O U atste Nieuws Gemengd Nieuws Regeling van de binnenvaart Succesvolle bomaan vallen bij Moskou Radioprogramma's Handel en nijverheid t Schippers dienen een vergunning te hebben Sport -Bonnen bleken blocnote velletjes Frauduleuze palinghandel SCHIEP AMSCHE COURANT Inbrak in li teed in gauging* te Arnhem, ÜuitsclDand strijdt voor Europa Sterke Sovjet-troepen ver nietigd in Noord-Karelië Dinsdag 11 November 1941 Itaüaansch weermachtsberlOtt staten. Kerk en School Eucharistisch congres Britsche aanvallen op Brindisi en Napels Rotterdamsche veemarkt BEURS VAN AMSTERDAM V. 96V« 897, 9fA- 4,7, 67, Vt 87, ®Vr 97, (v?v -i"» Het Verordeningenblad bevat een besluit' van den secretaris-generaal van het departement van waterstaat betreffende de uitoefening van do binnenscheepvaart in Nederland (binne scltóepvaartbesluit 194.1). Hierin vvordl bet volgende bepaald. Het ia een vaartuig inladen of in lading I nemen van goederen vooron&!ag,danwelvoor vervoer van de eene bmnen Nederland ge leeen plaats naar de andere, de opslag en het vervoer van die goederen m dat vaartuig, zoomede de lossing uit dat vaartuig, is zon der een daartoe strekkende vergunning verbo den. Een vergunning kan worden verleend voor: 15. Wilde vaart, al dan niet verbonden met opslag,.of voor opslag alleen; 2). beurtvaart; 3) eigen vervoer; 4). bizonder verv Niet ingang va.., oen nader,te bepalen datum kan een vergunning voor wilde vaart enz eigen vervoer en bizonder vervoer slechts wor den verleend aan een houder van een ^bin nenvaartuig, indien hij lid is van een bjj de stichting Nederlandsche Binnenvaart Centrale aangesloten vereeniging, of van de vereeni- gïng Centraal bureau voor de Rijn- en bin nenvaart. He secretaris-f,eneraaal van "het departement van waterstaat kan dispensatie vcrleenen van dit voorgeschreven lidmaatschap. De vergunningen worden door de bevrach- tingscommissaiissen, qa het hooren van een commissie van advies, verleend., De secrelaiis-generaal van het departement van waterstaat benoemd de bevrachtingscommis sarissen en hun commissies van advies voor de districten en regelt hun bevoegdheden. Het deelnemen aaq. de binnealandsche beurt- vaart is slechts geoorloofd, indien de houder van een vergunning voor beurtvaarl lid-is van een der bij het "Nederlandsche Binnenvaart- bureau aangesloten vereenigingen. De secretaris generaal van het departement van waterstaat kan aan den houder van een vaartuig de verplichting doen opleggen, -zijn vaartuig voor door hem aan te geven doel einden te bezigen tegen een vergoeding, door hom vastgesteld op grond van richtlijnen, in overleg met den gemachtigde voor de prijzen bepaald. nij .-weigering van den houder of de be manning om de hun opgelegde verplichtingen terstond na te komen, kan de secretaris-gene raal de bemanning en andere zich aan boord bovindende personen van het schip doen ver wijderen, het vaartuig doen. bemannen en daar van het bedoelde gebruik doen maken, zonder dat de houder van dat vaartuig deswege op eenige vergoeding aanspraak kan maken. Bij toepassing van deze maatregelen blijven de met betrekking tot het schip en de lading gesloten verzekeringen ook onder de gewij zigde omstandigheden van kracht Tegen beslissingen der bevrachtiagscommis- sarissen kan de belanghebbende, voor zoover deze niet betrekking hebben oj> eén reis of op opslag, binnen twee weken bij den rand van beroep voor bevrachtingszaken in beroep komen. De secretaris-generaal" van het departement van waterstaat benoemt de leden van den ra:jd van beroep voor bevrachtingszaken en rege't hun bevoegdheden. Het instellen van een beroep heeft geen opschortende werking, tenzij de secretarisgene raal