KWARTJES Frauduleuze handel Handel en Bedrijf Laatste Nieuws Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 23 juii 1941 Kantongerecht Komkommertijd Gemengd Nieuws Uitgebreid complot ontdekt Ontploffing in laboratorium van de Haagsche recherche Een doode, enkele gewonden Elegantie op de fiets BINNENLAND De Noord-Hollandsche Gemeentegrenzen Een commissie van advies benoemd Nederlandsche Jaarbeurs Groote belangstelling Rotterdamsche veemarkt Overzicht Amsterdamsche Effectenbeurs BEURS VAN ANSTERDAM Duit'schland strijdt voor Europa De vernietiging der Sovjet-macht Ongewoon bloedige ver liezen der bolsjewisten De strijd om Tobroek Italië en de strijd tegen de Britsche koopvaardij Britsche vliegtuigverliezen De wereld na den oorlog Twee eischen De ,.na-oor!ogschen Volken „bond" Japan houdt vast aan de spil BINNENLAND A Hoogleeraars- benoemingen Dr. T. Goedewaagen en dr. R, van Genechten 0-, sommige terreinen van het maat schappelijk leven schijnt de „komkommer tijd" nog' steeds den-scepter te zwaaien. Zoo is het op het gebied der justitioneele magistratuur. De zomer schijnt weinig tot misdaad 'ei overtreding aan te zetten en de kantöngerechtszilting van hedenmor gen had dan ook al heel weinig om het .lijf. Nog voor elven, was de zaak kant en klaar en iedereen de deur uit. Identitijdskaartencontrole Be nasleep van een op 13 Mei door de politie op verscheidene punten in de stad gehouden controle op de identiteits bewijzen, had vanmorgen voor den kanton-, rechter plaats. De meesten van de toen gevallen slachtoffers hebben „geschikt", maar zij die om de een of andere reden „het liever lieten voorkomen" waren he den gedagvaard. Hiervan waren er vier verschenen. Het loopmeisje C. J. v. H. uit Schiedam, had de kaart vergeten. Mr. Nouhuys, die de plaats van het O.M. hezette, eischle tegen de vergeetachtige jongedame f 3 of 2 da gen, conform welken eisch zij veroordeeld werd. Mej. E T. uit Schiedam was er zoo vast van. overtuigd dat de kantonrechter con form den eiseh zou veroordeelen, dat zij onmiddellijk nadat mr. Nouhuys zijn f 3 of 2 dagen had uitgesproken, informeerde waar ze dit bedrag moest betalen! De twee resteerende schuldigen waren de 23- jarige winkelbediende H. A. J. v. H. ea rn ej. N. A. M, de. 42-jarige echtgenoote van P. W. te Schiedam. Ook deze col lega's in „het verzuim" kregen het zelfde recept toegediend. Als het nu maar helpt! Het restantje De jongeman, die met veel zwier voor het „voetlicht der gerechtigheid" trad, bleek reclame-teekenaar van beroep te zijn en met een niet brandend achterlicht gere den te" hebben. Het snoer was losgeraakt en de jonge man stond op het standpunt, dat men hem daarvoor niet verantwoordelijk kon stellen, Daar duchten de heeren anders over. Het werd conform den eisch f 2.50 of een dag. Ook P. v. 't H. meende verzachtende omstandigheden voor zijn-overIreding ((iet sen op het voetpad), te kunnen aanvoe ren. Hij was staande op een pedaal met zijn fiets een eindje het trottoir op ge reden, maar de kantonrechter vond er niets „verzachtends" in en „gaf" de jongeman de gebruikelijk, rijksdaalder. De dames de J. hadden op den'Paral lelweg in Vlaardingen gewandeld, toen dat nog verboden was. Hun begeleiders had den gezegd, „dat het wel mocht". „Dan lent u toch verkeerd ingelicht," weersprak mr. Cos en bedeelde beide da mes ook met een rijksdaalder, terwijl mej De J., die tevens haar identiteitskaart niet bij zich had (ach, ach...), daarvoor nog £3 extra kreeg. A. VV. en mej. V., beiden uit Vlaar dingen, stonden op de Hoogstraat aldaar „stil", d.w.z. zij liepen niet door, toen een agent hen daartoe aanmaande. Ook voor deze overtreding bleek de