FILMNIEU WS ïjÉlliit' êchiéitai n, U\y i\ oon HET DOORNIGE PAD „Meisjes in het wit" HelnzRühmannin Luxor „Het masker valt" Gemengd Nieuws „Mottige Janus" Francis Braybrooke W6NIN0BUREAU „SCH1EDAM-WEST" STOOMSSCIiERIJ „EDELWEISS" GEMEENTELIJKE KENNISGEVING RADIO MORGEN? Zaterdag 26 juli 1941 Capitol Prinses door Van Bijlevelt en Van Aerschot in Arena TWEEDE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT -- Door trap van paard gedood „DE LANDBOUW G. A. DE WINTER Westmolensiraat 16-18 - Telef. 68519 RADIO - ELECTRICITEIT v. «I. HOST Hittegolf in Amerika Noodweer in Portugal iniever^g van metalen WAT BIEDT DE Zondag 27 Juli 1941 Haandag 28 Juli 1941 Het probleem van den kunstenaar, die zich gesteld ziet voor de tegenstellingen en de daar uit voortvloeiende conflicten tusschen zijn leven als menseh en zijn persoonlijkheid als kunste naar is in de litteratuur en ook in de film kunst steeds een dankbaar onderwerp geweest. In de meeste gevallen wordt de oplossing ge vonden door het bereiken van een zrj het moeilijke en na veel strijd bevochten defi nitieve keuze tusschen de kunst en het privé- leven: dus meestal de heide. Met dit levens probleem gaat gepaard de strijd van de(n) geliefde van de(n) kunstenaar(es), die de be slissende stap van den laatste zooveel moge lijk te zijnen gunstetracht te beïnvloeden, maar in vele gevallen moet berusten en zijn liefde opoffert aan de alles opeischende kunst van den geliefden man of vrouw. Dg film „Meisjes in 't wit", geregisseerd door Viktor Janson oppert de mogelijkheid van een compromis; aan het einde van de film neemt zoowel het privé geluk (de gebruikelijke omhelzing) als het succes van de jeugdige hoofdrol vertolksters als zangeres een aanvang Maar de waarde van een dergelijk compro mis wordt nauwelijks aannemelijk gemaakt. De film eindigt er mee en laat het den toeschou wer over het raadsel op te lossen of beide geliefden verder" een ongestoord geluk bescho ren is. Een jong aristocratisch meisje behoort tot de pupillen van een strenge kostschool. Zij heeft onmiskenbare zangtalenten en het daar door ontluikende verlangen naar tooneel en succes brengt haar in moeilijkheden, zoowel met da strenge principes van het instituut als met haar verloofde. - - "Zij geraakt* door' misverstanden en compli caties, voortvloeiende uit een onbezonnen uit stapje naar een nachtclub, waar. zij in aan raking komt met een grootvorst en diens pro tégé, een tooneelspeelster, in een uiterst pijn lijke situatie temeer daar de tooneelspeelster haar positie bij den grootvorst in gevaar ziet en uit jalousie de directrice van het instituut en den verloofde bezwarende inlichtingen ver schaft 1 De zaken keeren zich echter ten gunste en zooals wij reeds zeiden, in alle opzichten De ver zoening tusschen de verloofden komt tot stand en de zanglust van de jeugdige ster gaat een groote toekomst tegemoet Een aantrekkelijkheid van deze film is de prachtige zang van de jonge Roemeen- sche zangeres Maria Cebotari Gcorg Alexander is de grootvorst, IBlde von Stolz zijn beseherm- linge en Ivan Petrovich de grafelijke verloofde van het charmante zangeresje. Dat in de rij van filmgrootheden, aan wien Luxor nu sedert eenigen tijd telkens een week wijdt, ook Heinz Rühmann een plaatsje zou krijgen, was te verwachten. De films, die men van dezen fijn-konai- sfhen acteur heeft gekozen, behooren in derdaad tot de besten van zrjn in den Joop der jaren omvangrijk