anders bepaalt Ten einde bindende kiacht te verkrijgen, be hoeven de uitspraken van den raad van beroep voor bevrachtingszaken de goedkeuring van den secretaris-generaaL De secretaris-generaal van het departement van waterstaat steltnadere voorschriften vast betreffende de uitoefening van de binnenscheep vaart in Nederland. De fen gevolge van dit besluit te geven voor schriften dienen in overeenstemming te zijn met de voorschriften van 't besluit betreffende den opbouw van een zelfstandige organisatie ter ont wikkeling van het bedrijfsleven, alsmede met de m aansluiting daarop reeds uitgevaardigde of nog uit te vaardigen uitvoeringsvoorschriften. Dit besluit treedt een week na heden in werking. Tegelijkertijd treden buiten werking: 1) Het besluit van den opperbevelhebber van land- en zeemacht van 19 Mei 1940 ten aanzien van de bevrachtmgscommissies 2) het Besluit van. den opperbevelhebber van tand- en zeemacht van 23 Mei 1940 ten aan zien van de binnenlandsche beurtvaait; 3) de wet van 5 Mei 1933, houdende tijdelijke maatregelen ter bevordering vaE een zooveel mogelijk evenredige vrachtverdeeling in de bin nenscheepvaart; 4) artikel 4 van het besluit no. 1761940 tot verhooging van de vervoerscapaciteit der binnenvloot Geldige bevrachtingsboekjes, ontheffingen, goedkeuringen of verklaringen krachtens de wet van 5 Mei 1933 gelden tot opzeggens toe, als een vergunning. Voor zoover door den secretaris-generaal van het departement van waterstaat niet anders wordt bepaald, blijft de indeeling in districten van kracht, zooals deze laatstelijk gold. Voetbal. i-VoclbaUerrcin of holssring? In de Zondag jd. gespeelden wedstrijd Hollan- diaauD.C.V. kwam bovenstaande vraag ter sprake. Aanvankelijk wees niets op een abnormale ^afloop van dezen, voetbnlkarrp. Hollandiaan stond met 21 aebter, lore een laag schot 't uiterste hoekje van 'tD.Ü.i'. doel trof. "Hoe was dit echter gebeurd? Daarover waren de geleerden het oneens. D.C.V. dc 'kundigen "be weerden, dat de bal geen legale wegen naar deze begeerde plaats bewandeld had en daar via het zijnet aangeland 'was, een verdachtma- king die geheel Hollandiaan verontwaardigd van de handwees. De scheidsrechter besliste, dat het" een doelpunt zou zijn en aan D.C.V. zijde be- heerschte men-'zich nog. Even later wees de - arbiter, niet wétend welke vulkaan hij daarmee in werking stelde, naar het bekende punt elf meter voor het D.C.V.-doel. Toen brak het getergde rechtsgevoel van een D.C.V.-er baan en uitte zich in een ferme slag tegen het scheidsrechterlijke hoofd Eén schaap was dus óver den dam en het hek er af, zoodat men de wedstrijd maar meteen van voetbal in boksen omschakelde. „Gelukkig", aldus de Nwe VI. Ct., voorkwam ingrijpen van de politie een herhaling van' het geen twee weken geleden tegen D.C.L. ge schiedde"......-* De boierbandelaax Van der Z. te Leidschen dam, wist 1000 hoterkaarten te koop, waarvoor een bedrag van 115.000 noodig was. Voor de Financiering van dezen kcjp zocht hij deelne mers. De bolerhandelaren M. W., C. W-, M. 0. en C. van den B, gingen op «het aanbod in. Zoo fourneerde AL W. f 7500, C. W. f 3500, M. O. f1500 en C. van den B. f1500, ter wijl Van der Z. voor het ontbrekende zon deelnemen. Toen de financïeele opzet voor elkaar was, toog men naar Den Hajg ter verdere afwik keling. De geldschieters bleven in den omtrek wachten ea Van der Z. begaf zich naar een perceel in de Helmersstraat, waar de kaarten zouden worden afgeleverd. Terugkomend was Van der Z. in het bezit van een pak, dat de kaarten zou bevatten. Een der deelnemers op perde het pak nog even in te zien, docjh men achtte dit niet noodig, want het was zaak er zoo spoedig