IETS BIJ DE THEE ti Laatste Nieuws Puitsctpand strijdt voor Europa Uitvalspogingen in de- Oe^kraïne verijdeld Aanval en tegenaanval bij Tobroek De zevende week van den strijd aan het Oostelijk front Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 5 Augustus 1941 BUITENLAND Opmarsch in Estland voortgezet Actie van Itaiiaansche duikbo'oten Het Duitsche opperbevel is tevreden De strijd in het gebied van Smolensk bezette Oostelijke gebieden Financial Times over de Engelsche voedselpositie De Amerikaansche bewapening Kort verhaal De meest practische manier van rijstkoken BEURS AMSTERDAM ïoov, 1007, 997, 957, 887, 92»/16 737, 7, 7, Uit het hoofdkwartier van denFüh- rer, 5 Augustus. (D.N.B.). Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: fn de Oekraïne werden uitva'spo- gingen van de in een nieuw gebied samengedrongen vijandeiijke strijd- kiarbten verijdeld. Deelen van den vijand werden daarbij in de pan ge hakt. Bij de uitbreiding van het ge bied van doorbraak werd op 100 kilometer ten Zuidoosten van Smo lensk een nieuwe vijandelijke afdee- llng deels vernietigd, deels ingeslo ten. In Fstland werd de stad Tops in genomen. - Gevechtsvliegtuigen be stookten in den afgetoopen nacjit zon der ophouden militaire en voor de oorlogvoering belangrijke inri hli g:n te Moskou op succesvolle wijze me! brisant- en brandbommen. Bij aan vallen op de Britsche ravifaillëerings- scLecpvaart bracht het luchhvapcn ver ten Westen van Ierland en in het Kanaal van St. George twee koop vaardijschepen met tezamen 10.300 Lri. tot zinken. In Noord Afrika mislukte bij To- Lroek een aanval van sterke Britsche strijdkiachten onder zware verliezen voor den vijand. Duitsche geveehls- vlicg'uigen deden ook vannacht aan vallen op Britsche steunpunten aan het Suezkanaal. In den nacht van 3 op 4 Augustus vemietigden zij op de reede van Suez twee Britsche koopvaardijschepen met te/amen IS.000 brt. en troffen een groot pas sagier-schip op ernstige wijze. De vijand vloog noch overdag, noch des nachts naar het .gebied van het Duitsche rijk. In den strijd tegon de Britsche koopvaardijschoepvaari brachten marine en luchtwapen in de maand Juli 407 600 br.t. vijande lijke koopvaardijscheepsruimte tot zin k.-n. Bovendien werd een groot aan tal vijandeiijke koopvaardijschepen zoo zwaar beschadigd, dat zij voor geruimen tijd niet voor de verzorging van het Britsche moederland ge bruikt kunnen werden. De verliezen die de vijand als gevolg van mij nen geleden heeft, zijn in deze ge tallen niet inbegrepen. Italiaansch weermachtsbericht Bome, 5 Augustus (Stefani). Het hoofd kwartier van de Itaiiaansche weermacht maakt bekend: In Noord-Afrika heeft de vijand aan 't front van Tobroek een lievigen aanval op onze. stellingen ondernomen. In den te genaanval hebben Duitsche afdeelingen hem met zware verliezen afgeslagen. Er wer den talrijke gevangenen gemaakt. Een groot aantal Engelsebedooden bleef op het slagveld achter. Duilsche vliegtuigen hebhen aan de actie deelgenomen en de vijande lijke stellingen aangevallen. Vijandelijke vliegtuigen hebben Berna gebombardeerd en de kerk en het koloniale hospitaal ver woest. Daarbij werd oen persoon geheel en werden vier gewond. ln Oost-Afrifcia hebben drie 'vijandelijke vliegtuigen zonder succes het steunpunt Woltsjefit gebombardeerd. Een vijandelijke aPdeeling die onze stellingen in den sector Culquabert probeerde te naderen, werd door het onmiddellijke ingrijpen -van onze bezetting verstrooid en op -de vlucht ge dreven. i Een Britsch vliegtuig heelt >van groote hoogte een bom en brandplaatjes geworpen op een plaatsje van .het platteland van -Sicilië, zonder slachtoffers te 'maken of schade aan te 'richten. In de Middellandsche- Zee hoeft een van onze duikbooten onder bevel van den ka pitein-luitenant Ludovico Grion een vijan delijke tankboot vann 11.600 ton tot zin ken gebracht. Het schip was oop reis naar Tobroek. Voorts heeft een van onze duik booten, eveneens in de Middellandsche Zee, Sundcr!and-\!iegtuig "met machincgeweer- vuur omlaag geschoten. Dia vijandelijke bemanning werd ge-vangen genomen. Spaanschcvrijwilligers voer strijd legen «Ie Sovjets. Madrid, 5 Augustus. .