geworden oeuvre. Vandaag en morgen draait een van zijn laatste rolprenten, „Paradijs der Vrijgezel len", in den loop van de week volgen dan nog „Bruigom in angst" en „De ge- luksvogel". Hugo, voor wie Heinz Rühmann in „Pa rades dei vrijgezellen" speelt, is reeds twee- maai gehuwd maar ook tweemaal geschei- den en dat past toch zeker niet v-oor een ambtenaar van den burgerlijken stand, die de jonge paartjes in den echt ver bindt en ze daarbij op de zaligheid van den echtelijken staat wijst Yan deze meening is ook zijn chef, die hem dan ook voor het aitemaüef stelt; of zijn ontslag nemen of beloven niet meer te zullen huwen; het laatste wordt door Hngo beloofd. En zoo zien we hem dan met een tweetal vrienden, eveneens vrijgezellen, een gemeenschappelijke woning inrichten: Pa radijs der vrijgezellen. Bij de verhuizing gaat het allerminst stil toe, maar einde lijk is dan toch hun home gereed en genieten ze van hun vrouwloos samenzijn. Deze mengde duurt echter maar- kort, want reeds spoedig wordt de eensgezind heia verstoord door drie paar vrouwen- oogen. En hoewel de vrienden vinden, dat ze elkaar toch erg leelijk behandelen, kun nen ze geer weerstand bieden aan de prjlen van Amor, zoodat ieder voor zich een uitvlucht zoekt om met zijn harts vriendiu op stap te gaan. De jongedame, die met Hugo in het hu welijksb'iotje zal stappen, verkrijgt daar toe de toeslemming van den chef en zoo eindigt dez<* klucht tot tevredenheid van alle belanghebbenden. De twee vrienden worden 'gespeeld door Rudolf Sieber en Hans Brausewetler. De afstand tusschen het gewone, het nuchter zakelijke en het grappige, dat wel dadig aandoet, is maar één stap. Het is niiet zoo heel velen gegeven, dien éénen stap te doen. Velen probeeren het wel. maar scliieten door en dan belandt men gemakkelijk in het belachelijke. Heinz Rühmann is een van hen, die in dit opzichl den juisten afstand met nauw keurigheid kan bepalen, en dat doet hij in deze aardige film weer voortreffelijk een goede ontspanningsfilm. Als het masker valt komt er in de meeste films iets heel leelijks en dikwijls zelfs wel misdadigers te voorschijn. In de deze week in Prinses draaiende rolprent is het tegendeel het geval. Paul Wegener, die hier het masker vallen laat, is echter het juiste type voor de eerstgenoemde ont wikkeling. Zijn weinig goeds voorspellende katerskop belooft den gespannen toeschou wer iets weerzinwekkends, op zijn minst een wisselvervalsching of een kinderroof, maar wanneer deze grimmige onhellskop zich als een goedmoedig grijnzend en zelfs tot over de ooren verliefd hoofd ontpopt, voelt men zich lichtelijk verrast. Het eerste gedeelte van de film is dan ook ontegenzeggelijk het beste. Hier heerscht nog de dreiging van het onbe kende. Het masker is nog niet gevallen en men hoopt op een dramatische ontwikke ling Jammer is het daarom dat deze op zich Iaat wachten en het tenslotte op een vriendelijke onfknooping uitdraait. De film berust op het aloude driehoeks- probleem en Paul Wegener vervult liier de rol van de tweede man. Hij slaagt er in het eind© van de film in deze onderge schikte positie met zijn tegenstander te ruilen en diens plaats in volle glorie in te nemen. Rose Stradner is de vrouwe lijke tegenspeelster. •18) „Natuurlijk niet", stemde hij met een zucht toe, „maar ik ga veel geld verdienen met dit genoeg in elk geval, dank zij deze teeke ningen. 