mogelijk inede naar Leidschendam te komen. Toen mca thuis was gekomen, werd het pak opengemaakt, dooh toen kwam de ontgoo cheling, ward inplaats van 1000 hoterkaarten, kwam te voorschijn een paihjtje.blocnotes. De verslagenheid was groot, doch er zat met anders op dan maar te borusteo. Toen kórten tijd daarop Van der Z. groote zaken ging doen in boter, waarbij het vermoe den bestond, dat deze handel nu juist niet ging over den weg van de 'distributie, kreeg men argwaan. De verloren gegane f 15.000 en deze handel werden met eikaar in verband gebracht Aangifte werd gedaan bij de marechaussee. Van der Z. werd 's nachts van zijn bed gelicht, na verhoor naar Den Haag overgebracht en aldaar ingesloten. Het onderzoek is nog niet afgeloopen en reeds zijn verscheidene personen gehoord, van wien men kon vermoeden, dat zij met Van der Z. in relatie hebben gestaan. Het was bekend, dat vooral in de buurt van den afsluitdijk een levendige handel werd gedreien ia aal en paling buiten den afslag om, met de kennelijk© bedoeling de vastge stelde maximumprijzen te ontduiken. Dank zij den speu „in van de ambtenaren van den centralen -.crisis-controledienst is het, in nau we samenwerking met de marechaussee, gelukt, dpor het aanhouden van een onschuldig uit ziend transport van aal en paling, een uitge breid complot te ontmaskeren. Bij nader onderzoek leidde het spoor naar een bepaald café, waar de daders tijdens de aflevering op heeterdaad werden betrapt, ter wijl bjj ean hierop ingestelde huiszoeking nog een partij levende paling in een schuur werd aangetroffen. Bij de verhoeren van een aantal lieden bleek het complot goed in elkaar te zitten, maar tenslotte vielen de betrokkenen toch door de mand. Tegen de betrokken visschers, zoowel als tegen, de koopers, vervoerders en tusschenper- sonen, werd proces verbaal opgemaakt, terwijl verscheidene partijen paling in beslag zijn ge nomen. De houtdiefstal te Laren. De voortvluchtige dader van den diefstal van jonge eïkonboomen op hét landgoed! van den heer B: te Laren, waarvan wij in ons blad van Vrijdag j.l. melding maakten, heeft zich vrij willig bij de politic aldaar aangemeld. De man heeft met zijn mededader S., eveneens te Bus sum woonachtig, bekend een groote partij eiken boomen op het betreffende landgoed te hebben omgezaagd en deze per vrachtauto te hebben vervoerd. Zij hebben daarna ongeveer 10 ton hout verkocht aan zekeren K. te Hussum a f 32 per ton. Deze laatste is Zaterdag door de Larenschs politie gearresteerd en ingesloten, omdat hij verdacht wordt van heling. Bende jeugdige dieven te Botterdam geknipt. Den Iaatsten tijd werd de Linker Maasoever onveilig gemaakt door een bende diéven. De politie heeft thans kunnen arresteeren een twaalftal jongelui, die de laatste twee a drie maanden regelmatig op het oorlogspad zijn ga woest. Zij stalen alles wat van, hun gading was, zooais naaimachines, boter, vet en -sigaren. Bet grootste deel der gestolen goederen werd verkocht en van het aldus verkregen geld maak ten de jongelieden goeden sier. Een twintigtal inbraken en diefstallen kon al dadelijk worden opgehelderd. Voorts bleek, dat een deel der bende zich speciaal toelegde op het stelen van. langs den weg slaande fietsen. De frames werden meestentijds in een der Rotterdamsche havens" weggeworpen, maar de manden tegen „zachte" prijsjes aan den man gebracht Elf der jongelui zijn inmiddels naar het huis van bewaring overgebracht. Tegen zes in proces; verbaal opgemaakt Geld en sieraden gestolen. Bij de Rotterdamsche politie kwamen aan giften binnen van diefstallen van geld en sie raden. Tijdens de afwezigheid van een inwo ner van de Boezemstraat aldaar is diens