(D.N.B.) Naar het alge meen secretariaat van de Falanx bekend maakt, moesten in acht Spaansche provincies nieuwe gouwleiders- van de Falanx benoemd worden, daar de in functio zijnde gouwleiders zich als vrijwilligers voor den strijd tegen het bols jewisme hadden aangemeld. Berlijn, 5 Augustus. (A. N. -P.). De oorlog tegen het -bolsjewisme in Sovjet-Rusland is thans de 'zevende week ingegaan. Uit dit >feit, dat een ieder op de kalender kan aflezen, concludeert de propaganda van -den vijand, da,t de militaire 'toestand in het "Oosten er ongunstig uitziet voor Duitschland, waarvan weer een stroom van geruchten, beweriugen en combi naties het gevolg is, -zuivere wensch- droomen, die zullen blijken niets an ders te zijn geweest -dan propagan distische wenschdrcomen. Beweerd wordt, d,at de Duitsche militaire leiding de Russen heeft onderschat, «dat de „Blitzkrieg" mislukt is, dat de terrein- moeilijkheden onoverwinnelijk zijn, dat de Russische moraal onbuigzaam -is en dat de nazending -van materiaal a,a,n het Duitsche leger belemmerd is. enz., enz. Steeds weer motiveert men deze beweringen met er -op te wijzen, dat de zevende week -van dezen veld tocht thans is begonnen. Wie echter over eenig geheugen be schikt, za! zich herinneren, dat precies de zelfde beweringen ook, bij alle vorige veld tochten in dezen oorlog geuit zijn. Bij de actie in Noorwegen sprak Chamberlain zijn beroemde woord over de gemiste autobus. ■Churchill sprak van een beslissende fout der strategie van Hitier. Desondanks waren de operaties in iels meer dan vier weken ten einde. Tijdens den veldtocht in het Westen kwam er een reeks soortgelijke illussies; maar onder hel gewicht der feiten, vielen zij alle in dui gen. Toen de Duitschers in Noord-Afrika den strijd aanbonden, wees men er op, dat de.Duitsche soldaten in dit klimaat niet gewend waren te strijden en dat de Engel- schen de heerschappij hadden op de Mid dellandsche zee. Toch dreef generaal Rum- mei de Britsche legers terug naar de gren zen van Egypte. Daar staat hij thans, niet omdat de Engelschen zijn reisplan hebben onderbroken, maar omdat het Duit sche reisplan zoo en niet anders luidt. En alleen op het Duitsche reisplan komt het in dezen oorlog aan, op den Duit- schen polilieken on militairen tijd'ab-1 Dit reisplan functioneert ook in Rusland Hot wordt daar met dezelfde regelmatigheid verwezenlijkt als in de vroegere veldtoch ten. Maar niet met dezelfde punctualiteit, zou men zeggen. Wat echter is punctuali teit in den oorlog. Een oorlog is geen wedren van hazewinden, waarbij de tijden op een stopwatch worden opgenomen. De oorlog onderscheidt ,zich van don vrede door het voorkomen van toevalligheden, door factoren, die slechts bij benadering maar ni.--t precies van tevoren kunnen wor den bepaald Niemand kon van te voren bepalen, dat de oorlog in Polen precies achttien dagen, m Noorwegen vier weken, pe economische toestand in de m Frankrijk zes weken zou duren. De tijden volgen uit het verloop der operalies. Beslissend is niet, wanne er deze afloopen, maar hoe en waar zij zich afspelen. Wanneer de oorlog in het Oosten voor de wereld der toeschouwers een teleurstel ling is, omdat hij de behoefte aan sen- salie van eenige boulevardbladen niet even goed bevredigt ais de vroegere veldtoch ten, Jan is dat een zaak op zichzelf. Het Duitsche opperbevel is tevreden. Hoe tevre den het juist op dit oogenblik is, kan om