'Nellie schoof haar "stoel terug; ze ademde snel, alsof ze hard geloopen had. Al haar mooie plannen lagen in duigen, dank zij dat hooghartige Schepsel van de foto, dat hem toch' niet zou nemen, voordat hij rijk was. „Ik wensch je vanzelfsprekend geluk", zei ze, haar woede met geweld bedwingend. „Me neer Lissen is weg, vertelde Sanders me. Nu ga je het hem zeker vertellen - als hij de vol gende week terugkomt?" „Ja. Je bent van het goede soort, Nellie. Je hebt me een heel eind in de goede rich ting geholpen." Hij stak zijn hand uit, maar zij deed net alsof ze het niet zag en liep in de richting van de deur, „Ik moet gaan", kondigde ze aan. Ik zal je niet langer storen. Tante slaapt. Welte rusten." De deur werd zacht gesloten en Sam zonk weer in zijn stoel om naar zijn ieekening te kijken en te droomen over alles wat die teeke- ning hem zou brengen. Nellie, zich haastend door de smalle straat jes die den koristen weg vormden naar het huis van Sanders den bedrijfsleider, stortte tranen van gewonde (rots en ergernis. Ze had zich er zoo zeker van gevoeld, dat Sam Hart ten slotte zou bezwijken voor haar aantrekke- De rechtschapenheid en de eerlijkheid van wat men gewoon is het „volk" te noemen, en de minachting, die dit volk ten deel valt van de zijde der zoogenaamde betere klasse", die zelf in genoemde ka raktereigenschappen meters of zelfs kilome ters bij de „minderwaardige plebejers" ten achter staat, is een gegeven dat bij het publiek nog al tijd groote waardeering vindt. Dat bewezen de luide bijvalsbetui gingen die de goed gevulde zaal van Arena bracht toen „tante Sophie", personi- fieering van de kortzichtige minachting der aristocratie op haar nummer gezet werd door Janus Recbldoorzee bijgenaamd „De mottige", een zeeman wiens naam zijn gansche wezen teekent: eerlijk, ronduit en zeggen waar hel op slaat. Van Bijleveld maakt den zeeman met zijn gevoelig en waarlijk „gouden" hart tot een prachtfiguur. Yan Aerschot als „Rooie Willem", de vriend van Janus compenseert met zijn dwaze grollen de ernstige toon die door de concientieuze Janus over 't stuk zou kun nen komen. En zoo is „Mottige Janus" ge worden tot een echt zeemansspel; senti mentaliteit, diepe ernst en rondborstigheid gepaard aan een opgewekte jovialiteit Het verhaat van „Mottige Janus" is van Justus van Maurik en berust als meer stukken van dezen schrijver op een klas siek gegeven. Iena, een begeerenswaardig zeemanskind, belooft trouw aan Janus maar Iaat zich in den langen tijd van zijn afwezigheid door een „mooie meneer" ver leiden. Als Janus terug komt is hij razend. Lena lijdt zeer onder de gevolgen van haar misstap en verzoek: stervende aan Janus om voor haar kind te zorgen. Wan neer deze de voor hem moeilijke be slissing genomen beeft en er in toe stemt geeft hij ook de volledige liefde van zijn rechtschapen hart aan dit kind. Als de jonge Lena opgegroeid is, komt Janus door haar weer in aanraking met den eigenlijken" vader van Lena. Deze wil gevolgen van zijn onverantwoordelijke daad goedmaken en trachten Lena zijn naam te geven'. Dit aanbod wordt door haar echter met minachting van den hand gewezen: zij hééft een vader en wat voor een, Janus Rechtdoorzee! Goed spel zien wij behoudens van Yan Bijlevelt en Yan Aerschot van Jopie Koop- mans en Ad. Heerings Het décor dat Nieuwendiep als achter grond voor de zeemansherberg van Lena moet voorstellen, is wel wat grootsteeds wolkenkrabbers zijn er voor zoover wij Weten nog steeds niét in Den Helder! 