Agenda STADSNIEUWS STEMPELS Tentoonstelling stucadoorswerk Inruilen melkkaarten Arbeidsbemiddeling voor vrouwen Omliggende Gemeenten Sport Dr. Euwe Bogoljubow De Kaagweek geëindigd Holland wint van Friesland Waar wacht U op? Vrijwilligerslegioen Nederland Kunst en Wetenschap Rechtszaken Woensdag 23 Juli 1941 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Op de Polyantha van 22 Augustus tot 15 September Inlevering van metalen Muziek op Polyantha Priesterwijding St. Joseph Gezellen Vereeniging H. P. S. Engering -j- De voederkaarten voor honden en katten Wie is aan de "beurt? Hoofdpijn-Kiespijn O O 9 ïlllptfiaixltfeó BINNENLAND In Duitschland is werk Burgerlijke Stand Schaken Euwe wint eerste partij, tweede partij rerqiise Revanche wedstrijden van de kampioenschappen Waterpolo Pq9-2 Keuringsrooster „Nederland bouwt in baksteen" Twee prijsovertredingen binnen twee maanden De nieuwe zakelijkheid" ia de bouw nijverheid heeft ia het bizander het vak vau den stucadoor geen goed gedaan I Die nieuwe zakelijkheid bracht mee strakke plafonds en vlakke wanden, waardoor het stneadocra-handwerk, du, vroeger zoo'n be langrijke plaat innam men denke slechts aan oude heerenhuizen als b.v, bet kan tongerecht met bun kunstzinnig stucwerk - werd verdrongen. De versobering bracht in den regel ook stijlloosheid mee! Toch kent de stucadoor, de vakman, nog wel zijn ambacht en de Stichting van Stucadoorspatroons in Zuid-Holland- Zuid met als centrum Rotterdam, wil dat toonen. Daartoo wordt van 22 Augustus tot 15 September a.s. op de Polyantha een ten toonstelling gehouden van stucadoorswerk, waaraan verbonden is een onderlinge vak- wedstrijd. Aan de „nieuwe zakelijkheid" in de bouwnijverheid komt, naar de organisato ren van de tentoonstelling meenen, spoe dig een einde; men gaat weer meer waar de hechten aan de versiering en de stu- cadoors wilk-n bewijzen, dat zij liefde voor hun vak hebben en dat vak ook volko men verstaan. Zoodat zij gereed zijn om te toonen, dat bij de versiering van de woning de stucadoor een belangrijke taak kan vervullen als de opdrachten slechts komen! Ook de gezamenlijke gezeüeno-ganisaties verleeaen bun medewerking, evenals een groep jonge kunstenaars, die beeldhouw werk zal esposeeren. De stucadoorscur- sus van de ambachtsschool aan den Beu- kelsdijk te Rotterdam, zal op de Polyan tha bet stucadoorsbedrijf in volle werking demons Ireeren. Een groote verzameling foto's, ook van modem stucadoorswerk, zal aanwezig zijn. De Commissie voor meer en beter stu cadoorswerk zal uit haar archief een fraaie collectie foto's afstaan. Met de eerste voorbereidingen voor de tentoonstelling is, nu de tentoonstelling Het Glas is opgebroken,reeds een begin gemaakt De heer J. A. van Mill uit Rotterdam getroost zich veel moeite om de tentoon stelling te doen slagen. In een Gemeentelijke kennisgeving in dit blad wordt bekend gemaakt, wie Vrijdag hun koper, tin, enz. moe ten inleveren. Zondagmiddag geeft van 3—5 uur het Toonkunst Symphonic Orkest, dirigent Hen drik R. van SijU, in het Boerendorp van do Polyantha een concert, waarbij de hoornist J. Pollet als solist optreedt. Het programma luidt: 1. Ouverture „Die lustige Weiber von Windsor", 0. Nicolai. 2. „L'Arlêsienne", Orehestersuïie II, G Bizet, a. Pastorale; b. Intermezzo; c. Me nuetto; d. Farandole. Pauze. 3. Hoomconcert no III (Es dur), W. A Mozart, a. Allegro; Larghetto; o. Alle gro. 4. Ouverture „Lockdska", L. Cherubinl i Geslaagd. Voor het M.U.L.O.-examen, diploma A, slaagden gisteren: Tine Nieuwendrjk, Henk van der Schouw, Annie Visser, Katrien Siuyters eh Marie Thie; leerlmgen van de M.U.L.O.