rijksdaalder weer de -aangewezen beloo ning te zijn. Kortgeleden werd in Ziwodle iemand aan gehouden, «verdacht van ongeoorloofd en handel in koffie. Ilij zeide deze te hebben gekocht van zekeren K. H. N. te Kampen. Bij onderzoek door de politie aldaar, bleek, dat er nog heel wat meer aan verbonden w|as. -Zoo kwaim o.m. aan het licht, dat docxr -den sigarenfabrikant K. te Kampen 15.000 'ongebanderoH eerde sigaren in om loop waren gebracht, waarbij zes personen 'betrokken waren. Vérder kwaim men op het spoor van een frauduleuze vleeschaffaire. Hierbij waren, voorzoover kon worden na gegaan, .zeven personen betrokken. Het VJeesejh! was afgeleverd aan den veehouder W. .F, te IJsselmuiden ,die voor verdere distributie zorgde. Eveneens werd ontdekt ,dat er verboden handel -in gouden tientjes was gedreven, waarblij prijlzen van f28 tot f30'per stuk waren besteed. De gouden muntjes, voorzoo ver ze er nog waren, werden in beslag ge. nomen. .Vier personen hadden zich aan deze -verlxxden deviezenbundel schuldig ge- muaikt. Na de deviezen kwam men bij de schoenen terecht. Twee winkeliers, II. B. en L -W -hadden, buiten de distributie om, pl.m. <00 paar schoenen verhandeld en tegen te Ihooge prijzen verkocht. Bij deze zaak waren negen personen betrokken. En -tenslotte kreeg de politie ook nog lucht van een koftie. en theezaakje, waar bij ,aan het licht kwam, dat K. N., een groot te partij gekocht hui van T. te Kampen. Bij dozen laatste kijn groote partijen ge hamsterde 'levensmiddelen in beslag geno men, dn totaal zijn bij al deze overtredin gen j35 tot 40 personen betrokken. ~"L Groote partijen goederen konden worden aangehaald. >£r werden ook eenige arresta ties verricht doch nadat verdacht bekend hadden, werden ze weer op vrije voeten gesteld. Hedenochtend 11.10 is in het op de twee de -verdieping van het gebouw van den centralen -opsporingsdienst der Haagsche po litie aan de Laan Copes no. 13 gelegen laboratorium, waar scheikundige werkzaam heden werden verricht, door totnutoe niet vastgestelde oorzaak een noodlottige ont ploffing -geschied, waardoor de 31-jarige commies B. W. V. yp. slag werd gedood, terwijl drie rechercheurs lichte verwondin gen opliepen. De heer V, was gehuwd an was vader van een kind. De materieele gevolgen waren ernstig: de buitenmuur van het laboratorium werd op het genoemde gedeelte van het gebouw uiteengerukt, zoodat groote brokken steen en dakstukken op straat neerstortten, vaar. bfj gelukkig geen voorbijgangers werden getroffen. In het gebouw zelf werden nage noeg alle vertrekken beschadigd, hetzij door. dat ruiten sprongen en piafonds scheurden, dan wel doordat deuren en binnenmuren uit hun verbond werden gerukf Ongeveer twintig personen waren in liet gebouw, toen dev ontploffing geschiedde, doch met uitzondering van de genoemden, zijn zij er allen zonder letsel afgekomen. Een van de gewonde rechercheurs, J. IC., moest met een kwetsuur aan den linker schouder worden opgenomen in het zieken huis aan den Zuid wal; de overigen kon den, na ter plaatse verbonden te zijn, hun arbeid hervatten. Een begin van brand werd met eigen middelen gebiuscht, zoo dat de motorspuit van den brandweerpost Laan Copes geen dienst behoefde te doen. De ladderwagen werd gebruikt bij het op ruimen van muurstukken en puin op de plaats des onheils. Een auto, die voor hef gebouw geparkeerd stond, was door val lend gesteente zwaar beschadigd. Een merkwaardige wedstrijd wordt vandaag in Parijs gehouden, neen wedstrijd van ele gantie op de fiets uitgeschreven door de Parxs- Shdl De belangrijkste modehuizen hebben zich voor den wedstrijd laten inschrijven. Dieven op pad. Door hec inslaan van e^fuit