1 HTliilTr>11 flfmffTTWIll "WX; --JMH-rt- - -• - -• -V NIEUWE HAVEN 83 - SCHIEDAM - TEL. 68752 Huur en Verhuur Koop en Verkoop ran Onroerende Goederen Toen de elf.jarige zoon van den landbou wer F. te Tubbergen gistermiddag met zijn vader een paard uit de weide ging halen, kreeg hij van een ander paard een trap te gen de borst, waardoor Mj zoo ernstig gewond .weid, dat bij eenige uren later overleed, N.V. MELKHANDEL AREN VEREENIGiNG Vellevest 16-18 SCHIEDAM Telefoon 68239 Vraagt Uw leverancier onze GESTERILISEERDE MELK en HAVERMOUTPAP ROTTERDAMSCHEDIJK 250 - TELEFOON 67776 Verdronken. Ter hoogte vian Helbergen, onder de ge. meente •Brummen, is uit den IJssel het lijk opgehaald, van den 18-jaxigen J. T. J. uit BaaJc, die op 13 Juli bij het zwemmen is verdronken. Het 2yk.jarig jongetje Van Eyk uit Zut- phen was met zijn vriendjes aan het spelen hij het water van de Hoofdgracht van de Tedamasingel. 'Toen het kind alleen was achtergebleven is het te water geraakt en verdronken. Nu urenlang dreggen heeft men het lijkje opgehaald. Donderdag as het lijkje van den 7-jarigen jongens-van de familie K. te Bodegraven, achter de ouderlijke woning uit den Rijia opgehaald, r Het knaapje was Woensdagavond met een -hengel op stap gegaan en sindsdien niet teruggekeerd. Het geheele Midden Westen en de Staten aan de Oostkust van de Vereen. Staten, met inbegrip van New-York, worden op het ©ogenblik door een hittegolf geteis terd. D© temperaturen zijn tot 40 graden Celsius gestegen. De stad Brewster in New- York beleefde na felle hitte en wolkbreuk- achtige regens het in dezen tijd van het jaar zeldzame natuurverschijnsel van een llinken sneeuwval, die zoo aanhield, dat de kinderen op straat sneeuwballen konden gooien. Het Noorden van Portugal is Donderdagmiddag door een hevig noodweer geteisterd. De storm welke een snelheid van 139 kilometer per uat bereikte, heeft in verschillende plaatsen vaa het land aanzienigke schade aangericht. Het telefoon- en telegraafverkeer was verbroken. Door omvallende boomen werden wegen ea straten versperd. Talrijke visschersbootea ver. keerden in nood. metalen zijn verzonden voor de bewoners van de hieronder vermelde straten of gedeelteo van straten, die zich daarvoor moeten aanmelden op het achter de straten aangegeven bureau: Adres van het Inieveringsbureau 2 Koopmansbeurs Voorzijde aan de Lange Haven, hoek Dam. 3. Kelderruimte van de O.L. School, Singel 5 4. Voormalige St Jacobs Gasthuis, Hoogstraat 112. 5. Schoolgebouw: Van Ruysdaellaan, in gang Kleuterschool. 6. Pand Dwarsstraat 2. De burgemeester van Schiedam maakt be kond, dal oproepingen lot het mieveren van Straten of gedeelten van straten: Lange Kerkstraat, Nieuwe Buurt, Otterbuurt, Sint Janshofje, Taansteeg, Walvischstraat, Westmolensiraat, Zwaansteeg. Lange .Singelstraat, Swammerdamsingel. Schoolstraat, Warande, alleen de oneven zijde, Potgieterstraat, Ru bonsplein, Vijf Sluizen, Zalm- vï'sscherrj. Visscherstraat, Voorneschestcaat, Wilhelmma- plein, Wilhelminastraat, Willem Brouwerstraat, Wiilemskade, Zuidlandschestraat, Zwarte- Ora^stiaaL^Tweede Tumsingel, Villastraat. 7. Pand Broersveld 140. Professor Kamerlingh Onneslaan, alleen de 8. OL.Jchool, ^P.