-sdioo! aan de Huvr mansstraat. Vrijdag as. za! onze oud-stadgenoot, de heer W. J. Heijns broek, in het Alberti- num te Nijmegen, tok priester worden ge wijd. Hij ontving zijn opleiding in hef klooster te Neerbosch, waarin hrj na zijn priesterwijding zijn studies noy zal voort zetten. Zondag 3 Augustus a.s. zal de jonge priester om half elf zén. eerste H. Mis opdragen in de kerk van de Lange Ha ven, tot welke parochie hij heeft be hoord. 's Middags van 3 uur tot half 5 is er in het R. K. Weeshuis aan de Hoogstraat receptie. Hedenavond 8 uur spelen de beide on- derafoeelingen van de St. Joseph Gezel len Vereeniging W.I.K. en Ready een wed strijd op den ping pongtafcl. De groep gezellen, die van 2 tot 5 Augustus in retraite" kon gaan, is volge boekt; eenige leden moesten worden teleur gesteld. Zondag a.s. om baif 9 worden een 20-tal adspirant-leden in de Kolping-familie opgenomen. De ouders van. de jongens worden brj de installatie verwacht. In den ouderdom van 73 jaar is te Boxmeer, waarheen, bij zich de vorige week Dinsdag heeft begeven, gisteren overleden de heer H. P. S. Engering, firmant van P. S. Engerrng'-s Motorbootdiensten. De overledene kwam als jonge man in de zaak van zijn vader en heeft deze met zijn broer J. J. S. Engenng tot een bloeiende onder neming gemaakt, die nu echter tengevolge van den oorlogstoestand ook de moeilijkheden op verkeersgebied ondervindt. De thans overledc-ne, die ernstig ziek zich te Boxmeer vestigde omdat een schoonzoon daar arts is, heeft al zijn krachten gegeven aan de onderneming, waaraan hij mede aan het hoofd stond. Daardoor kon hrj zich niet beschikbaar stellen voor functie's in het maat schappelijk of kerkelijk leven, ofschoon hrj on getwijfeld vele kwaliteiten had, die hem daar voor geschikt deden zijn De begrafenis van het stoffelijk overschot heeft Vrijdagmorgen te Boxmeer plaats. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd vestigt de aandacht op de bepa lingen, vermeld op de achterzijde der verstrek te voederkaarten, waarbij uitdrukkelijk is ver meld, dat bij vermindering van het aantal dieren, door verkoop, sterfte of anderzins, de betreffende voederkaarten onmiddellijk moeten worden ingezonden. Overdracht van voederkaarten of bonnen daar- •van, is verboden. Mocht-bij controle blijken, dat gehandeld is In strijd met de voorschriften, dan zal uiter aard tot strafvervolging worden overgegaan. Voor het diploma Duitsche handelscor respondentie van ne Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde de h-eer D. A. Meijers. Voor het R. K. Mulo examen, dat in Musis Sacrum wordt gehouden, zijn voor diploma A geslaagd: T. ter Horst, L. Ideler, IL Rengen, W. Laarhoven, M. Landsbergen, M. v. Leeu, J. van Leut. H. v. d. Meiracker, A. Mi neur, J. Muijser, H. Nusse ea J. Op den Helder, allen te Rotterdam; C. de Groot, D. Hofstee, M. Janssen en j. Kamp, allen te Schiedam; Ih. de Knoop, B. Kurj- pers, M. Martin, Th. v. Muunen, W. van der Rest en F. Smit, allen te Rotterdam. Fiets gestolen. Op den Rotterdamschedijk is een fiets gestolen, die daar onbeheerd stond. Een ongeduldige chauffeur. Gistermiddag waren twee houtarleiders bezig een balk in een pand aan de Over- schieschestraat te dragen. Toen een ge deelte van den betrekkelijk langen balk nog buiten stak, kwam een vee-auto aan rijden, die stopte, doch, na een tijdje ge wacht te hc-bbpn, weer doorreed. Hierbij reed zij tegen den balk, waardoorhet uiteinde, dat in het pand was verdwe nen, tegen de twee arbeiders aansloeg, die daardoor lichte verwondingen oplie pen. De auto is doorgereden. De beide mannen klaagden over pijn in borst en dijbeen, maar doktershulp was niet noo- SCHIEDAM Heden e. v.d. Polyantha 10—10 uur. Heden e.