porte feuille met f 720 gestolen en tijdens de afwezig heid van een bewoonster van de Coolsche- straat haar handtaseh, inhoudende een gouden armbandhorloge met dito armband, een kralen halsketting, een'gouden zegelring, een zilveren ooilier en twee zilveren suikertepeltjes. De houtdiefstal te Laren. De Larensche politie heeft thans een derde, verdachte in de zaak van den grooten houtdief stal op Crailoo, gearresteerd. Deze is de 21- jarige Ah. J .de J. uit Amsterdam. De man heeft bekend twee autovrachten hout gestolen té hebben en deze verkocht te hebben aan K. te Bussum. Hij is ingesloten. Den Haag lichtstad. Ondanks alle waarschuwingen om te zor gen voor een goede iichtafscherming en het herhaaldelijk wijzen op de gevaren, die on achtzaamheid op dit gebied voor de bevolking kan medebrengen, zijn er altijd nog velen, die het belang hiervan niet inzien, of er niet voldoende aandacht aan besteden. De controle*op het naleven der voorschrif ten is echter scherp en zoowei de politie als het personeel van den ordedienst der lucht bescherming zien nauwkeurig toe. De nalatigen ondervinden de gevolgen van hun onverant woordelijk handden door het opmaken van een proces-verbaal, iu de maand October heeft de politie in Den Haag in niet "minder dan 3461 gevallen proces verbaal opgemaakt, we gens het niet voldoende zorg dragen dat geen licht uitstraalde, uit woningen, het onvoldoende afschermen van lichten van verkeersmiddelen en het niet in orde zijn van voetgangerslan taarns. Van deze processen-verbaal zijn er 2285 die betrekking hehben op het licht uitstralen uit woningen en gebouwen. Nadat eenig'o weken geleden een «abattnfc werd gepleegd in hel modemagazijn va* C. ee A- Breimmkmeyer in de Roggestraat te Arnhem, waar ost- een aantal bontmantels werd onb vreemd, hebben onbevoegden zich een dezer nachten op vrijwel overeenkomstige wijze toe gang verschaft tot het in dezelfde straat gelegen irieedingmagazijn van de firma Berroets. De indringers kwamen binnen via een leeg staande woning aan de Velperpoortïangstraat, welke grenst aan't pand van de Xinna Bervoets, Door het wegnemen van eenige pannen maakten zjj een opening in het dak en konden zoo een plat dak van het kleedmgmagaajn hereiken, dat zij door het verbreken van een ruit binnen drongen. Uit den winkel werden 35 a 40 coupons stof ontvreemd, waarvan i de grootste 10 meter, de kleinste drie meter lang was. Door het forcee- ren van dj© deur bereikten zij de straat weer. Een nachtwaker van den nachlveihgheidsdienst ontdekte de openstaande deur te omstreeks 2 uur in den zelfden nacht, doch de vogels warenreeds gevlogen, met medeneming van den buit Gevallen. Gistermiddag heeft op de terreinen van de ge meentelijhe lichtbedrijven te Leidschendam, e<*n ernstig ongeval plaats gehad. De groote gashou der" "is in reparatie en de 47-jarige monteur Slruys uit Den Haag, stond in den houder op een ladder en probeerde dezie door middel van een touw hooger op te trekken. Dit mislukte, met het gevolg, dat de ladder weggleed en de man van c a 25 meter hoogte achterover op den beionvtoer terecht kwam. Zwaar verwond-is het slachtoffer naar het ge meentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Haag vervoerd. Boekeneontrole in schoenenzaken in Zeeland. la October en het Begin van November zijn in Zeeland de schoenenzaken gecoutioioeid op da naleving van de pnjs- en distributievoor- scknften. Aleer dan 25 plaatsen werden door deskundige controleurs van de Zeeuwsche prijsbeheerschmg bezocht en in vrijwel alle schoenenwinkels zijn zoowel de inkoopsprijzen als de verkoopprijzen en. winstmarges nagegaan. Verschillende gevallen van slordige naleving der