^J'/ogang7®- Westfrankebiubchestraaf, alleen de oneven- 9. Gehoorzaal van den R.K. Volksbond, in- Louise' SU1ColigdnystiMf ""Prins Mauritsstraat, 10. Gehoorzaal van den R.K. Volksbond, in- Vlaardingerdijk, alleen de onevenzqde gang Westves o Die'zaken'en 't^irijVcn en neringdoenden, spe- 11, Schoolgebouw aan het Oude Kerkhof 13. ciaal opgeroepen voor Diensdag 29 Juli 1941 voor inlevering aan het bureau Oude Kerk hof 13. lijk persoontje. Hij was ,goo vriendschappelijk tegen haar geweest, had baar alles verteld en het eenige waaraan hij kon denken bleek, dat andere meisje te zijn. „We zuilen wel eens zien", mompelde Nellie tusschen haar witte tanden, terwijl ze het tuinhekje voor het huis van Sanders opende Eens, niet zoo lang geleden, had zij hem een goeden dienst bewezen door te liegen als of het gedrukt stond, teneinde te voorkomen dat hij op het werk ontslagen zou worden. Hij had haar toen verteld, dat wanneer hij haar op zijn beurt een" dienst kon bewijzen, ze maar naar hem toe behoefde te komen.. Ze wilde hu iets, dat bovendien nog in zijn voordeel zou zijn. Sanders zat voor' het keukenvuur en las de krant Zijn vrouw was naar een vergadering van de vrouwenvereeniging, het was de avond daarvoor en Nellie had zich dat herinnerd voordat ze de deur was uit gegaan. Ze klopte op de deur. „Wat brengt jou op zoo'n natten avond hier, Nellie?" informeerde Sanders verbaasd. „Ik ben hier gekomen om u een kans te geven, mij een goeden dienst te bewijzen en zelf njk to worden, maar natuurlijk moet ik er m'n aandeel in hebben. U hebt het niet erg op "Sam Hart begrepen is het niet?" zei ze, recht op haar doel af gaand. „Dat klopt", kwam vlug het antwoord, waar- bij het vossengezicht plotseling zeer levendig werd, „ik voel dat hij me in moeilijkheden brengt door zijn harde werken. "De haas zegt, dat de anderen lui zijn en dat er harder aan gepakt moet worden. Dat komt allemaal door Hart en ik ben hem liever kwijt dan rijk." Hij spuwde in het vuur, terwijl hij 'zijn ont boezeming beëindigde. „Ik heb ook een hekel aan hem", viel Nel lie hem bij. „Luister nu maar eens naar wat Bureau 1 is opgeheven. Inlevering voor dit bureau kan alsnog geschieden aan bureau 11, in het Schoolgebouw aan het Oude Kerkhof 13. Dag van inlevering: Dinsdag 29 Juli 1941. De bureaux zijn geopend van v.m. 8 uur tot 12 uur en van o.m. 1.30 uur lot nm. 5.30 uur. Het tijdstip van inlevering is voor een ieder op de oproeping aangegeven. Ook zij, die geen oproeping hebben ontvan gen, moeten zich op de uren, waarop de bureaux ik te zeggen heb. U hebt noga! wat in uit vindingen gegrasduind is het niet?" Een paar dagen later stond Sam voor den heer Lissen, „Het is altijd mijn standpunt geweest om mijn personeel aan te moedigen. Laat me dat ontwerp in elk gevat eens zien. Hart Als het goed is, kun je er op rekenen, dat ik er een bod op doe. Heb je er al patent op?" „Neen meneer, ik; heb gewacht tot u uw opinie er over gegeven zou hebben, antwoord de Sam. Vol vertrouwen ontvouwde de jongeman zijn teekeningen onder het zachte licht boven het bureau van zijn directeur. Lissen vroeg zich af, wat zijn oude vriend Casslene wel zou zeggen, als de uitvinding! waarde bleek te hebben en boog zich voor over om do teekeningen te bekijken. Sam die naast hem stond, zette de verschillende goede eigenschappen uiteen. Hij was daar evenwel nog niet ver mee gekomen toen de oudere man hern plotseling onderbrak. „Zei je, dat dit een uitvinding van jou was, Hart?" vroeg hij verbaasd. „Ja zeker, meneer." Tot zijn teleurstelling en verbazing, duwde Lissen de teekeningen op zij. „Dan ben |e enkele dagen te laat, want deke vinding is al gedaan door m'n bedrijfsleider, die