zijn on- gewenschto bezoekers .in den afgeloopen nacht eèn koffiebranderij aan den O.Z. Voorburgwal te Amsterdam binnengedron gen. Zij stalen er een kist thee en twee doozen, inhoudende 100 rantsoenen thee, ter gezamenlijke waarde van f 160. Op dezelfde wijze verschaften inbrekers zich toegang tot een verffabriek in de Planciusstraat in de hoofdstad. Een partij kwasten, een klok en een gordijn, waarvan de totale waarde f200 bedraagt, werden ontvreemd. Gedeputeerde Staten van Noord.Hoihmd hebben een commissie benoemd onder lei. ding van prof. dr. II. N. ter Veen te Am sterdam, die de vraag zal hebben te be antwoorden, dn hoeverre de huidige ge meentelijke indeeling en het beloop der bestaande gemeentegrenzen, eventueel daar bij inbegrepen de provinciale grens, geacht kunnen worden te voldoen aam de eischen die daaraan uit een oogpunt van doelmatig overheidsbeheer en maatschappelijk belang moeten .worden gesteld. Verwacht worden van deze commissie uitgewerkte voorstel len in concreto omtrent wenschelijke sa menvoeging van gemeenten of eenvoudige wijzigingen in het beloop der gemeente, grenzen. Hierdoor dient bereikt te worden, dat tot in verre'toekomst een gezonde ont wikkeling man de Noord-Hollamdsche ge meenten .en daardoor van de provincie mogelijk wordt. Dit besluit is een uitvloeisel van- een request van de Kamer van Koophandel en Fabrieken -voor Zaanland, dat in October 1910 verzonden werd naar aanleiding van de voorgenomen plannen van den secretaris generaal van het departement "van binneru landsche zaken tol samenvoeging van Zaam. gemeenten. Voor de komende Nederlandsche Jaar beurs, die van 918 September te Utrecht zal worden gehouden, bestaat van aeel- nemerszrjde groote belangstelling, Alledrie de Jaarbeursgebouwen, alsmede de indus triehal en het geheele terrein Vredenburg zullen in gebruik worden genomen. -Deze belangrijke deelneming is begrijpelijk. De Kederlandsclie Jaarbeurs brengt han del en industrie met elkaar in contact, voor welke aanpassing aan de verander de tijdsomstandighedon thans een eerste vereisehte is. WOENSDAG, 23 JULI Officieele noteermg van 4e Commissie uit' de Kamer van Koophandel Moutwijn f24 25 per H.L.- Zonder fust eo zonder belasting. Niet ofhcieel. Binnentandsche spiritus: Melasse 100 pCt, f 29.— per H.L. it uwe 50 pCt. f 14.50 per H.L. Export (vrijblijvend) f 3d.— per H.L. Zonder fust en zonder belasting. Spoeling f 1.50. Gisteren werden ter veemarkt aangeroerd 1931 dieren, waaronder 9S5 runderen, 9 paarden, 52 veulens, 59 schapen, 433 nuchtere kahe ren, 383 graskalveren en 30 bokken, Prijzen per stuk: Melkkoeien 1345, £440, 1330; kalfkoeion (550, £440, £335; varekoeien f 360, £275, £225; vaarzen f350, f280, £200, pinken f 285. f 210, f 16a De aanvoer van melk- ea kaltkoeien was kor ter met zeer Dauwen handel en de prijzen bleven stabiel. Varokoeien aanvoer iets kleiner met matigen handel en prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week met slechten handel en omeianderde prijzen Kalme markt Evenais de laatste dagen ud de effecten beurs vandaag een kalm ve op. Do kooplust was echter verdwenen en u_i koersen legden een neiging tot reageeren aan den dag. In in- dustneeïen ontwikkelde zich, tenminste wat do hoofdsoorten betreft, nog ecu Ueme bcwe ging, maar de omzetten in deze fondsen had den alles bij elkander, toch met veel te be- leekenen. Unilevers openden iets beneden het vorige slot en zakten geleidelijk aan een paar punten in, waarbij zij zich bewogen tusschen 1311/2 v»i 129%. Aku's waren goed prijshoudend. De Philips aandeelen liepen na prijshoudende opening eemgo procenten achteruit tot 223 Cahe- waren iels lager en kwamen