~v. <1. tot en met 3 Aug. 28 uur n ro. Huize Korte Haven 44 Tentoon stelling schilderijen en beeldhouwwer ken Piet van Stuijvenberg. Passage Theater, 2.15 en half 8. De roman van een dokter. Monopole Thealer, 215 en half 8. Sterker dan de wet. 23 Juli. Groote Kerk, 8 unr. Orgelbespeling J. P. Bekkers m. m. v. Chr. Orato rium Vereeniging. Eiken Zaterdag en Zondag 2—5 uur. Stedelijk Museum. ROTTERDAM BIOSCOPEN. Arena, 215, half 7 en 8.45 u. Stradivarius. Luxor, half 3, 6 45 en .8.45 uur. Een nacht in Mei. Capitol, 2, 415, half 7 en 8 45 uur. Carlo Cavelli. Prinses, 215 en half 8. Feest in de Jordaan. Morgen moeten tus:chea 9 en half 1 of 2 on half G in het schoolge bouw Lange Singelstraat 53 do melk kaarten worden ingeruild van kinde ren, wier geslachtsnaam begint met D, E, F, G, Ha tot en met Heij. De omruiling van melkkaarten van arbeiders, die een extra melkkaart bezitten in verband met hun beroep, geschiedt door het Bureau „Extra Rant soenen", Hoogstraat 112, lo-t en met Dinsdag a.s. au 9—12 en 24 uur. De omruiling voor bedrijven met meer dan 5 arbeiders geschiedt via den werkgever. Helpen veilig en vlug Doos 10 en 50ct VLAARDENGEN Geslaagd. Voor het staatsexamen piano (Middelbaar Onderwijs) is te 's.Gravenhage geslaagd de beer J, de Peinder van hier. SCHIEDAM. Geboren: 21 Juli. Joban, z. van W. den Harfog en A. Korporaal, Vollastraat 14. Fiancina, d. van L. P. Beljaars en J. H. M. van Haaster, Visscherstraat 16. 22 Juli. Johannes Christoffel, z. van P v. Ouwerkerk en M. A. Beckers, Stationsstraat 45. Arij, z. van. J. v. d. Hoeven en J. Groene- weg, Boerhavelaan 1. Beatrix, tl. van W. Eeuwijk en J. P. A. Sneevliet, Dr. Noletstr. 1. Overleden: 18 Juli. A. J. Bronsgeest, 1 mnd. Rhoon- schestraat 7b. 20 Juli. Th. A. van Haasterén, 17 j. Hoog straat 44. 21 Juli. C. 3. W. Spelbos, 50 j. binnen deze gemeente. A. Meerburg, 38 j. binnen deze gemeente. C. G. Hermans, 46 j. echfg. van P. Koster, Dr. Noletslraat 1. De rijkscommissaris beschouwt het mede als een van zijn belangrijkste taken om de werkloosheid der Nederlandsche bevolking in samenwerking met de Nederlandsche in stanties op te heffen en daarmede de eca nomische positie der gezinnen te verbete ren. Terwij' het eigen land niet voldoende arbeidsmogelijkheden biedt, zijn in Duitsch land talrijke arbeidsmogelijkheden van ve lerlei aard aanwezig. Duizenden Nederland sche mannen hebben in het Duitsche rijk werk gevonden. Maar ook aan vrouwen en meisjes worden in Duitschland veel. zïjdige en. goede arbeidsmogelijkheden ge boden, vooral voor helpsters bij landarbeid, hulp -in de- huishouding, arbeidsters en kantoorpersoneel. Huishoudelijke hulp. In den landbouw kunnen vrouwen en meisjes van 15 tot 40 jaar en in de huis houding -van 18 tot 40 jaar werken. Zij behoeven -niet over eenigerlei vakkennis te beschikken. De Duitsche huisvrouwen zijn gewend jonge in de huishouding on ervaren meisjes qp te leiden. De betrekkin gen die voor Nederlandsche meisjes wer. den aangeboden zijn alle gecontroleerd. Een met begrip opleiden voor het werk, goede behandeling err goed loon worden toege zegd. Er wordt op gelet, dat de meisjes zoo veel mogelijk aan werk geholpen wor den in de naburige Duitsche streken, opdat de afstand van het vaderland niet te groot zal zijn. In bijna alle steden, die in aan merking komen voor de