voorschriften, vooral op het gebied der onjzen werden vastgesteld. Gebleken is echter, dat slechts een gering aantal winkeliers zich met werkelijke knoeierijen had ingelaten. Wel zullen nog velen in de toekomst meer aandacht moeten schenken aan de prijs- en boaaanduiding in de etalages en winkels, want dit liet bog veel te wenschen over. Deze slor digheid .heeft hen nu een proces-verbaal be zorgd, herhaling zal zeker zwaarder w orden aangerekend. Deze systematische controles worden door de prijsbeheersehingsorganén regelmatig in de ver schillende branches gehouden en elke handelaar doet in zijn eigen belang goed, hiermede reke ning te houden. Rijwieldiefstal en sïuikhandeL De Hengelosche politie hield eenige dagen ge leden drie personen aan, R., G. en Hdie in Duitschland werkten en zich in Twente ver schillende rijwielen toeeigenden. Bij onderzoek in Duitschland, o.a. ui Rheine, Bentheim en Osnabrück, kwam men 14 fietsen en 4 even eens van diefstal afkomstige jassen op het spoor. Rijwielen en kleedings tukken zijn naar Hengelo teruggebracht. - ïVoorts ïs de ".poliS» stujkhandeicomplot op Ihet spoor gekomen. Bij oen zekeren S. aan de Adastraat trof men 1400 stukken toiletzeep aan. De maximumprijs hiervoor is bepaald 'op 12 cent per stuk, doch do sluikhandelaren maakten er 75 cent van Bij U in de Dr. Schaepmanstraat vond men 4800 pakjes shampoo, welke werden verkocht tegen 30 cent per pakje (normale prijs 15 i 20 cent). In een huis aan den Bergweg lag IS K.G, witte peper voor den verkoop gereed. Alle goederen zijn in besiag genomen. Rijwieldie ven gearresteerd. Ia haar jacht op rijwieldieven heeft de re cherche te Hilversum Zoudagavond een 20-ja- rigen inwoner'van Soest gearresteerd, die twee juist gestolen rijwielen met zich meevoerde. In enkele dagen tijds zijn. thans zes fietsen dieven gegrepen, die blijkens het onderzoek aan verscheidene tientallen diefstallen schuldig zijn. Bij huiszoekingen is in den vorm van vele kleinere onderdeelen hiervan het bewijs gele verd. Banden en frames waren inmiddels reeds verkocht Zestienjarig meisje vermist De commissaris van politie der .Mdeeling C te 's-Gravenhage, verzoekt opsporing van de minderjarige Maria Johanna 'Helena Lagerwev, geboren te Den Haag op 1? November 1925, dienstbode, wonende" Bothastraat 2, die op 11 11 October j.l. de ouderlijke woning verliet en daarin tot dusver niet terugkeerde. Signalement: lang ongeveer 1.70 meter, hoog voorhoofd, blond haar, bruine wenkbrauwen en oogen, gave banden, rond gezicht, blecke kleur, slank postuur. Zij was gekleed met donkerblau wer! mantel, „gebloemde japon, roode lage schoenen en een breed geranden blauwen ho-.d. Ieder die inlichtingen omtrent de verblijf plaats van het meisje kan verschaffen wordt verzocht zich te wenden tot het bureau van genoemden commissaris, Laan Copes van Cat- tenburch 15, Den Haag. Jeugdig® kantoorbediende vervalsehfe loon- Hoofdkwartier van den Führer, 11 Nov, (D N B.). Het opperbevel der Duit sche weermacht maakt bekend: Op .de Krim hebben do Duitsche en Roemeensthe troepen den opmarsch tegen Sebastopol en Kertsj voortgezet Beide havens werden met succes door de lucht macht gebombardeerd In do omgeving van Moskou heeft de vijand door luchtaanvallen aanmerkelijke verliezen aan zwans napens en rollend materiaal geleden. Militaire installaties in de Sovjet-hoofdstad werden met bom men bestookt In Noord-karelie hehben Duitsche en Finsche troiyien ond»r moei'ijko omstan digheden van bet tureiii en voor den strijd, sterke onderdeelen van een vijan delijke divisie vernietigd Hierbij werden 700 kazematten in den strijd veroverd, 1200 gevangenen gemaakt, vier tanks, 30 stukken