juist even be neden de 90 procent. In van Berkei's was niet veel meer te doen. De petroleum narkt was zeer stil. Ohe's werden ingezet op het peil van. den vongen slotkoers, maar zakten even eens een paar procenten in en werden ver handeld tegen 2471/2—2441/4. Voor scheepvaart papieren bestond niet veel belangstelling. De Indische cultuurwaarden trokken ook maar weinig attentie Op de rubbermarkt waren Am sterdam rubber ongeanimeetd Van handel in tabakken was bijna geen sprake De Deli-aan deelen kwamen algemeen iets lager. De affaire in suikerwaarden bepaalden zich voornamelijk tot HVA's, welke van 431 achteruitgingen tot 427 Tegen het slot werd op alle afdeehngen goed weerstand geboden, zoodat de noteerm- gen uiteindelijk iets boven het laagste peil van. den dag kwamen. DA. beleggingsafdeehog was goed gedisponeerd. Prolongatie 21/4 procent. tmm nova KOERSEN OP 23 UL' 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsche Bonk N.V. - Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES Staatsleningen hprfm Nederland HEDEN r» 100 Uit iiot hoofdkwartier van den Fulrrer, 23 Juli (D.N BHot opperbevel van de weermacht maakt bekkend: In de Oekraïne dringen Deutsche, Roe- meeusche, Hongaarsdie en Siowaak- sciie troepen in onvermoeide achter- \olgtng verdei op. In de overige sec toren van bet Oostelijke front wordt de omsingeling en vernietiging van kleine en gro-ole afdeehngen der Sov jets voortgezet. Bij zijn overal mis lukte uitbraakpogingen en onüaslings- aanvaücn leed de vijand ongewoon bloedige verliezen. Aan het Finsche front veiloopen de operaties volgons de plannen en is opnieuw terrein ge wonnen. Het luchtwapen heeft ook in den nfgelooj en nacht met sterke slrijd- kiachten militaire inrichtingen van Moskou gebombardeerd. Door bouitref- fers van zwaar en het zwaarste kali her, alsmede door groote hoeveelheden lnandboinrr.cn werden nieuwe ernstige verwoealingen aangericht. Branden uit de aanvallen van den vorigen nacht waren nog niet gebiuscht. In het zeegebied om Engeland In het zeegebied om Engeland brach ten gevechtsvliegtuigen een vrachtschip v an 5000 b.r t. tot zinken. Andere luchtaanvallen waren vannacht gericht op havenwerken aan de Humber en in Zuidoost Engeland, alsmede op ver schillende vliegvelden. Overdag scho ten aan de kust van hot Kanaal ja gers en luchtdoejarlillerie elf, marine- artillerie en pairouillebooten vier Brit- sche vliegtuigen omlaag."" Brilsche gevechtsvliegtuigen wierpen vannacht op verschillende plaatsen van Zuidwest-Duiiscliland zonder uitwer king een gering aantal brisant- en brandbommen neer. |87'/8 .92s/8 757s 887s 92>/2- 75 V8 7ic 4% Ned. '41 9913/ia 99"/,,- 4% '40 I 1007I# 100" 4% II m.b.f.1007 100s" 4% '40 11.,., 997' 997! 3% '36 -95 95 8% '37 3-34 *S8 2|% N.W.S. Ned. Oost-lndië 3% Ned.-Indie 1937 947„ 95 8% Ned.-Indië '37 A 937, 94 AANDEELEN Banken Kol. Bank 1957. 193 Ned.-Ind, Hand.Bnk 129*/; 1281/, Ned. Handelmij. 186 135 Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie 1467s 146 Van Berlcel 84'/, S3'/a47, Cert. Calvé0P/8 8J1/,— 90 Centrale Suiker 2101/, 2101/. Ned. Fokker195 192 Lever Bros Unil. 1837a 129'/,817, Ned. Ford 813 Philips Gloeil. G.B. 2277, 225 77, Petroleum Dordtsche Petr. - 2177. Kon. Petr. Mij. 2497, 24474— "U/s Rubber Amsterdam Rubber 2787, 271 7 Bandar Rubber 227 225 Del! Batavia Rubber 2267, 224 Kendeng Lemboe 188 1897, Oostkust 162 160 Serbadjadi 137 1367» Ver. Ind. Cult. Ond. 187 ISO1/, Suiker Handelsver. A'dam 434 427 81 Javasche Cultuur Ned.-Ind. Suiker Unie 289 - Ver. Vorst. Cultuur 1257, 122'/,— 8 Tabak Deli Batavia 235 2317ü Deli Mij2907, 2867,— 9 Senembah 230 2297, Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn 1207, 11874— 97, Java-China-Japan- Lijn 1507, 147 K.N.S.M. Nat. Bez. I697, 1687, Kon. Pakelv.