er ook patent op heeft genomen. Het is tot in de kleinste onderdeden precies hetzelfde. Als dit een onbeschaamde poging boteekent om het werk van iemand anders te ccpieeren, dan is j'e dat ten eenenmaie mislukt." Verbouwereerd keek Sam hem aan, om dan kwaad te worden. „Ik begrijp u niet", begon hij uit de hoog te, ik zeg *u nogmaals, dat dit èen uitvinding van mjj is." open zijn, aanmelden. Rrjksduïtschers moeten bun metalen inleveren bij den heer E. BUCKE- STEIN, Damlaan 50, alhier. Waarschuwing: Het niet- ontvangen van een oproeping ontheft niet van de verplichting tot inlevering. Schiedam, 25 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, VAN HAAREN. 4229 92 „Het is me duidelijk genoeg Meneer Sanders heeft me enkele dagen geleden z'n ontwerp getoond en me verteld, dat hij er jaren aan gewerkt heeft. Ik heb er in toegestemd de uit vinding van hem te koopen." „Dat kan niet. Ik zeg n, dat dit mijn uit vinding is. Hij moet mij gecopieerd hebben. Hoe, dat is me een raadsel, maar hij heeft het gedaan", riep Sam opgewonden uit. „Dus je ontkent, dat je hem hebt gecopieerd, Hart? Wacht 1" Hij stak zijn hand op. „Ik zal 'm laten roepen, dan kun je hooren, wat hij te zeggen heeft op die brutale poging om zijn ideeën te stelen." Met verbeten woede zag Sain den bedrijfsleider met het vosaebtige gezicht glimlachend en vol vertrouwen binnenkomen. Meneer Lissen open de een kast en legde een 3tel nauwkeurig uit gewerkte teekeningen neer voor Sam, die zich beduusd de oogen wreef. Het waren zjjn tee keningen, tot in de kleinste details gecopieerd en ze zagen eruit alsof ze al maanden geleden gemaakt waren, terwijl zijn teekeningen een volkomen nieuwen indruk maakten. „Ik zweer,, dat het mijn idee is, meneer", begon Sam. „Deze man heeft het op de een of andere manier gestolen. Ik kan het bewij zen", voegde hij er aan toe, daar" hem plot seling wat te binnen schoot. „Juffrouw Nellie Wick, de nicht van mijn kostjuffrouw, weet dat ik er aan bezig was. Ik heb haar de tee keningen laten zien en haar er een en ander van verteld." De bedrijfsleider sprak op kalmen toon. „Ik kan alleen maar zeggen, meneer, dat de teekeningen in mijn lessenaar in de fabriek lagen en ofschoon die lessenaar gesloten was, was het voor Hart niet mooi lijk om den sleu tel ervan te bemachtigen. Ik had nooit ge dacht, dat iemand er belang in zqu stellen en ze hebben daar maandenlang gelegen. Mag ik Hilversum I, 415,5 M. 8.00 Gewijde muziek. 8.30 BNO. 8.45 Gramo- foon. 10.00 Kerkdienst (Chr. Radio Stichting) en orgel. 12 00 Melodisten. 12.45 BNO. 1.00 Uitzending van het Nederlandsche Verbond voor Sibbekunde. 1.15 Fluit en piano. 2.00 Gramo- foon. 2.15 Radiotooneel. 3.00 Klaas van Beeck en rijn orkest. 3.30 Bont propramma 5 30 Voor de jeugd. 6.00 Gramofoon. 6.15 Sylvestre Trio, 7.00 Viool met piano en gramofoon. 8 00 BNO. 815 Spiegel van den dag. 830 Romancers, het kleine Omroep-Mannenkoor en de Harmonie Sisters. 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 BNO. 10 00 „An american sees Holland". Hilversnm II, 301,5 M. 800 Gramofoon. 830 BtNO 8.45 Gramofoon. 9.00 Vroegdienst (Vrijz. Protestantscb Kerk- comité). 1000 Zondagmorgen zonder zorgen. 12 00 Eens Christens Reize naar de Eeuwig heid in dezen tijd (Chr. Radio Stichting) 12.15 Bachcanlate. 12.45 BNO. 100 Ensemble Rent meester. 2 00 Mijn ervaringen in de Sovjet- Unie. 215 „Die lustigen Weiber von Windsor". 3 45 Gramofoon. 