bemiddeling voor huishoudelijke hulp, werken reeds Neder landsche 'meisjes, zoodat te allen tijde contact verkregen kan worden met Neder landsche vrouwèn en meisjes. Arbeidsters in werkplaatsen. Ook voor arbeidsters, zoowel geschoolde als ongeschoolde, bestaan talrijke arbeids mogelijkheden in Duitschland. Dij het plaat sen van de arbeidsters wordt eveneens uit gegaan van het beginsel, dat de afstand tus. sehen vaderland en werkplaats met te groot moet zijn. In den regel zijin* de plaatsen vaar werk wordt aangeboden gelegen in de naburige Duitsche streken. De Nederland sche meisjes werken tegen dezelfde voor waarden ais haar Duitsche collega's. Bij een normale arbeidsprestatie wordt een goed loon verkregen. Voor onderhoud, logies en het bezig houden van de meis jes in den vrijen trjd wordt voldoende zorg gedragen. Aangezien de Nederland sche meisjes steeds groepsgewijze in be drijven worden aangesteld, blijven zij met elkander in contact en wennen zij snel aan de nieuwe omstandigheden. Kantoorpersoneel. Voor kantoorpersoneel is een tijdlang werken in het buitenland altijd waardevol geweest. Het verblijf in het buitenland geeft niet alleen een ruimeren blik op het eigen vak, maar bevordert ook de persoonlijke ontwikkeling. Voor goed onder legde kantoorbedienden^ zijn goed betaalde posten in Duitschland' in grooten getale aanwezig. Het spreekt vanzelf, dat beheer- sching van de Duitsche taal in woord en schrift voorwaarde vormt vooreen aan stelling op e'en kantoor. Volledige inlichtingen. Talrijke brieven en rapporten van meis jes, die reeds in Duitschland werken, too nen, da4 de Nederlandsche vrouwen zich in haar nieuwe omgeving goed gevoelen en dat zij algemeen in staat zijn _haar familie economisch te steunen. Om verkeer de aanstellingen te vermijden, wordt iedere sollicitante, alvorens in Duitschland aan werk geholpen te worden, medisch onder zocht en krijgt zij uitvoerig 'advies ten aanzien van de soort van arbeid, de plaats waar gewerkt wordt, de 1 oonvoerwaarden, enz. Mei: de wenschen der afzonderlijke sollicitanten wordt bij bet aannemen in hooge mate rekening gehouden. Nauwkeurige inlichtingen verstrekken de Nederlandsche bemiddelaarsters der Ar- beidsfcureaux, tezamen met de Duitsche vakbemiddelaarsters. Het inwinnen van in lichtingen bindt tot niets, de bemidde ling is volkomen vrijwillig. Verbindendverklaringen O. A. O, De Staatscourant van gisteren bevat een beschikking van het college van rijksbemid. delaars betreffende do algemeen verbindend verklaring van bepkolmgcn der collectieve arbeidsovereenkomst in de lederindustrie. Deze algemeen verbindend verklaring ge schiedt \oor het tijdvak van 18 Augustus tot en met 31 December 1941. Bij het college van rijksbomiddelaars is door een aantal werkgevers en den Ned. R. -K. Fabrieksarbeiders(sters) Bond „St. Wiliibrordus", 'ingediend een verzoek tol verbindend verklaring van bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst in de Limburgscbe dakpannen., gresbuizen-, vuur vaste steen, en verblendsteenindustrie. Voorts .heeft die 'bedrijfsroad voor het steen., kunststeen- en houtgraniethedrijf te Amsterdam bij het college «van rijksbemid. delaars ingediend een verzoek tot Verbin dend verklaring van bepalingen van de col lectieve arbeidsovereenkomst in het steen- en houtgraniethedrijf in Nederland. Het concours d'eleganee. In tegenstelling met helgeen hieromtrent werd gepuild, kan thans worden medege- deo'd, dat de baten van het op 16 Augus tus in S'heveningen te organiseeren con cours d'elegance niet zijn bestemd voor het Nederlandsche Roode Kruis. Eenige fabriek te Scb iedam HEIJERMANS VAN OUWERKERK i PASSAGE 8 —TELEFOON 68604 In den schaakwedstrijd te Karlsbad van dr.