-Mij... 2447, 243 4»/, Ned. Scheepv, Unie 1797, 1777,— i"/, Rolterd. Lloyd 148 148'/s Stoomv.-Mij. Ned... 143 148 #/s Faillissementen. Uitgesproken 1 G. van der Vlies, timmerman, en aan nemer, zaak doende' onder den naam aannemersbedrijf v.h. P» A'. v. d. Vlies, Van der Schellingstraat 8, Rotterdam. Cur. mr, G. van Geest, Spoorslngel 26B, Bot terdam. In de week va» 1"4 tot ea met 19 Juli 1941 werden in Nederland fail- Rssementem uitgesproken. Italiaanse!) weermachtsberlcht Rome, 23 Juli (Stefani). In zijn weer- machtsbericht no. 413 maakt het Italiaan- schc opperbevel het volgende bekend: In Noord-AIrika was aan het front van Tobroek activiteit van de artillerie. Diuitsche vliegtuigen deden aanvallen -op stellingen van luchtdoelhatlerijen in de ves ting Tobroek. Aan het front van Sol!oom trad onze luchtmacht in actie en bestookte "gemotoriseerde strijdmiddelen en vijande lijke barakken. Britsche "vliegtuigen bombardeerden de stad Bengbasi. In Oost-Afrika deden vijandelijke vliegtuigen aanvallen op Gondar. Verder valt er niets te vermelden. Rome, 23 Juli. (D.N.B.). Iet Italiaan- sche dnikbootwapen heeft, naar van be voegde zijde wordt medegedeeld, tot dus ver in totaal 500.000 br.t. scheepsruimte der vijandelijke koopvaardij tot zinken ge bracht. Hiervan werden 400 000 brt. op den Atlantischen oceaan tot zinken ge bracht en 100.000 br.t. op de Middel- landsche zee. Bovendien hebben Italiaan- sche duikbooten sedert het begin van den oorlog 27 vijandelijke oorlogsschepen, waar bij 5 duikbooten, tot zinken gebracht of zwaar beschadigd. liet Engelsche duikboot wapen, dat behalve de reeds gemelde 5 eenheden, stellig nog 18 duikbooten heeft verloren is er daartegenover slechts in geslaagd 2 Italiaansche duikbooten en een Italiaansche torpedoboot tot zinken te brengen. Berlijn, 23 Juli. (D.N.B.). Hedennacht haalden Duitschc patrouillevaartuigen en marine afweergeschut vier Britsche vlieg tuigen omlaag, toen zij trachtten de kus ten der hezette gebieden te naderen. De overige Britsche vliegtuigen keerden na deze verliezen, dadelijk om. De Amcrikaanscue plaatsvervangende mi nister van buitenlandsche zaken, Sumner Welles, heeft in een redevoering over de organisatie van de wereld na den oor log twee eischen opgesteld, waarvan de tweede vooral gericht schijnt te zijn te gen de monopoliepolitiek tan liet Brit sche rijk. Welles verklaarde, dat hij vast overtuigd is van twee dingen: 1. de afschaffing van de aanvalswapens en de 1: niteermg, resp. beperking van de verdedigingswapens, be nevens van de werktuigen tot vervaardi ging van een dergelijke bewapening kan alleen geschieden door een streng inter nationaal toezicht en controle. Zonder een dergelijke, piactiseh doeltreffende controle kan nooit een feitelijke ontwapening be reikt worden, 2. geen vrede, die in de toekomst wordt gesloten, zal hecht of duur zaam zijn, wanneer hij niet, zooals ïecht en billijk is, gebaseerd is op het natuurlijke recht van alle volken op gelijke econo mische rechten. Wooidehjk verka'irde Wel les: „zoolang lret een of andere volk of do een of andere regeering een monopolie heeft over de natuurlijke materiaalbronnen en grondstolfen, die alle volken noolig hebben, Kaft er geen grondslag bestaan voor een wereldorde, die gegrondvest is op' gerechtigheid en vrede". In .zijn reeds kort vermelde redevoering heeft do vice minister van buitenlandsche zaken, Summer Welles, zich ook bezig gehouden met de gedachte van een „na-ooriogschen Volken- hond", die stork genoeg moet zijn, naar hij verklaarde, om aan alle volkeren