militaire redenen niet verraden worden. Daarover za! eerst het definitieve operatie- verslag opheldering geven. Dat is zoo de Duitsche gewoonte. Men behoeft daarom niet in te gaan op strategische bizonderhe- den. Rusland is tienmaal zoo groot ais Polen, Noorwegen, België, Frankrijk, Grie kenland en Kreta tezamen. De Russische veldtocht behelst de moeilijkheden en pro blemen van alle tot dusver gevoerde vetd- tocbhten bij elkaar. Iedere afzonderlijke hindprpaa' is reeds ergens eens overwon nen? Voor iedere moeilijkheid beslaat een precedent Des te natuurlijker is het, dat deze hinderpalen ook thans worden over wonnen. De autobus naar Moskou en nog verder is niet gemist. Het stuur van dit voertuig ligt in Duitsche hand en het doel van de reis zal bereikt worden, even als alle doelen, waarheen de autobus tot dusverre koers zette. Berlijn, 5 Augir.ilu,. (BNB1 Duitsche troe pen hebben op 4 Augustus in bet omsingelings- Berlijn, 5 Augustus (D.N.B.). De econo mische toestand der civiele bevolking in de dooor de Sovjets ontruimde gebieden, heeft de Duitsche dieust-insianties vöör speciale opgaven gc-plaalst. Uit alle rapporten en beschrijvingen van de burgerbevolking blijkt, dat reeds spoedig na 22 Juni de politieke Ro\ jetcommissarissen en de partij- ufnclionaiisfcen Legonncn zijn de levens- middelenvoonaden in de steden te plun deren. Met deze voorraden zijn zij in auto's of per spoor in de richting van Moskou verdwenen. Het laatste wat zij de bur gerbevolking hadden overgelaten, is door de Sovjetsoldaten op hun terugtocht mee genomen of vernield. Overal geeft de bur gerbevolking tiians uitdrukking aan de hoo-p, dat de Duitsche troepen spoedig ordelijke toestanden zullen herstellen. In de gebie den, die reeds tijdens den wereldoorlog een Duitsche bezetting hebben beleefd, is het vertrouwen jegens de Duitsche soldaten groot. Berlijn, 5 Augustus (A.N.P.). De Finan cial Times van 30 Juli j.I, bevat een hoofd artikel, v aai in beleekenisvolle gegevens verstrekt w orden over de Engelsche voed selpositie. Boven liet artikel staat: „Voe ding in gevaar". De uiteenzettingen zijn geschreven naar aanleiding van de door het Oxford Insti tuut voor statistiek uitgegeven cijfers over de voedingspositie van het Britsche volk. het laatst toe probeerden do bolsjewisten, deels onder gebruik van pantserwagens, wanhojiige uitvalspogingen te ondernemen, die alle werden afgeslagen en mislukten door bet vuur van de Duitsche troepen. Bij deze doeltreffende tegen aanvallen hoeft ziek vooral een baiaijon tiralle- jurs op motorrijwielen onderscheiden, dat uit eigen kracht het hoofd bood aan de hevige po gingen der Sovjets. Het bataljon vernietigde ge heel alleen twintig pantseiwagens der Sovjets en maakte veor'ig stukken geschut buit alsmede honderden voertuigen. Letland onder bolsjewistische ovcrhcersching, Berlijn, 5 Augustus. (A. N. P.). De bekende Lettandsche archeoloog proB. Ba ledis schildert in een .thans in Zweden gopubkeierde werk onder den titel „ge weld en vrijheid" de verwoesting van Let land tijdens de bolsjewistische overheer- sching. Ilij deelt mede, -dat tusschen de 50.0000 en 60.000 personen doodgeschoten werden. Ter do-od veroordeeld' werden in do allereerste plaats officieren, pólitie- agenten en ambtenaren, die op het terrein der politie wcrkz.aa.ra waren gestold. Een veelvoud van. bet aantal gevonnisfen werd naair Siberië verbannen. Onder de gede porteerden bevinden zich naast 'intellec- tueeten ook een groot aantal fabrieksar beiders. Bij den wederopbouw .moet de Lctlandsche schooljeugd, wegens gebrek aan werkkrachten, thans de -behulpzame hand bieden. De meeste .fabrieken, voor zoover ze tenminste niet verwoest werden, konden weer in gebruik 'gesteld worden. Washington, 5 Augustus (A.N.P.). De legeering der Ver. Staten