- Euwe tegen Bogoljubow werd giste ren niet' gespeeld. Bij liet uitspelen van de afgebroken par tijen speelde Maandagavond Bogoljubow in de eerste partij tien zetten verder, waar na hij in den 82sten zet opgaf. De door dr. Euwe in de tweede partij afgegeven zet stelde zijn tegenstander in staat een verrassend paard-offer te bren gen, dat eeuwig schaak ten gevolge had Deze partij eindigde derhalve in remise na 47 zetten. De stand van den strijd is thans: dr. Euwe 1VI', Bogoljubow i/o. Zeilen Met een overwinning van de Holland- sche ploeg In de teamwedstrijden der re genbogen, is de laatste Kaagdag geëin digd 55.1 pnt. voor Holland, 49.2 pnt. voor Friesland. Er stond zeer weinig wind en dat speelde den Friezen parten. Alleen dr. Van dur Zijp hield zich prachtig en kwam als eerste door de lijn. De andere drie Fxiezen vormden echter de achter hoede en dat was beslissend voor het eindresultaat. Intusschen won Vrolijk het zilveren regenboogjaeht in den persoon lijken wedstrijd. De Walta won den strijd der U-klassers, maar oen derde plaats was voor de Blau we, vogel voldoende om den Fenenga- beker te veroveren. Hoofdprijzen werden verder gewonnen bij de vrijbuiters door 't - Zonnekind, van ir. De Bergh; bij de valken door Key en Van den Arend, bij de draken door Jonker en Van der Stadt Dat Koos de Jong triomfator zou zijn bij de Olympiajollen, was te voorzien, na zijn succes der vorige dagen. Hij ein digde nu als derde achter G. van den Berg cn Daan Kagchellamd. De tweede hooldpriji was voor Borgerhoff Mulder, die in de andere groep zegevierde. Chris Overmans bad zijn weertje bij de charpies (er stond zeer weinig wind) en als eer ste binnenkomende legde hij beslag op de zilveren sharpie, die verleden jaar dooi Stap gewennen werd. De Fries Alberda blegk- nit een veld van 37 deelnemers de beste te zijn in de klasse der vergroote B. M.'s. Wielrennen 0p de wielerbaan Jordaens te Eind .oven zullen Vrijdag 25 Juli as. des avonds 7 30 uur de xevanehewedstrijden. worden gehouden der nationale kampioenschappen, welke Zaterdag en Zondag j 1. te Amsterdam werden verreden. Het programma bestaat dan ook uit een sprint voor beroepsrenners tusschen Vani Vliet en Derksen, de achtervolging voor beroepsren ners tusschen v. d. Voort en Grocnewegen, als mede een 50 KM. koppelwedstrijd, waaraan de volgende koppels zullen deelnemen: Van Vliet—v. d. Voort, Wals—Pellenaars, DerksenKlink, GrocnewegenBakker, Pronk Evers, lansen—Steenbakkers, KremersVan Rooq. Ook Den Bosch heeft revanchewedstrrjden uitgeschreven. Deze wedstrijden zullen worden gehouden op Zondag 3 Augustus a-s. 1 I S.Z.O. I—Maas L Morgenavond speelt S.Z.C. I logen Maas I aan den Westfrankelandschedijk. Afwachten, de kat uit den boom kijk» dat is een eigenschap die ons en va^ niet ten onrechte in die schoenen schoven wordt, maar dit geldt toch zeker niet in de uren des gevaars. j Door alle eeuwen heen wisten Neder, landers op het juiste oogenblik te handelen bliksemsnel en afdoende in te grijpen. Zoo'n oogenblik is bet nu ook nu moet snel en krachtig gehandeld worden. Het bolsjewisme heeft een aanslag gepleegd op Europa. De horden ran Stalin, de bar. baren van de Sovjot-Unie, moeten vemieu tigd .worden, do Westersche beschaving moet gered worden. j Reeds voegden legioenen van andere lan den zich bij de Duitsche legers, waarmede zlji scli oud er aan schouder strijden tegen de moordbenden