economische rechtsgelijkheid en ontwapening te waarborgen De oude Volkenbond, zoo verklaarde Welles vorder, heeft wegens de hlmde zelfzucht van politici der Vereen Staten en andere oretd- deelen gefiald Ook heeft hij gefaald, omdat bepaalde machten hem misbruikten teneinde hun eigen politieke en economische eerzucht hot te vieren. Meer heeft de Volkenbond echter nog gefaald, omdat degenen, die den Yolkenbonds- raad belioerschten, hem als middel gebruikten tot handhaving van den status quo De oude Volkenbond heeft noo t als buigzaam en on partijdig instrument t urmen dienen om een vreedzame bijlegging der geschillen mogelijk te maken tusschen de landen op grondslag van rechtsgelijkheid. Ongetwijfeld moei er echter een instrument van evenwicht onder dc^ vol keren gevonden worden, zoo besloot Welles, willen zrj in de rampzalig geschokte wereld, weer recht en orde gaan opbouwen Tokio, 23" Juli (DN.B) Dorde mogendheden hebben werkelijk alle moeite gedaan om Japan los te manoeuvreeren var. de spil Zoo schrijft vandaag de Koekoemin Sjimboen onder het op schrift „Japan houdt vast aan de spil". De vijandelijke propaganda is te niet gedaan. Men moet, zoo zegt het blad, dit beschouwen als de laatste poging van zekere landen om Japan en de as van elkander te vervreemden. Duitschc kloosters als herstellingsoorden. Een reeks kloosters in de Oostmark en in Zuid Duitschland heeft, behalve tal rijke gewonden' en zieke kinderen en vol wassenen, nit de vroegere Baitische lan den, ook R. K. en protcstantsche geeste lijken uil deze gebieden, uitgenoodigd voor een vacantieverblijf van -vier weken. Zoo hebben vier kloosters in de Oostmark voor 120 R. K. en ongeveer 100 protestant* sche geestelijke verblijfplaats ter beschik king gesteld. De raad van beheer van de Neder landsche Stichting tot bevordering van de studie van bet nationaal-socialis- me, daartoe gemachtigd brj besluit van den secretaris-generaal .van het departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming, heeft be- noerrtd tot bizonder hoogleeraar in de nieuwere wijsbegeerte aan de univer siteit te Leiden, dr. T. Goedewaagen. te 's Gravenhage,. secretaris-generaal van bet departement vta volksvoor lichting -en kunsten. Voorts heeft voornoemde raad van beheer benoemd tot bizonder hoog leeraar in de volkshuishoudkunde aan de universiteit ie Leiden, dr. R. van Genecliten, procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gra-enhage, 120 UUR LICHT voor 1 cent. Enorme hesparing ■op uw electriciteitsreke- mng. Past in elke normale lampfitting, f 1.40. Licht- lampen vanaf 35 ct. Alle merken lampen bij ons verkrijgbaar. Philips, V.I.R.-, Osram-, Bakker lampen, Patina en Casan- flra, enz. Prima garantie. Magazijn „HAKOR", Groenelaan 61, Tel. 67669 ADVERTENTDEN in deze rubriek hebben beslist succes! PRACHTIG beldeedeLMMPEKAPPEN, meer wieg met bedje en deken-dan 100 modellen in voor- tje ter overname aange-'raad. Reeds vanaf *2.90. boden. Prijs f 17.50. Te Zie toonkamer, étalage en nevr, tusschen 3 en 4 55.'winkel. Alle soorten ver- Adres: Mevr. v.SCHAICK lichtingen voor winkel, Bosboomlaan 18a, Schie-'slaapkamer, keuken en dam. 'gang Schemerlampjes, wandverlichting vanaf 85 STOFZUIGERS! Wij ko-cent. Leeslampen, enz. men bij u -demonstreeren'„HAKOR", -Tel. 67669. zonder eenige verplich-1 ting. Wij leveren alle soor-— ten en merken stofzuigers. ZOEKT U PLAATSING ■♦Groote reparatie-inrich-tals Huishoudster, Winkel- 0 ting voor alle reparaties juffrouw, Modiste, Naai- aan stofzujgers. Onderwater, enz.? Plaats', een houd is behoud. Bel op annonce in dit blad. „HAKOR", Tel. 67669.!

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3