heeft in Juli een bedrag van een milliard dollar uit gegeven voor bewapening-sdoeleindea, zoo wordt uit Washington gemeld. Sedert den wereldoorlog is dit het hoogste bedrag, dat de Ver. Staten in den tijd van een maand voor de bewapening hebhen beschikbaar gesteld. Vergeleken bij Juni is 130 millioea dollar meer uitgegeven, dat door belasting betalers 2al moeten worden opgebracht De Britsche troepen in Irak. Berlijn, 5 Augustus. (A.N.P.) Ofschoon het Iraksclie leger bij .Britsch decreet tot op de helft v.aii de oorspronkelijke sterkte teruggebracht is en liet grootste deel der officieren op non actief is -gesteld, blijft dc bevolking van Irak zich verzetten tegen de Britsche heerschappij van 'willekeur. Hierdoor worden de Engelsche autoriteiten er toe gedwongen in -Dak een troepen macht van 150.000 man op de heen te houden. Dc Finselie betrekkingen met de dominion'5 Helsinki, 5 Augustus. (DN.B.) De Australi sche regeering en de regeeiing van Nieuiv- Zeeland hebben bedoten hun diplomatieke be trekkingen met Finland op te beffen. Maatrege len betreffende den terugkeer der Fmsche con suls uit de/e gebieden zijn reeds genomen. De belangen van Finland /uilen in hel in volg in beide landen door Zweden worden be hartigd. Naar vernomen wordt, zouden de be langen van Engeland in Finland door de Ver. SStaten worden behartigd. gebied van Smolensk de vernietiging van do j De Financial Times schrijft, dat de sla- ingesloten resten der^ Sovjets voortgezet. Tot jistjscbe cijlers duiden op een zeer ver stiekkende cn voo-r het Engelsche volk zeer nadeelige ontwrichting van de voeding. In normale tijden had de groote massa van het Engelsche volk tweederde van hot voor eigen voeding beslede geld noodig voor vet, vleesch en eieren. Nu deze artikelen sehaarsch geworden zijn, van nog slechts een derde van het vooroorlogsche bedrag daaraan besleed worden. Hierbij wordt ech ter geen rekening gehouden met de aan zienlijke prijsstijgingen, waardoor het alge meene verbruik met meer dan dertig pro cent is teruggelooopen. Daaruit blijkt dus, zoo wordt van Duitsche zijde opgemerkt, dat het Britsche volk ondanks de z.g. on uitputtelijke hulpbronnen van zijn Empire, zich zeer aanzienlijke offers en ontberingen mooet getroosten. Het is ook kenmerkend, dat de publicatie van öxEord vaststelt, dat bij levensmiddelen de prijzen voor niet- gerantsocneerue artikelen minstens 150 pro cent meer gestegen zijn dan die voor ge rantsoeneerde artikelen. Daar de Engelsche regeering in de rantsoeneering altijd zeer langzaam en terughoudend is geweest, zijn de middelmatige- en lage inkomens door deze politiek welbewust uitgeschakeld van het betrekken anv bepaalde levensmiddelen, daar zij de hooge prijzen niet knnnen be talen. Omdat tante Berzilia ons riien avond zou bezoeken stuurde mijn »vrouw mij naar den kruidenierswinkel op den hoek. „Haal wat hij de thee", zei zij. l'lc haat dit soort -missie's, speciaal wan neer deze grutterij er in gemoeid wordt. Wij wonen in een -nieuwe buurt, met glimmende kruideniers- en melkzaken op de "hoeken van de gestyleerde straten. Het reeds gesignaleerde magazijn van koloniale waren annex chocolaatjes-voor-bij de-thee achter zoo'n glazen plaat op .de toonbank, heeft mijn grenzelooze afkeer. De grutter heeft iels 'wat mij niet a,an staat, iets glads, iets glimmends. Hij straalt van een materialistische tevredenheid. Mis schien is het bij '-mij dus wel een zitje afgunst. Maar bovendien staat .liij op vleierig-vertrouwelijken voet met de dames uit de buurt, die -zijn zaak frequenteer ett. He trad er een keer binnen, toen hij een opgewekte conversatie met eenige dier vrouwen verbrak. De kerel huichelde vrien delijkheid en vroeg wat -ik verlangde. De dames hadden wei even tijd glimlachte liij'. Ze hadden er geen bezwaar