geschut, meer dan 100 mitrailleurs en granaatwerpers en veel ander oorlogs tuig buitgemaakt of vernietigd. De bloe- digo verliezen van den vijand bedragen een veelvoud vaq het aantal gevange nen. Aan de Zuidoostkust van Enge'and hebben gevcchtsv lii gtmgen overdag boni- treffers geplaatst. op dine groote vracht- booten De/e schepen worden zoo, zwaar beschadigd, dat zij verloren geacht kun nen worden. Ten Oosten van Easton werd een hoogoven door hommen van zwaar kaliber getroffen. In Noord-Afrika hebben Duitsche ge- vechtsvliegluigen een Bribch vliegveld ten Jjpsten van Mirsa Matroe met brïsant- en brandbommen aangevallen. D.- vijand hooft geen vl eglochten naar Duilsrh gebied ondernomen Verliezen dec MsjenislMe Isdbimirht. Volgens de tor dusver 9ntv;ui<*"ii berichte* hebben de bolsjewist!» -mp 9 November i* totaal 59 vliegtuigen verloren. Uiervan trerde* 2C in luchtgevechten en 5 door do luchtdoel artillerie neergeschoten, 28 vliegtuigen werden op den grond vernield. Slachtoffers van dc> BriLsche luchtmacht. Een Duitsche luchtdoelbatterij aan het Kanaal heeft op 9 November een Spitfire neergescho ten, die in het gebied van de inondmg van de Seine was binnen godrongen en in sclieer- vlucht, met alle booidivapens vurend, over een Fransch dorp raasde. Kort -voordat het toestel werd vernietigd, had de Bnlsche jager met zijn vuur vier dorpsbewoners gedood. Een andere Frartschrnan werd, terwij! bij bezig was met het lossen van aardappelen, getroffen. Badend in zijn bloed bleef Dij liggen. Wee- nend vlogen zijn vrouw en dochter het huis uit om hem te helpen. In hetzelfde oogen- lilil: keerde de Engel schm an zijn mitrailleur nóg eens om, bestookte het eif van liet huis met niitraillcarvuur. Hierdoor werden ook de vrouw en de dochter van den boor getroffen. Nadat het 'Britsche vliegtuig was neergescho ten, snelden de Duitsche soldaten onmiddel lijk te hulp. Met Roode Kruis-auto's werden de gewonden naar het dichtst bijzijnde zieken huis ovm gebracht. Engelsch* torpedojager tot zinken gebracht Volgens Reujer heeft de Britsche admirali teit medegedeeld, dat de torpedojager „Rossack" tot zinken N gebracht. De Haagsche politie heeft in bewaring ge steld den 19-jarigen kantoorbediende K-, werk zaam bij een meubelfirma, waar hij belast was met de loonadministratie. Door middel r2n hot invullen van fictieve bedragen op de loonstaten had de jongeman kans gezien zich in een tijd vak van acht weken een bedrag van 200 gul den toe te eigenen, hetgeen hij de contróle aan het licht kwam. De Paus heelt 7omlagochtend een radiorede uitgesproken, welke werd uitgezonden ter ge legenheid van de opening van het Eucharistisch, congres te Santiago (Chili). Na er op gewezen te hebben, dat Chili het eerste Zuid-Ameri- kaaasche land was, dat die betrekking met den H. Stoel weer aanknoopte, prees de Paus het geloof van het Chileensche volk en gaf het zijn apostoüschen zegen. De Paus hield de rede in het Spaansch. D® opening. Uit Santiago, (Chili) wordt gemeld: De belangrijkste plechtigheid op den "eersten ;g van het Eucharistische congres was de iotificalo hoogmis, welke werd opgedragen op iet plein voor het regeeringspaleis, waar een groot altaar was opgericht, waarboven zich een monumentaal kruis verhief. Zondag was de tweede dag van het congres, welke geheel in het teeken ?toöd van de jeugd. Rome, 11 November. (Slefani). Het 527ste communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: In den afgeloopen nacht hebben Britscbje vliegtuigen opnieuw bommen op Brindisi en Napels laten vallen. Er is eenige schade aan gericht, geen slachtoffers onder de bevolking. 