. 8.00 BNG. 8.15 Schrift lezing en meditatie (Chr. Radio Stichting). 8.25 Gewijde muziek (gr.pi.) 8.45 Gramofoon. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoon. 11.00 Ama- biie-sextet, 11.20 Declamatie. 11.40 Amabile- sextet. 12.00 Omroep. 12.40 Almanak. 12.45 BNO. 1.00 Orgel. 1.30 Muselte-orkest „Les gars do Paris" en gramofoon. 2.00 Arnhemsche or kest vereen i ging en soliste en gramofoon, 4.00 Cursus „Een dominé over de kerk" (Vrijz. Prot. Kerkcomité). 4.20 Gramofoon. 5.15 BNO. 5 30 Voor de jeugd. 5.45 Nieuw Ilongaarsch Strijkkwartet. 6.30 Sportwetenswaardigheden. Doordat ze volledig in elkaar waret opge gaan, hadden ze niet gemerkt, dat donkere zwarte wolken de schoonheid van den dag hadden verduisterd en de zon doen schuit gaan. Een plotseling opstekend windje deed Mavis huiveren in haar dunne jurk, toen zij haar metgezel volgde naar den boom, walartcgen hij den motor had neergezet ,.Ik had het moeten zien aankomen", was Sam van meening „Ondanks do cape zul je nat worden en in een storm kunnen we niet zoo hard rijden," Eensklaps overviel hen een regenvlaag. Ze liepen hard en klommen vlug het kleine heu veltje op. Boven gekomen, kon Sam een lui den kreet niet onderdrukken. „Wat is er?" vroeg Mavis, die achtei hom aan kwam, huiten adem. „De motor hij is weg", riep Sam uit. „Iemand heeft 'm gestolen 1" HOOFDSTUK VI. „Gestolen!" bracht Mavis uit, terwijl ze van kleur verschoot. „O nee, Saml Wat moeten we beginnen?" Ondanks den nu in een groote bui neer- slroomenden regen stond ze daar onbewege lijk naar hem te kijken. Ze waren kilometers en kilometers van Maxford verwijderd en ze wisten niet hoe ze er terug meosten komen. En dan te bedenken, dat ze om twee uur weer in het ziekenhuis aanwezig moest zijn! „Het is allemaal mijn schuld", merkte de jongeman somber op. „Ik had den motor in de gaten moeten blijven houden, maar ik heb aan. de mogelijkheid, dat-ie gestolen kon wor den, eenvoudig niet gedacht". Hij repte er niet over, dat hij den motor geleend had en dat, als hij niet terug werd gevonden, hij den «eigenaar er voor zou moeten betalen. „Liefste, ie bent al door en door nat." Hij ontdeed 6,40 Orgel. 7.00 BNO. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gramofoon.- 7.30 Cursus fotografie. 7.50 Gramofoon. 8.00 BNO. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Amusementsorkest, Omroeporkest en sótist. 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 BNO. 10 00 10.15 BNO. (Eng.) Hilversum II, 301,5 M. 6.45 Gramofoon. 6.50 Gymnastiek. 7.00 Gra mofoon. 7.45 Gymnastiek. 8.00 BNO. 815 Gra mofoon. 10.20 Piano (gr.pl) 11.00 Voor do kleuters. 11.20 Zang met piano en gramofoon. 12.00 Berichten. 12.15 Ensemble Bandi Balogb. 12.45 BNO. 1.00 Gevarieerd programma. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gramofoon. 4 30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoon. 5.15 BNO. 5.30 Orgel en zang. 6,00 Causerie „Het heidendom als godsdienst (Chr. Radio Stichting). 6.15 Klaas van Jeeck en zijn orkest. 6.45 Toeristische raadgevingen, 7.00 BNO. 7.15 FranschIta- liaansch muziekprogramma. 8.00 BNO. 8.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest. (9.00--9.20 Boekbe spreking). 9.45 BNO. lp.00 Avondwijding (Vnjz. Prot. Kerkcomité). 10.0510.15 Gramofoon. zich van zijn pullover en trok die, ciettey» staande haar protesten, over haar hoofd. „Maak je geen zorgen om mij, Sam" voeg do ze hem toe. „Ik moet terug zien ta komen Ik had op den tijd moeten letten. Ik kan ni<4 te laat komen. Ik zal een hevigen uitbrande: krijgen." Slechts een vliegtuig zou haar nog op lijd aan het ziekenhuis kunnen afleveren. De mooie omgeving zag er in den regen triest uit. De dagjesmenschen waren allemaal verdwenen. Een dreigend gerommel van donder maakte haar bang. Zo bad altijd een kinderlijke vrees voor omveer gehad, waar ze te vergeefs overheen had trachten te komen. „Ik zal er wel iets op vinden", kondigde S.un resoluut aan. „Je kunt hier onmogelijk blijven, schat." Hij nam haar bij de hand en viug liepen ze in do richting van den weg, terwijl de blik semflitsen door de zwarte wolken boven hun hoofden sciioten. Voor niets ter wereld zou ze hem hebben willen vertellen hoe bang ze was voor onweer en bliksem. Doorweekt en buiten adem kekeil ze rond. De weg was verlaten en in den versten om trek was geen huis to zien. Een paar honderd meter verder ontwaarden Sam's scherpe oogen een vervallen schuur en haastte zich er met Mavis hee: Hst was er donker en nauwelijks waterdicht, met hoopen gedroogde bladen en afval in een der hoeken. Ik zal zien wat ik doen kan. Blijf jij maar hier tot ik' terug kom", zei Sam, waarna hij in den regen verdween. Mavis verborg haar hoofd in haar handen en trachtte zoo het lichter: niet te zien, dat de geheele omgeving in gloed zette. Een prach tige verpleegster was ze, verweet ze zichzelf beschaamd. Het was kinderachtig om bang voor onweer te zijn. Hilda Bloom zou er om lachen als ze het wist. [Wordt vervolgd). i

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 6