tegen mrj even te laten voorgaan. Hij 'lachte, het mis punt. Ik houd er >niet van, dat men om mij Lacht en bovendien .had ik den vent door: hij wilde mij kwijt Ik heb aus iets tegen dien winkel en zijn eigeniar. Maar tante Berzclia is nu eenmaal een zwak van -onze familie cn dus vertrok ik zonder protest," Toen ik de knop van de winkeldeur aanvatte, zag ik het reeds: de slijmbal was weer in zijn clement. Een viertal vrouwe lijke cliënten hing figuurlijk aan zijn lippen. Ik gevoelde zekere walging tegen den kerel in mijn borst zwellen, maar stapte toch binnen. Wat ik verwachtte geschiedde. „Wat weuscht u?" vroeg do kwijmel met een gemeen lachje, „de dames wach ten wel even", deed hij vertrouwelijk, als of ik deze gunst aan zijn voorkeur voor het mannelijk geslacht te danken had. Ik gaf den wensch te kennen iets bij de thee aan te schaffen. De man bleef uiterst voorkomend, hij, deed eenige geroutineerde grepen en bracht do meest uitgelezen col lectie van wat op dit gebied in den han del is, te voorschijn. Met de belangstellende aandacht der wachtende dames in mijn rug, deed ik een' keus, daarbij mondeling vaststellend, die van 45 cent boven die- van 40 te prefe- roeren. Eigenlijk vond ik het te duur maar wat doet men niet, als men wil im- poueeren! Nog steeds druipend'vair welwillendheid, vouwde die grutter het nette zakje dicht en gaf geld terug van mijn zilverbon. De Vereenigile Staten en --de Azoren. New- York, 5 Augustus. (D.N.B.). De hij het staatsdepartement geaccrediteerde vertegenwoordiger van het bureau te Washington van de International News Ser vice, heeft aan het New Yorksche blad „Times Herald" een sensationeel bericht gezonden, dat hij naar uitdrukkelijk in het licht wordt gesteld uit goede bron wil hebben ontvangen. Volgens dit bericht zou de regeering der Ver. Staten op grond van de her haalde Portugeesche verklaringen, dat de Azoren Portugeesch bezit zijn en zouden blijven, het verzoek gericht tot de Brazi- liaansche regeering om, gezien den drei genden toestand op den Atlantischen oceaan, een protectoraat op zich te nemen over de Azoren. Hierdoor zou, aldus hel genoemde bericht, dit belangrijke steun punt beveiligd worden voor het Weste lijke halfrond. Het staat nog niet vast, alaus tenslotte het bericht van den Inter national News Service, hoe de Braziliaan- sche regeering op deze demarche zal rea- geeren. Tien Zweedsche ambulance-auto's voor Finland. Stockholm, 5 Augustus. (A N.P.) Binnen en kele dngen zal het Zweedsche Roode Kruis tien ambulance-auto's naar Finland sturen, wel ke door bemiddeling van het Fmschc Roode Kruis ter beschikking van het Finsche leger gesteld zulleft worden. Ditmaal zal het niet noodig zijn een groote volledige ambulance uit Wist u, dat rijst maar anderhalf 1 eer zijn volume aan water kan opnemen en dal alles wat u meer aan water toe voegt nutteloos verdampen moet'? Op elk kopje rauwe rijst voegt u dus slechts anderhalf kopje water toe. Dan brandt het zeker aan? Geen kwestie van. Juist wanneer u het kookwater tc ittim neemt en de korrel geheel week en pap perig moet koken, loopt u veel 'eerder die kans. Minder kookwater betreken! ook mind r gasverbruik, dus leent liet juist in dezen tijd de moeite de nieuwere methode, die teven? ook nog een smakelijker resultaat oplevert, toe te passen. IBij het gerste sloomwolkje zet u de brander op het kleinste vlammetje. Houdt u lie! deksel vooral goed gesloten. Heeft dc rijst zoo enkele minuten door gekookt, dan kunt u je gerust op een an lore pan zetten, om geheel gaar te wor den, b.v. op de pan met aardapppeis. De stoom doet dan de rest van het werk en u behoeft niet voor aangebrande rijst en moeilijk schoon to maken pannen te vreezen. U zult tot uw verrassing merken dat de rijst op deze manier voel gaver en droger