'Ie Ko-pels zoorvel als te Brindisi heeft de af weer eon vliegtuig neergeschoten. Het aantai dooden, gevallen bij den. vorigen aanval op Brindisi, is gestegen van 40 tot 96, het aantal gewonden tot 102. Geen enkel militair object is getroffen. Aan bet front van Tobroek In Noord-Afrika, hebben de troepen van eenige versterkte stellin gen sntf gereageerd op vijandelijke aanvalspo- gmgen; de vijand was gedwongen zich terug te trekken en leed aanzienlijke verliezen aan doo den en gevangenen. In Oost-Afrika zijn nieuwe aanvallen op onze stellingen te Koelkwabert afgeslagen. Een vijan delijk vliegtuig weru getroffen en storttd achter onze linies neer. Hilversum I, 415.5 51. 6 45 Gramofoon. 6 50 Gymnastiek 7 Granioloon. 7.45 Gymnastiek 8 BNO 8 15 Geisijdc mu/iek. 8.30 CrairioJoon 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoon. 11 Voorde kleuters. 11.20 Sylvester-trio. 12 Oigel en zang. 12.25 Voor den boer 12.55 Atrciuk 12.45 BNO. 13 Zang met piano en gramofoon. 13.30 Gra mofoon. 14 15 Boyd Biehman en zyn orkest. 15 Voor de vrouw 15.20 Cello on pimo. 1G Bijbellezing. 16 20 Voor ae jeugd. 17 Gramofoon 17.i 5 BNO. 17.30 Voor den N ïtionale Jeugdstorm. 17.15 Gra mofoon. 18.15 „Volksgezondheid". 18.30 Het schram- rn cl kwartet. 19 Acturel halfuurtje. 19 30 lladiolooneel) (Varia! 2015 alleen voor de Radio-Centrales)20.1o Orgel. 20.30 De Ramblers. 21 Otto Hendriks en zijn orkest 21.45 BNO 22 ISngclsche uitzending. 22.13 John Kristel en zijn orkest. 2324 Gramofoon. Hilversum ÏI, 391.5 51. 6 45—-8 Zie Hilversum I S BNO. 8.15 Gramofoon. 10 Morgenwijding <0.15 Zang met piano. 10 40 Voor dracht 11 Gramofoon 12 15 Ensemble WUlf Kok. 12.46 BNO. 13 Klaas van Beeck en zijn orkest. 13.30 Ensemble Joan Lancë. 14.15 Voordracht. 14.35 „Der Zigeunerbaron". 15.40 Gramofoon. 17 Voor de rijpere Jeugd 17 50 BNO. 17.30 De MelodSsten, de Romancers en gramofoon. 19 BNO. 19.10 BNO. 19.20 Volkszang koor 19.45 „In en om de NSB". (Vanaf *20.15 alleen voor de Radio-Centrales). 20 15 Rolt. Plulh. orkest. <2121 15 Len actueel praatje over de Krim). 21.45 BNO 22 Gramofoon 22.1022 t5 Avondwijding. De aanval op het Italiaansche konvooi. Bij den Engelschen aanval op een Itahaaasch konvooi, waarvan gisteren melding is gemaakt, rijn in totaal 7 koopvaardijschepen tot zinken gebracht. De -verklaring van de Engcischead miraliteit, volgens welke twee konvooien zou den zijn aangevallen en in* totaal tien koop vaardijschepen tot zinken gebracht, wordt door dezelfde welingelichte zijde" als onjuist van de hand gewezen. Ook de bewering der Britsche admiraliteit, dat een Italiaansche kruiser tot zinken is gebracht, is, naar men hier verklaart, onjuist. 2000 nip dichter bij den oorlog! De A.N.P.-correspondent metdt uit Bert ju: Naar uit New York wordt bericht, is op IJsland een Amerikaansche mannebasis geves tigd. In Londen beefj dit bericht de volgende commentaar uitgelokt" Tot dusver stonden de Amerikanen op IJsland slechts ter verdediging, thans is dat eiland een uitgangspunt voor operaties geworden De Amerikaanscne marine heeft nu <3e gelegenheid, Roosevelt's beve! om het eerst te schieten, ten uitvoer te leggen. De Yereenigde Staten zijn hiermede 2000 mijl dichter bij den oorlog gekomen. In bevoegde kringen te Beriijn wijst men in dit verband op den passus in Hitter's reds in den Loe- wenbraeukelier te Munchen, waarin gezegd wordt dat de Fuhrer juist bevolen heeft om niet te schieten. Hoewel deze rede gehouden, werd voor de vestiging van de Amerikaansche marine- basis op IJsland bekend werd, zoo beschouwt men de geciteerde woorden toch als het beste en eenige antwoord op deze nieuwe 2030-mijIen- schrede naar den oorlog. Mussolini over Italius strijdvaardigheid. Do Dace heeft op een