van de duivelsche nu sela digers uit Moskou. Reeds is de StalinJinie op alle belang rijke 'plaatsen doorbroken,' reeds melden de couranten nieuwe, schitterende wapen, feiten, reeds...... maar genoeg Neder. landers, waar wacht gij op? De kat uit den boom kijken, terwijl ande ren aan den strijd deelnemen en alle krach, ten inspannen om Europa, dus ook u, te redden? Dat nooit, dat verdraagt onze eer heit, dat zou een -onuitwischbare schande zijn, dat zou ons stempelen tot een volk van lafaards, dat zou ons voorgoed "on. mogelijk maken in het nieuwe Europa Eu omdat wij dit niet willen, daarom groeit ons legioen van uur tot uur. Duïzea. den. -zijn er die zich scharen om onze vanen, gereed om zich in te zetten, ons volk en vaderland te dienen^ de gevaren die %et bedreigen, te bezweren. Duizenden Nederlandsche strijders haken naar bet oogenblik', dat zij zich in den strijd kun. nen werpen en gijwaar wacht gij op? Uw plaats is brj ons, dus Meldt u aau bij het .VrijVillL gerslegioeu .Nederland, Ka ninginnegracht -22, 's.Graven- hage. Het aantal aanmeldingen voor bet „Vrij willigerslegioen Neder'and" overtreft verre, de verwachtingen. Daarom is bet noodig een nieuwe serie keuringen vast te stellen. Hieronder volgt het rooster voor den tijd van 24 tot 31 Juli: 24 Juli, Van 10 tot 18 uur: Utrecht, Deutsches Raus; van. 10 tot io r "Aoet- mond, Swaimerstraat 61; van 15 tot 19 uur; Maastricht, hotel Mom us, Vrijthof. 25 Juli, van 10 tot "18 uur: Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat; van 10 tot 13 uur: Eindhoven, Huis Maria,. Kruisstraat 53; van 15 toi 19 ur: Den Bosch, Prins Hendrikkazeme. 26 Juli, van 10 tot 18 uur: Groningen, Concerthuis, Poelestraat; van 9 tot 12 uur: Breda, restaurant Modem. 27 Juli, van 10 tot 18 uur: Zivolie, school a/d. Turfmarkt. 2S Juli/van 10 tot 18 uur: Arnhem, Willemskazerne. 29 Juli, van 10 tot 18 uur: Amsterdam1, school Iepenweg 13. 30 Juli, van 10 tot 19 uur: Den Haag, Koninginnegracht 22. 31 juli, van 10 tot 18 uur: Rotterdam, Deutsches Haus, Volkspark. De tentoonstelling „Nederland bouwt ia baksteen" -zal Zaterdagmiddag as. ia de voordrachtzaal 'van Museum Roymans te Rotterdam geopend worden. Het museum verwierf een schilderij van Johannes Jelgerhuis, een binnenplaatsje voorstellend. Jelgerhuis werd in 1770 te Leeuwarden -geboren en overleed te Am sterdam in 1836. Behalve een gewaardeerd schilder en teekenaar was Jelgerhuis tevens een bekend acteur. Het paneel dat thans door Boymans ver worven weid is ook getcekend: J. Jelger- huis acteur. Het stuk zal voor het eerst te zien zijn otp de groote zomertentoom stelling .„Nederland bouwt in baksteen/ Berin Mei j 1. werd door de marechaussee ia het grensdorp Zundert do winkelier B. vernon- seerd wegens het verkoopen van busjes geco denseerde taptemelk voor 55 cent per s De normale detailprijs van deze blikjes Be draagt niet meer dan 371/2 cent. Bij het te- rekenen van den veel te hoogen verkoopsprijs was do winkelier uitgegaan van een ontu>..,.a - baren inkoopsprijs van 40 cent per "likje. Reeds eerder was 3. m conflict gekomen met de prijsvoorschriften en werd daarvoor veroordeeld tot een boete van f 100.—. Nu hij blijkbaar toch nog niet voldoende >eer- geld had betaald, werd B. bij deze tweede overtreding binnen twee maanden wegens over treding van de prijzenbeschikking 1940 no. 1 door den inspecteur voor de pnjsbeheersclung te 's-Hertogenbosch een geldboete van I l-uu opgelegd, terwijl tevens publicatie van het voa« nis werd gelast.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 2