gaarkookt aar geiu il-llu; uil iuiju /.uvcujou. noodig zijn een groote volledige ambulance un Aha, de sufferd vergistte zich, liij hield to rusten naar het voorbeeld van die welke 40 cent af! Kinderlijk ben je op zulke phsychologische momenten. i Je grijpt elke leans aan om je wraak gevoelens te bevredigen. „Vijf cent!" siste een duivel in mij >en het drieste plan schonk innerlijke opwinding en voldoening. Nu gewoon doen, niets laten merken. Weg gaan alsof je géén dief bent, dacht ik, streek met geacteerde ongekunsteldheid het geld op en was aJ aardig dicht Lij de deur toen de klap 'kwam. „Meneer riep de kruidenier tegen -rnijn schuldigen rug. i Ik voelde, dat ik «verloren was, de von nissende blikken van de dames-klanten zou ik niet kunnen 'trotseeren. Nog één wanhopige poging: ik kon den vent vóór zijnl Verrassing veinzend keek ik maar het geld in mijn hand '„Ik geloofbegon ik weinig overtuigend. „Ja", sprak de tere!1, »„U h'ebt een dub beltje laten liggeni Thans staat mijn besluit >vast: Ik zal dezen winkel mijden! A. KLE1JWEGT. aan Finland is geschonken tijdens den winfer- ooilog van 1939 tot 1940, want na afloop van dien oorlog heeft het Zweedsche Roode Kruis zijn geboete ambulance no. 1 overgedra gen aan maarschalk Mannerheim, die haar op zijn beurt aan het Finsche leger heeft afge staan. Wat bctreft.de hulpverlecning aan do krijgs gevangenen, zooals ontworpen door hot Zweed sche Roode Kruis, o.a. de uitwisseling van oorlogsinvaliden - tusschen Groot-Brittannië en Duitschland, waeht_ het Zweedsche Roode Kruis op het juiste -oogenblik, altijd gereed tot mede werking om het plan uit te voeren. Eenigen tijd geleden heeft het Zweedsche Roode Kruis reeds aan de betrokken regeeringen een plan voorgelegd, eenerzijds omvattende een verbin ding per vliegtuig, teneinde post en geschenken tusschen de kampen van Britsche en Duitsche krijgsgevangenen uit te wisselen, anderzijds de uitwisseling van oorlogsinvaliden met een Zweedsch schip op de route Stettin eeii Schotsche haven. Om verschillende redenen heeft men echter moeten afzien van het plan om hot transport over zee te doen ea schenkt men thans weer meer aandacht aan het plan voor transport per vliegtuig. Het Zweedsche Roode Kruis wacht dus slechts op de officieele instemming van de betrokken mogendheden, teneinde dit plan te verwezenlijken. fCWBUB V KOERSEN OP 5 AUGUSTUS 1941 Medegedeeld door de Amsterdamscht Bank N.V, Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES Staatsleeningen Nederland '41 '40 I II m.b.f., '40 II '36 '37 '38 N.W.S. 4% 4% 3% 8-3" V.K. 927, 927, Ned. Oost-lndië 3% Ned.-Indië 1937 3% Ned.-Indië '37 A AANDÜLEN Banken Kol. Bank 185 Ned.-Ind.»>Hand.Bnk 124s/« Ned. Handelmij. 1307, Industr. Onder (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie l4G5/g Van Be.-kei897, Gert. Calvé911/, Centrale Suiker Ned. Fokker 1907, Lever Bros Unil. 1817, Ned. Ford 8197, Philips Gloeit. G.B. 231 Petroleum Dordtsche Petr. 217 Kon. Petr. Mij. 244 Rubber Amsterdam Rubber '2697, Bandar Rubber Deli Batavia Rubber Kendeng Lemboe Oostkust 1557a Serbadjadi 1277, Ver. Ind. Cult. Ond. 180 Suiker Handelsver. A'dam 4187, Javasche Cultuur Ned.-Ind. Suiker Unie 280 Ver. Vorst. Cultuur 1187e Tabak Deli Batavia 222 Deli Mij2737, Senembah 219 Scheepvaart Holl.-Amerik, Lijn 1207j Java-China-Japan- Lijn 1457. K.N.S.M. Nat. Bez. 1667, Kon. Paketv.-Mij.288 Ned. Sclieepv. Unie 1777, Rotterd. Lloyd 1427, Stoomv.-Mij, Ned... 141 HEDEN- 99"/la- 10ü'7IS 100"/,. 99 V8 95 887, 9276- 737, 937, 93 186 125 1347, 1457,— 67, 887»- 907, - 917e- 218 1917, 1807,- 17e 325 2417,— 57» 2237, 216 9 271 3 2177, 1-247, 181 420 2 250 232 1187s- 97, 228- 87e 275 9 2247, 1217,- 87* 1457,- 672 161 70 240 179 817, 1437,,— 67, 1457,- 7

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3