receptie van den gouwleider en de politieke leiders van de p'arfij te Napels in. een toespraak verklaard, dat hij er steeds van - overtuigd is geweest, dat het volk van Zuid-Italié, dat bizondef bloot staat „aan de gevolgen van den oorlog, zijn kalmte en discipline bewaart en de hoop van den vijand in rook doet vervliegen, die met zijn aanvallen de strijdvaardigheid enden strijdgeest van de" bevolking tracht te vernie len. Vervolgens sprak de Duce zijn waardee ring uit voor de dappere houding der zwart- hemden van Napels en verklaarde, dat de of fers, welke thans gebracht worden, door de overwinning zullen worden bekroond, waardoor de positie van Napels als „koningin van de Middeltandsche zee" en haar industrieel© ont wikkeling aanzienlijk verhoogd zat worden. Churchill en toestand in dean Faeific. De Britsche minister-president heeft bij de installatie van den nieuwen Londenschen lord mayor, sir John L.aiire, een vrij lange rede gehouden, waarin hij in het bizonder sprak over 4e vraagstukken betreffende het Verre Oos ten. Churchill s-nrak van ^pogingen van de Vereenigde Staten om den vrede in den Stil len Oceaan te bewaren". Zouden deze pogingen mislukken, zoo meende Churchill, dan maak ik van deze gelegenheid gebruik om te Ver klaren, dat voor het geval de Vereenigde Sta ten in >:erf oorlog met Japan gewikkeld zou raken, "de Britsche oorlogsverklaring binnen een uur zal volgen. Heden werden tex veemarkt aangevoerd 2236 dieren, waaronder 61 paarden, 53 veulens, 176 schapen, 1335 runderen, 247 Fmchtere kalve ren, 236 graskalveren en 128 bokken. Prijzen per stuk: meücfioeien 635, 490, 380; kalfhoeien 640, 500, 385; varekoeien 440, 330, 280; vaarzen 400, 310, 223; pinken 310, 225, ISO, graskalveren 200, 155, 80. De aanvoer van graskalvcren was korler, met le\ endigen handel. De prijzen bleven stabiel De aanvoer van kalf- en melkkoeien was ais vorige week met vlotten handel. De prijzen van vorige week waren goed te handhaven. Varekoeien ruimer ter markt, kalinen han del en onveranderde prijzen. Vaarzen en pinken aanvoer iets grooter, met slechten handel. Prijzen als vorige week. Medegedeeld door de Amsterdomsdie Bank N.V Iets meer affaire. Vaste markt. Lichte'Hjk verhoogd koerspeiL Kleme fluctuaties. Neder landsche beleggingen gedrukt OBLIGATIES Staatsleeningen Nederland Si% Ned. '4196s/4 KOERSEN OP 11 NOV 1941 4% Ned. '43 100L, 4% 4% 4% 3% 3% 3-34 24% '40 I 1017,, ii fa.b.r.ioi7„ '40 II 1ÖQ7„ '36 75%, '37 89»/,, '88 987. N.W.S. 747, Ned. Oost-lndië 8% Ned.-Indië 3937 96 3% Ned.-Iadië '37 A 94»/,, AANDEELEN Banken Kol. Rank2247. Ned.-Ind. Hand.Bnk 158 Ned. Bandelmij, 177 Industr. Ondern. (Binnenland) - Alg. Kunstzijde Unie 153 Van Berkel1137a Cert. Calvé1231/, Centrale Suiker 226 - Ned. Fokker216 Lever Bros Unfl. 1637, Ned. Ford325 Philips Gloeil. G.B. 2787, Petroleum Dordtsehe Petr. 289 Koh. Petr. Mij. 8267, Rubber Amsterdam Rubber 815 Bandar Rubber-.265 Deli Batavia Rubber 2727, Kendeng Lemboe 285 Oostkust 192 Serbadjadï IC47, Ver. Ind. Cult. Ond. 228 Suiker Handelsver. A'dam 4957, Javasche Cultuur 295 Nèd.-Iud. Suiker Unie 273 Ver. Vorst. Cultuur 138s/,, Tabak - Deli Batavia 280 Deli Mij3247, Senembah 373'/, Scheepvaart Holl.-Ainerik. Lijn 161 J ava-Chma- J apan- Lijn 1777, K.N.S.M. Nat. Bet. 206»/' Kon. Paketv.-Mij..290 Ned. Scheepv. "Unie 222»/, Rotterd. JJoyd 178 Stoomv.-Mij. Ned... 1801/, HEDEN 96»/e- 7, 100'/, 1017. 1017, 1007, 747, 95% 947, 228 1597, 178 1537,— 1137,- 125 227 217 1637,- 825 281 2997, 827 8167,- 268 2737, 285 1917, 165 232 494 296 274»/, 138 278 3247i 374 4 152»/,- 87, 178 207 292 224 180 1887,- 9 Ï0 J \f 1 "r

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3