4 00 Wijdingswoord. (Chr Ra dio Stichting). 5.30 Sportuitslagen. 5 35 Ram blers. 6 00 "Voordracht 610 Musiquette 6.45 Sport. 7.10 Cabaret. 800 BNO. 8.15 Residentie orkest. 8.45 Gramofoon. 9.05 Residentieorkest 9 25 Voordracht. 9.45 BNO. 10.0010.15 Voor de ouders. Hilversum I, 415,5 M, 6.45 Gramofoon. 6 50 Gymnastiek. 7 00 Gra mofoon. 7.45 Gymnastiek. 8 00 BNO. 815 Dag opening (Vrijz. Profestantsch Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek 8.45 Gramofoon. 915 Voor do huisvrouw. 9.20 Gramofoon. 1100 Ensemble Jack der Kinderen. 11.25 Voordracht. 11.45 Ensemble Jack der Kinderen. 12 00 Piano en gramofoon. 12.40 Almanak. 1245 BNO. 1.00 Viool, piano en gramofoon. 2 00 Omroeporkest en pianoduo met zang. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Gramofoon. 3 30 Voor de vrouw. 3.45 Gramofoon. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO. 5.30 Ensemble Bandi Balogh. 6 00 Omroep- Harmonie-orkest. 6.40 Sehrammelkwartet. 7 00 BNO. 7.15 Voor de kleuters. 7 25 Gramofoon. 7.30 Politiek weakpraatje. 7.45 Gramofoon. 800 BNO. 8.30 Zang en piano. 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 BNO. 10.00 „Tilings worth knowing about Holland". Hilversum II, 301,5 M. 6.45 Gramofoon. 6.50 Gymnastiek. 7 00 Gra mofoon. 7.45 Gymnastiek. 800 BNO. 8.15 Gra mofoon. 1000 Morgendienst (Chr. Radio Stich ting). 10 20 Concertgebouworkest 1100 Voor dracht. 11.20 Zang met piano en gramofoon. 12.00 Berichten. 12.15 Orgel. 12.45 BNO. 109 Musiquette. 1.30 Gramofoon. 2 00 Groninger Orkestvereeniging. 4.00 De Gooilanders, 4 30 Gramofoon. 6.00 Momentopnamen uit een schoone, ons^ te weinig bekende wereld (Chr. Radio Stichting). 615 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.45 Reportage. 700 BNO. 715 Orgel. 800 BNO 8.15 Gramofoon. 8.30 Ons Schemeruurtje. 9.20 Voor den boer. 9.45 BNO. 10 00—10.15 Gramofoon. vragen, meneer, juffrouw Wiek hier te roepen en haar te verzoeken eenige opheldering te^ geven?" „Dat vind ik goed", was het antwoord van den baas, die een blik wierp op den ongeluk* kigen Sam, die zich nog steeds met bewust was van de ramp, welke hem boven zijn hoofd, hing. Hij verzamelde ferm zijn gedachten. Na tuurlijk zou het niet moeilijk zijn om zijn be weringen te bewijzen. -.ju Tenslotte verscheen Nellie, keung in de Idee- ren als altijd. Meneer Lissen zette in het kort uiteen waar teel om ging. Nellie speelde met haar ham schoenen en veinsde verwarring en spijt. ~Ze haalde"diep "adem." Niets had volmaak» kunnen zijn dan haar verstrooide en afkeer!# houding. „O, meneer", riep ze uit, Sam recht in zqa gezicht kijkend, „het spijt me, dat ik het zee- gen moet, maar Sam Hart liegt. Hg heeft nooti over een uitvinding met me gesproken, ik heö deze vreemde teekeningen. nog nooit eerder ge zien of er van gehoord!" HOOFDSTUK X. „Dat is een leugen 1" Sam liet woedend zijn stem door het mm; toor van meneer Lissen daveren, terwijl uj een stap in de richting van Nellie deed en haar hij den arm pakte. Vertel do waarheid! Zeg hun, dal die mt vinding van mij is!" In zijn woede schudde lm haar zoodanig heen en weer, dat net er veel van had of hij haar elk oogenbhk een aframmeling kon toedienen. J Onmiddellijk kwam Sanders tussehenbeuw. Hij trok haar weg en keek Sam aan. Meneer Lissen had zijn vinder ai op de w» en ©en oogenbiik later verscheen een van os portiers, die zijn baas vragend aankeek. Wordt vervolgd-

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 6